De Veerdiensten op de Wester-Schelde. Onderwijs Werk! Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Finantiëele Berichten. Burgerlijke Stand. luctor. Ontzettend auto-onge luk te Woensdrecht. Stukken voor de Piovinciale Staten van Zeeland. 1938. ag, hetwelk bedrijf pex worden be- ran f 25 tot >miburg 45 geeft zulkg l f900 per r de maand Driebergen .ge van Me- r naar Mid- laar Melis- VELAND. Waterstaat rgem., Secr., bericht, dat ur van den raoht is ge- een plan te an den weg a" van hier, naar Goes, chthaven op tde. .Disponibel", ge, werd het ug gebracht. lNDEREN. ntser? eenigen. tijd hde over een J. M. de mede, dat i.l. de mon- iets gecon- kan blijken. ter, is al ge- ïemingen die door een in- .s er onlangs aken, dat be en dat door spelheid mis- den zal kun- mtsering ge en granaat oor haar ge il worden aan kans politie- en borstpant- ;g weegt, dat ijheid belem- sla beschermt, tie zal vlieg- s tuur der s te- itrailleurvuur lantsers kun nen verliezen, te vergelijken ij' de proefne- els er niet de in. Zij stuiten het pantser fië, Frankrijk Amerika oc- IS k. iwoude, M. J. erikzee. Naar ■oök-Haule en if. J. W. Ze- rikzee. Voor e Benthuizen. intrede. Na zijn door Ds terdam-Kralin- ver 2 Petri 1 mei, overge- des namidu eref. Kerk te woord uit Ef. Ds Bremmer gehouden. als ouderling heer J. Ver sman wensch- g te komen, ken werd ge- van de Ned. en dhr D. op rlas. (Belange- le allerlei wel- Itureele instel- juden. van oven deze get- dit alles schouders, die een nieu- ïooge mate »ef in de laat- e t v r ij w e 1 den geacht 5 zwaarder ;roiep uitpikken, kst heeft? irwachten, dat laats hebben, iet op die mar euwe belasting, ascht, dat oök .gen deze on- ge verzwaring iry*ediend! en idaan op onze om de regee- t te volgen. Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland. Met de meening, dat de Regeering zicb te zeer afzijdig houdt van de veerdiensten over de Westerschelde, kan de minister van Waterstaat in zijn.' Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer niet in stemmen. Al hebben de veeren door het toene- n end automobielverkeer in de laatste ja ren in booge mate aan belang gewonnen, daarbij is, zooals reeds meermalen is opgemerkt, een groot provinciaal belang betrokken en hierin is door toeneming van het automobiel-vervoer geen verande ring gekomen. Het Rijk draagt sedert ja ren 80 pet. der verliezen, waardoor bet Rijksbelang bij de veeren voldoende tot uitdrukking komit. Voor kosteloos gebruik van de veerdiensten kan geen aanleiding worden gevonden en evenmin voor overdracht van de exploi tatie door de provincie aan het R ij k. De provincie heeft genoegzaam blijk gegeven een open oog te hebben voor een goede exploitatie, getuige de aan schaffing in enkele jaren tijlds van nieuw materiaal. Naar het den minister voorkomt, doen Rh k en pro vincie in dezen het moge- 1 ij' k e tot versteviging van den band van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland. Gapinge. Bij de verkiezing van ambtsdra gers in de Geref. Kerk alhier werd geko zen tot ouderling de heer J. Wattel en tot diaken de heer P. Suurmomd. NIEUWE LEDEN ONDERWIJSRAAD. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot leden van den onderwijsraad met de bepaling, dat zij zitting zullen nemen in de afdee- lingihooger onderwijs: d r J. H. Schol- t e, hoogleeraar aan de gemeentelijke uni versiteit van Amsterdam en dr F. Sas sen, hoogleeraar aan de R.K. Universi teit te Nijmegen; algemeen vormend voor bereidend hooger en algemeen voorberei dend middelbaar onderwijs: dr J. van der Eist, rector van het chr. lyceum te Haarlem; vakonderwijs: J. Schip per, secretaris van het dagelijksch be stuur van het christelijk nationaal vak verbond te Utrecht. „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta (Adv.) De drie inzittenden op slag gedood. Hedennacht om ongeveer twaalf uur heeft op den Antwerpschen weg in de ge meente Woensdrecht een ontzettend auto ongeluk plaats gehad. De wagen, genum merd N 7460 is nabij de steenfabriek der firma G. P. Daverveldt tegen een boom gereden. Dit geschiedde met zoo'n kracht, dat de motor totaal werd vernield en het chasis gedeeltelijk werd ingedrukt. In den wagen bevonden zich drie per sonen. D'e botsing veroorzaakte een hevi- gen knal, op het geluid waarvan spoedig hulp toesnelde. Men vond den chauffeur bekneld tus- scben stuur en zitting, terwijl aan de rechterzijde uit het geopend portier bet lichaam van een vrouw hing, waarover- heen het lichaam van een man lag. Deze beiden waren reeds overleden. D'e chauf feur gaf nog eenig teeken van leven. Toen men hem uit zijn benarde posi tie wilde bevrijden, waarbij men van een breekijzer gebruik moest maken, stierf ook hij1. Terstond werd door d'e politie een on derzoek ingesteld. Uit de sporen, welke zich op het wegdek afteekenden, viel op te maken, dat de auto uit de richting van de grens was gekomen. Mogelijk is de bestuurder verrast geworden d'oor da scherpe bocht b^j do steenfabriek. In plaats van deze bocht door te komen, reed de wagen een oogenbli'k reoht door en kwam zoodoende in botsing met een langs den weg staanden boom. De drie slachtoffers zijn de 28-jarige mej. r. M. uit Bergen op Zoom, de 32- jarige C. W. en de 30-jarige M. V., beiden uit DinteLoord. De lijken zijn naar het Burgergasthuis te Bergen op Zoom overgebracht. Wat de oorzaak kan ziju, is niet be kend. Eet weer was goed en het mistte niet. Wel was de weg iets vochtig. Matroos verdronken. Gister nacht is in de Ringvaart onder de ge meente Haarlemmermeer de 27-jarige ma troos J. H. uit Katwijk aan Zee ver dronken. De uit vier personen bestaande be- i manning van een trawler, welke voor de brug ever de Ringvaart moest wach ten, was naar den wal geroeid om daar Sinterklaasavond te vieren. Omstreeks half één des nachts keerde men terug. De 27-jarige M., die als laat ste uit de roeiboot wilde springen, kwam in het water terecht. Toen de boot kan telde, geraakte de ongelukkige daaronder. Gistermorgen slaagde men er in, het lijk van den drenkeling te vinden. „Hitler-snorTen" verboden. Te Goderich (Ontario) is in den provin cialen raad eenstemmig een besluit aan genomen, waarbij het, op straffe van op sluiting, verboden is zich op straat te vertoonen met een snor, welke gelijke nis vertoont met die van Hitier. Gasontploffing. Te Elburg is in een woning aan den Molenweg een hevige gasontploffing geschied. Voor het aanleggen van een noodgasverlichting bevond zich de leerling-gasfitter D. in het perceel. Toen deze met zijn weik 'klaar was, constateerde hij, dat het licht te zwak brandde; oorzaak daarvan was het feit, dat uit een der kamers een lamp was verwijderd en de aansluiting op dte gasbuis daarbij niet gedicht was. De fitter schroefde een sluitstuk op de lei ding en wilde zich er vervolgens van overtuigen, dat er geen gas meer uit het lek ontsnapte. Hij hield een brandende lucifer bij het lek. Nauwelijks was de lu cifer ontstoken, of een hevige explosie volgde. Geen pan bleef er op het dak op zijn plaats. Het dak zelf werd drie cm. 'Ontzet, een raam werd uit den muur gedrukt. De fitter kwam er alleen met brandwonden aan gelaat en handen af. (Hdbld.) Dood langs den weg geble ven. De 77-jarige heer J. B. uit Bergen op Zoom, die nog iederen dag ging fiet sen, reed Zondag tegen den avond! over den Huijbergscben weg. Hij werd plot seling onwel en kwam daarop te vallen. Voorbijgangers hebben B. dood nit een sloot gehaald, waarin hjj terecht was gekomen. Steekpartij te Warga. Na af loop van een danspartij te Warga, begaf de boerenknecht H. L. die onder d'en invloed van sterken drank verkeerde, zich op weg naar het Laagland, onder Grouw. Onderweg ontmoette hij de 17-jarige dienstbode I. Posïma. De boerenknecht koesterde een wrok tegen het meisje, dat geweigerd had met hem uit te gaan. Ter hoogte van Domwier hield L. het meisje staande, waarop een woordenwis seling ontstond. Middelerwijl trok de jon geman een mes en stak het meisje daar mee in de borst. Vervolgens pakte L. het meisje beet en sprong met haar in de diepe vaart. Op het hulpgeroep van het meisje snelde een jongeman toe, wien het gelukte, zij het met moeite, de drenkelinge op het droge te brengen. Inmiddels was de hulp van een dok ter ingeroepen, die de diepe steekwond' verbond en het meisje naar het Diaco- nessenhuis te Leeuwarden liet overbren gen. Haar toestand was gisteren vrij goed. De dader is aangehouden. Genezing van kinkhoest. Ook te Berlijn zijn geslaagde proeven ge nomen met vliegtochten op groote hoogte als snelwerkend middel tegen kinkhoest. Gisteren zijn weer 30 kinderen van 110 jaar gedurende 2 uur op een hoogte van 4000 meter gehouden. D'e begeleidende doktoren waren zeer tevreden. Volgens de bladen genas bij' alle patiënten de kink hoest onmiddellijk. D'e algemeene zieken kas heeft op grond van de bereikte resul taten een langdurige overeenkomst met de Lufthansa afgesloten. 1 Ongelukken. Te Drumpt is de 16-jarige A. S. op den Waaldijk aangere den door een vrachtauto. D'e knaap was op slag dood. De vrachtauto is in beslag genomen. Onder de gemeente Teteringen is een 8-jarig meisje, dat plotseling den rij weg overstak, door een auto aangereden en op slag' gedood. Te Haarlem is Zaterdagmorgen de 34-jarige motorrijder S. in botsing geko men met een wielrijder, waardoor S. viel en een schedelfractuur opliep. Hij werd naar het diaconessen-huis overgebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn te ruggekeerd, is overleden. Geen bezwaren. In de afdeelingen van de Provinciale Staten bleken geen bezwaren te bestaan tegen de volgende voorstellen: tot vast stelling van da jaarstukken van het Pro vinciaal Wegenfonds over 1937; tot wijzi ging van 'het besluit der Staten tot verlee ning van een bijdrage aan de Zeeuwsche Borgstellingsfondsen; tot onttrekking van wegen in Eede en Retranchemem aan hel openbaar verkeer; tot overneming in be heer en onderhoud door de Provincie van wegen in de gemeente Haamstede, en tot wijziging der begrooting over 1937. Bij dit laatste merkte een lid op, dat de toe lichting veel te wensdhen overlaat. Ad ministratief is alles wel in orde, maar hij zag liever, dat de werkelijkheid meer naar voren werd gebracht. Een lid van 'Ged. Staten antwoordde, dat boekhoudkundig alles juist is gesteld en dat hij het overigens eens is met het geen het lid opmerkte. Ook ging men algemeen accoord met het voorstel tot overneming in beheer en onderhoud door de Provincie van het wa terschap Schouwen van een gedeelte van den weg Zierikzee-Westen-Schouwen. 'Naar aanleiding van een vraag in een der afdeelingen teekenden Ged, Staten aan, dat een negental wegen en we-gsge- deelten, ter gezamenlijke lengte van 11.134 km mede zullen worden overgenomen. Geen steun voor restauratie van particuliere eigendommen. Het voorstel van Ged. Staten tot afwij zing van het verzoek van J. B. Wansink te Zierikzee om subsidie in de kosten van herstel van het perceel Meelstraat no. 79 te Zierikzee, gaf een der leden in een af- deeling der staten aanleiding, tot de ver klaring, dat het bij hem vast staat, dat het 'hier een pand van historische waarde betreft. Hoewel de regeering wil bijdra gen, trekt de Provincie er zich niets van aan, terwijl juist ter bestrijding der werk loosheid dergelijk werk diende te worden opgezocht. Een ander lid daarentegen meende, dat er overal objecten van histo rische waarde zijn en wat men den één geeft, kan men den ander niet onthouden. Het geldt 'hier particulier bezit. Aangezien, gelijk bij dergelijke werken vaak het geval is, een groot deel der kos ten zal worden besteed aan toezicht, zul len weinig menschen uit de streek, uit een oogpunt van werkloosheidsbestrijding ge zien, bij de uitvoering van het werk zijn gebaat. Het eerstbedoelde lid zeide, dat er in dit geval wel voor 90 pet. werkloon bij1 is en meende, dat de Staten niet klein moe ten zijn. Nog weer een ander lid was het niet duidelijk, waarom een gemeente wèl en een particulier niét gesteund wordt bij de restauratie van gebouwen met histo rische waarde, terwijl weer een ander lid de vraag stelde of dit pand op de lijst van monumentenzorg is geplaatst en zoo ja, of men dan niet een bandje kan helpen, indien op behoud van het pand prijs ge steld wordt. Van de zijde van Ged. Staten werd ge zegd, dat zonder voldoende toezicht inder daad gevaar bestaat, dat gevels worden verknoeid, zooals 'b.v. te Renesse is voor gekomen. Principieel steunen Ged. Stalen de restauratie van particuliere huizen niet; het zou een premie op verwaarloo- zing beteekenen en Ged. Staten hebben er zorg voor te dragen, dat het belastinggeld niet in handen van particulieren komt. Gedep. Staten hebben reeds meermalen uitgesproken, dat zij de werkloosheids bestrijding niet hun taak achten, maar van het Rijk en de Gemeenten, welke uit spraak door de meerderheid der Staten is onderschreven. Dit pand komt zeker op de lijst van monumentenzorg, maar er staan wel 300 tot 400 gevels op die lijst, nog niet gerekend die uit de achttiende eeuw. In een andere a-fdeeling meende een der leden, dat er wel eenige aanleiding bestaat om deze restauratie te steunen en een ander lid was van oordeel, dat het algemeen belang er medé zou worden ge diend, indien in dergelijke gevallen sub sidie werd verleend. Van de 'zijde van Ged. Staten werd me degedeeld, dat, wanneer men 'hierop in ging, er meer dergelijke aanvragen zouden volgen. Ged. Staten vinden bij hun antwoord op het algemeen verslag dan ook geen aan leiding om wijziging te brengen in hun voorstel. ALG. VERGADERING ZEEUWSCHE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ. Hedenmiddag werd in de zaal-Krijger te Goes de algemeene vergadering der Z.L.M. gehouden onder leiding van het Hoofdbestuurslid den heer A. I. L e e n- h o u t s uit Retranchemient, daar zoowel de voorzitter, de heer Mr P. Dieleman als de vice-voorzitter, de heer W. Ka- kebeeke door ongesteldheid niet aanwe zig konden zijn. De voorzitter verwelkomt o.a. den heer Ir Bonthuis, inspecteur van den landbouw, vertegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken, Jhr Mr. Qua r les van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland, den heer Van Bommel van Vloten, lid van Gedep. Staten van Zeeland, Graaf van Lijnden van Sandenburg, vice-voorzitter van het Kon. Ned. Landbouw-Comité, I r S i e b e n g a, vertegenwoordiger van de N.A.K., en oud-secretaris der Z.L.M., den heer Bekius, den spreker van dezen middag, Burg. en Weth. van Goes, de verschillende adviseurs en consulenten, en ten slotte de H.B.-leden en de leden der Z.L.M. Spr. kan meedeelen, dat de genezing van den voorzitter, den heer Mr Diele man, naar wensch verloopt. Verder herinnerde Spr. aan het ge vierde 40-jari'ge regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Vervolgens besprak Spr. de resultaten van den oogst 1938. Die van suikerbieten stelde teleur. Spr. hoopt, dat de garan tie, die nu overgebleven is, het volgend jaar zal mogen worden gebruikt. Dit acht Spr. billijk. De opbrengst van aardappelen was gunstig. Helaas zijn de prijzen spoedig omlaag gegaan. Thans zijln ze zelfs zeer laag. Daarbij kwamen voor Zeeuwsch- Vlaanderen de moeilijkheden voor den uitvoer naar België. De export van aard appelen stelt tot nu toe teleur. De opbrengst van de overige aardap pelen was bevredigend. Gelukkig, want de prijzen zijn over het algemeen laag. De hoop, vorig jaar gekoesterd, dat er ontspanning voor den landbouw zou ko men, is niet in vervulling gegaan. We zijn dankbaar, dat vorig jaar dc crisis maatregelen niet zijn afgeschaft. Was dit gedaan, dan, was de ramp nu niet te overzien. Ook voor de toekomst dienen we voorzichtig te zijn. De uitkomsten van het landbouwboek- houdbureau zijn over 1937 nog niet be kend. Verwacht wordt, dat de netto-op- hrengst 20 a 25 pet. lager zal zijn dan die over 1936. Er is bij de regeering aangedrongen om runderen, varkens en schapen uit de markt te nemen, gezien de situatie in de vleeschprijzen. Tusschen landbouw en regeering wordt thans strijd gevoerd over de overname van de crisismaatregelen door de land- bouw-organisaties. Spr. hoopt, dat er een modus gevonden zal kunnen worden, die den boer een redelijk bestaan waarborgt, temeer daar de loonen tegenwoordig veel al door arbitrage worden bepaald. Spr. heeft er geen bezwaar tegen, dat zij, die in den landbouw werken, een behoorlijk loon verdienen, maar er moet gerekend worden met den toestand in den land bouw. Laten we hopen, dat de zon van den voorspoed voor den boer spoedig moge doorbreken, maar voorloopig ziet bet er daarnaar niet uit. De contributie-regeling voor 1938 werd ook voor 1939 gecontinueerd. De begrooting 1939 werd zonder eenige bespreking goedgekeurd. Vervolgens hield de heer J. Bekius, di recteur van de Z. P. C. te Leeuwarden, een inleiding over de moeilijkheden bij1 den export van pootaardappelen, waarvan het verslag elders in dit blad is opgenomen. Rechtbank te Middelburg. Het faillissement van J. van Paassen (zich ook wel noemende J. van Paas- schenReijinhout) is geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Curator Mr Ph. R. Hugenholtz, advo caat te 'Goes. Diefstallen met Inbraken. Een te Ste'kene (B.) woonachtige fabri kant, die te Kapellebrug, gemeente Sint Jansteen, zijn fabriek beeft staan, vermis te gedurende dit jaar, diverse geldsbedra gen van zijn kantoor. Bij1 iedere gelegen heid bleek te zijn ingebroken, doch men kon den dader niet vinden. Diverse men schen werden ondervraagd, doch allen ontkenden iets met de diefstallen te heb ben uitstaan. Als regel werden de dief stallen gepleegd tusschen het tijdstip van Zaterdagavond tot Maandagmorgen. Het is de politie t'hans mogen gelukken den dader, zekere C. L. v. D., arbeider te Hulst, op te sporen en aan te houden. Naar we vernemen heeft v. D. bekend alle inbraken te hebben gepleegd. De man zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heei G. N.V. te Goes vorige koers heden H, V. A. 46672 474 Ned. Ind. Handelsbank 131 13114 Philips 217 2237a Unilever 143% 144 A. K. U. 38 39 Amsterd. Rubber 22172 224 Kon. Olie 31414 31714 D'eli Mij'. 258 260 Scheepvaart Unie 118 118 Kon. Boot 1227a 12214 3 pet. Nederland 1938 10l7s 10l7s 3 pet. Nederland 1937 997/s 997/e U. S. Steel 467s 477/s Anaconda 2472 2515/ia Bethlehem Steel 527e 5372 Cities Service 5/4 514 Intern. Nickel 39% 403/e Shell Union 1013/ia li1/" Kennecott 327s 327/s Radio 6 6 Car Foundry 21% 22 Tidewater 916/ib 107e Midcont. O'il 117a ll7/s General Motors 36% 373/s Am. Enka 26% 26% Am. Water Works 9 97a Republic Steel 16% 171/" Continental Oil 20% 21 De beurs was iets aangenamer ge stemd; ook de lokale koersen waren mee- rendeels iets hooger. In den Suikerhoek was eenige vraag voor H.V.A., ook Ver. Cultuur Vorstenlanden waren een paar procenten hooger. In Pokkers ging iets om op 376 pet. Ook Kon. Olie kon iets oploopen, zoodat Parijs blijkbaar geen ver'kooper meer was. Amsterdam Rubber was 3 pet. hooger wegens de betere stem ming op de productenmarkt. In den Amerikaanschen hoek bleek eenige contramine te bestaan die heden wat dekte, zoodat de koersen middenbeurs fractioneel verbeterden. Wij vernemen dat de koperproductie, die thans op 110 staat, op 15 December op 105 en 1 Jan. op 100 gebracht zal worden. Dit had eenige vraag naar Kaperwaarden tenge volge, terwijl ook voor de Staalwaarden wet meer belangstelling bestond. De beleggingsafdeeling was onveran derd met weinig vraag. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Dec., 2.30 u. Berlijn 73.60—73.75. Londen 8.618.63. Parijs 4.854.87. Brussel 30.98—31.02. New-York 1.837*1.84%. EEN ULLANCH1JK Y.'SYS ONTWERPJE VOOR DE HYPOTHEEK BANKEN. Dezer dagen, aldus het Hdbld'., is eer- zeer kort wetsontwerpje ingediend tot verlenging van de wijziging van art. 60 der Zegelwet, welke wijziging in Septem ber 1935 heeft plaats gehad en waarbij het zegelrecht voor pandbrieven werd verlaagd van 25 cent voor iedere hon derd gulden tot 5 cent, indien de pand brieven, „welke ter vernietiging van den zegelstempel werden overgelegd, van een hooger rente-type zijn dan de pandbrie ven welke ter zegeling worden aange boden", zooals het in de wet heet en het geen wij 'kortweg aanduiden met con versie. Men zal zich herinneren, dat wij in 1935 leefden in den tijd van verlaging der vaste lasten en dat minister Oud toen, op aandrang van de Eerste Ka mer, had toegezegd, de conversie van pandbrieven te vergemakkelijken door het zegelrecht te verlagen tot een 1/5 deel van het normale tarief. Men beschouwde dezen maatregel toen als tijdelijk en de betrokken wet van 13 September 1935 bepaalde dan ook dat deze wijziging per 1 Jan. 1939 zou ver vallen. Deze tijdsbegrenzing nu heeft gemaakt dat de laatste maanden tal van hypo theekbanken zich hebben gehaast om zoo veel mogelijk pandbrieven, die maar eenigszins voor conversie in aanmerking kwamen, aflosbaar te stellen. Men had hier dus te doen met een „run" om nog vóór den vervaltermijn van deze gunstige bepaling van de Zegelwet te 'kunnen pro fiteered Het spreekt vanzelf, dat deze tijdsbegrenzing in een periode als thans, waarin de conversie nog in vollen gang is, nog steeds haar beteekenis heeft, zoo dat de continuatie er van uit algemeen oogpunt nog even gewenscht moet wor den geacht als in 1935, terwijl de beëin diging juist tijdens de conversie-bewe ging in zekeren zin onbillijk zou zijn voor de hypotheekbanken, die wat na komen met haar conversie. Vandaar dat minister De Wilde thans voorstelt den termijn te verlengen met anderhalf jaar en de betrokken wijziging verlengt tot 1 Juli 1940. Deze wet zal voorts terugwerkende kracht hebben tot 1 Jan. 1939, zoodat de hypo theekbanken, die toevallig stukken ter zegeling moeten aanbieden, tusschen 1 Januari en. het oogenblik van het tot stand komen van deze wet, daarvan toch kunnen profiteeren, hetgeen aan een re gelmatig verloop van de convversie-be- weging van pandbrieven stellig ten goede zal komen. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAMWEG-MAATSCHAPPIJ. De meening van den minister. Nadat een voorstel van den onderge- teekende aldus de M. v. A. inzake de Waterstaatsbegrooting - om een met algemeene stemmen te geven uitspraak van de door de Ged. Staten van Zeeland ingestelde fusie-commissie, nadat deze met twee tramwegdeskundigen zou zijn uitgebreid, bindend te verklaren voor de drie tramwegverbindingen in Z.-Vl., door de Z.-Vlaamsche Tram was verworpen, omdat zij' een beslissing door arbitrage niet kon aanvaarden, heeft deze maat schappij zelf een oommissie in het leven geroepen. D'eze commissie bracht met groote voortvarendheid een advies uit, waarover thans nog door partijen bespre kingen worden gevoerd. Bij' de beraadslagingen in de Eerste Ka mer der StatenjGeneraal over het wets ontwerp tot vermindering van de vorde ring op de Zeeuwseh-Vlaamscbe Tram- weg-Maatschapij wegens rentelooze voor schotten voor den aanleg (Handelingen I 19361937, 'blz. 108) heeft de ambts voorganger van den ondergeteekende toe gezegd zich nader met Gedeputeerde Sta ten te 'zullen verstaan omtrent de toeken ning, onafhankelijk van een fusie, van een billijke uitkeering aan het in de jaren 1934, 1935 en 1936 ontslagen personeel. Aan de-ze toezegging is onmiddellijk ge volg gegeven, doch het college bleek niet bereid geheel los van de fusie mede te werken aan het geven van een uitkeering aan bet om bezuinigingsredenen ontsla gen personeel. Het beschikbaar stellen van gelden door het Rij'k, zonder medewerking van de streek, ontmoet bezwaar, mede met het oog op de gevolgen, welke dit voor der gelijke ontslagen bij andere ondernemin gen zou hebben! Van 28 Nov.5 D'ec. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: J. C. Geertse 29 j. jm. te Middelburg en Wa. Roelse 33 j. jd. (M. C.) Over de maand Nov. KLOETÏNGE. Geboren: Marinus, z. v. Aarnoud Adriaan Hillebrand en Gildina Jannetje Geleedst. Gehuwd: Jacobus Marinus Christiaan fetraub, 26 j. jm: en Anna Allemekinders 27 j. jd. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 1, Janna Jacomina d. v. Paulus Bezuyen en Corne lia de Korne; 18, Adriaan Jacobus z. v. Jan Allemekinders en Maria de Jonge. Overleden: 11, Jan Hercules van. Uix-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3