Ons Zeeuwsche hoekje. Werkverschaffing of werkloozenkas WALCHEREN. 0E HAVEN VAN TERNEUZEN. SCHOUWEN-DU! VEL AND. Kerknieuws LUCT0R. zien voorloopig niets meer te bereiken is. Als criterium voor de subsidiëering der muziekgezelschappen zal gelden of de betrokken vereeniging openbare con certen geeft in de Molenwater- of de Markt-tent. Voor zoover B. en W. weten heeft het R.-K. Muziekgezelschap „St.- Caecilia", waarvoor een lid in de bres was gesprongen, zulks nog nimmer ge daan. Tegen het toestaan van een vast be drag en daarop volgende verdeeling door hen of een commissie uit den Raad, moe ten B. en W. bezwaar maken, omdat als dan het verband met het aantal con certen wellicht zou verbroken worden, evenzeer als de zekerheid van een over wegenden steun aan het Middelburgsch Muziekkorps. Het feit, dat in Duitschland door Neder- landsche werkloozen wel 60 uren per week worden gemaakt, kan naar de mee ning van B. en W. kwalijk aanleiding zijn voor een verlenging van den arbeids tijd te Middelburg, temeer, waar in Duitschland hoofdzakelijk seizoen-arbei ders in landbouwbedrijven arbeiden, voor wie ook hier geen 48-urige werkweek geldt. Het vastrechttarief voor electriciteit is thans zoo, dat practisch iedere verbrui ker met een redelijk lichtverbruik er ge bruik van kan maken. Ook het vastrecht tarief voor gas opent voor alle verbrui kers met een redelijk verbruik de ge> legenheid hiervan gebruik te maken. De door een lid gemaakte opmerking inzake een eventueels reserve-aggregaat voor den watertoren, had reeds de volle aandacht, mede in verband met de lucht bescherming. In den loop van 1939 zal een desbetreffend voorstel worden over wogen. Ingaande 1939 wordt het materiëel voor de administratie betrokken door be middeling van het Inkoopbureau van de Ver. van Ned. Gemeenten. Levering van alle materiaal heeft plaats via de plaat selijke handelaren, die daarvoor een met de organisatie's overeengekomen percen tage als vergoeding ontvangen. B. en W. zijn voornemens de verdee ling der stad, voor den politiedienst, in vier wijken, te publiceeren. Ten aanzien van de verlenging van het sluitingsuur voor café's e.d. bestaat sedert geruimen tijd een vaste gedragslijn, waarbij reke ning wordt gehouden met aard, omvang en beteekenis van de festiviteit en in sommige gevallen met den leeftijd van de bezoekers. B. en W. geven toe, dat de straatver lichting slechts aan zeer bescheiden eischen voldoet. Uitbreiding is in ver band met den financiëelen toestand der gemeente niet te overwegen, doch wel het terugkeeren tot de vroegere wattage der lampen. Het geopende qverleg omtrent even- tueele huurverlenging voor de brandweer kazerne is nog niet geëindigd in verband met een loopend onderzoek naar de mo gelijkheid van eigen exploitatie eener kazerne. De uitgetrokken som voor luchtbescher ming zal geheel tot dat doel worden be steed. Voor eerste noodzakelijke behoefte zijn thans 120 gasmaskers aanwezig. Naarmate geld beschikbaar komt, zal met aanvulling van den voorraad wor den voortgegaan. Inzake de herstelling van den Abdij toren deelen B. en W. o.a. mede, dat de lantaarn en de kroon zóó slecht waren, dat vrijwel geheele vernieuwing noodzakelijk was. Hierdoor is het werkplan 1938 niet ten volle uitgevoerd, zoodat het overblij vende deel in 1939 zal moeten geschie den. In 1940 zal de rest moeten worden uitgevoerd. Het beschikbare ere- diet zal dan ook niet toerei kend z ij n. Voorstellen dienaangaande zullen volgen. Inzake vragen omtrent de bestrating, deelen B. en W. o.a. mede, dat de Werf- straat en de Molenberg hun aandacht hebben. Zij zullen deze, indien financiëel mogelijk, doen verbeteren. Zij zijn voor nemens te gelegener tijd het verhoogde gedeelte van het Marktplein te verbete ren en zullen alsdan ook een versmalling met b.v. 2 Meter overwegen. Een plan voor nieuwe bestrating van de Lange Delft en aanleg van trottoirs aldaar, alsook voor trottoir-aanleg in de Langeviele is door B. en W. ontvangen en ter beoordeeling aan de commissie van bijstand gezonden. B. en W. hopen, dat daarna het Werkfonds 1934 bereid zal blijken, die plannen te financieren. Het is hen bekend, dat voor den Ouden De Minister geeft aanwijzingen. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen geschreven, dat hem is gebleken, dat er bij verschillende gemeentebesturen twijfel bestaat, of ar beiders, die zich tegen de geldelijke ge volgen van werkloosheid hebben ver zekerd en die bij de werkverschaffing geplaatst kunnen worden, de vrije keus hebben tusschen trekken uit hun werk loozenkas en werken in werkverschaf fing. Opdat ten deze zooveel mogelijk een heid zal bestaan zet de minister uiteen, dat naar zijn meening in de hierbedoelde gevallen de arbeiders in het algemeen zoo daartoe gelegenheid bestaat, bij de werkverschaffing geplaatst dienen te wor den of te blijven, zoodat zij niet uit hun werkloozenkas behoeven te trekken. Het ligt voor de hand, dat deze aanwijzing niet zonder meer voor alle werkloozen geldt; in voorkomende gevallen zal met het oog bijv. op leeftijd en J'of) beroep, met beleid dienen te worden gehandeld. Vlissingschen weg een ingrijpend ver beteringsplan wordt vootbereid. Naar schatting zijn er nog ongeveer 200 perceelen, waarvoor gelegenheid be staat aangesloten te worden op de rio- leering. Jaarlijks worden gemiddeld 15 bestaande perceelen aangesloten. De Commissie van beheer en toezicht op het sportterrein, heeft zich ernstig over uitbreiding en verbetering van het Nadorst-terrein beraden en ontving daar bij deskundige voorlichting van Ir Ovinge. Een uitgewerkt plan zal aan de Commis sie van bijstand worden voorgelegd. Ook B. en W. moeten zich daarover nog be raden. Tengevolge van de doorwerking der slechte maatschappelijke omstandig heden bereiken voortdurend meer aan vragen om ondersteuning het Burgerlijk Armbestuur. Uit die aanvragen blijkt tevens, dat steeds breedere lagen der be volking door den nood der tijden getrof fen worden. De lange duur van den on gunst der tijden op economisch terrein heeft tot gevolg, dat de financiëele weer stand minder wordt en geen reserves kunnen worden gevormd. Betreffende de werkloosheidsvoorzienin gen, deelen B. en W. mede, dat verschil lende werkverschaffingsobjecten in voor bereiding zijn. De toepassing van wacht- weken en zgn. wandelweken steunt op Rijksvoorschriften. B. en W. doen echter alle moeite voor een zoo billijk mogelijke toepassing. Verwacht mag worden, dat met de tewerkstelling op grooter schaal, zooals in 1938 werd ingezet, zal kunnen worden voortgegaan. Het zal wellicht mogelijk zijn in enkele bochten de Sin gels te verbroeden. Het aanbrengen vaü een rijwielpad achter de hoornen van den Noordsingel ontmoet bij B. en W. groote bezwaren omdat daarvoor de berm zou moeten worden opgezet. In den op zet met kaart voor het uitbreidingsplan is reeds gerekend met een ceintuur-baan rond de gemeente. Over de voorwaarden, waaronder de Overeenkomst voor de suatie in de ves ten na 31 December 1939 zal worden voortgezet, zullen B. en W. zich nog na der beramen. Met het lid, dat daarop attent maakte, zijn B. en W. het eens over de onbillijk heid, dat buitengemeenten niet moeten bijdragen in de kosten van de Handels school, omdat dit niet is een door het Rijk gesubsidiëerde gemeenteschool. Gelden aangevraagd. Bij den Raad is een verzoek ingekomen van het Bestuur van de Geref. school voor L. O. om een bedrag van f 83 voor invoe ring van een nieuwe schrijf met uode op die school. Domburg. Niettegenstaande het afschrij vingspercentage der machine-installatie is opgevoerd van 4 pet. tot 6 pet., sluit de begrooting van het gem. waterleiding bedrijf voor 1939 met een verlies-saldo schrapt, alleen het allernoodzakelijkste is opgenomen. Een lid meent, dat inzake het onderhoud van gebouwen zelfs het allernoodigste niet is opgenomen. Hij acht dit niet verantwoord. Hij acht een bedrag van f5000 voor onvoorziene uit gaven voor een stad als Middelburg ab soluut te laag. Een lid vroeg of B. en W. zich al een oordeel gevormd hebben over do ontwerpen der nieuwe belasting wetten, die bij de Tweede Kamer aan hangig zijn gemaakt en de gevolgen, die daaruit voor de gemeente zullen voort vloeien. B. en W. verklaren zich erkentelijk voor de geuite ingenomenheid met hun streven de volstrekte noodlijdendheid der gemeente te voorkomen. Of dit streven ook in de toekomst met succes zal kun nen worden bekroond, is een vraag waar op zij niet gerust zijn. Ook zij betreu ren het, dat de omstandigheden er toe hebben geleid, dat de bewegingsvrijheid van vele gemeenten in zoo groote mate is beperkt geworden. Hunnerzijds is her haaldelijk getracht hoogere bedragen voor onderhoud uit te trekken, doch steeds met gering resultaat. Ook inzake de ra ming van den post „onvoorziene uitga ven" onderschrijven zij de opmerkingen, doch gezien de talrijke, maar volstrekt vergeefsche pogingen om dit bedrag ver hoogd te krijgen, achten zij eenige ver hooging van dezen post uitgesloten. Het nadeelig slot van 1937 is overgebracht naar den dienst 1938, doch dit nadeelig slot wordt ruimschoots opgevangen door de raming der achterstallige ontvangsten van 1937 en zoo zal de dienst 1937 vrij wel sluitend zijn. Het eventueel nog blij vende geringe batig slot, komt dan ten bate van 1938. Over de gevolgen voor de gemeente van de door de Regeering aanhangig gemaakte ontwerpen van wet met betrek king tot steun aan noodlijdende gemeen ten en tot invoering van forensenbelas ting, is thans nog weinig positiefs mede te deelen. Van geval tot geval zal wor den nagegaan of de nieuwe belasting mag worden geheven. De forensenbelas ting zal, naar B. en W. verwachten, geen ingrijpende veranderingen in den finan ciëelen toestand van de gemeente brengen. Om een overzicht te krijgen wat door de invoeringvan het cyclostielwerk is bezuinigd, geven B. en W. cijfers voor kosten van notulen enz. In 1933 was dit f6029; 1934 f5522; 1935 f 3239; 1936 f3050 en 1937 f3424. Op een desbetreffende vraag antwoor den B. en W., dat voor zoover hun bekend is door 7 winkeliers regelmatig gebruik wordt gemaakt van de gelegenheid om gedurende de zomermaanden hun win kel op Zondag open te houden. De bepaling inzake onzedelijke klee ding, die eerst 2 Juni in werking is ge treden, heeft uiteraard slechts korten tijd practisch kunnen werken. Niettemin is reeds gebleken, dat er een zekere preven tieve werking van uitgaat. Niet alleen in de Nederlandsche, maar ook in de buitenlandsche pers is over deze bepa ling geschreven en er kan gezegd wor den, dat het euvel dit jaar in mindere mate dan vroeger is geconstateerd. Met het oog op het belang van het vreemde lingenverkeer moet in deze met beleid en tact worden opgetreden. Naar aanleiding van desbetreffende opmerkingen zeggen B. en W. het vol komen eens te zijn met die leden, welke tot voorzichtigheid aangemaand hebben ten aanzien van het stimuleeren van woningbouw aan de buitenzijde der ge meente. Zeer zeker moet er voor gewaakt worden, dat de binnenstad niet wordt leeggezogen, hetgeen te meer klemt, nu het 2ielental iets achteruit loopt. Voor het overige herinneren B. en W. er aan, dat in den loop der latere jaren, dank zij hun rechtstreeksche bemoeiin gen, woningen verrezen in het Park van Nieuwenhove, aan de Meidoornlaan, in het park „de Griffioen", aan den Zuid singel, in de Bleek en in het verlengde van de Hendrikstraat, terwijl zij indirect bouw in de Leliestraat bevorderden. Voorts maakten zij een terrein bij de vroegere Dampoort (Smidsbolwerk) bouw rijp voor een betrekkelijk groot aantal woningen. Zij hebben goede verwachting, dat zij in den loop van 1939 zullen kun nen komen met een voorstel tot verkoop van den betrokken grond, waarna be bouwing zal volgen. Een voorstel zal binnenkort aan de orde worden gesteld inzake gedeeltelijk Een belastingpraatje Hier en daar een kleine belasting verlaging. Er dreigt een groote onbillijkheid voor de noodlijdende gemeenten. Er zijn zoowaar in onze provincie en kele gemeenten, welker ingezetenen, ver blijd zijn met de mededeeling, dat som mige belastingen iets konden worden ver laagd. Dat dit een welkom bericht was, behoeft wel geen betoog. Men heeft al thans in die gemeenten een kleine com pensatie tegenover de nationale inkom sten- en winstbelasting, die we straks allen zullen hebben op te brengen. In andere gemeenten, prijst men zich gelukkig, dat own zij het soms met moeite --- de belastingen op. hetzelfde peil kon houden en zgn zelfstandigheid nog kou handhaven. Er is echter ook een andere cate gorie. Daartoe behooren de voornaamste plaatsen in ons gewest als Middelburg, Vlissurgan en Goes. Formeel zijn Haar outillage. Over de haven van Terneuzen schrijft de Minister van Waterstaat in zijn M. v. A. aan de Tweede Kamer: De outillage van de haven van Ter- neuzen bestaat uit een tiental kranen, die de bij de haven-exploitatie betrokken Spoorwegmaatschappij Mechelen-Terneu- zen heeft opgesteld en uit een zestal kra nen van particulieren. Van 't tiental der spoorwegmaatschappij zijn drie moderne electrische kranen. Zij zijn opgesteld op de kaden, bestemd voor de grootere zeeschepen. Voorts zijn daar drie stoomkranen aanwezig, die niet meer geheel aan de tegenwoordige eischen van vlugge lossing voldoen. De overige kranen der spoorwegmaatschappij staan op ka den voor de kleine zeevaart en voor de binnenvaart en zijn nog voldoende ge schikt. De particuliere kranen voldoen aan alleszins redelijke eischen. (De kaden en steigers verkeeren in goeden staat en zijn aangesloten aan het spoorwegnet. Voor de grootere zeevaart kon tot nu too over twee havenbassins met een diepte van on derscheidenlijk 8 m en 8.75 m beschikt worden met een gezamenlijke aanloglongte van ongeveer 1000 m, waarvan ongeveer 625 m van kaaimuren en een steiger is voorzien. Door het juist gereedkomen van een nieuw havenbassin, ter diepte van 8.75 m, zijnde de diepte, die het kanaal heeft, is de kadelengte met ongeveer 525 m uitgebreid. Voor de kleine zeevaart en de binnenvaart is een lengte van plm. 900 m met diepten, afwisselend van 5 m tot 7.5 m 'beschikbaar. De tarieven voor het tijdelijk gebruik van de haventerreinen zijn in het alge meen lager dan die, welke voor de haven Gent gelden. De vergoedingen voor de ter reinen, welke in huur of erfpacht zijn uit gegeven, zijn geenszins te hoog, vergele ken met het genot, dat verkregen wordt. Ten slotte zij er de aandacht op geves tigd, dat te Terneuzen geen haven- en ka- degelden worden geheven. Aan de 'hand van deze gegevens kan naar de meening van den ondergeteeken- de worden geconcludeerd, dat wanneer de economische toestand te Terneuzen zorge lijk is, dit niet mag worden toegeschreven aan den toestand van de havens c.a. bouwrijp maken van het tegenwoordige militair oefeningsterrein. Dat de plannen inzake het nieuwe mili taire oefenterrein bij de Griffioen meer tijd vorderden, dan hun lief was, is niet te wijten aan gebrek aan doortastend heid van B. en W. Na ontvangst der ministeriëele circu laire nopens premieverleening tot ver betering van bestaande arbeiderswonin gen, hebben B. en W. dadelijk belang hebbenden tot aanmelding uitgenoodigd, doch met volkomen negatief resultaat. Wanneer er alsnog animo is, zijn B. sn W. volkomen bereid een voorstel terzake aan den Raad te doen. Ten aanzien van de opruiming van krotwoningen, zijn in 1938 verschillende aanwijzingen tot verbetering uitgegaan. Een systematisch woningonderzoek werd voorbereid. Wat betreft de controle op boomen, deelen B. en W. mede, dat de boomen geregeld eens per jaar worden gecon troleerd, doch dat het bedenkelijk zou zijn alle boomen, die in minder goede omstandigheden verkeeren, en dus bij storm eenig risico opleveren, te rooien. Zulks zou b.v. een ontzettende ravage op de Bolwerken meebrengen. Naar aanleiding van opmerkingen over de weinige medewerking van de Zeeuw- sch Radio Distributie Maatschappij in zake ondergrondsche in plaats van bo- vengrondsche geleidingen op bepaalde plaatsen, zullen B. en W. inlichtingen bij die Maatschappijl inwinnen. B. en W. zijn bereid nog nader onder zoek te doen nopens de ondervoeding van kinderen. Naar aanleiding van opmerkingen over den post subsidies, in het bijzonder die voor de Muziekkorpsen, zeggen B. en W. dat men zal moeten afwachten of de ontworpen regeling door hoogere instan ties zal worden goedgekeurd. Met betrekking tot bijdragen voor uit zending van kinderen naar buiten en financiëelen steun aan bewaarschool- onderwijs houden die instanties zich aan algemeene normen, zoodat te dien aan- deze gemeenten nog wel niet noodlij; dend, maar in feite wel. Zij ontvangen van het Rijk een extra- en belastingbij- drage. Het spreekt wel vanzelf en het wordt ook in de practijk op gevoelige wijze ondervonden dat zulke gemeen ten onder zeer strenge controle staan. Op de 'kleinste uitgaven wordt soms aanmerking gemaakt. Niet alleen door Gedep. Staten, maar vooral door de com missie, die in Den Haag binnen de muren van het Departement zetelt, die zich, niet in de bijzondere .populariteit 'van de jre- meentebesturen mag verheugen en dia heel minzaam commissie van over- leg (f) wordt genoemd'. Nu is een wetsontwerp ingediend', dat, als het wet mocht worden, voor deze groep gemeenten belangrijke en hoogst onaangename gevolgen zal hebben. De groep van in den vollen zin des woords noodlijdende gemeenten zal een sterks uitbreiding ondergaan. Men schat dat het 350 zal worden. Immers als de bijzondere bijdragen (extra- en belastingbrjdrage) vervallen zijn, wat de bedoeling der regeering schijnt te zgn, wordt elke gemeente, die met da pwen® bijdrage uit het werkloos heidssubsidiefonds geen sluitende begroo ting weet te 'krijgen, noodlijdend. En volgens artikel 1 van het ingedien de wetsontwerp kan een gemeente, die niet in staat is, in de kosten barer huis houding te voorzien, een gemeentelijks inkomstenbelasting heffen van hen die in de gemeente worden aangeslagen in de opcenten op de gemeentefondsbelas ting. De betrokken gemeenteraad kan daartoe een verzoek bij de regeering in dienen. In de practijk zal dit „kan" wel „moet" worden. Deze belasting komt dus boven alle andere belastingen, ook boven de nieuwe, die door het Rijk zijn aangekondigd'. Het moet ons uit de pen, dat dit wel z ee r o n b i 11 ij k is, zoodat het waar lijk geen wonder is, dat het reeds pro testen tegen deze belasting regent. Ook de Vereen, van Ned'. Gemeenten zond reeds haar bezwaren tegen deze plannen bg de Regeering in. Want men vergete niet, dat in de be doelde groep gemeenten alle denkbars belastingen tot het uiterste ma ximum zijn opgevoerd. Immers eerder 'krijgt zoo'n gemeente geen extra- of be- lastingbgdrage. Er ig geen enkele belas tingbron denkbaar, of hij is aangeboord'. Wij noemen b.v. maar straat-, riool- en precario-belasting. De legesgelden onder gingen op commando van hoogerhand een belangrijke verhooging. En wat vooral voor de gezinnen van zooveel be teekenis is de schoolgelden zijn er de laatste jaren enorm opgeschroefd. Het zou wel eens interessant zijn ts berekenen wat een inwoner van Goes, Middelburg of Vlissingen, of een andere van deze groep gemeenten, die b.v. f 2000 inkomen geniet, vijf kinderen heeft, waar van drie schoolgaande, en een huis be woont van f5 huur per week, meer aan belasting en schoolgeld moet betalen dan wanneer hij een uur verder woonde in een nog zelfstandige gemeente. En legde men de vergelijking aan met een ge meente als Wassenaar, dan zou het ver schil al heel frappant zijn. Daarbij komt dan nog, dat in deze nu practisch en straks voor 100 pet. nood lijdende gemeenten een zeer groot aantal subsidies is geschrapt of sterk geredu ceerd, en dat op onderwijs enz. zooveel mogelijk moest worden bezuinigd, zoo dat de ingezetenen uit particuliere beurs zich do laatste jaren vele extra-uitgaven van slechts f 10 tegen f 250 iD 1938. Daarenboven kon het bedrag, hetwelk door de gemeenten aan het bedrijf per jaar per brandkraan moet worden be taald teruggebracht worden van f 25 tot f 5. Waar de gemeente Domburg 45 brandkranen heeft geplaatst, geeft zulks voor haar een besparing van f 900 per jaar. Loop der bevolking over de maand November 1938. Ingekomen: Jo Kraay, van Driebergen 'Rijsenburg; Adriaan Verhage van Me- liskerke. Vertrokken: Martine Trielier naar Mid delburg; Pieter Ko.ppejan maar Melis- kerke; M. Weeda, naar Zeist. Bruinisse. De Minister van Waterstaat heeft aan de Vereen, van Burgem., Secr., enz. op Sckouwen-Duiveland bericht, dat den Htoofd-Ingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat opdracht is ge geven met 'bekwamen spoed een plan te ontwerpen tot verbetering van den weg Zijpe-Zierikzee. Het motorschip „Adriana" van hier, schipper Jac. Faasse, op weg naar Goes, bekwam even buiten de Vlucbthaven op het Zijpe ernstige motorscbade. Door het motorschip „Disponibel", schipper Bouwens, Oude Tonge, werd het schip in de Vluchtbaven terug gebracht. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Een nieuw soort pantser? In Sas van Gent doen al eenigen tijd fantastische geruchten de ronde over een opzienbarende uitvinding. De burgemeester, Mr G. P. J. M. de Kerf, deelde aan de „N. R. G." mede, dat een van zijn gemeentenaren, n.l. de mon teur A. J. Dullaert, inderdaad iets gecon strueerd heeft, dat belangrijk kan blijken, te zijn. Dullaert, zei de burgemeester, is al ge- ruimen tijd 'bezig met proefnemingen die financieel gesteund worden door een in woner van Terneuzen. Hij is er onlangs in geslaagd een pantser te maken, dat be stand zou zijn tegen kogels, en dat door zijn gewicht en door zijn soepelheid mis schien ongekende mogelijkheden zal kun nen bieden. De uitvinder beeft een, pantsering ge construeerd, waarop kogels en granaat scherven afstuiten, en die door haar ge wicht dienstbaar gemaakt kan worden aan allerlei doeleinden. Hij' ziet kans politie mannen uit te rusten met een borstpant- ser, dat niet meer dan 4 kg weegt, dat hen niet in bun bewegingsvrijheid belem mert, en dat hen tegen kogels beschermt. Een iets zwaardere constructie zal vlieg tuigmotoren en vliegtuigbestuurders te gen de uitwerking van mitrailleurvuur vrijwaren; nog zwaardere pantsers kun nen geschut zijn heteekenis doen verliezen. Het pantser is het best te vergelijken met een soort vlechtwerk. Bij' de proefne mingen is gebleken, dat kogels er niet de minste uitwerking op hebben. Zij stuiten niet terug, maar blijven in het pantser hangen. Er is in Nederland, België, Frankrijk Duitschland, Engeland en Amerika oc trooi op gevraagd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Berkenwoude, M. J. W. Zevenboom, cand. te Zierikzee. Naar Delft, T. J. Pop te Hees. Bedankt voor Donkerbroek-Haule en voor Mietslawier-Niawier, M. J. W. Ze venboom, cand. te Zierikzee. Voor Sprang, W. Bieshaar Jr.'te Benthuizen, Bevestiging en intrede. Na des morgens bevestigd te zijn door Ds F. A. den Boeft, van Rotterdam-Kralin gen, met een predikatie over 2 Petri 1 vs 19, deed D s D'. Bremmer, overge komen uit Middelburg, des namid- dags zijn intrede in de Geref. Kerk te Rijssen. Hij bediende het woord uit Ef. 6:11, 12. Op verzoek van Ds Bremmer werden geen toespraken gehouden. 's Gravenpolder. Gekozen als ouderling in de Ned. Herv. kerk de heer J. Ver boom (diaken). Dhr J. Bosman wensch- te niet meer in aanmerking te komen. In de vacature van diaken werd ge kozen de beer F. de Klerk. Kapelle. Als ouderling van de Ned. Herv. Gem. werd herkozen dhr D. op 't Hof als diaken dhr W. Glas. (Belange loos bericht.) moesten getroosten, teneinde allerlei wel dadigheids-, sociale en cultureels instel lingen op de been te houden. En voor de ingezetenen van deze ge meenten dreigt dan nu boven dit alles een nieuwe belasting. Op schouders, die reeds diep gebukt gaan, wordt een nieu we last gelegd. Ditisinhooge mate o n b i 11 ij k. Zelfs de regeering schreef in de laat ste miljoenennota dat „het vrijwel onmogelijk kan worden geacht de gemeenten thans zwaarder te belasten". En wil men dan nu een groep uitpikken, die het het allermoeilijkst heeft? Natuurlijk is het te verwachten, dat er belastingvlucht zal plaats hebben. Maar ieder kan of wil zich niet op die ma nier vrijwaren van deze nieuwe belasting. Het is zeker wel gewenscht, dat ook uit Zeeland protesten tegen deze on rechtvaardige en eenzijdige verzwaring van belastingdruk worden ingediend! en dat een beroep wordt jjedaan qp onze volksvertegenwoordiging, om de regee ring op dezen weg niet te volgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2