Oranje en de Joden. Leestafel PUROL3E: Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. De zwerftochten van Kees. Mooie, Gezonde Huid Over dit onderwerp schrijft A. L. van Hulzen in „Timotheüs": In dezelfde droeve week, waarin de Jo den in een bepaald land aan grievende kwellingen ten prooi vielen en hun hei ligdommen in vlammen zagen opgaan, sprak in een klein buurland de Minister- President in het Parlement: „Ook de re geering verfoeit hartgrondig ieder anti semitisme. Alle burgers hebben hier de zelfde rechten en iedere loyale regeering zal er voor zorgen, dat de rechten van al onze burgers niet gekrenkt worden!" Het was Dr Colijn, die zoo sprak en hij is de Minister-President in het land van Oranje. Juist dat land van Oranje is steeds een gastvrij toevluchtsoord geweest voor het oude volk. En toen Prinses Juliana tijdens de ju bileum-week in September van dit jaar een bezoek bracht aan de Joodsche In valide te Amsterdam, heeft Zij daarmee een aloude Oranje-traditie voortgezet. Reeds in de 16e euw werden de Joden uit Spanje en Portugal verdreven. „De koning van Portugal liet omtrent dezen tijd (1549) scherp onderzoek doen in zijn rijk op zulken, die voorgaven van het Jodendom tot den Christelijken godsdienst bekeerd te zijn, die men echter voor hei melijke Joden hield. Velen verlieten ook hierop het rijk en kwamen herwaarts", zoo vertelt Wagenaar. In 1593 verdreef ook koning Philips de Joden uit zijn landen en weer was het Holland, dat, zelf in een bange worsteling om de vrijheid gewikkeld, de verdrukte Joden gastvrij; opnam. En ons volk ondervond den terugslag van deze gastvrijheid, want nog altijd is het woord van kracht: „Vervloekt zij wie u vervloekt en wie u zegent zij gezegend..' Onder de schutse van Oranje waren de Joden veilig. Het is onder de Oranje vorsten vooral "Willem III de Stadhou der-Koning geweest, die zich zeer bijzon der het lot van de Joden aantrok. D'oor zijn invloed werden Israëlieten soms zelfs tot hooge posten geroepen. Hij; wist de gaven en talenten, die hij in de Joden ontdekte, ten algemeenen nutte aan te wenden. Zoo was het de Jood Jozef de la Penha, die door den Stadhouder in 1697 werd „verblijd met het leen van Labrador, Gortereal en eenige andere Amerikaan- sc'he landstreken, door zijn schepen ont dekt en in naam van den Prins van Oranje in bezit genomen". Een andere Jood, zekere Baron De Kimenes Belmonte was jarenlang als ge zant van den Prins van Oranje werkzaam aan de hoven van Spanje en Portugal. Bij het leger deed o.a. de Jood Ma- chado groote diensten en legde zulke be kwaamheden in oorlogszaken aan den dag, dat hij; bij den Stadhouder-Koning en bij zijn legerhoofden in hoog aanzien kwam. Het geslacht Capadose, dat met dat van dezen Machado veelvuldig verwant was, heeft langen tijd een eigenhandig geschre ven brief van Prins; "Willem bewaard, waarin deze hem, ter zake van een bij^ zonderen dienst, dit vereerend getuig schrift gaf. „Vouz avez sauvó l'Etat." (Gij hebt het land gered.) Niet alleen kwamen de Joden hier on der de Oranjes tot aanzien, maar ook tot groote welvaart. En het moet tot hun eer gezegd worden, wanneer het belang van- 't land het eischte, wanneer het er op aan kwam, hun dankbaarheid en gehechtheid aan het Huis van Oranje te toonen, durf den zij in de beurs te tasten. Zoo b.v. stelde een der baronnen Suas- so een millioen ter beschikking van Prins Willem III om zijn tocht naar Engeland in 1688 mogelijk te maken, „zonder eenige verplichting vein restitutie in gevallen van mislukking." Tijdens de regeering van Prins Willem Hl genoten de Joden hier dan ook hun hoogste aanzien en voorspoed. Doch niet alleen aan dezen Prins, maar aan vele Vorsten uit het Oranjehuis wa ren de Joden met voorbeeldige, schier voorbeeldelooze aanhankelijkheid getrouw. Zoowel in Amsterdam als in 's Graven- hage hebben de grootste Joodsche families in alle tijden van voor- en tegenspoed blijk gegeven van hun gehechtheid aan dit Huis. Van Stadhouder Frederik Hendrik tot op Stadhouder Willem V is het bij de Stadhouders gebruik geweest, ten minste een enkele maal de Synagoge te Amster dam te bezoeken. Stadhouder Frederik Hendrik bracht in 1642 zijn bezoek aan de Amsterdamsche Synagoge. Hij was vergezeld van zijn zoon, den lateren Prins Willem II, door de Prinses van Engeland, 's Prinsen ver loofde, en de koningin van Engeland, de moeder der Prinses. Het laat zich begrijpen, hoe de Joden deze vorstelijke belangstelling waardeer den. Het college van Archi-Synoden bood dan ook den Prins een prachtig zilveren geschenk aan ter waarde van twee dui zend gulden, terwijl de Opperrabijn Me- nasseh Ben Israël de koninklijke bezoe kers verwelkomde met een rede in de Spaansche taal, waarin hij; op zeer vleiende wijze een vergelijking maakte tusschen het 'huis van Oranje en het ge slacht der Makkabeërs. Zóó groot was de invloed der Oranjes, dat zelfs in den tijd van Jan de Witt de Joden hier geen vijandschap ondervon den. Aan den Jood Spinoza schonk De Witt zelfs een pensioen van twee hon derd gulden. In den tijd der koningen uit het Oranje huis is in deze verhouding geen veran dering gekomen. We behoeven de Wil lemstraat te Amsterdam maar te noemen om herinnerd te worden aan de hartelijke ontvangst die met name Koning Willem III in de Jordaan ten deel viel. En nog versch in het geheugen ligt de tocht, die onze Koningin maakte in die zelfde Jordaan, tijdens de jubileumfees ten. Hoe achteruit gezet de Joden in andere landen ook mogen worden, de Oranjes blijven het oude volk Gods. hun hooge bescherming en waardeering verleenen. Wij kunnen daarvoor niet anders dan dankbaar zijn. Immers de zaligheid is uit de Joden en hoe veracht en hoe verjaagd zij ook zijn, ze blijven beminden om der Vaderen wil. Er ligt voor de Joden iets tragisch in het feit, dat juist in die landen, waar het kruis van Christus nog het publieke le ven beheerscht, zij; de meeste veiligheid en vrede genieten. Het kruis, dat de Joden steeds een er gernis is geweest, is nu voor hen het an ker der hoop. Zoo is het in maatschap pelijk opzicht. Moge de tijd niet verre zijn, dat de verdrukte Jood ook met zijn geestelijke nooden de toevlucht neemt tot het kruis: Oranje gaf ons het voorbeeld, hoe wij het volk, waaruit de Zaligmaker, voor zoover het vleesch aangaat, is gesproten, hebben te bdhandelen. Verdachte door den president onder vraagd, -verklaarde in de veronderstelling te hebben verkeerd, dat het bezoek van Woadergem niet als een „waarschuwing" gold, doch als een gewoon gesprek. De getuige Wondergem verklaarde thans aan verdachte te hebben gezegd, dat hij niet voldoende verduisterde. Verdachte zei daarop: „Meer doe ik er niet aan". De getuige Blokland, wachtmeester der Kon. Marechaussee te Hansweert, ver klaarde eveneens aan verdachte te heb ben -gezegd, -dat hij niet voldoende ver duisterde. Het was niet de bedoeling om proces-verbaai op te maken, maai- ver dachte zei: „Meer doe ik er niet aan, dat vik". 'De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zegt, dat de meeste lankmoedig heid hier is gebruikt. Van ieder mocht medewerking worden geëischt, maar ver dachte werkte moedwillig niet mede. De Officier eischte f25 of 10 d. Volgens verdediger van verdachte, Mr F. W. Adriaans-e, is van een opzettelijk niet nakomen van de hem gegeven beve len geen sprake. Wondergem. haalde er een collega bij, dus er was twijfel. Alles speelde zich binnen enkele minuten af, en Volgens pleiter betreft het hier een on schuldig geval. Het Schouwvenster. Deze Christelijke weekiHustratie, uitgave H. A. van Britten burg1, Amsterdam, weet zich zeer wel te handhaven. Gean wonder. Er is een veel heid van meestal actueels illustraties. En dan zijn er artikelen er bijdragen van zeoi uiteonloopcndon aard. Bh inhoud is zoo, dat de kinderen or naar grijpen en dat ook do oudoren er gaarne kennis van nemen. Schetsen ivtaaischappelljkg Onderwer pen. Bij de Vereen. „D'e Gereformeerde Jongelmgsboud"' zijn verschenen: Schet sen voor de behandeling van Maatschap pelijke onderwerpen. Het eerste deel han delt. over Algemeens Beginselen. Deel II bevat agiictsec c-zar iz Ontwikkeling van het Maatschappelijk Leven. D'eze studieschetsen zijn in de eerste plaats be doeld voor de aangesloten Jongelingsver- eenigingen. En die zullen er zeker een dankbaar gebruik van maken. Maar de ongenoemde samensteller kan zich verze kerd houden, dat zijn arbeid in breeden kring ook buiten de J.V.en zal worden ge waardeerd. Op den Uitkijk. Alle verandering is geen verbetering. Wij zijn echter geneigd om de verandering die het maandblad „Op den Uitkijk" heeft ondergaan in alle opzichten als een verbetering aan te mer ken. Daar is in de eerste plaats het for maat. Het groote voor vele tijdschriften gebruikelijke formaat is losgelaten-. De nieuwe afmetingen maken het mogelijk dit tijdschrift in den zak mee te nemen op reis. Eh dat is heusch wel de moeite waard. Een 80-tal bladzijden over 2 ko lommen verdeelde lectuur, zijn maar niet zóó verwerkt. Ook de inhoud is ingrijpend gewijzigd. „Op den Uitkijk" beslaat nu een veel bree der terrein, bet is zooals de uitgeefster terecht opmerkt, geworden tot „de stem der wereld". In boeken en bladen en tijd schriften wordt door deskundigen op al lerlei gebied gespeurd naar de belang rijkste en interessantste artikelen over on derwerpen waarin de meelevende Neder lander geacht kan worden belang te stel len. Daarnaast onbreken ook de „eigen" bij dragen niet. Zoo is a.m. het buitenlandsch overzicht van D's J. D. Boerkoel gehand haafd. Nog eens, deze verandering is zeer be slist een verbetering. De lezer bevindt zich hier onder goede leiding voortdurend o'p den u i t ik ij k. Aan de uitgeefster N.V. Gebr. Zomer en Keuning', Uitg. Mij-., Wageningen, hulde voor dezen aanpak. Kleine Bijbelboekjes voor de Kleu ters-, door Anne de Vries. Uitgave J. H. Kok te Kampen. Boekjes voor kleuters, voor kinderen die zelf nog niet kunnen lezen en voor wi« Id.uderbijbèi soms nog te hoog Min. Pirow In de Residentie. Gisteren is de Zuid-Afri- kaansche minister van De fensie, Pirow, in gezelschap van den Zuid-Afrikaanschen gezant Dr H. D. van Broek huizen uit Brussel in de Re sidentie aangekomen. De Z.-Afrikaansche minister werd door talrijke Nederl. en buitenlandsche journalisten en een legertje persfotografen opgewacht. De heer Pirow weigerde ech ter op alle hem gestelde vra gen te antwoorden. Het doel van zijn bezoek aan ons land bleef dus voorloopig in een geheimzinnig waas gehuld. Ook de gezant Dr van Broek huizen bleek niet bereid iets meer te zeggen dan dat de minister slechts op zijn uit- noodiging naar Den Haag is gekomen, hetgeen we reeds wisten. 63. Toen Kees dien avond naar zijn kamer ging, en zijn pyama reeds aan had, ging hij nog niet naar bed, maar trachtte zich alles nog eens voor'den geest te halen wat er de laatste dagen gebeurd was; en dat was heel wat. 64. Daarna ging hij naar bed en viel in slaap. Hoe lang hij geslapen had wist hij niet meer, doch eensklaps werd hij wak ker. Waardoor, dat wist hij niet. Stil lag hij te luisteren. Daar hoorde hij gerucht. Het was net of er iemand liep. gaat. Er zullen er wel zijn die Bijbelverha len voor zulk grut dwaasheid vinden. Maar dan kennen ze de kinderen niet en ze kennen den Bijbel niet. Anne de Vries, een uitnemend verteller, heeft in de vier in de serie verschenen boekjes een viertal onderwerpen behandeld, n.l. Mozes, Het Kindje in de Kribbe, De Goede Herder en De Verloren Zoon. Of de kleintjes dit be grijpen! En of ze genieten zoowel van de vertellingen als van de illustraties waarvan de verzorging aan Tjerk Bottema was toe vertrouwd! Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door Befde fn doozen von 30-60, Tube 45 ct. Bi} Apofh. en Drog» MUNHARDT IBMRMW MOND- EN KLAUWZEERSTERFTE DAALT. Het mond- en klauwzeer begint wat te „luwen", want in de laatste week van November zijn aan deze ziekte gestor ven 297 dieren, terwijl dit aantal enkele weken geleden nog 500 a 600 bedroeg! Sedert half September van het vorige jaar zijn -- als direct gevolg van de ziekte i reeds gestorven 5700 runderen, 6200 kalveren, 4600 varkens en 400 scha pen en geiten, in totaal dus 16.900 die ren. DE FOSFOR KALIMESTSTOF SULKAPHOS. Wanneer we de kunstmeststoffen ver deden in een ballasthoudende en een ballastvrije groep, dan moet Sulkaphos in de laatste rubriek ingedeeld worden. Met Sulkaphos ontmoeten we een mest stof, die twee plantenvoedende elemen ten bevat, n.l. fosforzuur en kali en wel chloorvrije kali, zooals deze ook voorkomt in patentkali. Sulkaphos nu is een mengsel van zwa velzure kali en van diculciumfosfaat. Laatstgenoemde meststof wordt de laat ste jaren onder den naam van Ferti- phos met steeds stijgend succes op de markt gebracht. Dit behoeft ons trouwens niet te verwonderen. Vooral gronden, waarbij het met den kalktoestand niet erg in orde is, reageeren uiterst gunstig op Fertiphos, dank zij het feit, dat deze meststof een belangrijke hoeveelheid di rect opneembare kalk bevat. Maar we zouden in dit artikel niet de goede eigen schappen van Fertiphos gaan belichten, Keeren we dus terug tot de Sulkaphos. Deze meststof is niet een nieuw pro duct, maar wel een nieuwe naam voor een mengsel van plantenvoedende stof fen, waarvan de goede werking reeds jaren bekend is. Uit het feit, dat de kali in den vorm van chloorvrije kali voorkomt, blijkt wel, dat de-ze meststof in het landbouwbedrijf in de eerste plaats gebruikt moet wor den op chloorgevoelige gewassen. De on dervinding heeft n.l. geleerd, dat ver schillende gewassen door chloor in hun ontwikkeling geschaad worden. Chloor gevoelige gewassen zijn o.a. aardappe len, paardeboonen, stamboonen, worte len, vruchtboomen en verschillende tuin- houwgewassen. Het zijn dus in de allereerste plaats deze gewassen, die dankbaar zullen zijn voor een bemesting met Sulkaphos. Uit de opsomming van de chloorge voelige gewassen blijkt wel en men gelieve van het volgende goede nota te nemen dat men geen Sulkaphos moet aanwenden voor het gebruik op weilan den, wintergranen, erwten enz. Nog maar al te vaak is ons in het zoo haast voorbije jaar gebleken, dat vele landbouwers Sulkaphos hebben aange wend op gewassen, die daartoe niet ge- eigend zijn. Men heeft dan een z.g. „luxe" bemesting toegepast. De tijden zijn er helaas niet naar, om noodeloos meer voor bemestingsdoeleinden uit te trek ken dan noodig is. Trouwens het gebruik van Sulkaphos is nog aan andere factoren gebonden. Wanneer b.v. de gronden het vroeg ploe gen (in het najaar) verdragen, dan kan óf over de ruwe voor óf in D^"ember reed., kali zout 40 pet. uitgestrooid wor den. De daarin aanwezige chloor heeft dan ruimschoots gelegenheid om naar den ondergrond te verdwijnen. Het wil ons echter voorkomen, dat op vele plaat- sen het kalizout, vooral voor aardappel land, veel en veel te laat wordt uitge strooid. Aan de hand van omvangrijke onderzoekingen van verschillende des kundigen en we twijfelen geen oogen- hli'k aan de juistheid der conclusie kan het niet anders, of het laat aanwen den van kalizout voor aardappels enz. met te ©eniger tijd tot schade leiden. Het zal in dergelijke gevallen verstan diger zijn, om het er maar niet op te wagen. Men koerse dan liever op een veiliger kompas en wende Sulkaphos aan, Het wil ons vooïkomen, dat van de drie samenstellingen, waarin Sulkaphos in den handel wordt gebracht, d'e sa- i menstelling B voor onze landbouwgewas sen het meest geëigend is, als bevattende 20 pet. fosforzuur, en 25 pet. chloor vrije kali, benevens circa 18 pet. gebon den en onmiddellijk opneembare kalk. Uit de aanwezigheid van fosforzuur en chloorvrije kali in Sulkaphos zal de lezer reeds de conclusie getrokken hebben, dat het geen volledige meststof is. Immers de stikstof ontbreekt. Betreffende de aan wending van stikstof blijft men dus vrij om zich aan te passen bij den aard van het gewas en de structuur van den bodem. Nog wat lekkers voor het St. Nicolaas- feest. Vorige week gaven wij' borstplaatrecep ten. Nu volgen nog enkele andere lekker nijen. Pepernoten. Benoodigd: 4 eier dooiers, 2 ons suiker, 2 ons bloem, een paar lepels stroop, een lepel boter, zout, peper, noot, kaneel. Bereiding: De eierdooiers kloppen met de suiker; daarbij; voegen de bloem, de stroop, de boter, het zout, de peper, noot en kaneel.Hiervan balletjes maken en ze in een vrij heete oven bruin bakken. Amandelspeculaas. Benoodigd: 1 pond bloem, 3 ons bruine suiker, 3 ons boter, 1 a lVs ons amandelen, 15 gram speculaaskruiden. begin met de bruine suiker te zeven of fijn te wrijven, zoodat ze goed los is en zich geen klontjes meer voordoen. Roer ze dan met de boter tot een zalfachtig meng sel. Voeg de goed gezeefde bloem er aan toe en de speculaaskruiden en kneed alles tezamen tot een glad, soepel deeg. Rol den bal uit, vouw den lap weer tezamen, kneed den bal opnieuw, rol hem nog eens uit en voeg er den laatsten keer de helft van de gepelde en gehalveerde amandelen aan toe. Rol eindelijk het deeg uit tot een lap van ongeveer 1 c.M. dikte. Strooi er de rest van de amandelen op uit, druk deze stevig in het deeg en breng den deeglap over op een met boter bestreken bak blik. Schuif dit blik den oven in en laat den koek in een matig warmen oven gaar worden, hetgeen ongeveer drie kwartier zal duren. Ta a i - t a a i. 1 pond bloem, 1 pond stroop, 2 a 3 lepels gestampt anijszaad, 10 druppels anijsolie en 1 theelepel zuive- ringzout (dubbel koolzure soda). Dle bloem zeven met het zuiverings zout en een beetje zout, er daarna al bet andere mede vermengen. Het deeg op een beboterd bakblik in een laag ter dikte van pl.m. 1 cm uitspreiden en in een niet te keeten oven bruin en gaar bakken. Taai-taai moet, terwijl bet nog warm is, in stukken worden gesneden en eerst na een paar dagen worden ge geten. Uit de modebladen. Het Decembernummer van „Beyer's Mode für Alle" overtreft de verwachtin gen die van elk nummer van dit mooie tijdschrift door de dames worden ge koesterd. Voor middagjurken worden dit seizoen bijzonder veel wollen stoffen gebruikt, die, door hun dikwijls zeer aparte be werking, maar heel weinig garneering noodig hebben. Een smal leeren cein tuurtje in een afstekende kleur, een paar aardige knoopen of een bontgekleurd sjaaltje is alles. Met het oog op de komende feestdagen wordt in dit nummer een collectie avond jurken gebracht, uitmuntend door élé- gance. Ook voor de oudere dames zijn er gedistingeerde modellen te kust en te keur. Bij het zien van de prachtige bruids jurken zal menig aanstaand bruidje een uitroep van verrassing niet kunnen weerhouden. Ook de wintersport-pagina verdient eveneens de aandacht. Voor de jeugd vin den we ditmaal gekleede jurkjes en pak jes, en ook al ski- en schaatsuitrustingen! Bovendien brengt dit nr. nog een massa leuke tips voor St. Nieolaas- en Kerst cadeautjes. Op de bijgevoegde 3 raderbladen worden alle patronen van de meer dan 100 model len in de meest gangbare maten gegeven. Kool een te weinig, gebruikt wintergerecht I In verschillende streken van ons land wordt kool van uitstekende kwaliteit ver bouwd, en niet alleen, dat 'het als eten zoo uitstekend smaakt, doch wij geven tevens weer een noodlijdend bedrijf een grooter afzetgebied. Wanneer alle buis vrouwen een of tweemaal per week kool opdienden, dan zou de omzet ongelooflijk vooruitgebracht worden en niet steeds groote aantallen aan vernietiging worden prijsgegeven. Te weinig huisvrouwen weten, dat kool op veel verschillende manieren kan wor den toebereid. Wij kunnen roode kool bij voorbeeld zoo bijzonder smakelijk maken, indien wij er slechts datgene aan toevoe gen, wat dit gerecht vereischt, namelijk water, zout en boter of delfrite en dan nog wat azijn, een paar appelen, twee eet lepels rijst, een ui, 2 a 3 kruidnagelen, een eetlepel suiker en een theelepel ka neel. Groene kool wordt nu eens gevuld met gehakt, dan weer met een bloemsaus klaargemaakt, terwijl het tevens heel smakelijk is er uitgebraden dobbelsteen tjes spek bij" te doen. Zuurkool, een zeer gezonde en licht verteerbaar gerecht, gegarneerd met reep jes mager spek en plakjes worst opge diend worden met een rand van aard appelpuree. Heel smakelijk is, om de kool op te zetten met water en het spek, doch er dan tevens nog rijst aan toe te voegen. Stamppot van zuurkool is eveneens veel smakelijker, indien er rijst bij komt. Ver geten wij vooral niet om iedere week een keer boerenkool met havermout als stamp pot te koken, waardoor dit gerecht zoo veel smakelijker en tevens voedzamer wordt. Men hoort dikwijls de klacht, dat kool voor gevoelige magen zoo moeilijk te ver teren is, doch hieraan kan men tegemoet komen door ze vooraf eenigen tijd in heet water te broeien; afgieten en daarna met weinig water en boter gaar stoven, even tueel het vocht binden tot een saus. Maandag 5 December 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 m. NC RV-uitz. 8.00 Schriftl. en med. 8.15 Ber. en gram. 9.309.45 gelukw. 10.30 mor- gend. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 gram. 12.0012.15 Ber. 12.30 Orgel. 1.30 gram. 2.152.55 zang, piano en gram. 3.00 Voor plantenliefh. 3.40 gram. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 gram. 5.15 Kinderuurtje. 6.15 Chr. Jeugdkoor „Melodia", A'dam Zuid, met piano en gram. 6.30 ber. 7.00 ber. 7.15 gram. 7.50 causerie over wel- dadigheidspostzegels. 8.00 ber. ANP, her hal. SOS-ber. 8.15 St. Nic. programma, m.m.v. diverse muzikale ensemble's en solisten. 10.00 ber. ANP, actueel© uitz. 10.30 gram. 10.45 gymnastiekles. 11.00 trio-concert. 11.25 gram. 11.5012.00 Le zen uit de Schrift. HILVERSUM II. 301.5 m. Alg. progr. verzorgd door de VARA. 10.0010.20 v.m. VPRO. 8.00 gram. 8.16 ber. 10.00 Morgenw. 10.20 Het Utr. Strijkkwartet. 10.50 de clamatie. 11.10 gram. 11.20 orgel 12.00 gram. 12.15 ber. 12.17 het VARA-orkest. I.00 „Esmeralda". 1.301.45 gram. 2.00 zang en piano en gram. 2.30 declamatie. 2.50 het Residentieorkest (opn.) 3.30 or gel. 4.00 gram. 4.20 verv. resid. orkest. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Kinder-Com- munity-singing (opn.) 5.45 de Ramblers. 6.15 gram. 6.28 ber. 6.30 muzik. cau serie met gram. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Causerie over het U.L.O.-examen en het M.U.L.O.-examen. 7.25 gram. 7,30 Chan sons met piano, en gram. 8.00 herh. SOS- ber., ber. ANP. 8.10 Causerie over wel dadigheidspostzegels. 8.15 St. Nic.-progr. 9.35 Deel. 10.00 Ber. ANP. 10.05 VARA orkest. (In de pauze: Vroolijke voordr. II.15—12.00 gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6