DE ZEEUW Prinses Beatrix-Kalender. >e Ie e. Elke Lepel helpt U op dit Blad TWEEDE BLAD De barmhartigheden der goddeloozen. HET KINO VAN TREFUSA Gemengd Nieuws. Rechtszaken Wat er deze week voorviel. 1 A. 72 c.A. Nationaal-Socialisme en landverraad. Eenige der 20 n: ils io an hi: it- tet tie IV. I JONKERS te Goes JECEMBER 1938, lur te Goes, in de lanje", namens de len Mevr. M. DE |R, publiek ver- aUIS met garage, te Goes, aan den F9, groot 3 A. den heer H. van 39,per maand. IU1S met garage, aldaar, aan den I groot 2 a. 6 c.A. I den heer M. Moer- 07,50 per maand. IÜIS met garage, aldaar, aan den ^3, groot =fc 2 A. I den heer E. N. C. pr 39,per maand. ÏUIS met garage» j aldaar, aan den L groot 4 A. 53 c.A. dhr W. Barentsen her 3 maanden. JUIS met erl en laan de Tulpstraat A. 75 c.A. i den heer H. B ƒ26,— per maand. JUIS met erf en laan de Tulpstraat A. 53 c.A. den heer A. de [26,per maand. TUIS met erf en laan de Tulpstraat den heer J. Bouw- J6,per week. I aan den Oostwal |it van uitweg over deze panden ge" lin het genot der J-ling. a.an te vragen bij gingen te bekomen VAN ZATERDAG 3 DEC. 1938, Nr 55. Er komen vluchtelingen over de grens. In hun groote ellende trachten de Jo den die in Duitschland weerloos over geleverd zijn aan het nationaal-socialis- tisch geweld, een veilig heenkomen te zoeken. Van alle kanten wordt hulp geboden. Daarvoor is veel geld noodig. Maar zie nu, wat het Fr. Dagblad schrijft: „En daarom is in Leeuwarden beslo ten een b 1 ij s p e 1 op te voeren. Daar ga je deftig naar toe; avondcostuum, par fum. Daar kan je lachen en applaudi- seeren. En na afloop is er nog een bal met vele attracties. Een fijne avond en een nachtelijk bal voor f 1,20. Daarvan is 20 cent voor de gemeente onder den naam van v e r m a- k e 1 ij k h e i d s b e 1 a s t i n g. De overblijvende gulden, ja, daar zul len de onkosten van moeten worden be taald. Een tooneeluitvoering kost veel. Maar men hoopt, dat er iets van zal overblijven. En als dat het geval is, dan komt het ten goede aan de Duitsche vluchtelingen. Laten we zeggen dat van elke entree één kwartje aan de Duitsche vluehtelin- komt. Het mogen er ook twee zijn: dat maakt weinig verschil. Het is toch wel ontroerend. Een blijspel en een bal, en je offert óók nog voor de ellendigen, die over onze grens komen. Waarlijk, ze zijn nog niet afgestompt in Leeuwarden. Ze gaan liefdadig heid oefenfen. Natuurlijk gaan vele Joden te Leeu warden naar dien vreugde-avond, om zoo hun geloofsgenooten te helpen. Natuurlijk gaan vele niet-Joden er dansen, om hun deernis te toonen. Want zulk een attractie is toch een fijne, beschaafde, kiesche uitvoering. In de bosschen zwerven vluchtelingen rond; de regen striemt. Onder bruggen slapen vluchtelingen; het donkere water dreigt en lokt tegelijk. In Leeuwarden straalt de feestverlich ting; een avond en nacht van pleizier; blijspel en bal met vele attracties en het kost f 1,20; het is voor die verlatonen in bosschen en onder bruggen. Eh het is een „groote liefdadigheids- avond. Tot zoover ons Friesche orgaan. Wél zegt ons de Bijbel, dat de barm- hardigheden der goddeloozen wreed zijn! MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Zoo is dan op plechtige wijze de Chris telijke school voor B. L. O. .geopend. Is voor alle onderwijs beslist noodzake lijk, dat de mensehen die zich daar voor geven, ware liefde tot het kind bezitten, voor dit onderwijs geldt d'it in bizon- el ere mate. Het personeel dezer ^school heeft wel een zeer zware taak op de schouders genomen. De B. L. 0. onderwijzer moet wel een eindeloos geduld aan den dag leggen, om. ieder kind van zijn klas, naar zijn of haar bizondere behoeften te behandelen. Hierin treedt het verschil met het ge wone lagere schoolonderwijs naar voren, dat niet de geheele klas in een zeker tempo vooruit moet, maar dat 'ieder kind naar eigen behoeften geleid wordt. Een ander verschil is dat hier meer handvaardigheid dan verstandsvaardig heid beoefend wordt. Dat vloeit als van zelf uit het karakter van deze school voort. Deze school kon hier geopend worden, dank zij veler liefde en toewijding. Dat is uit de fijne openingsrede van D.s Dip- pel wel duidelijk gebleken. Deze school kan slechts dan aan F E UIL LETON door S. K. HOCKING. 107.) _0_ „IJ hebt u tot niets verbonden," ant woordde hij na een pauze. „U hebt naar mijn bekentenis geluisterd met vragende oogen, en dat is alles, behalve „Behalve wat?" „Dat u zich niet van mij hebt afge wend." „U bent zoo onstuimig. U geeft mij geen tijd om boos te worden." „U kunt niet boos zijn op een man omdat 'hij zoo oprecht bekent u lief te hebben," zei hij glimlachend. „Ik weet, dat ik een lomperd ben en onstuimig, zooals u zegt, maar wanneer men het met zichzelf eens is, waarom zou men dan wachten?" ernstigste zaak van het leven moet niet in een kort oogenblik beslist wor den." „Maar dat wordt ze toch vaak. Wij vleien ons zelf dat wij er den tijd voor nemen, wanneer wij er niets voor doen. Het is een illusie. Maar u zult tijd heb- Het vorig jaar waren wij in de genheid aan onze lezers als premie aan te bieden, een zeer fraai uitgevoerde Ko ningin-Wühelmina-kalender. Wij moesten toen, zeer tot onzen spijt tal van aanvragers teleur stellen. Het is ons een genoegen thans aan onze lezers te kunnen aanbieden een schitterend uitgevoerde PRINSES-BEATRIX-KALENDER. Ook nu is het aantal beschikbare exem plaren beperkt. Lezers die deze prachtkalender in hun bezit wenschen te hebben, kunnen gebruik maken van een in dit nummer voorko mende bon. Bestellingen worden ook aangenomen door onze agenten. Wij vestigen er de aandacht op, dat fevering alleen geschiedt bij vooruitbeta ling en dat bestellingen, waarbij het ver schuldigde bedrag niet is bijgesloten, ter zijde worden gelegd. het doel beantwoorden als niet eeniga dichtstbijstaanden, maar honderden en nog eens honderden omwonenden voort durend liefde en toewijding toonen. Daarvoor bestaat naar het zich aanvan kelijk laat aanzien, alle hoop. Terzelfder ure, toen deze school onder jgroote belangstelling werd geopend, sprak de generaal van Patrimonium over den eisch van Christelijke vakorganisatie, zoo wel van principiëel als van practisch standpunt bekeken. Ge hebt het uitvoerig verslag in -ons» blad gelezen? Voor vele Zeeuwen wel een delicaat onderwerp. Een onderwerp waarmee ze nog steeds twee kanten meenen uit te kunnen gaan. Het kan zoo, maar het kan ook anders. Voor wie twee dagen later een der opper-officieren van het A. R. staand leger de uiteenzetting over de soeve reiniteit Gods en de souvereiniteit in eigen kring als de grondpijlers van de A. R. staatkunde hoorde geven, is het wel duidelijk geworden, d'at het met de eischen en het recht Gods nooit op twee manieren kan, maar altijd maar op de eene door Hem gebodene. Dat er onder Christenen nog zooveel meeningsverschil kan zijn over dingen, waarover men het toch beslist eens moest wezen. Jaren geleden hoorde ik via de radio „Gunning" daar eens een verklaring van geven. Deze. Zelfs iemand die tot God bekeerd wordt is nog niet direct zijn onverstand kwijt. Onverstand heeft al veel onheil teweeg gebracht. Vandaag hebben we wel bizonder aan de Duitsche Joden gedacht. Niet alleen op de gewone wijze van denken, maar ook op filantropische wijze van doen. Dat er nu nog menschen zijn, die uit dezen gang van zaken ook al weer een stok hebben gevonden om den hond, het Christelijk kabinet Colijn te slaan, isi toch wel curieus. Of schrijft ge het liever ,op de rekening van het onverstand. Zooals ,ge wilt. Zoo vlak voor Sinterklaas en dan geen verlanglijstje? Ja, en een groote ook. 'Ik Zie geen kans meer, dat hier nog onderaan te hechten. En dan nog: Het zou op 5 December nog geen vervulling vinden en bij wen schen blijven. Ik kan dus de lijst nóg in dienen. Binnenkort zal de begrooting voor 1939 wel geanalyseerd worden en kan ik er nog op terugkomen. Want Sinterklaasfeest is toch behalve een feest van wenschelijkhedem en ten deele vervulde verlangens er ook een van „financiën". Als altijd, je STENTOR. ben Mag ik met u naar huis terugwan- delen?" „0, neen, ik zou liever alleen terug gaan." „U zult morgen zeker geen ritje ma ken „Neen, maar ik ga wandelen." „Wandelt u ivaak langs de zee?" „Ja, hoewel ik ook vaak naar het dorp en soms naar Penzugla ga." „Ik hoop u spoedig weer te zien," zei hij, en na haar hand aan zijn lippen te hebben gedrukt, ging hij haastig heen, terwijl zij bleef staan, bijna niet wetende of zij waakte of droomde. Toen Ned het „Koningswapen" weer bereikte, zag hij zijn vader verstrooid naar buiten zitten kijken. Tusschen zijn tanden had hij1 een onopgestoken sigaar en in zijn hand een lucifersdoosje, maar hij scheen er niet op te letten. Hij was naar Penmewan geweest en had weer met zijn vroegere verloofde, Kitty, gesproken, en vroeg zich nu af of hij niet gelukkiger zou zijn geweest, wan neer hij nooit naar Engeland was geko men. Toen Abram dien morgen door de vel den liep in de stralen van den Aprilzon voelde hij zich of hij uooit was wegge weest. Niets was er veranderd. Er ston den nog dezelfde steenen palen waarop Hoe lang nog? „De Oproep", orgaan van de Afd. Amsterdam van het Nat. Jongeren Ver bond, schrijft over een artikel in de „Nationaal-Socialist", strijdblad van de Nat. Soc. Ned. Arb. Partij (NSNAP), lei der dr E. H. van Rappard. In dat nat.-soc. strijdblad werd' onder het hoofd „Nederland is Duitsch" (I) o.a. geschreven „Nederland, dat wij Duitschnederland noemen, zooals men van Duitschoosten- rijk spreekt of dat wij ook de Duitsche Westmark noemen, is Duitsch. Zijn volk, zijn taal, zijn cultuur, zijn oeconomische verbondenheid, zijn militaire wetenschap, industrie, landbouw, volkskarakter, ge schiedenis, aardrijkskundige ligging, toe komst, alles, alles is Duitsch; uitgezon derd alleen zijn staat en het heerschende regiem. Maar daarvoor dient dan ook onze strijd: het weer Duitsch en dus leef baar maken van den Nederlandschen staat! Dat er nog zoo weinig menschen van die waarheid overtuigd zijn, d'oet niets aan die waarheid af: de waarheid1 is nooit afhankelijk van het aantal men schen, dat er zich van bewust je." Enzoovoort. „De Oproep" merkt hierbij o.m. op: Met dergelijke lectuur mag hier in Nederland openlijk gecolporteerd worden, neen, meer nog, mag de bevolking op gehitst worden tot verraad aan 'het Va derland en het Vorstenhuis. Hoe lang zal onze regeering derge lijke vergiftiging van het Nederlandsche volk nog toestaan? Hoe lang wil de regeering het openlijk aanwakkeren van anti-semitisme nog la ten voortwoekeren? Elke dag, dat het voortduurt, is een aanslag op onze zelfstandigheid. Zoodra U een lepel Abdijstroop hebt Ingenomen voelt al direct de ver zachtende, slijmoplossende werking. Na elke lepel bemerkt U dat de slijm loskomt, dat Uw hoest minder scherp en minder veelvuldig wordt. Ge zult U prettiger voelen, minder afgemat. Binnen enkele dagen zal Abdijsiroop dien haren hoest verdreven hebben. Deze werking dankt AKKER's Ab dijsiroop aan haar samenstelling uit oude beproefde geneeskruiden, waaraan nu nog ls toegevoegd de krachtig hoeststtllende stof codeïne. Terecht zegt. men thans dan ook „'s-Werelds beste Hoestsiroop" ls AKKER 'S v&istèükte geneeskr. kruiden tegen hoest, griep,"H^JÏ^bronchltis, asthma Flacon 90 ct„ f 1.60, f 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar Trfagisch verloop vau een feestje. Bij een familie in de Van der Veldestraat te Den Haag alwaar Don derdagavond een verjaarspartijtje was, heeft een tragisch ongeluk plaats gehad, waarvan de 63-jarige D. het slachtoffer is geworden. De man, die tot de gasten behoorde, wilde zich op een gegeven oogenblik naar het toilet begeven, doch opende hij vergissing een vefkeerde deux. Hierdoor tuimelde hij van 'een trap met 33 treden. In vrij ernstigen toestand moest hij naar het Ziekenhuis worden vervoerd. Daar bleek, dat hij, behalve een verwonding aan het hoofd, odk een hersenschudding had opgeloopen. hij als jongen geklommen was, dezelfde groepjes hoornen over de velden ver spreid, alles hetzelfde. Hij voelde op dat oogenblik ook ternauwernood eenige ver andering in zich zelf. Hij voelde zich weer als de jonge horst, die zijn liefje gaat opzoeken. Hij was niet voorbereid op eenige verandering in Kitty. Hij' ontmoette haar juist buiten bij1 den ingang van 'het tuinhek en hield dit voor haar open om haar te laten ivoorbij gaan, want hij had geen macht om te spreken. Hij herkende haar dadelijk, maar het was klaarblijkelijk dat zij hem niet herkende. Zij keek hem strak aan alsof zij1 ver wachtte dat hij iets tot haar zou zeggen, want vreemdelingen werden niet vaak op Penmewan gezien. Zij liep aarzelend voort, en keek om. Hij liet het hek dicht vallen, volgde haar en zij bleef staan. „Ken je me niet, Kitty?" zei hij1 met een trillende stem. „Neen, ik ken u niet," zei ze, hem aan kijkend. „Ik herkende je dadelijk," zei hij1, „hoe wel hoewelHij hield op, want 'hij voelde, dat hetgeen hij wilde zeggen, niet complimenteus kon zijn. „Ik herinner mij niet dat ik u vroeger al ontmoet heb," antwoordde Kitty. „Ik ben Abram Fowey," zei hij. „Neen!" en haar oogen werden plotse- Brand in een sohoolmeube lenfabriek. De sohoolmeubelenfabriek van den beer D. C. Valk, te Venlo, als mede de daaraan grenzende Zuid-Neder- landsche Clubmeubelfabriek zijn beide tot den grond toe afgebrand. De schade bedraagt ongeveer f40.000 .en wordt slechts gedeeltelijk door ver zekering gedekt. Ook de machines in heide fabrieken zgn geheel verloren ge gaan. De fabrieken zijn niet tegen be drijfsschade verzekerd. Naar de oorzaak van den brand wordt een onderzoek ingesteld. Ongeveer veertien man per soneel zijn tengevolge van den brand werkloos geworden. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 2 December 1938. Diefstal aan boord van het ge zonken stoomschip „Nippon". A. A. F., 27 jaar; I. J. de K., 30 jaar en I. v. d. V., 41 jaar, visschers te Bres- kens, hadden zich te verantwoorden over een door hen tezamen gepleegden diefstal van verschillende voorwerpen, zooals electrische scheepslampen, een scheeps- compas, sextant en accu, die zij op 15 September j.l. van 'het onder de Neder landsche kust gezonken Zweedsohe stoom schip „Nippon" hadden weggehaald, ter wijl J. J., beurtschipper te Breskens, zich had te verantwoorden wegens heling van die ontvreemde scheepsbenoodigdheden. Eisch voor ieder: 1 mnd. gev. straf. Th. W., garagehouder, 48 jaar, te Hontenisse, was in hooger beroep geko men van een vonnis van den Kantonrech ter te Terneuzen, waarbij1 bij wegens1 bet als bestuurder van een motorrijtuig, daar mede met zoodanige snelheid over een weg rijden, dat de vrijheid en veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar wordt gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f 30 of 30 d. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. D'e verdediger van verdachte, Mr P. G. Adriaanse, bepleitte vrijspraak. Door bet O. M. bij bet Kantongerecht te Middelburg was hooger beroep aange- teekend van een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij1 J. de M., rivierventer te Wemeldinge, werd vrij gesproken van bet ongeoorloofd uitoefe nen der rivierventerij op bet kanaal door Zuid-Beveland. Eisch: vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep en veroordeeling tot een geldboete van f 10 of 10 d. i—i Boot G. J. H., 28 jaar, slager te We meldinge, was hooger beroep aangetee- kend tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens bet verboden uitoefenen van rivierventerij te Wemeldinge (afleveren van vleesoh door middel van een roeiboot aan 'n pas- seerend schip op het kanaal door Zuid- Beveland) werd veroordeeld tot een geld boete van f 7,50 of 5 d. Eisoh- bevestiging van het vonnis waarvan appèl. Overtr eding Luchtbescherm ingswet G. M., 38 jaar, koopman te K r u i n i n- gen, heeft op 27 October j.l. niet voldaan aan de door den Burgemeester van Krui- ningen gegeven voorschriften bij1 gelegen heid van een ter plaatse gehouden lucht beschermingsoefening, door niet zorg te dragen dat het in zijn woning aanwezige licht op generlei wijze naar huiten straal de en vervolgens opzettelijk niet onmid dellijk gevolg heeft gegeven aan een bevel te voorkomen, dat licht door zijn ramen naar buiten straalde. Bij een vorige behandeling dezer zaak werd verdachte bijgestaan door Mr F. W. Adriaanse, advocaat te Middelburg, die een drietal getuigen a decharge bad doen voorbrengen. De getuige M. Wondergem, arbeider te Kruiningen, verklaarde op den bewusten avond geen lichtstralen door de ramen der woning te hebben zien komen, maar wel licht door de gesloten luiken. Men kon zien dat er menschen in die woning woonden. Hij' beeft dit geconstateerd om streeks half acht dien avond. De getuige, J. Moerbeke, chauffeur te ling dof. Het was een pijnlijk oogenblik voor beiden een oogenblik van ontwaking uit een langen, prettigen romantiscben droom. Dertig jaar lang hadden zij elkan ders beeld in bun hart meegedragen. Zij hadden aan elkander gedacht als jongen en meisje, en zij ontmoetten elkander als man en vrouw op jaren. Al het roman tische was in een oogwenk verdwenen. Hun lange, zoete droom vervloog in ijle lucht. Kitty was nog een mooie vrouw. Maar zij was de Kitty niet, die hij had achter gelaten. Tusschen het meisje van achttien en de vrouw van acht en veertig was een' breede kloof. Kitty was nog meer ontgoocheld dan hij; want in hem was de verandering veel grooter. Dertig jaar lang bad Kitty ge droomd van een forschen jongen man, met glad gezicht en blauwe vriendelijke oogen. Hier stond nu een man met grijze haren en baard, met verweerd gezicht en met oogen die onder 'borstelige wenkbrau wen wegscholen. Het was hard, hem plotseling zoo on- meedoogend te zien verbrijzeld, en de eerste oogenblikken kon zij niet naar hem zien. Zij wenschte dat hij nooit terugge- komen was. Het zou zoo veel heerlijker zijn geweest haar droom tot het einde toe Hard werkt de Tweede Kamer om door den begrootingsarbeid heen te komen. Een groot succes kon Minister Van Dijk boeken. De defensiebegrooting werd aan genomen met slechts een aanteekening van het „tegen" van een paar leden. Zelfs de S.D.A.P. verzette zich niet tegen deze begrooting. Minder prettig was de situatie voor den Minister van Onderwijs. De grootste fractie, die der Roomsch-Katholieken, zweeg en negeerde kennelijk Minister Slotemaker. Buiten de Kamer hoorden we van booze plannen dezer fractie, maar veel is daarvan niet tot uitvoering geko men. Het was een storm in een glas water. Wel lukte het op het kantje af een prin- cipiëele beslissing ten gunste van sub- sidiëering der R.-K. Handelshoogeschool te Tilburg uit te lokken. Op bet gebied van het Middelbaar- en Hooger Onder wijs bestaan nog meer onbillijkheden en onrechtvaardigheden Dat de voorstanders van Chr. Onder wijs nog altijd weten aan te pakken, is Weer op Walcheren gebleken. Dezer dagen is daar n.l. de eerste Christelijke school voor Buitengewoon L.O. in Zeeland ge opend. Als we den buitenlandschen toestand willen karakteriseeren, dan moeten we weer schrijven: onzekerheid overal. Zeker, de Britsche premier Chamberlain heeft weer een reis, en nu naar Musso lini, aangekondigd. Ook Von Ribbentrop heeft weer reisplannen. Maar toch, over al valt onrust waar te nemen. Velen betwijfelen in ernstige mate, of de methode-Chamberlain wel de juiste is om den vrede te bewaren met de dic tators, die misschien volgens Chamber lain wel, maar volgens anderen absoluut niet en nooit te verzadigen zullen zijn. Dat is deze week o.a. weer gebleken in de Italiaansche Kamer, waar de af gevaardigden (natuurlijk op vooraf ge geven commando) riepen: „Tunis, Dji- boeti en Corsica." We staan bier waarschijnlijk aan het begin van een nieuw plan de campagne. Geen wonder, dat Frankrijk hierdoor verontrust is. Daar is verder nog altijd het Joden vraagstuk, dat nog niets van zijn scherpe kanten heeft verloren, omdat de Duitsche machthebbers nog geen spoor van bewijs vertoonen, dat ze hun verstand en men- schelijk gevoel hebben teruggekregen. Nog steeds gaan ze als dollen tekeer tegen alles wat Jood is. Binnenkort wellicht tegen de Roomsch-Katholieken (ook de Paus doelde waarschijnlijk hierop deze week) en tegen de orthodoxe Protestan ten. Tamelijk onverwacht kwam het bericht dat Polen en Sovjet-Rusland bezig waren hun betrekkingen, welke een tijd lang tamelijk oppervlakkig waren gebléven, weer steviger te grondvesten. Intusschen beteekent de jongste Poolsch- Russische „verklaring" een slag voor de Duitsche politiek. In België schijnt weer een minister crisis te dreigen, terwijl Frankrijk in spanning heeft verkeerd, hoe de revolu tionaire staking van Woensdag zou af- loopen. Gelukkig heeft de meerderheid van het Fransche volk getoond geen dic tatuur te wenschen. Niet een als de nationaal-socialistische, maar evenmin een als de bosjewistische. Dat de regeering een overwinning wist te behalen, dankt zij aan haar eigen vast beradenheid om niet voor de terreur te wijken, maar evenzeer aan de vader landsliefde van het Fransche volk, waar op door den premier een beroep was gedaan. Kruiningen, beeft een gesprek gehoord tusschen den verdachte en zékere Won dergem, die aangewezen was een en an der te controleeren. Bij dat gesprek boor de getuige, dat W. tegen verdachte zeide: „Je kunt er ook al niet veel meer aan doen". Verdachte's vrouw, als getuige de charge gehoord, verklaarde, dat zij de ra men had afgeschermd met zwarte schor ten. Kort na het bezoek van Wondergem, kwam de wachtmeester Blokland, die hel licht in de woning uitdraaide en ver dachte een proces-verhaal gaf. ———pi— te hebben voortgezet. Zij had Abram Fo wey lief gehad met geheel haar ziel zij' hield zooveel van hein, dat er nooit plaats was geweest voor genegenheid voor een ander. Thans zonder waarschu wing, in één oogenblik, was hetgeen het licht van haar leven was geweest in dui&- ternis veranderd; een plotselinge wind vlaag, en de vlam was uitgedoofd. -Zij' wist dat zij voor dezen man geen liefde voelde. Dit was dezelfde Abram niet die vroeger haar genegenheid gewon nen had. D'it was een volslagen vreem deling. Ahram iverbrok het eerst de stilte. „Ik weet dat ik erg veranderd hen," zei hij. „Ik heb veel geleden in die dertig jaar." „Maar je hebt niet gedaan wat de men schen vertellen?" vroeg zij. „Neen, Kitty. Als ik -dat gedaan had, zou ik je nooit meer onder de oogen zijn gekomen." „Dat wist ik wel," antwoordde zij, „hoewel de menschen mij hebben uitge lachen en mij genoopt hébben te zwij gen."' „Ze zullen 'je nu niet meer uitlachen," zei hij. „Iedereen zal nu spoedig van de waarheid overtuigd zijn." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5