DE ZEEUW Het Staatsbedrijf der P. T. T. De Tweede Kamer over de Begrooting van Onderwijs. TWEEDE BLAD HET KIND VAN TREFUSA Uit de Provincie. MIDDELBURG. Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden ZUID-BEVELAND. VAN VRIJDAG 2 DEC. 1938, Nr 54. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE VERDEDIGT ZIJN BELEID. HET AMENDEMENT-TILANUS VERWORPEN. In de gisteren gehouden vergadering, werd bij de voortzetting van de behande ling der begrooting van Onderwijs het amendement M oiler (R.K.), waar van de bedoeling is een principieele uit spraak te verkrijgen over het subsidiee ren van de R.K. Econ. Hoogeschool te Tilburg, aangenomen met 4746 st. Voor R.K., A.R. en 'Chr. dem. Vervolgens werd gestemd over een amendement Molier om tot uiting te brengen, dat het niet verantwoord is, gelden op de begrooting toe te staan voor openbare Rijksscholen of afdeelingen daarvan die overbodig zijn, zooals de afd. A van de R.H.B.S. te Leeuwarden. Dit werd aangenomen met 5836 st. (rechts tegen linlks). Dan werd nog gestemd over den door den heer Schouten (A.R.) bestreden post van f20.000 voor uitbreiding der outilleering van de Technische Hooge school te Delft voor het doen van toege past natuurwetenschappelijk onderzoek. De post werd verworpen met 52 tegen 42 stemmen. Tegen A.R., R.K., N. S. B. en St. Ger. D'aarna kwam Minister S1 o t e - maker de Bruine aan het woord. Tijdens zijn rede nam minister Golijn naast hem plaats. De leerlingenschaal. Spr, behandelde eerst de leerlingen- schaal. De rede van den heer Thijssen heeft allen opnieuw onder den indruk van het probleem gebracht; maar een minister moet het vraagstuk anders bezien. Het kabinet Ruys heeft de leerlingenschaal opgevoerd om 5 millioen te besparen, en de weg terug is in de gegeven omstandig heden niet mogelijk, 's Lands financiën laten dit niet toe. De motie Thijssen heeft in zooverre geen beteek enis, om dat de Regeering haar stand punt niet zal veranderen, of deze motie aangenomen wordt of niet. Op de Onderwijsbegrooting kan slechts op 13 millioen nog naar bezuiniging ge zocht worden. 113 milioen gaat weg aan salarissen, pensioenen en wachtgelden. Hierin zit geen mogelijkheid. Niemand zal kunnen beweren, dat de regeering niets doet. Dat zij volgens ande ren meer had moeten doen dan zij deed is een verwijt dat zij Wel altijd zal hooren. Stopzetten van het staatsexamen zou de moeilijkheid niet wegnemen, in 1938 zijn slechts 90 candidaten geslaagd. Stopzet ting van kweekschoolopleiding is door de regeering in 1935 in het Bezuinigisgsont- werp opgenomen, doch het voorstel is be zweken onder de felle aanvallen van de Kamer. Stopzetten der opleiding en naderhand weer openen zou op de grootste moeilijk heden stuiten. Het bepalen van een nume rus clausus, als de heer Tilanus voor stelde, leek spr. aanlokkelijker, doch even eens bezwaarlijk. Intnsschen heeft minister Terpstra ge maakt, dat parallelklassen niet meer ge subsidieerd zouden worden en spr. be paalde dat de kweekscholen niet meer 90 candidaten in 5 jaren behoeven af te leve ren. Achttien kweekscholen zijn verdwe nen of hebben het subsidie verloren. Door leze maatregelen is de bevolking der kweekschollen sterk achteruit geloopen. De FEUILLETON door S. K. HOCKING. o HOOFDSTUK XV. 106.) Hoop en teleurstelling. Twee of driehonderd pas liepen zij zwijgend naast elkander voort zonder ■dat een van beiden zich verlegen voelde. Edward had zoo vaak over zijn stiefbroer gesproken, dat Mona het onmogelijk vond hem als een vreemdeling te beschouwen, terwijl! hij van nature optimistisch niet veel bezwaar zag in zijn liefdesver klaring. Sedert hij tot de overtuiging was gekomen, dat hij Mona lief had, en da,t hij niemand anders zou kunnen be minnen, oordeelde hij het 't verstandigste daar niet langer mee rond te loopen. Negen en negentig van de honderd mannen zouden den weg eerst eens ver kend hebben. Mlaar Ned was niet als een ander, hij deed alles op zijn manier. Het was een van zijn geloofsartikelen, dat wanneer er iets gedaan moest worden, ook de regel gold. hoe eer hoe beter. De productie is thans reeds beneden de be hoefte. Het aantal wachtgelders is sedert 1936 sterk terugg'eloopen; van 1107 tot 681, de vrouwelijke zelfs van 200 tot 22. De solli citatie komt dus binnenkort vrij. Kweekelingen met acte. Wat kan men doen voor de kweekelingen met acte? Het is een vraag, die spr., maanden heeft bezig gehouden. Spr. heeft in Maart geconfe reerd met veertien vertegenwoordigers van zeven onderwijsorganisaties en den heeren gevraagd: indien ik eens een mil lioen ter beschikking kon stellen, wat zou ik dan volgens u moeten doen? Er is geen antwoord ge'ko- m en. Er wordt nu in samenwerking met Sociale Zaken voor de werlklooze intellec- tueelen iets gedaan; voor enkefle honder den onderwijzers zal arbeid gevonden kunnen worden doordat de leerlingen een jaar langer op school zullen moeten blij ven in verband met de plannen in zake de Arbeidswet. Verder zullen onderwijs krachten tegen een zekere vergoeding te werk gesteld worden. Deze gedachten worden nu verder uitgewerkt, waarna 'bij suppletoire begrooting de gelden zullen worden aangevraagd. Spr. streeft er naar op deze wijze de sympathieke gedachte, welke in 't amen dement T'ilanus ligt, te verwezenlijken, zonder de bezwaren welke uit realisee ring van het amendement zouden voort vloeien. De heer T h ij s s e n verdedigt zijn mo tie, welke bedoelt aan den minister te vragen deze zaak nogmaals in den Ministerraad ter sprake te brengen, De Minister acht het niet mogelijk een nieuw element te brengen in de be sprekingen van den ministerraad, zooals dhr Thijssen wensc'ht. Ook de belasting plannen zijn daarin reeds in verband met dit onderwerp' behandeld. Nieuwe elemen ten beeft de minister niet gehoord. Wat moet er dan opnieuw worden besproken1? D r Molier (R.K.) verklaart, dat zijn fractie het met den inhoud der motie eens is, maar dat deze geheel overbodig is, daar het kabinet geen enkele reden heeft om eraan te twijfelen, hoe de Ka mer in dit opzicht denkt. Daarom stemt spr.'s fractie tegen de motie. De motie wordt daarop In stemming gebracht en verworpen met 39 tegen 53 stemmen. Tegen stemden de drie Recht- sche fracties en de S.G.P. Amendement-Tilanus. De heer Tilanus (C.H.) verdedigt thans zijn amendement op art. 117 om bij wijze van proef voor één jaar, 1939, te gen een salaris van f 60 per maand sur numerair-onderwijzers te benoemen, be neden den leeftijd van 26 'jaar. Elke grens ten dezen is wel wat willekeurig, maar dit is niet te vermijden. Na het 26e jaar kan de betrokkene als onderwijzer worden be houden. De heer Thijssen (S.D.) acht het amendement van weinig beteekenis. Een onbekend aantal kweekelingen zal de f 60 krijgen. Hoeveel is niet te zéggen. En het gaat ten Ikoste van volledige onderwijzers. De heer Kersten '(S.G.P.) acht het amendement een verbetering, nu de leer lingenschaal niet kan worden verlaagd. Mevr. Bakker-N ort (V.D.) brengt hulde aan de sympathieke poging van den heer Tilanus. Een dergelijke techni sche wijziging kan echter niet uitgaan van een Kamerlid. Alleen de regeering kan de materie overzien. Spr. kan haar stem niet aan het amendement geven. De heer Tilanus wijzigt in zijn amendement de woorden „beneden den leeftijd van 26 jaar" in: „voor zoover het tweede lid van art. 56 L.O.-wet geen toe passing vindt". De heer v. D' ij k e n (A.R.) verwacht dat ook nu niet meer dan 500 onderwij zers in de school komen en dat het amen dement weinig baat brengt, 'bovendien verplaatsing van werkloosheid veroor zaakt voor mannen van middelbaren leef tijd. De heer Van Houten (Chr. Dem.) onderschrijft de bezwaren van de heeren Thijssen1 en van Dijken. De heer A1 b a r d a (S.D.) ziet in het door den heer Tilanus voorgestelde eigen lijk een wetswijziging, zij1 het van tijde- lijken aard. en die behoort bij de wet te geschieden. Een materie als deze eischt een afdee- lingsonderzoek. De Minister van 'Onderwijs brengt hulde aan den heer Tilanus voor diens initiatief. Doch 't is een wetswijzi ging door middel van een' begrotingsarti kel, en bovendien' zijn de gevolgen o:u- mogelijk te overzien. Volgens spr.'s ge gevens zullen er niet meer dan 471 nieu we onderwijzers komen doch in verband met de boventallige onderwijzers zullen er niet meer dan 75 méér in de school ko men dan thans het geval is. Met spr.'s voornemen's zullen dat er eenige honder den zijn. De rechtspositie van wie één jaar komen werken, is volkomen onzeker. Spr. heeft bezwaar, bij de voornemens der regeering, dit jeugdsalaris in de wet vast te leggen. Wil de heer Tilanus niet I wat geduld hebben? De suppletoire be- grooting zal weldra komen. En dan is er geen kwestie van jeugdsalaris. Dat plan kan ook financieel worden overzien. De heer Tilanus neme thans zijn voor stel terug. De heer Tilanus '(.CH.) repliceert. Spr. heeft den naam surnumerair en' de leeftijdsgrens reeds teruggenomen. Er zaJl niemand uit de school worden gedreven. Spr. handhaaft zijn amendement. Het amendement-Tilanus wordt verworpen met 52 tegen 33 s t. (vóór de R.K., de Chr. His t., N.S.B., en de S t a a t k. Gere f.). De vergadering wordt daarna geschorst tot 's avonds acht uur. Besmettelijke ziekten. In de week van 20 tot en met 26 No vember kwamen in onze provincie 3 ge vallen van roodvonk voor, n.l. 2 te Krab- bendijke en 1 te Cadzand. Wijziging algemeene salarisverordening. Art. 11 der Algemeene Salarisverorde ning bepaalt, dat, bij overlijden van een ambtenaar, aan zijn weduwe of nabe staanden in de rechte lijn het salaris wordt uitgekeerd gedurende 3 maanden na de maand van overlijden en, bij over lijden van een werkman, het loon zal worden uitbetaald gedurende 13 wéken na de week van overlijden. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft aangedrongen op een herzie ning van dat artikel in dien zin, dat wordt bepaald, dat het salaris (loon) wordt uitbetaald tot en met den dag van over lijden, mode in verband met 't ingaan ,van het weduwen- en weezenpensioen op den dag volgende op dien van het over lijden en derhalve geen reden bestaat om de bezoldiging voort te zetten tot het einde der maand, resp. wéék, waarin het overlijden plaats had. Voor het ove rige wenscht de Minister de uitkeering van een bedrag gelijkstaande met 3 maan den salaris of loon, aan weduwen of na bestaanden behouden te zien. Verkoop gemeentegrond bij Nieuwland- schen weg. In Juli verkocht de raad eenige stroo- Iken (2450 M2) grond aan den Staat om den Nieuwlandschen weg van een twee de rijwielpad te voorzien, zulks voor een totaalsom van f 1500. Gelijktijdig wer den toen, ingaande 1 April 1938 de be trokken erfpachters en huurders van een deel van hun erfpacht of huur ontsla gen. Ged. Staten hadden geen bezwaren, doch het Departement van Financiën acht de som van f1500 voor aankoop der strooken te hoog. B. en W. hebben toen de aangelegen heid voorloopig laten rusten. In den loop van 1938 is de Rijks-waterstaat op de onderwerpelij'ke zaak teruggekomen. Behoudens Raads goedkeuring, is thans volledige overeenstemming omtrent den af te stanen grond en de daarvoor te betalen koopsom bereikt. B. en W. stellen voor, de gronden te zamen te vefkoopen aan den .Staat der Nederlanden (Rijks-waterstaat) voor de som van f 1365.88. Vacature Bestuur Godshuizen. In het bestuur der Godshuizen komt met ingang van 1 Januari een plaats open door de periodieke aftreding van den heer L. Weijl. Het bestuur ,zond de vol gende aanbeveling in: arts L. Weijl en arts W. L. Pel. Wijzigingen Ambtenarenreglement. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat het alhier vigee- •rende Ambtenarenreglement op enkele punten aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen. Omtrent art. 27 (overwerkvergoeding) merkt de minister op, dat hij bepaald wil zien, dat, evenals voor het personeel bij Rijksdiensten en -instellingen, slechts dan betaling van bet tijdloon plaats vindt, indien vergoeding door vrijstelling van dienst gedurende het aantal uren .van het verrichte overwerk binnen drie maanden na den dag, waarop c.q. de wéék, waarin het overwerk is verricht, niet .mogelijk blijkt. Boven de toekenning van vorenbedoelde vergoeding door vrijstelling van dienst zal daarbij tevens, 'zoo noodig, een be- looning in geld kunnen plaats vinden 'en wel tot een bedrag, gelijk .aan dat, waar mede het uurloon van den .ambtenaar, overeenkomstig het bepaalde, in dit ,ar- tikel, zou verhoogd zijn indien vergoeding in geld alleen zou hebben plaats gevon den. Voorts .acht de minister Jiet ge- wenscht, dat de verdeeling van d'e uren, waarin weik buiten den bij werkroosteï vastgestelden tijd wordt verricht, in nacht en daguren, zoomede de percentages der verhooging hoven het tjdloon, worden geregeld overeenkomstig de voor hel Rjkspersoneel geldende regeling, name- ly'k, het uurloon plus 50 pet. van af 10 tot 12 uur des avonds; het uurloon plus 100 pet. van 12 tot 5 .uur 's nachts, en op Zondag en algemeen erkende Chr. feestdagen het uurloon plus 25 pet. voor de overige overwerk-uren. B. en W. deelen mede, dat .behalve in art. 27 ook in art. 9 der Algemeene Salarisverordening enkele bepalingen om trent overwerk-vergoeding voorkomen. In- tusschen dekken de bepalingen dier beida artikelen elkander niet volkomen, wes halve B. en W. bij de ontvangst van 's ministers missive, reeds een voorstel hadden ontworpen, bedoelende art. 9 der salaris-verordening te schrappen en de overwerkvergoedingen volledig in art. 27 van het Ambtenarenreglement te regelen. Bij het opgemaakte ontwerp-besluit i,s met dien opzet rekening gehouden en de minister heeft nader verklaard, Lzich met een en ander te kunnen vereenigen. Over art. 32 derde lid geeft d'e Minis ter te kennen, dat daartegen hij hem overwegend bezwaar bestaat. Het jaar- lijksche vacantie-verlof is namelijk voor den ambtenaar als recreatie bedoeld; als zoodanig is schadeloosstelling voor niet- toegestaan verlof door betaling van twee maal het loon over den piet-genoten ver loftijd niet op haar plaats ,en mitsdien onjuist. Schrapping van deze bepaling acht de minister in ieder geval ge- wenscht. B. en W. voegen hier aan .toe, dat de in casu veronderstelde omstandigheid' zich, bij hun weten nog nooit .heeft voor gedaan. Zij zijn verder van pordeel, ,d'at 's Ministers opvatting juist is en hebben daarom de schrapping van het bedoelde derde lid opgenomen. zoowel bij U zelf als bij' Uw kinderen. Dampo-verkoudheids-balsem, hiermede 's avonds keel, borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50, Tube 40, Doos 30 ct. Dampo-bonbons bij schorheid, pijn lijke keel en hoest. Doos 25 ct. Dampo-neusdruppels bij neus-catarrh en verstoptheid in het hoofd. Flacon met drup pelspuitje 60 ct. Uw waarborg: 't Komt van Mijnhardt! omstandigheid dat hij Mona nog geen vier en twintig uur geleden voor het eerst ontmoet had, rekende bij! hem niet. Liefde telt niet bij den dag. Hij wist, dat hij! haar beminde; hij zou haar dat vroeg of laat moeten vertellen, en hij' kon nooit een betere gelegenheid vinden. „Ik ben blij! dat u en Edie zulke goede vrienden waren," zei Ned om het gesprek te openen. „Wij zijn tot op het laatste oogenblik goede vrienden geweest," antwoordde zij. „Eerst waren we wat schuw voor elkaar, maar we zagen elkander ook alleen maar in de vacanties." „En u noemde hem Ted en hield van hem als van een broer," vroeg hij', in haar gelaat ziende dat naar hem was gewend. Als antwoord glimlachte zij!. „U weet, dat wij beiden Edward hee- ten," ging hij voort. „Ja, dat weet ik," zei ze nog glim lachend. „Wel, ik zou graag hebben, dat u mij een groote gunst bewees, en mij Ned noemde en mij nog meer lief had dan een broer." Eerst dacht zijl, dat hij den spot met haar dreef, en wilde hem uitlachen, maar de ernstige trek op zijta. gelaat overtuigde haar dat hij ernstig was. „Ik meen het," zei hij, terwijl hij' voor haar ging staan en haar handen in de zojne nam. „Toe, laat mij los," zei ze met een ver warden blik. „Ja, als u het wenscht", antwoordde hij, terwijl hij haar handen losliet. „Maar u moet niet van mij wegloopen. Ik heb u liefgekregen, gisteren in den trein en toen ik u hedenochtend mocht redden van den dood, begreep ik, dat wij voor elkander bestemd waren." „Toe spreek niet verder!" smeekte zijl „Wiji hebben elkaar nog geen dag ge kend." „Dat doet er niets toe," zei hij kalm. „Het leven moet niet worden afgemeten naar de uren en de liefde ook niet. Maar ik zaJ u alle mogelijke tijd geven. Ik ben maar een ruwe kwant uit de koloniën, dat weet ik. Maar ik kan u gelukkig ma ken, geloof ik, en u alles geven wat uw hart zou kunnen begeeren." De tranen kwamen haar in de oogen toen hiji sprak, en zij beefde van het hoofd tot de voeten. Hij nam haar handen weer in de zijne en hield ze stevig vast. „Wees niet bang voor mij," zei hij teeder. „Ik ben niet hang," antwoordde zij, zonder op te zien. „D'at verheugt me", zei hij' glimla chend. „Vrees zou twijfel in zich sluiten. Liefde kan nooit kwaad doen, en wan neer u gelooft dat ik u liefheb, zult u bij mij even veilig zijn als bij' uw moeder." Zij keek hem verwonderd aan, alsof zij zijn woorden niet geheel en al be greep. „Ik ben bang dat ik heel lomp en voor- harig ben," zei hij na een pauze. „Maar u zult mij' vergeven, daar ben ik zeker van. U behoeft mij nu nog niet te ant woorden. Ik moet u eerst iets anders vertellen." Zij' keek hem vragend aan, maar sprak niet. „U denkt dat mijn vader Mr Trefusa bedrogen heeft," ging hij voort. „En dat Eddie de zoon is van A'bram Fowey en dat ik de ware Trefusa hen. Dat is een vergissing. Ik zou u daarvan zoo spoedig mogelijk willen overtuigen. Ik wil u mijn liefde niet verklaren onder valsche voor wendsels, en wanneer ik u juist beoor deel, zult u niet minder dan mij hou den, omdat ik een Fowey ben. Is dat niet zoo?" „Het is zoo," antwoordde zij. D'e woor den ontglipten haar onwillekeurig, en een donkere blos 'kwam over haar hals en gelaat. „Wanneer u tijd hebt om over de zaak na te denken en u kunt er toe besluiten mij lief te hebben, dan 'zal er niets tus schen ons komen. Begrijpt u me?" „Ja," antwoordde zij bedeesd. „Tusschen onze families bestaan moei lijkheden. In vroeger jaren is er kwaad De winst over 1937 ver boven de raming. Verschenen is een wetsontwerp tot ver hooging van de begrooting van het staats bedrijf der posterijen, telegrafie en tele fonie voor 1937. D'e baten over 1937 hebben ondanks de in den loop van dat jaar getroffen ingrij pende tariefsmaatregelen, de raming be langrijk overtroffen. Door de ruime baten is het mogelijk ge worden niet alleen de afschrijvingen, welke in de begrooting 1937 ter verkrij ging van een winstuitkeering van. f 8.500.000 tot een te laag bedrag moes ten worden uitgetrokken, tot de voorge schreven hoogte op te voeren, doch boven dien een bedrag van rond f 5.600.000 voor verhoogde afschrijvingen op bedrijfsmid delen, welke voor een te hooge boekwaar de op de balans per 31 December 1936 voorkwamen, aan te wenden. Het wordt voorts wenschelijk geoordeeld, dat een bedrag van f 1.500.000 wegens conversie winst uit de belegging van den postchè- que- en girodienst wordt bestemd voor verhooging van de reserve voor koers verliezen op deze belegging. Hansweert. Het Nederlandsche motor schip „Res Nova", geladen met zand naar België, kreeg' nabij Walsoorden ma- chineschade. Het motorschip '„Onderne ming" is van hier uitgevaren en heeft het schip op sleeptouw genomen en hier be houden binnengesleept. Heinkenszand. Donderdagmiddag werd alhier een demonstratie gegeven door Philips gloeilampenfabriek in samenwer king met de P.Z.E.M. in een ruime demon stratiewagen. Tal van miniatuurvertrek- ken, zalen, winkels, trappen, kasten wer den tentoongesteld met een voor elk afzon derlijke volledige en doelmatige verlich ting. D© Philips gloeilamp wordt met an dere lampen gemeten, terwijl levens de kosten van een goede verlichting worden vergeleken met een snoepje of sigaar. 's Gravenpolder. De commissie tot mo- reele steun aan werkloozen besloot giste renavond om het lokaal voor de werk loozen weer open te stellen en weer te trachten om met lijsten daarvoor gelden in te zamelen. Voor een werkobject, om de jonge werkloozen aan het werk te zetten kon helaas geen subsidie verkregen wor den. Driewegen. Woensdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „Hosanna" haar tiende uitvoering onder leiding van den direc teur J. van Westen, in de Ned. Herv. Kerk alhier. Het programma bevatte 20 nummers. Jammer dat de tenorpartij wat zwak is. Over het algemeen zakte men iets in toon. Ook de inzet van sommige num mers was zwak. Doch over het geheel stemt het gepresteerde tot tevredenheid. Ds Fransen opende en Ds van Burgeier sloot de bijeenkomst, lerscke. Woensdagavond kwam de Ver- eeniging tot Bevordering van de Zeeuw- sche Oestercultuur in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van den heer Hugo Bol. D'e vergadering was druk bezocht. Na opening deelde de voorzitter mede, dat 12 leden tot de vereeniging waren toe getreden. Staande deze vergadering ga ven zich nog enkele personen op als lid. Vervolgens werd aan de orde gesteld het voorstel van het Bestuur om bij' de bevoegde instanties aan te dringen op verbod van invoer van Fransche zaai- oesters. Wil men echter wel enkele par tijen invoeren ter meerdere bevolking van de oesterbanken dan heeft het Bestuur daartegen geen bezwaar, mits ze dan on der de daarvoor in aanmerking komende kweekers worden gedistribueerd, op de zelfde manier als in 1937. Met alg. stem men werd dit aangenomen. Daarna werd voorgesteld aan de ver eeniging „Vebo" te vragen met bet voor gaande adhaesie te betuigen. Ook dit werd goedgevonden. Besloten werd in Januari een tentoon stelling te houden van alles wat tot de vereeniging behoort. Een commissie hier voor werd benoemd. i gesticht. Mijn vader heeft bitter geleden, i jaren lang. Dat mag niet tusschen ons komen. Begrijpt u me." „Ja, ja," zei ze. Ze kon er niets aan doen. Hij' scheen haar naar zijn wil te laten spreken. „Ik zou graag een teeken van uw lief de hebben gehad. Maar ik kan wachten, ja ik kan wachten. U hebt naar mij geluisterd, en ik kan u dus niet heele- maa'l onverschillig zijn. Ik heb in uw oogen gezien; zij glimlachten mij tegen. Ik heb uw handen in de mijne gehad en zij zijn hij die aanraking niet terugge trokken „Wees niet boos op mij," zei ze met een smeekenden toon in haar stem. „Boos op u? Ik heb u geen tijd gegeven om over de zaak na te denken, en u hebt eenvoudig uw hart gevolgd. Volg dat al tijd en ik zal om antwoord komen, wanneer?" „Ik weet het niet!" antwoordde zij ge jaagd. „Wat heb 'ik gezegd? 0, u moest mij' dat niet vragenl" „De liefde moet soms iets durven," antwoordde hij. „En de mijne durft alles. Bovendien zijn wij voor elkander be stemd. Daar ben ik zeker van." „Maar ik heb u nog niet.Zij hield eensklaps op. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5