H. M. de Koningin naar Vlissingen. Rechtszaken Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten Finantiëele Berichten. Uit den Goeschen Raad. Tragische dood Twop Dnit- sche detectives hehbeu een 40 jaar ouden Jood, die in hei bezit was van een spoor kaartje van Hamm naar Eindhoven, in den trein tusschen Hamm en Viersen ge arresteerd. De detectives beschuldigden hem ervan, dat hiji in zijn koffer een groot aantal effecten had verborgen. De detectives namen den man met zich uit den trein bijl het station Viersen en wachtten daar op den trein, die hen naar Duisburg zou brengen. lotseling rukte de Jood zich los uit de handen der detectives en wierp zich voor den trein, die juist binnenrolde. Hij werd op slag gedood. Merkwaardige promotie. Mevrouw Hartgerink-Koomans, echtge- noote van een bekenden kinderarts te Groningen en moeder van vijf kinderen, promoveerde aan de Universiteit aldaar cum laude tot doctor in de geschiedenis. De oudste twee zoons van de promoven da fungeeiden bij deze gelegenheid als paranimphen. ZOO'N GLOEIENDE KACHEL IS BEST BIJ RHEUMATISCHE PIJNEN. Maar U kunt haar niet .meenemen 1 Dus die warmte helpt slechts tijdelijk. En dit te meer, omdat de rheumatie'klijder door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, buitengewoon gevoelig is voor vocht, tocht en kou. Vandaar, dat de pijnen buiten de deur overal en,altijd op U staan te wachten. Ge moet de oorzaak van Uw pijnen dan ook onverwijld aanpakken jen die is gelegen in een overmaat van urine zuur in het lichaam. Wat ,ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met het we reldvermaarde middel Kruschen Salts, dat lever, nieren en ingewanden aanspoort tot regelmatige, krachtige werking, waar door afvalstoffen radicaal worden ver wijderd. Verwacht niet, dat Kruschen Uw pijnen op slag wegtoovert. Maar .geleide lijk verminderen zij, tot zij geheel verdre ven zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en .dro gisten k f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). (Adv.) Dr H. COLIJN BEVEELT DE NATIONALE COLLECTE VAN ZATERDAG AAN. Gisteravond heeft de minister-presi dent, dr H. Golijn, over beide zenders een opwekking tot steun aan de nationale collecte op 3 December uitgesproken. De minister-president |zeide, dat hij' aan het verzoek van de drie 'bekende co- mité's, een kort woord van aanbeveling te willen spreken voor de nationale col lecte, graag heeft voldaan. Aan den avond van den dag, waarop de collecte zal worden gehouden, zal het aantal, vluchtelingen, aan wie in de laat ste weken vergund is naar Nederland te komen, tegen de vierduizend loopen. Rekent men de kosten per dag en per persoon voor huisvesting, voeding en kleeding op ongeveer f 1,50 dan zou dit, indien deze vierduizend toegelatenen allen voor rekening der gemeenschappe lijke liefdadigheid kwamen, per jaar een bedrag van ruim twee millioen gulden vorderen. Nu is dit tot nog toe niet het geval. Voorloopig hebben gelukkig zeer velen onderdak gevonden bij familie of bij vrienden. Die komen dus niet of niet ge heel voor rekening van de gemeenschap pelijke liefdadigheid. Maar daar staat tegenover dat we Za terdag de deur nog niet kunnen sluiten. Er komen er nog meer en niemand kan zeggen, wat ons op dat gebied nog te wachten staat. De Minister riep het volk op zich groot te toonen in milddadigheid en zoo te- tevens het goddelijk bevel tegenover den naaste te volbrengen. De Gemeenteraad was hetgeen, voor zoover wij konden nagaan, een novum is op den dankdag voor het gewas in vergadering bijeengeroepen. De agenda was maar kort, maar daarbij was do be grooting voor 1939. Wij meenen ons nog te herinneren, dat voor de behandeling van een begrooting een morgen, middag en avond nood'ig was. Later werd het: middag plus avond. En Woensdag deed de Raad agenda en begrooting in ruim drie uur af. Waren er niet een paar speciale puntjes aan de orde geweest, dan hadden we waar schijnlijk binnen een paar uur weer op straat gestaan. De Raad toont de positie van Goes te begrijpen. Laten we er maar geen doek jes om windende Raad yan een ge meente, die financieel niet zelfstandig meer is, heeft over de begrooting bitteT weinig meer te vertellen. Feitelijk wordt alles in de hoogere regionen klaar ge- maaikt, hetzij vóór de behandeling in den Raad, hetzij daarna. Dies gevoelden de heeren ook in 't geheel geen behoefte, om breede debatten te gaan voeren en te doen „alsof". Wellicht is er wel een gemeenteraad aan te wijzen, waar men dit toch doen zal en waar men misschien ooi pog wel STEUNT ONZE JOODSCHE VLUCHTELINGEN-ACTIE I 3 December - SOJOVA - vraagt Uw hulp. Een woord tot-U, o, Nederland, Eeni woord, 'dat vraagt om daad! Wanneer het 3 December is, Of gij wilt zijn paraat Geef desnoods van Uw St. Nic'laas Al is het maar een deel, Want 't penningske der weduwe, Dat was toch ook zooveel. Wat is een droppel water? Wat is een korrel zand? Toch vormt het zaam rivieren En 't wijdgestrelkte strand. Wanneer we allen helpen, De Joodsche 'vluchteling, De Nederlandsche liefde, Die maakt dan een begin. Leg dan op 3 December, Alvast eens wat apart Van St. Nic'laas-genoegens, Ter leen'ging Joodsche smart. Samaritaan. Tweede Kamertje zal spelen. Maar hietr in Goes was het alleen de jieer Crucq, die met een verlanglijstje aankwam. Het paste wel aardig in dezen ,St. Nicolaas- tijd. Op dat lijstje kwamen wenschen voor (o.a. aanstelling schoolarts, stich ting van een badhuis, en yan ,een kinder speelplaats) waarvan menigeen de ver vulling zou toejuichen. Maar het legaatje waarop weth. de Roo bij wijze van interruptie doelde is er voorloopig nog niet. Toch zou misschien een kinderspeel plaats in een of meer der bouwplannen nog wel eens een plaatsje kunnen kra gen op het lijstje der werkverschaffing voor volwassen of jeugdige werkloozen. Er kwamen in sommige gemeenten van ons land op die wijze wel dingen tot stand, die minder nuttig zijn. We hoorden uit 's voorzitters mond, dat het rioleeringsplan een bij uit stek geschikt werkverschaffingsobject in studie is, evenals het uitermate moei lijke verkeersvraagstuk. Laten we alleen hopen, dat men dit laatste niet al tie bureaucratisch en grootsteedsch zal wil len oplossen. Dat er iets moet gebeuren, daarvan is ieder wel overtuigd, maar men kan ook te veel gaan maatregelen. In den breede werd gediscussieerd over den concierge van school B. Volgens B. en W. heeft deze school, die veel leerlingen heeft verloren, ein waar de kolenkacbels door gas-radiatoren zijn ver vangen, geen behoefte meer aan ,een con cierge. Men kan hier volstaan met pen schoonhouder. Zij wilden nu deze oplos sing: de tegenwoordige functionaris die f 900 verdient, krijgt ontslag als concierge en wordt schoonhouder op een salaris van f400. Bovendien krijgt hij dan een wachtgeld ad föOO, zoodat hij tot ;aan zijn pensionneering, die over enkele ja ren volgt, er geen schade bij lijdt. Men kan vragen: waarom deden B. en W. dan dit voorstel? De gemeente heeft er geen voordeel bij. f900 ,is evenveel als f 500 plus f 400. Maar er zijn in Goes ook bijzondere scholen. Door nu de 500 van het onderwijs af te nemen ,en deze uit een ander potje te halen, zou het bedrag per leerling, dat het (openbaar onderwijs kost, omlaag gaan en zou dus ook minder aan de bijz. .scholen zijn uit te keeren. Ziedaar des pudels kern. En daartegen kwam vooral de heer La- port en met hem de geheele rechterzijde, uitgezonderd de heer Van Melle, in ver zet. Men achtte dit voorstel onbillijk. Het zou alleen het bijzonder onder wijs treffen, dat niet over een potje voor wachtgelden beschikt, zooals de gemeente, terwijl de voorstanders van bijz. onderwijs wel mogen meehelpen, om dat gemeentelijk wachtgeldpotje te vullen. Waren nu de kosten per .leerling te Goes inderdaad hoog, d'an zou pien wei- licht kunnen zeggen, dat het onderwijs hier wat luxueus is ingericht. Maar .ieder ingewijde zal terstond erkennen, dat Goes daarmee aan den lagen kant js. Ten slotte zagen B. en W. hun voor stel met 7 tegen 5 st. verworpen. Prettig deden deze kwestie en d'e dis cussie niet aan. Reeds in een vorige ver gadering hoorden we, dat aan d'e open bare scholen uit den kapitaalsdienst was betaald, wat bij een bijzondere school werd gedaan uit den gewonen dienst. En nu dit weer. Wij willen allerminst beweren, dat er kwade wil aanwezig is, maar in het kleine Goes, waar men el kaar zoo dikwijls spreekt, zijn pen pauw contact en een vlotte samenwerking toch o.i. niet onmogelijk. Men moet elkander vol vertrouwen kunnen schenken. De regeling van de jaarwedde van de gemeente-archivaris was evenmin een prettige materie. Zeer positief is bij de benoeming van de tegenwoordige func- tionaresse toegezegd, dat, hoewel het sa laris laag was, geen verhooging van sa laris was te verwachten. Maar al spoe dig blijkt nu het tegendeel. Het plannetje is uitgebroed, dat Goes, Zierikzee en Hulst één archivaris krijgen (Zierikzee benoemde echter inmiddels een ander) en dat elk f 750 zou moeten betalen. Thans betaalt Goes f450. Met tegenzin slikte de Raad het voor stel. De voorzitter stelde het voor, alsof de archivaris één dag te Hulst, één dag te Zierikzee en vier dagen te Goes werk-, zaam zou zijtn. We hoorden echter ver luiden, dat er veel tij'd voor heen en weer reizen is gereserveerd. De trouwzaal in het Stadhuis zal wor den gerestaureerd in stijil 1770 en dat.. in werkverschaffing. Wij zouden geneigd zijn te vragen of we hier nu niet met een Met groote vreugde zal zeker vernomen worden, dat er gegronde hoop is, dat H. M. de Koningin, die op 2 Mei j.l. Vlissingen bezocht voor de onthulling van den gedenksteen voor wijlen Prins Hendrik, op Zaterdag 14 Januari opnieuw onze gemeente zal bezoeken en wel om den doop te verrichten van de eerste der beide motorschepen, die op de Schelde voor de Zeeland in aanbouw zijn, en aan welk schip de naam „Koningin Emma" zal worden gegeven. De Commissaris der Koningin machtigde ons bovenstaande verwachting te publiceeren. uitwas van het tegenwoordige werkver schaffingsstelsel te doen hebben. Als Goes dit werk zelf moest betalen, zou het wellicht volstaan met het gewone verf- werk. Nu echter betaalt het Rijk een flink deel en dus 'Ook in de afschaffing der parkeergel- den voor Markt en Koepoort was de Raad ongekend royaal. Wij meenen ons te her inneren, dat hiji het voorstel tot demping van een stukje Westvest en bestrating van de Koepoort destijds rekening werd gehouden met de opbrengst van te hef fen parkeergelden. Ook zijn deze meer malen in' den Raad verdedigd met het motief, dat anders aan particuliere gara ges oneerlijke concurrentie zou worden aangedaan. Maar een Raad is veran derlijk. Mlinder royaal was de Raad bij; de hef fing der vermakelijkheidsbelasting. 20 pet. is geen kleinigheid. Maar bovendien zullen vele vereenigingen, die er sedert jaar en dag bona fide donateurs op na houden, groote last ondervinden, want ook voor de donateurs moet belasting worden betaald. Ook 'de minimumeisch van 5 cent is zwaar. Te Middelburg, zoo deelde onlangs wethouder Onderdijk in den Raad mede, gaat men lang niet zoo ver en is men wel wat soepeler. Waarom dan hier zoo streng? Ten slotte zij gemeld, dat Goes nu ein delijk een moderne motorspuit zal aan schaffen. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 2 December 1938. Valschheid in geschriite. K. F., 30 jaar, bakker en P. S., 31 jaar, groentenkweeker te Serooskerke (W.), hadden zich te verantwoorden wegens valschheid in geschrifte. Zij hebben n.l. op 28 October 1.1. te Middelburg een acte doen opmaken en registreeren, waarbij de eerste verdachte verklaarde te heb ben verkocht en geleverd aan den twee den verdachte een huis en een bakkerij - inventaris voor de som van f 450,en waarin werd overeengekomen, dat al de in de akte genoemde goederen door ver dachte sub 1 aan den verdachte sub 2 werden geacht in bruikleen te zijn afge staan. Uit een tegen den eersten ver dachte uitgesproken faillissement is ge bleken, dat deze akte, die tot bewijs moest dienen van hetgeen daarin was vermeld, valschelijk werd opgemaakt met het oog merk om het stuk als echt en onver- valscht te gebruiken, terwijl daaruit na deel kon ontstaan. Nadat een tweetal getuigen waren ge hoord, verklaarde verdachte F. niet ge weten te hebben, dat hij met het op maken der akte, een strafbare handeling pleegde. Verdachte S. is ook van gedachte niet geweten te hebben, dat hij iets strafbaars deed. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt hier een geval te hebben, dat niet dikwijls voor den strafrechter komt. Toch komt het euvel van schijn- acte veelvuldig voor. De Officier acht het feit bewezen, dus de valschheid in ge schrifte staat vast. De Officier eischt tegen verdachte F. 6 maanden gevangenisstraf met aftrek .voorarrest, en tegen verdachte S. 1 maand gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger van verdachte S., Mr Kuypers 'zegt, dat het vreemd is, als ad vocaat iemand in bescherming te moe ten nemen, die een schijnacte liet maken, want dit is juist datgene waartegen cu ratoren in faillissementen vechten. Spr. heeft er echter nimmer bij stil ge staan of men met het opmaken van zoo'n akte iets strafbaars pleegde. Het komt zooveel voor, dat de menschen de gedach te huldigen: ja, misschien mag het wel niet, maar zoo erg zal het wel niet zijn. Volgens verdediger is de „opzet" in hef onderhavige geval niet bewezen en zal verdachte van het hem tenlaste gelegde feit moeten worden vrijgesproken. Mocht de Rechtbank echter van oordeel zijn, dal verdachte moet worden veroordeeld, dan verzoekt pleiter de uiterste clementie. De verdediger van verdachte F.; Mr v. d. Weel, vraagt zich af: Kan de strafwet ook dit gebied bestrijken? Wanneer 2 menschen een civielrechtelijke overeen komst sluiten, is het dan mogelijk, dat de strafrechter zich daarmede bemoeit? Pleiter is herhaaldelijk op deze z.g.n. schijnacte gestuit. Dikwijls heeft hij in zijn praktijk in een dergelijke acte be rust, want een probaat middel om dit te bestrijden, bestaat niet. Verdachte heeft moeilijke jaren achter den rug. Hij begon met een schuld van f 14000,Hij moest minstens f 30,per week opbrengen. Pleiter verzoekt voor zijn verdachte de uiterste clementie. GOES. Huw.-aang.: Cornells Nicolaas de Jonge, 28 j. jm. en Jacomina Neeltje Gorstanje, 31 j. jd. Over de maand November 1938. HE ENKENSZAND. Geboren: Gatharina Cornelia Maria, dv. Jacobus Traas en Ga tharina van der Made (1 Nov.); Pieter Willem, zv. Laurens Adriaan Vermue en Maria Johanna Raas (26 Nov.): Pieter- nella Barbara, dv. Daniël Rij'k en Klazina Vermue (26 Nov.). Overleden: 28, Pieter Willem Vermue, 2 dagen. Geihuwd: 10, Abraham Geluk, 29 j. te Kattendijke en 'Gatharina Johanna Wirtz, 26 j. zijn er m het goheele lar.ü nog re-w dan 600.000 stakers, waaronder een half millioen metaalarbeiders. In Parijs en omgeving zijn 300.000 arbeiders ontsla gen en in Noord-Frankrijk hebben nog 100.000 arbeiders bun baantje verloren. CHWALK0WSKY TE BERLIJN. BERLIJN. De Tsjecho-Slowaaksche Minister van Buitenlandsche Zaken, Chwalkowsky zal waarschijnlijk morgen te Beilijn aankomen voor het voeren van belangrijke politieke, economische en mo netaire onderhandelingen, welke voor beide landen van beteekenis zijn. GOES. Philips' reizende demonstratiezaal. De groote auto van Philips, waarmee wordt gedemonstreerd, hoe men de beste verlichting in zijn woning kan aanbren gen, waar alle mogelijke adviezen op ver- liohtingisigebied worden verstrekt, is ook te Goes gearriveerd. Vandaag en morgen worden zoowel 's middags als 's avonds demonstraties gegeven, terwijl ook 's avonds filmvoorstellingen plaats hebben. Ongetwijfeld zal er veel belangstelling voor zijn. VLISSINGEN. Vereeniging Rijwielpad Walcheren. Hedenmorgen is onder voorzitterschap van den heer G. A. van Woelderen ten stadhuize alhier een buitengewone al- gemeene vergadering gehouden van de Vereeniging Rijwielpad Walcheren. De vergadering vereenigde zich met het voorstel om onder dank aan den A.N. W.B. met deze vereeniging een leening van f 2750 tegen 3 pot. te sluiten, ter aflossing van een 4 tot 5 pet. leening, restende f 2450 en een 4 pet. waarvan nog f 300 resteert. Ook ging de vergadering accoord met den aankoop van deelen van perceelen grond onder Biggekerke bij Valkenisse voor verbetering en verlegging van het rijwielpad aldaar. Het werk zal door de gemeente Bigge kerke in werkverschaffing worden uit gevoerd. Het zal aan de kas van de ver eeniging ongeveer f 200 vorderen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Hoek. In de vacature in den gemeente raad ontstaan door het bedanken van den heer P. Soheele Azn. (A.R.) is be noemd de heer F. Tieleman W.Gz. Deze heeft echter voor de benoeming bedankt, zoodat thans benoemd is de heer J. de i utter Sz., die deze benoeming momen teel nog in beraad heeft. Terneuzen. Doodelijk ongeval. Vanmorgen heeft op het terrein van -de Bouwmaterialenhandel D'e Hoop aan den Stationsweg een 'doodelijk ongeluk plaats gehad. Men was op de loskade langs den kanaalaaim bezig met bet lossen van be tonijzer door middel van een der kranen, toen de ketting, waarmee het ijzer wordt bijeen gehouden, afbrak. De 37-jarige arbeider V. Buijsse, werdi door het vallend ijzer gewond en kwam in het kanaal terecht. Hulp was spoedig aanwezig. Toen 'de man op den wal was gebracht, bielken de verwondingen ernstig te zijn. Hij is spoedig overleden. Dame hoorde van inbraak in haar woning en overleed van schrik. SCHIEDAM. Gisteravond is ingebroken in de woning van de wed. P. alhier. Toen de 58-jarige bewoonster, die el ders op bezoek was, van den inbraak hoorde, schrok zij zoodanig, dat ze even later overleed. Doodelijke aanrijding. AMSTERDAM. Vannacht is een onge veer 50-jarige man op de Prinsengracht door een auto overreden en gedood. Van morgen vroeg vonden voorbijgangers het lijk. De chauffeur, die de aanrijding heeft gehad, heeft zich bij de politie gemeld. Kindje in waterput verdronken. PRINSENHAGE. 'Gisteravond 'is het 2V2-jarig zoontje van den landbouwer P. alhier in den waterput gevallen en 'ver dronken. Afrikaansche Minister naar Den Haag. BRUSSEL. De Zuid-Afrikaansche Minister Piron zal 'vanmiddag te 14 u. 44 uit Brussel vertrekken en om 17.34 u. in Den Haag aankomen. DE STAKING IN FRANKRIJK DUURT NOG VOORT. PARIJS. Volgens een hedenochtend van betrouwbare zijde verstrekte opgave MIDDELBURG, 1 Dec. Fruitveiling. Goudreinetten 20—-25, Bellefleur 1724, Roode Bakker 1516, Groninger Kroon 2022, Bruinzoet 13, Ermgaard 1422, Grauwzoet 22, Gampagnezoet 1520, Roode Ribbing 1920, Jonathan 1820, President Dumargue 22, Eijsdener Klum- pe 17 ct. Peren Gieser Wildeman 2325, Pondspeer 20, Kleipeer 1923, Berga- motte 1718, Joséphina Malines 18, B. Alexander Lucas 25, St. Remy 21 ct. Tomaten 417, Mispels 912, Black Alicante 2531, alles per kg. Honing 40 ct. per pot. Aardappelveiling. Zeeuwsche Blauwe 70, Drielingen 3739 ct., beide per 25 kg. KAPELLE. Veiling van 1 Dec. Goud reinetten 1329, zure bellefl. 921, sterappels 1024, Jonathan 1326, Court Pendu 914, Remb. Mortier 13 17, Reinette Tulpa 13, Adam Permain 11, Zoete Ermgaard 1624, Pomme d'Oranje 1221, Holl. zoet 10—16, Gomt. de Paris 1726, Duch. Williams 1622, Jodenperen 14, Gieser Wildeman 927, Kleiperen 1123, Pondsperen 1820, Winterlouwtjes 1520, Stoofperen 15, Blauwe Druiven 2442, Mispels 10, Spruiten 911, Tomaten 319, Wit lof 912, uien 12 cent alles per ikilogram; savoye kool |2,4Q8,60, witte kool 0.90 gulden per 100 kg; andijvie 90 ct. p. 100 stuks; bloem kool 59 ct. p. stuk; kipeieren 4,504,70 p, 100 stuks. THOLEN. Roomboter 0.79, Boereboter 0.74 per pond. Eieren 5.50 per 100 stuks. ST. ANNALAND. 1 Dec. Uienveiling: Groote bruine uien f 3.96—f 4.01, bon ken f3.85f3.87, drielingen f2.10, pick les f 5.70, stek f 1.20, breekpeen maat 100400 gr. f 1.81, id. maat 400 en op f 1.46. Alles per 100 kg. gesorteerd. To tale aanvoer 128.500 kg. ST. MAARTENSDIJK. 1 Dec. Officiëele nO'teeringen Marktcommissie Z. L. M. Per 100 kg.Wintergerst f7.25f7.40, zomergerst f 7.50f 7.75, schokkers f 10 f 11.75, blauw maanzaad f23f2 4, br. boonen f25f26. Per 70 kg.: Witte eigenheimers f 1.30 f 1.35, Zeeuwsche bonte f 2, id. blau we f2.10f2.20, poters f0.70f 1.25. Per 60 kg. (ongesort.): Groote, bruine uien f 2.30, kleine id. f 3. Stroo per 1000 kg. geperst f7f8. i^—a— BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterciamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden H,. V. A. 475Va 470 Ned. Ind. Handelsbank 13114 131 Philips 226 223 Unilever 14414 144 A. K. U. 40 14 39 14 Amsterd. Rubber 230 225/'6 Kon. Olie 325 319V2 Deli Mij. 271 270 Scheepvaart Unie 120 II8V2 Kon. Boot 124 12314 3 pet. Nederland 1938 9914 99s/10 3 pet. Nederland 1937 101 101 U. S. Steel 48V2 467/s Anaconda 25s/s 25Vs Bethlehem Steel 54V8 528/s Cities Service 514 514 Intern. Nickel 4OV2 397/s Shell Union lls/s llVio Kennecott 33s/s 3214 Radio 66/i8 63/18 Car Foundry 22 21V2 Tidewater IOV10 10Vs GeeMidcon. Oil 1214 ll7/s General Motors 375/s 3714 Am. Ehka 27V2 2714 Am. Water Works 10 9V2 Republic Steel 173/s 169/ie Continental Oil 2114 2114 De beurs was min of meer onder den druk van de weinig gunstige stemming te Londen en Parijs, waar 'de agressieve houding van Italië de gemoederen ver ontrust. Parijs verkocht hier de Nederl. arbitrage aandeelen als H.V.A. en Kon. Olie, die resp. van 470 naar 468V2 en van 320 naar 3I8V2 pet. terugliepen. Dit had ook invloed op het koersniveau der overige aandeelen, die meerendeels enkele procenten lager waren. Fokkers behoor den tot de weinige uitzonderingen en wa ren vast op 374 pet. De Amerikanen konden zdch ook niet aan 'de lustelooze stemming onttrekken en waren lager dan 'vanochtend, evenwel zonder veel omzetten. In Staatsfondsen ging weinig om. De Fransche leeningen waren goed prijshou dend. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Deo., 2.30 u. Berlijn 73.55—73.75. Londen 8.588.60. Parijs 4.82V24.84. Brussel 30.9330.98. New-York I.83V2—1.8414.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3