Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Radioprogramma. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Het Landbouwverslag over 1937. het Noorden, op te merken, naast een min dere belangstelling voor erwten en veldboonen in het algemeen, een toeneming van de teelt van k a r w ij- zaad en van k anaziezaad. Ook breidde in deze streken de vlas- teelt zich aanmerkelijk uit. In 1937 werd hier voortgegaan met de mechanisatie van de bedrijven. Ondanks het in 1937 méér laten uit voeren van vroeger nagelaten werkzaam heden, was de vraag naar ar beidskrachten niet ruimer dan voorheen, maar werd de grootere hoeveelheid te verrichten werk door de zich uitbreidende mechanisatie opgevan gen. Het loon echter vertoonde over de geheele linie een neiging tot stijging. Uitkomsten der gewassen; ziekten enz. Mede in verband met den vrij goeden strooprijs kan detarweteeltin 1937 als loonend beschouwd worden; (in de praktijk was de richtprijs ongeveer een gemiddelde van f9,859,90 per 100 kg, aangezien bij latere levering een vergoe ding voor bewaarloon gegeven wordt). De erwten zijn van alle akkerbouw gewassen in 1937 wel het minst geslaagd geweest; algemeen kwam knopmade-aan- tasting voor; in Zuid-Holland werd zeer veel voetziekte aangetroffen en in Z e e- 1 a n d en Noord-Holland thrips en wor telrat. Voor de teelt van zaden be stond in 1937 méér belangstelling; de cul tuur hiervan nam dan ook met 8000 ha toe. Dekoolzaadverbouwin 1937 wordt in Groningen als verlies-gevend be schouwd, in Zuid-Holland en Zeeland als loonend tot verliesgevend. Het vlas gaf beslist goede resultaten. Gezien de marktsituatie behoefde geen teeltpremie te worden uitgekeerd. Het aardappelgewas leed in het voorjaar en ook later door de natte weersgesteldheid, en bovendien door Phy- tophtora-aan tasting. In de suikerbietenvelden in Zeeland trad in 1937 de vergelingsziekte meer op dan in andere jaren. De finaneieele uit komsten waren intusschen gunstig. De voederbieten gaven ook een goed gewas met hooge opbrengsten. D'e z a a i - u i en, waarvoor 1936 een top-jaar was, leverde in 1937 een norma len oogst. Met de uitkomsten der cultu res was het echter andersom; de hooge prijzen in 1937 maakten den kleineren oogst meer dan goed. Door auto gegrepen. Te Tilburg is gistermiddag de 74-jarige pe- troleumventer v. d. D., toen hij met zijn kar den rijweg overstak, door een hem achterop rijdende auto uit Enschedé ge grepen en tegen den grond gesmakt. In ernstigen toestand werd hij door den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis overgebraoht, waar hij kort na aankomst overleed. Motor tegen tram gere- d e n. Op den rijksweg Amersfoort Apeldoorn is de 29-jarige schilder G. W. uit Apeldoorn met zijn motor tegen een boom gereden. In bewusteloozen toestand vond een autobestuurder W. langs den weg liggen. Hij) is in ernstigen toestand' naar een ziekenhuis te Amersfoort over gebracht. Leider van Zwart Front in arrest. Woensdagavond sprak te Nij megen de heer Arnold Meijer, leider van Zwart Front, in een openbare vergadering van deze organisatie. Aan het einde van de vergadering is hij door de aanwezige politieambtenaren gearresteerd wegens bezigen van opruiende woorden tegen het wettig gezag. Iloe een onvoorzichtige Ne* derlandsche dame in een con centratiekamp kwam. Een niet- Joodsche Nederlandsche dame, die uit nieuwsgierigheid met haar echtgenoot een Duitschen partijdag bijwoonde, werd, naar men aan de „Msb." meldt, door haar onvoorzichtigheid het slachtoffer van het anti-semietisme. In die verga dering merkte zij gemoedelijk tegen haar man in het Nederlandsch op: „Die Goeb- bels lijkt anders zelf wel een jood". Even later verzocht een politie-agent haar met hem mee te gaan. Zij vroeg naar de reden, maar kreeg geen nadere verkla ring en weigerde daarom aan het ver zoek te voldoen. Dit hielp echter niet veel en spoedig was ze in een politie bureau binnengebracht. Hier werd haar gevraagd, of zij gezegd had, dat Goebbels op een jood leek. „Ja, zeker", zei ze, „maar daar lijkt hij toch ook op!" Zonder veel omhaal werd zij daarop naar een concentratiekamp gebracht. Haar echtgenoot zag ze niet weer. In het kamp kreeg zij tot taak steeds aard appelen te schillen. Na veel moeite waar bij ook nog de Nederlandsche gezant moest optreden, kon de dame na veertien dagen weer huiswaarts keeren. Ze is niet van plan voorloopig weer naar Duitsch- land te gaan. Aan bet Landbouwverslag over 1937 ontleenen wij bet volgende: De akkerbouw in het algemeen. Deweersomstandigheden waren voor den akkerbouw vooral oorzaak dat de finaneieele uitkomsten minder gun stig waren dan in 1936. De verbetering, welke in den zomer en herfst van ge noemd jaar in de oeconomiscbe positie van den landbouw was ingetreden, bleef echter in 1937 voortbestaan, al was aan het eind van het jaar de graanmarkt iets in reactie. Bij de vaststelling van de richtprijzen voor den oogst 1937 werd rekening gehou den met de omstandigheid, dat de pro ductiekosten van den akkerbouw in den herfst van 1936 depreciatie iets ge stegen waren, welke stijging op plm. 3 pet gesteld werd. 'De teelt van consumptie-aard appelen en suikerbieten nog steeds aan beperkende bepalingen on derworpen bleef vrijwel gelijk van om vang. De tarwe teelt is in 1937 echter met ruim 20 pet. ingekrompen, terwijl die van handelsgewassen met meer dan 30 pet. is uitgebreid. Het peulvruch ten-areaal verminderde sedert 1936 met plm. 8 pet., waar tegenover staat een uitbreiding als gevolg echter van de ge wijzigde overheidsmaatregelen, van den verbouw van fabrieksaardappelen en wel met 50 pet. (30.000 ha). De tijdsomstandigheden hebben ook in het verslagjaar er weer toe medegewerkt dat het rationalisatie-pro ces der bedrijven voortschreed. De vraagstukken van een doelmatige bemesting en een betere be weidingstechniek en proble men als rassenkeuze, vragen steeds meer aandacht. In 1937 heeft men ten bate van de kleine boerenbedrijf j«s „voorbeeldbedrijfjes" in het leven geroe pen, die zeer de belangstelling van de be trokkenen hadden. De arbeidsloenen zijn in de meeste landbouwstreken iets gestegen. De akkerbouw op de kleigronden. Op deze gronden kwam de neiging tot uiting het tarwe-areaal in te krimpen. Hierop was van invloed de ver laging van den richtprijs tot plm. f 9 per 100 kg. Verder was op de kleigronden in EEN WARME, DIKKE JAS EN EEN DIKKE SHAWL IS GOED VOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Dan denkt U dat U het gevonden hebt. Maar als het zoo eenvoudig was, zou men U in de apotheek immers geen fleschje meegeven, maar een warme jasl Want U kunt niet zooveel aantrekken of U hebt het toch weer zoo te pakken, omdat een rheumatieklijder door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie overgevoelig is voor koude, vocht etc. Wees verstandig en neem se rieus de bestrijding van de oorzaak ter hand, die ligt in het onvoldoende werken van de afvoerorganen, als lever, nieren en ingewanden, waardoor afvalstoffen gelegenheid krijgen zich op te hoopen. Wat ge noodig hebt is een bloedzuive rende kuur met Kruschen Salts, dat Uw organisme reinigt van het overtollige urinezuur, dat Uw pijnen veroorzaakt. En als U Kruschen trouw blijft, zullen Uw pijnen geleidelijk verdwijnen, om nooit terug te keeren. Kruschen Salts is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a, 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) over de droogmaking der Zuiderzee, toe gelicht met lantaarnplaatjes. Het was een gezellige en leerzame vergadering. Arnemuiden. Donderdagmorgen moest de personentrein van kwart voor zeven, komende uit Vlissingen, terugrijden, bij gebrek aan een wissel aan het station alhier, naar Middelburg, om vervolgens over verkeerd spoor naar Goes te rijden, met circa een half uur vertraging. De oorzaak was, dat in Lewedorp een trein stond met een defecte machine, zoodat het rechter hoofdspoor richting Goes ver sperd was. Verschillende reizigers waren hierdoor gedupeerd, daar ook de trein uit Goes naar Middelburg te laat aankwam. Zaterdagavond hoopt de Muziek- vereeniging „Arne's Genoegen", in ver band met haar 40-jarig bestaan, een rond gang door het dorp te maken.' (Belange loos bericht.) Woensdagmiddag is door den hevi- gen storm een schoorsteen, staande op de consistoriekamer, achter de Geref. Kerk, omgewaaid. De gebroken schoor steen viel door het dak en kwam via het plafond (er lag geen zolder in), het pla- j'id in zijn val meeslepend, op den vloer tie consistorie terecht. sn Sf. Joosland. Op de weegbrug zijn in de afgeloopen campagne ;swc- m 3.945.740 K.G. suikerbieten. (Be langrijk minder dan in het vorige jaar.) Ook werden gewogen: 500.000 K.G. pulp. Enkele stoelen en een electrische lamp werden vernield. Gelukkig was er nie mand in het vertrek aanwezig. Momen teel is de consistorie buiten gebruik ge steld. Hartroerende tooneelen aan de grens. Hoe groot het leed der vluchtelingen is, en hoe, in hetgeen Nederland voor hen doen kan, dringende urgentie gebo den is, moge blijken uit hetgeen zich Woensdagavond aan het grensstation Zevenaar heeft afgespeeld, waar een trein met vele vluchtelingen aankwam. D'e corr. van de N. R. Gt. vertelt er het volgende van: Zoodra de vluchtelingen waren aange komen, werden zij aan de gebruikelijke controle onderworpen, waarbij al dadelijk bleek, dat de meeaten niet in het bezit van een geldig paspoort waren. Er wa ren er bij', die geen enkel papier of pas poort hadden. De toestand, waarin de menschen ver keerden, was waarlijk deerniswekkend. Zij waren totaal onvoldoende gekleed. Duidelijk was aan hen te zien, dat zij de laatste weken zware ontberingen hadden geleden en zij, die uit een con centratiekamp waren ont snapt, vertoonden sporen van mishandelingen. 0. m. was hun het hoofdhaar ge heel afgeschoren. Men kan slechts vermoeden welk een verpletterenden indruk het op de men schen maakte, toen zij het vonnis hoor den, dat zij niet in ons land zouden wor den toegelaten en met den eerstvolgenden trein naar Duitschland zouden worden teruggestuurd. Diepe wanhoop maakte zich van de ongelukkige menschen mees ter. Er waren er, die zich op de knieën wierpen en baden en smeekten om toch toegelaten te worden. De "menschen zwoe ren bij hoog en bij' laag, dat onmiddel lijke overbrenging naar een concentratie kamp zou volgen. Zij, die uit dat kamp ontsnapt waren, deden wanhopige po gingen om de ambtenaren er van te over tuigen, dat zij groot gevaar liepen dood geschoten te worden. Maar niets mocht baten. De voorschriften zijn onverbid delijk en hoewel de ambtenaren zelf tot tranen toe geroerd waren, zij moesten zich aan de voorschriften houden. Op een gegeven oogenblik verloor een van de meisjes het bewustzijn, een man dreigde zelfmoord te plegen en zelfs had zich een der vluchtelingen op den spoorbaan begeven met het doel zich on der een trein te werpen. Met lantaarns werd het emplacement gedurende gerui- men tijd afgezocht en men slaagde er in den man te vinden. Gedurende eenige uren was het station Zevenaar het toneel van deze vreeselijke voorvallen. Daarna arriveerde de laatste trein naar Duitschland. De menschen werden naar de wagens gedreven en even later gingen zij Duitschland weer tegemoet, naar een onbekende bestem ming. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of het Motor- en Rijwielreglement en overige verkeersovertredingen: A. J. H. te Rotterdam f 10 b. s. 10 d. h.; J. P. te Goes f 1 b. s. 1 d. h.; P. M. te Hansweert f3 b. s. 3 d. h.; E. v. H. te Goes f5 b. s. 3 d. h.; J. H. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; C. L. A. te Woensdrecht f10 b. s. 10 d. h.; G. J. V. te Heemstede f3 b. s. 3 d. h.; P. S. te Kloetinge f2 b. s. 2 d. h.; H. d. D. te 's-Gravenpolder f5 b. s. 5 d. h.; C. P. F. te St.-Annaland f 15 b. s. 10 d. h.; P. B. te Schore f2 b. s. 2 d. h.; A. W. te Biggekerke f 1 b. s. 1 d. h.; Ch. H. te Driewegen f 0,50 b. s. 1 d h.; J. P. te 'sHeer Arendskerke f 0.50 b. s. 1 w. t. s.; J. J. B. te Vlissingen fl b. s. 1 d. h.; H. F. W. te Schore f 0,50 b. s. 1 d. h.; J. K. te Wissenkerke f3 b. s. 3 d. h.; G. G. te Goes f2 b. s. 1 w. t. s.; I. K. te Kloetinge f 2 b. en f 0,50 b. s. 1 d. h. voor iedere boete; Th. K. C. v. d. S. te Eindhoven f50 b. s. 10 d. h. ontzeg ging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van zes maan den, één week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar; J. C. te Oost- enWest-Souburg f 15 b. s. 10 d. h.; M. v. d. W. te Colijnsplaat 2 maal f 2,50 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; L. v. d. W., Colijnsplaat 2 maal f2,50 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; H. B. S. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; J. de J. te Driewegen 2 m. f2,50 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; S. M. te Driewegen 2 m. f2,50 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; N. W. te Oostkapelle f0,50 b. s. 1 d. h.; E. H. K. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h.; C. G. te Nieuw- en Sint- Joosland f4 b. s. 4 d. h.; N. M. te Grijps- kerke f3 b. s. 3 d. h.; R. de R. te Arne muiden f4 b. s. 4 d. h.; J. S. te Middel burg f2 b. s. 2 d. h.; H. V. te Vlissingen fl b. s. 1 d. h.; A. R. te 's-Heer Arends kerke f 0,50 b. s. 1 d. h.; P. de R. te Vlis singen f5 b. s. 5 d. h.; A. A. G. te Oost en West-Souburg, last tot teruggave aan zijn ouders; A. J. L. te Vlissingen fl b. s. 1 w. t. s. Geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijn hoede staand gevaarlijk dier; J. J. te Koudekerke, vrijspraak; M. A. te Katten- dijke f5 b. s. 3 d. h. In staat van dronkenschap in het openbaar de orde verstoren: W. L. C. V. te Middelburg f 10 b. s. 5 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: W. L. G. V. te Middelburg f 10 b. s. 5 d. h. In een localiteit, waarvoor niet het ver- eischte verlof is verleend, zwak-alcoholi- schen drank verstrekken: O. S. te Vlis singen f50 b. s. 10 d. h. Overtreding Arbeidswet: A. K. te Ber gen op Zoom f10 b. s. 10 d. h. Handelen in strijd met het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: P. C. te Ritthem f5 b. s. 5 d. h.; R. D. te Zoutelande f 1 b. s. 1 d. h. Overtreding ventverbod: A. M. te Arne muiden f2 b. s. 2 d. h.; B. v. B. te Arne muiden fl b. s. 1 d. h.; H. v. d. S. te Eijgelshoven f 1 b. s. 1 d. h.; J. C. M. te Schore f 1 b. s. 1 w. t. s. Te Krabbendijke rijden met een motor rijtuig zonder dat de wielen van modder en klei waren ontdaan: P. J. B. te Krui- ningen f5 b. s. 5 d. h. Te Middelburg op de openbare straat noodeloos schreeuwen: F. L. V. te Vlis singen f2 b. 3. 1 w. t. s. Hoogcr beroep. P. L. V., 18 jaar, melkventer te Ter- neuzen, is in hooger beroep gekomen van het vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen van 8 Nov. 1938, waarbij hij wegens overtreding van het Grisis Melkbesluit 1936 is veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 6 d. h. Pa. Ja. D., 23 jaar, melkventster te Terneuzen, is in hooger beroep geko men van het vonnis van den Kanton rechter te Terneuzen van 8 Nov. 1938, waarbij zij is veroordeeld wegens over treding van het Grisis Melkbesluit 1936 tot een geldboete van f 10 of 6 d. h. VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. Verplaatsing is geen vestiging. De Amsterdamsche kantonrechter mr I. van Greveld heeft Donderdag vonnis gewezen in de strafzaak tegen een ga ragehouder, verdacht van overtreding van de vestigingswet kleinbedrijf, door het verplaatsen in de gemeente van zijn zaak gedurende den spertijd zonder ver gunning van den minister. Het O. M. had wegens verplaatsen zonder vergunning f25 boete geëischt. D'e kantonrechter volgde geheel het verweer van den verdediger mr B. Stop pelsteen, die had betoogd, dat verplaat sen niet onder vestigen is begrepen. D'e kantonrechter overwoog, dat dit juist is en dit volgt zoowel uit de taalkundige beteekenis van het woord „vestigen" als uit den tekst van art. 2 sub a. der wet. We kunnen niet inzien, aldus de kan tonrechter, waarom dit artikel niet ook tijdens den zgn. spertijd zou gelden. Wel iswaar spreekt dit artikel alleen van de vergunning van de kamer van koophan del en niet van het hier aanwezige ge val, n.l. vergunning van den minister; echter staat vast, dat dit artikel slechts ten overvloede in de wet is opgenomen om iederen twijfel buiten te sluiten. Verder beriep de kantonrechter zich op de memorie van toelichting tot de wet en op bovenstaande gronden sprak hij' ver dachte vrij. DE VARKENSPRIJZEN. Commissie van advies opgeheven. De Minister van Economische Zaken heeft de commissie van advies voor de vaststelling van 'de prijzen der var- kens, bestemd voor de vleeschwaren- fabrieken en slagers opgeheven en aan de heeren J. W. G. Huurman, te De venter; S. de Jong te Oss; H. Spanjer Sr. te Boxtel; Fr. Wellink Jr. te Den Haag in verband 'daarmede ontslag als leden van die commissie verleend. ONZE VARKENSSTAPEL BLIJFT GROEIEN. Van 7 tot 12 November zijn aange bracht 50564 (v.j. 42051) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 12 November 1.1. gebruikt 1.811.962 meiken, tegenover 1.595.386 merken van de toe kenning 1937 op het overeenkomstige tijd stip van het vorige jaar. Van Januari tot genoemden datum zijn in totaal 2.074.691 (v.j. 1.745.525) big gen gemerkt. Stamboek voor het Nederl. Trekpaard. Onder leiding van jhr J. van Vreden- bureb hield het hoofdbestuur van voor noemde vereeniging een vergadering te 's Gravenhage. Aan de algemeene verga dering zal worden voorgesteld een natio nale tentoonstelling te houden ter gele genheid van bet 25-jarig jubileum der vereeniging, te 's Hertogenbosch op 29 en 30 Juni 1939. Voorts zal een voorstel worden ge daan tot wijziging der statuten, waarbij o.a. de titulatuur der vereeniging veran dering zal ondergaan. Voorgesteld wordt den bestaanden naam der vereeniging „Stamboek voor het Nederlandsche trek paard (Belgisch type)" te wijzigen in „Nederlandsch trekpaarden stamboek". C.A.O. in den landbouw in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Te Hulst werd een arbitrage-commissie gevormd ter uitvoering van het collectief arbeidscontract in den Oost-Zeeuwsch- Vlaamschen landbouw. In de commissie werden benoemd tot voorzitter burgemees ter Mr R. J. J. Lambooy te Hontenisse en tot plaatsvervangend voorzitter burge meester Blok uit Axel. Vanwege de landt- bouworganisaties werden in de commissie opgenomen de heeren P. J. Nijskens uit Terbole, G. de Putter uit Axel en A. Haalk uit Zaamslag vanwege de land- arbeidersbonden de heeren G. van Unnik, Vingerling en Van Tiggelaar. Zaterdag 26 November 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO- uitzending. 8.009.15 Gram. (Om ca. 8.15 ber.). 10.00 Gram. 11-.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.00-1.20 Gram.) 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.302.40 Gram. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 KRO-Me- lod. en solist. (4.455.00 Gram.) 5.30 Es- perantonieuws. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gram. 7.00 Ber, 7.15 Kath, RVU. 7.35 Act. aetherflitson. 8.00 Ber. A1NP, meded. 8.10 Medit. met muz, om'. 8.30 Afgestaan aan de V. D. B, 10.00 Gram. 10.20 Intermezzo. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Internat, sportrevue. 10.55 Gram. 11.00—12.00 Adventaprogr. (gr. pl.) en declam. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA-uitz. 10.00—10.20 vm. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.05 Gram. (Om ca. 8.16 Ber.) 10.00 Morgenw. 10.20 Voor Arb. in de Continubedr.. 12.00 Gram. (om ca. 12.15 Ber.). 1.30 D'e Ramblers. 2.00 Causerie: „Het minderheden-probeem in Tsjeoho Slowakije". 2.15 VARA-orkest. 3.00 Gedeelten uit de opera „Le Goq d'or" (opn.) 4.30 Esperanto-uitz. 4.50 Fantasia 5.30 Filmland. 6.00 Orgel. 6.30 Zeeuwch propr. 7.00 Gram. 7.10 Pol. radiojournaal. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herh. SOS- Ber. 8.03 Ber. ANP., VARA-Varia. 8.15 Voor schakers. 8.16 VARA-orkest en so listen. 9.00 Gram. 9.15 „En nuOké" (opn.). 10.30 Ber. ANP. 10.35 Zang en pianoduo. 11.00 Orgel en hobo. 11.30 Gor Steyn's accordeon-orkest. 11.55 12.00 Gram. Zondag 27 November 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8,30 NCRV, 9.30 KRO, 5,00 NCRV, 7,45 —11.00 KRO. 8,30 Morgenw. 9,30 Gram. 10.00 Hoog mis. 11.30 Gram. 12.15 Causerie „De Staatsbemoeiing op bet gebied van het blindenwezen". 12.35*KRO Melod. en so list. 1.00 Boekbespr. 1.20 KRO-orkest. 2,00 Godsdienstonderr. voor ouderen. 2.30 —3.05 „Hoe de kerk zingt in den Kerst tijd", causerie (met gram.). 3.10 Piano en gram. 3.55 Gram. 4.10 Radiotooneel met vocale illustraties. 5.00 Geref. Kerkd. Hierna Gew. muz. (gr.pl.) 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP; meded. 8.15 KRO- orkest. 8.45 Selectie uit de operette „Viktoria und ihr Husar". 9.05 Saxofoon met piano. 9.20 Gram. 9.50 Verv. conc, 10.05 KRO-Kamerorkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40—11.00 Epiloog. HILVERSUM II. 301,5 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 855 Gram. 9.05 Tuinbouwpr. 9.30 Trio- concert. 9.45 Gauserie „Van Staat en Maatschappij'". 10.00 Residentie-orkest en solisten. 10.40 Declam. en gram. 11.00 Esmeralda, VARA-Kinderkoor „De Me rels" en VARA-orkest. 12.00 Causerie „Geestelijke en moreele herbewapening". 12.15 AVRO-Aeolian-orkest. 1.00 AVRO- Musette-Ensemble en soliste. 1.30 Cause rie over kolonisatie. 1.50 Gram. 2.00 Boe kenhalfuur. 2.30 Corcertgebouw-orkest en solist. 4.10 Voor schakers. 4.25 Vocaal concert (opn.) 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.30 Graml. 6.40 Wijdingswoord. 7.00 Ned. Herv. Kerkd. 8.00 Ber. ANP, Radio-jour naal, meded. 8.20 AVRO-Amusements- orkest, gem. koor en solisten. In de pau- ze:Toespraak: „De gemaaide aar". 9.15 radiotooneel. 9.35 Omroeporkest en so list. 10.05 Engelsche causerie „Moral Rearmament". Hierna Nederl. vert. 10.15 Lucbtvaartpr. 10.30 Chansons. 11.00 Ber. ANP. Hierna: Zang en orgel. 11.30—12.00 Gram. Nov. 26 Ovezand, Woonhuis, Klompenfa- briek, Hamelijnck. 28 Waarde, Bouwland, v. Dissel, boer. 28 's Heer Arendskerke, Woonhuis, v. Werkum. 29 Souburg, Huizen, Loeff. Dec. 1 Middelburg, Bouwl., Weil., Terpstra. 1 Waarde, Afbraak, Tbiery en Heij- boer. 2 Borssele, Afbraak, Tbiery en Heij- boer. 2 Middelburg, Afbraak, Tbiery en Heij- boer. 6 Goes, Dekkleeden, Thiery en Heij- boer. 8 Middelburg, D'ekkleeden, Thiery en Heijboer. 8 Wemeldinge, Woonhuis, Kram. 13 Goes, woonhuizen, Jonkers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Nov.: Krachtige tot matige W. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met opklaringen, plaatse lijk nog regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Zaterdag 4 u. 37 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6