WIE ZIJNDE 10 POPULAIRSTE Provinciale Staten van Zeeland. F. 3500." AAN BELONINGEN VRAAGT UW WINKELIER EEN FORMULIER SLUITING 1 DEC- Welk type vliegtuig voor de Më-lp? Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtszaken R. A. den Ouden 70 jaar A MAGG1S POPULARITEITS-WEDSTRIJD üit de Provincie. Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs. DUVEKOT - GOES VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. terdam, G. Hordijk te Leiden, G. van der Houven te Amsterdam, H. P. Kroesen te 's Gravenhage, J. H. van Langen te Delft, C. Oosterhoorn te Amsterdam en J. G. Woestenburg te 's Gravenhage. Deze toevoeging geschiedt ten behoeve van het uitbrengen door de oommissie van advies omtrent de wenschelijkheid van het instellen van een bedrijfsraad voor het loodgietersbedrijf. NATION AAL-SOCIALISTISCH WEEK BLAD IN INDIë VERBODEN. Het drukken uitgeven en verspreiden van het, te Batavia verschijnend, natio- naal-socialistisch weekblad „Het natio nale weekblad" is voor den duur van drie weken verboden. Dit verbod staat in verband met het artikel, in het num mer van 5 November opgenomen, geti teld: „De leider spreekt", waarin weder om uitingen voorkomen met de kenne lijke bedoeling gevoelens van minachting op te wekken ten aanzien van en stem mig te maken tegen het gezag in Neder land en de daar gestelde machten. Tevens worden deze uitingen schade lijk geacht voor de openbare orde in Ned.-Indië. LEELIJKE TEGENVALLER VOOR DEN HAAG. Over de jaren 1929, 1930 en 1931 f 140.000 ie veel aan dividend- en tan tième-belasting genoten. D'e heer Snoeck Henkemans wethouder van financiën te 's Graven hage, kwam gisteren in den Raad met de „verrassende" mededeeling, dat Den Haag over de jaren 1929, 1930 en 1931 f 140.000 te veel aan dividend- en tan tième-belasting heeft genoten, en dat dit bedrag aan het rijk moet worden te rugbetaald. Deze „jobstijding", zooals de wethouder het uitdrukte, had hij Zater dag van den minister van Financiën ontvangen. Parmentier naar Denemarken om de Focke Wulff te probeeren. Naar gemeld wordt zal de K.L.ML.-ge zagvoerder de heer K. D. Parmentier, in het begin van December a.s. een bezoek aan Denemarken brengen, waar hiji de Focke "Wulff F. W. 200-vliegtuigen van de Deensche luchtvaartmaatschappij Det Danske Luftfartselskab te Kopenhagen zal gaan vliegen. De heer Parmentier is in den loop van de vorige week uit Amerika in Neder land teruggekeerd van een studiereis, die hij in opdracht van de K.L.M.-directie maakte, om te Santa Monica in Califor- nië het eerste Douglas D.G. 4-vliegtuig te bestudeeren en te vliegen, ini verband met de plannen der maatschappij om deze vliegtuigen in de toekomst te koopen voor de Indië-lijn. Naar het schijnt is de aandacht van de K.L.M. voor het Douglas D.G. 4-vliegtuig verslapt en het is zeer wel mogelijk, dat de a.s. nieuwe studie-opdracht van den heer Parmentier hieruit is voortgevloeid Een Focke Wulff F. W. 200-vliegtuig een viermotorige miachine voor 26 passagiers werd eenigen tijd geleden al eens voor de K.L.M. op Schiphol gede monstreerd. Naar het oordeel van den directeur der K.L.M., den heer A. Ples- man, was het toestel voor het doel, waar voor de maatschappij1 het zou willen aan wenden de Indië-lijn niet geschikt, dooh het is mogelijk, dat de inzichten door de blijkbaar veranderde omstandig heden gewijzigd zijn, zoodat dit type ver keersvliegtuig nogmaals aan een deskun dig onderzoek wordt onderworpen. ONGELUK OP „DE SCHELDE" TE VLISSINGEN. IJzeren dam wand bezweken. D'e ijzeren damwand 'van het in aan bouw zijnde nieuwe droogdok op de fa brieksterreinen van de N.V. Kon. Maat schappij „De Schelde" te Viissingen is gistermiddag omstreeks één uur met don derend geraas bezweken. Het woest bin- nenstroomende water vernielde alles wat in bet dok aanwezig was, zoodat het ge heel een ruïne geleek. Gelukkig waren de arbeiders tijdig gewaarschuwd, doordat de damwand reeds in de ochtenduren kraakgeluiden gaf. De oorzaak van de doorbraak moet ge legen zijn in den hoogen waterstand in bet kanaal. Deze waterstand was nood zakelijk omdat het 9500 ton metende Zweedsche tankschip „Regulus" een la ding olie moest lossen aan de fabrieks terreinen op de Vlismar, gelegen juist tegenover 'het in aanbouw zijnde dok. Toen nu de „Regulus" tegen over het dok was gekomen is er waarschijnlijk een sterke zuiging ontstaan, waardoor de damwand is bezweken. Spoedig snelde van alle kanten hulp toe, dooh het bleek, dat niemand eenig letsel had bekomen. De schade ia ech ter aanzienlijk en bet werk aan het droogdok is hierdoor drie maanden ach teruit. De Statenverkiezing. Door het Gevrost Zeeland van de S. D, A. P. word, de -'olgende groslijst van can- didaten voor het lidmaatschap ran de Provinciale Staten vastgesteld 1. L. Onderdijk, Middelburg; 2. A. C. de Baare, Viissingen; 3. A. G. de Pauw, Neuzen; 4. G. .Hamelink, ALksel; 5. A. Rorijs ''"Gissingen; 6. J. de Priester, Soo- burg; 7. J. C. de Bruine, Haamstede; 8. P. N. Kruithof, Breskens; 9. A. West- strate, Hansweert; 10. P. M. Bayens, Middelburg; 11. C. van Bendegem, Aksel; 12. G. Hoek, Bruinisse; 13. B. LP. Bur- kunk, Hansweert; 14. A. J. Berenpas, Middelburg; 15. J. N. 't Gilde, Neuzen. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der Di recte Belastingen, enz. de heer R. W. P. de Vries, verplaatst van het Kantoor Hulst naar het Kantoor Woerden. Fusie van zangvereenigingen. Gisterenavond had onder leiding van den heer Jan Kuiler uit Middelburg de eerste repetitie plaats van de Zangver- eeniging, die ontstaan is door de samen smelting van de „Gemengde Zangvereeni- ging en de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer". Uit den aard der zaak be schikt men nu over een vergroot koor. Dual meet te Dordrecht. De ploeg, die den Zeeuwsch-Brabant- schen Turnkring zal vertegenwoordigen bij de return dual meet te Dordrecht is als volgt samengesteld: Dames: N. Peeman, H. Compeer, beide V.T.V., Viissingen; C. Hinten, Prins Hen drik, Breda; M. Kemeling, V.T.V.; J. S. Swart, Volharding, Goes; W. Pels, Prins Hendrik; T. Labruyère, V.T.V.; M. Pels, Prins Hendrik. Reserve M. Mossou, Prins Hendrik. Heeren: J. de Keijzer, Volharding; J. van Alten, V.T.V.; W. Krausz, Volhar ding; W. Florusse, V.T.V.; P. van der Meeren, Sparta, Bergen op Zoom; J. Sinke, V.T.V.; A. Kommers, S.T.V.; H. M. Meije- ring, Volharding en reserve J. Hoedel- mans, Sparta. Op de te Zutphen gehouden natio nale tentoonstelling van konijnen be haalde de heer A. A. Clement een .twee den prijs G. met Wit-Weener ram jong en de heer P. J. den Hollander een eer sten prijs G. en een eereprijs met Havan na ram jong. Te Velp behaalde de heer Clement een tweeden prijs G. met Wit-Weener voed ster jong, en de heer den Hollander met Havanna ram en voedster jong, voor bei de een tweeden prijs, vrij goed. Het zijn alle dieren van eigen fok van genoemde inzenders, die beide lid zijn van „Nut en Sport" te Middelburg. Kruiningen. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter de burge meester B. G. de Mul. Afwezig met ken nisgeving dhr J. de Bat. Na lezing dér notulen deelt de voorzitter mede, dat door G. S. is goedgekeurd het raadsbesluit be treffende een kasgeldleening. Ingekomen is een verzoek van B. Nieuwenhuize om met dorschmachines enz. 'door de ge meente te mogen rijden. Wordt goedge vonden. Aan H. v. D'ammen en A. van Leeuwen wordt volgens Art. 13 L.0.-wet een vergoeding van f 25 per jaar verleend voor het bezoeken van 'hun leerplichtig kind aan. een U.L.O.-school te Goes, ter wijl dit aan D. Schothorst en H. v. Im- merseel te Hansweert, geweigerd wordt daar bedoelde leerlingen niet leerplichtig meer zijn. Naar aanleiding van het verzoek der bijz. schooi voor gelden voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen, zegt dhr Witte, dat als er een nieuw hoofd aan een .school komt, er blijkbaar nieuwe me thodes moeten komen. Hij vraagt of deze hulpmiddelen ook bij het O.L. onderwijs zijn, hij is voor gelijkstelling. De voorzit ter zegt, dat het vorige hoofd dit reeds heeft aangevraagd. B. en W. hebben toen gewacht tot zijn opvolger er was, waarna den inspecteur om advies is gevraagd, welke gunstig adviseerde; als bij het O.L. onderwijs behoefte is aan dergelijke din gen kunnen de hoofden dit kenbaar ma ken. Z.h.st. goedgevonden. Punt 4 betreft een wijziging in de be grooting daar de post luchtbescherming met f 175 dient verhoogd, daar bij' d'e laatste oefening door ML. Ie Glercq bij het rondrijden met zijn auto met sirene een geparkeerde treiler op de markt is aangereden en daardoor behal ve hoofdwonden een schade heeft gehad van f 254 aan zijn auto. B. en W. stellen voor dhr de G. daarvoor f 175 te ver goeden. Dhr Witte heeft hiertegen be zwaren. Le Cleroq heeft te hard gereden en hij heeft zich 'vrijwillig aangeboden. Waar moet het heen?, b.v. ook de vrijwil lige brandweer. Dhrn de Groof en van Hootegem meenen dat de gemeente niet verplicht is te betalen en dat op dat mo ment met licht gereden mocht worden. De voorzitter zet uitvoerig uiteen boe deze zaak verloopen is, en dat le Glercq vrijwillig zioh heeft aangeboden in 't be lang van de sirene, die 's middags niet goed werkte op een huurauto. Wettelijk verplicht is de gemeente niet, d'ooh het zou zeer onbillijk zijn deze schade hem alleen te laten dragen. De treiler op de Markt stond op de parkeerplaats. Dihr Burkink informeert nog naar de reke ning, waarna met 7 tegen 3 stemmen de post wordt goedgekeurd. Op diens verzoek wordt aan J. J. le Glercq mei ingang var. 1 Jan. 1939 op de meest eervolle wijze ontslag verleend als gemeente-opzichter en schatter van dranklokalen, zulks wegens het bereiken van den 65-jaxigen leeftijd. Aan de orde is thans de vaststelling der begrooting over 1939. Algemeene be schouwingen worden niet gehouden, zoo dat dadelijk de artikelen kunnen worden behandeld. Bij jaarwedden gem.-ambte- naren meent dhr Witte, dat de ontvanger als ambtenaar te weinig heeft f 389; hij acht f 500 billijk. De voorzitter stemt toe dat het weinig is, doch waarschuwt geen illusies te wekken, daar G. S. 'het niet zullen goedkeuren. Dhr Burkunk noemt dit een verkeerd' standpunt. Met algem. st. wordt de verhooging goedgevonden. (Slot volgt.) Arnemuiden. Zondagavond hield de af- deeling Arnemuiden van het Ned. Bijb. Genootschap een propaganda-vergadering in de Geref. Kerk, waarin na opening door Ds H. Scholing, als spreker optrad Ds P. Fagel van Vere. Als uitgangspunt koos spr. Joh. 16611. Spr. schetste het doel en de werkwijze van het N. B. G. In de 125 jaar van het N.B.G. werd de Bijbel zoowel in binnen als buitenland in 34 talen verspreid, o.a. ook in Ned. Oost-Indië. Tenslotte werd opgewekt, om den ar beid van het N.B.G. te steunen door ge bed en door lid of begunstiger te worden, waarvoor bij den uitgang ran bet kerk gebouw kaarten werden uitgereikt. De vrij goed bezochte vergadering werd door Dis Fagel met dankgebed gesloten. Domburg. Maandagmorgen zijn vanuit deze gemeente een tiental werkloozen te weik gesteld aan de egalisatie-werken, welke voor derden worden uitgevoerd onder leiding van de Ned. Heide Maat schappij te Meliskerke. Hieraan werken ook arbeiders, afkomstig uit Westkapelle, Soeburg en Meliskerke, tezamen pl.m. 50 personen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep, A. W. La- zonder te Westmaas. i Bedankt voor Oudkerk, F. H. van Aalst te Meeden. Geief. Kerken. Tweetal te Grijipskerke, C. v. d. Boom, cand. te Rotterdam) en G. H. Lindeboom, cand. te Utrecht. Te Wormerveer, J. J. Bosma te Krabbendam en H. Veltman te Doornspijk. Beroepen te Gasselternijeveen, S. G. Bloem te Niezijl. Te Aduard, W. F. M. Lindeboom te Serooskerke. Aangenomen naar Sleeuwijlk, E. Mas- selink te Eibergen-Rekken. Gbr. Geref. Kerk. Tweetal te Harlingen, A. Ponstein te LLisse en J. Tijsmes te Nunspeet. Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen, J. v. d. Berg te Krabbendijke en A. van Stuijvenberg te Benthuizen. Te "Werkendam, H. Lig- tehberg te Lisse en M. Heikoop te Utrecht. Borsele. Tot gemachtigde in het kies college der Ned. Herv. Kerk zijn herko zen de heeren P. Dekker, P. Schipper en J. de Witte. (Belangeloos bericht.) Beroepingswerk. De Geref. Kerken te Den Haag-Zuid en te Naaldwijk zullen beide overgaan tot bet beroepen van een tweeden predikant, zulks wegens uitbreiding der gemeenten. Dr P. A. Klap f. Te Haarlem, is in den ouderdom van 76 jaar overleden Dr P. A. Klap, emeritus-predikant 'bij de Nederl. Herv. Gemeente te Amsterdam. De overledene is in 1863 te S c h o r e geboren en werd aanvankelijk aan den Klokkenberg te Nijmegen opgeleid voor onderwijzer. Den löden October 1891 aanvaardde D's Klap 'het predikambt te Oosterland, vanwaar hij in 1897 naar Velzen vertrok; in September 1901 deed hij in Amster dam zijn intrede. Op 1 October 1932 werd Ds Klap eme ritaat verleend en daarna vestigde bij zich te Haarlem. Verscheidene werken van zijn hand zagen het licht. Wij noe men zijn Leerboek van de geschiedenis des Christendoms, zijn studie over het geestelijk zedelijk leven in Zeeland in de 16e en 17e eeuw: Voorheen in Zeeland. Dö Klap was ridder in de orde van Oranje-Nassau en lid van het Zeeuwsch Genootschap der wetenschap. Koudekerke. Benoemd tot onderwijzeres met ingang van 1 Jan. 1939 aan de Prins Mauritsschool te Delft mej. N. M. Smit alhier. i Berooving. Zondagavond heeft op een eenzamen weg onder Ktundert, een berooving plaats gehad. De echtge- noote van J. Leyten te Tonnekreek, die per fiets naar Klundert reed, werd eeni gen tijd gevolgd door een onbekenden man, die eveneens per rijwiel was. Plot seling reed hij tegen haar voorwiel, zoo dat de vrouw van de fiets viel. De onbe kende zeide daarop, dat bij haar zou la ten gaan indien zij hem een gulden gaf. De vtouw voldeed hieraan, doch toen de man bemerkte dat zij nog meer geld bij zich had, eischte hij nog meer. De vrouw gaf hem haar portemonnaie, inhouden de f 13.50 en daarmede is de roever in de duisternis verdwenen. De vrouw, die zeer overstuur was, vluchtte naar het naast- bijgelegen buis, dat op vrij grooten af stand lag. De bewoners waarschuwden de politie, die thans een onderzoek in stelt. Dit heeft nog geen resultaat gehad. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 22 Novmber. De volgende personen werden gedag vaard: L. B., 25 j., werkman, te Zieriksee, wegens diefstal van een aalfuik ten na- deele van B. J. Boot. Eisch f 10 of '10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. b. W. N. P., 33 j., caféhouder te Zierik see, wegens beleediging van G. M. Tim merman. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. D. J. G., 18 j., venter, wonende te Burgh, wegens diefstal van een houten schot, drie balken en een plank, toebe- hoorende aan den Staat der Nederlan den. Eisch f 25 of 15 d. h., Uitspr. f 20 of 10 d. h. A. J. E., 49 j., reizigeT te Aardenburg, wegens mishandeling van mej. F. Baart te Oostburg. Eisch f 10 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. Mr A. H. Kuipers vraagt vrijspraak. G. V., 41 j., fabrieksarbeider te West- dorpe, wegens mishandeling van H. J. Ceulenaere. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. b. Mr A. J. van der Weel vraagt geringe geldboete. H. J. C., 62 j., fabrieksarbeider te Westdorpe, wegens mishandeling van A. Verschelden. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. b. Mr Dieleman vraagt clementie. C. M., 28 j., venter gedom. te Schore, verblijvende in een woonwagen, wegens bet uitlokken van vernieling van een woonwagen, staande te Schoondijke. Eisch 2 mnd. gev.straf, uitspr. 1 mnd. gev.straf. J. F. de M., 33 j., landarbeider te St. Jansteen, wegens mishandeling van J. van Trappen. Eisch f 10 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. b. en toewijzing civiele vordering ad f 3,-. A. P. P., 22 j., timmerman te Vere, wegens bet niet voldoen aan een bevel gedaan door de politieambtenaren. Eisch ontslag van reohtsvervolging, uitspr. f 10 of 5 d. h. P. J. van R., 37 j., landarbeider te Hontenisse, wegens beleediging van C. Verschueren. Eisch f 10 of '10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. A. J. G., 38 j., venter te Sas van Gent, wegens beleediging van A. Pauwels, wachtmeester, en van J. v. Ham en J. Been, beiden marechaussee. A. J. G., 38 j., venter te Sas van Gent, wegens dierenmishandeling en weder- sparmigheid tegen de politie. Beide zaken samen gevoegd. Eisch en uitspraak 14 d. gev.straf. M. J. van B., 18 j., loopjongen te Kou dekerke, wegens bet op 12 en 24 Sept. 1938 te Serooskerke wegnemen van een rijwielbelastingplaatje resp. toebehooTen- de aan J. Wondergem en P. Dregmans. Eisch 1 mnd. gev.str. voorw. proeftijd 3 jaar en f25 of 10 d. h., uitspr. 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 1 jaar en f20 of 10 d. h. A. J. N., huisvrouw van H. H., 26 j., te Rilland-Bath, wegens diefstal van een leeren tasch ten nadeele van Pb.' Bakker. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Zitting van hedenmiddag. Aanwezig waren 38 leden; afwezig dhrn Mr Dieleman en Mr Stieger, beide wegens ongesteldheid, de beer de Rid der met kennisgeving en de heer Geel- hoedt zonder kennisgeving. De voorzitter, de Commissaris der Ko ningin, opent in naam der Koningin de vergadering en spreekt het ambtsge bed uit. Hij uit den wenscb dat de heeren Dielemaai en Stieger spoedig hersteld mogen zijn. Hïerna wordt mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken, die of in de afdeelingen behandeld zullen wor den, of in handen van Gedep. Staten om bericht en raad worden gesteld. Daarna deelt de voorz. mede dat de Vandaag viert de heer R. A. den Ouden adj. secretaris van het Centraal Comité van A. R. Kiesvereenigingen, zijn 70sten verjaardag. Het is niet gemakkelijk de vele ver diensten van den heer den Ouden eenigs- zins volledig te schetsen. Hfet adjunct-secretariaat van het G.G. is verre van een sinecure! En zeker niet zooals de heer Den Ouden zijn taak op vat. Niet alleen is hij belast met de uit voering der besluiten van het G.G. en zijn moderamen, maar ook met de dagelijk- sche correspondentie met kiesvereeni gingen en particulieren, en met de ad ministratie. Kortom de geheele leiding van het bureau berust in zijn handen. En dat wil wat zeggenl Met name irn verkiezingsdagen, als er vergaderd wordt en geconfereerd, getelegrafeerd en gete lefoneerd. Daarbij komt dan de voorbe reiding van Centralen Convent, Deputa- tenvergadering enz. Maar hoe overstel pend druk bet ook mag zijn, het is alles in orde. En alles geschiedt oogenschijn- ljjk met volmaakte kalmte. Zijn de verkiezingen achter den mg, dan volgen de stembusrapporten, waar mee menige voorzitter of secretaris van een Centrale een goed figuur maakt. Als we den naam van den heer Den Ouden noemen, denken we vanzelf ook aan bet Verband van A.R. Propaganda- clubs, waarvooT bij onvermoeid in de weer is. Ondanks alle loomheid en laks heid en tegenwerking soms blijft bij vol houden en vasthouden, gedreven als hij wordt door zijin liefde tot de A.R. be ginselen. Daarvan spreken ook de tal- looze spreekbeurten die tot in de verste uithoeken van het land worden gehou den. Tusschen de bedrijven door worden dan nog regelmatig brochures geschre ven en artikelen en worden zij en 't zijn er niet weinigen die adviezen vragen van persoonlijken of zakelijken aard prompt bediend. God heeft den jubilaris groote welda den geschonken: ondanks zijn 70 jaren en zijn velerlei besognes is hij' jong van hart gebleven. Wij wensohen den heer Den Ouden van harte geluk. Behage het God hem mog lang te spa ren voor zijn gezin en arbeid. uitbaggering der haven te Hoedekens- kerke voor f4270 is aanbesteed. Vervolgens heeft de regeling der werk zaamheden plaats en worden de leden in de afdeelingen verdeeld. De openstelling van de grens- kantoren in Westel. Zeeuwsch- Vlaanderen gevraagd. De heer de Mi 11 iano stelt voor te besluiten Gedep. Staten uit te noodigen bij de Hooge Regeering de noodige stap pen te doen dat de grenskantoren te Eede, Sluis en IJzendijke (Veldzicht) opengesteld worden voor den uitvoer van aardappelen en uien. Spr. licht aan de hand van. cijfers toe dat deze uitvoer van zeer groote betee- kenis is. Jaarlijks gingen lanigs die drie grens kantoren naar België en Frankrijk in totaal plm. 6 millioen kg uien en aard appelen. Met ingang van 1938 echter zijn deze grenskantoren gesloten. België heeft echter de invoer uit Ne derland van deze producten toegelaten en Nederland heeft tegen dezen uitvoer geen bezwaar. Men zou dus zeggen dat bij eenigen goeden wil de moeilijkheden kunnen worden opgelost. Maar hieraan hapert het juist! De genoemde grenskantoren in West Z.-Vlaanderen zijn volledig gesloten. Het gevolg is dat men bijl uitvoer van uien en aardappelen uit West Z.-Vlaan deren naar Westcapelle een grooten om weg moet maken en inplaats van 3 km, '175 km moet afleggen. De landbouworganisaties hebben zich nu gewend tot de Nederlandsche Regee ring, van wie de toezegging kwam, dat het grenskantoor te Eede zou worden opengesteld. Hoewel niet voldaan, was men toch dankbaar voor deze gedeeltelijke verbe tering. Wat bleek echter? België liet de invoer ook over Eede niet toe. Toen hebben de landbouworga nisaties zich in September tot het Bel gische departement gewend. Daar ont vingen ze de verblijdende toezegging dat over enkele dagen de zaak zou worden opgelost. Het is nu echter eind November en de grenskantooren zijn nog gesloten. Spr. acht deze dagen bij uitstek ge schikt om dergelijke kwestietjes op te lossen, nu de Koning der Belgen zoo hartelijk in Nederland werd ontvangen. Laten we nu deze kwestie uit den weg ruimen. De voorzitter zegt toe, dat Ged. Staten gaarne bereid zijn namens de Prov. Staten het bedoelde schrijven te richten tot de Regeering, zoo mogelijk nog in hun eerstvolgende vergadering.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2