De Onderwijzers-opleidi' g. NOORD-BEVELAND, Onderwijs Keelpijn Gemengd Nieuws v. p. z. Politieberichten. Radioprogramma. Herplaatsing van wachtgelders. Ver vroegde pensionneering. Naar de meening van den Minister heeft de inspecteur van de onderwijzers opleiding er goed aan gedaan, in zijn laatste jaarverslag critiek te leveren op een opvatting, die aan sommige kweek scholen heerscht, en die er aldaar toe leidt, dat om een uitdrukking uit dat verslag over te nemen de onderwijzers opleiding zich sedert 1924 steeds verder van de practijk van het lager onderwijs verwijderd heeft. Uit het inspectieverslag over 1937 blijkt, dat toen de gewijzigde examenregeling voor den derden keer werd toegepast, er nog altijd enkele kweekscholen waren, die faalden in de taak van haar leerlingen bij te brengen, wat zij het eerste noodig hebben, n.l. dat zij hun taal behoorlijk kunnen schrijven en spreken. Wat van de Nederlandsche taal moet worden gezegd, geldt ook voor de an dere vakken; met vermijding van schijn geleerdheid moet het kweekschoolonder- wijs zich richten op de taak, die den toekomstigen onderwijzer wacht in de lagere schpol. Het vraagstuk van de moeilijk her plaatsbare wachtgelders heeft reeds ge- ruimen tijd de volledige aandacht van den Minister. De oplossing daarvan is zeker niet minder moeilijk dan het vraag stuk van hun herplaatsing. De Minister betwijfelt of de door som mige leden aanbevolen vrij willige pensionneering van onderwijzers, in het bijzonder onderwijzeressen, op 55- jarigen leeftijd in de practijk wel van voldoende belang zou zijn. De Minister meent, dat thans het oogen- blik nog niet is gekomen om een voor stel te doen tot verlenging van den maatregel tot voorloopige pensionneering van onderwijzers op zestigjarigen leef tijd. Hij wil echter gaarne de toezegging doen, dat hij behoudens een radicale wijziging van de omstandigheden in de komende jaren te gelegener tijd tot een voorstel in dezen geest aan de Staten- Generaal het initiatief zal nemen. Thans zijn bij het lager onderwijs nog werkzaam 327 gehuwde onderwijzeressen, waarvan 280 bij het openbaar lager onder wijs, 27 bij het bijzonder lager onderwijs en 20 bij het buitengewoon lager onder wijs. Op 1 Januari 1939 zal nog door 22 ge huwde gewezen onderwijzeressen een gezamenlijk bedrag van f27.729 aan wachtgeld worden genoten. trad op Ds G. Bo-uma, Gerei predikant te 's Gravenhage, met het onderwerp: Le- vie, de tollenaar. Dat Levie, de tollenaar, dezelfde is als Mattheüs, de evangelist, wordt in het evangelie naar Lucas en Marcus met den mantel der liefde bedekt; maar in Mattheüs' evangelie zegt de schrijver zelf overduidelijk, wie hij was vóór Jezus, zijn belastingkantoor pas seerde en hem zoo terloops, in 't voor bijgaan, roepende tot apostel verkoos, Laat Lucas ons in het door hem geschre ven evangelie duidelijk bemerken dat hij de arts is, ook Mattheüs verloochent zijtn oude vak niet: hij is de man die de zaken welke hij onder één hoofd moet boeken, in zijn evangelie met zorg bijeenbrengt. Hij, de man die vroeger altijd in getallen leefde, heeft nóg een liefde daarvoor als hij zijn evangelie schrijft: de getallen drie en vier het Goddelijke en het men- schelijke, en de verbinding daarvan door den Heere Jezus treden sterk op den voorgrond. In alles laat Mattheüs het Koningschap van Christus schitteren, daarop valt in zijn boek het volle licht. Maar aan het slot van zijn evangelie staat de ondergang van het Koninkrijk, als het keizerrijk van Rome triomfeert. Doch dan volgt daar toch de overwin ning, als de Engel op den eens verzegel den steen even gaat zitten: Christus' ko ningschap overwint! Ook de vraag, wie in Zijn koninkrijk zullen komen, beant woordt Mjattheus; het zijn Joden en hei denen, tollenaars en zondaren; mannen en vrouwen. Ook dit laatste is een blijde boodschap, toch zeker in Jezus' eigen tijd toen de vrouw niet in achting was; maar Mattheüs noemde in den aanvang van zijn boek reeds drie vrouwen in Je zus' geslachtsregister: Rachab, Ruth en Bathseba. Op de vraag, ook in onze dagen zoo bijzonder klemmend: aan wien ten slotte de wereldoverwinning is, geeft het Evan gelie van het koninkrijk, zooals Mattheüs dit predikt een volledig en den geloovige geruststellend antwoord. Kortgene. De heer Jac. Korshuize al hier heeft verleden week een suikerbiet gerooid op het land van den heer P. Mar- kusse, welke de respectabele lengte had van 1 M. 10 zonder den kop. Aan het ondereinde van den biet waren 4 punten. D'e omvang van de biet was 45 c.M.; dus heel normaal. WERKL00ZE ONDERWIJZERS EN JEUGDWERKLOOSHEID. Minister Slotemaker de Bruine deelt in zijn memorie van antwoord inzake de bugrooting van O., K. en W. mede, lat omtrent de bestrijding van de jeugd- V" ■kioosheid in dit stadium nog geen 1.:' .i-aderheden kunnen worden medege- 4, Dit zal kunnen geschieden, wan- r t in 1939 te besteden bedrag, ver- eld over de betrokken hoofdstukken, zal worden aangevraagd. Wrflf deze krachtige zalf op de keel en bedek ze met warm flanel. Dit werkt al» een pappleister en bovendien worden door de ingeademde Reeds thans is intusschen te kennen gegeven, dat men mede op onderwijs- voorzieningen het oog heeft; het ligt in de rede, te verwach ten,, dat bij een tot stand gekomen rege ling een aantal werklooze onderwijzers en leeraren een taak zal vinden. In de betrokken sub-commissies van de rijks commissie voor advies is het departe ment van den minister vertegenwoordigd. Examen Middenstandsdiploma Handelskennis. Bij bet Woensdagnamiddag voortgezet examen slaagden te Terneuzen nog voor bet volledig examen: mej. E. E. Menu te Hontenisse en de heeren A. C. van der Linde te Hoofdplaat, L. D. Verbaerken te Vogelwaarde, A. M. Verhage te Wisse- kerke, L. W. Weststrate te Ierseke, A. J. Wijffels te Hulst en A. J. de Zeeuw te Terneuzen. Aan bet te Terneuzen gehouden exa men hebben 75 candidaten deelgenomen, n.l. 24 voor het volledig en 51 voor bet speciaal examen. Van de groep voor bet volledig examen werden, na bet schrifte lijk gedeelte op grond van de cijfers, die daarvoor slechts konden worden toege kend, 5 afgewezen, terwijl van de overi gen ook nog 5 bij het mondeling examen moesten worden afgewezen; in totaal werden dus 10 candidaten voor bet volle dig examen afgewezen. Van de 51 candidaten, die ziob voor het speciaal examen voor personen bo ven 25 jaar hadden aangemeld, kwam 1 niet op. Van de 50 opgekomenen moesten slechts 4 worden afgewezen. Onder deze groep was een candidaat op den leeftijd van 48 jaar, welke met schitterende cij fers slaagde. (T. G.) Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Vlissingen. In verband met de uitbreiding van de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, met een af deeling te Westkapelle, stellen stellen B. en W. den raad voor om twee tijdelijke leeraren aan deze school te be noemen, waarbij zij de volgende voor drachten aanbieden: a. een leeraar in lijn- en vakteekenen voor metaalbewerkers (6 lestijden p„r week); 1. de heer L. Huibregtse te Westka pelle; b. een leeraar in het technisch schet sen (2 lestijden per week); 1. de heer L, Huibregtse v.n.; 2. de heer M. van Strien te Driewegen; c. een leeraar in Nederlandsche taal en wiskunde (4 lestijden per week): 1. de beer L. de Visser te Aagtekerke. Ernstig verkeersongeluk, twee dooden en twee zwaar gewonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks twee uur heeft op den rijks straatweg tusschen Halfweg en Haarlem ter hoogte van de Liedebrug een vreese- lij'k auto-ongeluk plaats gehad, waarbij 2 personen werden gedood en 2 .anderen werden gewond. In de richting Haarlem reed met groote snelheid een luxe auto, bestuurd door den chauffeur J. v. d. K. uit Amster dam. In de taxi zaten de heer en me vrouw ter Haar en de heer en mevrouw Hendrikse, allen wonende te Heemstede. Door tot nog toe onopgehelderde oor zaak geraakte de auto van den weg en botste tegen een groote lichtmast aan. Daar de auto met groote snelheid reed waren de gevolgen ontzettend, De vijf inzittenden werden allen gewond. De auto werd totaal vernield. De beer en mevrouw H. moesten zwaar gewond naar het St. Elizabethgasthuis te Haarlem wor den overgebracht. De beer H., die een schedelfractuur had bekomen, was er zoo erg aan toe, dat hij gedurende het transport overleed. Mevrouw H. kreeg een hersenschudding. De heer mr O. ter Haar liep zware- inwendige kneuzingen op en kreeg bovendien een ernstige her senschudding. Zijn toestand was zorgwek kend. De chauffeur v. d. K. liep een rechteronderbeenbreuk op, alsmede ver schillende kwetsuren aan het hoofd. Al leen mevrouw ter Haar bleek slechts lichte verwondingen te hebben opgeloo pen. Het tramverkeer ondervond den gehee- len Zondag vertraging, aangezien de dra den onklaar waren geraakt, zoodat men de plek op enkel spoor moest passeeren. De heer S. F. W. Hendrikse, die op zoo'n noodlottige wijze om het leven is gekomen, was lid van de directie der N.V. Ned. Stoomvaart-Mij „Oceaan" en der N. V. Meyer en Co.'s Scheepvaart- Mij te Amsterdam. Hij was te Vlissingen geboren en bereikte den leeftijd van 52 jaar. Mr O. ter Haar is in bet Ziekenhuis, aan de volgen overleden. Hij was 40 jaar oud en sedert 1921 aan de Twent- sche Bank verbonden. Vreemde practijken in Bra- bantsch dorp. De bevolking van het Made wordt momenteel hevig in beroe ring gebracht door het gerechtelijke voor onderzoek tegen een drietal raadsleden, waar-'an er één, een vooraanstaand in gezetene, bereids uit al zijn openbare functies ontslag heeft genomen. Een en ander vindt zijn oorzaak in de benoeming van een nieuwen gemeente secretaris. Een der raadsleden wilde deze functie graag door zijn zoon vervuld zien, maar daar de kans zeer groot was, dat het jongmensch, dat slechts Mulo-onder wijs had genoten en verder in het aan nemersbedrijf van zijn vader werkzaam was geweest, niet gekozen zou worden, nam de vader zijn toevlucht tot zeer bijzondere en zeker niet faire maatrege len. Hij ging de andere raadsleden om- koopen om hun stem op zijn zoon, die zelfs niet op de voordracht van B. en W. voorkwam, uit te brengen. Den één werd de klandizie van het aannemers bedrijf beloofd, een andere zou f250 krij gen, weer een ander werd een koe in het vooruitzicht gesteld en zoo werden verschillende raadsleden bewerkt. Dit alles had echter niet het gewensch- te resultaat, want de zoon van het acht baar raadslid kreeg maar drie stemmen, terwijl nummer één van de voordracht er zeven kreeg. Dat was eind September en dezer dagen drongen de geruchten van de omkooping en de pogingen daartoe tot de justitie door, waarna een gerechte lijk onderzoek werd gelast. Dit onderzoek bracht al spoedig voldoende feiten aan het licht om tegen het oneerlijke raads lid proces-verbaal op te maken wegens handelingen in strijd met zijn ambtseed. Op advies van zijn raadsman nam het lid onmiddellijk ontslag uit al zijn open bare functies. Het onderzoek tegen de beide andere raadsleden duurt voort. Utrechtsche jongeman ge raakte aan een helderziende f 1100 'k w ij t. Een „wereldberoemde" hel derziende, die volgens de advertenties in de „neutrale" bladen voor alle moei lijkheden uitkomst wist en voor wien (weer volgens de advertenties) geen zaak te duister was, had zich in Utrecht ge vestigd en oefende aldaar zijn practijken uit. De 47-jarige man, die aan de Haag- sche politie goed bekend is, omdat hij reeds meer veroordeelingen wegens ver duistering en andere practijken achter den rug heeft, had met zijn advertenties een 24-jarigen Utrechtschen jongeman tot zich gelokt. Het was hem al spoedig te doen om het erfenisje, dat den goed- geloovigen jongeling niet lang geleden was te beurt gevallen. Hij deed dit zoo geraffineerd en met zulke gefingeerde verhalen, dat zijn slachtoffer hem geheel vertrouwde en hem alles betaalde, wat hij vroeg. En dat was geen kleinigheid. Vooreerst kostte het gewone consult vijf gulden. Daarna hoorde de dokter zijn patiënt zooveel mogelijk uit en bemerkte aldra, dat er aan den bleeken jongeman meer te verdienen viél. Zoo was hij werk loos. Dus paaide de man hem met een goede betrekking. Maar... de jongeman was ziek, moest gekeurd worden en om het juiste' geneesmiddel te vinden moest de helderziende „in trance", hetgeen 60 gulden per uur kostte. Doch daar bleef het niet bij, want zoo'n trance-toestand duurde vijf uur, zoodat het slachtoffer na een dergelijke vertooning niet min der dan f 300 kwijt was. Het mooiste was, dat de jongeman daar niet bij mocht zijn, want, zoo vertelde de man, de trance kwam alleen in een absoluut stille om geving! De Voorstraat te Utrecht was te druk en zoo moest hij daarvoor naar Den Haag. Wat hij daar uitvoerde, laat zich gemakkelijk raden. In ieder geval vond de politie bij zjjn arrestatie niet meer dan een honderd gulden terug. De overige duizend waren in Den Haag op gemaakt. Nog een ander voorbeeld van de be driegerijen. Op zekeren dag bracht de jongeman een portret van een meisje mee. Hij vond haar wel aardig enhet einde van het gesprek was, dat de helderziende haar karakter zou analyseeren voor 200 gulden. Dit spelletje had reeds vier weken ge duurd en nog koesterde de jongeman geen argwaan. Toen hij deze dingen toevalli gerwijze aan zijn vriend vertelde, bleek deze wijzer te zijn en raadde hem aan het geval aan de politie voor te leggen. Deze arresteerde den oplichter onmid dellijk. Zooals gezegd, bleek hij reeds een dui zend gulden er door gejaagd' te hebben, hoewel hij zijn kamerhuur niet kon vol doen. Onregelmatigheden te Gou dera k. Als verdacht van een onzuiver beheer van de kas van het Burgerlijk Armbestuur te Gouderak heeft de justitie gearresteerd den voorzitter en den pen ningmeester van het armbestuur. De voorzitter is tevens wethouder van Gou- derafc. Tegen hen bestaat de verdenking van onregelmatigheden in de boekhouding en aanwending van gelden ten eigen bate. De zaak betreft alleen de kas van het Burgerlijk Armbestuur. Twee jongemannen dood gereden. Op den Rijksstraatweg tus schen Harderwijk en Ermelo is Zaterdag avond een ernstig ongeluk voorgevallen dat aan twee knechts van den melkboer D. het leven heeft gekost. Beide knechts, een van 14 en een van 23 jaar, hadden plaats genomen op één transporttweewie- ler en gingen in de richting Ermelo. Zij werden ingehaald door een personen auto, bestuurd door den heer A. uit Nunspeet, die zijn groote lichten moest dempen voor een tegenligger, waarvoor hij. ook moest uithalen. In het niet ver lichte weggedeelte, waarin de heer A. toen kwam te rijden, heeft hij de fiets met de beide personen niet opgemerkt, met het noodlottig gevolg, dat hjj hen aanreed. Beiden waren op slag dood1. Tusschen transportwa gen en liftkooi bekneld. Zater dagmiddag heeft op de nieuwe fabriek der firma de Gruyter te Den Bosch een doodelijk ongeluk plaats gehad. De zes tienjarige van B., die bezig was werk zaamheden te verrichten, geraakte tus schen een transportwagen en een liftkooi bekneld. De jongeman bekwam zulke zware inwendige kneuzingen, dat hij spoedig daarop is overleden. Gevaarlijke kinderballons. Zaterdagmiddag heeft zich te Haarlem in een schoenwinkel een ontploffing voor gedaan, welke groote schade veroor zaakte. Twee winkelbedienden, het 18-jarig meisje S. en de 26-jarige K. waren ach ter in den winkel bezig kinderballonnen te vullen met waterstofgas uit twee cy linders. Er waren ruim 150 ballonnetjes gevuld, toen een in aanraking kwam met een brandend electrisch lampje aan het plafond. Het lampje maakte loscontact, er ontstond kortsluiting en met een don derenden slag kwamen de balonnen tot explosie. Het meisje viel van de ladder en, hoewel gewond, vluchtte zij gillend weg. Toen men haar gekalmeerd had, bleek, dat zij ernstige brandwonden had opgeloopen aan gelaat, handen en boven lichaam. Nadat haar de eerste hulp was verleend, werd zij naar het ziekenhuis overgebracht, evenals haar zusje, die niet gewond was, maar danig overstuur. De heer K. werd wonder boven wonder niet gekwetst. De aangerichte schade in den winkel is zeer groot. Zoowel aan de voor- als aan de achterzijde sprongen alle ruiten en ook in den omtrek zijn zeer veel rui ten vernield. In den winkel is een ware verwoesting aangericht. Studenten rel te Leiden. Toen Vrijdagavond de afdeeling Leiden van de Vereeniging „Het Mobilisatie- kruis" in de Stadsgehoorzaal bijeen was in een feestelijke bijeenkomst, drong plots een aantal studenten onder groot lawaai de zaal binnen. Daar was men op de ongenoode en rumoerige gasten allerminst gesteld en de militairen, landstormers en burgers hadden het dronken stelletje in minimum van tijd naar buiten geslagen. Op straat zorgde de politie voor de rest, maar de „heeren" lieten zich natuurlijk niet zon der meer verjagen, zoodat de gummistok er aan te pas kwam en ook hier rake klappen werden uitgedeeld. Verzonnen overval met be- rooving. De gemeente-politie van Sit- tard heeft de 17-jarige L. S., en de 24- jarige T. B., beiden aldaar woonachtig, in arrest gesteld ,in verband met verduis tering en heling van een som geld, groot ongeveer honderd gulden, ten nadeele van den slager V. te Sittard. De 17-jarige S., die bij V. als loop jongen in dienst is, kwam Zaterdagavond op het gehucht Stadbroek een woning binnenstro-napelen met de mededeelimg, dat hij o-p een afgelegen voetpad aldaaï was o-vervallen en dat men hem toen van het geld had beroofd. Zijn kleeren waren vol modder, doordat hij naaï hij beweerde van -de fiets was ge slagen en zijn handen en zijn ho-ofd wa ren vo-1 bloed. Het onmiddellijk door d'e politie inge steld onderzoek heeft echter bewezen, dat er van roo-foverval ge-en sprake was en het -o-p-gedischte verhaal geheel en al verzonnen was. S. had zich met behulp van een scheermesje verwondin gen aan een der handen toegebracht en het bloed -do-or zijn haar gewreven. Aan het ho-ofd werden geen verwondingen ge constateerd. Door de politie aan -den tand gevoeld, kwam ten slotte de be kentenis, waarbij S. o-o-k mededeelde, dat de 24-jarige B. zijn medeplichtige was, en deze het geld in bewaring had. Dien zelfden nacht nog is B. -do-or de politie van het bed gelicht. Hij békende het geld in ee-n keet van een bergplaats te hebben verborgen, waar het -ook is gevonden. Tegen hem is proces-verbaal terzake van heling opgemaakt. Beide verdachten zul len ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Oplichting, valschheid in geschrifte en diefstal. Door de politie te Leiden is aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld den 36-ja- -rigen fabrikant G. de G. uit 's Graven hage, verdacht van -oplichting, valsch heid in geschrifte en diefstal. De aangehoudene was vertegenwoordi ger van een in cement handelende fir ma te Leiden en bereisde Engelan-d. Mooie brieven en uitstekende orders kwamen bij het kantoor te Leiden bin nen. Maar de reizen kostten geld, zoo dat -de Leidsche firma herhaaldelijk geld -over stuurde. Toen de man in Leiden terugkeerde, bleek van al zijn orders niets waar en de .politie wer-d in -de zaak gemengd!. Deze arresteerde hem, want bij -onderzo-ek was gebleken, dat -de reiziger de firma voor f 800 had opgelicht, de orderbrieven van valsche handteefceningen had voor zien en tenslotte van ie-mand in Rotter dam nog f300 had ontvreemd. Het gevaar 1 ij!ke oversteken Onder de gemeente Rijp-ehkerk (Fr.) is de heer de B„ die per fiets den weg wilde oversteken, door een auto gegrepen. De man liep zware verwondingen op en is in het diaoon-essenhuis te Leeuwar den, waarheen hij werd overgebracht, overleden. Zaterdagavond is te Haarlem het 6- jarig meisje F. W., dat bij het spelen de straat overstak, zonder op het ver keer te letten, door een vrachtauto ge grepen. Het 'kind viel en kwam .juist voor een der achterwielen van deauto terecht. Zij werd overreden en was v-ij- wel op slag dood. Te Utrecht is een verkeersongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aau een 45-jarige vrouw. Het slachtoffer, een ongehuwde strijk ster, reed per rijwiel -over den Catharij- nensingel en stak zonder richting aan te geven, plotseling den rijweg over. Zij werd gegrepen door een bus. Met een zware hersenschudding en een gebroken enkel weid de vrouw overgebracht naar de rijksklinieken waar zij te overleden. De Goesche eiervelling. Het Hoofdbestuur der V. P. Z. verga derde to Goes -onder voorzitterschap van den Heer H. A. Hanken. In de vacature P. de Hullu Hz., die als zoodanig bedankt heeft wegens ongesteld heid, wordt tot vice-voorzitter gekozen de heer Iz. van Cruijningen Pz. te Zuid- zande, die de benoeming aanneemt. Afgewikkeld worden de zaken aangaan de den Selecteercursus, waaromtrent de heer Van Asperen Vervenne meedeelt, dat het aantal deelnemers zes bedraagt, dat de lessen zjjn afgeloopen en dat binnenkort het theorethisch en praktisch examen zal worden afgenomen. Nog hebben ampele discussies plaats O-ver de eierveiling te Goes4 waarbij meer dere aanwezigen het woord voeren. De meeningen daarover loop-en op verschih lende punten nogal uiteen. (Z. L. hl.; Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbad" kost slochts 75 cent bij vooruitbetaling. Waarschuwing. De Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam geeft in overweging, alvo rens relaties aan te knoopen mei de Com manditaire vennootschap Advies Bureau Mr J. J. Ivens, gevestigd N.Z. Voorburg wal 286 te Amsterdam, inlichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van po litie te Amsterdam. Dinsdag 22 Nov. 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO-Uitz. 8.009.15 Gram. Om ca. 8.15 Ber. 10.00 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 1.001.20 Gram. 2.00'3.00 Vrouwenuurtje. 3.05 Mode cursus. 4.05 KRO-Kamerorkest. 4.45 Gram. 5.00 KRO-orkest. 5.45 Felicitatie- bezoek. 6.05 KRO-Melod. en solist. 7.00 Ber. 7.15 Causerie over Felix Timmer mans. 7.35 Sportpr. 8.00 Ber, ANP., Meded. 8.15 Sted. orkest van Maastricht en soliste. 9.00 D'eclam. met muz. 9.20 Verv conc. 10.00 Report.-flitsen Kon. be zoek. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. 1.00—11.10 Gram. 11.30—12.00 Gram. HILVERSUM n. 301.5 M. AVRO-Uitz. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. 8.15 Ber. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.25 Voor de vrouw 10.30 Rep. ontvangst Koning Leopold III ten stadhuize te Amsterdam. 11.30 Omroep orkest. 12.15 Ber., hierna: D'e Twilight Serenaders. 1.00 Solistenconcert. 1.45 Gram. 2.15 Viool en piano. 2.45 Kniples. 345 Het „Philharmonic"-Trio. 4.30 Kin derhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Psy chologische causerie. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Piano. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP. Radiojournaal, Meded. 8.30 Bonte D'insdagavondtrein. 10.00 Concertge bouw-orkest. 10.45 Schaakn. 11.00 Ber. ANP. Hierna: Causerie. 11.4-012.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Nov.: Veranderlijke wind, aanvankelijk zwak tot matig, later wellicht weer krachtig, betrokken tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk regen, vooral in het Z., weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op vuor fietsers; Dinsdag 4 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6