Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Radioprogramma. Stukken voor de Ptovinciale Staten van Zeeland. Openbare Verknopingen en Verpachtingen ernstig aangetast goweest was, zou nu toch wel geruimen tijd, misschien wei 3 of 4 jaar volkomen immuun voor mond en klauwzeer geworden zijn. Gedurende de eerste maanden van 1938 liet het zich aanzien, dat deze verwachting in ver vulling zou gaan. Helaas is dit niet het geval geweest. De epidemie van 1938 tastte ook het vee aan, dat in het voor gaande jaar ook in hooge mate aan mond- en klauwzeer geleden had. Hoe is dit nu te verklaren? Er zijn drie verschillende stammen of typen van mond- en klauwzeer, n.l. de O, A en G stam. Wanneer een rund b.v. geleden heeft aan mond- en klauw zeer, type O, is het niet onvatbaar voor type A. In ons land hadden we verleden jaar hoofdzakelijk met het O type te maken en thans met het A type. Wat de bestrijding van het mond en klauwzeer betreft, het streven zal steeds zijn te zoeken naar een entstof, welke, preventief toegepast, de runderen voor geruimen tijd onvatbaar maakt en tevens direct na de aanwending geen mond- en klauwzeerverschijnselen in het leven roept. Het was Dr Frenkel, Directeur van het Staatsveeartsenijkundig onderzoekingsin stituut te Rotterdam reeds enkele jaren geleden gelukt de smetstof van het mond en klauwzeer te kweeken, wat al een groote stap voorwaarts was. Ook verle den jaar deed hij dit met smetstof, af komstig van een der eerste gevallen uit de gemeente Groot-Ammers. Met dit gekweekte virus werden, in combinatie met een gelijktijdige inspuiting van mond- en klauwzeerserum proeven ge nomen om te trachten, runderen actief te immuniseeren. Als begeleidende hy giënische maatregelen werden, op voor stel van D'r Picard te Rotterdam, de klauwen en de tusschenklauwspleeten der runderen met 10 pet. jodiumtinctuur be handeld en de tepels met een Va pet. na- tronloogoplossing.. 1500 runderen zijn op deze wijze be handeld. D'e resultaten waren bemoedi gend. Door de groote hoeveelheid serum, welke bij deze wijze van enting noodig was, kan echter aan deze methode als bestrijdingsmethode, weinig waarde worden toegekend. „Op deze wijze zou", zooals Dr Frenkel zich uit drukt, de eene helft van den Nederland- schen veestapel moeten worden besmet, om het noodige serum ter beschikking van de andere helft te leveren". Tevens werd overgegaan tot enting al leen met gekweekt virus en in het geheel zijn op deze wijze 220 runde ren geënt. De meeste dieren hadden een zeer licht verloopende vorm van mond- en klauw zeer. De volwassen melkkoeien waren slechts weinig ziek, terwijl de eetlust, in geringe mate, gedurende een paar dagen was afgenomen. De totale melkopbrengst was gedurende enkele dagen wat vermin derd, doch spoedig weer geheel op peil. Het spreekt vanzelf, dat het resultaat dezer bestrijding het ideaal, dat wij ons stellen, nog niet nabij komt. Maar er is een begin en de resultaten zijn toch van dien aard geweest, dat zé wellicht een belofte voor de toekomst inhouden. In Denemarken is het speciaal Dr Schmidt, die van 1934 af, proefnemingen heeft verricht. Op eenigszins groote schaal is daar echter nog geen bestrijdingswijze in de praktijk beproefd. Voorts verdienen in het bijzonder de proefnemingen van Waldmann en K b e in Duitschland onze groote belangstelling. Waldmann zou een vac cin bereid hebben, dat ingespoten bij ge zonde dieren geen zichtbare mond- en klauwzeerverschijnselen in het leven roept en de dieren voor langen tijd on vatbaar maakt. Voor de bereiding is een groote hoeveelheid smetstof noodig. Hij verkrijgt dit door een 300-tal runderen op het eiland Riems, op de stallen van het instituut aldaar, kunstmatig te be smetten. Van die dieren verzamelt hij dan het vaccin. In het voorjaar van 1938 zijn in het district Breslau met het door Waldmann bereide vaccin duizenden runderen ge- ent. In niet besmette gebieden is geble ken, dat de entstof geen ziekteverschijn selen geeft. Over deze proefnemingen is men zeer tevreden. Welke bezwaren kleven er nu aan deze enting? Ie. Dat er 14 dagen noodig zijn voor de ontwikkeling der immuniteit. In dien tijd kan ook onder het geënte vee de ziekte uitbreken door besmetting van elders. 2e. Dat men van het geproduceerde vi rus van één rund slechts enkele tiental len runderen kan immuniseeren. Thans iets over de bestrijding, indien onder een veestapel mond- en klauwzeer uitbreekt. Staan we dan volkomen mach teloos? In dit verband wil 'Spr. op de eerste plaats wijzen op de gunstige werking van het reconvalesoentenserum bij jonge kal veren en biggen. Tal van veeartsen passen inspuiting van dit serum niet alleen toe bij jonge kalveren en varkens, maar ook zoodra bij een koe mond- en klauwzeerverschijtnse- len worden waargenomen, bij! het overige vee, met gelijktijdige besmetting. Het is jammer dat dit reconvalescente serum duur is, n.l. f 7,50 per liter, waar mee slechts drie volwassen runderen be handeld 'kunnen worden. Ten slotte houdt Spr. nog een korte be bouwing over het voorkomen van e k t e n. L: Je eerste plaats wordt aandacht be steed aan de klauwen en de tusschen klauwspleeten, door deze, na grondige reiniging, tweemaal daags met een zach- ten kwast overvloedig in te wrijven met een 10 pet. jodiumtinctuuroplossing. In fecties worden hierdoor tegengegaan. Wil men deze behandeling goed toe passen, dan eischt dit groote toewijding. Aanwenden van zalf, b.v. Egyptische zalf die men met wat jute gemakkelijk tus- schen de 'klauwen kan aanbrengen, is ook nuttig. In de tweede plaats moet alles in het werk gesteld worden om uierinfectie door een grondige behandeling der tepels te voorkomen. Deze worden eerst met lauw water en door middel van een zachten doek gereinigd en daarna met een na- tronloogoplossing ter sterkte van hoog stens V2 pet. behandeld. Dit doet men voor en na het melken twee maal daags. Het spTeekt voorts vanzelf dat mien ge durende den staltijd zorgt vooor goede, reine en zuivere standplaatsen voor het vee. Spr. heeft met het Dagel. Bestuur der Z.L.M. uitvooerig de kwestie van het af sluiten van gebieden besproken. Deze maatregel is vroeger reeds meermalen toegepast, ook voor Zeeland. Van zoo'n ingrijpende maatregel, waarbij groote handelsbelangen getroffen worden, kan in Zeeland alleen nut verwacht worden, indien de besmetting niet vanuit Bel gië geschiedt, en wanneer zoowel van den kant der veehouders als van hande laren, politie enz. de grootst mogelijke medewerking verleend wordt. Het is een ingrijpende maatregel en het komt Spr. voor dat de betreffende minister deze alleen zal bevorderen, in dien de verschillende landbouworganisa ties in de provincie zoo'n afsluiting ge- wenscht achten. Bespreking. Dhr Haak heeft geconstateerd, dat negen van de tien gevallen van mond- en klauwzeer in zijn omgeving voorkomen op bedrijven, waar men graskalveren van buiten de provincie heeft gekocht. Dhr Stehouwer ontkent dat niet. Maar de kwestie van de afsluiting heeft zeer vele kanten. De medewerking laat vaak veel te wenschen over en de con trole is uiterst moeilijk. Dhr K 1 e i n e p i e r merkt op, dat er te Middelburg zoo weinig aan het toe zicht en aan de ontsmetting wordt ge daan. De handel werkt weinig mee. Dhr Stehouwer neemt hiervan nota. Rondvraag. Dhr Groen ewe- g e n (St. Maartensdijk) bespreekt de eischen van de werknemers om hooger loon. Gaan we daarop niet in, dan volgt verplichte arbitrage. De uitspraken der arbiters beteekenden over de geheele li nie hooger loon. Zij houden over het algemeen niet voldoende rekening met de bedrijfsuitkomsten, zonder zich af te vra gen of die hoogere loonen wel betaald kunnen worden. Volgens Spr. is verhoo ging van de richtprijzen noodig. Waar die tot heden uitblijft, hebben de land bouworganisaties een taak. Zij moeten den Minister wijzen op zijn plicht het mogelijk te maken, dat de boer het hoo gere loon kan betalen. Dhr B e p u onderschrijft dit. Dhr Dees (Waarde) acht het niet ge- wenscht dat de Z.L.M. zich met deze za ken gaat bemoeien. De voorzitter wenscht zich te be palen tot aandringen op verhooging der richtprijzen. De loonen moeten hier bui ten blijven. Die behooren op een andere plaats thuis. Het Dagel. Bestuur stelt zich op het standpunt van dhr Groene- wegen. Dhr d e V i n k dankt voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en hoopt op een nauw contact tusschen den landbouw en de werkverschaffing. Dhr B e c u wijist nogeens op de groote moeilijkheden bij den uitvoer van land bouwproducten uit West-Z.-Vlaanderen naar België. Men moet daarvoor groote omwegen maken. De heer Dorst heeft reeds lang de toezegging gekregen, dat er verandering ten goede komt en dat zeker één grens station in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zal geopend worden. Het duurt alleen zoo lang. Verder deelt Spr. mede, dat dit jaar niets kan komen van den uitvoer naar Duitschland van een zeker soort aardap pelen, die daarheen vorig jaar zijn ge ëxporteerd, omdat het contingent is uit geput. Hierna sluiting der vergadering. In besloten zitting wordt de contribu tie en de begrooting voor 1939 vastge steld en wordt de organisatie van de landbouwjongeren besproken. Overneming gedeelte weg in beheer en onderhoud. Nadat in 1935 de onderhandelingen in zake de verbetering van de bij de polders Beoosten-en-Bewesten-Blij, Moerspui en Zuiddorpe-Zuiddeel-of-Zijpe in beheer en onderhoud zijnde gedeelten van de wegen Axel-Drie-Schouwen en Drie-Schouwen- Roode-Sluis tot een gunstig resultaat had den geleid, is in de jaren 1937 en 1938 die verbetering, overeenkomstig dat plan, uitgevoerd, zoodat de betrokken wegvak- ken thans in aanmerking komen voor overneming in beheer en onderhoud door de Provincie. De lengte der verbeterde wegvakken bedraagt voor dat van de Rijksbrug over Axel tot den Moerspui- dijk, in beheer en onderhoud bij den Be oosten-en-Bewesten-Blij polder, met inbe grip van bedoelde 8.35 M. lange brug, 2.074.55 Meter en voor dat van den Moer- spuidijk tot de Moerspuistraat, waarvan een gedeelte door den Moerspuidijk al leen en het overige door dezen polder gezamenlijk met den Zulddorpe-Zuiddeel- of-Zijpepolder wordt onderhouden 2.882.50 Meter. Deze polders hebben destijds een jaarlijksche bijdrage gedurende 40 jaren van onderscheidenlijk f1200, f877,18 en f721,23 gevoteerd, waarmede zij zoowel hun aandeel in de kosten van verbete ring als in die van het onderhoud, dat na de verbetering aan de Provincie zou overgaan, zouden voldoen. De Hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat heeft berekend, dat voor onderhoud de drie polders resp. moe ten betalen f521,83, f460,27 en f 151,19, terwijl dit kan vervangen worden door de volgende afkoopsommen: f 11.143, f9828,50 en f3228,50. Ged. Staten stellen de Provinciale Sta ten voor daartoe te besluiten. Vereeniging van polders. In verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg op Zuid-Beveland zijn in den z.g. Smokkelhoek eenige gedeelten van den dijk van het Waterschap De Breede Watering Bewesten Yerseke ver graven en omgelegd, tengevolge waarvan het 4.3830 ha groote poldertje Haventje van Biezelinge en een klein gedeelte van den calamiteuzen Willem-Annapolder, ter oppervlakte van 2.7513 ha, uit een water staatkundig oogpunt bezien, gemeen met vorengenoemd waterschap zijn komen te liggen. De laatstbedoelde gronden zijn dus daarbij afgescheiden van den polder, waarvan zij tot dusver deel uitmaakten. De uitvoering van bovenbedoelde werken heeft geen verandering van beteekenis gebracht in den waterstaatkundigen toe stand der betrokken gebieden. De polder Haventje van Biezelinge loosde voordien door een in een der vergraven gedeelten dijk gelegen duiker op de waterleidingen van het waterschap De Breede Watering Bewesten Yerseke, dat thans rechtstreeks d.i. niet meer door middel van een duiker het water van dat poldertje ontvangt. Verder is door de gedeeltelijke vergra ving van den dijk tusschen het water schap en het poldertje de werkelijke scheiding tusschen beide in zooverre op geheven en worden sedertdien de in het laatste gelegen gronden direct door de zeewering van het eerste beschermd. Ged. Staten meenen dan ook, dat er geen enkele reden meer voor bestaat, dat het meerbedoelde poldertje, nu het met een ander waterschap, waardoor het ge heel wordt omgeven, gemeen is komen te liggen, nog verder zelfstandig wordt beheerd. Te minder heeft dit zin, omdat de polder, zoo nu als vroeger, het volle profijt heeft van de bij het waterschap in beheer en onderhoud zijnde werken, als zeedijk, waterleidingen en wegen, met name van de wegen, daar het poldertje zelf geen enkelen weg in onderhoud heeft en de daarin gelegen gronden tot dusver uitsluitend toegang hadden over de bij het waterschap in onderhoud zijnde we gen, waar nu de nieuwe Rijksweg bij1 is gekomen. Nu voorts door de omlegging van het betrokken dijkvak een klein gedeelte van den calamiteuzen Willem-Annapolder binnen de omdijking van het waterschap is komen te liggen, achten Ged. Staten het evenzeer aangewezen, dat bedoeld ge deelte van dien calamiteuzen polder bij het waterschap wordt gevoegd. Voor toepassing van art. 14 der Water staatswet 1908 is geen aanleiding. Dit neemt niet weg, dat het, gelet op de be langrijke verschillen tusschen de dijk- geschotten, geheven in de meergenoem de polders en waterschap, billijk en ge- wenscht is, ter zake eenige regelingen te treffen, welke met de belangen der onder scheidene betrokkenen voldoende reke ning houden. Naar aanleiding van het advies terzake van den hoofdingenieur stellen Ged. St. voor om voor de in den polder Haventje van Biezelinge gelegen gronden voor het dienstjaar 1939/1940 het dijkgeschot vast te stellen op f 4,70 en in elk daarop volgend dienstjaar te verhoogen met f 0,50 totdal bet gelijk is aan het dijkgeschot, hetwelk wordt geheven van de overige schotbare gronden in- genoemd water schap verminderd met het bedrag, dat kan worden geacht door deze gronden te worden betaald, wegens rente en af lossing van de vóór 1 Mei 1939 door het waterschap aangegane geldleeningen. Voor de gronden, die overgenomen wor- den van den Willem-Annapolder zal het waterschap over 1939/1940 nog f27 per ha innen en dan hetzelfde bedrag als voor de overige gronden, doch ook met in achtneming van het bovengenoemde over de leeningen. Het waterschap zal aan den Polder uitkeeren f 828,69, dat de polder moet beleggen en de rente in zijn rekeningen moet vermelden. Een tweede voorstel is, dat tot wijzi ging van het bijzonder reglement voor den Willem-Annapolder in verband met de gewijzigde grensbeschrijving. Emigrantentragedie! Zondag arriveerde te Amsterdam de familie Silberstein, man, vrouw en eenig dochtertje drie opgejaagde menschen- kinderen, die in wanhoop trachtten te ontkomen aan de gruwelen van de waan zinnige terreur, aldus het „Volksblad". In Holland zochten zij voor korten tijd gastvrijheid. Maar ambtenaren van dat gastvrije Holland hadden consignes en hielden zich er aan: de familie Silber stein werd met een keerend vliegtuig teruggedreven in de angst en in de on zekerheid van een ongewenscht verblijl in het nationaal-sociallstischo Duitsch land. Maandagmiddag deden zij opnieuw een poging om het voor hen zoo onveilige Berlijn te ontvluchten. Het gezin boekte drie plaatsen ln de Ijsvogel, ditmaal met Londen als voor- loopig einddoel. Vlak boven dat Schiphol-van-den-vori- gen-dag kreeg het vliegtuig van de K.L.M. moeilijkheden. De Ijsvogel raakt te vroeg den grond, de machine slaat over den kop en uit de ravage worden even later de gewonde passagiers gedragen. Hei meisje Silberstein is uit het wrak gesprongen. De vader is kreunend op een baar gelegd... Het stoffelijk overschot van de moeder, mevrouw Silberstein, ligt piëteitvol toegedekt in het donkere, dras sige weiland. Emigranten-tragedie. Woorden zijn hier verder ij del. De sturen haakten. Gisteren avond fietsten te Blerick drie dames, moeder, dochter en hun huishoudster. Onderweg kwamen de sturen van de rijwielen van moeder en dochter met elkaar in aanraking, hetgeen de aandacht van de huishoudster trok. Hierdoor maak te zij een zwenking naar links, waardoor zij juist voor een met snelle vaart na derende personenauto kwam. Zij werd tegen den grond gesmakt. Het slachtoffer, de 40-jarige mej. A. was vrijwel op slag dood. Paard en wagen door Die- se 11 r e i n aangereden. Gistermiddag omstreeks half twee heeft een van Den Haag komende extra-dieseltrein met leeg materiëel, nabij Nootdorp op den onbe- waakten overweg een daar passeeren- den, met een paard bespannen, wagen aangereden, welke met galanterie-artike len was geladen. De galanterie-handelaar N. uit Delft; stak loopend den overweg over, terwijl hij het paard aan de teugels leidde. Plot seling werd de wagen door den trein gegrepen. N. werd tegen den grond ge smakt en de wagen met inhoud eenige honderden meters meegesleurd en totaal verbrijzeld. De man, die per ziekenauto naar zijn woning is overgebracht had eenige kneu zingen opgeloopen, terwijl hij bovendien een zenuwschok heeft gekregen. Het paard werd licht gekwetst. N. had bij het oversteken van den overweg de grootst mogelijke voorzich tigheid betracht, zoodat dit ongeluk al leen is toe te schrijven aan den mist. De trein had een kwartier vertraging. Bankwerker door staal draad geraakt. Op de terreinen van de Amsterdamsche Droogdokmaatschap pij te Amsterdam is gisteren een doode- lijk ongeluk gebeurd. Een 61-jarige bankwerker was bezig met het met behulp van een kraan om- hoogdraaien van een zware machine. Plotseling knapte de staaldraad af, als gevolg waarvan de arbeider geraakt werd. De man liep verschillende verwondingen .op en kreeg bovendien een inwendige verbloeding. De ongelukkige werd naar het binnengasthuis vervoerd, waar hij korten tijd na aankomst is overleden. Verduistering door een penningmeester van een schoolvereeniging. In October is te Woesp overleden G. P. P., penning meester van de Christelijke scholen. Toen in de afgeloopen dagen zijn na latenschap geregeld moest worden, bleek de toestand van dien aard te zijn, dat de erven weigerden haar te aanvaarden. Een nader ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat er groote tekorten waren. Het bleek o.a., dat de Ghr. Schoolver eeniging, waarvan hij een kwart-eeuw penningmeester was geweest benadeeld was tot een bedrag van om en bij de f 15.000. Nov. 17 Vlake, Afbraak, Thiery en Heijboer. 17 Waarde, Huis met Erf, Bouwl., v. Dijke. 18 Biezelinge, Landb. inspan en bees- tiaal, v. d. Harst en Oele. 19 Heinkenszand, Afbraak, Thiery en Heijboer. 21 Nisse, Inboedels, Jonkers. 22 Goes, Woonhuis, Hamelijnck. 23 's H. H.kinderen, Inboedel, v. Dissel. 23 Vere, Hofstede en Bouw- en Wei landen, Blaupot. 23 Vlissingen, Huizen, Paap. 23 Vrouwepolder, Hofstede, Blaupot. 25 Krabbendijke, Woonhuis, v. Dissel. 26 Ovezand, Woonhuis, Klompenfa- briek, Hamelijnck. 28 's Heer Arendskerke, Woonhuis, v. Werkum. Dec. 1 Middelburg, Bouwl., Weil., Terpstra. 13 Goes, woonhuizen, Jonkers. Va.n 714 Nov. WESTKAPELLE. Bevallen: A. Ga- briëlse geb. Minderhoud, z. Overleden: J. Roelse, 92 j., wedn. van W. Minderhoud. (M. G.) Van 512 November. IERSEKE. Ondertrouwd: Jan Corne lls van Noorden, 32 j. jm. en Jacomina Rijkse, 24 j. jd.; Pieter Willem van Ys- seldijk 26 j. jm. te Vreeswijk enCornelia Johanna van Stee 22 j. jd. Geboren: Dirk z. v. Pieter van den Berge en Neeltje Bolier. Overleden: Johannos Steketee, 73 j., echtgenoot van Bastiana Rijnhout. (I. G. Van 310 November. KRUININGEN. Ondertrouwd: Jan Cornelis Kooman 24 j. jm. en Apolonia Quakkelaar 21 j. jd.; Cornelis Stokman 21 j. jm. en Cornelia Sinke, 19 j. jd. Gehuwd: Johannes Kievit 30 j. jm. te Vlissingen en Anna Jacomina van Iwaar- den 26 j. jd. Geboren: Sjaak Jacob Cornelis z. v. Cornelis Jacobus van Maldegem en Geertruida Mange. (I. G.) Van 411 November. WFMELDINGE. Ondertrouwd: C. M. Lamper 30 j. jm. en J. Zuijdwegt 29 j. jd. (I. C.) KORTGENE. Geboren: 5, Lena, d. v. Pieter Boot en Cornelia Kastelein. (N.B.) KOLIJNSPLAAT. Overleden: 5, te Rot terdam, Jacoba de Later, 39 j., ongeh. (N.B.) Over de maand October. SCHERPENISSE. Geboren: Maria Cor nelia, d. v. Adriaan Matthijs van Haaften en Helena Barbera Kievit; Anthonia Hu- berdina, d. v. Isaac Dirk Duijnhouwer en Johanna Huberdina Oudesluijs; Ka- rolina Huberdina, d. v. Izak Leenderl van Bezooijen en Neeltje Elizabeth van den Hoek; Johannes Marinus Pieter Christiaan, z. v. Pieter Noordijke en Jannetje Jozina Hage. Gehuwd: Adriaan Bruijnzeel, 39 j. en Lena Adriaantje Cornelia Hartog, 23 j. (Th. C.) ST. ANN ALAND. Geboren: Willem Gerard, z. v. W. van Griethuijzen en G. G. van Kooten; Johannes, z. v. M. Kaas hoek en J. M. Geense; Adriana, d.v. Dl de Haan en W. Dane, Overleden: Jacob Vroegop, 71 j., echtg. van K. B. Goedegebuure. Gehuwd: Hubrecht Gaakeer, 22 j. te Stavenisse en Leuntje J. Boogaard, 24 j. (Th. C.) OUD-VOSMEER. Geboren: Anna Cornelia, d. v. L. Havermans en A. C. v, Loenhout; Maatje Marina, d. v. C Potappel en J v. Haaften; Izabella Hen- drika, d. v. M. A. Lindhout en N. M. Klippel; Pieternella, d. v. P, M. Hage en A. Rijnberg; Johanna Maria Elisa beth, d. v. J. M. Goorden en E. A. M. Bovée; Johanna Elizabeth, d. v. A P. Boogaart en G. Jochems. (Th. C.) Donderdag 17 Nov. 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8.00- 9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00- 12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 10.15 Morgend. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO- orkest. (12.451.00 en 1.30 en 1.40 Gram.). 2.002,55 Ilandwerkuurtje. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Ber., hierna: Bij- bell. 4.45 Gram. 5.00 Handenarb. voor do jeugd. 5.30 NCRV-Harmonie-orkest en gram. 6.45 Causerie namens het G.N.V. 7.00 Ber. 7.15 Journ. weekoverz. 7.45 Gram. 8.00 Ber ANP, herh. SOS-Ber. 8.15 Koorconc. 9.00 Causerie „Onderwijs problemen van onzen tijd". 9.30 Fluit- duo, piano en gram. 10.00 Ber. ANP, act. progr. 10.30 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Piano en gram. 11.30 Gram. 11.50 —12.00 SchrifÜ. HILVERSUM II. 301.5 AVRO-Uitz. 8.00 Gram. Om ca. 8.15 Ber. 10.00 Mor- genw. 10.15 Orgel. (gram.). 10.301 Voor de vrouw. 10.35 Orgel en piano. 11.10 Deel. 11.30 Omroeporkest en soliste. Om ca. 12.15 Ber. 12.30 AVRO-Amusementsor- kest en het duo „JA". 1.15 Gram. 2.00 Causerie „D'e gezondheid van onze kin deren". 2.30 Cello met piano. 3.00 Cur sussen voor de vrouw. Om ca. 3.45 Ber. 3.45 Gram. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Or gel (opn.) 5.00 Week-Kaleidoscoop. 5.20 Gelukw. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-orkest en soliste. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP. Radiojournaal. Meded. 820 Omroeporkest en solist. 9.05 Radio- tooneel met muz. 10.20 AVRO-Vaudeville- orkest, solisten en gem .koor. 11.00 Ber. ANP., schaakn. Hierna tot 12.00 Winia Farberow's ensemble. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Nov.: Zwakke tot matige O. tot Z. wind, plaatselijk mistig in den nacht en den ochtend, overigens nevelig tot betrok ken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 772. Licht op voor fietsers: Dionderdag 4 u. 44 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6