De Algen Rechtszaken Gemengd Nieuws. Politieberichten. Radioprogramma. Ee de Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. De zwerftochten van Kees. WOEN 53e JA De Regeeri leen. toezicht moet houden op de arbei ders, doch ook de administratie kan voe ren, Daar er veel werk aan vast zit, dachten B, en W. het werk van den con troleur te honoreeren. B. en W. hadden gedacht, den heer L. A. Verburg, volontair ter secretarie te be noemen tegen een belooning van f 100 p. jaar, voor 1939. Aldus werd besloten, hoe wel dhr Dorst het loon wel wat weinig vond, gezien het vele werk aan het baan tje verbonden. De voorz. deelde mede, dat er 7 Nov. j.l. een vergadering gehouden is met den Waterschapsraad om den watergang vanaf notaris Klop, door den Achterweg en Snellenstraat te dempen. De Water schapsraad gevoelde voor de demping weinig, zoodat het werk voorloopig niet uitgevoerd zal worden. Rechtbank te Middelburg. Hooger beroep. Door H. B., 21 j., studente te Am sterdam, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg van 12 October 1938, waarbij zij wegens overtreding Motor en Rijiwielwet is veroordeeld tot f 10 of 5 d. h. Door C. J. K., 28 j., slager te Wemiel- dinge, is ihooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg van 12 October 1938, waarbij hij wegens „zonder vergunning met behulp van een roeiboot op het ka naal van Zuid-Beveland koopwaar afle veren" is veroordeeld tot f 7,50 of 5 d. h. Door den Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij' het Kantongerecht te Middelburg is hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis van den kanton rechter te Middelburg van 19 October 1938, waarbij J. de M., 18 j., rivier- venter te Wemeldinge, als verdacht van „zonder vergunning met behulp van een roeiboot op bet Kanaal door Zuid-Beve land koopwaar afleveren" is vrijgespro ken. Wijziging Polderambtenarenregle ment Zeeland 1931. Op grond van gelijke overwegingen als hebben geleid tot het voorstel tot wijzi ging van het Ambtenarenreglement Zee land 1928, waardoor de Provinciale ambtenaren een gunstiger wachtgeldre geling kregen, stellen 'Gedep. Staten nu voor de wachtgeldregeling in het Polder- ambtenarenreglement Zeeland '31 even eens te wijzigen. De heer A. G. de Baare heeft aan den voorzitter der Staten met betrekking tot de voorziening in het lot van in den dienst der polders of waterschappen oud geworden arbeiders, die niet meer in staat zijn, hun werkzaamheden naar be- hooren te verrichten, enkele vragen ge steld. Deze vragen komen er ten slotte op neer of Gedep. Staten bereid zijn een aanvulling te ontwerpen, waardoor de oude arbeiders recht op pensioen krijgen. Hoewel het slandpunt, waarvan de heer de Baare schijnt te zijn. uitgegaan n.l. dat de positie van de polderarbeiders eenzelfde is als die van de z.g. vaste ar beiders bij de calamiteuze waterkeerin- gen, ten aanzien van wier lot na ontslag het reglement voor de calamiteuze pol ders een regeling vordert, door Gedep. Staten niet gedeeld kan worden, wijl de laatstbedoelde personen niet in dienstver houding tot de waterkeering staat, heb ben Gedep. Staten niettemin termen ge vonden, om voor te stellen, het Polder ambtenarenreglement aan te vullen met een voorschrift, ingevolge hetwelk de polders of waterschappen, met uitzonde ring van de calamiteuze waterkeeringen, verplicht zullen zijn te voorzien in het lot van hun ontslagen oude arbeiders. Gedep. Staten meenen, dat deze voorzie ning gevonden kan worden, indien aan de arbeiders in vasten dienst, wanneer na hun ontslag hun ouderdomsrente in- Igevolge de Invaliditeitswet minder be draagt dan het maximum, dat wettelijk bereikt kan worden, het ontbrekende uit de polderkas wordt uitgekeerd en aan hun weduwen en weezen een overeen komstige toelage wordt toegekend. Ter toelichting zeggen Gedep. Staten, dat zij onder het maximum der ouder domsrente de rente verstaan, die zou worden genoten als vanaf het 14e tot het 65e jaar, dus gedurende 51 jaar regel matig rentezegels voor hen zouden zijn geplakt, wat zou ten gevolge hebben een ouderdomsrente van f 322,92 per jaar of f 6,22 per week. De uitkeering uit de polderkas ge schiedt eerst dan wanneer en voorzoover voor den arbeider, door welike omstan digheden dan ook buiten zijn schuld, toe doen of toerekenbare nalatigheid, niet tot een zoodanig bedrag en over een zoo danig tijdsverloop) rentezegels zijn ge plakt, dat deze op de vorenbedoelde maximale ouderdomsrente kan aan spraak maken. Het voorgaande behoort ten aanzien van de weduwe en de kinderen van den arbeider, die door zijn overlijden weezen zijn geworden, overeenkomstige toepas sing te vinden. De weduwe- en weezen- rente bedraagt in dit geval f 182,78 en man in geen geval meer dan f 322,92. Bij de jongste wijziging van het Pol- "obtenarenreglement zijta de bepa- n: betreffende de reohtspositie van ■ie ambtenaren der z.g. vrije polders of waterschappen, welke nog in het Alge meen reglement stonden opgenomen, overgebracht bij eerstgenoemd regle ment, Gedep. Staten stellen nu voor ten aanzien van de analoge bepalingen van het Reglement voor de calamiteuze pol ders of waterschappen op overeenkom stige wijize te handelen. In de vergadering van 22 Deo. 1936 diende de heer de Pauw een motie in, daartoe strekkende, gelijk bleek uit de daarop volgende besprekingen, dat in 't Polderambtenarenreglement een voor schrift zou worden opgenomen, zooals reeds, op aandrang van den Minister van Binnenlandsche Zaken in de regle menten van enkele Zuid-Hiollandsche waterschappen is geschied, dat als volgt ;zou moeten luiden: "Wanneer iemand met wien een arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht is aangegaan, gedurende een tijdsverloop van drie achtereenvol gende jaren en gedurende ten minste 275 werkdagen pér jaar in dienst van den polder of het waterschap is geweest, wordt hem een aanstelling in tijdelijken dienst uitgereikt, met ingang vau den dag, volgende op het genoemde tijdsver loop van drie jaren". Gedep. Staten kunnen zich met die motie bezwaarlijk vereenigen, daar zdji, nog afgezien van de financieele ge volgen, welke het verlangde voorschrift voor de polders of waterschappen zal hebben, noch in het Rijksarbeidsovereen- komstenbesluit, noch in het Provinciaal Arbeidsovereenkomstenbesluit een der gelijke bepaling aantreffen en naar him meening de polders en waterschappen in dezen niet behooren voor te gaan. Zij raden dan ook aan die motie te verwer pen. Overneming eiectriciteitsbedrijf Hontenisse. Van den Raad van bestuur der N.V. „P.Z.E.M." ontvingen Gedep. Staten een schrijven betreffende de overneming van het eiectriciteitsbedrijf der gemeente Hontenisse. Alhoewel de in het schrijven opgenomen rendabiliteitsbereikeming, wel ke Gedep. .Staten overigens juist voor komt, sluit met een nadeelig saldo, zijn ook Gedep. Staten van meening, dat de bedoelde overneming', waarvoor een be drag van f 100.000 noodig is, in het be lang der vennootschap moet worden ge acht. Indien het voorstel wordt aangeno men, zal van 1 Jan. 1939 af de vennoot schap in de geheele Provincie de stroom rechtstreeks aan de verbruikers leveren, behalve te Middelburg, waar de gemeente de distributie blijft verzorgen en te St. Maartensdijk, waar een coöperatief be drijf opwekking en distributie beide be hartigt. Geen bijdrage verbetering Zeedijk Karelpolder. Het bestuur van den Karelpolder ver zoekt in de posten van de in werkver schaffing uit te voeren verbetering van den zeedijk van dien polder gedurende 40 jaren een bijdrage te willen verleenen. Gedep. 'Staten geven in overweging af wijzend op dat verzoek te beschikken en wel o.a. om de volgende redenen. Bij Kon. besluit van 18 Mei 1877 werd aan J. G. Dominions van den Bussche c.s., eigenaren van de Ambachtsheerlijkheid Krabbendijlke, onder een aantal voor waarden, concessie verleend tot indijking van circa 78 H.A. schorren en slikken onder Krabbendijke. Deze indijking, waaraan de naam Karelpolder gegeven werd, is destijds tegen het advies van Gedep. Staten tot stand 'gekomen. De on derneming toch had naar hun oordeel een zoo gewaagd karakter, dat zij daarop niet gunstig meenden te kunnen advi- seeren. Ook de regeering achtte de on derneming zoo precair, dat de eigenaren van de te bedijken gronden bij1 de aan vaarding van de bedijkingsconcessie voor zich en hun rechtverkrijgenden van alle aar spraak op calamiteus-verklaring af stand hebben moeten doen. De betrokkenen hebben niettemin bij hun voornemen volhard, waarna in 1878 de bedijking tot stand kwam. Dat men de bedijking niet ten onrechte gewaagd had geoordeeld, bleek, toen bij den storm vloed van 12 Maart 1906 door het bezwijk ken van den zeedijk de polder inundeer- de, hetgeen zich herhaalde bij den storm vloed van 30 September 1911, toen de zeedijk opnieuw bezweek en de polder andermaal invloeide. De consequentie van het afzijdig standpunt van Gedep. Staten te dezen moet zijn, dat ook onder anderen vorm vanwege de Provincie hunnerzijds 'geen financieele steun kan worden bevorderd. Maar ook overigens bestaat daartegen bezwaar. E enerzijds is immers zulk een steun- verleening geheel ongebruikelijk ten aan zien van vrije polders, doch bovendien zou ziji een bedenkelijk precedent schep pen tegenover vrije waterkeerende pol ders, die te eeniger tijd in gelijke finan cieele moeilijkheden zouden komen te verkeeren. Ook 'het feit, dat van de vier achter liggende polders sleets één zich (be reid verklaarde aan den Karelspolder in de kosten der dijlksverbetering een biji- drage te verleenen, is niet geschikt om tot medewerking te bewegen. Ten slotte meenen Gedep. Staten, dat de Provincie zich bij de uitvoering van dit werk in financieel opzicht ook reeds hierom niet zal kunnen interesseeren, wijl zulks in strijd zou zijn met het door de staten destijds ingenomen principieele standpunt, dat voor de Provincie met be trekking tot de werkloozenzorg, anders dan waar deze het scheppen en verrui men van werkgelegenheid betreft, geen taak is weggelegd. Bestrijding lepenziekte. Gedep. Staten stellen voor aan het ZONNEVLEKKEN. Den laatsten tijd heeft men herhaaldelijk, zonnevlekken kunnen waarnemen. De zonnevlekken nemen deel aan de draaiing van de zon en treden daarom ook slechts gedurende korten tijd op. Niettemin hebben zij op de zon ook een eigen bewe ging. Zij gaan bijna voortdu rend gepaard met storingen in het aardmagnetisme. In dat geval worden name lijk de telegraaflijnen gestoord en het Meteorologisch Insti tuut waarschuwt in zulke ge vallen den telegraafdienst, op dat deze weet, dat die storin gen het gevolg zijn van fac toren, waaraan zij niets kun nen veranderen. Ook de radio-ontvangst wordt door zonnevlekken be ïnvloed. De kortegolfontvangst wordt slechter en speciaal het radioverkeer met Amerika ondervindt invloed van de vlekken. 51. Op een prachtigen middag toen de zon helder scheen, ging Kees naar buiten. Het liep tegen 1 uur en hij lette goed op waar de schaduw van den klokketoren op den grond viel. Toen telde hij de schreden af. Naar rechts, naar links. Toen begon hij te graven met een kleine schop, die hij had meegenomen. 52. Toen hij twee voet diep was, stiet hij op iets hards. Zijn hart bonsde. Zou hij de schat gevonden hebben? Ijverig groef hij verder. Er kwam een doosje te voorschijn. Met bevende vingers maakte hij het open. E r lag een briefje in „Durf de schat hier niet te laten. In huis verborgen." Dat las Kees. Wat was hij teleurgesteld. Allo kans dat hij de schat zou vinden, was nu verkeken, want hoe kon hij in het groote slot met zijn tal rijke bergplaatsen ooit hopen de verborgen schat terug te vinden, daar elke aanwijzing ontbrak? Comité inzake bestudeering en bestrij ding van de Iepenziekte evenals sedert- 1930 ook over 1938 en 1939 f 100 per jaar te geven. Palembangs burgemeester ontslagen. De burgemeester van Pa- lerhbang v. d. W. is, naar de Tel. meldt, uit 's Lands dienst ontslagen. De oorzaak van dit ontslag is, dat de heer v. d. W., die te voren burgemees ter was van Menado', zich destijds heeft laten verleiden om bij de indiening van een reisdeclaratie een gefingeerde kwi tantie over te leggen. Bergen op Zoom groeit. Bergen op Zoom is gisteren verblijd met zijn 25.000sten inwoner. De gelukkige Bergenaar is Johannes Wilhelmus Lan- da, zoon van de familie LandaHop mans en het dertiende kind uit dit ge zin. Bergen op Zoom gaat thans over in een hoogere klasse. Aan den 25.000ste zal door de gemeente een spaarbank boekje met een inlage ten geschenke worden gegeven. In de val gel o open. Door ambtenaren van de Inspectie der In voerrechten en Accijnzen te Roosendaal werd gisternacht in de Wouwsche Plan tage een luxe auto aangehouden, ko mende uit de richting van de Belgische grens. Even verwonderd als de ambtena ren waren op dit ongewone nachtelijke uur hier een auto aan te treffen, wa ren de inzittenden een paar heeren uit Den Haag verwonderd over het sein „Stop, rijksambtenaren, visitatie!" Maar nog meer onthutst deden zij, toen de ambtenaren als resultaat van de vi sitatie niet minder dan 13000 boekjes sigarettenpapier in de auto ontdekten, waarvan zij' beweerden niet te weten, dat deze zich in hun auto bevonden. Er volgden proces-verhaal en in be slagneming van de auto met 'haar kost baren inhoud. Moordaanslag te Eindho ven. Zondagavond is op den Aalsterweg te Eindhoven een moordaanslag gepleegd, waarbij een jongeman zoo ernstig werd gewond, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. Op genoemd tijdstip liep een zekere P. de G., oud 23 jaar, wonende te Eindhoven met een kameraad over den Aalsterweg. Op het midden van dien weg ontmoette hij zekeren Th. G. Het schijnt, dat er een veete bestond tusschen de G. en G., want zonder dat hiertoe directe aanleiding bestond en er een woordenwisseling aan voorafging, trok T'h. G. een mes en bracht daarmede de G. verschillende snij- en steekwonden toe. Het slachtoffer viel op straat neer en moest in een nabijgelegen woning worden binnengedragen. Een dokter heeft de eerste hulp aan het slachtoffer verleend, waarna het per ziekenauto naar het ziekenhuis werd overgebracht. De dader is in arrest ge steld. De G. verkeert nog steeds in levens gevaar. i Door stier doodgedrukt. Toen de landarbeider B. te Ethen een stier in de weide bracht, heeft het dier op een gegeven moment zijn begeleider met kracht tegen het hek gedrukt. Dén man werd de borstkast ingedrukt en na korten tijd is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. Onregelmatigheden bij roode vakvereeniging. Bij! een eenigen tijd geleden gehouden controle aan het stempellokaal van het Plaatse lijk Arbeidssecretariaat Zaanstreek (P. A. S') te Zaandam, zijn ongeregeldheden gebleken en wel in die mate, dat het College van B. en W. besloten heeft het bestuur van deze vakorganisatie direct de controle op de werklooze leden uit handen te nemen. In het bestuur hadden o.a. twee Zaandamsche S.D.A.P. gemeenteraads leden zitting. Het bleek, dat met de ver leende steunregeling in ernstige mate de hand werd gelicht, terwijl de geldende bepalingen meermalen genegeerd zijn. Het Departement van Sociale Zaken is van een en ander op de hoogte gesteld. (Stand.) Twee Amsterdamse he smokkelaars in de val. Het smokkelen van sigarettenpapier is een zeer lucratief beroep. Zondagmorgen is door ambtenaren van de inspectie Til burg onder de gemeente Grave een vangst gedaan, waarbij niet minder dan 52.500 boekjes sigarettenpapier te voor schijn kwamen, een aantal, dat nog nim mer is voorgekomen. Door deze aanhouding is tevens do hand gelegd op een smokkelaar, die lid is van een wijdvertakte smokkelbende, die al geruimen tijd in sigarettenpapier handelt en dit hij' groote kwantums ploegt te doen. D'e kwestie was, dat men een Nijmege- naar, zekeren B., wilde hebben, die er van verdacht werd zich aan hel smok kelen van sigarettenpapier schuldig te maken. Met het oog op een en ander kregen twee ambtenaren opdracht om post te vatten op den weg Den BoschNijmegen bij' de brug onder de gemeente Grave. Tevens werd het station te Tilburg door de ambtenaren bezet. In Tilburg had men al spoedig succes- Men trof in den trein, die om acht uur in de richting Nijmegen vertrekt, den ge- zochten B. aan en bij visitatie bleek al spoedig, dat hij, verborgen onder zijn kleeren, vijfhonderd boekjes sigaretten papier vervoerde. Hij' werd meegenomen naar de Marechausseekazerne om te worden verhoord. Intusschen waren de twee ambtenaren onder Grave op hun post en het passee- rend verkeer ter plaatse merkte dit ook, want er passeerde geen auto of zij werd aan een strenge vistatie onderworpen. Omstreeks tien uur naderde een twoseater. De wagen werd op de gewone wijze onderzocht, maar men vond aan vankelijk niets verdachts. Een der twee inzittenden vestigde echter de aandacht van de speurende ambtenaren op zich door de wel wat trage manier, waarop hij' voldeed aan de sommatie om de ba gageruimte aan den achterkant van de auto te openen. Hierdoor meer opmerk zaam gemaakt keek een der ambtenaren nog nauwlettender toe en toen zag hij achter de zitting van den chauffeur een paar doozen, wier kleur hij uit duizen den zou herkennen. Het vermoeden ging over in zekerheid en de beide mannen zagen zich geen twee minuten later gearresteerd. Zij en het wagentje werden naar Tilburg overge bracht. Het wagentje werd onderzocht en men kwam tot de verrassende ontdekking, dat het geheel en al was ingericht voor het smokkelen van doozen sigarettenpapier. Zoo ingenieus was het wagentje daarvoor omgebouwd, dat niet minder dan 52.500 boekjes sigarettenpapier te voorschijn kwamen, een hoeveelheid, die nog nooit tevoren in de inspectie Tilburg werd in- beslaggenomen. Smokkelwaar en auto werden in be slag genomen. De beide inzittenden, de Amsterdam mers W. en M. werden in de marechaus seekazerne opgesloten. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het Bureau van Pol- tie te Middelburg, des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Hondenhalsband met penning, dames* portemonnaie met inhoud, koperen gor dijnroede, kinderportemonnaie met in houd, glacé heerenhandschoen, honden- penning. Bij vinders: Kindermutsje, J. D. de Jong, Zuidsingel 130; kinderportemon naie met inhoud, S. M. Adriaanse, 't Zand D 14; rijwielbelastingmerk, A. Crucq, Koudekerkesche weg D 108, 'tZand; da meshoed, H. P. Wondergem, Bastion 15; kinderschort, Sierag, Giststraat 18; pak je rundvleesch, J. Leijnse, Gravenstraat; bus petroleum Jac. v. d. Kreeke, Graven straat 36; ijzeren pen v. boerenwagen, A. Pouwelse, L. Vielesingel D 148; bood- schaptasch, A. Pouwelse, L. Vielesingel D 148; sigarettenkoker, L. Stam, Giststr. 35; huissleutel, H. Drost, K. Noordstr. 57; huissleutel, Bassie, St.-Janstraat 18; da- mesportemonnaie, J. Visser, Breestr. 16; rijwielbelastingmerk, F. Floresse, Bagijn- hofstr. 16; damesportemonnaie, mej. C. v. Bovenkamp, Jongenshuis „Kinderzorg"; autowieldop, J. v. Helleman, Breestraat 5; ceintuur, Johanna Hondsmerk, Noord- weg 36; 13 paar klompen en eenige paren lederen sokken, B. J. Tres, Schoorsteenv. singel 48; kinderportemonnaie met in houd en een fleschje eau de cologne en een snoer kralen, G. v. d. Berge, Singel straat 36; heerenparapluie, J. A. Mennes, L. Noordstraat 57/59; liniaaltje, C. de Pagter, Wal 29; kindermuts, gemeente veldwachter, St.-Laurens; kinderschoen tje, T. Fondse, K. Geere 40; huissleutel, J. v. d. Berge, Bleek 18; insigne veilig verkeer examen, P. A. Wondergem, Pen- ninghoeksingel 19; heerenoverjas, J. van Driel, Blindonhoek 1; rolletje wit papier, Heiligers, O. Kerkstraat 21; drie kinder handschoenen W. Davidse, Varkensmarkt 11; huissleutel, A. Louws, Rozemarijn straat, huissleutel, W. Verduin, St.-Joris- straat 24. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. Woensdag 16 Nov. 1938. HILVERSUM. I. 1875 en 415.5 m. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schrift lezing, m-edit. 8.15 Ber., gram. 9.309.45 Gelukw. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Viool met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. T2.30 De Eemlanders en gram. 2.00 gram. 2.252.65 Voo-r jeug dige postzegelverzamelaars. 3.00 piano. 3.35 gram. 3.45 Ber, hierna Chr. Lie- de-renuurtje. 4.45 gelukw. 5.00 Kinder uurtje. 5.45 Gram. 6.15 Causerie na mens den Chr. Middenstandsbond. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaan- varingsreglement. 7.00 Ber. 7.15 Gram. 7.45 Causerie over leerbewerking. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 „Ketting avond", m.m.v. spr., solisten en deel. clubje. 10.00 Ber. ANP, act. progr., cau serie over Hongarije. 10.30 Gram. 10.45 gymnastiekles, il.00 Gram. 11.6012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 m. VARA-uitz. 10.00—10.20 v.m. VPRO 6.30—7.00 RVU 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.05 Gram. c.a. 8.16 Ber. 9.30 Wenken voer de keuken, 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. voor Arb in de Continubedr. 11.40 Causerie „stand van het ordeningsvraagstuk". 12.00 gram. 12.15 BeT. 12.17 „Esmeralda". 12 45— 1.45 VARA-o-rkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.502.55 gram. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 „Esmeralda". 6.006.25 Zang en orgel. 6.30 Causerie „Erfelijkheid, samen leving en verantwoordelijkheid". 7.00 Fe licitaties. 7.05 Vocaal concert. 7.30 Cau serie „Vernieuwing van opvoeding en onderwijs (IV). 8.00 Herh. S.O.S.-ber. 8.03 Ber. ANP, VARA-Varia. 8.15 Rott. Philh. orkest, m.m.v. soliste. 9.15 Radiotoneel 10.00 Ber. ANP. 10.05 Piano'. 10.45 VARA orkest en sofisten. 11.3012.00 orgel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Zwakke wind, meest uit Z. richtingen, nevelig tot gedeeltelijk be wolkt, in den nacht en ochtend plaatse lijk dikke mist, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Staud van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: .Luctor Bureaux L Postrekenin Bijkantoor J. J. F A N Directeur De Tweede algemeene hes bogrooting vc v-ens gehande de toelating v De heer B plan-Westhofl hoopt dat het den. De 11 m de groote gez integreerend nen. Hij verti zal 'doen -voc domszorg. Spr. toont geering het den; fel prote zen gebeurt is ren. Hij kan zijn diepe drc met voortrei zooiets kan ve De heer S c genoegen gehc nen beslissei voor de planr ject Westhoff. de huidige in acht spr. we: Inzake de deelt Spr. 't s De 11 millioi lasten der gre iets anders wi maar dient van last Maar uit domszorg nieuwe uitgaa plan. der Regf De g e b e naburig burgers wordt volstrekt vero met diepe sm vreemdelingen in ons land. werking word regeling geti Duitschland regeering dit De heer K dat de gronds lijk christelijk geering hem antwoord. Hij de vrijheid v van de vrijhe: wel van de weging. Nogmaals van de konink 1853. De Min: n e Zaken, opmerkingen breed antwoor De regeerin tiatief genome pretatie van bondspact. Di collectieve veil heeft gelaten. Tegenover c d'Ansembouxg terrein is, wa: tuiging niet v kundige meeni De heer Ke tusschen -de wet Gods, die otrijkt. Spr. i. van de Kon. 1 Indien dit zoi ring met gewe orde, verwerp kan de Hervc komen vrijhei dienst vrijheid Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 44 min De minister beschikbaar z l e e t 1 i n g tie is er een Wat de oi deze zaak eis< derzoek, dat v duren. Deze z zien worden der commissie bestudeert. De koop spT. nog steet huldigt spr. d het kostenpeii ductie hooge heeft spr. geij" dit peil aan d

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6