1teff Radio Hoofdvertegenwoordiger BRIL Uw Wagen De zaak-Oss en de Tweede Kamer. t Dokter Hortjë advis£,tMijnhardlje ee.schenkenhuts Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Burgerlijke Stand. Marktberichten Telegrammen. iloop Ier Koopin gen en i Aanbestedingen Advertentiën. GOLDSCHMEDING Riithem. Ijverig Persoon is een deel van UW VERMOGEN Oc P. LOUISSE c L A R Y HAARDCENTRALE DepijmtercJrijver bij uilnenmndheid VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Si Laurens. Vrijdagmiddag had alhier NOORD-BEVELAND. DE POLDERS EN DE BRUGPLANNEN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. 1 riI r fl ff 89.- SERVICE [)e beteekenli van Opneming Voetpaden met de Kunstwerken. DE ONZICHTBARE Steeds bij „FOCUS" L. Kerkstr. 9 - Goes FOCUS" voor Uw BRIL Autohandel en Garage GOES - Westwal 44 - Tel. 287 EEN HUIS VOL WARMTE M E T DOMEINEN. Ooit helper» „Mijnhardtjes" wonder goed en snel bij: Hoofdpijn, Spit, Rheumatiek, Maand bezwaren, ZenuwpijneojCriep, Gevatte koude, 1 «Mljnhardt]^" cl» V2 „Mljnhardtje/* SO et door elk der korpen Crescendo, Oefe ning na den Arbeid en Excelsior. Verder stellen zij voor te verleenen een subsidie van f 150 voor „Rijiwielpffid Walcheren" en ai te -wijzen een subsidie verzoek van de Gewestelijke Landstorm- commissie, en aocoord te gaan met jaar- wedde-verhooging armbezoeker Armen raad van, f 950 tot f 1200. De „Red-Star-Line" doet Vlissingen aan. Naar de „VI. Crt." verneemt zullen de schepen van de „Red-Star-Line" tot nader order iederen Zaterdag te Vlissingen bin- nenloopen, teneinde passagiers voor de Vereenigde Staten aan boord te nemen. J.l. Zaterdag heeft de „Ilsenstein" hier ter stede 60 passagiers aan boord geno men. Vandaag wordt de „Westerland" verwacht. D'e schepen nemen ligplaats aan de kade in de buitenhaven. Handige Schrijf map van 0,95 tot 7,50 Practische Boek omslag van 0,95 tot 3,50. (Adv.) lerseke. Vrijdagmiddag is in de ma chinekamer der timmerfabriek van de firma Wed. C. M. Laban de luchtketel van den motor uit elkaar gesprongen. De geweldige knal was ver in 't rond hooor- baar. gelukkig was bet personeel juist afwezig, zoodat geen persoonlijke onge lukken hebben plaats gehad. De verwoes ting is evenwel groot. De ramen zijn alle stuik en een stuk van het dak is wegge slagen. Domburg. Gisterenavond vergaderde alhier de afd. „Walcheren Noord" van de Qhr. Jongeren Roeren en Tuinders- bond, onder voorzitterschap van den heer J. de Visser. Door den heer J. Cop- poolse werd een inleiding geleverd over „De voeding der Werkpaarden" en door den heer J. Louwerse over „T.B.G. bij RuJnldvee". Op beide inleidingen volgde een drukke bespreking. Tot bestuurslid werd gekozen dhr K. de Kam. Gevonden: een rijwielbelastingmerk door D. Jongepier E 140; een idem, door den gem.-veldwachter. Gapinge. In verband met de installatie van den nieuw benoemden burgemeester den beer W. Maas Az., welke op Dins dag 15 November zal plaats hebben, zijin ook hier door de Oranjevereeniging fees telijkheden georganiseerd. Deze zullen reeds des voormiddags aanvangen en den geheelen dag voortduren, 't Feestpro gramma bevat o.a. eerewacht te paard, met wedstrijd voor versierde paarden. Deze eerewacht zal aan de grens der ge meente worden opgesteld en den burge meester begeleiden tot. Vrouwenpolder. Des middags vinden kinderspelen plaats. Des avonds zal met medewerking van verschillende vereenigingen ter plaatse, alsmede met die van het fanfarekorps E.M.MJ. te Serooskerke een avondfeest worden georganiseerd. Bovendien zullen door de welwillende medewerking van de P.Z.E.M. kerk en toren des avonds met schijnwerpers zijn verlicht. de ter aardebesteliing plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. van Houte, in leven rustend Hoofd der O.L. school van; N. en St. Joosland. Met aeniga ingezetenen van St. Laurens w.o. do burgemeester, Waren ook eenige ingezet,enen uit N. en St. Joosland aan wezig, o.a. tw&s orad-wethouldörs, de ge meentesecretaris ,en de directeur van de muziekvoroerdging. Aan de geopende groeve werd. 'het woord gevoerd door ,Dls Simoons van St. Laurens. Deze richtte zioh tot de fami lie met woorden van troost en las ten besluite een Schriftgedeelte voor. Vervolgens sprak dhr L. Wattel, oud wethouder uit N. en St. Joosland, woor den van dank voor alles wat de overle dene gedaan heeft in het belang van die gemeente. Van vele vereenigingen was hij voorzatter, terwijl hij een reeks van ja ren Hoofd der school en kerkelijk ont vanger was. Hij is er van overtuigd dat hij den dank hier overbrengt namens die vereenigingen, ja hij durft wel zeggen namens de bevolking. De oudste zoon van den overledene dankte allen voor de laatste eer zijn va der bewezen. Alle polders uit Noord-Beveland geven subsidie. Wissekerke. Vrijdag hielden alle pol ders, geheel of gedeeltelijk gelegen in de gemeente Wissenkerke, een ingelan den-vergadering ter behandeling van een verzoek van God. Staten, tot het geven van een voor iederen polder vastgestel de jaarlijksche bijdrage, gedurende 25 achtereenvolgende jaren, ten behoeve der te bouwen en te exploiteeren brug over de Zandkreek. Alle polders be sloten tot het geven dier be drage. Men deelt ons mede, dat 12 polders, een dergelijk besluit met algemeene st. hebben genomen, terwijl in één polder, de Cal. VIietepolder, de stemmen staak ten. Hier besliste de voorzitter, gebruik makend van art. 58 van het algemeen reglement voor de polders en water schappen in Zeeland ten gunste van het voorstel. (Redactie.) Kolijnsplaat. Het waterschap „Oud- en nieuw Noord-Beveland" vergaderde Vrij- dag met de ingelanden alhier over het zelfde punt. Het waterschap besloot met alg. stemmen om de vastgestelde bijdrage gedurende 25 achtereenvolgende jaxen te geven. Dit besluit houdt duls in, dat alle polders uit N.- Beveland desubaidievoor de brug hebben,toegekend. Tolen. De botvisscherij ia deze week vrij goed geweest, daar de besomming per vaartuig beliep van 100 tot ruim 400 pond. De prijs is f0,25 per pond voor de leurders. De kwaliteit der bot is zeer best en de visch deze week bijzonder groot van stuk. De verzending van mosselen voor het binnen- en buitenland was deze week minder dan vorige week. Verzonden wer den plm. 7400 ton of 740.000 K.G. ge schoonde en ongescoonhe mosselen. Waren er tot heden geen wettelijke bepalingen voor de maat van Ul- ken, thans is een regeling vastgesteld, dat Ulken beneden de maat van 50 m.M. niet meer gevangen of verhandeld mogen worden. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Haarlem (vacature Dr K. H. Miskotte), H. J. Dtost te Aalten, Dr H. J. Honders te Wassenaar en I. P. van de Waal te Hengelo (O.), vroeger te Grijps- kerke. Bedankt voor Groot-Ammers, J. Spelt te Rijssen. Middelburg. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een notabel in de Ned. Herv. Gemeente alhier was de opkomst der stemgerechtigde lidmaten bijzonder groot. Gekozen werd de heer R. Batten met 402 stemmen tegen 312 st. op den beer P. van (Doyen, terwijl 6 stemmen blanco waren uitgebracht. Ned. Herv. Kexk. Zondag 13 November. Goes, vm. ds van Emp-el te Middelburg, av. ds Homburg (em. pred.) 'sHeer Hendrikskinderen, vm. dhr Kraak, nm. ds de Vries. Voor het notarieel examen deel III slaagde de beer M. E. J. F. van Dissel te 's Gravenhage, vroeger te Goes. Kind voor moeders oogen doodgereden. Op dien rijksweg 'sHer togenboschGrave heeft zich gistermid dag een zeer ernstige aanrijding voor gedaan. Het vijfjarig zoontje van den heer K. ■wilde, 'dicht bjj de ouderlijke woning^ op een juist voorbij'komendan boeren wagen springen. 'Zijn moeder, die in de deur stond, riep hem meteen toe, dat bij dit niet mocht doen. Het ventje liep toen plotseling achter den wagen om en werd daarbij d'oor een auto gegrepen. Ondanks hevig remmen werd het bind voor de oogen van zijn moeder aangereden. Heit kind was vrijwel op slag dood. Ontploffing in ma chinefabriek. Een doode en een ernstig gewonde. Gistermiddag heeft zich in de machine- Geen behandeling vóór uitspraak Cenirale Raad van Beroep. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer op de Justitiebegrooting wordt medegedeeld, dat 't oordeel, blijk baar van de overgroote meerderheid der leden, dat met de behandeling van de zaak-Oss door de Kamer in ieder geval gewacht behoort te worden, totdat de 'Centrale RaaJd van Beroep uitspraak zal hebben gedaan, geheel strookt met de zienswijze van den minister. Deze zal gaarne alles doen wat in zijn vermogen is, om daarna de behandeling in de Kamer zooveel mogelijk te bespoe digen. rieën- en apparatenfabriek der N.V. M.E.A.F. te Utrecht, een ernstige gas ontploffing voorgedaan, welke aan den 58-jarigen meesterknecht M. het leven heeft gekost, terwijl de 42-jarige v. E., eveneens te Utrecht woonachtig, ernstig gewond werd. Zijl waren bezig op de bovenverdieping van de fabriek een natten gasmeter te demionteeren. Plotseling explodeerde deze meter, waardoor een grooto ver woesting werd aangericht. De bedde werklieden sloegen tegen den grond en liepen zware verwondingen op. De mees terknecht werd in zorgwekkenden toe stand per ziekenauto overgebracht naar bet ziekenhuis, waar hij kort na aan komst overleed. Zijn metgezel had een zware verwon ding aan een der oogen op geloop en. Hij werd naar het ooglij,dersgesticht ver voerd en daar ter verpleging opgenomen. Doodelijlk ongeluk in b e t o n fabriek. Gistermiddag is in de betonfabriek van de firma Mart. van Gils en Zn., te Oosterhout, de negen tienjarige P. van Gils door een drijfriem der tegelmaohine gegrepen. Hij werd vreeselijk verminkt en overleed vrijwel onmiddellijk. Een belangrijke schenking. De heer C. Nairac, ambachtsheer van Borseelen en zoon van den vroegeren burgemeester van Barneveld, heeft aan laatstgenoemde gemeente bij testament een legaat van f5000 vermaakt voor een daar te stichten museum. Met aftrek van dit en eenige andere legaten had hij ook zijn geheele nalatenschap aan de ge meente vermaakt. Dit restant blijkt thans te bedragen een som van f372.000. Vier vijfde van de rente van dit kapitaal zal jaarlijks worden uitgekeerd ten behoeve van geboren Barnevelders, die geldelijken bijstand behoeven en niet op andere wijze ondersteuning genieten. Het overblijven de vijfde deel moet worden gebruikt ter kapitaalsvermeerdering. MIDDELBURG. Bevallen: P. M. Feij geb. Slimmen, z. Overleden: M. J. Geldof 79 j. jd. Ondertrouwd: A. J. J. Zagers 28 j. jm. en M. D. Verburg 24 j. jd.; J. de Schrijver 28 j jm. en A. Oors 26 j. jd. Getrouwd: M. Jasperse 25 j. jm. en C. v. Sluijs 22 j. jd. (M. C.) Van 710 November. VLISSINGEN. Getrouwd: H. M. Moer man, 25 j. en O. J. Godeschalk, 23 j. Bevallen: A. van der Hoek geb. Ven- tevogel, d.; G. Boucherie geb. Meulmees- ter (levenl). (V. G.) MIDDELBURG. 11 November. Groen- t en veiling. Spinazie 313, suikerboonen 39, stoksnijboonen 3248, stamprinoesse- boionen 52, spruiten 722, witlof 11 21, schors eneeren 14, koolrapen 13, an dijvie 26, uien 13, savojje kool 25, roode kool 24, boerekool 24, witte kool 23, prei 58, alles per K.G. Peen 26, rapen 13, kroten 13, selderie 13, radijs 2, alles per bos, bloemkool 5-—19, andijvie 12.5, kropsla 0.52.5, allea p. st. Chrysanten 15 o. per bos. GOES. Veil. vereen. „Zuid-Beveland". Veiling van Vrijdag 11 Nov. 1938. An dijvie 25.50, breekpeen 2.503, stoof- sla 39.50, chineesche koel 1, spinazie 7, spruiten 8.50—18, rapen 1—1.50, uien 0.60—2.50, roode kool 23, groene sav. kool 35, gele sav. kool 1.60, witte kool 13, boerekool 2.50, pred 6.50, per 100 kilogram. Wortelen 3.50, rammenas 1.50—2, ra pen 1—2, kroten 1.50—2.50, selderie 0.35 —1 per 100 bos. Bloemkool 1.50—13, kropsla 1.20—1.80, èndjjvie breedblad 0.351.20, andijvie krul 1.30—2.30, iknolselderie 1—2.50 p. 100 stuks. Diversen: Blauwe druiven 28—40, to maten 1116, per 100 kg. Hazen 2.10, fazanten 0.470.75, patrijzen 0.37, wil de konijnen 0.55, per stuk. Chrysanten 1416 per 100 pot, idem 1.50 per 100 bos. NIEUW. NIEUW. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende bet kantoor der posterijen te Goes. In den loop der maand October 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd een bedrag van f 17917990, en terugbetaald een bedrag van f 13680199. Derhalve meer ingelegd dan terugbe taald f4237791. GEVAL VAN DE ZIEKTE VAN WEIL. ZUID-BEIJERLAND. Hier is een geval geconstateerd van de ziekte van Weil bij een 19-jarig meisje. Zij was bij ongeluk in stilstaand water gevallen en is vermoedelijk daardoor be smet. Nlsse. Gisteren werd door Notaris Jon kers alhier publiek verkocht: 1. Een woonhuis met schuren, erf en boomgaard in de gemeenten Nisse en 's-Heer Abtskerke, samen groot 0.45.60 ha aan D. Toorenaar Gz. te Kloetinge voor f5020. 2. Bouwland te 's-Heer Abtskerke groot 3.36.00 ha aan A. Vogel te Bergen op Zoom voor f 9380. Samen f 14.400. Stand van hedenmorgen 10 uur: rtütRL'JK-GOÖj, Stand van gistermiddag 3 u.: 761. Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 47 min. Maandag 4 u. 46 min. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 11 November 1938. M. H., 70 j., zonder beroep te Terneu- zen, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens overtre ding van de Bouwverordening werd ver oordeeld tot een geldboete van f6 of 6 dagen hechtenis. De officier van justitie eischte bevesti ging van het vonnis, waartegen hooger beroep. Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig gedra gen lijden, in de volle ver zekerdheid des geloofs, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARINA MEEUWSEN— DE HAMER, in den ouderdom van 79 jaar. Namens de familie: H. MEEUWSEN Bz. Oostdijk, Krabbendijke, 11 November 1938. Getrouwd: J. J. DEN BOER en A. BLOK, zeggen namens wederzij dsche fami lie hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Zandvliet, Schuddebeurs, 9 November 1938. Wesïkapelle. Het Groene Kruis. Algemeene Vergadering op Don derdag 17 November a.s,, half acht, in de Cons.kamer v. d. N. H. Kerk. PHILIPS-TELEFUNKEN dit woord ervaart U als U Uw radio bl] Goldschmeding koopt Indien ge- wenscht gemakke lijke condities. INRUIL Lange Kerkstraat 41 - Goes Aanvang 23 November 1938. gevraagd, voor nieuw gepatent. huish. artikel. Reeds successen aan toonbaar. Onnoodig te reflecteeren indien geen borg of bankgarantie gevraagd op het platteland, om als Agent op te treden voor den ver koop van Belgische biet- en klaver zaden. Vast salaris ruime pro visie. Brieven aan: N.V. SOGEA, 32, Albertlaan, Gent (België). HET NIEUWSTE IN BR ILLEN De Vak optici sedert 1893 ii Vereent ging van belanghebbenden bij de productie van- en den handel in consumptlemelk in Walcheren. De uitbetalingsprijs is voor de periode van 6 November t/m 3 December 1938 vastgesteld op 8,55 cent per liter, met inbegrip van rij- loon, verminderd met 0,04 cent con- trölekosten, behoudens ministeri- eele goedkeuring (dus uit te be talen aan den boer 0,51 cent per liter). Storting stabilisatiefonds 0,45 cent per liter. 'ok een wagen heeft behoefte aan juist «beheer# Zijn waarde kan ondanks alle diensten, die hij heeft te verrichten behouden worden, indien hij op de juiste wijze «beheerd» wordt. Een wagen goed «beheeren» beteekent hem regelmatig door vakmenschen laten nazien en verzorgen. Eenige druppels olie op juiste tijd en plaats kunnen wonde ren doen. De kosten voor zulk een verzorging zijn gering, maar zij behoeden U voor tijd- roovende en dure herstellingen. Onze vakmenschen, voor dezen dienst aan Chevrolet-wa- gens geschoold, staan klaar om U snel, zorgvuldig en voor wei- 'ig kosten te bedienen. 1295.— voor 3 vertrekken. Vraagt gratis Prospectus. Agent voor VlissingenFa A. JANSSEN, voor Middelburg: A. VAN R00N; voor Goes; M. A. VAN DER HELL; Bij den verkoop van de HOOG AARS „DR EKSTER" op 22 Novem ber 1938, zal worden mede verkocht met de hoogaars in één kavel de bijbehoorende VLET (roeiboot).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2