i vernet» ■ió vewtukkeêy Werkloosheid ten plattelande. HEESCH? HOESTl Rechtszaken Kerknieuws. Onderwijs Landbouw. Laatste Berichten. Telegrammen. Finantiëele Berichten. Burgerlijke Stand. De verscheidenheid op politiek terrein. bespreking VAN EEN BEDRIJFS RAAD IN HET DORSCHBEDRIJF. Gemeenteraad van Middelburg. MIDDELBURG. Da homogeniteit van het Kabinet. Omtrent bovenstaande onderwerpen wordt ini de memorie van antwoord o.<m. opgemerkt: Ook ditmaal is op meer dan één plaats in het voorloopig verslag gezinsbeeld op een zeker gemis van homoge niteit tusschen de groepen in de Ka mer, waarvan de regeering in de eerste plaats steun verwacht. De juistheid daar van kan in zeker opzicht worden toege geven. Er zijin vele dingen te noemen, waarover Anti-Revolutionairen, Ghriste- iijk-Historischen en Roomsch-Kath olie ken anders denken. Maar wat bewijst dat nu? Bewijst het, dat op staatkundig ter rein Roomsch-Katholieken, Anti-Revolu tionairen en Christelijlk-Historischen niet moeten samenwerken? Die stelling zou slechts kunnen worden opgesteld, wan neer het zekere gemis aan volkomen ho- mogeniteit-bij-voorhaat het karakter zou aannemen van heterogeniteit, ofwel wan neer er een samenwerking practisch denkbaar ware, waarbij de leemten in de homogeniteit-bij-voorbaat nog geringer zouden zijn. Maar welke combinatie blijft er dan practisch over, buiten die eene, waarop van één zijde de hoop gevestigd wordt en van de andere zijde met het doove oor geluisterd wordt? In dit opzicht kaar ook de tegenstelling met het vorige 'kabinet hoe men daar over overigens ook moge denken niet worden aanvaard. Bij een kabinet als dat van 1933 b 1 ij v e n alle verschilpunten, die er nu) zijn, bestaan. Het eenige onderscheid is: er komen dan nog ettelijke versohil punten bij. Bijl eiken vorm van samenwerking tusschen perso nen van verschillende politieke kleur zal moeten worden gezocht naar de grootst mogelijke overeenstemming. Er is natuurlijk ook een vorm van staatsbestuur mogelijk, waarbij alle po litieke verscheidenheid wordt weggewerkt en de eenstemmigheid van het kerkhof heerscht, maar die vorm wordt ten on zent slechts door zeer weinigen begeerd. Wat betreft de houding, door de re geering tot dusver met betrekking tot d e Zondagsrust aangenomen, wordt opgemerkt, dat de regeering niet volstaat met het gadeslaan van het proces van actie op dit gebied, doch dat zij er tevens naar streeft, uitwassen zooveel mogelijk af te snijden en de plaatselijke overheid b,ij de toepassing der wet leiding te ge ven. In de stelling, dat de heer Colijn vrij handelaar is en de Roomseh-Katholieke Staatspartij protectionistisch zou zijn, wordt oorzaak gezien van een zekere machteloosheid op economisch gebied, ja zelfs van een opeenstapeling van tegen strijdigheden. Toch getuigt zulk een op merking, ook van uit de vooropgezette stelling, van weinig inzicht Men kan daarom de op dit punt ge creëerde tegenstelling tusschen den lei der van het kabinet en de Roomseh- Katholieke Staatspartij veilig naar den rommelzolder verwijzen. Waar het op aankomt is alleen, of het kabinet ten slotte eensgezind is bij de bestuursmaat regelen, die het toepast en bij de voor stellen van wet, die bet indient. Welnu, de eerste onderteekenaar dezer memorie (minister Colijn), aarzelt niet te zeggen, dat onder dit kabinet het bereiken van overeenstemming met betrekking tot onderscheidene concrete maatregelen op economisch-sociaal terrein tusschen de leden niet meer overleg vordert dan in vorige kabinetten, waarvan hij deel uit maakte. Daarnaast bevordert de gemeen schappelijke grondslag op onderschei dene gebieden homogeniteit van beleid. TANDPASTA gezetenen hun vlag uit te steken, met daarmee huo sympathie te betuigen aan de plannen voor den bouw van de brug. In „de Stadswijnkelder" aldaar zal vandaag een vergadering gehouden wor den, waarbij1 alle gemeente- en polderbe sturen uit Noord-Beveland uitgenoodigd zijn. Er zal dan beslist moeten worden, of de gemeenten en de polders de ver hoogde jaarlijksche bijdrage zullen vo- teeren voor de financiering der brug. Kortgiene. Verkeersstagnatie. E!r is gisteren, toen de vrachtautodien sten naar den marktdag te Goes gingen, een groote verkeersstagnatie ontstaan, daar, zooals gemeld, de veerboot uit de vaart genomen is en de „Luctor et Emer- go" dienst doet. Er zijn chauffeurs, die 3 4 uren op het veer te Wolfaartsdijk hebben moeten wachten om naar Kort- gene overgezet te worden. De boot, die van Vere gekomen is, ver voert fietsen, enkele passagiers en de post. Dit laatste is een groote verbete ring, daar de post nu in ieder geval op tijd kan komen en gaan. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Waardenburg en Neer- rijnen, H. W. Lovink te Sexbierum. •Geref. Gemeenten. Bedankt voor Grand Rapids (U.S.A.), J. v. d. Berg te Krabbendijke. Hulpprediker. Als hulp prediker bijl de Ned. Herv. Kerk te Gors- sel is benoemd de heer P. W. Bergkotte, theol. cand. te Vlissingen. Tot hoofd van de Chr. school te Wisse kerke is benoemd de heer H. N. de Nie, onderwijzer aan de van Was senaar van Katwijckschool te Katwijk aan den Rijn. Er heeft een bespreking plaats gehad tusschen het bestuur van de Vereeniging van loondorschers in Nederland en ver tegenwoordigers van de moderne, chr. en r.k. landarbeidersbonden over de wensche- lijkheid en de mogelijkheid van de in stelling van een bedrijfsraad voor het dorschbedrijf van granen. Van arbeiders1- zijde werd betoogd, dat aan de instelling van een bedrijfsraad allereerst de afslui ting van collectieve arbeidsovereenkom sten moet voorafgaan. Bij de loondorsch- vereeniging zijn ongeveer 450 werkgevers aangesloten in vrijwel alle provincies van ons land. Chr. Landbouwhuishoudcursus te Oostburg. Naar wij vernemen is van regeerings- wege subsidie toegezegd voor een Chr. landbouwhuishoudcursus te Oostburg, uit gaande van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Het ligt in de bedoeling den cursus ïnet 1 Januari a.s. te openen. De wilde autobusdiensten. De President van de Rotterdamsche Rechtbank heeft gisteren uitspraak ge daan in kort geding, waarin de Ned. Spoorwegen geëischt hadden de onmid dellijke stopzetting van de wilde autobus1- diensten, die de Rotterdamsche Reiscen- trale, ten Hope en v. d. Graaf, en de N.V. Van Zetten's Toertaxecentrale op het traject RotterdamAmsterdam onder houden. De president heeft de beide gronden, waarop de onrechtmatigheid van deze diensten door de Ned. Spoorwegen was bepleilt, ongegrond verklaard en aan deze de vordering ontzegd, met veroordeeling van eischer in de kosten van het geding. Op haar trouwdag doodgereden. De Almelosche rechtbank heeft den kellner W. V. uit Losser, die met een auto een wielrijdster op haar trouwdag had doodgereden, terwijl hij sterken drank had gebruikt en niet in het bezit was van een rijbewijs, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en één jaar in trekking van het rijbewijs. De eisch was de maximum straf: één jaar gevangenis straf en één jaar intrekking van het rij bewijs. Het drama te Obdam. Gisteren heeft de rechtbank te Alkmaar de behandeling van de zaak tegen den ongeveer 40-jarigen kapper P. D. te Ob dam, die op 10 Juli van dit jaar zijn vrouw door verstikking van het leven heeft beroofd, voortgezet. Na getuigenverhoor hield de officier van justitie zijn requisitoir. Het blijkt, aldus spr., dat er een vrouw in het spel is, die de indirecte oorzaak is van het overlijden van een vrouw, de gevangen schap van een man en het leed van nog jonge kinderen. Lichtpunten kan spr. niet vinden. De officier eischte 15 jaar gevangenis straf. Een soldaat met watervrees. Het hoog militair gerechtshof deed gis teren uitspraak in de zaak tegen een 21- jarigen soldaat bij het 2de regiment hu zaren te Breda, die geweigerd had op bevel van den luitenant in de zwem inrichting „Boeimeer" te Breda in het water te gaan. Als reden gaf hij op, dat het water zoo vies was; in werkelijkheid echter had hij watervrees, maar uit schaamte wilde hij dat niet bekennen. De krijgsraad veroordeelde den soldaat wegens opzettelijke ongehoorzaamheid tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week, in welk vonnis beklaagde be rustte. Na dit vonnis kwam den garni- zoens-commandant een legerorder van 1933 ter kennis, waarbij, met het oog op eventueel voorkomend gevaar voor de Weilsche ziekte, militairen niet mochten worden verplicht tot baden of zwemmen in z.g. „open" badzweminrichtingen, waar van het water niet regelmatig wordt ge chloreerd of op andere wijze ontsmet. De commandant gaf van deze order kennis aan den auditeur-militair, die appèl aanteekende. De advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof meende, dat op grond van genoemde legerorder door den luitenant geen bevoegd bevel was .v bereid met de genees krachtige ingrediënten van Vicks VapoRub. Groote doos 25c. gegeven en dat beklaagde behoorde te worden vrijgesproken. Het hof heeft conform dezen eisch sen tentie gewezen. Het achtte het feit be wezen, doch niet strafbaar en sprak, met vernietiging van het vonnis van den krijgsraad beklaagde vrij. HET BEDRIJFSLEVEN IN DEN LANDBOUW. Aan het bedrijfsleven in den landbouw moet naar het oordeel van de regeering de mogelijkheid worden geboden tot op richting van organen te komen, die in staat zijn de totstandkoming en de uit voering van bedrijfsregelingen ter hand te nemen. Hierbij zal bet streven gericht zijn op een zoo groot mogelijk© zelfstan digheid en verantwoordelijkheid van het landbouw-bedrijfsleven. De regeering is van mee ning, dat de werkloosheid ten plattelande het best bestreden kan worden door de werklooze arbeiders weer in het landbouwbe- d x ijl f aan het werk te bren gen. Dit hangt in hoofdzaak van den economischen toestand vam het land bouwbedrijf af. Tegen het uitoefenen van dwang om een zeker aantal arbeiders in dienst te nemen, bestaat, aldus deelt de regeering mede in haar memorie van antwoord betreffende de rijksbegrooting, overwegende bezwaren, o.a., dat de pro ductiekosten van bet landbouwbedrijf daardoor zullen worden verhoogd, ter wijl juist naar verlaging wordt gestreefd. De menigvuldige wijzigingen op econo misch structureel gebied nopen op drin gende wijfee tot coördinatie van verschil lende economische belangen. Waar bet doel bereikt kan worden door de belang hebbenden zelf, moet daaraan de voor keur worden gegeven. Maar niet altijd blijkt dat mogelijk en dan 'komt inmen ging der overheid aan de orde. Her haald zij nog eens, dat een van bovenaf opgelegde z.g. „ordening" anders dan in gevallen van werkelij- k e n nood door de re geering niet wordt beoogd. De voorzitter Burgemeester Fernhout is door ongesteldheid afwezig. Hedenmiddag vergaderde de Gemeente raad van Middelburg, onder voorzitter schap van Wethouder Onderdijk. Deze deelde mede, dat de Burgemeester door ongesteldheid verhinderd was de vergadering te presideeren. Spr. wenscht hem zeker namens den geheelen raad, een spoedig herstel toe. (Applaus.) Ingekomen is de goedkeuring van Ged. Staten op de rekening 1936. De voorzitter zegt toe, met het Burg. Armbestuur in overleg te zullen treden over eventueele afbraak van het Molenberg-hofje, De Vereenigingen „Handelsbelang" en „Vreemdelingenverkeer" zonden adhaesie- betuigingen aan het voorstel van de hee- ren Portheine en Jeronimus tot verlenging van de periode waarin sommige winkels op Zondag mogen zijn geopend. Tot tijdelijk leeraar aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs in Wis kunde werd met 14 van de 17 stemmen benoemd de heer Ir H. J. Wesselink te Middelburg; in de Natuur- en Werktuig kunde met alg. stemmen de heer Ir J. P. Corver te Soeburg en in Lijnteekenen de heer C. W. B. Keiler te Middelburg met 15 van de 17 stemmen. (De vergadering duurt voort.) De schipbrug in gebruik. Toen hedenmorgen te 9 uur de Kanaal- brug was dicht gedraaid, nadat enkele vaartuigen waren gepasseerd, begon men met de eerste maatregelen om die brug voorloopig buiten gebruik te stellen. Tegelijk nam men de laatste maatrege len om de tijdelijke brug in dienst te ne men en toen wij er in den loop van den morgen een 'kijkje gingen nemen, bleek ons, dat de Kanaalbrug geopend lag en men begonnen was met de werkzaam heden om baar te onttakelen. De Sohipbrug was voor land- en wa terverkeer in* volle exploitatie. Er is o.i. alle reden om nog eens met klem te waarschuwen, dat deze brug niet gebruikt moet worden als een vaste brug. Dit geldt zoowel voor het voetgan gers- als voor bet rijlverkeer. De voetgangers dienen zich nu eens stipt te houden aan de bepaling, dat men op bruggen steeds rechts moet houden hiertegen wordt heel veel gezondigd en tevens er op bedacht zijn, dat de dee- len van de brug bij eenigszins zwaar rijverkeer op en neer gaaai'. Bij' het stap pen van een deel op een ander dient men daarmede terdege rekening te houden, te meer als men b.v. met een kinderwa gen op de brug is, die gemakkelijk zou kunnen omslaan of althans zulk een duw krijgen, dat de gevolgen voor de baby ernstig zouden kunnen zijn. Het rijverkeer zal zich zeer langzaam moeten voortbewegen en vrachten zwaar der dan 4000 kg zijn niet toegelaten. Deze zullen een bijzonder grooten om weg moeten maken, want de Soeburgsche brug is voor ben ook verboden, en als zij de Keersluisbrug te Vlissingen nemen, komen zij voor den Nieuwen Vlissing- scben weg te staan, die van de Keersluis tot Soeburg is afgesloten wegens gebeele vernieuwing. Via Koudekerke is dan hun eenige weg. In verband met het verbod voor zware vrachten, rijden de autobussen naar Domburg af van den Blauwendijk en die naar Goes van bet Stationsplein af. Hedenmorgen bad een ongeluk plaats. Toen de Schipbrug dicht was gehaald en de luiken, die de deelen verbinden, ge sloten werden, kreeg een monteur, die beneden aan de electrische geleiding werkte, een luik op een zijner handen en werd daaraan vrij' ernstig verwond. Gisteren kwam de aannemer D., wo nende alhier op zijn motorrijwiel uit de garage van firma Boutens in de Brak straat, toen een vrachtauto uit de rich- richting D'am naar de Breestraat pas seerde. D. heeft vermoedelijk niet 'bet verkeer in de straat voorrang gegeven en reed tegen den auto aan. Het motorrij wiel werd beschadigd en een wiel van den auto reed tegen het been van D. aan, welk lichaamsdeel werd gekneusd. De motorrijder is ter verpleging naar bet gasthuis overgebracht. Kloetinge. Loop der bevolking over Oc tober 1938. Ingekomen: Aa. A. Weststra- te, van Kattenidij'ke, Kloetingsche weg B 138; N. M. Kooman, reiziger in siga ren, uit Goes, Zuidzijde Spoorweg B 17,1; Wa. de Vlieger, zonder ber., echt- genoote van N. M. Kooman, uit Bergen op Zoom, Zuidzijde Spoorweg B 171 n; G. H. Meijer en gezin, koopman in schrijfpapier uit Wemeldinge, Heernis- seweg B 31; F. Duijnhouwer en gezin,' straatmaker uit Haamstede, Kloeting sche weg B 130; Wed. P. J. M. Fermans geb. Kraus uit Eindhoven, Kapelsche weg D 72; H. Fieuwhoff en gezin, monr teur uit Roermond, Buijs Ballotstr. B 168; P. A. van Gorp en gezin, zonder beroep, uit Goes, Kloetingsche weg B 124. Vertrokken: Ba. Numans, zonder be roep naar 's Gravenhage, W. de Zwij gerlaan 57; Ka. J. M. van Es, dienst bode naar Ierseke, Schuttershof 10; Da J. Jacobs, hulp in de huishouding naar Hilligersberg, Breitnersingel 3; W. H. Smits, zonder beroep, naar Leiden, Ka- gerstr. 24; E. J. Nijsse, zonder beroep, echtgenoote B. Gelok, naar Goes, Heer- nisseweg 31; Je. G. Everse, onderw.es, naar Colijnsplaat, Nieuwe weg G 68; Jan Mulder en gezin, reiziger naar Goes, Lange Vorststr. 62; H. Poortvliet, bak ker, naar Kapelle, Weststr. A 285; J. van Loo en gezin, chauffeur naar Goes, Vio- lenstr. 7; Aa. S. van Oeveren, zonder be roep, echtgenoote van L. P. Boone, naar Vlissingen, Badhuisstr. 24; A. Hollestelle, zonder beroep, echtgenoote van J. Bruil naar Kapelle, Wilhelminastr. A 118; Ne. A. Blomaard, zonder beroep naar Jut faas, Vaartscherij'nstr. 10; D. Koeman, beroeps militair naar Bergen op Zoom, Suikerlo-ods 1; F. J. de Keulenaar, zon der beroep, echtgenoote M. Hogesteger, naar Goes, G. Eivertsdijkstr. 11. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand October 1938. Ingekomen: A. Remijnse, Schilder, B 130 uit Goes; S. Sanders, bakker, B 154 b, uit Middel burg; L. Kleinepier, z.b., B 154 b, uit Koudekerke (Z.); J. G. Ampt, z.b., B 25 uit Wassenaar; S. Geldof, dienstb., B 93, uit Serooskerke Z. (W.); J. van Gemert en gezin, matroos, B 22 uit Middelburg; M. Joziasse, dienstbode, B 60 uit Seroos kerke Z. (W.); Tb. Dellebeke, z.b., B 155 uit N. en St. Joosland; P. Sanderse, monteur, B 155, uit Middelburg; P. Vos, landbouwerskn., A 77 uit Vrouwenpol der; W. Duvekot, landb.kn. B 93 uit Vrouwenpolder; G. J. de Vuijlst, analiste, B 16 uit 's Gravenhage. Vertrokken: J. de Buck, landb.kn., van 81 naar Vere; S. Zwemer, landb.kn. van A 77 naar Vrouwenpolder; W. Louws, landbouwerskn., van B 93 naar Rittem; G. Antbeunisse, scheepsbouwkundig tee kenaar, van B 161 naar Koudekerke (Z.); S. F. Hoek, huishoudster, van B 22, naar Middelburg; J. G. Wisse, ass. accoun tant, van B 172, naar Rotterdam; P. Roelse, slagerskn., van B 53 n naar Goes; A. Wattel, chauffeur, van A 103, naar Middelburg; J. Boon, landb.knecht, van A 44, naar Grijpskerke; A. M. Bak ker, landb.kn., van B 120, naar Meppel; M. Besuijen, dienstb., van A 88, maar Vrouwenpolder; H. Roverts en gez., z.b., van A 86 naar Den Helder. VERKEERSONGEVAL MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. ARiNHEiM. Vanmorgen is op den rijks- weg ArnhemNijmegen onder Reet ge meente Eist een verkeersongeluk ge schied, waarbij de beer H. E'derveen, di recteur van de Veilingsvereen. E'.K.V. te Ressen om het leven gekomen is. De beer E. kwam op zijn motorfiets uit de rich ting Nijmegen. Toen hij bij Eist links af wilde slaan werd bijl door een bus van de Geldersche Tranmweg Mij. gegrepen. Het slachtoffer 'kwam onder de bus te recht en was onmiddellijk dood. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. EINDHOVEN. Gistermiddag waren eenige werklieden onder leiding van den 3&-jarigen uitvoerder R. Ter Haar uit Rot terdam bezig met bet vervoeren van be tonnen platen, welke worden gebruikt bij het herstel van de gemeentelijke zwem inrichting in de IJzeren Man te Eind hoven. Plotseling schoot een der platen, wegende 400 K.G. van de lorrie. Ter Haar kreeg de plaat op het lichaam. In deerniswekkenden toestand werd bij maar bet ziekenhuis overgebracht. Tij dens bet transport is bet slachtoffer over leden. DE WILDE BUSDIENSTEN. GRONINGEN. Vanmorgen heeft de recherche te Groningen het vervoer van passagiers belet op bet traject Gronin genAmsterdam, met de bus van het reisbureau Holtbuizen te Amsterdam. D'e bus is in beslag genomen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. KERKRADE. De vorige week is hier de 44-jarige gehuwde los-arbeider E. L., vader van acht kleine kinderen door een auto aangereden. Hierbij liep hij een her senschudding op. L. is vannacht aan de gevolgen bezweken. ARBEIDSONGEVAL. DEN BO'SGB. Vanmiddag heeft zich te Beek en Donk bij de werkverschaffing een ernstig ongeval voorgedaan. De "29-jarige G. L. uit Den Bosch zou even behulp zaam zijn bij 'het omver halen van een boom. Toen hij zich snel wilde verwijde ren struikelde hij en viel. D'e man kreeg de zware takken van den neerstortenden boom op bet lichaam. Hij is in zorgwek- kenden toestand naar het R.K. Gasthuis te Den Bosch vervoerd. MEISJE DOOR EEN AUTO AA'Nr GEREDEN EN GEDOODL PRINSENHAGK Vanmorgen is 'bet 7-jarig dochtertje van den heer R. te Prinsenhage door een personenauto be stuurd door dr M. uit E'tten aangereden en op slag gedood. HET AANTAL ITALIANEN IN SPANJE. Volgens de Spaansche regeering is er toenemende inmenging. LONDEN. Naar Reuter verneemt, heeft de Spaansche ambassadeur te Londen aan bet Engelsche Ministerie van Buiten- landscbe Zaken een nota overhandigd, waarin wordt verklaard, dat de Italiaan- seke inmenging in Spanje toeneemt, in- plaats van afneemt. Volgens de gegevens waarover de Spaansche regeering be schikt, bevinden zich thans ongeveer 90.000 Italianen in dienst van de Spaan sche rebellen. Er is den laatsten tijd veel nieuw Italiaansch materieel in Spanje aangekomen, met name bombardements vliegtuigen van het nieuwste type. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes vorige koers beden H. V. A. 465 468/9 Ned. Ind. Handelsbank 129 128% Philips 231 229 Unilever 144 144 A. K. U. 41% 42% Amsterd. Rubber 235 234% Kon. Olie 328% 328% D'eli Mij. 287 285% Scheepvaart Unie 121 120% Kon. Boot 125 124% 3 pet. Nederland 1938 100% 100% 3 pet. Nederland 1937 98 98 U. S. Steel 487/s 481/ia Anaconda 2813/i0 27Ve Bethlehem Steel 507/s 50Vs Cities Service 67/e 7 Intern. Nickel 42 417/s Shell Union llVs ll'/s Kennecott 346/s 34% Radio 613/i8 6"/« Car Foundry 21% 21% Tidewater 103/ia lOVio Midcont. Oil 12 121/s General Motors 38 373/s Am. Enka 28 29 Am. Water Works 11% 11% Republic Steel 15 143/s Continental Oil 21 21 De beurs was 'bier stil en terughou dend; van een koersverloop kan men eigenlijk niet spreken, want de koersen veranderden nauwelijks. Ook, vergeleken bij de koersen van gisteren waren de ver schillen niet noemenswaard. HVA was 3 punten beter. Philips liep iets terug van 232 naar 229 pet., maar dergelijke ver schillen ontstaan reeds bij een paar stuks vraag of aanbod. Claims Ned. Ind. Gas Mij. waren weer aangeboden en va rieerden tusschen f 345 en f 353. De Amerikaansche aandeelen waren iets lager voor de Staal- en Koperwaar den en bleven den geheelen middag op de openingskoersen hangen, zonder dat er iets van belang omging. De beleg gingsobligaties lagen loom, maar waren niet lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Nov., 2.30 u. Berlijn 73.50—73.70. Londen 8.74'8.75. Parijs 4.88%4.90%. Brussel 31.06—31.11. New-York 1.83%—1.84%. Van 2431 October. WESTKAPELLE. Getrouwd: K. San derse, 31 j. jm. te Woerden en L. Bras ser, 21 j. jd. Bevallen: A. Hendrikse geb. Ver- straate, d

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3