If Binnenland. Gemengd Nieuws Dampo bij Hoofd- Neus- Keel- en Borstverkoudheid Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. I li 1 n De stormschade aan den afsluitdijk. De zwerftochten van Kees. ,s g ft a 1 3 3 f I J I I I De Prins toonde groote belangstelling voor de meest uiteenloopende technische snufjes, welke er worden tentoongesteld, zooals controleklokken voor automobilis ten, welke aangeven of de bestuurder zuinig heeft gereden, adresseermaohines, machines voor controle-doeleinden, auto matisch werkende schrijfmachines, op- bergstelsel, statistiekmachines, dicteerma- chines, rékenmachines, welke gecompli ceerde berekeningen op tamelijk eenvou dige wijze uitvoeren, een systeem voor document-reproductie, stalen meubelen en factueermachines. SIGAREN MET EEN CADEAU- Loterij voor het luchtibeschermingsfonds. Eet Tweede Kamerlid de heer Van der Putt heeft aan de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën de volgende vragen gesteld: Is het den ministers bekend, dat een de zer dagen in een portvrijen omslag van het departement van Binnenlandsche Za ken door de ver. voor luchtbescherming afd. organisatie loterijen, een circulaire is verspreid ter aanbeveling van de door die vereen, georganiseerde loterij ten bate van een nationaal luchtbeschermings fonds? Weten de ministers, dat het deelnemen aan die loterij wordt aantrekkelijk ge maakt door het, gelijktijdig met die aan beveling, doen van een aanbieding van een bepaald merk sigaren, in dier voege, dat bij aankoop tot een waarde van tien gul den een gratis lot wordt verstrekt? Achten de ministers het juist, dat deze overigens zeer nuttige vereeniging han del drijft en zien zij daarin geen erustige benadeeling van het reeds toch zoo nood lijdend distributiebedrijf? Kunnen de ministers mededeelen, of de aanbiedster beschikt over de vereischte vergunning krachtens art. 14 van de Ta bakswet? Indien zulks inderdaad het geval is, zijn de ministers dan bereid de grond m bekend te maken, waarop deze vergun ning is verleend? Achten de ministers, ook dan, wanneer de aanbiedster in het bezit is van de ver eischte vergunning, de bovengenoemde wijze van aanbieding niet in strijd met de Tabakswet, n.l. met art. 4-5 dier wet, dat het verstrekken van geschenken verbiedt? Zijn de ministers bereid nu maatregelen te nemen, opdat aan het bovenbedoelde optreden ten spoedigste een einde komt? DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE VAN DAKPANNEN. Het 'Centrale Bureau voor de statistiek deelt de volgende cijfers mede omtrent den toestand in de dakpannen-industrie in de eerste drie kwartalen van 1938. Afzet van dakpannen: le kwart. 1938 19.5 mill., 2e kwart. 1938 26.0 mill., 3e kwart. 1938 25.3 mill, stuks. Voorraad (gestookt en op tasveld aan wezig): 31 Maart 1938 24.9 mill., 30 Juni 1938 19.9 mill., 30 Sept. 1938 19.0 mill, stuks. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de afzet van dakpannen in het derde kwar taal van 1938 slechts weinig verminderde in vergelijking met de voorafgaande peri ode, terwijl do voorraden wederom klei ner werden. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto bij Hiliegom door een goederentrein gegrepen. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond omstreeks 'half acht pas seerde een vrachtauto den onbewaakten spoor overgang in den nieuwen weg tus- schen Hillegom en Vogelenzang. Juist op de spoorbaan sloeg de motor af. De bestuurder probeerde den wagen van de rails te duwen, doch toen dit niet gelukte, ging hij hulp zoeken bij een bewoner van een zeer nahijgelegen per ceel, vlak hij: den overweg staande. Voordat heide mannen bij' den auto te rug waren, zagen zij de lichten opdoemen van den uit de richting Haarlem komen den ijlgoederentrein 4609, welke met een snelheid van 75 'km. per uur naderde. De afstand was te kort om nog een waar schuwing te geven en over een lantaarn beschikte geen der beide mannen. B'oor de zwarte duisternis kon men op de locomotief den gestranden auto niet onderscheiden en met een barden slag greep de goederentrein den vrachtauto in de flank. Verbrijzelde stukken vlogen her en der, de laadbak werd op de buffers meege sleurd en het chassis werd onder de lin- kerwielen vermorzeld. Driehonderd m iter voorbij; de plaats des onkeils kwam de trein tot stilstand. Do hevige botsing bad de eerste as van de locomotief uit de rails gelicht. De zeven goederenwagens, waar uit de trein bestond, bleven in het spoor. Weldra waren werkploegen uit Hille gom en Lisso ontboden, die de resten van den vrachtauto uit het werk van de loco motief verwijderden. Daarna spande men allo krachten in om de ontspoorde ma chine op de baan te krijgen. Hierbij kreeg men assistentie van de beide uit Amster dam gekomen ongevallen-wagens. Om elf uur was de zware locomotief, die vrij belangrijke schade had opgeloo- pen, in de rails en sleepte de machine van den ongevallen trein haar met de goede renwagens naar het emplacement Hille gom, Aangezien de spoorstaven van het ge beurde niet hadden gtieden, is kort daar na het verkeer over dubbel spoor hervat. De 'boottrein uit Vlissingen en de D- trein 28 uit België, werden ter ontlasting van het gestoorde traject over Utrecht naar Amsterdam C.S. geleid. K. L. M. - nachtpostvlieg tuig ernstig beschadigd. Het nachtpostvliegtuig de Sperwer, ko mende van Keulen, is gisternacht bij de landing op Schiphol beschadigd. De Sperwer had geen passagiers aan boord. De bemanning bestond uit gezag voerder Noomen, radio-telegrafist Slinger en de boordwerktuigkundige E. Veenen- daal. Zij hebben allen eenige ontvellingen opgeloopen. De post, alsmede de goederen welke de Sperwer meevoerde konden nor maal worden afgeleverd. Omtrent de oorzaak, van het ongeval kan worden medegedeeld, dat, toen de Sperwer boven Schiphol kwam, er nog goed zicht was, maar gedurende de lan ding werd het zicht snel minder, waar door de afvanghoogte niet voldoende nauwkeurig kon worden bepaald. De mo tor en het onderstel zijn beschadigd. Granaten in zijn tuin. In een dessa in 'Zuid-Garoet (Nederlandsch- Indië) vond een inlander een tiental gra naten van een 71/s centimeter kanon in zijn tuin. Niet wetende, dat het gevaar lijke projectielen waren, heeft hij er een boven een vuurtje gehouden ten einde den, naar hij meende, vuilen inhoud uit te branden. Plotseling ontplofte de gra naat met een vreeselijke knal. Gelukkig was de man tijdens bet gebeurde een eind van bet vuur gaan staan, maar toch liep hij nog verwondingen op. Hij zou stellig gedood zijn, wanneer 'hij dichter in de nabijheid gestaan had. Der andere negen granaten heeft hij zoo spoedig mogelijk bij: het binnenlandsch bestuur ingeleverd. De vraag, hoe 'deze ■granaten in zijn tuin kwamen, is tot-nog- toe niet opgehelderd. PRIJSVERLAGING VAN BACON-t VARKENS. Maandag a.s. met vier cents per kilo. Gemeld wordt, dat de prijzen, welke de regeering (Veehouderijcentrale) aan de boeren betaalt voor baconvarkens, zg. zouters, Maandag a.s. zullen worden ver laagd met vier cents per kilo geslacht gewicht. Aangezien per week 10.000 baconvar kens worden geëxporteerd van 55 kilo geslacht gewicht, beteekent deze prijs verlaging voor de boeren een nadeel van f22.000 per week. Men herinnert zich, dat op 23 Mei de prijzen over de geheele linie met twee cents werden verlaagd en op 4 Juli met 2 cents, doch alleen voor de zwaardere klassen. GROOTE STERFTE DOOR MOND- EN KLAUWZEER. Nog steeds ruim 500 dieren per week. Dat het mond- en klauwzeer nog geenszins in hevigheid afneemt, blijkt uit het feit, dat er week aan week op het oogenhlik ruim 500 dieren aan sterven. In de eerste drie weken van October waren het er 1608, d.w.z. de officieel ter kennis gekomen gevallen. Vele dieren sterven n.l. naderhand als indirect gevolg van de ziekte, doch deze zijn hierbij niet meegeteld. Sedert het uitbreken dezer epizoötie half September van bet vorige jaar zijn nu reeds 14.500 dieren, waarvan 4800 runderen, 5200 kalveren, 4100 var kens en biggen en 400 schapen en geiten aan de ziekte gestorven. Afgaande op de sterk gestegen destructiecijfers zal de veesterfte di rect en indirect als gevolg der ziekte reeds meer dan 20.000 dieren bedragen. Het oordeel van den Minister van Waterstaat. Op de vragen van het lid der Twee de Kanier, den heer van der Waerden, in verband niet de beschadiging van den Afsluitdijk der Zuiderzee ten gevolge van den storm van 34 October j.l. luidt het antwoord van den minister van water staat: De schade aan den Afsluitdijk van het IJsselmeer, ontstaan tijdens den storm van 34 October j.l., heeft zich beperkt tot beschadiging van het binnenbeloop van den dijk heneden den berm, alwaar ongeveer 24.000 vierk. M. gloeiing is be schadigd en eenige grond is weggeslagen. Gevaar voor den dijk of voor den op den binnenberm aanwezigen weg heeft niet bestaan. Bij de in uitvoering zijnde werken vooï den N.O.-Polder, is de schade weinig be langrijk. Deze bepaalt zich in hoofdzaak tot de op het zuiden gelegen gedeelten van de tijdelijke verdedigingen aan de polderzijde van den dijk; aan het gereed, zijnde werk, dat na voltooiing van den polder aan den aanval van water zal zijn blootgesteld, is geen schade toegebracht. Ten gevolge van de ontstane schade be hoeft geen vertraging in het gereedko men van de werken te worden gevreesd. Het gemiddelde peil van het IJssel meer bedroeg tijdens d9n storm van 34 October 1938, 0.03—0.04 M. N.A.P.; tengevolge tas ppwaaiing is toen te GELUKKIGE HEIDENEN? Nog vaak hoort men de bewering, dat de zending een dwaas werk doet, omdat zij van ongelukkige, onbeschaaf- den, ontevreden, halfbeschaaf de menschen maakt. Wat zouden we graag schreef iemand, die in Indië werkt zulke menschen heb ben laten zien, wat wij ge zien hebben. B.v. een Bataksche kam pong door heidenen bewoond. Alles even vies en slordig. Vrouwen, de tanden afgevijld, vroeg oud, gebogen door het harde werken. De kinderen veelei schuw weghollend als er blanken komen, een schuil plaats zoekend onder de hui zen tusschen hoopen vuil. In het algemeen bij de men schen, die in uiterst primi tieve woningen leven, schuwe, vreesachtige blikken, die van een onzegbare vrees voor het Onbekende spreken. ©JO) fl a C U) rn -j O) 37. Het ledikant in de kamer van Kees was echt ouderwetsch, met zware gordijnen er omheen. Je zonk in de veeren weg. Kees kroop in het groote gezellige ledikant, en nadat hij de kaars had uitgeblazen, was hij weldra in diepe rust verzonken. 38. Toen hij 's morgens wakker werd, hoorde hij de statige klok in den gang ne gen uur slaan. Jongens, wat een langslaper was hij geweest. Fluks kleedde hij zich en vond zijn vader al aangekleed in den gang staan. „Zoo langslaper" begroette hij zijn zoon. Wonderlijk zooals dat helpt zoowel hij kinderen als volwassenen. Pot 50 ct. Tube 40 ot. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drog. Kornwerderzand de waterstand opgeloo pen tot 1.56 M. -j- N.A.P. Er is geen reden om aan te nemen, dat voor den afsluitdijk minder gevaar voor stormschade zal bestaan, naarmate het peil van het IJsselmeer het gewenschte peil van 0.40 M.N.A.P. nadert. Het instellen van dit peil zal ongeveer sa menvallen met het sluiten van de bedij king van N.'O.-polder en de gunstige in vloed van de verlaging van het peil zal nagenoeg opwegen tegen den nadeeligen invloed van het verkleinen van het IJs selmeer ten gevolge van het waken van den N.O.-polder. Zooals blijkt, is van bedreiging van den Afsluitdijk geen sprake geweest. De wenschelijkheid van het treffen van maatregelen om voortaan het ontstaan van schade en het veroorzaken van hin der aan het verkeer bij storm te beper ken, is intusschen in studie genomen. Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 28 October 1938. De volgende zaken werden behandeld: D. C., 27 jaar, hoofd eener timmerfa briek te Grijpskerke, had zich te verant woorden wegens het feit, dat hij omstr. Januari 1938 opzettelijk inbreuk heeft ge maakt op het auteursrecht, dat Jac. Boon te Velzen bezat op een door hem ontwor pen model van een deur, merk „Bangil" door opzettelijk van het model dier deur deur „Bangil", zij het ook met een gerin ge afwijking, een tweetal deuren na te la ten maken en te leveren aan P. Passenier timmerman te St Laurens, om deze deuren aan te brengen in woningen aldaar. De Officier van Justitie eischte f 20 of 10 dagen. De verdediger van verdachte bepleitte vrijspraak, A. L. R., 33 jaar, schipper te Rotter dam, was in verzet gekomen tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg van 30 September 1938, waarbij hij we gens „verzet tegen de politie", „mishan deling" en „poging tot zware mishande ling" is veroordeeld tot 6 mnd. gev. straf. Edsoh: bevestiging van het vonnis. W. J. v. d. M., 28 jaar, werkman te Zieriksee, had zich te verantwoorden we gens „valschheid in geschrifte". Verdachte werd bij de dagvaarding ten laste gelegd, dat hij te Zieriksee als werk- looze opgenomen in de steunregeling en werkverschaffing dier gemeente in de maanden Mei en Juni 1938 zes gezins- inkomstenformulieren, betrekking hebben de op de weken van 2 Mei tot 12 Juni '38, valschelijk heeft opgemaakt door in die formulieren valschelijk in strijd met de waarheid niet te vermelden dat zoowel hij als zijn ec'htgenoote in vorenbedoelde weken van zekeren J. W. v. d. Velde te Zieriksee voor diverse werkzaamheden, verricht in dienst van dien v. d. V., ver schillende bedragen in geld hadden ont vangen. Eisoh: 1 mnd gev. straf. De kinderverlamming. In het Octobernummer van „Moeder" schrijft dr M. v. d. Beek, zenuwarts, een zeer lezenswaardig artikel over „Kinder verlamming". Gaat een kind aan deze infectie lijden, dan is het in het begin vaak zeer moeilijk uit te maken met welke ziekte we te doen hebben. Het kind krijgt koorts, voelt zich algemeen ziek, vertoont meestal eenigs- zins roode oogjes, een roode ontstoken keel, soms ook bronchitis. Dikwijls ziet men, dat de darmen niet in orde zijn, vaak heeft het diarrhee, soms is het ech ter eerder verstopt. Wat echter in een aantal gevallen opvalt, is dat het kind klaagt over hoofdpijn en wat slaperig is, soms ook zeer overgevoelig is of over pijh klaagt in den nek, rug, armen en beenen. In de meeste gevallen treedt dan na een paar dagen een verlamming op, dik wijls in één of beide beenen, of in de ar men of soms in andere spieren van het lichaam. Deze verlammingen zijn in het begin vaak uitgebreid tot eer aantal spiergroepen, doch gaan in vele gevallen geheel of grootendeels terug. Er zijn ech ter een aantal kinderen, waarbij de ver lammingen blijvend zijn. Dr v. d. Beek besluit zijn artikel met een aantal raadgevingen, die wij' hier onder laten volgen: 1. Wanneer in uw gezin een kind ziek wordt, zich onwel voelt, koorts krijgt of de genoemde verschijnselen vertoont, is het raadzaam spoedig den huisarts te roepen. Daar we te doen hebben met een besmettelijke ziekte, zal deze zijn maat regelen, indien het vermoeden op kin derverlamming bestaat, kunnen nemen. 2. Zoo mogelijk zal het kind worden opgenomen in een ziekenhuis, hetgeen voor de isolatie, die minstens 34 we ken moet duren, alsook voor de behande ling het meest gewenscht is. Kan het niet naar een ziekenhuis, dan moet het laparti verpleegd worden en mogen de andere kinderen er niet bij', terwijl ook hij de verpleging allerlei voorzorgen in acht genomen moeten worden. Men denke er b.v. aan, dat het kind bij het hoesten niet in uw gezicht hoest, of dat men hij het spreken niet vóór het kind staat; verder diene men zich steeds te desinfecteeren als men het vertrek verlaat. Daartoe be hoort het geregeld spoelen van den mond en de keel. Men vermijde ook het contact met an dere menschen. De ontlasting, de urine en het braaksel van het zieke kind moe ten afzonderlijk worden opgevangen en alles wat met het kind in aanraking is geweest, zooals de kleertjes, het bedde- goed en het speelgoed, moet zorgvuldig worden ontsmet. 3. Broertjes en zusjes van het kind mogen' zeker minstens gedurende drie weken na het uitbreken van de ziekte njet naar school, terwijl ook is aan te bevelen de kinderen niet op den vloer te laten spelen. Op reinheid van 't lichaam en van de kleeren moet in bijzondere mate gelet worden. Men drage er zorg voor, dat maag en ingewanden van de kinderen gezond blijven, daar men aan neemt dat bij' stoornissen hiervan het virus gemakkelijker langs dezen weg kan binnendringen. 4. Na afloop van de ziekte moet de woning en vooral de ziekenkamer ont smet worden. Een paar voedzame aardappelgerechten, die vleesch overbodig maken. Het uitschakelen van vleesch in het middagmaal komt tegenwoordig volstrekt niet uitsluitend bij vegetariërs voor. In heel veel gezinnen is het een gewoonte ge worden, vaak om financieele redenen, en kele keeren per week vleesch te vervangen door andere voedingsmiddelen van gelijke kracht: visch, eieren, kaas. De huisvrouw weet wel, dat ze op die manier zeker haar gezin geen kwaad doet en dat de maatregel vaak haar huis houdbeurs ten goede zal komen; vooral waar het kaas betreft, die doorloopend ta melijk vast van prijs is en die niet zoo als bij eieren het geval pleegt te zijn sterk afhankelijk is van het jaargetij, en de laatste weken voor velen te duur zijn. In deze herfstdagen maakt ook daarom de kaas als remplacant voot het vleesch een goede kans, omdat ze, wat smaak be treft zich uitstekend aanpast bij verschil lende groenten uit dezen tijd van het jaar: savoye- en witte kool, andijvie, Chinee- sehe kool, wortelen, lof, enz. Geven we bij deze groenten een aardap pelgerecht, waarin een flinke hoeveelheid kaas op smakelijke wijze is ondergebracht, dan behoeven we ons over de voedings waarde van ons middagmaal niet bezorgd te maken, terwijl de smakelijkheid wel vol doende zal blijken uit de leege schalen, die in de keuken terugkomen. Bij „Andijviesla" al of niet vermengd met fijn geschaafde biet en een gesnipperd preitje of uitje past uitstekend een schaal „gebakken aardappelen met kaas"; bij gestoofde witte- of savoye kool vormt „aardappelpuree met kaas" een goede aanvulling, terwijl er als de purée min of meer stevig is nog een sauskom met „Maggi-jus" bij gepresenteerd kan wor den. Gebakken aardappelen met kaas (4 personen). 1.5 kg ge kookte koude aardappelen, 4 ons jonge kaas (b.v. Edammer), 1 ons boter of vet, wat Maggi's Aroma. Laat de boter of bet vet in de koekepan goed heet worden (de boter tot ze licht bruin is, het vet tot bet begint te dampen)- Leg er de in niet te dunne plakken ge sneden aardappelen in en schud die in de pan rond, tot ze mooi goudbruin zijn. Roer er tenslotte de blokjes gesneden kaas door, laat die een oogenblik meebakken en dien het gerecht zoo warm mogelijk op, zoodat de kaas gesmolten op tafel komt. Druppel er op het bord een ietsje Maggi's Aroma over. Aardappelpuróe met kaas. (4 personen). 1.5 kg aardappelen, 0,75 1 melk, V» pond jonge of belegen kaas (b.v. Edammer of Goudsche), 1 Maggi's Bouil lonblokje, wat zout, 2 afgestreken eetlepels boter. Zet de aardappelen op met een bodem pje water en laat ze daarmee gaar en droog koken (ongeveer Vs uur). Giet er de melk over, laat die vlug aan de kook ko men, los er het Maggi's Bouillonblokje in op en stamp er de aardappelen in fijn. Roer er de boter en de geraspte kaas door, laat het gerecht daarmee nog even door en door heet worden en maak het op smaak af met wat zout (misschien ook wat peper of wat nootmuskaat). Laat, indien de aardappelpurée wordt gegeven met een jus van Maggi's Justa- bletten, het blokje uit de melk weg: de smaak wordt dan door de jus toch pittig genoeg. Uit de modebladen'. In het Novembernummer van „Beyer's Mode für Alle" wordt de prijsvraag „Welk is bet meest gevraagde model" voortgezet. Het blad bevat allereerst een leuk drie- deelig ensemble, bestaande uit een een voudig en toch gekleed jurkje, waarover een bolerojasje gedragen wordt; het ge heel wordt gecompleteerd door een vlotte geruite jas. Ditmaal wordt er wel extra aandacht besteed aan de mantels; het blad brengt een uitgebreide collectie sportieve en ge- kleede modellen. Ook de middagjaponnen zijn weer met de meeste zorg gekozen; voorts is er een pagina gewijd aan gezellige gebreide pullovertjes en jasjes. Voor de kleintjes zijn er twee pagina's kleeding voor in- en buiten huis, schattige modelletjes en toch practisch. Zelfs een warm kapje voor baby is niet vergeten. Tenslotte nog een paar wenken op het gebied van gelaatsverzorging, tafelversie ring enz. Maandag 31 October 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. NGRV-uitz; 8.00 Schriftlezing, imedit. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukw.). 10.30 Mor- gend. 11.00 Ghr. lectuur. 11.30 Gram. (12.0012.15 Ber.) 12.30 Ber., hierna het Stichts Salonork. en gram. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gram. 3.00 Wen ken voor de keuken. 3.303.55 Gram. (Om 3.45 Ber.) 4.00 Bijbell. 5.00 Gram. 5.15 Kinderuurtje. 6.15 Gram. 6.30 Vra genuurtje. 7.00 Ber. 7.15 Verv. vragen uur. 7.45 Report., event, gram. 8.00 Ber. ANP, Herh. SOS-ber. 8.15 Causerie „Twee richters in nood". 8.30 Evang. Luth. Kerkd. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Het Kaïmerork. „Ars Nova et Antiqua", m. m. v. solist. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Verv. concert. 11.30 Gram. 11.5012.00 Schriftl. HILVERSUM n 301,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.) 10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Lyra-trio. 11.20 Orgel en zang. 12.00 Ensemble Rentmeester (Om 12.15 Ber. en 12.451.15 Gram.) 1.45 Graan. 2,30 Chansons met piano- en accordeon. 3.00 Declam. 3.30 Omroepork. (opn.) (Om 3.45 Ber.) 4.30 Muzik. causerie (met gr.pl.) 5.30 AVRO-Aimusementsork. 6.15 Gram. 7.00 AVRO-ork. en solist. 7.30 Causerie „Wat gebeurt er in China?" 8.00 Ber. ANP. Meded., Graan. 8.20 Het Omroepork. en solisten. 9.00 Radiotoo- neel. 9.50 Verv. conc. 10.30 Gram. met Gram. met toelichting. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Zang en orgel. 11.3012.00 Gram. 09 1 &i a -•-> 1 'S 1 i <D Jij a> Z O) O) S3 O •H M O Q fc öS 9 Q) b*) C CD cö L O t> d K 0 «3 A <3i T3 a'ï3 - <D Q) -a S a ra te Pt m a 5? r-i n* 1 - a-a g Jj§i 3 p.2t^a bo •O N bo Q. W O J= bo o -0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6