Rem Uit de Provincie aeschenkcnhufe Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. - Burgerlijke Stand. GOIDSCHIi Het nieuwste J a a r b e een K I MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. De voorzitter verzocht nu het oudste raadslid den heer Zwemer do nieuwe TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen SERVICE De DER HELL - G( Hennen, Kippen m. stand en voor het Comité tot Beteugeling van het Cadeaustelsel te verminderen tot resp. f 50 en f 10, wat de eerste maal reeds bestreden was en dat het bureau toch zoo handhaafde. De heer Hamming wees nog eens op het belangrijke werk, dat het Ec. Insti tuut voor den Middenstand verricht. Spr. acht dan ook een bijdrage van f 100 voor dit instituut niets te veel. De heer Jeronimus meent, dat van het Ec. Instituut zeer weinig te verwachten is en gelooft, dat het voor den middenstand goed zou zijn, als het instituut zoo spoe- lijk zou verdwijnen. De heer Menheere verwonderde zich over de opvatting van den heer Jeroni mus. Spr. is het volkomen eens met den heer Hamming. De heer Massee erkent, dat het Insti tuut zeker nuttig werk doet, maar het bu reau heeft de opdracht gekregen het voor deze doeleinden toegestane bedrag zoo economisch mogelijk te verdeelen. Als de heer Hamming voorstelt meer te geven, moet hij maar zeggen waar het bureau, dat alles moet doen om de begrooting kloppend te maken, het geld vandaan moet halen. De heer Hamming wil, als het noodig is bezuinigen op den post voor winkelwe ken e.d. Maar niet op beide aan de orde zijnde bijdragen. Het voorstel van het bureau werd met 15 legen 2 st. die der heeren v. Hal en Hamming, aangenomen. Het voorstel om de bijdrage voor de Vereen. Rijwielpad Walcheren, die het bureau eerst van f 75 op f 25 wilde bren gen, te bepalen op f 50, gaf den voorzib- ter aanleiding er op te wijzen, dat ook vele middenstanders van het pad gebruik maken en niet alleen toeristen. (Gelach.) Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen en ook dat van een der leden der Com missie voor de financiën om de zinsne de „Bijdragen Mdddenstandsvereenigin- gen enz. voor winkelweken en dergelijke" tp veranderen in „Voor Bijdragen aan Vereen, voor bijzondere gebeurtenissen wordt een bedrag van f200 uitgetrok ken". Bijl de behandeling van de begrooting 1939 verklaarde de heer Hamming dat hij, gezien het gebeurde bij het vorige voorstel, niet voor deze begrooting kan stemmen. De begrooting werd aangeno men met zijn stem tegen. Rondvraag. De heer Jeronimus wees op het wetsvoorstel tot coördinatie van het verkeer en vroeg of het bureau niet meent, dat de Kamer zich terzake moet laten hooren. De voorzitter zeide, dat het bureau van meening is, dat men eens moet aan zien welke houding de kamers in de groote plaatsen ter zake aannemen. Hier na sluiting. De jaarvergadering van den Bond van Harmonies en Fanfare-vereeniglngen in Zeeland. Zaterdag 5 Nov. a.s. wordt te Goes de jaarvergadering van den Bond van Har monie- en Fanfarevereenigingen in Zee land gehouden. Volgens de agenda hebben ditmaal een drietal vereenigingen ver zocht het Bondsconcours, dat jaarlijks op den 2den Pinksterdag gehouden wordt, te mogen organiseeren, n.l. „Excelsior" te Kloetinge, ter gelegenheid van haar 40- jarig bestaan; „E. M. M." te Kortgene ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan en „E. M. M." te Kruiningen, ter gelegen heid van haar 75-jarig bestaan. Allen zijn bereid het concours voor eigen rekening en risico te houden. Het Bondsbestuur stelt verder voor het Solistenconcours ditmaal in de maand Februari te Middelburg te houden. Aan den Adjunct-Commies bij den post-,telegraaf- en telefoondienst E1. N. Griep van het post-, telegraaf- en tele foonkantoor te Goes is met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag verleend. Gemeenteraad. A.s. Woensdagmiddag 2 uur vergadert de Raad. Meer licht verzocht Bij' den gemeenteraad zijn een tweetal verzoeken om meer licht ingekomen. Ten eerste van een groot aantal bewoners van den Veerschen weg, die er op wijzen, dat bij het begin van dien weg de duisternis groot is, zoodat het meermalen voor komt, dat van de richting Nederstraat komende wielrijders op den weg bij het klinkertrottoir terecht komen, terwijl ook de rijweg en trottoir afgescheiden zijn door kantsteen, „van zulk een ongelukkig materiaal als wel nergens wordt aange troffen". Het tweede verzoek ia van de bewoners van het nieuw aangebouwd deel der Ju- lianastraat, waar nog steeds geen ver lichting is. Een zilveren feest. Op 6 November 1913 werd opgericht de Coöperatieve Ijsfabriek „Walcheren". Dit jaar valt 0 Nov. op een Zondag en daarom zal bet 25-jarig bestaan op ■Maandag 7 Nov. worden herdacht. In Juli 1914 kwam de fabriek aan de Loskade gereed en kwam het eerste ijs in den handel. In de bekende droeve jaren 1914'18 werden groote moeilijkheden ondervon den. Hot bestuur is er echter in geslaagd het bedrijf volkomen te herstellen en heeft, alle reden het jubileum met de aan deelhouders te herdenken. Met. de Coöperatie jubileert mede de heer L. Leijdesdcrff, die gedurende 25 jaar van haar bestaan onafgebroken haar voorzitter was. Gemeenteraad. In de Vrijdagmiddag gehouden raads vergadering was de heer de Bart wegens ziekte afwezig. Allereerst had de instal latie plaats van den heer J. de Wilde, gekozen verklaard in de vacature van wijlen den heer Hildernisse. De heer Paap vroeg of de Schipbrug, die naar Middelburg wordt verplaatst, Slechts tijdelijk ia weggenomen, wat de voorzitter verzekert. Tot onderwijzeres aan school B werd benoemd mej. G. B. Akkerman. Met toestemming van den betrokkene werd het salaris van den gemeente-rönt genoloog verminderd met ingang van 1 Januari a.s. van f3000 op f2500 per jaar. Verschillende voorstellen inzake de ver goeding aan de bijzondere scholen wer den z.h.st. aangenomen evenals dat om het leerplan van de Binnenvaartschool aan te vullen met Duitsch. De raad vereenigde zich met het voor stel tot restauratie van het grafmonument van Barwei in de St. Jacobskerk. Besloten werd in de Kasteelstraat hoo rnen te snoeien en zieke te vervangen door andere soorten, die minder hoog groeien, zulks op verzoek van bewoners, die er last van zeggen te hebben. De vergadering ging toen over tot het behandelen van de begroetingen voor '39. 3 Huishoudelijke Cadeautjes. 6 servetbanden van fO.75 tot f2.50. Moderne Theezeefjes van f 0.95 tot f 3.90 Servetstandaard van f0.75 tot f4.50. 11 ii I III Illllllll llllillilllllllWWIIII I III' (Adv.) Dammen. 'Goes IIKapelle IIIJ. MangeP. v. d. Vliet 02; J. de JongeNiet opge komen 20; P. BliekNiet opgekomen 20; H. Steinmeier—G. Ie Klerk 11; A. EversdijkNiet opgekomen 20; A. RomijnseM. Ganseman 11; P. Romijn Joh. Ossewaarde 02; M. de Jonge Niet opgekomen 20; M. KikJ. op 't Hof 02; Niet opgekomenG. Salsters 02; totale uitslag 1010. Kloetinge. De Arjaclub „Groen van Prinsterer" hield gisteravond baar maandelijksche vergadering. Door het lid W. van der Linde werd een inleiding ge leverd over art. 23 van het Program van Beginselen „Partijformatie en Organisa torische eischen", waarop een uitgebrei de bespreking volgde. Na behandeling van huishoudelijke za ken werd het politiek gebeuren der maand besproken. Woifaartsdijk. De Jeugdring „De Be- velanden" hield Vrijdagavond alhier haar tweede Jeugdringvergadering. Een 170 meisjes waren samengekomen in de Kleuterschool, waar ze door de presi dente, mej. Wandel, werden verwelkomd, die na de liturgie vervolgens een ope ningswoord sprak. Het verdere gedeelte van den avond werd door de meisjes zelf gevuld mei een reciteerwedstrijd, een Weetal samenspraken, een potpourri met liederen, een tableau en rhythmische gymnastiek. Het dank- en slotwoord werd gesproken door mevrouw v. d. Ma den. De jeugdclubs die tot dezen Ring be- hooren zijn Kolijnsplaat, Kamperland, 's Gravenpolder, Wilhelminadorp, Kloe tinge, Wemeldinge en Woifaartsdijk. Vrijdagmorgen werden de omwo nenden van de familie Arnoys te Oud- Sabbinge gewekt door angstig geroep om hulp. Elenige buren snelden toe en con stateerden dat in de woning van deze familie, bestaande uit twee bejaarde vrouwen en twee bejaarde mannen, ko lendampvergiftiging was ontstaan. Een der vrouwen had zich nog tot buiten de deur kunnen begeven en om hulp roepen. Vlug werd een geneesheer ontboden. Vrij dagavond maakten de slachtoffers het tamelijk goed en was een der mannen reeds ver hersteld. Waarde. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. De begrooting van het B. A. werd aan geboden op f3278,75 met een som van f 1300 uit de gemeentekas. De begrooting 1939 werd behandeld. Dhr Dees achtte het wenschelijk dat de burgemeester aan zijn woning een tele fonische aansluiting kreeg, omdat geble ken is, dat zulks nuttig en noodig is. Dit werd goedgevonden. Breedvoerig werd stilgestaan bij het brandbluschmateriaal. Voorgesteld werd dit successievelijk te verbeteren en uit te breiden. Ook werd het afwateringsprobleem aan den Kerkweg in den bxeede besproken. Besloten werd bij M. van Houte een voorziening te treffen door een goot aan te brengen. Verder werd besloten tot instelling van een ophaaldienst van huisvuil. Deze zal worden aanbesteed. Aldus werd de begrooting vastgesteld met een som van f30.349,88, met een post van onvoorziene uitgaven van f 210,20. Daarna sluiting. 's Heer Arendskerke. A.s. Maandag vergadert de Raad des vm. 9.30 u. In behandeling komen o.a.: Uitbreidings plan Lewedorp; benoeming lid Burg. Armbestuur; gemeenterekening 1939 en vaststelling bedrag per leerling, dat voor 1939 beschikbaar wordt gesteld voor de openbare lagere school in deze gemeente. Oostkapelle. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de Gemeenteraad. Afwe zig Jhr van Adrichem Boogaert. Van de P.Z.E.M. is 'bericht ontvangen dat er weder een bedrag van f 153.75 kan worden teruggestort, zijnde de 7e termijn van de kosten van het ondergrondsch laagspanningsnet. De vastgestelde zomerhuizen-verorde ning werd gewijzigd, omdat verschillende artikelen van de Bouwverordening voor zomerhuizen soepeler kunnen worden toe gepast. Op een verzoek van de Afd. van de Z. L. M. om gratis een verwarmd en verlicht lokaal der openbare school be schikbaar te stellen werd gunstig be schikt. De gemeentebegrooting 1939 werd zon der bespreking en zonder hoofdelijke stemming vastgesteld op een bedrag van f 41.907 voor den gewonen dienst en f 22.510 voor den kapitaaldienst. Deze be groeting kon worden opgemaakt zonder belastingverhooging. De begrooting van den Vleeschkeu- ringsdienst werd vastgesteld op f 5427. Hierop zijn verschillende bezuinigingen toegepast. Als kosten per leerling van het open baar lager onderwijs werd vastgesteld een bedrag van f 11.11 per leerling. Overeen komstig dit bedrag zal een bijdrage aan de Bijz. school worden verstrekt van f 1145. De uren waarop de gemeente-ontvanger zitting zal houden werden gewijzigd. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. een onderzoek hebben ingesteld naar de mogelijkheid van het plaatsen van bor den op den 'hoek van den Brouwerijweg. Zij wilden echter nog wachten tot de ver betering van de dorpstraat haar beslag gekregen heeft. Eveneens werd nog aangehouden de kwestie van het verspreiden van den stank, die de gedeponeerde faecaliën bij het laantje van C. Brand veroorzaken. Ook hier is nog geen oplossing voor ge vonden. Hierna slnit de voorzitter de Raads vergadering en werd overgegaan tot het tweede deel n.l. De officieele opening van de nieuwe gemeente-secretarie met kluis. Voor deze opening waren ook de ge meente-ambtenaren, de plaatselijke predi kanten, de hoofden der scholen, de uit voerder der werkzaamheden, de oud-Bur gemeester Jhr van Teylingen en oud-wet houder Janse en verder verschillende no tabelen aanwezig. De voorzitter heette allen welkom en sprak er zijn blijdschap over uit dat de gemeente nu kan beschikken over een eigen secretarie, en dat de raadszaal nu weer haar eigenlijke bestemming herkre gen heeft en nu alleen maar dienst moet doen voor de raadsvergaderingen, en trouwplechtigheden. Spr. zet nu de motieven uiteen waarom men tot het geheel in gebruik nemen ge komen is. Voorheen was het gemeentehuis bewoond door den gemeenteveldwachter. Toen werd besloten het gemeentehuis in te richten voor secretarie, aangezien de raadszaal hiervoor zeer ongeschikt was. De doorslag heeft gegeven het bezoek van den Commissaris der Koningin, die aan merking maakte op het ontbreken van een brandvrije ruimte voor het archief. Beslo ten werd toen om een kluis te bouwen buiten het gemeentehuis, met de ingang in de secretarie, die dan beneden zou worden ingericht. De veldwachter kreeg een andere woning en zoo werd besloten om het geheele gemeentehuis in gebruik te gaan nemen. Spr. brengt dank aan den heer Franclke voor het maken der plannen, en het toezicht, den heer v. d. Woestijne voor het bouwen van de kluis en den verbouw van de secretarie, en den heer L. Jobse voor het uitvoeren van het schilderwerk. Aangezien de namen der werkgevers allicht aan de werkzaamheden blijven verbonden, wil spr. aan de jongste tim mer- en schildersgezed, Chr. v. d. Woes tijne en W. Vader een herinnering aan bieden aan den verbouw in den vorm van een stuk gereedschap voor den ijver, wel ke zij steeds hij het verrichten der werk zaamheden 'hebben betoond. Beiden zeg den hiervoor 'hartelijk dank. De voorzitter brengt verder de raads leden dank voor het beschikbaar stellen der gelden en 'zegt dat dank' zij het zuinig beheer van een vorig bestuur dit uit de vlottende middelen kon worden betaald. Nu werd aan de aanwezigen een glas wijn aangeboden. Jhr van Teijlingen, oud-burgemeester feliciteert den voorz. en den Raad met deze secretarie waar mee een eind is gekomen aan de primi tieve behuizing van vroeger. Spr. hoopt, dat de burgemeester nog lang hier den schepter mag voeren. Nu de gemeente een nieuwe secretarie gekregen heeft hoopt Spr., dat men ook nog eens een nieuwe openbare school rijk mag worden. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door 'het hoofd der openbare school, den heer van Dijk en door den gemeentearts D'r O. v. d. Harst. De voorzitter stelde een dronk in op de opening van de nieuwe secretarie met kluis en sprak den wensch uit, dat deze onder Gods zegen tot in lengte van da gen tot 'heil der ingezetenen mag dienst doen. secretarie te willen openen waaraan deze gaarne gevolg gaf. De aanwezigen werden nu in de gele genheid gesteld om de inrichting te be zichtigen. Vanuit de hal van het gemeentehuis komt men eerst in een wachtkamertje. Van 'hieruit kan de eigenlijke secretarie worden betreden. Deze geeft een gezelli- gen en doelmatigen indruk. Er waren verschillende bloemstukken gezonden welke hier waren opgesteld. Vauit de secretarie kan men in de kluis komen welke een ruime bergplaats biedt voor het archief en door een zware Lipsdeur is afgesloten. Ook kan men vanuit de secretarie de burgemeesterskamer bereiken, welke een uitgang heeft in de hal. Achter is nog een fietsenbergplaats ingericht. Ook is de te lefoonverbinding tot stand gebracht. Een en ander maakt met de nieuwe meube len een keurigen en practisehen indruk. Vrouweipolder. Loop der bevolking over de maand October 1938. Ingekomen: S. Louwerse, dienstbode, A 29, uit Serooskerke (W.); J. Flipse, dienstbode, Gapinge B 87, uit Aagtekerke; M. Wondergem, zonder beroep, A 7, uit Aagtekerke; L. Jongepier, zonder beroep, A 45, uit Serooskerke (W.). Vertrokken: Bs J. W. Tunderman, pre dikant Geref. Kerk, A 107, naar Gronin gen, Helperbrink 23a; G. Corbijn, veldar- beider, A 94, n. Serooskerke (W.), Oost- kapelsche weg A 191; N. F. Franse, leerl. verpleegster, A 97a, Bergen op Zoom, stichting „Verderust"; P. Vos, veldarbei- der, Gapinge B 127, naar Sint Laurens, Noordweg A 77; L. Jobse, landb. knecht, A 67, naar Serooskerke (W.) B 32; M. Wondergem, dienstbode, A 107, naar Gro ningen, Helperbrink 23a. N.- en St. Joosland. De heer G. J. Toe bes, vroeger ambtenaar ter secretarie in deze gemeente, thans adj. comm. ter sec retarie te Boskoop, is uit 95 sollicitanten benoemd tot directeur van Sociale Zaken te Hoogeveen. Soeburg. Gisteravond hield alhier de Kleine Geref. Meisjesvereen. „Van knop tot bloem" haar feestelijke jaarvergade ring. De jaarverslagen gaven blijk van een bloeiend vereenigingsleven. Er wer den drie inleidingen gehouden. Voorts werd de avond gevuld door zang en voordrachten. Stavenisse. 'Gemeenteraad. In de gister gehouden raadsvergadering werd als nieuw lid geïnstalleerd dhr J. Hage, zulks in de vacature D. Stoutjesdijlk. Aan de plaatselijke afd. van het Groene Kruis zal een jaarlijksche subsidie van f 100 toegekend worden. Met het destructiebedrijf te Son (N. Br.) werd een overeenkomst aangegaan inzake het verbranden enz. van gestorven dieren. Besloten werd om te trachten in samenwerking met het bestuur van het Waterschap „Stavenisse" over te gaan tot verbetering van het wegdek in den Kerkweg en op den Molendijk. In de politieverordening werd een be paling opgenomen, waarbij eigenaren van gronden verplicht Ikunnen worden om h'oogopgaand houtgewas of heggen, staan de langs wegen, te snoeien. Een uitbreiding van het eenrichtings verkeer kwam tot stand. De verschillende begroetingen voor het dienstjaar 1939 werden vastgesteld. De begrooting is sluitend gemaakt zon der belastingverhooging. Aan de daar voor in aanmerking komende werkloozen zal ingevolge de rijksregeling een kolen- toeslag verleend worden. Aan dhr J. Oudesluijs werd op een nader door B. en W. te bepalen datum eervol ontslag verleend als hoofd der openbare lagere school. TO'leni Deze week werden van hier ver zonden voor het binnen- en buitenland ruim 7100 ton of 710.000 kg geschoonde en ongeschoonde mosselen. Het schoonen en opvangen van mosselen geeft zooveel werk, dat er in de gemeente thans geen werkloozen zijn. D'e botvisscherij werd deze week door slechts vijf vaartuigen uitgeoefend. De vangst was deze week goed loonend, daar de besomming per vaartuig van 160 tot 280 pond beliep. De prijs is f0,25 per pond voor de leurders. Eenige visschers hadden deze week nog het buitenkansje, dat zij een partijtje zee forellen en herders wisten te bemachtigen, welke werden verkocht voor f0,60 en f 0,25 per pond. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Den Bommel, J. T. Door nenbal te Wou'brugge. Vrije EVang. Kerk. Beroepen te Oude Pekela, T. H. Pen- ninga, cand. te Breskens. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Rijssen, J. Vreug- denh.il te Kampen. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. da de Vries (herdenking kerk hervorming), av. ds v. Dijk te Woi faartsdijk. Ierseke, Woensdag vm. ds de Bruyn, nm. ds Bons. Hansweert, 9.30 en 6.30 u. ds Plagge- mars. Geref. Kerken. Geersdijk, vm. en nm. leesdienst, av. ds Oostenbrink. Ierseke, Woensdag vm. en nm. ds v. Eg- mond. Geref. Gemeenten. Ierseke, Woensdag vm., nm. en av. ds Kersten. Geslaagd voor machinisten-examen diploma G de heer K. Faase te Vlissin- gen. Wielrijder bij Eindhoven gedood. Gisteravond is op den onbe- waakten overweg aan de Loostraat, ge legen op de slechts enkele minuten af stand van het station Nuenen, doch on der de gemeente Eindhoven, de 35-jarige Verberne, die den overgang per fiets passeerde, door den personentrein, die om 18.15 uur uit Eindhoven naar Hel mond vertrok, gegrepen en op slag ge dood. Het slachtoffer was werkzaam bij zijn Zwager, den 'heer Vogels te Nuenen en was afkomstig uit Maasbree (L.). D'e trein had tien minuten vertraging. i Bakker aangereden en ge dood. Gistermiddag fietste een 28-ja- rige bakker uit Jutphaas met zijn drie wieler op het Boutensche pad aldaar, toen een auto naderde. D'e weg, die daar zeer smal is bood weinig gelegenheid tot uitwijken zoodat de bakker trachtte zich tegen den hoogen berm in veilig heid te brengen. Hij kwam bij deze ma noeuvre te vallen en geraakte met zijn hoofd onder een der achterwielen van den wagen. De man was op slag dood. i Oplichter gearresteerd. In het najaar van 1936 maakte een te Alkmaar wonend meisje via een huwe lijksadvertentie in een der bladen kennis met een jongeman, die zich zeer be schaafd wist voor te doen. Hij' bezocht haar vaak met een auto en wist haar vertrouwen te winnen, zoodat het meisje er spoedig toe overging hem geld te lee- nen. Op een gegeven oogenblik verdween de adspirant-echtgenoot, het meisje f 120 en twee gouden ringen armer achterla tend. Door de politie werd een onderzoek in gesteld naar den man, die zich had be diend van den naam van een achtens waardig Indischman, met het resultaat, dat door bemiddeling van de Amster- damsche recherche de zwendelaar te Amsterdam kon worden gearresteerd. Na aanvankelijk hardnekkig ontkend te hebben, viel de jongeman, die al zes jaar is getrouwd, door de mand. Hij is, beschuldigd van oplichting, op gesloten. DE KONINGIN NAAR GRONINGEN. D'EN HAAG. Men deelt ons van offi cieele zijde mede, dat het in de bedoeling ligt van H. M. de Koningin een niet of ficieel bezoek te brengen aan Groningen. Dit bezoek zal plaats vinden 4 en 5 No vember a.s. De Koningin zal bijl die gelegenheid in de academie het raam overdragen door Haar aan de Universiteit geschon ken. Ook is de Koningin voornemens een gedenkteeken te onthullen ter herinne ring aan de ingebruikstelling van het op GroningscSh gebied gelegen gedeelte van het kanaal GroningenFriesland IJsselmeer en aan dit kanaal den naam van Starkenborgh-kanaal te geven. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 762. Licht op voor fietsers: Zondag 5 u. 18 min. Maandag 5 u. 16 min. Kattendijke. Uitslag openbare verkoo- ping gehouden door notaris E. C. van Dissel te Goes op Vrijdag 28 Oct. 1938, alhier, van een perceel bouwland, gelegen aldaar, groot 2.48.50 ha. Kooper dhr L. Lindenbergh Gz. te Wemeldinge voor 660 gld. per 39.24 a of den hoop f 4149,58. MIDDELBURG. Bevallen: M. J. Pe- trie geb. Zomer, z.; B. J. Drijvers geb. Kieboom, z.; M. Flipse geb. Geensen, d.; E.. de Veij geb. D'ingemanse, z.; A. J. Vreeke geb. De Back, z. ïnplaats van De Heere schonk WILLEM 3 P. DAVIDSE. M* J. A. DAVIDSE Goes, 29 October 1938 Oostsingel 60c. Heden overleed kalm, in den oud bijna 56 jaren, mi Man, Zwager en BASTIAAN 1 Uit aller i Wed. A. BAAS- Kapelle, 28 Octobc Begrafenis zal ben Maandag 31 middags om 12 u PH 1 L I PS-TELE dit wc U als» ff 89.- bü G° koopt, wenscl lijke c It Lange Kerkstraat S P O E Wegens sterfgeval een Waterstoker) stoffenhandel, ann kelen. Br. A 18593, Courant, Den Haagj CONSULT ATIE-BU ZENUW- EN ZIE uitgaande van de Sti rust" te Bergen De zittingen op h bureau worden gehq te Goes op den Maandag van iedere Gasthuis aan den C tot 4 uur; te Middelburg o; 4den Maandag van in het Gasthuis, van te Zierikzee op der van iedere maand i straat, van 1 tot 2 Kosteloos onderzo voor alle zenuw- en Op de Stichting Bergen op Zoom w voor het administra administratieve ervt Van Christelijke wing. Geen persoonlijk uitnoodiging. Eigenhandig gesel tiebrieven vóór 7 N« zenden aan den G< teur, met vermeldin Klerk. H.H. Pluimveeh. gens advertentie, da mijn kosten binnen remb. terugzenden, risico. Witte Legh., Patrij Legh., Barnevelder Reds, N.-H. Blauwi Hennen, alle geënt mnd. oud, 1,15 p. oud, 1,25 p. st.; id aan en tegen den Dezelfde rassen, 1 gen, 80 ct. p. st.; I Witte en Reekl. mnd, aan en tegen p. st. Worden franc huis geleverd. HEUVELS BR( Wijeben OverledenM. 27 j. jd. Ondertrouwd: A i- en C. M. van Bakker, 22 j. jm. 27 j. jd.; W. Griej E ijzeren, 25 j. jd.; en G. M. den E'xte Getrouwd: J. H i- jm. en M. Bossi Hampe, 61 j jm. e Een kleine adv< „Vraag en Aanboc MJ moruUbetaiing

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2