De achtste Teiligheidsweek der K.N.A.C. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Brief uit China. Radioprogramma. VAN 31 OCTOBER TOT 6 NOVEMBER A.S. EEN LEGIOEN VAN WEL LEVENDE WEGGEBRUIKERS. Het is nu reeds voor de achtste maal in successie, dat de Koninklijke Neder- landsche Automobiel Club door middel van haar jaarlijksche Veiligheids week de bijzondere aandacht van de weggebrui kers vraagt voor het vraagstuk der Ver keersveiligheid. In de eerstkomende week, dus die van 31 October tot 6 November, zal zij, dank zij veler medewerking, op tal van manieren en in velerlei vorm ex tra belangstelling wekken voor de in ver band met de toeneming van het verkeer, steeds dringender eisoh tot verhooging van de veiligheid op straat en weg. De K. N. A. G. is van meening, geleid door de ervaring van vele jaren studie van alles wat met het verkeer verband houdt, dat in de verkeersveiligheid de wellevendheid een zeer groote rol kan spelen. Zij heeft de overtuiging, dat zeer vele moeilijkheden en gevaren in het moderne wegverkeer zouden zijn te ver mijden door grootere hoffelijkheid en wel levendheid van alle weggebruikers. In verband daarmede heeft zij gemeend goed te doen ditmaal in haar jaarlijksche vei- ligheidsweek een begin te maken met een actie voor wellevendheid in het verkeer onder den slagzin: Paraat voor welle vendheid op straat. Ten einde daarvoor eten zoo groot en algemeen mogelijke belangstelling te wek ken bij alle weggebruikers, dus zoowel bij- automobilisten als vrachtautobestuur ders, motorrijders als fietsers, karrevoer- ders als voetgangers, heeft zij' besloten een weinig of nooit gevolgden weg in te slaan n.l. door oprichting van een Bond, welke geen bestuur heeft, nooit vergade ringen zal houden, geen contributie heft, maar aan alle toegetredenten de moreele verplichting oplegt het devies te onder schrijven: Vrijwillige verkeersdiscipline door en voor allen I CONSERVEN-INDUSTRIE. Naar het „Nieuws" verneemt, heeft de regeering haar goedkeuring gegeven aan de voorstellen betreffende de uitbrei ding van het conserven-laboratorium van het departement van Economische Zaken. Door deze uitbreiding, waarvoor de bedrijfscapaciteit van dit laboratorium aanmerkelijk vergroot wordt, zullen bin nenkort nieuwe experimenten gedaan worden ten behoeve van de conserven-in- dustrie hier te lande, welke in de afge- loopen twee jaren groote vorderingen heeft gemaakt. Behalve de conserveering van Indische vruchten in blik, welke als geslaagd mag worden beschouwd, heeft in den laatsten tijd de fabricage van vruchtensappen zich dermate vlug ontwikkeld, dat enkele groote importfirma's deze zelf ter hand hebben genomen. Zoo is de firma Geo Wehry Co. nog niet zoo lang geleden begonnen met het in den handel brengen van citroenkwast, welke hier te lande gefabriceerd wordt, en in alle opzichten superieur blijkt aan de ingevoerde buitenlandsche lemons- quash. Het resultaat hiervan is opmerkelijk; de import van Australische lemonsquash is de afgeloopen maand practisch nihil geweest. Zoo verneemt het blad verder, dat met technischen steun en advies van het con- servenlaboratorium een ander groot im porthuis binnenkort vruchtensap van zuuTzak, papaja en ananas zal brengen, die èn in prijs èn in kwaliteit de buiten landsche „juices" zullen beconcurreeren. De proefneming met de vervaardiging van wijnazijn uit ananas, welke korte lings genomen zijn, hebben zeer goede resultaten gehad. Het is niet onwaarschijnlijk, dat een particulier bedrijf voor de fabricage hiervan zal worden opgericht. VOORSTELLEN VOOR DE PROV. STATEN VAN ZEELAND. Geen bijdrage. Gedep. Staten stellen aan de Provin ciale Staten van Zeeland voor om afwij zend te beschikken op een verzoek van J. B. Wansink te Zieriksee om subsidie ten behoeve van den gevel van het perceel Meelstraat B 79 aldaar. Naar hun oor deel behoort de restauratie van gebouwen van particulieren niet tot het gebied der herstellingswerken waarvoor de Provin cie een bijdrage dient te verleenen. Overneming wegen in beheer en onderhoud. Gedep. Staten stellen voor van het wa terschap Schouwen en van de Commissie voor de grindwegen op Schouwen in be heer en onderhoud over te nemen het bij dat waterschap en die commissie in be heer en onderhoud zijnde gedeelte van den weg ZierikseeMoriaanshoofdSe- rooskerkeNoordwelleRenesseHaam stedeBurghWestenschouwen met zij tak van Haamstede naar het vliegveld, lang 17.25 km. en zulks tegen betaling aa f4744 aan de Provincie per jaar of meens f 135.535. W/'der wordt voorgesteld om 110 m. van fen Pro«v. weg TolenOud-Vosse- meer ten laste van de gemeente Tolen te brengen en daarvoor aan die gemeente f 582.02 uit de Provinciale kas te betalen. Onder den naam „Legioen van welle vende weggebruikers" hoopt de K.N.A.C. allen bijeen te brengen, die met haar de overtuiging bezitten dat de hoffelijkheid in het veilig verkeer eten belangrijke rol kan vervullen. Alle leden van de K. N. A. C. zijn automatisch bij het Legioen ingelijfd en iedere andere weggebruiker, die zijn devies onderschrijft kan er zich eveneens bij aansluiten. Voor de leden der K.N.A.C. zijn hieraan geen kosten ver bonden. Zij verplichten zich echter, te be ginnen met 31 'October a.s. een speciaal voor dit doel vervaardigde oranje wimpel waarop staat vermeld: Paraat voor wel levendheid op straat, zooveel mogelijk op hun auto te voeren, Niet-leden der K. N. A. C. kunnen, eveneens zonder betaling van contributie tot het Legioen toetre den; zij moeten echter den wimpel aan schaffen tegen den prijs van f 0.20 per stuk. Eventupele uit den verkoop de. wimpel® 'voortvloeiende netto baten wor den door de K.N.A.C. gestort in 't Fonds voor Bijzondere Nooden. Ieder die zich bij het Legioen aansluit ontvangt tevens een Bewijs van Inlijving, op de achterzijde waarvan de tien grond regels van de wellevendheid in het ver keer zijn vermeld, en welke hij of zij door zijn of haar aansluiting onderschrijft. Het spreekt vanzelf, dat nu in deze veiligheidsweek der K.N.A.C. voorname lijk het accent zal worden gelegd op de wellevendheid, daarvoor ook op verschil lende manieren propaganda zal worden gemaakt. Zoo heeft de Postcheque- en Girodienst zijn medewerking verleend door het stem pel waarmede in genoemde week de vele honderdduizenden briefomslagen welke hij verzendt, worden afgestempeld, van een slagzin te voorzien, welke de aan dacht op het Legioen vestigt. Natuurlijk blijven ook de verschillende radio-omroepvereenigingten niet achter; zij zullen door middel van kernachtige spreuken in de huiskamers belangstelling vragen voor de middelen welke tot een veiliger verkeer kunnen leiden. Provinciaal wegenfonds. De balans van het Provinciaal wegen fonds per 31 December 1937 geeft in ac tiva en passiva aan f 1.115.494.56. De re kening sluit met een eindcijfer van f 680.680.42 en een nadeelig saldo van f 132.641.79. Gedep. Staten stellen de Provinciale Staten voor een en ander zoo vast te stel len. Eveneens stellen zij voor de begrooting 1939 vast te stellen en wel op een eind cijfer van f 561.700 met een geraamd na deelig slot van f 31.700. Wegenonderhoudsfonds. Ged. Staten stellen voor de begrooting 1939 van het Provinciaal wegenonder houdsfonds vast te stellen op f 130.763.78 met een batig slot van f 48.000, wat den gewonen dienst betreft en f 600.902.21 met een batig saldo van f 233.669.75 voor den kapitaalditenst. Tertiaire wegenfonds. Voor het eerst wordt de vaststelling van een begrooting voor het tertiaire we genfonds voorgesteld door Ged. Staten en wel met een eindcijfer van f 280.000 en een batig saldo van f 115.000. Begrooting stoombootdiensten. De ter goedkeuring aan de Provinciale Staten voorgelegde begrooting van de stoombootdiensten op de Westerschelde wijst wat de algemeene exploitatie betreft een eindcijfer aan van f 228.000 met een bijdrage van het rijk van f 168.000, en van de Provincie een van f 42.000 voor de lijnen VlissingenBreskens, Neuzen Hoedekenskerke en HansweertWals oorden en bovendien f 18.200 van de pro vincie voor den dienst VlissingenNeu zen. De begrooting van kapitaalsinkom sten en uitgaven wijst f 15.000 als eind cijfer voor een kantoor te Neuzen en te vens een post memorie voor den houw van een motorschip. De begrooting voor den dienst op de Oosterschelde wijst eten eindcijfer aan van f 90.425.63 met een verlies van f 38.000. De motordiensten in 1937. De motordienst tusschen Kortgene en Wolfaartsdijk heeft aan de Provincie in 1937 een goed slot opgeleverd van f 32.843.38 en de motordienst tusschen Veere 'en Kamperland een kwaad slot van f 5081.99. Fabrieksbrand. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is in den afgeloopen nacht een felle brand uit gebroken in het gebouw van de N.V. Bergsche Houtwarenfabriek te Utrecht. De brandweer, die spoedig op het ter rein van den brand arriveerde, bestreed met groot materiaal den vuurhaard op energieke wijze en het gelukte haar na een half uur van ingespannen arbeid den toestand volkomen meester te wor den, zoodat uitbreiding kon worden voorkomen. Door auto aangereden en gedood. Gisteravond is de 71-ja- rige heer J. G. uit Horn, toen hij' te voet op weg was naar Roermond, op den weg RoermondHorn door een personen auto uit Roermond aangereden. Hij' liep een ernstige schedelbasisfracluur op en overleed enkele oogenhlikken na het on geluk. Wagen met vee te wa ter. Woensdagmiddag reed de veehan- DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN VERSTIJFD EN NIET IN STAAT TE BEWEGEN. Loopt thans trappen als de beste. Als al uw gewrichten stijf waren, zoudt U ook alles doen om daarvan verlost te worden. D'eze vrouw probeerde van alles, maar de pijn bleef tot zij Kruschen nam. „Toen ik met Kruschen Salts begon, had ik rheumatische pijnen in mijn beide knieën. Zij waren vreeselijk opgezwollen en ik kon niet zonder hulp uit mijn stoel opstaan; een trap oploopen was een mar teling voor mij. Ik probeerde van alles en toen niets 'had geholpen, begon ik met Kruschen. Nu loop ik hard trappen op en af en kan zelfs op mijn knieën gaan liggen zooveel ik wil." Mevr. H. S. Rheumatische pijnen zijn bijna steeds het gevolg van een overmaat van urine zuur in het lichaam. Twee van de zes zouten in Kruschen lossen het urinezuur op; andere 'helpen de natuur dit langs de natuurlijke kanalen te verwijderen en blijven bovendien Uw organen aansporen tot geregelde, krachtige werking. Na korten tijd zullen Uw pijnen afnemen, waarna ze tenslotte voorgoed achterwege zullen blijven. Kruschen Salts is uitslui tend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. (Adv.) delaar G. R. te Weesperkarspel, verge zeld van zijn zoon H. R. met paard en wagen, waarin drie kalveren geladen waren, in den Lagen Bijlmer, om de die ren naar Amsterdam te vervoeren. Op den zeer smallen dijk liepen schooljon gens met hun jas te zwaaien, waarvan het paard schrok, een zijsprong maakte en met den wagen in den Bijlmer sprong. Het gelukte vader en zoon er met een nat pak af te komen en ongedeerd op den vasten wal te klauteren, doch met de die ren was het ernstiger gesteld. De wagen was n.l. omgeslagen en lag grootendeels over het paard heen. Twee kalveren kon den worden losgesneden en op het droge gebracht, doch zoowel het paard als een vet kalf verdronken. Aanvaring op de Nieu we M a a s. Op de Nieuwe Maas is het motorvrachtschip Walcheren 2, schipper W. Vermeulen uit Middelburg, in botsing gekomen met de Metallicus I, schipper G. Brendel uit Rotterdam, door dat men elkaar aan boord van de sche pen verkeerd begreep. De Walcheren 2 kreeg een gat aan stuurboord, waardoor het schip water maakte. De motorsleep boot Merel heeft het scheepje op sleep touw genomen en bij de Maalbaven aan den grond gezet. De Metallicus had ave rij aan den voorsteven en is naar de Mer- wehaven doorgevaren. 'Een rijke arme. De Zwol- sche politie arresteerde Woensdag een man ter zake van openbare dronken schap. De man maakte een zeer sjofelen indruk, doch toen teen hem op het poli tiebureau fouilleerde vond men een be drag van f 7000 op hem. Bij het onderzoek van de antecedenten van den man bleek, dat men hier te doen had met iemand, die ondersteunde was van een kerkelijk armbestuur en zich verder onlangs voor rekening van de ge meente in een ziekenhuis had laten verplegen. Van het armbestuur ont ving hij; in totaal f 152,50, de gemeente ondersteunde den arme met een bedrag van f 56,25. De f 7000 bleken zijn onver vreemdbaar bezit te zijn. Rij zal zich thans te verantwoorden hebben voor het onrechtmatig ontvangen van steungelden. Het gebruik van Basiphos. De Rijkslandbouwconsulenten in Zee land schrijven in het Z. Lbld. van deze week over het gebruik van Basiphos het volgende: Voor deze meststof, die van Belgischen oorsprong is, wordt in onze provincie hier en daar nog al reclame gemaakt. Voornamelijk wordt gepropageerd het Basiphos III, welk product volgens de propagandabrochure de volgende sa menstelling heeft: 12 °/o fosfor (waarvan 40 °/o oplos baar in 2 citroenzuur); 56 °/o CaO (ongebluschte kalk); 22 °/o 'kiezelzuur (Si0'2); Verder nog wat kali-, ijzer- en mag- nesiumijverbindingen. Het fosforzuur, waar 't bijl deze mest stof in eerste instantie om gaat, lost dus slechts ten deele op in een zwak zuur (40 °/o). De rest is slechts oplosbaar in sterkere zuren. Reeds op grond hiervan is men ge neigd de conclusie te trekken, dat het fosforzuur in dit product moet worden gerekend tot d'e moeilijk oplosbare fos faten. Reeds uit dit feit zal men tot de con clusie moeten komen, dat dit product weinig perspectieven biedt en dat men beter zich kan houden aan de bekende fosforzuur-meststoffen. Ook in de versla- (gen van het Rijlkslandbouwproefstation te Maastricht komt men tot dezelfde con clusie. Inmiddels zij!n echter met Basiphos enkele proeven genomen, die een volko men bevestiging vormen van het boven staande. In het Overij'selsch Landbouwblad van 6 Oct. 1938 werd een verslag gegeven waarbij de volgende resultaten werden verkregen: Zonder fosforzuur 20 kg hooi p. are; basiphos 22,5 kg hooi p. are, algiersfos- faat 26 kg hooi p. are; slakkenmeel 35 kg hooi p. are; fertiphos 38,5 kg hooi P'. are. Niet te beschrijven ellende. Wij ontvingen een brief van den be kenden zendeling P, Leynse te Pe king, waaraan wij het volgende ont- leenen: „De droom van onzen verloftijd is ver vlogen, een rots van werkelijkheid is in haar plaats gekomen. Wij zijn terug in China voor een zevenjarige periode van zendingsarbeid. Wederom vindt ons leven uitdrukking in de Chineesche, Engelsche en Hollandsche taal. Dadelijk reeds te Shanghai zagen wij straat aan straat verbrande huizen en verwoeste winkels. In groepjes stonden de Chineezen er naar te staren, stil en stom geslagen. Te Peking is de atmospheer gedrukt en nerveus. Er heerscht een gevoel van onrust, een sensatie van gevaar. In den omgang met de Chineezen gevoelt men, dat er iets ernstigs gebeurd is. Het is als een rouw- stemming. Eigen grond is weggenomen. Tegelijk is het inspireerend om de zelf- beheersching van de ouderen, den moed van de jongeren, en het aanpassings vermogen van de noodlijdenden gade te slaan. Op het platteland heerscht groote verwarring. Vijf mijlen buiten de stads poort en men is overgeleverd aan de willekeur van middeleeuwsche roovers- benden en rondtrekkende groepen van vrij buiters. Niettegenstaande den chaos is het bemoedigend, dat de Chineezen zoo beheerscht blijven en in alle omstandig heden zoo helder van denken. Met een ontroerend vertrouwen blijven zij hopen op den dag van morgen. Meer dan ooit zoeken zij naar een innerlijke macht om bruut geweld paal en perk te stellen. Als gevolg daarvan zijn onze kerken aldoor geheel gevuld, onze Evangelisatiegebou wen meestal vol en de diverse huis bijeenkomsten goed bezet. De oorlog helpt mee aan de verdieping van het, geeste lijk leven. Op onzen Zendingspost is sinds het uitbreken van den strijd de nadruk ge legd op de uitleving van het Christen dom. Eén van mijn Evangelisatiegebou wen werd gedeeltelijk veranderd in een vluchtelingenkamp. Een aantal van huis verdreven landbouwers ontvingen daar onderdak en iederen dag gratis een maal tijd. Van 400 tot 600 verwaarloosde kin deren, dakloos door den oorlog, kregen daar dagelijks een uitdeeling van boonen- brei. Gedurende de zomermaanden werd daarmede gestopt. Doch zoodra het koude weer begint, hopen wij de verzorging voort te kunnen zetten. Velen van deze onschuldige slachtoffers leiden een leven, waarvan slechts weinigen in Holland zich een voorstelling kunnen vormen. Wij be grijpen vaak niet hoe deze kleinen in het leven blijven. Altijd hongerig, verwaar loosd en vervuild, zwerven zij over de straten op zoek naar iets eetbaars. Te Paotingfu, één van onze buitenposten, is een vluchtelingenkamp, waar reeds Zonder nu verder op deze resultaten in te gaan, blijkt zeer duidelijik, dat de opbrengst met basiphos zeer te wenschen overliet en belangrijk achterstond bij slakkenmeel en fertiphos. Het Rijkslandbouwproefstation te Gro ningen nam een serie potproeven met ba siphos in vergelijking met andere fosfor- zuur-meststoffen op een tweetal grond soorten, met haver als proefgewas. Het belangrijkste resultaat was wel: 1. Dat basiphos een fosfaatmeststof is waarvan het fosforzuur niet gemakke lijk ter beschikking komt; 2. Dat basiphos als fosfaatmeststof niet op een lijn gesteld mag worden met de bekende meststoffen als slakkenmeel en super. Wij' meenen met nadruk de Zeeuwsche landbouwers te moeten aanraden niet op de basi'phos-aanhiedingen in te gaan. Zaterdag 29 October 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. KRO- Uitz. 8.09—9.15 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram. 2.454.00 Kinderuur. 4.05 Ber. hierna het KRO-Orkest. (4.455,00 Gram.) 5.30 Esperanton. 5.45 De KRO-Nachteg. 6.15 Gram. 6.20 Journalist, weekoverz. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie over che mische strijdmiddelen. 7.35 Act. aetherfl. 8.00 Ber. ANP; meded. 8.15 Overp. met muzikale omlijsting. 8.35 KRO-Orkest. 9.00 Revue-progr. 9.45 Intermezzo. 9.55 De KRO-Melod., m.m.v. solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Internat, sportrevue. 10.5512.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.U0 VPRO. 8.00 VARA-Kalender. 8.15 Gram. (Om 8.16 Ber.) 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. voor Arb. in de Continubedr. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 2.00 Econom. overz. 2.20 VARA- Orkest. 3.10 Reportage. 3.30 Utr. Sted. Ork. m.m.v. solist. 4.30 Esper.-uitz. 4.50 Resid. orkest, m.m.v. soliste. 5.30 Filmland. 6.00 Zang en orgel. 6.30 Gron. uitz. 7.00 Gram. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Bijbelver tellingen. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP, VARA-Varia. 8.15 Esmeralda. 8.45 Toespraak. 8.55 VARA-Orkest. 9.45 Gram. 10.30 Ber. ANP. 10.35 Community-Singing. 11.0012.00 Gram. Zondag 30 October 1938. HI1MERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8,30*NCRV, 9,30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenw. 9.30 Gram. 10.00 Hoog mis. 11.45 Gram. 1.00 Boekbespr. 1.20 KRO-Melod. en solist. 2.00 Godsd. on- derr. 2.30 KRO-Kamerork. 3,00 Piano- sedert een jaar een duizendtal vrouwen en kinderen zijn ondergebracht. In Shun- tehfu, den volgenden Zendingspost, kam peeren in en rondom de kerk 1300 vluch telingen. Verspreid over de provincie zijn er in onze kerken meer dan honderd vluchtelingenkampen opgericht. De moes ten daarvan zijn klein, maar sommigen vrij omvangrijk. Deze boodschap van naastenliefde dringt beter dan een preek tot de harten der Chineezen door. Iederen dag wordt de economische ho rizon donkerder. Bij al de oorlogsellende heeft het felle regenseizoen groote schade aangericht. Alleen reeds in onze provin cie stonden twee maanden lang 540 dor pen half onder water. Te Peking zijn on geveer 500 huisjes en krotten door de re gens ingestort. Dezen winter zal de hon gersnood menig gezin probeeren binnen te dringen. Velen zullen den wreeden win tervorst niet kunnen weerstaan. De prij zen van etenswaren klimmen gestadig. Sommige prijzen, zooals van meel, de voe ding van de Noord-Chineezen, zijn vier maal hooger dan in normale tijden. De groenten zijn reeds buiten het bereik van den werkman en naar men verwacht, zul len dezen winter zelfs de gegoeden geen kolen meer kunnen bekomen. De werk loosheid is schrikbarend. Ook bekwame vaklui 'hebben veelal niets te doen. Dat is de reden waarom de menschen op straat er zoo bezorgd uitzien. Zelfs de kinderen verliezen hun jeugdigheid. De zorgen ko men met rassche schreden nader. Men schijnt te begrijpen, dat uitkomst haast niet meer mogelijk is. In vergelijk met het nationale lijden zijn onze eigen zorgen wel heel miniem. D'at wij, ofschoon wij niets te declareeren had den, drie weken lang moesten wachten om onze bagage door de douane te krijgen, vervalt daarbij' in het niet. Eveneens, dat het dak van ons huis lek bleek te zijn, juist nadat wij al ons meubilair hadden laten opknappen. Een naoht van stroo- mende regen produceerde veertien „zond- vloeden van kalkwater" over onze bedden en meubels. Ofschoon ik mij plechtig voor genomen had wat meer „naar den vleeze" te leven, een raad mij door een van Hol land's meest bekende predikanten gege ven, verloor ik de eerste twee maanden, door een overstelpend aantal preeken in de Chineesche taal, zestien pond in ge wicht. It is difficult to take life easy. In China zijn daarvoor te vele gelegenheden om het Evangelie te verspreiden. Gedu rende den herfst en winter heb ik mij voorgenomen verscheidene Evangelisatie campagnes en conferenties te houden in samenwerking met Ds Hsieh, een van on ze Chineesche predikanten en Miss Kung, een bekende opwekkingspredikster in on zen Zendingsdienst. Ook zal ik een groot gedeelte van mijn tijd moeten besteden aan hulpverschaffing aan noodlijdenden. Men kan nu eenmaal niet het Evangelie verkondigen en de armen van honger la ten omkomen. duo BormioliSemprini en gram. 3.45 Pauze. 3.50 Verv. orkestconc. 4.30 Voor de zieken. 5.00 Geref. Kerkd. Hierna: het Geref. Evang. Zangkoor en solist. 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 Gram. 8.45 Radiotooneel. 9.00 KRO- Melod. en solist. 9.20 Gram. 9.30 KRO- orkest. 9.55 Causerie „Christus Koning". 10.10 Het Amst. a capella-koor „Bel Can to". 10.30 Ber. ANP. 10.40—11.00 Epi loog. HILVERSUM II. 301,5 M. 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 6.30 VPRO, 8.0O—12.00 AVRO. 8.55 VARA-Kalender. 9.00 Ber. 9.05 Tuinb. praatje. 9.30 Gram. 9.45 Cause rie „Van Staat en Mij1". 9.59 Ber. 10.00 Residentieorkest (o:pn.). 10.4-0 Declam. en gram. 11.00 VARA-orkest en gram. 12.00 Het woord van de week. 12.05 AVRO'-AeoIian-orkest. 1.00 Discon. 1.30 Causerie „Bali als toeristenland". 1.50 Gram. 2,00 Boekbespr. 2.30—4.20 Con- certgeb.-ork. en soliste (3.153.35 Boek bespr.) 4.25 AVRO-ork. 5.00 Esmeralda. „Tot in alle deelen van het land". 6.40 Wijdingswoord. 7.00 Ned. Herv. Kerk dienst. 8.00 Ber. ANP; Radiojournaal; meded. 8.20 AVRO-Amusementsorkest, AVRlO-Girls en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Omroeporkest en solist. 10.00 Vraag gesprek. 10.15 AVRO-Tango-orkest en solisten. 11.00 Ber. ANP. 11.10 Renova- kwintet. 11.4012.00 Piano. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond 'van 29 October: Zwakke tot matige wind uit N. tot W. richtingten, mistig en betrokken tot zwaar bewolkt weer, met later kans op eenige lichte regen, weinig verandering in tem- peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Zaterdag 5 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6