SCHEEPJESWOL Wat een moedig man vermag. Dwaas en niet ongevaarlijk. Leestafel Gemengd Nieuws De Regeering en de r Jeugdwerkloosheid. Ingezonden Stukken. Telegrammen. Laatste Berichten. Finantiëeie Berichten. Voor beter breiwerk betere wol, dust Burgerlijke Stand. Rechtszaken Landbouw. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen "dis. (tiokpociatutom." In de afdeelingen van de Tweede Ka mer i® bij de behandeling van de Rijks- begrooting ook aandacht geschonken aan den huidigen internationalen toestand en de houding van Nederland in betrekking daarmede. Blijkens het Voorloopig Verslag ver klaarden „eenige leden" van eenig vriend schappelijk karakter, dat de 'buitenland- sche politiek van ons land jegens de to talitaire staten zou kenmerken, nimmer iets te hebben bemerkt. Deze leden achtten integendeel mede daarom het gevaar, dat Nederland in een wereldconflict zal worden betrokken, nu grooter dan in 1914, omdat bepaalde groe pen en in haargevolg de regeering er in geslaagd zijn, in hreede lagen van ons volk een mentaliteit te scheppen, welke niet gericht is op on zijdigheid, doch op strijd tegen het natio- naal-socialisme". Het is zonder meer duidelijk, in welken hoek deze „eenige leden" gezocht moeten worden. De hier gemaakte opmerkingen komen vrijwel woordelijk overeen met wat Mus- sert in de Amsterdamsche vergadering betoogde. Hier wordt niet meer of minder be weerd, dat de Regeering er op uit is ons land in conflict te brengen met nationaal- socialistisch geregeerde landen. Uitermate dwaas is deze redeneering. Maar in haar dwaasheid en omdat zij telkens in openbare vergaderingen en in de pers herhaald wordt, niet ongevaarlijk. Middelburg (Gasthuiskerk), 10 en 2 u. leesd., (nm. Voorber. H. Av.) Vrije Evang. Gemeenten. Goes, 7.30 u. bidst., 9.30 en 6 u. ds v. d. Vis. Maandagav. 8 u. bidstond. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds Werges. Ierseke, vm. en nm. ds Mooij. Bath, 9.30 en 2 u. dhr Verboom. Geref. Kerk (H. V.) Middelburg, 10 u. leesd., 6 u. geen d. Oud Geref. Kerk. Kolijnsplaat, 9.30 en 6 u. en Dinsdag 9.30 en 6.30 u. ds Franke. Kamperland, Woensdag, 9, 2 en 6 u. dhr Kolijn te Papendrecht. Leger des Heils. Goes, 7.30 u. bidstond, 10 u. heiligingsdienst 4 u. openluchtmeeting, 8 u. verlossings samenkomst. Leidster kap. Westra. Spaar u zelf. Practisch Handboek voor het leven, 'door Dr J. G. Men ken. Uitgave La Rivière en Voor hoeve, Zwolle. Een populair geneeskundig werk. Ge schreven, naar D'r Menken in een voor woord meedeelt, „voor hen, die zich voor den mlensch, zoo hij daar reilt en zeilt, interesseeren, zoowel in gezonde als in zieke dagen. Zooals hij leeft met zijn goe de en kwade eigenschappen, met zijn goe de gewoonten en slechte. Voor hen, die belangstelling hebben voor de werking van hun organisme, met name als ze de functie van hun lichaam en geest in orde wilton houden. Dus voor een ieder die gezond wil blijven, die alles wil mij den wat zijn gezondheid kan schaden. Voor ouders, wien de goede ontwikkeling van hun kinderen ter harte gaat. Ook voor hen, die ziek zijn; die aan het bed gebonden zijn; eveneens voor allen die van hun ziekten (en kwalen bevrijd willen wor den." „Het is, aldus verder de schrijver, mijn vaste overtuiging, dat er veel is in onze levenswijze dat een goede ontwikkeling en functionneering van ons organisme in den weg staat. Daarop te wijzen en richt lijnen te geven ter verbetering hiervan, stond ons als doel voor oogen." Wij gelooivlen dat Dr Menken bij' de uit werking van deze gedachten uitstekend geslaagd is. Hij geeft geen populair-geneeskundig handboek. Maar wel geeft dit boek aller lei voorschriften voor een normale gezon de levenswijze, waarbij' rekening is gehou den met de verschillende levensomstan digheden. Dit boek maakt den indruk uit de prac- tijk geboren te zijn. Degenen die met ziek ten en kwalen te tobben hebben zullen er veel uit kunnen leeren. Dit geldt inzon derheid voor ouders die bij het opgroeien van hun kinderen voor allerlei vragen komlen te staan, waarop zij' hier het ant woord krijgen. Wij kunnen dit prettig geschreven werk dan -ook ten zeerste aanbevelen. Het laat zich gemakkelijk lezen. En bet genot van bet lezen wordt nog verhoogd door een zestigtal illustraties van Jan Wilmink. De uitgeefster zorgde zooafe wij' dat van La Rivière en Voorhoeve gewoon zijin, voor een keurige uitvoering. Onregelmatigheden te Delft. De laatste daghn gingen er te Delft geruchten over onregelmatigheden bij den gemeentelijken dienst van open bare werken. Thans meldt het A.N.P., dat de politie een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld, dat zich in meer dan één richting be weegt. Verschillende maatregelen warden overwegen. „De Maasbode" meldt, dat overwogen wordt, om op jeugdige werkloozen eenigen dwang tot deelneming aan jeugdwerkloo- zenkampen uit te oefenen door middel van de steunverleening aan de ouders. In verband hiermede vernam het „Volksblad", dat de desbetreffende over weging van den minister van Sociale Zaken betrekking heeft op eenige duizen den jeugdige werkloozen, van achttien jaar en ouder, die reeds vroeger een be paald loon in het bedrijfsleven hebben verdiend en voor wie de ouders boven den gewonen kinderbijslag een extra uit- keering ontvangen, 's Ministers overwe ging nu betreft de vraag of het wensobe- lijk is, deze extra uitkeering aan de ouders in te houden voor het geval, dat genoemde jeugdige werkloozen weigeren, aan de jeugdwerkloozenkampen deel te nemen. Voorts zou de regeerinig overwegen, om den leeftijd, waarop kinderen tot het bedrijfsleven worden toegelaten en die nu veertien jaar bedraagt, een of twee jaar later te stellen, maar het ligt niet in haar bedoeling om in verband hiermee de leerplicht te verlengen. Wel zou zij voornemens zijn om aan de periode tus- schen het tijdstip, waarop de kinderen de school zullen verlaten, en dat, waarop zij in het bedrijfsleven hun intrede zullen doen, een inhoud te geven door middel van een voorsoholing voor het bedrijfsle ven, waardoor tevens het leegloopen zal worden voorkomen. Verkoopsters gevraagd. E'en verdacht zaakje. Eeni gen tijd geleden verschenen in de Utrechtsche bladen advertenties, waarbij jonge meisjes werden opgeroepen dienst 'te doen als leerling-verkoopsters in een nieuw op te richten modezaak. Zij', die op deze advertentie reflecteerden, kregen bericht zich op 26 October in een hotel in de omgeving van het Stationsplein te Utrecht te vervoegen, ten einde nader door een Utrechtsch arts te worden on derzocht. Woensdagmiddag, aldus het „Bbld." tegen half vier verschenen eeni ge dezer meisjes; zij meldden zich bij den portier, waarna zij in een wachtka mer werden binnengelaten. Intusschen was de vader van een der sollicitanten zoo verstandig geweest naar de onderneming te informeeren, waarbij zijn dochter waarschijnlijk een plaats zou kunnen krijgen. Daar men hem nergens inlichtingen kon verstrekken, wendde hij zich ten slotte tot het hoofdbureau van politie. Daar bleek men een arts van den naam als door de firma opgegeven niet te kennen. Voor alle zekerheid gingen eenige rechercheurs mee naar het ho tel, waar zij vernamen dat reeds voor het vastgestelde tijdstip eenige meisjes bij' den firmant waren toegelaten. Daar had den zij vernomen dat het de bedoeling was een filiaal van een groote modezaak te openen aan de Mialiebaan. Voordat zij' in dienst zouden treden, moesten zij eerst worden opgeleid in een der afdeelingen van het Hilversumsche fi liaal. Goede salarissen werden in uitzicht gesteld, n.l. bedragen van f 40, f 45 en f 50 per maand. Deze bijzonderheden kwam de politie later te weten. Zij greep reeds in, toen haar bleek, dat een der sollicitanten bij gebrek aan een arts door een zakenman zelf werd onderzocht. D'eze had zich van een percussiehamer voorzien en was juist bezig een der meisjes te onderzoe ken toen de rechercheurs binnentraden en den man arresteerden. Hij' werd medege nomen naar het hoofdbureau van politie. Gebleken is, dat geen modezaak van den opgegeven naam bij de Urechtsche Kamer van Koophandel bekend is en dat evenmin een aanvrage tot vestiging bij haar is binnengekomen. De zakenman, die thans is opgesloten op het hoofdbureau, is te Amersfoort woonachtig. Hij is 46 jaap oud en geeft zich tevens uit als verslaggever van een courant. Met vliegtuigen tegen scha del ij, ke insecten. Vanwege de Nederlandsche Heidemaatschappij zal op de Rips, houtvesterijl de Stip^ pelherg, morgenochtend 'vroeg, mits het weer gunstig is, eten proefbestuiving uit vliegtuigen ter bestrijding van schadelijke insecten geschieden. De proef moet vooral aantoonen of het al dan niet practisoh mogelijk is bosschen of lanen met vliegtuigen voorzien van eenvoudige hulpmiddelen voor dat doel te bestuiven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Voorzichtig met paarden op den wegl Geachte Redactie, Nu het 's avonds weer vroeger donker wordt, blijkt het, dat zij, die op het land met paarden bezig zijn tot het donker is, als zij met hun paarden naar huis gaan, en dan den weg op moeten, een groot ge vaar opleveren voor hen, die met de auto op den weg zijn en bovenal voor hen zelf. Als zij, die met hun paarden naar huis gaan nu maar een brandende lantaarn in hun hand hadden, dan zag je als be stuurder toch licht en was het gevaar minder groot. Gisteravond ben ik zelf bijna op een span paarden gereden toen ik met gedempt licht moest rijlden voor te genkomende fietsers. Waarlijk hier is nog wel iets te verbe teren met het drukke snelverkeer van te genwoordig, en daarom zag ik gaarne deze waarschuwing voor geleiders van paarden en voor autobestuurders in Uw blad opgenomen. W'olfaartsdij'k. G. HEYNSDIJK. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. HULST. Gisteravond heeft zich op den Provincialen weg WalsoordenHulst een ernstig ongeval voorgedaan, waarhij 2 personen werden 'gewond. Een personenauto, bestuurd door den 20-jari'gen chauffeur P. de Koning uit Kloosterzande, kwam in hotsing met een met paard bespannen wagen. Het paard werd op slag gedood. De voerman, de 32- jarige Zaman uit St. Jansteen, liep een beenbreuk op en bekwam verscheidene vleeschwonden. Zijn toestand is zorgwek kend. De chauffeur liep verwondingen aan 'het gelaat op. De auto en wagen werden totaal vernield. NIEUW MALTHUSIAANSCHE TENTOONSTELLING VERBODEN. DEN HAAG. De burgemeester dezer gemeente heeft op grond, dat 'de betrok ken tentoonstelling moet worden geacht in strijd te zijn met de goede zeden, af wijzend beschikt op -het verzoek van den voorzitter van de afdeeling van den Nieuw MaJlthusiaanschen Bond om een tentoonstelling te mogen houden van voor werpen, betrekking hebbende 'op het werk der consultatiebureaux 'van dezen Bond. Ook het vertoonen van films is niet toe gestaan. Moreele en geestelijke herbewapening. APELDOORN. Van officieels zijde meldt men 'ons, dat H. M. de Koningin hedenmiddag de personen, werkzaam op het domein Het Loo in de houtvesterijen en bij het Jacht-Departement heeft uitge- noo'digd tot een bespreking over de mo reele en geestelijke herbewapening. Keurmeester veroordeeld'. ZUTFEN. De Rechtbank veroordeelde heden een (keurmeester van den keurings dienst van waren die terecht had 'gestaan wegens diefstal van waren ten nadeele van een winkelier, waar hij een inspectie 'verrichtte, tot 10 maanden gevangenis straf, waarvan 4 maanden onvoorwaar delijk met aftrek van preventieve hechte nis en 6 maanden voorwaardelijk met een ■proeftijd van 2 jaar en onder oplegging van bijzondere voorwaarden. Doodelijk arbeidsongeval. VLAARDINGEN. Op de werf van Wilton Feyenoord te Schiedam is van morgen de 51-jarige P. B. uit Vlaardin- gen in de motorhal tusschen de as van een motor bekneld geraakt en vrijwel op slag gedood. De man was gehuwd en vader Van drie kinderen. DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. MILLIN'GEN hij' NIJMEGEN. Gister avond liep de 22-jarige schilder J. H. uit Millingen op de scheepswerf alhier met een looplamp over een schip. In de lamp ontstond kortsluiting, waardoor H. werd getroffen en vrijwel op slag werd gedood. SCHERP ANTWOORD VAN BOEDA PEST AAN PRAAG. De Hongaarsohe regeering heeft gister de jongste nota van Praag besproken en na een discussie van twee uur het ant woord vastgesteld, dat onmiddellijk is verzonden. Volgens Reuter zou het in scherpe be- woordigen zijn gesteld. De Hongaarsohe regeering protesteert in haar antwoord tegen het feit, dat de regeering van Tsjecho-S'lowakije in haar nota niet inging op het denkbeeld van een volksstemming onder de Slowaaksche en Roetheensche minderheden, welke volksstemming deze minderheden volgens Boedapest zouden eischen. Verder verlangt de Hongaarsohe regee ring dat de gebieden, welke worden be woond door een onbetwistbare Hongaar sohe meerderheid, worden uitgesloten van arbitrage. Korte Berichten. Een Engelscbe bommenwerper is ■bij Teesdale '(Durham) neergestort. De drie inzittenden kwamen daarbij om het leven. Ierseke. Door notari® Kram zou 'heden worden geveild, ten verzoeke van de fa milie de Munck: 1 huis aan de Meule- meesterstraat 12, groot 1 a. 42 c.a. Hoog ste inschrijver I. Hage voor f 2200; 2. huis in 'de Randwijikstraat no. 10, groot 1 a. 45 c.a. Hoogste inschrijver dezelfde voor f2225; 3. huis aldaar no. 8, groot 1 a. 45 c.a., hoogste inschrijver dezelfde voor f 2230; 4. huis aldaar no. 4, hoogste inschrijver J. 'v. Putten c.s. voor f 1450; 5. Café en huis aldaar no. 6, 'groot 4 a. 60 c.a., hoogste inschrijver C. B. de Bliek c.s. voor f 2001. Combinatie 5 en 6, hoog ste inschrijver J. v Putten c.s. voor f 3460. Alles bleef onverkocht. Een huis aan de N. Kerkstraat 24, groot 1 a. 43 c.a., werd voor de erven Reynhoudt verkocht aan Wed. C. Polder man voor f 1700, plus 7Vs pet., plus f 25. De heer Nijpels vertelt in het „Han delsblad" van het gebeuren in Spanje. Ons trof zeer in het bijzonder hetgeen hij mededeelt omtrent het moedig optreden van een onderwijzer en zijn zoon, waar door een stad werd behoed voor een ont zettend gevaar. De nationalisten hadden bezit genomen van Sevilla en nu besloten de communis ten 'die stad te vernielen. Zij vormden daartoe een colonne, die met tank en kisten ecrasiet de stad zou den aanvallen. Maar een onderwijzer, die Franco's partij had gekozen, vernam het gevaar. En nu verhaalt Nijpels hoe deze moe dige man durfde op te treden. Ze lagen op de loer, de onderwijzer met een jachtgeweer, dat met hagel was ge laden, ten de knaap met een karabijn met kogel. Toen de colonne aankwam, de tank voorop, mikte de onderwijzer op de smalle spleet, waardoor de chauffeur kij ken moet. Had hij met een gewoon ge weer met kogel geschoten, dan had hij zeer waarschijnlijk misgeschoten en was er verder niets gebeurd dan dat er twee lijken van burgers meer in Andalusië langs een weg gelegen hadden. Maar nu raakte een der hagelkorrels den chauf feur in een oog. Die verloor zijn stuur, de tank reed dwars 'over den weg en ver sperde dezen voor de vrachtauto's die er achteraan kwamen. Een kogel uit de ka rabijn 'deed een der kisten met ecrasiet ontploffen. De paar „rooden", die deze ontzettende explosie overleefden, holden terug naar Huelva en rapporteerden er met overdreven verhalen over de fascis tische troepen, de ramp en de onmoge lijkheid Sevilla nog te bereiken. Hier ziet men weer eens een voorbeeld van een moed, die eten volk kan behoe den voor den overmoed van den revolu tionair. In 1918 zagen wij ten onzent iets der gelijks gebeuren, hoewel van veel gerin- geren omvang, zegt de „N. Pr. Gr. Grt," D'e soldaat, dien toen den moed had dien revolutionair, die over het hek der kazerne in Amsterdam wilde klimmen, neer te schieten, deed aanstonds heel een opstandige groep communisten den moe digen Wijnkoop voorop, bevend terug deinzen. Daar tegenover staan ook voorbeelden van revolutionairen moed. Trotzky ver haalt in zijn geschiedenis der Russische revolutie, waanin deze man zulk een bloeddorstige rol speelde, boe de revolutie in St. Petersburg won vooral door het 'optreden van een kleinen Jood, die toen men voor de kozakken kwam te staan, heelemaal alleen op de troepen toestapte, beleefd boog en zeide: gij zult toch niet schieten op een weerloozen man? Daarmee was toen de kracht van den weerstand gebroken. Eén man, die zijn leven wil gevien voor ■de zaak, die bij is toegedaan, kan groote dingen d'oen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes. vorige koers hedeD H. V. A. 470 469 Ned. Ind. Handelsbank 13134 131 Philips 232 22934 Unilever 14334 14334 A. K. U. 41 42 Amsterd. Rubber 23634 23614 Kon. Olie 33214 32914 Deli Mij. 28514 28634 Scheepvaart Unie 12214 122 Kon. Boot 127 127 3 pet. Nederland 1938 10114 lOP/s 3 pet. Nederland 1937 99 99 U. S. Steel 493/e 4934 Anaconda 297/s 2914 Bethlehem Steel 50'/is 5114 Cities Service 7 7 Intern. Nickel 4234 423/s Shell Union ll7/18 ll3/s Kennecott 3654 355/s Radio 614 614 Gar Foundry 2214 22Vs Tidewater 1034 lOVs Midcont. Oil 125/8 1234 General Motors 383/s 377/s Am. Enka 29 34 29 34 Am. Water Works 1134 ll7/s Republic Steel 15 14"/l8 Continental Oil 216/e 21s/s De stemming op de beurs' was heden loom; vooral voor de tabakfondsen, waar in bijna niets omging, Was de stemming niet gunstig. Na iets lager geopend te zijn, liepen de koersen der hoofdfondsen mi'ddenbeurs nog la 2 pet. terug. Ook in de Amerikaansche aandeelen ging heel weinig om, terwijl de meeste koersen een kleinigheid lager waren; voor Bethlehem Steel bestond eenige vraag op ölVs aan gezien de kwartaalstaat nogal mee viel. De Fransche obligatie® waren wat be ter, naar aanleiding van de redevoering van D'aladier. ■Ook' de Y'oungleening was een weinig hooger. Be Nederlandsche Staatsfondsen waren onveranderd. Wisselkoersen. I Amsterdam, 28 Oct., 2.30 u Berlijn 73.50-73.70. Londen 8.7514-^8.77. Parijs 4.894.91. I Brussel 31.0631.11. New-York 1.8334—1.8454. WED. D. a VAN SCHUPPEN - VEENENDAAL Van 2427 O'ctober. VLISSÏNGEN. Ondertrouwd: D. L. Verrips, 29 j. en W. J. Jobse, 25 j. Getrouwd: G. J. Koeman, 26 j. en A. J. Bijl, 25 j.; L. Dekker, 31 j. en H. J. Sanderse, 21 j. Bevallen: L. Smit geb. Kuipers, d.; G. J. Hopstaken geb. Walrave, z.; J. G. Loekemeijer geb. Coppoolse, d. Overleden: L, D'ingemanse, 67 j., man van A. Elenbaas; G. Edelman, 66 j.; A. P. Schreurs, 70 j., man van C. Pantus. (VI. G.) Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 28 October. Wederspannigheid en mishandeling van een ambtenaar: Ph. P., 50 jaar, schipper te Ierseke en G. P., 26 jaar, schippersknecht te Ierseke, beiden in voorarrest. No. 1 drie maanden gev. straf en no. 2 twee maanden gev. straf, beiden met aftrek voorarrest. Poging tot zware mishandeling: S. C. J„ 30 jaar, timmerman te Middelburg. Een maand gev. straf. Meineed: W. d. V., 34 jaar, ex-politie- agent te Vlissingen, in voorarrest. Zes maanden gev. .straf met aftrek voorarrest. Ontucht met minderjarige: M. A. 'G,, 44 jaar, landbouwer te Zonnemaire, vrijge sproken. Arrondissementsrechtbank te Middelburg'. Faillissement. Het faillisse ment van de N. V. Puddingfabriek van der Kleijn Go-, te Middelburg, Koorkerk hof 8, is geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Curator Mr J. F. van Deinse te Mid delburg. Hooger beroep. Door P. S., 4-3 jaar, naaister te Vlissingen, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 18 October 1938, waarbij zij wegens valsch- heid in geschrifte is veroordeeld tot 1 mnd gevangenisstraf. Dag«lijkach Bestuur Zeeuwschei Landbouw Maatschappij. Maandag 17 October j.l. hield het D'ag. Bestuur der Z. L. M. te Goes zijn maan- delijksche vergadering. Voorlichting Pachtwet. In verband met het in werking treden van de Pachtwet op 1 November a.s. werd aan het Secretariaat opgedragen om in samenwerking met het Boekhoudbureau over de bepalingen van deze wet de pach ters en verpachters van voorlichting te dienen. Model-paohtcontracten zullen ver krijgbaar worden gesteld. 'Commissie van toezicht op de R. L. W. S. In de vacature, ont staan door het bedanken van den heer W. Koning Vz. te Rilland Bath, werd op verzoek van Ged. Staten van Zeeland de volgende aanbeveling opgemaakt voor de benoeming als lid van de Commissie van Toezicht op de R. L. W. S. te Goes: 1. de heer P. Scheele-de Putter te Biezelinge; 2. de heer A. van Hootegem te Kruinin- gen. Radio weerberichtgeving. Met belangstelling werd kennis genomen van een adres van de drie G. L. O. aan zijn Excellentie den Minister van Waterstaat, waarin wordt verzocht het weerbericht op een zoodanig tijdstip in den vroegen mor gen uit te zenden, dat de landbouwers met de weersverwachting rekening kunnen houden. Tevens zou de radio-weerbericht- geving verbeterd kunnen worden door de middaguitzending van weerberichten te vervroegen en steeds op vaste tijdstippen De weerberichten zouden voor den land bouw bovendien in beteekenis winnen, in dien meer rekening kon worden gehouden met de te verwachten weersgesteldheid in de verschillende gebieden. Vervoer van crisispro ducten in de grensstrook. Van landbouwers uit de grensstrook, be doeld in het Crisisgrenscontrolebesluit, werd de mededeeling ontvangen, dat het vervoer van crisisproducten in de grens strook veel moeilijkheden ondervindt door onbekendheid met de voorschriften. Te be- voegder plaatse is hierop de aandacht ge vestigd en verzocht hierin verbetering te willen brengen. Verlichting losse paar den. Voor de verlichting van losse paar den waarmede het vorige jaar door ver schillende landbouwers moeilijkheden on dervonden werden en proces-verbaal op gemaakt weTd, is tot nu toe geen oplos sing verkregen. In het Wegenverkeersreglement, dat binnenkort in werking zal treden' is wel bepaald, dat geleiders van vee bij nacht voorzien moeten zijn van een lantaarn, welke naar alle zijden een helder wit licht uitstraalt. Ten aanzien van de verlichting van losse paarden is echter niets voorge schreven. Te bevoegder plaatse zal hierop worden gewezen. Uitvoeroontrole op uien. Ten aanzien van de uitvoercontrole op uien, dat vrijwel uitsluitend een land-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3