Uit de Provincie. Uit den Goeschen Raad. ZUID-BEVELAND. Instelling -van een centraal orgaan voor het geheele land met voldoende maoht en middelen om de voorziening in de wo ningbehoefte voor de groote gezinnen, zoo noodig dwingend, uit te voeren; het aanwijzen van wegen langs welke het Werkfonds 1934 dienstbaar kan wor den gemaakt voor dit doel en het beschik baar stellen van de noodige gelden uit het voornoemd fonds ten behoeve van de wo ningvoorziening voor de gToote gezinnen; te willen overwegen in hoeverre het mo gelijk is de missive van den minister van 23 Juni 1938 uit te breiden in dien zin, dat het mogelijk wordt om ook andere dan arbeiderswoningen met rijkspremie te ver beteren, zulks in het belang der huisves ting van de groote gezinnen; het verleenen van bijdragen voor wo ningbouw ten behoeve van de krot-oprui ming moge dermate worden verruimd, dat ook groote gezinnen in de daartoe leiden de gevallen in het genot der bijdrage ge steld worden; verruiming van de voorwaarden, waar onder een bijdrage ad f 75 in het exploi tatietekort ten behoeve van de groote ge zinnen wordt beschikbaar gesteld. MINISTER VAN JUSTITIE TEGEN DE WILDE BUSDIENSTEN. „Zij moeten onmogelijk worden gemaakt." Naar gemeld wordt, heeft de minister van Justitie, Mr G. M. J. F. Goseling een brief gericht aan den procureur-generaal te Amsterdam, van welken brief afschrift is gezonden aan de vier overige procu reurs-generaal in den lande, waarin wordt aangespoord tot streng optreden tegen de verboden wilde busdiensten. In dien brief wordt gezegd, dat on mogelijk moeten worden ge- maak t, de autobusdiensten waarom trent door den rechter is beslist, dat zij in strijd zijn met de wet, hetzij: zul'k® is geschied bij een vonnis, dat in kracht van gewijsde is gegaan, hetzij bij een vonnis, dat uitvoerbaar is bij voorraad. De bedoeling van dezen brief is geweest meer effect te gevlen aan de strekking van de desbetreffende vonnissen. Het directe gevolg is geweest, 'het ge strenge optreden van de Haarlemsche politie tegen verschillende busdiensten. MONOPOLIEHEFFING OP INVOER VAN APPELEN. In verband met de schaarschte van binnenlandsche appelen en den daarmee gepaard gaanden hoogen prijs van dit fruit, hebben B. en W. van Amsterdam na ingewonnen advies van de met den levensmiddelenraad verbonden commis sie voor aardappelen, groenten en fruit, tot den minister van Economische Za ken het verzoek gericht te bevorderen, dat de verlaging van de monopoliehef fing op den invoer van appelen reeds op 1 Dec. a.s. inplaats van op 1 Maart a.s. zal ingaan. PLUIMVEE-UITVOER NAAR DUITSCHLAND. Verdeeling van contingenten onder de exporteurs. Op initiatief van den heer F. C. Dries- sen werd in samenwerking met de ver- eeniging van Ned. pluimvee-exporteurs te Arnhem een zeer druk bezochte vergade ring gehouden, die ook werd bijgewoond door den heer Ir J. G. Tukker, rijks- pluimveeteeltconsulent te Beekbergen. Doordat de contingenten in Duitsch- land wordlen verdeeld en hierdoor de con currentie tusschen de pluimvee-expor teurs in Nederland onderling moordend was geworden, heeft men de noodzake lijkheid ingezien tot elkaar te komen om zoodoende den export mogelijk en loo- nend te maken. Nadat de heer Driessen de vergade ring had geopend en allen, maar vooral den heer Tukker, had welkom geheeten, gaf hij de leiding over aan den voorzitter der ver. van Ned. pluimvee-exporteurs, den heer Th. Moormann uit Goor. De heer Tukker heeft uiteengezet hoe de regeling op het oogenblik is, waarna zich een aangename gedachtenwisseling ontspon. Het gunstige resultaat is geweest, dat een overgToote meerderheid zich heeft uitgesproken voor het plan, de toegestane contingenten onder de exporteurs in Ne derland te verdeelen en als basis voor de exporteurs aan te nemen de datum, waarop de clearing in werking trad tot 1 November 1938. Aan den minister van economische za ken zal een verslag van deze vergadering worden toegezonden, met het verzoek zich met dit besluit te vereenigen en zijn medewerking te verleenen. EEN INSPECTIETOCHT VAN GE Dl STATEN. Dinsdag maakten Gedep. Staten van Zeeland een inspectietocht op de Schelde. 'Omstreek® half 11 arriveerde te Terneu- zen de motorboot van den Prov. veer dienst „Prins Willem I". Aan boord be vonden zich de Commissaris der Konin gin met den griffier en de leden van Ged. Staten Mr Stieger, Vogelaar, van der Wart, van Bommel van Vloten, de direc teur van 'het Ned. Loodswezen te Vlis- singen, de regeeringscommissaris voor den Prov. stoombootdienst de heer Zijl stra, de hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat, de heer Ir Walland, de hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat, de heer Ir van Leeuwen, de directeur van den Prov. st'oombootdienst, de heer de Jonge ten de chef der Ie afd. der Prov. Griffie, de hear van. Tuin ar. De Goesche vroedschap bleef weer in stijl. In een paar uur tijd werd een be hoorlijke agenda afgewerkt. Daarop kwa men punten voor, die in sommige Gemeen teraden zeker een flinke poos zouden heb ben opgehouden. We noemen alleen maar een nieuw reglement van orde voor de ver gaderingen van den Raad, tellende 66 ar tikelen. Niemand vroeg er het woord over, dan alleen de heer Crucq, die graag wilde weten, of niet aan de rondvraag zou wor den getornd. Daarvoor voelde de gemoe delijke voorzitter niets, zoodat het geheele reglement onder den hamer doorging. Een artikelsgewijze behandeling werd niet eens gevraagd. Met twee begrootingen, die van het Bur gerlijk Armbestuur en van het Gasthuis ging het haast evenzoo. Alleen werd een woord van hulde gebracht aan het Be stuur van het Gasthuis, dat weer een slui tende begrooting had weten te krijgen, zonder bijdrage van de gemeente. Ook het B. A. raamt een subsidie van de gemeente die iets minder is dan vorig jaar. We zul len hopen, dat er later geen tegen valk rs komen. Een ander punt, het Gasthuis betreffen de, deed de vraag rijzen, of de gemeente dienst wel voldoende gescheiden wordt ge houden van dien van het Gasthuis. Als wij goed hebben begrepen, wordt de tuin vóór het Gasthuis vroeger publiek terrein) aan deze instelling in erfpacht gegeven, maar wordt bij door de gemeente onderhouden. Een groote uitgaaf zal dit wel niet beloe- kenen, maar formeel lijkt dit niet juist on zeker niet als dit eens niet het eenige ge- geval zou zijn. Bij de vaststelling der vergoeding krach tens art. 101 der Lager Onderwijswet leg de de heer Laport terecht den vinger bij iets, dat wel eens in den Raad publiek be sproken mocht worden. Het trok meer de aandacht, dat deze vergoedingen te Goes zóó krap waren berekend, dat men zich in den kring van het bijz. onderwijs af vroeg, waar men toch óók wist, wat zui nig zijn beteekent, hoe zulks mogelijk was. Maar bij onderzoek bleek, dat B. en W. meermalen gebruik maakten van art. 72 (den kapitaaldienst) soms voor werken, b.v. vernieuwing van een speelplaats, die de besturen der bijz. scholen onderbren gen bij art. 101. Dit klopt niet. De voorzit ter zegde echter toe, steeds ook de bestu ren der bijz. scholen ter wille te zullen zijn. In dergelijke gevallen is er met B. en W. te praten! Hiervan zal zeker acte wor den genomen. D'e salarisherziening van den directeur der vleeschkeuringsdienst (annex Slacut- huis) was het eenige punt, waarover veel is gepraat. De financieele commissie was van de noodzakelijkheid van deze salaris- De Het 'gezelschap werd op de ponton ver welkomd door het lid van Ged. Staten, den heer van Rompu, en den ingenieur van den 'Rijkswaterstaat, den heer Ir Stelling. Na het verlaten der boot bracht het gezelschap een bezoek aan het in aan bouw zijnde, bijna voltooide nieuwe kan toor met wachtkamer en magazijn van den Prov. stoombootdienst. Daarna scheepte het volledige gezel schap zich in om door te varen naar Walsoorden, waar men weer aan wal stapte om een kijkje te gaan nemen bij het graven van de inloophaven aan den Perkpolder. Nadat men weer aan boord gestapt was werd gevaren van den boek aan den Perkpolder in de richting van de ontworpen inloophaven bij Kruinin- gen, ter controleering van den voor over varen benoodigden tijd. Nadat aan boord was geluncht, debar- keerden de deelnemers aan dezen tocht van benoorden de Schelde te Hansweert, terwijl de directeur van den stoomboot dienst met de Terneuzenscbe heeren met de motorboot den terugtocht maalkte. Dammen. Goes D.I.D'. II tegen Kruiningen II: M. v. d. LindeM. v. Niuuwenhuize 02; J. KnuistJ, v. d. Parel 11; Jac. RouwJ. Meijer 02 J. FokkeJ. Olree 1d; J. StokmansJ. v. Wattum 02; J. HollestelleJ'oiKoster 20; W. DekkerJ. de Bel 20; J. Schipper M. de Back 20; G. ProosM. Goense 11; J. v. d. KreekeA. Bouwer 20; totaal 119. Goes D.I.D. wint dus dezen spannendlen strijd met klein verschil. Reclame voor Zeeland. Dank zij de connectie, die het D'age- lijksch Bestuur der Prov. Zeeuwsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft met de redactie van „De Oceaan- post", het blad, dat gratia wordt ver spreid onder de passagiers aan boorl van de mailschepen van de Rotterdam- sche Lloyd en de Mij. Nederland op uit en thuisreis, bevat het zoo juist uitgeko men nummer een paar aardige bijdragen verhooging niet overtuigd. B. en W. sloof den zioh uit om aan te toonen, dat net werk van dezen directeur, na zijn aan stelling in 1922, belangrijk is toegenomen, wat o.a. uitkomt in het aantal slachtingen. Men kan ook van meening zijn, dat het slachthuis het werk juist heeft vergemak kelijkt. Het keuren op één punt is eenvou diger dan in de vele slachtplaatsen, die Goes vroeger rijk was. De voorzitter voerde ook nog aan, dat deze directeur, nu hij zijn particuliere practijk aan den kant heeft gedaan, een volledig ambtenaar is geworden, wat hij toejuicht. Een half-ambtelijke functie kan allicht aanleiding geven tot ongewenschto toestanden en verhoudingen. Inderdaad. Maar terecht werd hierop geantwoord, dat het een tikje gevaarlijk is, om dit aan te voeren. Immers, een directeur van een dienst als deze, die geen particuliere prac tijk mag uitoefenen, zal in den regel wel hooger dienen te worden gesalarieerd dan zelfs nu is voorgesteld. Met 6 tegen 4 stemmen werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Het was te voorzien, dat de voorzitter een hartig woordje zou zeggen over de luchtbescherming. In de spannende Sep temberdagen kwam uit, dat op papier al les bij den luchtbeschermingsdienst keurig in orde was, maar de noodige materialen ontbraken nagenoeg geheel. D'aariD moest toen in korten termijn worden voorzien. De burgemeester, zich zijn verantwoorde lijkheid bewust, hoeft toen iets ontoelaat baars moeten doen, n.l. den door hoogere instanties sterk besnoeiden begrootings- post belangrijk overschrijden. De Raad maakte er niet bet minste bezwaar tegen. Natuurlijk niet. Zelfs kregen de burge meester en de betrokken ambtenaren een welverdiend compliment voor hun ijver en toewijding in die dagen betoond. Weder- keerig bracht de voorzitter dank aan par ticulieren, die voor den luchtbescher mingsdienst een bijdrage schonken, al was dit feitelijk iets abnormaals, We zul len hopen, dat die hoogere instanties geen spaak in het wiel zullen steken. Volkomen verdiend was de afstraffing, die een (nog) ongenoemde Goessenaar kreeg, die zich beklaagd had over de in deeling van zijn bediende bij de luchtbe schermingsoefening van heden en zóó on behoorlijk was geweest, dat hij gedreigd had inplaats van dezen bediende maar iemand te nemen, die vrij was van dezen burgerplicht. D'e verontwaardiging van den Raad was algemeen. Publicatie van den naam van zulk een ingezetene is o.i. absoluut noodzakelijk, indien 'het tot uit voering van zulk een schandelijk voorne men zou komen. Hij1 kan dan prijsgegeven worden aan de algemeene minachting. over Zeeland: le. „Een groet uit Zeeland", waarin een reis door onze provincie be schreven wordt met Provinciale boot, trein en autobus en 2e. „Zeeland main tains tradition of picturesque costumes and customs". Bovendien komt er ook een leuke foto in voor waarop twee boerinnetjes en een boertje zich vergasten aan een ijsco, alsmede een zeer goed ge slaagde luchtfoto van Middelburg. Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium. Op uitnoodiging van deze organisatie zal op Zaterdag 26 Nov. a.s. de heer G. Smeenk, lid der Tweede Kamer, en voor zitter van het Verbond, te Middelburg spreken over de noodzakelijkheid van Christelijke organisatie voor arbeider, middenstander, landbouwer en werkge ver. GOES. Gisteravond hield de korfbalvereen. „T.O.G.O." alhier haar vijfde jaarverga dering. Nadat de voorzitter, dhr M. v. d. Heil, de vergadering geopend had wer den de jaarverslagen van secr. en pen ningmeesteres voorgelezen en vastge steld. Van het gemeentebestuur van Goes was een schrijven ontvangen, houdende mededeeling dat toestemming was ver leend voor het trainen in het gem. gym nastieklokaal. De voorz. drong er op aan hiervan zooveel mogelijk gebruik te ma ken. Voor de aanschaffing van een kleed gebouw werd een commissie benoemd om dit punt onder het oog te zien. Bijl de daarna gehouden bestuursver kiezing werd het bestuur in zijn geheel herkozen, met uitzondering van dhr A. J. Govers, in wiens plaats dhr J. Droo- gers als commissaris werd gekozen. Nadat nog een twaalftal en kascom- missie waren gekozen werd de vergade ring gesloten. Kioetinge. "Woensdagavond vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereen. onder voorzit terschap van dhr A, G. Lankester, die in zijn openingswoord herinnerde aan de spannende dagen, die nu weer voorbij zijn, voor land en volk. Een voorloopige groslijst voor do Prov. Staten werd opgemaakt. Een flinke pro paganda zal dezen winter worden ge voerd; hiervoor werd een commissie sa mengesteld. Geruimen tijd werd nog gesproken over de grenswijziging. Het bestuur kreeg opdracht al het mogelijke nog te doen, wat tegen dit onrechtvaardig plan kan gedaan worden. De voorz. deelde een en ander mede omtrent de actie die reeds in vollen gang is voor deze zaak. Op 1 Dec. wordt een gecombineerde vergadering met de vrouwengroep ge houden, waarin dhr Harff een lezing met lichtbeelden zal houden over zijn reis naar Egypte. Wemeldinge. Gemeenteraad. Dins dagavond vergaderde de Raad. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.a. het Wetsontwerp tot grenswijziging en een verzoek van den heer H. Dekker om eer vol ontslag als agent der arbeidsbemid deling. De begrooting van het 'burgerlijk arm bestuur voor den dienst 1939, wordt aan geboden. In behandeling komt de gemeente-be grooting, dienst 1939 waaromtrent de heer F. Wabeke, namens de commissie van onderzoek rapport uitbrengt. De com missie kan zich met de aangeboden be groeting vereenigen met uitzondering evenwel van den post voor straatverbete ring; zij stelt voor een gedeelte van de Dorpsstraat van het Gemeentehuis af tot bij het perceel van den heer J. J. Ortelee te vernieuwen en bij gemis van de be- noodigde gelden op den gewon'en dienst hiervoor een geldleening aan te gaan van plm. f 2000. De voorzitter zet de 'bezwaren van B. en W. tegen dit voorstel uitvoerig uiteen en wijst op de reed® eerder medegedeelde adviezen van de zijde van de Prov. Griffie om vooral bij de tegenwoordige begroo- tingspositie te waken voor overbelasting der begrooting door uitvoering van nieuwe werken. Spr. is stellig overtuigd, dat de geme'ante in geldelijke zorg verkeert. Voorts vragen B. en W. zich af of de toestand van dit straatgedeelte thans van dien aard is, dat uitstel van uitvoering niet wel mogelijk is. Spr. acht dit voor stel om financieele redenen niet gerecht vaardigd. In de derde plaats acht spr. de wijze van financiering van dit plan zoo als het door de Commissie wordt voorge steld, niet aannemelijk. De vorm van geldleening is blijkbaar gekozen, omdat de commissie geen anderen uitweg zag. B. en W. achten, waar het hier zuiver onderhoud betreft, een geldleening niet op zijn plaats. Een dergelijke verbetering moet op dien gewonen dienst worden ge bracht. Tenslotte bespreekt spr. de tech nische bezwaren aan de uitvoering ver bonden, in verband met een plan, dat nog in portefeuille is voor deze straat. De heer Wabeke zegt op vele punten accoord te gaan met de verklaring van den voorzitter. De commissie meende ech ter goed te doen !B. en W. de behulp zame hand te bieden. Indien dit college vreest voor niet goedkeuring van dit plan door G. S., acht spr. dit een ander geval. Dhr Adr. D'ominicus merkt op, dat de raad inconsequent zou zijn door dit plan aan te nemen, gezien zijn standpunt het vorig jaar ingenomen om dergelijke ver beteringen in haar geheel te zien. Een voorstel van den heer de Jonge om de subsidies voor burgerwacht en vrijwillige landstorm te schrappen en de vrijkomende gelden te bestemmien voor verhooging van het salaris van den weg werker, wordt met 6 tegen 1 stem ver worpen. De heer de Jonge informeert naar de jaarwedde van den schoolarts en stelt zich de vraag of deze voldoende is voor een behoorlijk onderzoek, waarop de voor zitter mededeelt, dat deze bezoldiging vol doende moet worden geacht. Een voorstel van den heer de Jonge om de jaarwedde van dien gemeente werkman te verhoogen tot f 900 wordt verworpen met 6 tegen 1 stem. Voorts geeft de heer de Jonge in overweging om de posten voor werkverschaffing en steunverleening te verwisselen en in hoofdzaak steun te verleenen aangezien de wijze van werkverschaffing veel te wenschen overlaat. Spr. noemt de ver schillende bezwaren, als de z.g. wandel- weken, het te werkstellen te Kruiningen, terwijl ook werkzaamheden dichterbij in werkverschaffing worden uitgevoerd. De voorzitter zegt, dat in elk geval werkverschaffing ook financieel voor de wer'kloozen te prefereeren is boven steun verleening. De heer Ruissen acht de werkverschaf fing voor particulieren een prachtwerk, doch spr. meent, dat de werkzaamheden voor de gemeente hierdoor te veel op den voorgrond komen. Ook voor de ge meente kan productief werk worden ver richt, eventueel met behulp van het werk fonds. De voorzitter zegt, dat voor de uit voering van werkzaamheden aan straat verbetering veelal vaklieden noodig zijn, zoo-dat deze werkzaamheden minder in aanmerking komen voor werkverschaf fing. Op een vraag van den heer de Jonge of niet mogelijk i® de verordening tot heffing van 200 opcenten op de hoofd som der personeele belasting te wijzigen in dien zin, dat op de huurwaarde van f 150 en daaronder 175 'opcenten worden geheven, antwoordt de voorzitter dat in de verordening, waarop juist de Konink lijke goedkeuring is verkregen voorloopig geen wijziging is te brengen. De heer Ruissen bespreekt de straat verlichting, die naar zijn meening op ver schillende plaatsen onvoldoende is. Spr. zegt er op te rekenen, dat even tueel 'vrijkomende gelden worden besteed voor verbetering van vuile slootten, van de straatverlichting en van de straten. De begrooting wordt daarna vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 66999.76 op den gewonen dienst en op den kapitaal- dienst f2250. Voorts wordt de vergoeding voor de bijz. school, uitgaande van de Ver. van Ghr. Volksonderwijs, over 1936 vastge steld op f 1294.06 berekend naar f 7.12 per leerling en de vergoeding per leerling voor 1939 'op f 6.81. Tot lid van het burgerlijk armbestuur wordt herbenoemd de heer J. Gele tegen 1 stem op dien heer Joh. de Groene. WALCHEREN. Grijpskerke. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad voltallig onder voorzitterschap van weth Louwerse, daar de 'burgemeester wegens ziekte verhinderd was. Medegedeeld wordt dat de Commissaris der Koningin den burgemeester ziekteverlof heeft verleend tot 15 Nov. a.s. De besluiten inzake belas tingverhooging zijn alle Koninklijk goed' gekeurd terug ontvangen. Ingekomen be grooting van de Streekplancommissie Walcheren betreffende het jaar 1939 geeft aanleiding tot verschillende opmerkingen Het bedrag, dat deze gemeente voor dat jaar heeft bij te dragen blijkt wederom te zijn verhoogd en bedraagt f 42,30. Het al gemeen gevoelen is, dat een gemeente als deze zeer weinig belang heeft bij: hel streekplan, en daarom een bedrag als hiei voren genoemd voor dit doel niet verant woord wordt geacht. Deze bezwaren zullen der commissie kenbaar gemaakt worden. Aangedrongen zal worden op verminderde uitgaven. Dhr A. Adriaanse wordt met 4 tegen 2 st. op dhr P. Francke Wz. en 1 blanco benoemd tot lid van bet Burg. Armbe stuur in de vacature W. Goedbloed. Dhr L. Louwerse had vo-or deze benoeming be dankt. Vervolgens komt in behandeling een voorstel van B. en W., om de vergoeding, bedoeld bij art. 101 der L. O. wet 1920 voor 1939 ten behoeve van het bijzonder onderwijs in deze gemeente te bepalen op f 11 per leerling. Dhr Ge vaal zegt van ge dachte te zijn geweest, dat ook B. en W. getoond zouden hebben met de algemeene bezuiniging mede te gaan, door b.v. deze vergoeding te bepalen op f 10 per leerling Spr. heeft geconstateerd, dat verschillen de andere gemeenten ook een dergelijke vergoeding verleenen, sommigen zelfs iets minder. Dhr De Nood wijst er op, dat vroeger de ouders zooveel meer dan thans voor het Ghr. onderwijs hebben gedaan. Hij: acht ook tegenwoordig zulks wel ge- wenscht. Weth. Geschiere zegt, dat de school met niet minder kan volstaan, het geen door dhr A. Louwerse wordt beves tigd. Het voorstel wordt tenslotte aange nomen en het bedrag gesteld op f 11 per leerling. (Dhrn Cevaal, De Nood en De Buck zijn voor een bedrag van f 10 per leerling. De overige leden voor het voor stel van B. en W.) Een voorstel om de vergoeding art. 101 der L. O. wet 1920, over 1936 te bepalen op f 11,76, wordt met alg. st. aangenomen. Bepaald wordt dat voor 1937 zooveel min der per leerling zal worden vergoed als nu de f 11 wordt overschreden. Bij het voorstel de begrooting 1938 te wijzigen in verband met de vermeerderde uitgaven voor cursussen ter ontwikkeling en ont spanning van jeugdige werkloozen, ont staat een drukke discussie over de vraag van het gemeentebestuur van Middelburg of kan worden goedgekeurd, dat Mej. Joh. de Kam alhier, de daar te geven cursus in machineschrijven enz. als jeugdige werklo'oze volgt. Verschillende leden zijn van meening, dat belanghebbende niet werkloos is in den zin, zooals dat wordt aangenomen van diegenen, die werkelijk op deze cursussen thuis booren. Na discussie wordt met 6 tegen 1 stem besloten, die van dhr Van Sluijs, voor dit geval geen gelden uit de gemeentekas te verstrekken. Opnieuw zal aan Ged. Staten machti ging worden gevraagd, om de regeling loontoeslagen in den landbouw gedurende de komende periode wederom te kunnen toepassen in verband met eventueele werkloosheid. Ten opzichte van de steun verleening aan kleine boeren wordt beslo ten dit punt aan te houden tot een volgen de vergadering. Alsnu komt in behande ling de begrooting voor den dienst 1939. Ten aanzien van den post „Jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie" geven verschillende leden te kennen, dat met het oog op het vele werk ter secretarie, het billijk zou zijn deze jaarwedde van f 150 te brengen op f200. Weth. Geschiere kan zich hiermede niet vereenigen en wijst er op, dat het vele werk, waarvan ook hij overtuigd is, wordt veroorzaakt door het bekleeden van meer dan één betrekking door den secretaris. Dhrn Cevaal en De Nood merken op, dat de werkzaamheden ter secretarie steeds toenemen en zulks vooral voor den secretaris handen vol werk geeft, te meer, daar de burgemees ter, die nu reeds geruimen tijd ziek is, ver hinderd is zijn ambt waar te nemen. Dhr Louwerse zegt, dat er toch een waarne mend burgemeester is. Ten slotte wordt het voorstel van dhr Cevaal, om de jaar wedde van den ambtenaar ter secretarie te verhoogen en te brengen op f 200 aan genomen met 4 tegen 3 st. Voor dhrn Ce vaal, De Buck, De Nood en Van Sluijs. Tegen dhrn A. Geschiere, G. Louwerse en A. Louwerse. De begrooting wordt daarna met alg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2