VRAAGT UW WINKE LIER EEN FORMULIER Uit de Provincie De Noord-Bevelandsclie Brug. De iuchtbesahermlngsaafenlng van morgen. Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs. DUVEKOT GOES MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Kerknieuws deelingen te doen onderzoeken, o.a. die tot wijziging van de Tariefmachti gingswet, tot instelling van een tij delijk defensie-uitvoerrecht en tot wijzi ging van 'het defensie-uitvoerrecht. HET BEZOEK VAN KONING LEOPOLD. Omtrent het bezoek van Koning Leo pold III aan ons land, vernemen wij nog, dat het in het voornemen van Z. M. ligt, een bezoek te brengen aan het monument voor de Belgische militairen in Amers foort. 'De Koning zal tevens een particulier bezoek brengen aan Prinses Juliana en Prins Bernhard in het paleis Soestdijk en wel op 22 November. Het ligt in de bedoeling in den namid dag van 23 November een receptie te hou den op het Belgische gezantschap in Den Haag, waar de Koning de Belgische kolo nie en de Belgische consuls in Nederland zal ontvangen. De ontvangst van Nederlandsche corpo raties en instellingen door Koning Leo pold zal waarschijnlijk te Amsterdam plaats hebben. De Koning zal daarna op het Belgische gezantschap een maaltijd aanbieden. PROCES TEGEN MUSSERT OM TWEE MAANDEN SALARIS. De gewezen N.S.B.-leider in Indië, ir Van der Laaken, die door den Algemeen Leider op stel en sprong werd ontslagen, omdat hij in een openbare vergadering onvoorzichtige uitlatingen had gedaan, welke voor de N.S.B. gevaarlijk konden worden, heeft thans tegen ir. Mussert een proces aangespannen tot het beko men van een geldelijke schadeloosstelling tot een bedrag van duizend gulden, zijn de twee maanden salaris. Deze zaak zal weldra voor den Utrechtschen kanton rechter dienen. Ir. Van der Laaken had indertijd een andere betrekking losgelaten om zich ge heel te geven aan de propaganda voor de N.S.B. tegen een salaris van f 500 per maand. Door zijn plotseling ontslag met on middellijke inhouding van salaris voelt hiji zich ten zeerste gedupeerd. PACHTKAMER. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 1 November voor den tijd van vijf ja ren in de pachtkamer van het Gerechts hof te Arnhem: tot eersten raad: Prof. Dr Ir G. M i n - d er 'h o u d, hoogleeraar aan de land- bouwhoogeschool te Wageningen; tot tweeden raad: G. van den Heu vel, lid van de Tweede Kamer te Den Haag. VEERTIG MAAL NAAR iNDlë GEVLOGEN. Toen gistermiddag het Indiëvliegtuig „Valk" op Schiphol arriveerde werd de gezagvoerder Iwan Smirnoff, de man van den beroomden Pelikaantocht harte lijk gehuldigd in verband met het feit, dat 'hij zijn veertigste Indië-reis vol tooid had. NEDERLANDSCH-BELGISCHE HANDELSBETREKKINGEN. Installatie van twee commissies te Brussel. Donderdag heeft in Brussel de instal latie plaats van een tweetal commissies, een van Belgische en een van Nederland sche zijde, waarin bij het handelsverdrag is voorzien. Na de installatie wordt een vergade ring gehouden, waarin verschillende moeilijkheden, die tusschen beide landen zijn gerezen, onder de oogen worden ge zien. AMERIKA BELAST DE NEDERLAND SCHE ZUIVEL. Uit New-York wordt gemeld: Het de partement van Financiën maakt bekend, dat het compenseerende rechten zal hef fen op uit Nederland ingevoerde boter, verduurzaamde ondermelk, verduurzaam de karnemelk, caseïne, Edammer kaas, gecondenseerde zoete melk en volle-melk poeder, daar op deze producten in Neder land uitvoerpremies verstrekt worden; de compenseerende rechten zullen gelijk zijn aan de uitvoerpremies. WERKFONDS VERLEENT MEDEWERKING. God. Staten hebben van het „Werk fonds" bericht ontvangen, dat het bereid is het kapitaal, noodig voor den bouw van een brug tusschen Noord- en Zuid- Beveland, en dat op f 1.165.000 wordt ge raamd, tegen nadere voorwaarden te verstrekken. Verwacht wordt, dat Ged. Staten bin nenkort waarschijnlijk nog vóór de a.s. na jaarszitting de Prov. Staten het nieuwe fi nancieringsplan ter goedkeuring zullen voorleggen. Dit plan houdt in, dat de ge meenten en polders van Noord-Beveland gedurende 25 jaar f 5000 zullen bijdra gen en dat de provincie 25 jaar achter een f 10,000 voor de brug en haar ex ploitatie zal verstrekken. Gedurende 25 jaar zal, zooals wij reeds meldden, brug geld worden geheven. Daarna wordt de .brug tolvrij. Hedenavond van 6.307 uur zal dhr G. Mante, inspecteur voor de scheepvaart in algemeenen dienst, voor de radio, op de golflengten 1875 m en 415.5 m, een toe lichting geven op de maatregelen voor de luGhtbósohfcrsai&gövvfsaing in de provin cie Zeeland, te houden op 27 October, voor zoover deze op de scheepvaart betrekking heeft. Waterschappen, enz. Bij1 K. B. zijn benoemd: in de provincie Zeeland: a. imet ingang van 1 Nov. 1938 tot voorzitter van het waterschap Schouwen S. J. Gast te Dui- vendijke; b. met ingang van 2 Dec. 1938 tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Stad-Philippinepolder, Gh. St. J. Taelman, te Filippine; c. met ingang van 1 Nov. 1938 tot raad van den pol der Walcheren mr M. G. van der Minne te Middelburg. De eerste verduisteringsavond. Fr is, zooals te begrijpen is, heel wal gemopperd in onze stad, dat men hier niet volstond met de Provinciale lucht beschermingsoefening, en er twee avon den aan vooraf liet gaan. Het is gisteravond gebleken, dat een vóór-oefening niet overbodig was. De les van gisteravond beeft doen besluiten, he denavond niet meer te waarschuwen doch tegen ben, die niet aan de te stellen voorwaarden voldoen, verbaliseerend op te treden. Er waren gevallen, waarbij' bleek, dat men zich totaal niets van de voorschrif ten had aangetrokken. Velen echter ge ven den indruk dit wel te hebben w i 1 - 1 e n doen, doch bleken zich niet te heb ben overtuigd, of er nog licht door hun gordijnen scheen. Weer anderen hadden b.v. hun ramen aan de voorzijde goed afgeschermd, maar hadden volkomen ge negeerd, dat dit oo'k aan de achterzijde en eventueel aan de zijgevels der wonin gen dient te geschieden. Dan waren er b.v. gevallen, dat imen rustig met licht op in de gang de voor deur opende of de deur van de kamer naar de gang open liet en dergelijke. De in tal van lantaarns gemonteerde Philips protectorlampen waren goede bakens bij het zich door de stad bewegen. Of de ontstane witte cirkels ook uit een vliegmachine te zien zijn, zal eerst Don derdagavond kunnen blijken. Een scherpe afkeuring willen wij nog doen hooren over het optreden van opge schoten jongens en meisjes, die door de Lange D'elft bleven flaneeren en schreeu wen en er veelal zelfs niet over dachten om rechts te houden. Wij zagen verschillende wielrijders, die nog maar niet begrepen, dat zij' tij dens de oefening geen licht op mogen hebben. De politie was met een groot aantal tij delijke hulpkrachten versterkt. Restauratie van de St Jacobskerk. Be restauratie van de Noordelijke zijde van den gevel der St Jacobskerk beeft aanzienlijk minder gekost dan aanvanke lijk begroot werd. De kosten werden ge raamd op f 3600 (van welk bedrag de helft voor rekening van de gemeente genomen werd), doch de uitgaven bedragen in to taal slechts f 2600. Het grafmonument in de kerk, dat bij den brand, die toren en kerk voor een groot deel verwoest heeft, ernstig bescha digd werd en in vervallen staat verkeert, maakt herstel dringend gewenscht. Waar schijnlijk zal, aldus bet Hbld, bet over schot van de voor restauratie van den noordelijken gevel uitgetrokken gelden ge bruikt worden tot het herstellen van dit grafmonument in het kerkgebouw. A. R. Kiesvereenifling. Rede van het Kamerlid Wagenaar. Voor de A. R. Kiesvereeniging sprak gisteravond in „De Prins van Oranje" de heer W. W a g e n a a r, lid van de Twee de Kamer, over: „De toestand van 's lands financiën en de nieuwe belastingvoorstel- 1 e n". 'De spreker werd ingeleid door den voor zitter, den beer R. Z u i d e m a, die in zijn openingswoord herinnerde aan het gevierde 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en aan de spannende dagen, die we enkele weken geleden hebben doorleefd. Verder deed Spr. enkele mededeelingen van de vergaderingen van Centrale en Prov. Co mité. In samenwerking met de Prop. Club zal de verspreiding van het blad „Neder land Waakzaam" weer ter hand worden genomen, 'De 'heer Wagenaar begon met de bespreking van de millioenennota voor 1939. Daarbij behandelde bij het tekort voor dat jaar, de maatregelen tot dekking van dat tekort en de overige in uitzicht gestelde maatregelen in het belang van 's lands financiën. Zooals gemeld, ligt het niveau van uit gaven voor 1939 f 61 millioen boven dat van de inkomsten, ondanks de stijging in de belastingopbrengsten, die we mochten canstateeren. Om dit tekort te verklaren moeten, we torug tot 1930, het laatste van een reeks vette jaren met een batig slot. Fa 1930 zijn de orisismoeilijkheden ontstaan of gaan doorwerken. Toen is het met de financiën bergafwaarts gegaan, omdat de Overheid velerlei steunbedragen moest gaan uitgeven en anderzijds de be lastingopbrengst zag dalen. Er ontstond geleidelijk in hut budget een gaping van in totaal Yk miljard. Daarna releveerde Spr. de maatregelen die diverse kabinetten namen om dat te kort te dekken: reëele en kunstmiddelen. De uitgaven werden omlaag gedrukt en de inkomsten opgevoerd. Het belasting niveau is met 175'200 millioen per jaar omhoog gebracht. Met enkele cijfers teekende Spr. de groote bedragen, die men in zeven jaar beeft ingeteerd, waarvoor geen dekking aanwezig was. Men heeft blijkbaar teveel geleefd in de overtuiging, dat het wel weer binnen afzienbaren tijd in orde zou ko men. Vandaar de toegepaste kunst- middelen. De monetaire gebeurtenissen van Sept. 1936 deden in 1937 eenige verbetering ontstaan. De opbrengst der rijksmiddelen steeg. Men koesterde daarom voor 1938 eenige gunstige verwachtingen, waarin men echter werd teleurgesteld, Er moesten vele gaten worden gestopt, terwijl de de fensie meer vroeg. (De verbetering van 1937 beeft zich in 1938 niet voortgezet. Dezelfde zorgen zijn dus gebleven en defensie vroeg wéér meer. Daarom bracht de begrooting 1939 voor ingewijden geen verrassing. Minister De Wilde wil nu gaan breken met het toepassen van kunstmiddelen, al moet bij er enkele noodgedwongen hand haven. Hij komt nu tot een tekort van f 61 millioen. Voor 1940 en 1941 zijn aldus de minis ter nog extra-voorzieningen noodig tot 'n geraamd bedrag van f 36 millioen. Deze moeten volgens de regeering gevon den worden door bezuiniging op en inper king van de uitgaven. Maar waarom dan ook niet de meerdere uitgaaf van 1939 boven 1938 (plm. f 16 millioen) aldus ge dekt? Dit is wel eigenaardig. Had de re geering dit standpunt ook ingenomen voor de hoogere uitgaven van 1938 en 1939, dan zouden we nu niet een tekort van f 61 millioen, maar slechts van f2025 mil lioen moeten dekken. Daarna behandelde Spr. de in uitzicht gestelde nationale inkomsten- en winst belasting, die f 90 millioen zal opbrengen, waarvan f 40 millioen zal worden bestemd tot herziening van enkele belastingen en tot ontlasting van groote gezinnen. Ver der denkt de Regeering nog f 5 millioen te balen uit de invoerrechten. Spr. merkte bij de bespreking van deze plannen op, dat men met bet heffen van belasting naar draagkracht ook te ver kan gaan. D© regeering wil nu langs anderen weg de oplossing zoeken. Voor defensie en werkloozenzorg moet ieder een offer bren gen. Dat is bet beginsel van de nationale inkomsten en winstbelasting. Over de uitwerking merkte Spr. op, dat nog veel onzeker is. Het is Spr. b.v. geble ken, dat de rente-belasting komt naast de couponbelasting. Voor couponrente moet dus 4 pet., voor hypotheekrente 2 pet. betaald worden. De 2 pet. zal, wat de bu ren betreft, van de netto buur moeten be taald worden. Vervolgens behandelde Spr. de econo mische politiek der regeering en wat de regeering dienaangaande voornemens is, o.m. ten opzichte van de werkloosheids bestrijding. Ook hier is alles nog vaag, en is dus oordeelen moeilijk. Plannen van importbeperking en ex- portvergrooting lijken tegen elkaar in te gaan. 'Deze puzzle zal nog moeten worden opgelost. 'Regeering en parlement zullen voor moeilijke beslissingen komen te staan. Met recht mag geëisobt worden, dat er klaarheid op financieel gebied komt en dat de huishouding van den Staat zoo zuinig mogelijk zij, zoodat de lasten op het volk niet zwaarder zijn dan strikt noodig is. Be staat hieromtrent twijfel 1 en die is er wel eenigszins dan zal die twijfel eerst moeten worden weggenomen. Spr. eindigt met de bede, dat God Regeering en Parle ment bij die besprekingen moge leiden. Op deze rede volgde een geanimeerde bespreking, waarbij tal van actueele vra gen werden gesteld en beantwoord. Luchtbeschermingstentoonstelling. Voor de opening dezer tentoonstelling bestond gistermiddag vrij groote belang stelling. Vele burgemeesters van omlig gende gemeenten en andere autoriteiten waren tegenwoordig. De burgemeester, de heer Mr Van Dusseldorp, ver klaarde met een zékere beklemming te hebben voldaan aan de uitnoodiging om deze tentoonstelling te openen. Hier toch wordt vertoond wat den menscb niet tot eer strekt, wat de menscb beeft uitgevon den met zijn technisch vernuft om een ander te dooden en om allerlei schoons te vernietigen. Maar hier wordt toch ook gedemonstreerd, wat tegen dat streven kan worden gedaan. Spr. juicht bet werk van de afd. der Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming van harte toe en verheugt zich in den sterken groei van bet ledental. De luchtbescherming^ dienst zal wel Overheidstaak blijven, waarvoor de ver antwoordelijkheid in de eerste plaats bij den burgemeester zaJl blijven. De samen werking tusschen de Overheid en deze vereeniging kan echter zoo nauw moge lijk zijn. Spr. deelt verder mede, dat hij zich de laatste weken on rustig heeft gevoeld, omdat hij verantwoorde lijk was voor een dienst, die niet voldoen- i de geoutilleerd was. Toen heeft hij gedaan, wat in het algemeen verkeerd is. Hij heeft bij particulieren moeten aan kloppen om in dit nijpend tekort te voor zien. Spr. is dankbaar voor den hierbij door velen getoonden burgerzin. In verband met de oefening van Don derdag a.s. vertrouwt hij, dat waar noodzakelijk verschillende personen voor allerlei diensten moesten worden aange wezen de werkgevers hun personeel, dat is opgeroepen, het normale loon hun niet zullen inhouden en dat Goesche pa troons meer burgerzin zullen toonen, dan een groot werkgever van buiten de ge meente, die tot de hoogst aangeslagenen behoort, dien spr. zoo juist over zijn laak bare houding enkele scherpe woorden moest toevoegen. Met den wensch, dat de oefening in alle opzichten moge slagen en dat deze tentoonstelling aan haar doel moge be antwoorden, verklaarde spr. de laatste voor geopend. De aanwezigen gingen nu bet vele, dat hier is bijeengebracht en waarvan wij gisteren het een en ander meldden, be zichtigen. Gaarne willen wij onze lezers tot een bezoek opwekken. Wij namen ook nog een kijkje in het bureau van den gemeentelijken luchtbe schermingsdienst, dat eveneens in dit ge bouw is ondergebracht. De lichtlevende platen, hier aangebracht, maken, dat men ook zonder electrisch licht, zich 'hier be wegen kan. Hansweert. Op het kanaal had een aanvaring plaats tusschen het motorschip „Donar" en het sleepsc'hip „Arizona". De „Arizona" bekwam een gat. Men zal trachten dat met een noodreparatie te dichten. lerseke. Het 10-jarig zoontje van den heer Tj. bad bet ongeluk van den schuurzolder te vallen en een arm te bre ken. Dr Ampt verleende heelkundige hulp. Gevolgen van den mist. Door den mist misleid hebben verschil lende schepen een verkeerde route ge volgd. Vier hebben hun eindbestemming gevonden op een zandplaat. Een ander zat boven op een berm aan 't Kanaal. Weer een ander liep op tengevolge van bet varen tegen een berm. De schippers knecht moest op een stuk spek uit naar Wilhelminadorp om het lek te dichten. Op die manier gespalkt kon het schip de haven van lerseke bereiken. Een groote motor is op een oesterput van den beer Pb. geloopen en beeft daar groote scha de veroorzaakt aan een duiker. De scha de wordt op f 200 geraaand. Ellewoudsdijk. D'e heer W. M. van Wijn gen, bakker alhier, beeft op de vorige week te Utrecht gehouden bakkersten toonstelling met zijn inzending water brood den tweeden prijs behaald. Biggekerke. Onder leiding van dhr I. A. de Mloor werd Dinsdagavond een ver gadering gehouden, welke ten doel had te komen tot oprichting van een muziek korps. De voorzitter deed mededeelingen over alles wat aan de oprichting van een muziekkorps vast zit. In de eerste plaats zijn leden: roet energie noodig, maar ook spreken de financiën een woordje mee. Verschillende vragen wer den gesteld en beantwoord. 15 personen gaven zich voorloopig als werkende le den op. Gevormd werd een commissie van voorbereiding bestaande uit de le den J. Wijkhuijs, I. Bak, J. A. Simpe laar, W. Schrijenberg en L. Jobse. St. Maartensdijk. In de Dinsdag ge houden raadsvergadering werden de ver schillende begrootingen voor het dienst jaar 1939 als volgt vastgesteld: De gemeentebegrooting geeft voor den gewonen dienst aan inkomsten en uitga ven f 107.420,71, met een post voor on voorzien van f 1090,83. Op de personeele belasting zullen geheven worden 185 op centen op bet gebouwd 80, en bet onge bouwd eigendom 20 opcenten. De ka- pitaaldienst geeft als inkomsten aan f 254.42 en aan uitgaven nihil. De begrooting van den gemeentelijken woningdienst geeft aan baten en lasten f 10.050, waaronder een uitkeering van de /gemeente van f 1536,28, aan kapi taalsinkomsten en uitgaven f 12039,96. De begrooting voor het Armbestuur geeft aan inkomsten en uitgaven f 11.903.35V2, waaronder een gemeente lijke bijdrage van f200. Voor ondersteu ning is een bijdrage van f 7739 uitge trokken. Zaamslag. Gemeenteraad. Maan dagmiddag vergaderde de Raad. Afwezig dhr de Jonge met kennisgeving. Een ver zoek van de afd. Othene van den Ned. Landarbeidersbond om gedurende den tijd, dat de leden uit de werkloozenkas trekken, in die buurtschap te mogen stempelen, wordt in handen van B. en W. gesteld. Het bedrag per leerling van de openbare school voor 1939 wordt vast gesteld op f8,15. Door Ged. Staten was bezwaar gemaakt tegen het besluit van den raad van 26 Sept. j.l., waarbij besloten was op de hoofdsom der Personeele belasting voor 1939 te heffen 140 opcenten en 75 opcen ten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting. Een heffing beneden 150 op centen op de Personeele belasting ver draagt zich volgens genoemd college niet met een heffing van boven 55 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Ingetrok ken worden de besluiten van 26 Sept. dienaangaande en de opcenten op de hoofdsom der Gemeente fondsbelasting gebracht op 65 en der Personeele belasting op 15 0. Overgegaan wordt tot behandeling der begrooting. Een verzoek van den klerk- bode-concierge om verhooging van sala ris, vond bij de commissie van onderzoek instemming, hoewel ze van meening was, dat het beter is, dat over het algemeen de jaarwedden van ambtenaren enz. af doende worden geregeld voor hun benoe ming. Ze stelde voor hem 4 jaarlijksche verhoogingen toe te kennen van f50, met een aanvangsalaris van f700, plus vrij vuur en licht. B. en W. zouden van de éénjaarlijksche verhoogingen tweejaar- lijksche willen maken. Over deze kwestie staakten de stemmen. Door B. en W. werd voorgesteld de jaarwedde van den ambtenaar ter secre tarie te verhoogen met f 100 en vast te stellen op f 1100 met 4 jaarlijksche ver hoogingen van f 100. Namens de C.-H. fractie stelt dhr Haak voor de jaarwedde vast te stellen op f 1200 met dezelfde ver hoogingen. Dit laatste wordt aangenomen met 2 stemmen tegen. De commissie noodigde verder B. en W. uit om een voorstel aan den raad te doen tot het instellen van een presentiegeld voor de leden der stembureaux. B. en W. waren daartoe niet genegen. De commis sie stelde voor een bedrag vast te stel len van f5 per dag. Dhr Haak stelt voor f2,50 te vergoeden. Over het voorstel der commissie staken de stemmen. Verder stelde de commissie voor om aan de plaatselijke afdeeling van den B.V.L. eenige subsidie toe te kennen en dit be drag van de Burgerwacht af te nemen. B. en W. nemen dit over en stellen voor aan den B.V.L. f 10 te verleenen en aan de Burgerwacht f 115. Met alg. stemmen aangenomen. Het bedrag van 150 voor installatie van den luchtbeschermings dienst wordt gebracht op f 100. Gezien de gunstige batige sloten der laatste jaren, stelt de commissie B. en W. voor gelden uit te trekken voor het gedeeltelijk uitbreken van de keibestra ting in de Polderstraat en 't aanbrengen van een klinkerbestrating met een trot toir aan de westzijde. B. en W. deelen mee, dat de hierbedoelde werken zouden kunnen worden begrepen onder verbete ring van tertiaire wegen en geven in overweging eenig geduld te hebben, daar ze binnen niet al te langen tijd met voor stellen dienaangaande hopen te komen. Door de commissie wordt de wenschelijk- heid uitgesproken tot aanschaffing van een gesloten wagen voor het ophalen van 'het huisvuil over to gaan. B. en W. kun nen hiertoe niet adviseeren. Met de commissie zijn B. en W. van meening, dat de distributie van goed- koope levensmiddelen niet op de secre tarie thuisbehoort. Ze zijn evenwel van meening, dat de bestaande regeling voor loopig nog dient te worden gehandhaafd aangezien de distributie van zeer gerin gen omvang is en bij inschakeling van den middenstand een bonnenstelsel zou moeten worden ingevoerd, hetgeen aan merkelijke administratieve werkzaam heden mede zou brengen. De Muziekvereeniging „De Volharding" ziet haar verzoek om verhooging van subsidie met f25, ingewilligd. Deze wordt gebracht op f 150. Hierna wordt de begrooting vast gesteld. Na de rondvraag ging men over in besloten zitting om te spreken over de waterleiding. De voorzitter had meege deeld, dat er een adres was met 140 hand- teekeningen om te trachten aansluiting aan de waterleiding te krijgen en een adres met 93 handteekeningen om niet tot aansluiting over te gaan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oostwold en Den Horn, D. Faber te Oostburg. Te Kolijnsplaat, J. P. van Steenbergen te Biezelinge. Aangenomen naar Kamperveen, G. Vlasblom te "Wapenveld. Bedankt voor Leermens, T. G. A. van Dijk te Wolfaartsdijk. Voor Sprang, J. J. Poot te Bunschoten. Geref. Kerken. Aangenomen naar Rhenen, W. J. Meister, cand. en hulppr. aldaar. Da C. Kunst f. Te Oisterwijk (N.-Br.) is plotseling overleden ds G. Kunst, Ned. Herv, predikant aldaar. Da Kunst aanvaardde in 1908 de Evangelie bediening te Ouwerkerk, en stond daarna te Assendelft, Heerenveen, Oos- terhesselen, Frederiksoord en te Oister wijk van 20 Maart 1921 tot heden. Hij bad met ingang van 15 November we gens meer dan 40-jarigen diensttijd eer vol emeritaat gekregen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2