ZUID-BEVELAND. De zwerftoohten van Kees. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Politieberichten. Radioprogramma. platen, met oud-linoleum, dat men anders weggooit of wel met zand; ten vijfde kan men de wijken onderverdeelen in buurten met onderlinge brandweer voorzien van snelblusscbere of ander klein materiaal en ten zesde kan men in de buizen de tuinslang op de zolders bebben of wel een snelblusscber. Daarna behandelde spr. de oefening van deze weeik, speciaal de verdonkering of verduistering. Voor afscherming der verlichting is o.a. bet beplakken der ra men met blauw papier een der goede middelen. Daarnaast kan men gebruik maken van zwarte lampen met een pro tector. Men moet de ramen goed afschermen en spaarstroom toepassen. Spr. bracht naar voren, dat bet niet de bedoeling is dat de menschen tijdens de oefeningen in bet donker gaan zitten, maar zij moeten juist trachten binnen hun bezigheden voort te zetten, doch zon der licht buiten de huizen te laten vallen. Wat betreft het zich op straat begeven tijdens de duisternis, dit is niet direct verboden, doch als de sirenes een lucht aanval aankondigen moet ieder zich zoo spoedig mogelijk in veiligheid trachten te stellen en weg blijven van de straat tot dat de klokken aankondigen, dat het di recte gevaar geweken is. Na de oefening van Donderdagmiddag zal op het Molenwater een demonstratie met brandbommen en een bluschtoestel gehouden worden. Hierna gaf hij het woord aan D r J. Dekker, den gemeentelijken gasspecia- list, die sprak over: „Enkele strijdgas sen". Chloorgas en phosgeen zijn als strijd- stoffen gebruikt in den wereldoorlog. Het veel genoemde mosterdgas is een vaste stof, doch wordt vloeibaar gemaakt en dan zoo neer geworpen. Van het gebruiik van strijdstoffen is al leen gehoord bij den oorlog in Abessynië en thans kwamen er bij den Volkenbond klachten ter zake in van China. Als dus wel gassen tegen de soldaten worden gebruikt, dan is dit toch nog niet het geval met de burgerbevolking. Als men vraagt waarom tot nu toe van uit de lucht niet met de gassen werd gewerkt, dan meent spr., dat dit geen gevoelskwes tie is, maar dat dit is om militaire rede nen. Nu de aviatiek steeds vooruit gaat en men leest ivan 630 km. per uur, ziet spr. de mogelijkheid, dat die bezwaren weer verdwijnen. De vrees dat men toch tot aanvallen met gassen enz. uit de lucht zal overgaan is niet jjdel. Spr. meent, dat ieder in huis een schuilplaats moet trachten in te richten en er wel om moet deniken, dat men de daar aanwezige zuurstof niet door het maken van vuur, het rooken of het on- noodig zich druk maken en veel bewegen, moet doen verminderen. Men moet trach ten bij gas- of bomaanvallen zijn huis goed te sluiten, maar ook dan kan sprin gen van een projectiel nog schade aan richten. Komende tot de gasmaskers, zegt spr., dat die niet goed zijn tegen lichtgas, dat eöhter nog nooit is gebruikt voor oorlogs doeleinden en tegen blauwzuur, dat ech ter bleek geen hinder te veroorzaken. Voor alle andere gassen zijn onze leger- maskers voldoende, doch ooik andere mas kers zullen goed kunnen werken. Na een pauze, tijdens welke velen der aanwezigen heen gingen, is nog een Duit- sehe film in twee deelen vertoond, waar in het afschuwelijke van luchtaanvallen, de daaruit ontstaande vernietigingen, het verwond raken van burgers en het lucht- beschermingswerk op duidelijke wijze worden gedemonstreerd. Opening Slagersvakcursus. Maandagmiddag kwamen in een der zalen van St. Joris bijeen de Commissie van bijstand voor den te Middelburg te houden slagersvakcursus met de bestu ren der slagersvereenigingen, de leera ren, de cursisten en enkele genoodigden o.w. de burgemeester van Middelburg, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en van Handelsbelang. De voorzitter der Commissie van Bij stand, de heer A. P. Weemaes, heette al len welkom. De heer Jao. de Visser uit Vlissingen, die het bestuur der Vereen, tot bevordering van Slagersvakonderwijs (S. V. O.) vertegenwoordigde, opende daarna den cursus. Spr. ontkende de juistheid van het praatje, dat de slagers niet tot volgen der cursussen zouden aanmoedigen, omdat er dan te veel bekwame slagers zouden komen. Spr. wees er juist op dat kennis noodig is in dezen tijd van het opkomen van h,et groot winkelbedrijf en dat harde arbeid moet leiden tot het hoofd bieden aan concurrentie. Spr. verklaarde de eerste slagersvakcursus in Zeeland te Middelburg voor geopend. De heer Z. v. d. Zwaag sprak na mens de eerste slagersvakschool en bracht dank voor het afstaan door de gemeente van het werkloozenlokaal voor de theo retische lessen. Aan de leden van de Commissie van bijstand wier steun men op hoogen prijs stelt, bood spr. een pak boeken aan, zoo als ook aan de cursisten wordt verstrekt. De burgemeester van Middelburg, de heer M. Fernhout, gaf de verzeke ring dat het gemeentebestuur niet alleen belang stelt in het onderwijs voor de jeugd, maar ook in het vormend onder was en in het vakonderwijs voor de toe komstige patroons. Dit is van groot be- ng in dezen tijd, nu er zooveel komt kijken om het hoofd hoven water te hou den Thans is kennis onmisbaar. De sla gershond behoorde tot de eerste organi saties, die dit inzagen en zoo medewerkte aan de verheffing van het bedrijf en ten slotte aan de vrijheid daarvan. Gelukkig noemde spr. de samenwerking tusschen de S.V.O. en de plaatselijke slagersorga nisaties. Spr. wenschte de initiatiefne mers geluk met het succes, dat reeds uit het aantal cursisten blijkt. Natuurlijk vindt het gemeentebestuur het ook aan genaam dat de cursus te Middelburg is gevestigd. De heer L. A. Stofkoper spTak eerst namens de Kamer van Koophandel. Steeds heeft de Kamer belang gesteld in de plannen. De Kamer is echter aan de wet gebonden en deze heeft zeker nog wel gebreken, die door de practijk moe ten verbeteren. Maar nu reeds zal de wet beunhazerij voorkomen. Sprekende namens Handelsbelang hoopte spr. ook namens die vereeniging dat de cursus in alle opzichten moge slagen. Verder heeft nog het woord gevoerd de heer A. Beugelink als secretaris van de commissie van advies, die er o.a. op wees, dat de cursus aanvankelijk te Goes zou worden gehouden, maar dat door het hard werken van de Vereen, te Middel burg en het slap optreden van die op Zuid-Beveland, de cursus naar Middel burg is verplaatst. Nog spraken de drie leeraren, de hee- ren L. W. de "Waardt, die kennis van vee en veeziekten zal onderwijzen; G. v. d. Caay, die vakkennis voor zijn rekening neemt en R. van der "Wielen, die de 17 cursisten zal onderwazen in machineken nis, de leerlingen toe. Hierna konden de eerste lessen een aanvang neimen. Centrale verwarming politiebureau c.a. Naar aanleiding van opmerkingen en vragen van de Commissie van financiën over het voorstel tot het verleenen van een crediet voor de centrale verwarming van het politiebureau c.a. deelen B. en W. mede, dat het gebouw, waarin het politie bureau gevestigd is, ongetwijfeld nog vol doet aan zoodanige eischen, dat het den aanleg eener centrale verwarming waard is. De aanschaffing van drie gasradiato- ren, waarvoor op de begrooting 1938 f 450 was uitgetrokken, heeft niet plaats gëhad. De levensduur der installatie zal den looptijd der leening belangrijk in jaren overtreffen. lerseke. 't Is op het oogenblik een groote drukte met het pannenvaren. De dezen zomer uitgelegde pannen moe ten nu alle weer voor den winter, voor dat de oestertjes zouden kunnen bevrie zen binnen gehaald worden. Dit betee- kent dat met laag water alle beschikbare booten langs de dijken van Zuid-Beve land liggen om hun pannenlading binnen te krijgen. Alles wat handen heeft is daaraan aan het werk, geen enkele va lide werkkracht is meer te verkrijgen. Niet alleen overdag, maar ook des nachts wordt door sommigen gewerkt. De werk loosheid is nu bijna geheel verdwenen. Over 34 weken zal deze groote druk te weer over zijn. De unosselknipperij vraagt thans de jeugdige, de oester- en mosselteelt de oudere arbeidskrachten tot den laatste toe. Oudelande. Gemeenteraad. Maan dagmiddag vergaderde de Raad. De voorz. deelt mede dat de werkverschaf fing vorigen winter hij dhr Klompe te Wolfaartsdijk de gemeente f 289.04 heeft gekost. De meerderheid van B. en W. doet het voorstel om als gemeente toe te treden tot de vereen. Ned. Luchtbescher ming. Aangenomen met op één na alg. st. (Tegen Wetih. Bakker). Mededeeling wordt gedaan dat twee leerlingen uit de gemeente de lagere Landbouwschool te 's Heerenhoek bezoeken. Naar aanleiding van een vroeger genomen raadsbesluit wordt besloten f 10 per leerling subsidie te geven indien deze leerlingen den cur sus volledig zullen volgen. Behandeld wordt de begrooting, waar- biji wordt medegedeeld dat de gemeente zal aanschaffen een nieuwe lijkhrancard, wat een goede verbetering zal aanbren gen bij begrafenissen. Het bedrag dat aan de Bijz. Ghr. School zal gegeven worden bedraagt f 528 (per leerling f 9,60). Een verzoek schrift van de PZEM om voorloopige maatregelen te treffen voor straatver lichting in den Oliviersohen Zandweg, wordt met alg. st. afgewezen. Een ver zoekschrift van J. de Beste om vergoe ding ingevolge art. 13 L.O.-wet 1920 voor zijn zoon die de U.L.O.-school te Goes bezoekt, wordt als niet in overeenstem ming met genoemd wetsart. met alg. st. afgewezen. Naar aanleiding van eenzelf de verzoek van dhr H. A. Mol om Yi jaar vergoeding reiskosten van zijn zoon die de Chr. U.L.O. school te Goes bezoekt, wordt besloten 2/3 van de kosten, zijnde f 24 te vergoeden. Besloten wordt dezen winter weer brandstoffentoeslag aan de werkloozen a f 1 per week te verstrekken. Een verzoek van de Oudercommissie van de O. L. school om herhalingsonder- wijs te doen geven, wordt met alg. st. verworpen nadat de voorzitter mededee- lingen had verstrekt welke financieele gevolgen dit voor de gemeente zou mee brengen. De rondvraag leverde niets bij zonders op. Heinkenszand. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de gemeenteraad. De gemeentebegrootitng voor 1939 wordt behandeld en voorloopig vastgesteld op de bedragen door B. en W. voordragen. Op een verzoek van de muziekvereen. „Euterpe" oan gratis beschikbaarstelling ONZE TUINBOUWEXPORT. De export van tuinbouwpro ducten, is, naar uit Naaldwijk gemeld wordt, in de maand September niet ongunstig ge weest, hoewel de gespannen internationale toestand in die maand ongetwijfeld afbreuk heeft gedaan. Dit wordt wel heel sterk aangetoond door den export naar Duitschland; deze liep terug van f 1.122.000 in September van het vorig jaar tot slechts f483.000 in de afgeloopen maand! Behalve 'tfeit van de oor logsdreiging hebben ook de verminderde betalingscontin genten hierbij een rol ge speeld. De totale export van tuin bouwproducten beliep in September f 2.984.000 tegen f2.611.000 in dezelfde maand van het vorig jaar. De totale export bedroeg in 1929 in de maand September f5.595.000. 33. „Dat is nu de geschiedenis van ons spook", lachte Ralph. Men zegt dat de ju- weelen schat hier nog in huis moet zijn. Nu, als je soms wilt zoeken en je vindt haar, mag je alles houden hoor. Verder vertelde Ralph, dat elk kasteel zoo zijn eigenaardige spookgeschiedenissen kende. 34. Zoo heb je bijvoorbeeld Burton Ag nes. Daar leefde een zekere meesteres Grif fith, die, naar de sage verluidt de voor waarde stelde, dat na haar dood haar hoofd in huis moest blijven. Men vergat het, doch ze spookte net zoo lang, tot ze werd opge graven, en de tiende barones van dit ge slacht, de legende respecteerend, liet ten slotte den schedel in den muur van het ge bouw metselen. van het gemeentevergaderlokaal wordt afwijzend beschikt. Het bedrag bedoeld in art. 55 bis le lid der L. O.-wet 1920 wordt voor het jaar 1939 voor het gewoon lager onderwijs be paald op f 10,22 per leerling. De instructie voor den gemeenteont vanger wordt gewijzigd in dien zin dat bij afwezigheid of uitstedigheid van den functionaris B. en W. een vervanger zullen aanwijzen. Door aanbiedingen van gelden ten be hoeve van gemeenteleeningen rentende 3 pet. wordt op voorstel van B. en W. be sloten alle loopende leeningen te con- verteeren en vanaf 1 Jan. 1939 geen geldleeningen meer aan te gaan boven 3 pet. Besloten wordt tot een nieuwe huis nummering over te gaan. Reeds jaren lang wordt hieraan behoefte gevoeld. Be sloten wordt dat voor de nummering bordjes zullen worden aangeschaft. Besloten wordt de controle der werk- loozenkassen op te dragen aan den con troleur voor de steunverleening en werk verschaffing tegen een belooning van f 50 per jaar. Na afloop van de vergadering werd door het geheele college een kijkje genomen in de nieuwe bergplaats vooi lijkwagen, bandspuit, enz. Deze berg plaats is bijna klaar. Het geheele werk is zeer netjes uitgevoerd. Zondagavond had zekere T. alhier zijn fiets onbeheerd neergezet voor het café van den heer N. Toen hij het café verliet, was zijn rijwiel verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. IJzendijke. Benoeming ge meente-secretaris. In de Vrij dagmiddag gehouden gemeenteraadsver gadering werd uit 70 sollicitanten tot ge meente-secretaris benoemd met op één na algemeene stemmen de heer J. L. G. V. I. A. Dierikx, ambtenaar ter secreta rie en wnd.-secretaris dezer gemeente. - Met ingang van 1 Dec. is van Nieuwpoort naar hier overgeplaatst de brigadier-majoor der rijksveldwacht dhr H. Weertman Tolen. Alhier is een Chr.-Hist. Kies- vereen. opgericht met aanvankelijk 40 leden. Als bestuursleden worden geko zen de 'heeren B. J. van Oost, V. Laban en J. J Kramer. DE SCHATTEN VAN HET SPAANSCHE S.S. THORPEHALL. Naar wij' vernemen hebben een aantal particulieren aan wie in eigendom toebe- hooren de effecten, die zich o.a. bevonden in de lading van het Spaansche s.s. Thor- pehall by de Middelbui gsche Rechtbank een verzoekschrift aanhangig gemaakt ten einde in kort geding de opheffing van het beslag op die effecten te verkrijgen, op grond dat het einde der lallooze processen over de schatten, welke zich in bedoeld stoomschip bevonden nog lang niet in het zicht zou zijn. De behandeling van dit kort geding voor den President der Middelburgsche Recht bank zal plaats vinden op Zaterdag 5 No vember a.s. om 11 uur. Voor de eischers treden op Mr C. R. C. Wijckerveld Bisdom te 's-Gravenhage als advocaat en Mr A. Bolle te Middelburg als procureur. Gedaagden zijn de Nederlandsche Han delsmaatschappij, in wier safe te Vlissin gen de goederen zich bevinden en de Spaansche en Baskisohe Gouvernementen, die tot beslaglegging overgingen en een aantal banken en particulieren, die even eens beslag legden, zoomede de kapitein van het s.s. Thorpehall. Brand te Zundert. Te Zundert zijn Zondagavond een midden in het dorp gelegen café en een groentenzaak, welke in hetzelfde pand waren gevestigd en toebehoorden aan H. D., tot den grond afgebrand. Omwonenden kwamen de fa milie D. waarschuwen, dat er vuur werd gezien op den zolder. Terstond werd de brandweer gealarmeerd, welke vrij spoe dig ter plaatse was, doch machteloos stond tegenover het vuur, dat inmiddels een grooten omvang had aangenomen. Aanvankelijk liep ook het belendende perceel gevaar, maar nadat de brandweer hierop haar aandacht had geconcentreerd, kon uitbreiding worden voorkomen. Ver zekering dekt de schade slechts gedeel telijk. Paard op hol geslagen Meisje gedood. Gistermiddag is te Meyel een paard, dat voor den wa gen van een molenaar was gespannen, met het voertuig achter zich aan, op hol geslagen. Ter zijde van den weg liep een aantal schoolkinderen op het rijwiel pad. Het zesjarig dochtertje van de fa milie M. is door den wagen gegrepen, waarbij het onder de wielen terecht kwam en op slag is gedood. Door auto aangereden en gedood. Gistermiddag is de 30-jarige telegrambesteller J. A. te Zoetermeer, toen hij een weg wilde oversteken, door een auto aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer was ongehuwd. De poli tie stelt een onderzoek in. Jongen onder auto ge raakt en gedood. Te Best wilde gistermiddag het elfjarig zoontje der fa milie W. bij1 'het verlaten van het, ouder lijk huis per fiets den rijweg oversteken. Hij keek een oogenblik achter zich, om een vriendje te groeten en sloeg geen acht op een naderende vrachtauto. De jongen werd door den wagen overreden en was op slag dood. MIDDELBURG. Bevallen: E. Bas- tiaanse geb. de Boer, d.; P. Adriaanse geb. Riemens, d.; S. J. Verstraate geb Verhelst, z.; W. M. Versluijs geb. Crucq, z. Overloden: J. J. Net, 54 j., man van P. M. Kok. Getrouwd: L. de Rijcke, 31 j. jm. en W. F. Willems, 25 j. jd.; M. L. Duine, 24 j. jm. en M. Frederiks, 22 j. jd.; G. Heijboer, 30 j. jm. en M. Pieters, 28 j.jd. (M. G.) Van 2024 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Suur- mond, 27 j, en J. Duijvekot, 28 j.H. M. Moerman, 25 j. en C. J. Godeschalk, 23 j.; H. G. Daalhuizen, 26 j. en J. Fruite- ma, 23 j.; W. Vaartjes, 26 j. en A. Snij ders, 22 j.; M. van den Berg, 23 j. en J. van Hoeijdonck, 20 j. Getrouwd: J. J. de Raad, 31 j. en H. C. M. Adriaanse, 24 j.; P. Sinke, 53 j. en D. Huser, 46 j.A. Smit, 23 j. en R. M. L. Goff, 23 j.; J. van Schijndel, 32 j. en P. J. van den Boogaart, 24 j. Bevallen: J. van Gemert geb. de Nooijer, z.; E. Korving geb. Toxopeus, d. Overleden: M. R. J. Fontaine, 40 j., vrouw van G. G. van der Leeuw; C. Klootwijk, 48 j., man van G. D. van Caem. (VI. C.) Van 1522 October. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: L. Adriaanse, 25 j. jm. en L. Sturm, 33 j. gesch. (M. C.) Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van Poli tie te Middelburg des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: paar kinderschoentjes, wollen muts, man telbandje, goudfazantje. (Bijl 'vinders! sigarettenkoker, N. Ge- schiere, Paardenstr. 24 te Vlissingen; eind touw, Overwijk, Singelstr. 42; da- meshandsohoen, Bimmel, Lage weg 271, 't Zand; kralen snoer J. J. Timmer man, Noordweg 149; shawl, Scheffer, Veersche singel 280; poesje, P. Bodbijl, Ganzengang 2; boodschaptasch, A. Leon- hart, Oude Kerkstraat 3, pak cacao, A. Leduc, Beenhouwerssingel 41; combina tietang, Caliber, Veersche weg 26; vul potlood, Van Loo, St. Jansgang 11; meisjesrijwiel, den Bakker, Gortstr. 17; heerenpolshorloge, A. Paul, Markt 14; padvindersriem, G. B. Quartel, Brande- rijmolengang 3; schipperspet, A. Bosdijk, Veersche weg 64; zakje inh. gymnastiek schoen, -pak en ceintuur, Je Mesu, Zuid singel 62; hond, J. de Jong, Reigerstr. 1; rijwielhelastingmerk, A. de Leeuw, Veer sche weg 66; kinderschoentje, wed. Net, Rozenstr. 3; pakje, inh. kleedingstof, mej. Jobse, Oud Arn. pad 34; rijwielhelasting merk, L. Vroegop, Koestr. 5; huissleutel, N. de Groot, Scbuitvlotstr. 9; padvin- i dersmes, D. Steketee, Hofplein 39; dok- terskaart, J. Giebels, Roosterstr. 1; por- temonnaie met inh., mej. P. Steven, Bree 18; schooletui en snoertje kralen, J. Leinse, Vlissingsche str. 11; hondenriem en penning, M. v. d. Ende, Noordsingel 34; tabakspijp, W. Pluijmers, St. Pieter- str. 29; Kunstkalender, J. Koster, Bijltje 17, vulpen, J. Langendijlk, KI. Vlaande ren 23;1 haarstrik, mevr. Huizinga, Span- jaardstr. 49; hondenhalsband met pen ning, L. Hiebels, Roosterstr. 1; heeren- portemonnaie imet inhoud, L. Boone, Schoorsteenvegerssingel 16; boodschap tasch, M. Buijs, Molenberg 49; paar handschoenen, B. Meijera, Breeweg D 231, 't Zand; mantelband, D. van Belzen, I Klein Vlaanderen 111; duif (meeuwtje) Ginnenberg, Bogardstr. 7; paar sokken, I Jansen v. Roosendaal, Armeniaansch Schuitvlot 12; portemonnaie met inhoud, A. Kunst, K. Geere 53. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan terstond kennis aan het Bureau van Po litie. Woensdag 26 October 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. NGRV-uitz. 6.307.00 Onderw. fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftl., medit. 8.15 Ber., gram. (9.300.45 Gelukw.). 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ber., hierna ensemble v. d. Horst en gram. 1.30 Orgel 2.30 Gram. 3.00 Chr. Lect. 3.30 Zang en piano. (In de pauze's gram. en ber. 3.55- 4.00 pauze.) 4.30 Gram. 4.45 Felicit. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinb. 6.30 Causerie over luchtbesch., taal les en causerie over het Binnenaanv. re glement. 7.00 Ber. 7.15 Causerie: „De ko lonisatie in Argentinië". 7.45 Reportage, ev. gram. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 Evang. samenkomst. 9.45 Gramof. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Causerie over leer- bewerking. 10.20 NCR V-orkest en solist. 10.45 Gymn. les. 11.00 Verv. concert. 11.30 Gram. C.a. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301.5 M. VARA-uitz. 10.00—10.20 vm. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 VARA-kalender. 8.15 Gram. (Om 8.16 Ber.). 9.30 Causerie „Onze Keuken 10.00 Morgenw. 10.20 Uitz. voor Arb. in de Continubedr. 11.40 Causerie „Beste ding van de vrije tijd". 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 „Esmeralda" en gram. 10.00 Gram. 1.15-—1.45 Orgel. 2.00 Voor de Vrouw. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 „Fan tasia". 6.00 Orgel. 6.30 Causerie „Grond slag geplaatst in de rij der geslachten". 7.00 Gelukw. 7.05 Koorzang. 7.30 Cause rie „Nieuwe richtingen in het onderwijs". 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Ber. ANP, en VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest en so listen. 9.00 Declam. 9.15 Voor schakers, 9.17 „En nu.... Oké". 10.30 Ber. ANP. 10.35 Steyn's accordeon-orkest (Opn.). 11.00 De Ramblers. 11.3012 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 26 October: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk nog uit Z. richtingen, toenemende bewol king, weinig of geen neerslag, uitgebreid mistgebied. In bet O. temperatuur om bet vriespunt 's nachts en zelfde tempe ratuur overdag, in het W. zachter, 's nac'hts en overdag iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsers: Woensdag 5 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6