Om het Wereldkampioenschap Dammes. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Radioprogramma. den makelaar eens aan den tand voelde. De man bekende ten slotte het geld te hebben verduisterd, toonde veel berouw en beloofde het geld met kleine bedragen te zullen terugbetalen. De makelaar hield zich aanvankelijk aan zijn belofte, doch verder dan het terugbetalen van slechts f90 kwam hij niet. Eerst thans, tien jaren nadat de op lichting werd gepleegd, beeft het echtpaar bij de politie aangifte gedaan van het gebeurde, zoodat nu nog een vervolging tegen den makelaar zal worden ingesteld. (Tel.) 1000 pond paling van den burgemeester gestolen. Dieven hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag den burgemeester van Broek op Langendijk, den heer H. Schelhaas Jr., beroofd van duizend pond' polsdikke pa ling. De burgemeester had zyn vangst, ter waarde van vijfhonderd gulden, in een kaar ondergebracht, teneinde de dieren levend te houden. Deze kaar is leegge haald. Bootenloods afgebrand. Za terdagmiddag heeft een korte, doch felle brand gewoed in een bootenloods te Alk maar. De schipper W. van Vliet was in de loods bezig met het aftappen van benzine uit het jacht van dr Hofstee, toen plotseling de magneet vonkte en de benzinedampen vlam vatten. Jn minder dan geen tijd stond' de loods in lichte laaie. De Schipper kon zich met moeite redden. Twee booten zijn in vLammen opgegaan. Het luxe jacht had f 12.000 waarde. De loods is tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt gedeeltelik de schade. Tramremise in brand. Zon dagmorgen weid een felle brand ontdekt, die woedde in een groote tramremise te Deventer. In de remise stonden zeven groote vrachtauto's en twee tramlocomo tieven van de Geld. Tramweg-Maatschap- mj. Waarschijnlijk is op een der auto's kortsluiting ontstaan. Eenige vrachtauto's zijn nagenoeg ge heel verbrand of zwaar beschadigd. De locomotieven konden met een onder stoom aanwezige locomotief tijdig uit het vuur weggetrokken worden. De aanzien lijke schade wordt door verzekering ge dekt. Hooibergbrand midden in een dorp. Zaterdagmiddag te 2 uur 20 brak brand uit in den hooiberg van de wed. v. d. H., die midden in het dorp Nieuwerkerk a. d. IJssel staat. Plim. 80 voer hooi waren er in geborgen. De brandweer bestreed het vuur, dat ten gevolge van den feilen wind en de dicht bij zijnde gebouwen zeer veel gevaar op leverde. De brandweer heeft ongeveer 24 uur dienst moeten doen voor het gevaar geweken was. De inspanning van de brandweer heeft het dorp voor een ramp behoed. 'Gevaarlijk spel. Toen een autobus uit Werkendam voor den spoor wegovergang te Vlaardingen voor de ge sloten hoornen stond te wachten, maak ten twee jongens van de gelegenheid ge bruik, in het bagagenet, dat achter de autobusbevestigd was, te kruipen. Toen de auto zich weer in beweging zette, sprong de 8-jarige de G. uit het net, verloor het evenwicht en sloeg eeni- ge malen over den kop. Toen smakte hij tegen het wegdek en bleef bewusteloos liggen. Een dokter constateerde eenige hoofdwonden, alsmede een vrij zware hersenschudding. Op zijn advies werd de jongen naar het ziekenhuis te Vlaardin gen overgebracht. Makelaar met vier mille gevlucht. Door den burgemeester van Emmen wordt, zoo meldt de Tel., aan houding 'en voorgeleiding verzocht van een makelaar uit Erika, die sinds Zon dagmorgen 'zijn woonplaats heeft verla ten, nadat hij zich aan verduistering van 3 f4000 ten nadeele van verschillende instellingen aldaar heeft schuldig ge maakt. Zondagmorgen was de heer M., die o.a. verzekeringsagent was en verder gelden incasseerde voor het Provinciaal elec- trisch hedrijf, met zijn auto vertrokken. Toen hij Maandagavond nog niet was teruggekeerd ging zijn vrouw, met wie hij niet in een al te beste verstandhou ding leefde, naar de politie. Deze tracht te den man op te sporen. Dinsdag ont ving de vrouw echter een brief van hem uit Amsterdam, waarin hij eenige woorden van afscheid schreef. Bij het onderzoek naar de financiëele zaken van den makelaar, kwam aan het licht, dat hij een bedrag van circa 3 f 4000, toebehoorende aan het Provin ciaal Electriciteitsbedrijf, in zijn bezit moet hebben. Verder nog een bedrag van ongeveer 700 gulden, dat toebehoor de aan het Burgerlijk Armbestuur. Alle pogingen worden in het werk ge steld den man aan te houden. Zwendel in teeltvergun ning e n. Een inwoner van Naaldwijk en zijn broer, te 's Gravenzande woonach tig, hebben kans gezien door verhalen over levering van teeltvergunningen op lichting te plegen ten nadeele van en kele Westlandsche tuinders. De teeltver- gunningen voor tuinders en bloembol lenkweekers hebben n.l. in den loop der tijden handelswaarde verkregen, d'ie dik wijls alle verhoudingen te buiten gaat, en tot een drukken handel in deze ver gunningen .aanleiding heeft gegeven, hoe wel overdracht slechts geschieden kan goedkeuring der betrokken centrales. De heide oplichters vertelden aan hun toekomstige slachtoffers, dat zij relaties aderhielden met een firma in het West- land, weike een uitgebraden handel in teeltvergunningen voordo en dus wel te gen eenige betaling voor de noodige ver gunningen konden zorgen. Te Naaldwijk waren twee tuinders, die wel ooren had den naar een transactie en zoo ver scheen een der broers by een tuinder met een overdrachtsformulier, waarop de naam van den overdrager reeds frau duleus was ingevuld. De tuinder werd' uitgemoodigd op zijn beurt te teékenen, waarna het formulier naar de Gentrale zou worden opgezonden teer verdere af wikkeling van zaken. Tot zoover was alles in kannen en kruiken en een voorschot van f30 werd op de toekomstige overdracht gaarne ver leend. Op dezelfde wijze slaagde de an dere broer er in een voorschot van f 15 los te krijgen, waarna de tuinders ech ter niets meer van de zaak hoorden. Bij onderzoek bleek er bij de Ned. Sier teelt Centrale geen formulier door de heeren te zijn ingeleverd, terwijl de fir ma, die als relatie genoemd werd, geheel buiten de zaak staat. Tegen beide broers is proces-verbaal opgemaakt. Door electrischen stroom gedood. Tijdens het weak in de visch- rookerij van den heer H. te Enkhuizen is de 24-jarige ongehuwde arbeider H. de W. door den electrischen stroom ge troffen en gedood. Enkele jaren geleden heeft een oudere broer van het slachtoffer eveneens ten gevolge van aanraking met electrischen stroom den dood gevonden. Coöperatieve Landbouwvereeniging Eiland Walcheren. Zaterdagmiddag heeft de Coöp. Land- bouwvereen Eiland Walcheren haar jaarvergadering gehouden in het Militair Tehuis te Middelburg, onder voorzitter schap van dhr B. Franse. Een goed landbouwjaar ligt achter ons, aldus de voorzitter, dat zich ook af spiegelt in den aanzienlijk grooteren om zet der coöperatie. Toch heeft de coöpe ratie een veelbewogen jaar doorgemaakt. Afgezien van vele onverwachte prijis- schommelingen der voedergranen, als ge volg van de graanpolitiek der regeering, kwamen in de vergaderingen stroomin gen tot uiting, als ruimeren termijn voor betaling, en franco thuisbezorging der te leveren goederen, wat dan zoo weinig mogelijk vermindering van kwaliteit of verhooging van prijs tot gevolg mocht hebben. Door de langdurige ziekte van den as sistent, dhr Janse, is de directeur een tijdlang overbelast geweest, zoodat ten slotte een hulpkracht is aangesteld. Ten overvloede vroeg, voor het bestuur op het onverwachts, de directeur, dhr J. Phi- lipse, zijn ontslag. Gezien zijn staat van dienst is hem dit door bestuur en commissarissen op de meest eervolle wijze verleend. Spr. brengt dank aan de ijverige me dewerkers, de bodes en aan de trouwe af nemers, de beginsel-coöperators, en richt een woord van opwekking tot de half- slachtigen en van afkeuring tot hen, die geheel aan eigen zaak voorbijgaan. In het vervolgens uitgebrachte jaar verslag van den secretaris, dhr G. Lou- werse, wijst deze er op, dat hij niet over de door bestuur, directeur en leden on dervonden moeilijkheden zal uitweiden, want de' leuze moet zijn en is, het hoofd omhoog. Het verloop der zaken in het af- geloopen boekjaar geeft ook geen reden om somber gestemd te zijn. Dit vooral dank zij de trouwe afnemers, die het volle vertrouwen stellen in het bestuur en bestellen en bijkoopen wat ze noodig hebben. Handelden alle leden zoo, dan zou de Coöperatie nog veel meer omzet hebben en zouden 't bestuur en de direc teur nog meer tevreden kunnen zijn. Een nieuwe regeling met de bodes, die de Coöperatie ruim f 900 heeft gekost, maakt het mogelijk meer actief de leden te kunnen bewerken. De vereeniging telt 1511 leden. Telken jare vallen enkele oude leden uit. In 1916 achtte men het .noodzakelijk de vereeni ging op te richten, niettegenstaande er risico aan verbonden was. Gaarne zag het bestuur, dat de jonge boeren het zich tot een eer rekenden, de opengevallen plaats van wijlen hun vader aan te vul len. De vereeniging is financieel sterk. Zij bezit een eigen kapitaal groot ruim f 65.000. Het risico, dat de vaderen hebben aangedurfd, is dus uitgesloten. D'e aanbiedingen tot ontsmetting waren nog kleiner dan het vorige jaar. Met als gevolg, dat de exploitatierekening van de warmwater ontsimettingsinstallatie nog minder gedekt kon worden. De verwach ting voor de toekomst is ten deze niet hoog gespannen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Dit was ook het geval met de door den directeur nog toegelichte balans en verlies- en winst-rekening. Hieruit blijkt, dat er een saldo is van f 297,98. Ook het jaarverslag van den directeur kon de goedkeuring der vergadering weg dragen. Hieruit blijkt o.a. dat de omzet aan voederartikelen, zaai- en pootgoed in 19371938 bedroeg 677.698 kg voor f59.625,33, tegen in 1936—1937 662.722 kg voor f 54.675,90. Voor meststoffen en bestrijdingsartikelen voor plantenziekten waren de cijfers in 19371938 3.424.159 kg en f 138.040,31 en in 1936—1937 3.021.807 kg en f 109.850,08. De genoemde warmwater-installatie werd geheel afgeschreven. Dit jaar is geen enkel monster met ondergehalte uitgekomen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. Geschiere J.H.zn. te Grijipskerke en tot commissaris de heeren Jan, Geschie re, Meliskerke, Iz, Joosse, N. en St. Joos- land, Z. Maljaars en Jac. Maljaars. beide te Oostkapelle, Joh. Wondergem, Seroos- kerke en L. van Sluis, Westkapelle. Ge kozen werden als zoodanig in bestaande vacatures de heeren W. Coppoolse te Grijpskerke en J. Poppe te Rittem. Bij de rondvraag bracht de heer Wat- tel een vraag naar voren over het ver schil in prijs bij levering van kunstmest direct uit het schip of later uit het pak huis. De voorzitter zeide, dat het toch van zelf spreekt, dat de leden, die de kosten veroorzaken, ze ook moeten betalen. Dhr Bosselaar zeide dat men moet doen als te Aagtekerke. Daar laten de leden, gezamenlijk door een vrachtrijder de bestelde kunstmest direct uit het schip vervoeren. Dat brengt geringe kosten mede. Afscheid directeur. De voorzitter zeide dat op hem nog een weemoedige taak rust eu wel het af scheid nemen van den directeur. Men kan zich haast niet begrijpen zijn steeds op hoogen prijs gestelde, degelijke advie zen te moeten missen. Er was wel eens verschil van meening, maar men heeft elkanders in zichten steeds gewaardeerd. De heer Phi- lipse gaat heen, maar zijn werk blijft, het pionierswerk, dat hij met groote zaken kennis heeft geleid. Spr. brengt hem voor dit alles dank en wenscht den schei dende nog vele aangename jaren van ge zondheid, ook in zijln gezin toe. De heer Philipse herdacht allereerst de vele vrienden, met wie hij samen werkte. De vriendschap kwam geleidelijk. Eerst moest spr. zien of hij zijn vertrou wen schenken kon, maar dan vond 'hij er ook velen op wien hij' aan kon. Spr. had echter van sommigen wel eens op meer medewerking gehoopt. Uitspraak kort giedine. Inzake het beslag s.s. „Garbi". De President bij de Arrondissements rechtbank te Middelburg heeft uitspraak gedaan inzake de behandelde vordering van de Spaansche staat c.s. tot nietig verklaring en opheffing van het op 24 Augustus j.l. op de reede van Vlissingen in revendicatoir beslag genomen Spaan sche stoomschip „Garbi" ten verzoeke van den oorspronkelijken eigenaar, den Spaanschen ree der M. M. de Pinillos, wonende te Cadiz, Spanje. Zooals men weet, werd in deze zaak op 19 dezer gepleit door Mr E. F. Bonjer, advocaat te Rotterdam, voor den eischer en door Mr F. W. Adriaanse, advocaat te Middelburg, voor de gedaagde. In zijn vonnis, i beveelt te President, conform den eisc'h, nietigverklaring en opheffing van het beslag met veroordee ling van den gedaagde in de kosten van het geding. Onder meer heeft de Presi dent verworpen het beroep van gedaag de, als zou hij onbevoegd zijn van de onderhavige zaak kennis te nemen. Even eens overwoog de President, dat welis waar op 24 Aug. 1.1. op verzoek van den gedaagde verlof was verleend tot het leg gen van genoemd beslag, doch dat in het verzoekschrift met geen woord was ge rept van de diverse beslagen, welke reeds te Antwerpen op de „Garbi" waren ge legd, en dat ten aanzien van dit vaartuig reeds door het Hof van Beroep te Brus sel op 17 Januari 1.1. een arrest was gewezen. Destijds werd door de eischers gevor derd, dat het beslag nietig zou worden verklaard en zou worden opgeheven, zulks op grond, dat de Spaansche Staat is een souvereine staat, welke door Ne derland als zoodanig is erkend en met welke staat Nederland diplomatieke be trekkingen onderhoudt en dat het vol kenrecht aan een vreemde rechter ver biedt van een geschil als het onderha vige kennis te nemen. Verder overweegt de President, dat het volkenrecht ten aanzien van een andere souvereine staat immuniteit van jurisdictie en immuni teit van executie erkent. Volgens den Pre sident is er door den advocaat van eischer terecht op gewezen, dat er verschil van opvatting bestaat over de draagwijdte van de immuniteit van jurisdictie en dat deze wel beperkt wordt tot handelingen van den staat, welke, zuivere overheidshandelin gen zijn en dat zij niet van toepassing is wanneer de staat als een particulier aan bet verkeer deelneemt. Gemelde onder scheiding is voor bet onderhavige geval echter van geen belang, daar het geschil niet loopt over exploitatie, doch over de eigendom van het schip en daardoor de immuniteit intact blijft. Hiervan is bij het verdrag ook niet afgeweken. Verder wordt nog verwezen naar den inhoud van het artikel A.B. waarin de rechtsmacht van den rechter wordt beperkt door de uit zonderingen in het volkenrecht. Het ver- leenen van verlof tot het leggen van be slag is uitoefenen van de rechtsmacht. Volgens de meening van den President was het gegeven verlof op vermeld vaar tuig in strijd met het volkenrecht. Ver der wordt het beslag opgeheven en het vonnis uitvoerbaar bij voorraad ver klaard en de gedaagde veroordeeld ip de kosten van het geding. Naar we verne men, zou 'het stoomschip „Garbi" als nog Zaterdag zee kiezen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of het Motor- en Rijwielreglement, Verkeersverordeningen enz.: I. v. D. te Middelburg, berisping; M. K. te Kapelle f 3 b. of 3 d. h.; P. W. te Ovezande f 1 b, of 1 d. h,; A. P, L. A. v. H. te 's-Heerenhoek f 5 b. of 5 d. h.; J. C. te Domburg f 0.50 b. of 1 d, h.; J, J. v. H. te Vlissingen f 1 b, of 1 d. h.P. v. t. W, te 's-Heerenhoek f8 b, en fO.ÖO b. of 2 d. h. en 1 d. h.; H. J. v. d. S. te Vlissingen f 3 b. of 3 d. h. en f 1 b. of 1 d. h.; C. C. A. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h.; J. D. te Middelburg f 5 b. of 5 d. h.; C. L. te Middelburg f0.50 b. of 1 d. L; C. J. V. te Middelburg f0.50 b. of 1 week tuchtschool; A. de V. te Mid delburg f 1 boete of 1 dag hechtenis; J. M. D. te Middelburg f3 b. of 3 d. h.; M. J. Z. te Middelburg f 1 b. of 1 d. h.; H. B. te Middelburg f 10 b. of 5 d. h.; L. D. K. te 's-Gravenhage f 2 b. of 2 d. h.; P. J. de G. te Oost- en West-Souburg f2 b. of 1 d. h.; J. M. te Sint Laurens f2 b. of 2 d. h.; P. E. v. d. S. te Bergen op Zoom f 10 b. of 10 d. h.; K. H. te Vlissingen f 7.50 b. of 5 d. h.P. F. v. L. te Wissenkerke f 5 b. of 5 d. h.; J. H. te Goes f 3 b. 'of 3 d. b.; G. P. M. te Ovezande f 5 b. of 5 d. h.; J. G. te Vlis singen f 2 b. of 2 d. h.; A. de K. te Mid delburg f 3 b. of 3 d. h.; J. C. K. te Mid delburg f 1 b. of 1 d. h.; J. M. M. te Elle- woudsdij'k f3 of 3 d.; P. v. E:. te 'sHee- renhoek f3 of 3 d. h.; A. V. te Mid delburg f2 b. of 2 d. h.; P. R. te Sint Laurens f0.50 b. of 1 d. h.; A. W. te Borsele f 3 b. of 3 d. h.; H. W. de B. te Breda f 3 b. of 3 d. h.; J. V. te Koude- kerke f 2 b. of 2 d. h. Strooperij: F. R. te Woensdrecht f 5 b. of 1 week tuchtschool; G. J. S. te Woens drecht: teruggave aan ouders; W. v. D. te Middelburg, berisping; J. V. te Middel burg, berisping; R. E. de C. te Middel burg f 5 b. of 1 week tuchtschool; H. G. D. te Middelburg f5 b. of 2 d. h.; H. J. v. S. te Vlissingen f 10 b. of 10 d. h. In het openbaar een opzichtig onder- scheidingsteeken voeren, hetwelk uitdruk king is 'van een bepaald staatkundig stre ven: W. C. B., gedomicilieerd te.Rotter dam f 10 'b. 'of 10 d. h., met last tot ver nietiging van het in beslaggenomen on- derscheidingsteeken. Eeni'g voorschrift ter voorkoming van gevaar van begunstiging van misdrijven ten aanzien van watergebieden gesteld, overtreden: J. J. H. te Wemeldinge f 3 b. of 1 week tuchtschool; C. J. H. te Wemeldinge f 7.50 b. of 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn op een tijdstip gedurende de maanden Mei tot en met October loopen op eenig wei land: I. J. te Middelburg f 3 b. of 3 d. h.; A. L. te Rotterdam gedomicilieerd, f 5 b. of 5 d. b. 'Overtreding IJkwet: A. L. te Middel burg 6 maal f 0.50 b. of 1 d. h. voor iedere boete, met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen gewichten; M. B. te Middelburg f 0.50 b. of 1 d. h., met ver beurdverklaring van het in beslag geno men gewicht; J. v. S. te Middelburg f 0.50 b. of 1 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen gewicht. Zonder vergunning van den Burge meester het bedrijf van muzikant of lied jeszanger op den openbaren weg uitoefe nen: T. A. L. te Nijmegen f 1 b. of 1 d. h.; C. C. C. verblijvende in een woonwa gen f2 'b. of 2 d. h.; C. v. B. te Sint Willebrord f2 b. of 2 d. h. Te Rilland-Bath gedurende den tijd dat deze localiteit gesloten behoort te zijn be zoekers in zijn herberg aanwezig heb ben: F. B. te Rilland-Bath f 1 b. of 1 d. h. Te Rilland-Bath gedurende den tijd dat deze localiteit gesloten behoort te zijn zich in een herberg bevinden: J. R. te Rilland- Bath f 2 b. of 2 d. h. Te Vlissingen op den openbaren weg vechten: G. V. te Vlissingen f2.50 b. of 2 d. h. Te Middelburg buiten wegen of voet paden in een Plantsoen verblijven: H. v. V. te Vlissingen f0.50 b. of 1 d. b. 'Binnenvisscherij uitoefenen, zonder voorzien te zijn van een geldige acte: A. T. te Heinkenszand f 3 'b. of 1 week tucht school met last tot teruggave van de in beslag genomen fuik. Melk vervoeren in een melkbus, zonder dat de bus bet opschrift melk draagt: H. M. te Kloetinge f 3 b. of 3 d. h. 'Zijn hond niet terugroepen of ophalen als deze op plaatsen waar hij niet be voegd is een haas vervolgt: A. W. te Kloetinge f 10 b. of 10 d. h. Handelen in strijd met een der krach tens het Crisis Tuinb'ouwbesluit gegeven voorschriften: J. v. S. te Wolphaartsdijk f 5 b. of 5 d. b. Niet voldoen aan de voorschriften ge- gdven ter bestrijding van den Colorado kever: J. W. te Kruiningen, vrijspraak. Overtreding leerplichtwet: J. R. te Kat- tendijke f 2 b. of 2 d. b. Een vuurwapen voorhanden: A. M. te Ierseke f 5 b. of 5 d. h., met verbeurdver klaring van het vuurwapen; S. D. te Ier seke f 5 b. of 5 d. h., verbeurdverklaring van de buks; M. B. te Ierseke f5 b. of 5 d. h., 'verbeurdverklaring van het ge weer; J. S. te Ierseke f 3 b. of 3 d. h., verbeurdverklaring van bet geweer; J. de K. te Ierseke f 5 b. 'of 5 d. h., verbeurd verklaring van het geweer. Een vuurwapen en munitie voorhan den hebben: J. t. S. gedomicilieerd te Middelburg 2 maal f 0.50 b. of 1 d. h. voor iedere boete, teruggave vuurwapen en munitie; D'. J. te Koudekerke f 2.50 b. en f 0.50 b. of 2 d. h. en 1 d. h., ver beurdverklaring van het geweer, vernieti ging der munitie. Een vuurwapen afleveren: W. W. te Aagtekerke f 2 b. of 2 d. h.; C. M. te Domburg f 5 b. of 5 d. h. Zonder vergunning van B. en W. een gebouw uitbreiden: C. S. te Schore f 5 b. of 5 d. h. Ralchenbach wint met 17—15. De laatste partij remise. Zaterdag is de laatste partij gespeeld van de match om bet wereldkampioen schap; KeilerRaichenbach. Deze zestiende ontmoeting bad bet vol gende verloop: R. C. Keiler. Zwart: M. Raichenbach 3228 opening. 1. 32—28 18-23 2. 33—29 23X32 3. 37X28 19—24 4. 39—33 14—19 5. 41—37 20—25 6. 29X20 25X14 7. 37—32 12—18 8. 46—41 7—12 41—37 14—20 10. 44—39 10—14 11. 35—30 17—21 12. 30—25 21—26 13. 50—44 1—7 14. 40—35 2024 15. 31—27 18—23 16. 34—29 23X34 17. 39X30 12—18 18. 44—40 18—23 19. 37—31 26X37 20. v-t co X 8—12 21. 47—42 12—18 22. 49—44 7—12 2a 44—39 2—8 24. 39—34 14—20 25, 25X14 9X20 26. 30—25 4—9 27. 25X14 9X20 28. 34—30 20—25 29. 40—34 3—9 30. 34—29 23X34 31. 30X39 18—23 32. 39—34 12—18 S3. 4237 8—12 34. 27—22 18X27 35. 31X22 11—17 36. 22X11 16X7 37. 36—31 5—10 88. 31—26 10—14 39. 43—39 7—11 40. 37—31 14—20 41. 45—40 9'14 42. 31—27 12—17 43. 48—42 13—18 44. 27—22 18X27 45. 32X12 23X43 46. 39X48 24—30 47. 35X13 14—19 48. 13X24 20X47 49. 12—8 Remise De match is dus in een 1715 over winning voor Raichenbach geëindigd. Dinsdag 25 October 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. KRO- Uitzending. 8.009.15 Gram. (Om ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.00—1.20 Gram.). 2.00 Vrouwenuur. 3.004.00 Mode cursus. 4.05 Ber., hierna: het KR O-Kamer orkest. 5.00 Gram. 5.15 R.-K. Kinderkoren „Zang en spel" met piano. 5.45 Felicit.- bez. 6.05 Gram. 6.20 KRO-Melod. en solist. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „Het aanslaan van de arb.bew.". 7.35 Sport. 8.00 Ber. ANP en Meded. 8.15 Het Sted. orkest van Maas tricht en solist. 9.00 Interviews. 9.20 Verv. conc. 10.05 Lajos Veres en zijn Hongaars orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. (11.00—11.10 en 11.3012.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Wen ken voor de huish. 11.30 Verv. conc. 12.15 Ber., hierna: Gram. 12.30 Orgel en zang. 1.00 AVRO-Amusementsorkest (opn.). 1.45 Omroeporkest en solist. 2.45 Kniples. 3.45 Ber., hierna: het Lyra-Trio. 4.30 Kinder koorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Om roeporkest en gram. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP;Radiojournaal; Meded. Gram. 8.30 Bonte Dinsdagav.tr. 10.00 Dis- conieuws. 10.30 Gram. met toel. 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Het Avro-orkest en gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 25 Oct.: Zwakke tot matige 0. tot Z. wind, hel der tot licht of half bewolkt, droog weer, temperatuur om het vriespunt 's nachts, overdag iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Dinsdag 5 u. 28 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6