DE ZEEUW N AT IO N A L E m uf tweede blad purol tegen kloven in de han den. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) llii De Tweede Kamer. HET KIND VAN TREFUSA Uit de Provincie. -* 1 1I. i behandeling van het wetsont werp tot wijziging van de pensioenwet voor de spoor wegambtenaren geschorst. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Voor 197,10 's-jaars FEUILLETON h. a. hanken 80 jaar. Bieten rooien GOES. ZUID-BEVELAND WALCHEREN. VAN RONDERDAG 20 OCT. 1938, Nr 17. Korting op de spoorwegpensioenen afgewezen. In de Tweede Kamer kwam gisteren aan de orde het wetsontwerp tot wijzi ging van de Pensioenwet voor de Spoor wegambtenaren. D'e behandeling is echter niet tot een goed einde gebracht. De in dit wijzigings- ontwerp voorgestelde regeling, welke on der meer tot strekking heeft, ongelijkhe- den tusschen de verschillende catego rieën der spoorwegpensioentrekkers te doen verdwijnen, ontmoette bij de Kamer weinig bezwaar. Maar men verweet den minister van Waterstaat, dat hij niét te vens de gelegenheid had aangegrepen, tof een opheffing der pensioenkorting over te gaan, welke het spoorwegpersoneel in vergelijking met de gewone rijksambte naren in een ongunstige positie plaatst. Toen dan ook een amendement Van Braambeek werd ingediend, om de korting ongedaan te maken, werd dit ondanks krachtige bestrijding door den minister, met 63 tegen 18 stemmen aangenomen. De heer Woudenberg (N.S.B.) vond dat de spoorwegmannen heel wat slechter behandeld worden dan de aan deelhouders en obligatiehouders. De ka- pitaalbevoorrechting gaat hier voor het arbeidersbelang. De heer Hermans (R.K.) oordeelde dat deze wijziging moet worden gecom pleteerd door een intrekking van de pensioenkorting; sedert de korting op de Indische pensioenen verviel, waïen en zijn de spoorwegpen sioenen de eenige waarop een korting wordt toegepast. De heer Van Houten (Cihr. Dem.) onderschreef het betoog van den vorigen spreker, met klem aandringend op in trekking van de pensioenkorting van 10 pet. In het algemeen betuigde de heer B i e r e m a (lib.) sympathie met deze wijziging, welke ook pensioneering be neden zestigjarigen leeftijd mogelijk maakt, Ook spr. zou de korting op het pen sioen ongedaan gemaakt willen zien. Het ongedaan maken van de korting zou, volgens één der adressen, slechts een ton kosten. Misschien is het iets meer. De Minister verzette zich niet te gen een eventueele uitspraak der Kamer. De heer Cohen (V.D.) had bezwaar tegen het openen van de mogelijkheid, de pensioenbijdrage van 8,5 op 10 pet. te verhoogen. De pensioenkorting behoort te verval len. De heer A im e I i n k (A.R.) heeft tegen een variabel pensioen geen bezwaar; maar het is onjuist dat de pensioenkor ting voor deze categorie ambtenaren ge handhaafd blijft. De a.r. zullen voor het amendement stemmen dat opheffing van die korting beoogt. De heer De Visser (Comm.) drong eveneens op intrekking der korting aan. Minister van Buuren zette uiteen dat van een bevoordeeling van obligatiehouders geen sprake is; zij hebben eveneens een veer moeten laten. Verhooging ■"an de pensioenbijdrage zal niet plaats hebben dan na bespreking van het georganiseerd overleg en dan alleen in geval van een loonsverlaging. Joe opheffing van de korting zou IVi a IV2 milloen heteekenen. Het is een bedrijf dat vecht voor zijn bestaan, dat zijn monopoliepositie verlo ren heeft en gewikkeld is in een scher pen concurrentiestrijd. Men mag van de directie daarvan niet vragen, dat zij haar bedrijf gelijk stelt met het overheidsbe drijf. Spr. wees erop dat de positie van de Spoorwegen sedert de invoering van de korting-1936 nog moeilijker is geworden. Bij de behandeling der artikelen ver dedigde de heer Van Braambeek (Soc.-Dem.) een amendement om de kor ting ongedaan te maken. Dit amendement werd dooT Minister Zou het amendement wor den aangenomèn, dan zou spr. niet verder kunnen meewerke n aan de tot standkoming van het ont werp, en schorsing van de behandeling moeten vra gen. De heer v. Braambeek (soc.-dem. was zeer teleurgesteld over deze uit spraak van den minister. Spr. vroeg in trekking van 's ministers bedreiging, welke hij zeer onvriendelijk noemde. (Vroolijkheid.) De heer Van Houten (Chr.-dem.) wees op het verschil tusschen de cijfers welke de minister Van Lidth de Jeude verstrekte en die welke ministor Van Buuren deed dooren. De heer Hermans (R.K.) stond min of meer wantrouwend tegenover de cijt- fers van den minister. Met gemiddelden moet men in het algemeen zeer voorzich tig zijn. De minister gebruikt nu een dwang middel; dit is tot dusver in de Kamer niet toegepast. (Levendige tegenspraak). Doch spr. zal daarvoor zijn meening niet prijsgeven en voor het amendement stemmen. De heer Amelink (A.R.) verklaarde allerminst door den minister overtuigd te zijn. Met intrekking van het ontwerp zou echter ook niets bereikt worden. Om het goede dat het ontwerp bevat zou spr., met leedwezen overigens, tegen het amendement stemmen. De heer De Geer (C.-H.) zei dat billijkheidshalve deze korting diende te vervallen. Zijln fractie zal dus vóór het amendement stemmen, ook om een zoo eenstemmig mogelijke uitspraak van de Kamer mogelijk te maken. Minister van Buuren zette nog eens uiteen, dat de regeering de po sitie van het spoorwegpersoneel anders ziet dan de Kamer, welke deze positie gelijkstelt met die van het rijkspersoneel. De Kamer beseffe de verantwoorde lijkheid van spr. en de directie der Spoorwegen voor de instandhouding van dit bedrijf. Spr. handhaafde zijn stand punt, biji de aanneming van het amende ment niet verder te kunnen meewerken aan dit wetsontwerp. Het amendement-v. Braamheek wordt aangenomen met 63 tegen 18 st. Te gen stemden de anti-rev. en van de R.- Kath. de heoren Bajetto, Beaufort en Moller. Van Buuren bestreden. De voorzitter schorst op verzoek van den Minister van Waterstaat de beraad slagingen over het wetsontwerp. verzekert 28-jarige de volgende uitkeringen. Bij overlijden binnen 37 jaar: O 1000,— terstond betaalbaar, 2) ƒ1000,— gezinarente per jaar, 3) 5000,— op einddatum. Bij leven na 37 jaar: 5000,— benevens 1000,— bij later overlijden. door S. K. HOCKING. 73.) 0— Dorothee's hart begon weer sneller te kloppen en zij trachtte opnieuw weg te ko men. „Ik beklaag u diep," zei ze, hem de hand reikend. „Laat mij u nu vaarwel zeggen, en geloof me, ik wensch u allen zegen'toe." Hij nam haar hand en hield die stevig vast. „Vaarwel," zei hij. „Vaarwel Dorothee. Laat mij' u dezen keer bij dien naam noe men. Sedert ik u zag, heb ik geleerd wat liefde is. Neem mij miijn onbeschaamd heid niet kwalijk. Ik heb er met alle macht tegen gevochten, maar mijn hart is mij te sterk, ik heb geen naam, geen tehuis, geen hulp, geen vrienden." Hij voelde haar hand in de-zijne beven. Zij traohtte die terug te trekken, maar zij had er geen kracht toe. Zij wist dat zij geen recht had te luisteren naar zulk een bekentenis, en toch klonk die zoeter dan muziek in haar ooren. Walter Smith was den vorigen middag op Groenoever ge weest, en had haar verlaten met een ze kere veronderstelling dat alles in orde was zij wist ternauwernood hoe het was. Hij had haar onomwonden genoeg ten huwelijk gevraagd, en wanneer zij ook niet Ja gezegd had, zij had ook zeker niet Neen gezegd. Zij had zich verward gevoeld en had niet geweten wat het beste was dat zij doen kon. Hij was mannelijk en verstandig en goed, en zij bewonderde hem. Haar verstand zei haar Jal te zeg gen. Het zou haar tante plezier doen, haar toekomst zou verzekerd zijn, haar levensweg zou zich verwijderen van Ed ward Trefusa, en toch, en toch Zij kon zich nu niet herinneren, wat zij gezegd had en of zij wel iets gezegd had. Had ziji door haar zwijgen haar toestem ming gegeven? Was zij in eenig opzicht aan hem gebonden? Wanneer zij: het was, behoorde zij geen oogenblik langer in het gezelschap van dezen jongen man te blij ven. En toch was het zoo heerlijk bij hem te zijn! Voor haar beteekende het niets of hij zonder naam, zonder vrienden en arm was. Het was niet omdat hij de erfge naam van Trefusa was, dat haar hart ge negenheid voor hem had opgevat. Het was de persoon dien zij liefhad, niet zijd geld; en nu het fortuin hem verlaten had, hield zij meer van hem dan ooit. Zij wenschte had zij hem kon helpen in zijn strijd met de wereld om hem te vertroosten in zijn Morgen (Vrijdag) hoopt do oud-direc teur van De Wilhelminapolder, de heer H. A. H a n k e n, zijn 80sten verjaardag te vieren. Tot op ruim zeven en zeventig jarigen leeftijd was hij directeur van De Wilhel minapolder. Nog maar ruim twee jaar geniet hij. van zijn „rust". D'eze rust is echter maar 'betrekkelijk. Zoo is hij nog altijd voorzitter van de Regelingscommis sie voor de Paardenfokkerij in Zeeland; van de af deeling Zeeland van het Ned. Trekpaardenstamboek; van de Commissie van toezicht op de rijkslandbouwwinter- school te Goes, van de veilingsvereeni- ging Zuid-Beveland aldaar en van de Prov. Commissie uit de Zeeuwsche vei lingen. Bevolking. Ingekomen; J. R. Vinkers, ambtenaar N.S. van Den Haag, Wilhelminastr. 25; P. Karelse geh. Butler, zonder beroep, van Kapelle, 's H. H.kinderendijk 10e; P. E. M. Borgs, wegwerker N.S., van Nieu- werkerk a. d. IJ., Heernisseweg 33; D. v. Schaik, dienstbode, van Middelburg, Beestenmarkt 14; P. J. Pieroen, instru mentmaker P.T.T., van Maastricht, v. d. Boutstr. 1; M. Boender, dienstbode, van Oud-Beijerland, Violenstr. 27; M. C. v. Dolder, huishoudster, van Hilversum, Geraniumstr. 6; M, Mol, koopman, van Zevenbergen, Ganzepoortstr. 14a; H. G. Wlammes, winkelbediende, van Sas v. Gent, Rimmelandplein 7; L. G. de Dijker, caféhouder, van 's Heerenhoek, Korte Kerkstraat 9; J. Mulder en gezin, reizi ger, van Kloetinge, L. Vorststr. 62; G. iSlabbekoorn, dienstbode, van Rilland- Bath, Westwal 22; M. Rozendal en gezin, filiaalhouder, van Zwolle, Lange Kerk- str. 25; S. Hooghiemstra, liefdezuster, van Den Haag, Kloetingstjhe weg 5a; G. v. Oudenaarden, monteur P.T.T., van Rotterdam, Lange Vorststr. 18a; G. J. Hollestelle, dienstbode, van Krabben- dijke,, Vosmaerstr. 14; G. Santuz, gra nietwerker, van Middelburg, L. P. v. d. Spiegelstr. 7; I. K. FlipsLockefeir, zonder beroep, van Rotterdam, Molen dijk 3; M. Mallekote, dienstbode, van Ka pelle, Kloetingsche weg 22; E. J. Gelok, geb. Nijsse, zonder beroep, van Kloetin ge, Heernisseweg 39; E, \ermeulen, leerares, van Boskoop, Blanckstr. 12a; G. de Smit, dienstbode, van Baarland, West- wal 42; W. H. v. d. Heijden, druk kersknecht, van Den Haag, West singel 133; Wed. H. P. Francke, collectrice Staatsloterij, van Amster dam, Wilhelminastr. 10. Vertrokken: J. E. Nonnekens geb. Goedhart en kind, zonder beroep, van Zuidvlietstr. 75 naar B. op Zoom; M. B. Bluemers, liefdezuster, van Kloet, weg 5a naar Den Haag; M. de Fouw, dienst bode van Beestenmarkt 14 naar Wol- faartsdijk; G. M. Israëls, zonder beroep, zorgen, our hem een vriendin te zijn in zijn eenzaamheid. En zij bleef staan, haar hand in de zijne, terwijl- haar geweten heftig protes teerde en zij1 inwendig diep ontroerd was. Hij had haar onder het spreken dichter naar zich toe getrokken. Het bevende handje openbaarde hem veel. Haar koel heid in de laatste weken was geen onver schilligheid geweest. Misschien waagde hij te denken, had zij bemerkt, dat zij1 ook van hem was gaan houden, en had zij hem uit voorzorg vermeden. „U bent niet beleedigd, omdat ik u Do rothee noemde?" vroeg hij, met een stem, die beefde van onderdrukte ontroering. „Neen, waarom zou ik dat zijn?" Die woorden werden bijna gefluisterd. „God zegene u!" antwoordde hij met vuur. „En denkt u niet slechter over mij, omdat ik arm en zonder naam ben?" „O neen, hoe kunt u mij dat vragen? Maar laat mij nu gaan. Ik moest hier niet bij u blijven; ik moest niet naar u luisteren. Maar hoor, was dat geen voet stap?" „Het is de wind maar," antwoordde hij glimlachend. „Ik zal u nu laten gaan. U zult mij spoedig vergeten. Vergeet dat ik u liefhad, vergeet dat ik u mijn hope- loozen hartstocht heb verteld." „Neen, neen! Ik zal u nooit vergeten!" antwoordde zij, terwijl tranen in haar van Oostsingel 92 naar Delft; S. D. Adri- aansen, soldaat N.-I. leger, van St. Ja- cobstr. 40 naar Ned. Indië; J. Wisse, dienstbode van Vosmaerstr. 14 naar 's H. iirendskerke; J. R. Priester, dienstbode, van Groote Markt 1 naar Wissenkerke; M. A. Mol, opzichter van Vogelzangsweg 44 naar Tilburg; L. C. de Dijker, mach. groote vaart, van KI. Kade 29 naar Rot terdam; K. J. Felius geb. v. Weele en kind; zonder beroep, van 's H. H.kinde- renstr. 31 naar Wemeldinge; L. Barent- sen, winkelbediende, van M. Smallegan- gebuurt 45 naar Hillegersberg; J. J. Raamsdonk, verpleegster van Blank- str. 20 naar Vlissingen; K. Dijkstra, rei ziger, van Westwal 26 naar Smallinger- land; F. v. Gelderen en gezin, schoen maker, van 'sH. H.kinderendijk 66 naar Rotterdam; M. C. Koning, zonder beroep, van 's H. H.kinderenstr. 72 naar Am sterdam; P. A. Maas, werkster, van Scheldestr. 8 naar Rotterdam; J. W. de Bel, dienstbode, van Stationsweg 2, naar Bloemendaal; M. P. Heinsdijk, zonder beroep, van Oude Singel 80, naar Ban doeng; M. J, Wolzak, zonder beroep, van L. Kerkstr. 41, naar Hilversum. Kloetinge. Alhier werd een vergadering van den luchtbeschermingsdienst gehou den. Door burgemeester Zandee en het hoofd van dezen dienst den heer H. B. Pilaar werd een uiteenzetting van de oefening op 27 October a.s. gegeven. Door het hoofd van den geneeskundigen dienst, dokter Wouda werd medegedeeld, dat met den cursus voor eerste hulp bij ongeluk ken speciaal in verband met gasaanval len zal worden begonnen op Vrijdag l'l November 1938. Hij drong er bij de aan wezigen en alle ingezetenen op aan zich daartoe bij hem aan te melden. Hansweert. Het Belgische sleepschip Antverpia I is Dinsdag tengevolge van den harden wind tegen het remmingwerk van de postbrug gevaren, waardoor dat ernstige schade bekwam. Na borgstelling kon het schip de reis voortzetten. Het Belgische sleepschip José, schipper Sterlin heeft tengevolge van het slingeren op de Westerschelde lekkage gekregen. Het bergingsvaartuig Zeehond ligt langszij, om te pompen. Men zal trachten het lek met een noodreparatie te dichten. Wemeldinge. Door de gemeente en rijkspolitie alhier is op verzoek van den Commissaris van Politie te Maassluis aangehouden en overgebracht, een zekere de G., verdacht van verduistering. Oudelande. Dinsdagavond werd een vergadering gehouden waarin door het hoofd van den luchtbeschermingsdienst dhr C. Douw uiteengezet werd hoe men bij aanvallen uit de lucht zich zooveel mogelijk kan beschermen. Burgemeester A. J. Nieuwenhuize zette de wettelijke bepalingen uiteen omtrent de Luchtbe- schermingswet, de te houden luchtbe schermingsoefening en het luchtbescher mingsplan voor deze gemeente. Verschil lende vragen werden gesteld en beant woord. Voor de luchtbeschermingsoefe ning gaven zich te weinig vrijwilligers op. Db burgemeester sprak de hoop uit, dat de werkgevers hun personeel, dat aan de oefening moet deelnemen, niet zullen korten in hun loon voor de enkele uren die zij. in het belang van allen moe ten opofferen. lerseke. Raadsvergadering. Gisteren vergaderde de Raad voltallig. De voorz. spreekt zijn blijdschap uit dat het raadslid de heer Mol van zijn ernstige ziekte is genezen. De voorz. stelt voor om het volgende telegram te r nden aan onze Koningin: „De raad der gemeente lerseke brengt Uwe Majesteit eenstemmig eerbiedig dank voor haar persoonlijke opwekking gericht tot ieder Nederlander van iederen rang en iedere klasse en wenscht hierin actief samen te werken met Haar tot heil van ons vaderland en de geheele wereld. De voorz. Gunning, Aangenomen met alg. st De landstormcommissie vroeg den raad een subsidie. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken omdat het geen gemeentebelang, maar een algemeen landsbelang is. Dhr Hirdes stelt voor f 10 te geven. Dit oogen drongen. „Maar het is beter dat wij dadelijk heengaan en niets meer zeggen." „Misschien hebt u gelijk," zei hij lang zaam. Misschien is het beter dat mijn droom hier eindigt. Maar 0, Dorothee, je zult nooit weten hoezeer ik je heb liefge had, en hoe ik heb geleden. Dat je nooit gedoemd moogt worden tot zulk een ho- pieloozen hartstocht als die mij verteert!" „Spreek zoo niet!" smeekte zij. „U weet niet wat u zegt." „Niet weten?" zei hij. „Ik weet het maar al te goed. Sedert het oogenblik dat ik u bij de Porth in mijn armen droeg, heb ik geen rust gekend. Ik was verbon den aan Mona en had u lief. Dat God mij vergeve, wanneer ik verkeerd gedaan heb. Maar ik heb u opgewacht en bespied, ge smacht naar uw glimlach en uw woorden bewaard als mijn grootste schat. Mis schien is het laf u dat nu alles te vertel len; maar dat kan ik niet helpen, Doro thee. Eén liefde als de mijne is niet tot zwijgen te brengen. Bovendien is dit de laatste maal dat ik het kan doen. Van avond ga ik heen, en het verlicht mijn hart je alles te laten weten." Eenigen tijd heerschte er stilte. Toen sloeg Dorothee haar oogen op en zei af gebroken: „Moge God met ons beiden medelijden hebben!" „Wat!" riep hij plotseling uit. „Is het wordt verworpen met 5 tegen 6 st. (voor Hirdes, Daane, Mol, Bom en Gorne- lisse). Enkele bewoners van den Harden Hoek vragen maatregelen tegen den ge weldigen stofregen van de malerij van v. d. Endt. De heer Cornelisse heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en hij1 vindt den toestand daar onhoudbaar. Het adres wordt gezonden om advies aan B. en W. Bij punt 7, aankoop en ruiling grond Kaaistraat, vraagt dhr Cornelisse inlich tingen over den ruil met dhr Was. Deze blijkt er op vooruit gegaan te zijn. Bij- de voorloopige vaststelling ge meenterekening 1937 vraagt de heer Schouwenburg waarom rechtstreeks bij de firma Samson te Alphen wordt be steld. De boekhandelaars alhier kun nen voor hetzelfde geld leveren. De voor zitter zal in het vervolg een en ander goed nagaan. Dhr Verboom merkt op, dat sommige handelslieden bijna alles, en anderen bijna niets mogen leveren. De voorz. zegt ook hierin een rechtvaardige verdeeling toe. Bij de vaststelling gasbegrooting 1939 klaagt dhr Hirdes over de z.i. onrecht vaardige verdeeling der gasprijzen. De een profiteert veel meer dan de ander 1 van de nieuwe regeling. De voorz. zet uitvoerig de prijspolitiek uiteen. Daar mede is nu reeds bereikt, dat de gasver- koop 1/3 is vooruitgegaan. Daarna wordt overgegaan tot behande ling van de gemeentebegrootmg '39. Dhr Bom maakt eenige opmerkingen over het besluit van de voorgaande raadsverga dering om adhaesie te betuigen aan het adres tot verlaging der leerlingenschaal. Daar heeft de raad geen verstand van. Gaarne zag ook de heer Bom iederen volontair per 1 Jan. a.s. f 50 uitgekeerd. Dhr Hirdes kan zulks steunen. De voorz. antwoordt dat voor dezen pust reeds 175 gld. is uitgetrokken. De heer Cornelisse merkt bijl den post subsidie van openbare vervoermiddelen verschillende tekortkomingen op van de bus Stationlerseke. Het gebeurt meer malen, dat op een drukken trein geen dienst is. De begrooting is spoedig klaar, en is in een goed uur behandeld. Bij' de Tondvraag dankt de heer Daane namens de inwoners van den Molenpol der voor den aanleg van de gasleiding en de geplaatste gaslantaarns. Verder vraagt hij of het niet mogelijk is dat de late bus niet zoo lang moet wachten op den overweg, daar dat soms wel 1520 minuten duurt. Dhr Cornelisse vraagt wie bij1 de laat ste internationale gebeurtenissen die te legrammen aan Hitler, Chamberlain, Daladier en Mussolini heeft betaald en wat die kosten. De voorz. antwoordt dat dit geschied is uit dankbaarheid voor het feit, dat we geen oorlog kregen. De kosten zijn nog niet bekend, maar zullen ongeveer f 30 zijn en worden door de gemeente be taald. De heer Mol klaagt over den ha venafrit. Dhr Kooman over een haven licht dat niet goed brandt en over de weinige losruimte. De Kaaistraat-kwes- tie zal in geheime zittng worden behan deld, waartoe direct wordt overgegaan. Aan den oproep tot het houden van een cursus in paardenkennis is reeds door een 15-tal personen gevolg gegeven. De leiding is in handen van den heer de Groof, veearts te Kruiningen. Voor onze militairen. De vlaggetjesverkoop voor den Chr. arbeid in de Weermacht bracht te 't Z a n d f 22.60 op, te Domburg f18.30 en te Arnemuiden f10 op. Domburg. Elk jaar worden enkelo werkobjecten voor de jeugdige werkloo- zen voorbereid, teneinde die in den win ter te doen uitvoeren. Behoudens de noodige goedkeuringen zullen de navolgende objecten dezen win ter worden uitgevoerd: le. Aanleg van een natuurtrap in het duin van het pad Manteling-Duinzand, loopende langs het pompgebouwtje van het Badhotel. 2e. Aanleg van een paadje, met het plaatsen van eenige banken, boven op het Duin bij Pension „Zeerust". 3e. Verharding van het wandelpad mogelijk dat je ook van mij houdt?" „Vraag het mij niet. Laat ons trachten te vergeten dat wij elkander ooit ontmoet ten". Hij sloeg zijn arm om haar heen. „Dorothee," zei hij hartstochtelijk, „wanneer je mij lief hebt kan niets ons scheiden. Ik zal werken „Neen, neen," antwoordde zij'. „Het is te laat." Hij' deed een stap achteruit. „Je bent niet vrij?" vroeg hij, en er klonk een vreeselijlke wanhoop in zijn stem'. Zij boog haar hoofd en zweeg. „Moge God dan werkelijk met ons bei den medelijden hebben!" zei hij na een lange pauze. Hij nam haar hand nogmaals in de zij1ne en bracht haar aan zijn lippen. Zij beefde en was zoo koud als marmer. Hij was te ridderlijk om door te zetten, nu een ander in zijn weg stoüd. „Vaarwel Dorothee," zei hij teeder. „En moge God steeds bij je zijn." „Vaarwel Edward!" antwoordde zij' met een snik. Zoo scheidden zij; hij liep snel door de velden naar het station, terwijl zij lang zaam-naar huis ging. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5