kOOOB ITER tabak &nbnai gtür'- Nut en nadeel van tentoon stellingen voor de indnstrie. Om bet Wereldkampioenschap Dammen. Uit de Provincie Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Binnenland. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tegen de voorgestelde huur belasting. Kerknieuws Onvoldoende res maatregelen ii BRAZILIë IN CONFLICT MET DUITSCHLAND. De betrekkingen tusscben Brazilië en Duitschland zijn, naar de „Telegr." meldt, opnieuw verscherpt door een me- dedeeling van de Duitsche regeering aan de Braziliaansche regeering, waarbij laatstgenoemde wordt verzocht haar ambassadeur te Berlijn terug te roepeu. Zooals bekend is het tusschen Duitsch- land en Brazilië reeds tot een aantal di plomatieke incidenten gekomen. Brazilië heeft den Duitschen ambassadeur daar te lande, dr Ritter, ook in ons land wel bekend, daar hij bij de Nederlandsch- Duitsche economische onderhandelingen jarenlang een groote rol speelde, ge dwongen het land te verlaten. Eveneens werd aan vele rijksduitschers in Brazilië het verlof voor een langer verblijf ontno men, zoodat zij in grooten getale naar Duitschland zijn teruggekeerd, terwijl thans als nieuwe phase in dit conflict de Braziliaansche ambassadeur Duitschland gaat verlaten. ANTI-FASCISTISCHE ORGANISATIE IN NOORD-ITALIë. Een aantal Joden gearresteerd. In Noord-Italië is een anti-fascistische organisatie ontdekt, in verband waar mede prof. Eugbnio Golorni, woonachtig te Triëst, van Joodsch ras en leider der organisatie, gearresteerd is. De beweging omvat verscheidene cellen. Colorni heeft bekend, dat hij betrekkingen van politie- ken aard onderhield met Joden in Italië en in het buitenland. Zijn bekentenis heeft de arrestatie tengevolge gehad van een zeker aantal joden. Alle gearresteer den zijn voor het speciale gerechtshof gedaagd. Korte Berichten. Militairen hebben vier D'uitschers gearresteerd, die naar beweerd wordt bezig waren met het maken van foto's der kustdefensie van Panama. Zij zijn ingesloten, beschuldigd van spionnage. Oordeel van den Nijverheidsraad. De Nijverheidsraad heeft door middel van zijn organisaties opnieuw een onder zoek ingesteld naar het euvel van het voor zien van buitenlandsche waren met aan duidingen van Nederlandsche herkomst. Slechts enkele nieuwe gevallen zijn aan de reeds vroeger verzamelde toegevoegd. Eenigen tijd geleden heeft de raad den Minister van Economische Zaken zijn in zicht in het nut en het nadeel voor de Nederlandsche industrie van tentoonstel lingen kenbaar gemaakt en richtlijnen aangegeven, die mogelijk bij de beoordee ling van dit soort problemen zouden kun nen worden gevolgd. Naar de meening van den raad heeft de industrie als zoodanig alleen belang bij tentoonstellingen, welke door belang hebbenden en deskundigen uit den be- treffenden industrietak zelf zijn opgezet of welke na een nauwkeurig onderzoek door die kringen zijn goedgekeurd en waarvan mag worden verwacht, dat deel neming daaraan voordeel voor het be drijf zal opleveren. Dergelijke op compe tente wijze voorbereide exposities zullen over het algemeen .een volledig juist beeld van den betrokken industrietak geven. Daarnaast wordt nog steeds, in de hoop op exploitatiewinst, getracht, op allerlei gebied tentoonstellingen te organiseeren, waaraan de industrie geen behoefte heeft. Dat dit euvel ondanks de waakzaamheid, welke daartegenover in acht wordt gen nomen, zich steeds weer opnieuw voor doet, moet hieraan worden toegeschre ven, dat vooraanstaande personen uit ver schillende kringen der maatschappij zich dikwijls al te gemakkelijk laten verleiden zitting te nemen in comite's voor zulke exposities en zich dan verplicht voelen hun invloed aan te wenden om de indu strie tot deelneming daaraan te bewegen. Hoewel de raad erkent dat dit euvel moei lijk op afdoende wijze te bestrijden zal zijn, heeft hij de verwachting uitgespro ken, dat de Minister zijn invloed zou wil len aanwenden, om het houden van der gelijke onnoodige tentoonstellingen zoo veel mogelijk te voorkomen. Ook worden er tentoonstellingen geor ganiseerd, waaraan de overheid deelne ming uit nationale of andere overwegin gen nuttig acht. Wat deze categorie be treft, heeft de raad als zijn meening uit gesproken, dat, indien Nederland uit na- tionale en andere overwegingen van al gemeen belang aan zulke exposities mee doet, geen beroep op de Nederlandsche industrie voor financieele medewerking dient te worden gedaan, als daarbij geen speciale industrieele belangen zijn betrok ken. Met voldoening mocht de raad van den Minister vernemen, dat er steeds naar ge streefd wordt d© medewerking aan ten toonstellingen te beperken tot die, Welke noodig of nuttig kunnen worden geacht. PRODUCTIE VAN ELECTRICITEIT IN NEDERLAND. Naar 'het Centraal Bureau voor de Statistiek mededeelt, bedroeg de energie- afgifte door do centrales, welke in de openbare slroombehoefte voorzien, in September 191 millioen kWh; in dezelf de maand van 1937 werden 174,5 mil lioen kWh afgegeven. De afgifte was derhalve 16.5 millioen kWh (9,5 pet.) hoog-jï. BISCUITFABRICAGE IN MOEILIJK HEDEN. Prijs van biscuit bleek te hoog. Namens de N. V. Biscuitfabriek „Vic toria" is aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin stelling genomen wordt tegen den inhoud van de Memorie van Antwoord betreffende bet wetsontwerp, houdende voorziening ten aanzien van de terugvordering van gelden gestort of be taald in verband met artikel 8 der crisis- zuivelwet. Daarin wordt geprotesteerd tegen bet feit, dat de Minister van Economische za ken talrijke malen spreekt van verrijking van een groep der bevolking ten koste van bet gebeele Nederlandsche volk. De industrie vraagt deze redeneering niet op haar van toepassing te doen zijn, daar zij belaas verre van kapitaalkrach tig is gebleven door de hooge crisislasteD die haar op alle voornaamste grondstof fen zijn opgelegd. Na invoering der hoogere vetheffing zijn de biscuitfabrieken bijeen gekomen en was men eenstemmig van oordeel, dat de fabrieken dezen grooteren last niel meer konden dragen. De prijzen der pro ducten werden overeenkomstig den hoo- geren prijs van de vetten verhoogd. Ech ter slechts enkele weken. De handel, en dus het publiek, kon dezen prijs niet betalen. De prijzen zijn daarop direct teruggeloopen naar het oude niveau en de industrie alleen werd de schade-dra- gende partij. De industrie ziet in een restitutie der te hooge vetheffing dan ook slechts een restitutie van de geleden schade en aller minst een „verrijking". Tenslotte wordt uitvoerig de toestand, waarin de biscuitfabrieken verkeeren, uit eengezet. INDISCH VORSTENZOON RESERVE OFFICIER BIJ HET NEDERLAND SCHE LEGER. Naar gemeld wordt, is binnenkort de bevordering te verwachten van B. R. M. Soerioleono, kleinzoon van den sultan van Soerakarta, tot reserve-officier bij de blauwe huzaren van bet Nederland sche leger. Hoofdbestuur A.R.J.A. Tot ie penningmeester van het Hoofd bestuur der Arja is benoemd de beer W. Bogaards te Kapelle. De beer W. Bogaards was voorheen 2e secretaris en neemt nu het penning meesterschap over van den afgetreden Hoofdbestuurder Dfr G. Beekenkamp te Leiden. DE MARINE-OPLEIDING BLIJFT TE VLISSINGEN. Het zal slechts weinigen bekend zijn, dat er in de afgeloopen maanden ernstig sprake van geweest is de opleiding der Marine van Vlissingen naar elders over te brengen. De marine-vaartuigen worden steeds grooter en daar te 'Vlissingen verschillen de moderne vaartuigen gestationeerd zijn, beteekent dit dat de beschikbare meer- ruimte langzamerhand beslist onvoldoen de is geworden. Zeer ernstig is overwogen ruimte te maken door Hr Ms Noord-Bra bant met de daaraan verbon den matro zenopleiding naar elders over te brengen. De marine zou hiertoe zeer ongaarne overgaan, omdat men te Vlissingen goed zit, en met de overplaatsing beduidende kosten gepaard gaan. Niet alleen de marine, ook de burger lijke overheid stelde er prijs op dat de opleiding te Vlissingen blijft, ook omdat er zakelijke belangen voor de neringdoen den, gemeentelijke bedrijven enz. mede gemoeid zijn. Er loopen b.v. contracten voor de voeding der schepelingen tot een bedrag van ca. f 38.000 's jaars. Aan ta felgeld voor officieren, onderofficieren en manschappen wordt ca. f 12.C00 uitge geven. In Vlissingen wonen ca. 125 en in Soeburg ca. 38 gezinnen van op de N. Brabant thuis behoorende marine-man nen. Na langdurige en moeizame onderhan delingen is eindelijk een oplossing gevon den die hieruit bestaat, dat voor rekening van Defensie in de buitenhaven een twee- deelige ponton wordt gebouwd. Ze komt tusscben de ducdalven i(een daarvan zal moeten worden gewijzigd), voor de keer sluis nabij het Eiland te liggen; tegenover de af haalbonten van het Nederlandsche en Belgische Loodswezen. De ponton zal niet buiten de ducdalven uitsteken met bet oog op de veiligheid der scheepvaart en wanneer een schip de keersluis moet passeeren, is het mogelijk een deel van de ponton weg te sleepen om ruimte te ma ken. Een loopbrug die met enkele rollen op de pont'on zal rusten en dus met het tij kan rijzen en dalen, zal de verbinding met den wal tot stand brengen. Op deze wijze krijgt men ligplaats voor twee naast elkaar gemeerde mijnvegers, zoodat althans voor de naaste toe komst in de moeilijkheden is voorzien, (Vad.) Arnemuiden. Dat het verenigingsge bouw er komt is een vaststaand feit, doch voor de inrichting zooals meubilair enz. was een bazar n'oodig, die van 68 Oc tober is gehouden. Zaterdagavond kon Dr P. de Haas op de bijeenkomst van aie medewerkers(sters) mededeelen, dat deze bazar als zeer geslaagd mag beeten daar ruim 1000 gulden bijeen gebracht werd. De aanwezigen bleven neg gezellig bijeen. Dr de Haas vertoonde o.a. enkele zelfopgenomen films van deze gemeente. Biggekerke. Gemeenteraad. Vrij- dagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Medegedeeld werd dat aan de deelne mers aan de a.s. te houden oefening voor Luchtbescherming vergoeding zal worden gegeven voor verlet; dat aan de A.N. W.B. een verzoek is gericht tot het plaat sen van een richtingaanwijzer op bei dorp voor „doorgaand verkeer"; dat witte steen is besteld tot het aanbrengen van wegstrepen in de kom en dat de steunregeling voor kleine boeren niet zal ingaan op 1 November, maar 1 Jan. omdat van Gedep. Staten nog niet is ont vangen de goedkeuring van de wijziging der begrooting. Aan de gewestelijke landstormcommis sie werd een subsidie van f 10 toegekend en aan de plaatselijke geitenfokvereen. een subsidie van f 5. Op verzoek van den Commissaris der Koningin werd de veldwachtersverordening gewijzigd. Van de P.Z.E.M. was terugbetaling ontvangen van f 145 van de gemaakte uitgaven voor het ondergrondsch elec- trisch net. Dit bedrag zal besteed worden tot extra-aflossing van de voor dit doel aangegane leening. Tot lid van bet Burg. Armbestuur werd herkozen dhr G. Schout. Bij de behandeling der begrooting wees dhr P. Janse er op dat er z.i. een zekere verslechtering is ontstaan in de verhouding tusscben de wethouders en de raadsleden. Deze verhouding is stroe ver dan vroeger. Werden vroeger wël vertrouwelijke mededeelingen verstrekt, nu hoort men nergens meer van. Ook had zijn aandacht getrokken de groote, op de begrooting voorkomende post van f75 voor aan sluiting van de secretarie aan de telefoon. De voorz. en de beide wet houders spraken als bun meening uit dat de verhoudingen goed waren; zij konden zich niet indenken stroef te zijn geweest; maar een wethouder is in vele dingen tot geheimhouding verplicht en mag niet al les zeggen. Hierop werd de begrooting artikelsgewijze behandeld en z.h.st. aan genomen, met een ontvangst en uitgaaf van f22.201,27 (onvoorzien f877,22). De begrooting van het burg. armbestuur werd vastgesteld op een bedrag van f 1836.21. Korfbal. Vlissingen. Alhier speelde Madjoe I een korfbalwedstrijd tegen Zeelandia I uit Hansweert. Zeelandia verloor dezen strijd met 3d. Driewegen. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de Raad. Afwezig wetb. de Jager wegens ziekte. De voorzitter deelt o.a. mede, dat de gemeente-opzich ter J. de Muijnck met ingang van 1 Jan. 1939 eervol ontslag beeft verzocht. Daar na wordt overgegaan tot de verkiezing van een tijdelijk wethouder, aangezien de beer de Jager vermoedelijk enkels weken verhinderd zal zij'n. Na verschillende stemmingen en herstemming tusscben de heeren Aug. Nijsse en Iz. de Dreu, bij welke herstemming beide heeren 3 st. krijgen, moet het lot beslissen. Gekozen wordt de heer de Dreu. De begrooting 1939 van bet burg. arm bestuur wordt vastgesteld met aan in komsten en uitgaven een bedrag van f3661,10 (onvoorzien f434,10). Daarna wordt een nieuwe verordening veldwachters vastgesteld. De gemeentebegrooting 1929 wordt vastgesteld zonder stemming en zonder discussie met aan inkomsten en uitgaven op den gewonen dienst van f 22.099,59 (onvoorzien f 739,59). Voor 1939 wordt bet bedrag per leer ling voor de openbare lagere school vast gesteld op f 10.95. De voorzitter bespreekt vervolgens de voornaamste bepalingen van de wet be- betreffende bescherming tegen luchtaan vallen, bet lucbtbescbermingsplan der gemeente en de op 27 dezer te houden provinciale oefening. Nadat de raad eenigen tijd in besloten vergadering is geweest, deelt de voorzit ter imede, dat besloten is aan Gedep. Sta ten te verzoeken de weg naar Ellewouts- dijk voor zoover deze in onderhoud bij de gemeente is, te doen verbarden volgens bet tertiair wegenplan en daarvoor een kostenopgaaf te doen opmaken. Verder dat in beginsel besloten is een nieuw ge meentehuis te doen ontwerpen, op dezelf de plaats waar dit thans staat. De voorz. zal daartoe de noodige stappen doen en te gelegener tiid met een ontwerp komen en een kostenberekening. Een en ander zal naar te verwachten is, als zich geen onvoorziene omstandigheden voordoen, zonder belastingverbooging kunnen ge schieden. Hansweeri. De verplaatsing naar Werahout van den beer M. Bartels, Rijksklerk alhier is ingetrokken. Rampspoedige reis. Te Terneuzen passeerde het van Oost ende komende Letlandscbe s.s.: Jaunjel- gava. De kapitein rapporteerde dat ten gevolge van de zware zeeën die over dek en lading sloegen een groot gedeelte der deklading die uit bout bestond en be stemd was voor Oostende, over boord is geslagen. Van 'Oostende is bet schip via Terneu zen naar Gent Vertrokken. Tijdens de vaart op dit traject is in de ruimen een begin van brand ontstaan. Het schip had o.m. een lading vlas in de ruimen, zoo dat zeer waarschijnlijk de oorzaak in broeiing moet worden gezocht. De be manning tracht het vuur te dooveu. Het schip beeft de reis voortgezet. Het hoofdbestuur van de Nederl. Broe derschap van Ged. Makelaars beeft een adres gericht tot den ministerraad inzake de voorgestelde huurbelasting over de bruto-opbrengst. Adressant is van oor deel, dat een dergelijke heffing funest moet werken voor hen, die tot dusver be legging in onroerend goed prefereerden boven andere beleggingsmiddelen en daardoor reeds zeer veel bijdroegen voor versterking van 's lands middelen, meer dan zij die bun gelden op andere wijze uitzetten. Waar adressant voorts van meening is, dat deze belasting bovendien zeer on billijk zou werken, wordt de minister raad dringend verzocht in het belang van bet geldbeleggend publiek en een gezon de buiseigenarenstand niet over te gaan tot het leggen van nieuwe offers op het bezit van onroerend goed. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Deventer, D. T. Los te Hee renveen, A. Noorman te Borculo, G. J. de Nie te Veendam, R. H. Oldeman te Santpoort, P. Prins van Wijngaarden te Bergen op Zoom, J. Zuurdeeg te Hilver sum. Aangenomen naar Buitenpost, K. J. de Groot te Oosterwolde. Geref. Kerken (H. V.) Bedankt voor Amsterdam-Zuid, J. H. Sillevis Smitt, pred. bij de Geref. Kerk te Semarang. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd Ds M. Bons, over gekomen van Kolijnsplaat, bevestigd als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te I e r s e k e. Bevestiger was Ds A. de Bruijn van Wemeldinge, die sprak naar aanleiding van 1 Gor. 4 vs 1 en 2. In verband biermede werd gewezen op den eisch die God stelt zoowel aan Zijn Ge meente als aan Zijn dienaar. Den bevestigden leeraar werd toege zongen Ps. 20 vs 1. Des namiddags trad Ds Bons in een overvolle kerk voor de eerste maal voor zijn gemeente op. Hij werd naar den kansel geleid door Ds Postma van Scho- re en Ds de Bruijn van Wemeldinge. Tot tekst was gekozen 2 Gor. 8 9. Het motto van de prediking was: „Een rijke Jezus voor een armen zondaar". Na bet uitspreken van deze predikatie wijdde Ds Bons een enkel woord aan zijto overleden ambtsvoorganger Ds Engels- ma, welke woorden door de gemeente staande werden aangeboord. Achtereen volgens werden toegesproken: Ds de Bruijn van Wemeldinge (de bevestiger), B. en W. van Ierseke, de ringcollega's, eenige leden van zijn vorige gemeenten Oudenhoorn en Kolijnsplaat, die waren overgekomen, Kerkeraad, Kerkvoogden en de gemeente. Daarna spraken Ds Postma van Scho- re als consulent, Ds Mortier van Krui- ningen, burgemeester Gunning en ouder ling W. Honders. Op verzoek van den laatste werd Ds Bons toegezongen Ps. 134 vers 4. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Noord-Brabant met Limburg beeft op diens verzoek met ingang van 15 Nov. a.s. eervol emeritaat verleend wegens ruim veertigjarigen dienst aan Ds G. Kunst, predikant der Ned. Herv. gemeente te Oisterwijk c.a. Domburg. Tengevolge van bet gedaalde leerlingaantal van de openbare school zal met ingang van 1 Januari 1939 ont slag worden verleend aan den onderwij zer dier school den heer M. A. Romijin. i Geslaagd voor examen politie- diploma: P. Coenraads te Hontenisse en J. L. Boogaard te Breskens. Het diploma met aanteekening ver wierven: H. v. d. Bend te Vlissingen, J. van Ham te Sas van Gent, S. M. v. d. Graaf te Bergen op Zoom en J. Kor- stanje te Hansweert. DE MOORD TE DEN HAAG. Begrafenis van Greta Groen. Zaterdagmiddag had de begrafenis plaats van bet stoffelijk overschot van Greta Groen, bet 14-jarig slachtoffer van bet misdrijf. Om half twee werd in de woning van de familie Groen door Dr G. P. van It- terzon een rouwdienst gehouden. Inmiddels waren duizenden gestroomd naar de algemeene begraafplaats aan de Kerkboflaan, waar het stoffelijk over schot werd teraardebesteld. De belang stelling was zoo groot, dat verschillende politieagenten bet publiek op een afstand moesten houden. Aan de groeve voerde allereerst bet woord de oud-onderwijzer van Greta Groen, de heer Kaperdijk uit Numans- dorp. Na hem sprak de beer 'Reyzer, bij wien het meisje in betrekking was ge weest, waarna Dr van Itterzon eenige verzen voorlas uit Psalm 119. De plechtigheid werd besloten met bet bidden van bet Onze Vader. v 6, 10, 13 CT. PER HALF ONS De stand is nu Raichenbach 12Keiler 10. De elfde partij' KeilerRaichenbach om het wereldkampioenschap dammen, Zaterdag te Amsterdam gespeeld, bad het volgende verloop: 1. 33—28 18—22 2. 38—33 12—18 3. 42—38 7—12 4. 47-42 1—7 5. 34—29 22—27 6. 31X22 18X27 7. 32X21 17X26 8. 40—34 12—18 9. 45—40 7—12 10. 5045 11—17 11. 37—32 19—23 12. 28X19 14X23 13. 41—37 17—22 14. 46—41 22—27 15. 32X21 26X17 16. 37—32 10—14 17. 35—30 14—19 18. 30—24 19X30 19. 34X14 23X34 20. 40X29 9X20 21. 41—37 5—10 22. 33—28 10—14 23. 29—23 18X29 24. 28—22 17X28 25. 32X34 1419 26. 39—33 4—9 27. 33—28 16—21 28. 44—30 21—26 29. 38—32 13—18 30. 36—31 8—12 31. 31—27 2—7 32. 43—38 20—24 33. 4944 18—23 34. 44—39 24—29 35. 4035 29X40 36. 35X44 15—20 37. 44—40 20—24 38. 37—31 26X37 39. 42X31 12—17 40. 39—34 24—29 41. 40—35 29X40 42. 45X 34" 9—14 43. 38—33! 14—20 44. 27—22 17—21 45. 33—29 21—27 46. 29X9 27X36 47. 94 6—11 48. 48—42 36—41 49. 22—17 11X33 50. 32—28 33X22 51. 4X47 Zwart geeft op. APPELPRIJZEN WORDEN NIET AL TE HOOG. Oogst van bepaalde soorten is meegevallen. Er heeft langen tijd een vrij groote on zekerheid bestaan met betrekking tot den omvang van onzen fruitoogst, speciaal van appels. Men nam echter algemeen aan, dat de oogst in totaal veel geringer 2iou zijn dan in 1937 en dat is ook wel uitgekomen. Maar de totale boeveel heid, althans van bepaalde soorten, blijkt nog mee te vallen. „En verder doet zich het verschijnsel voor, dat bet buiteland minder koopt en ook de koopkracht in ons land is teruggeloopen. De prij zen zullen zich daarbij moeten aanpassen en zij, die hooge fantasieprijzen dachten te maken voor bet fruit van te duur ge pachte boomgaarden, zullen een strop hebben." Met Duitschland is bet weer hetzelfde verschijnsel als verleden jaar, bovendien nog verscherpt door den internationalen toestandde Genehmigungen komen slechts zuinig af en het zal wel weer No vember worden, voordat daarin wat schot komt. De handel moet dus opslaan en dat drukt den prijs verder. Zoodat sterreinet- EEN GOED Gf Van Christenen woj omstandigheden een wandel gevraagd; zij woord van den aposte Christi" te zijn. Dit ge loozen, die zich moge| vragen, hoe zij door kunnen verheerlijker verkiezing vast mal voor Christus kunnen! Zij hebben daar, vl met grooter moeilijl dan anderen, want dl niet zonder jeden, hj om een bescheiden dat wij in onze armoj vergeten en Zijn ge lx] Het is bemoedigend over „Armoede en socl zinnige zijde een goedl over gezinnen van wl de kracht des geloof^ satie vervallen. In uitgebracht voor d(j voor Armenzorg en wij dit merkwaardig „Wie van nabij hetl den werklooze gezind dikwijls met grool worden voor de wijzcj strijd strijden en ona men van de groote, I die in ons volk level bijeenhouden van J verworvene, bet tra kend nakomen vanl koste van ontberingej zoo knap mogelijk vd de zorg voor de kinl ouders zich dikwijj Uitzeggen, dit alles af. - Het zijn vooral dl sterk geestelijk level staande weten te hl kracht en berusting worden gedragen dod delijke normen, die lijksche zorgen veri inhoud geven." Het geloof, dat bel en opheft in de me| standigheden. Dit schoone getuigenis leere ons met meer die mannen en v^ zorg en moeite een stijl toonen. ten, die er veel meel ons ïand consumeer] een exportartikel wa teit thans niet meer| in tweede van f 81 ongeveer f 5.50 opbi ling met 1937 kooij niets; ook daar valt mee en de koopkracl De meeste belangsl nog voor goed bewl Bellefleur, die tot fj welke iu het algem^ gehangen, is goed thans veel in de koe De fijnste soorten ces Noble, Notarisar Orange, bleven mee tingen; alleen Cox kwaliteit nog tot f' Een geluik voor de fabrieken dit jaal Door den h'oogenl meer gewone appel] kwaliteit, komt de appels dit jaar toch| tember kwam de appels op een Zuid op f 10.28 tegen f 6.' dus het verschijnsel bet allerbeste produ| wone kwaliteiten, getwijfeld verband koopkracht. Adres van tuind regeerings Een aantal plaat nisaties, behoorend sanen Land- en Tu Boeren- en Tuinder Tuindersbond, bel adres aan den voor den Tuinboui o.m. wordt gezegd: De benarde toesi bedrijven was aanl dering van plaatse den L.T.B., den G. waarin de werkel tuinbouw, de tege: regelen en de op ruftende perspectie Deze vergaderin clusie, dat de t steunmaatr doende zijnen tuinders bedenkeli nemen. Er is weii drijfskapitaal meer of afschrijvingen 1 veeid worden. In plan is door de 1 den niet mogelijk, storting van onze schrijven aan dei port en de onbev sche distributie. Het onvoldoenc maatregelen anoet gezocht in de te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2