SCHEEPJESWOL GEZONDHEID NIET top verkoudheid vóórdat zij begint! Va-tro-nol WAAG UW VlCKS Voor beter breiwerk betere wolf dus: ugpijn Nieren Pillen! Binnenland. Angstige spaarders. Uit de Provincie. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Kerknieuws Onderwijs Rechtszaken Droef kinderleven. 'tie (tiokpeuoMwC f Een bela werklooshei ALS Dg NIEREN niet behoorlijk werken, Kun* nen verschijnselen optreden ala rugpijn, aplt, atljva en pijnlijke gewrichten, verstoorde naohtruat en verllea van kraoht. En wel, doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt var de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedflltreerende organen. Laat het zoo ver niet komen: voorkomen Is beter dan genezen. Qebrulk tijdig Foster's Rugpijn Nieren Pillen, sinds Jaren bekend als het dluretlsoh middel bij uitnemendheid. Zorg, dat uw bloed steeds zuiver, kraohtlg en leven gevend blijft. i Dat de Kantonneezen vastbesloten zijn, tot bet uiterste tegenstand te bieden, blijkt wel uit de verklaring van een voor aanstaanden bewoner van Kanton, Woe Teh Tsjen, die glimlachend tot een cor respondent van de „United Press" zeide: „Het schijnt er op los te gaan. Wel, we zijn vastbesloten, hen duur te laten be talen voor iederen duim gronds, dien ze veroveren". Een half millioen reservisten bereidt de Chineesche verdedigingslinie voor, welke buiten het bereik van de kanonnen der Japansche oorlogsschepen ligt. De Ghineezen verklaren, dat zij het laatste jaar voldoende oorlogsmateriaal hebben ingevoerd en ook in Noord-Wes telijke en Zuid-Westelijke richting ver bindingen hebben, zoodat het afsnijden van den spoorweg Kanton-Kauloen 't ver zet niet kan schaden. Toch zal het afsnijden van een der be langrijkste toevoerwegen, zelfs indien dit de stad niet isoleert, zijn invloed zeker niet missen. Van verschillende punten ten Westen van Ha Tsjoeng, waar de Japanners aan land gezet zijn, worden hevige gevechten gemeld. Reeds zijn de Japanners daar ongeveer 15 kilometer diep het land bin nengedrongen. D'e Ghineezen geven dit toe, doch zij motiveeren het terugtrekken hunner troepen daarmee, dat zij zich bui ten het bereik van de vuurmonden der Japansche schepen willen begeven. Gemeld wordt, dat de Japanners thans zoover zijn gevorderd, dat zij zijn aan gekomen bij de eerste verdedigingswerken der Chineezen. Met steun van ruim hon derd vliegtuigen vallen zij deze stellingen heftig aan. Uit Hankau wordt gemeld, dat de ver- eeniging van buitenlanders een dringe -d beroep heeft gedaan op alle buitenlanders en dengenen, die niet om dwingende re denen in de stad moeten blijven, ver zocht heeft te vertrekken, nu de midde len daartoe nog aanwezig zijn. In den oproep wordt gewezen op het ernstige gevaar, dat alle verbindingen van Hankau met de buitenwereld in de naaste toekomst zullen worden afge sneden. Volgens een Reuter-bericht uit Tokio, is daar medegedeeld, dat gisteren in een baai in Zuid-Ghina, die niet nader wordt genoemd, opnieuw troepen aan land zijn gezet. De „United Press" verneemt van Ja pansche zijde, dat de verpletterende slag, welke zal worden toegebracht aan het moreel der Ghineesche verdediging, de gelijktijdige inneming van Kanton en Hankau zal zijn. Aanvankelijk was de val van Hankau tegen het begin van November voor speld, doch thans kondigt men aan, dat het wel half November zal worden. Voorloopig zijn er echter geen teeke nen, die er op wijzen, dat de tegenstand der Ghineezen dreigt ineen te storten. Definitief wordt thans bevestigd, dat de Parel-rivier is afgesloten. Als gevolg hiervan zullen behalve de vier Britsche, één Amerikaansche en één Fransche ka nonneerboot, nog twaalf Britsche koop vaardijschepen, die in de ten Westen van Kanton loopende Westrivier liggen, op gesloten zijn. Naar Reuter verneemt, heeft de Ja pansche regeering Londen de verzeke ring gegeven, dat de Britsche rechten en belangen zorgvuldig zullen worden ont zien. MINISTER SPAAK OVER BELGIE'S ZELFSTANDIGHEID. Gisterochtend is de commissie van bui tenlandsche zaken van de Belgische Ka mer bijeengekomen om een uiteenzetting van den minister-president en minister van buitenlandsche zaken, Spaak, te hoo- ren over den buitenlandschen toestand. De minister-president herinnerde er aan, dat België niet gemengd is geweest in het geschil tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije. Indien evenwel het ergste geheurd zou zijn, dan ia de minis ter-president. overtuigd, dat België weer stand zou hebben (kunnen bieden. Alles duidt er op, dat, indien een oorlog uitgebroken zou zijn, België buiten bet conflict zou zijn gebleven. De buren heb ben hun eerder gegeven verzekering her haald. Toen evenwel Duitschland en Frankrijk maatregelen namen, welke duidden op mobilisatie, heeft de regeering gemeend haar plicht te moeten doen door het leger op versterkten, vredesvoet te brengen. Ten aanzien van de versterkingen aan de Zuidgïeaa heeft Spaak aangetoond, dat deze gebouwd moeten worden over eenkomstig de gevolgde politiek; dit wil evenwel niet zeggen, dat België in het Zuiden hetzelfde zal doen als in net Oos ten. Verder heeft de minister-president ver klaard, dat hij zorg zou dragen, dat niet te veel vreemdtilingen België zullen bin nenkomen. GEWELDIGE BENZINEBRAND IN NEW YERSEY. Te Linden in New Yersey zijn twaalf benzine-reservoirs, die een capaciteit van 27.252.000 1 hebben, ontploft. Een kilo meter in den omtrek moest het gebied ont ruimd worden in verband met de hitte, die de brandende benzine verspreidde. De brandweerwagens van vijf naburige steden waren ter plaatse, maar de brand weerlieden konden slechts trachten den brand te beperken, welke nog andere re servoirs dreigde aan te tasten. Volgens het „U. P."-bericht breidde 'het vuur zich snel uit over de nabijgelegen Sinclair-raffinaderij, zoodat de brand ten slotte een oppervlakte van 60 ha besloeg. De brandweer is machteloos. Een aantal 'brandweerlieden moest met zware rook vergiftiging in het ziekenhuis worden ge bracht. Eén menigte van 25.000 menschen slaat de soms 90 m hoog oprijzende vlammen gade. De schade wordt op meer dan een mil lioen dollar geschat. DE BOTERNOTEERING. De Commissienoteering voor Neder- landsche boter ia vastgesteld op 72 cent per kg. Het bedrag van de heffing en de steunuitkeering is vastgesteld op 70 cent per kg. De vorige week was de commis sienoteering 75 cent. COMMISSIE SAMENGESTELD VOOR HET BOOMKWEEKERSBEDRIJF. Er is thans een commissie samenge steld, die belast is met de bestudeering van het vraagstuk der saneering in de boomkweekerijen. Deze commissie, die voorgezeten wordt door den burgemeester van Alphen a. d. Rijn, den heer P. J. Oolijn, is in het leven geroepen na over leg tusschen de regeering en diverse in stanties uit het boomkweekerijbedrijf. Zij1 heeft ten doel na te gaan of de saneering van het bedrijf, zooals deze tot heden ge schied is door bemoeiing van de regee ring, kan worden overgedragen aan de betrokken bedrijfsgenooten. PENSIOENWET SPOORWEG AMBTENAREN. De Tweede Kamerleden Van Braam beek, Van der Waerden, Van der Goes 'van Naters, Kievit en Ir Vos, hebben een amendement ingediend op het wetsont werp tot wijziging van de Pensioenwet voor spoorwegambtenaren. Dit amende ment wil het Voorgestelde artikel 80b laten vervallen. Daardoor zal dan in de toekomst een wijziging van de pensioenen buiten den wetgever om niet meer moge lijk zijn. .CONTINGENTEERING VAN VEE KOEKEN WORDT VERLENGD. Ter wille van het behoud van de olie-industrie. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot bekrachtiging van het Kon. Besluit van 25 Juli 1938, waarbij de beperking van den invoer van vee koeken met ingang van 1 Aug. 1938 voor het tijdvak van een jaar is verlengd. Met de teruggang van de conjunctuur is de situatie voor de olie-industrie [merkbaar moeilijker geworden. De be schermende maatregelen in andere lan den ten behoeve van de aldaar gevestig de olie-industrieën) zijin blijven bestaan en zelfs hier en daar nog verscherpt. Aangezien onder deze omstandigheden handhaving van de contingenteering van veekoeken tot behoud van de Nederland- sche olie-industrie noodzakelijk blijft, heeft de minister gemeend den bedoelden maatregel wederom voor een jaar te moeten verlengen. Teneinde een zoo goed mogelijke aan passing te verkrijgen aan de verschuivin gen, die zich in de afgeloopen jaren heb ben voorgedaan, is als basistijdvak voor lijn-, soja-, grondnoten- en andere koe ken vastgesteld de periode van 1 Aug. 1936 tot 31 Juli 1938, waarbij het per centage op 80 is gesteld. HET OFFICIEELE BEZOEK VAN DEN KONING DER BELGEN. Minister-president Spaak zal hem zeer waarschijnlijk vergezellen. Naar uit Brussel van goedingelichte zijde gemeld wordt, is het vrijwel zeker, dat minister-president Spaak, tevens mi nister van buitenlandsche zaken, Koning Leopold bij zijn officiëele bezoek aan het Nederlandsche Hof, in November, zal ver gezellen. Het gevolg van den Koning zal bestaan uit graaf Cornet de Ways Ruart, groot maarschalk van het Hof, luitenant-gene raal Tilkens, hoofd van het Militaire Huis des Konings, baron Capelle, hofsecreta- rls, majoor Van den Heuvel, commandant van do koninklijke paleizen en baron Jacques de Dixmuide. AFSCHAFFING DER BELASTING OP MOTORRIJTUIGEN EN RIJWIELEN. Inltiatlefontwerp van de Kamerfractie der N, S. B. Ds nationaal-socialistische fractie der Tweede Kamer heeft een initlatief-ont- s Bi| het eerste niezen vlug een paar van deze nieuwe druppels ("R is een "gevaarzóne" in Uw neus en C keel, waar bijna alle verkoudheden ontstaan. Dit is óók de plaats om verkoud heden te voorkomen. U behoeft slechts een paar druppels Vicks Va-tro-nol in de neus gaten te doen, zoodra U niest of snuift. Direct verdwijnt het verstopte gevoel. De tintelende geneeskracht verspreidt zich snel door de aangedane neuskanalen en spoort de natuur aan verkoudheden tegen te gaan. Tijdig gebruikt zal Va-tro-nol menige verkoudheid geheel voorkomen. Verlicht het hoofd Zelfs als Uw hoofd reeds verstopt is en zwaar aanvoelt, verwijdert Va-tro-nol snel het hinderlijkeslijm, vermindert de zwelling der slijmvliezen en maakt de neusholte schoon. U kunt weer vrij ademen. [PI SONDOINOOT VAN VICKS VArOKUS werp tot vereenvoudiging en verminde ring der belastingen op het motorrijtuig en op het rijwielverkeer ingediend. Voor gesteld wordt over te gaan tot afschaf fing van de porsoneele belasting op motor rijtuigen, de motorrijtuigbelasting en de rijwielbelasting, met gelijktijdige verhoo ging der bijzondere heffing op benzine van f8,60 op f8,75 per 100 liter. De verwachte opbrengst dezer heffing ad 30 millioen gulden zal volgens het ont werp ten goede komen aan het Verkeers- fonds. Veelzeggende cijfers van Rijkspostspaar bank over September. Dat in de dagen van oorlogsdreiging ook van de Rijkspostspaarbank groote be dragen d'oor beangstigde spaarders zijn teruggehaald, blijkt uit de maandcijfers over September. Ingelegd werd in die maand voor een totaal bedrag van f 16.466.905.52 en te rugbetaald voor f 27.284.612.20, zoodat minder ingelegd is f 10.817.706.68. Het tegoed op de spaarbankboekjes bedroeg op 30 September f 643.761.689.76, op 31 Augustus f 654.579.396.44. IR C. G. P. STEVENS JUBILEERT. Zondag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de tegenwoordige inspecteur van den landbouw, Ir G. G. P. Stevens te 's-Gra- venhage zijn werkzaamheden bij den Rijkslandbouw voorlichtingsdienst heeft aangevangen. Hij' begon zijn ambtelijke loopbaan als adjunct onder leiding van wijlen dhr I. G. J. Kakebeeke te Goes. Na eenigen tijd als zoodanig werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1916, toen dhr Kakebeeke tot in specteur van den landbouw was benoemd, diens opvolger als landbouwconsulent en directeur van de rijkslandbouwwinter- school te Goes. Gedurende dien tijd heeft hij zich doen kennen als iemand van groote werkkracht die zich onder de Zeeuwsche landbou wende bevolking populair wist te maken. Van tal van commissies is hij voorzitter of secretaris geweest. In 1935 werd dhr Stevens benoemd tot inspecteur van den landbouw, belast met de voorlichting op landbouw-economisch gebied. Later werd hij' tevens benoemd tot directeur van den dienst voor Kleine Boerenbedrijven. Reeds tijdens zijn ver blijf in Zeeland had dhr Stevens blijk ge geven, dat het lot der kleine grondgebrui kers hem zeer ter harte ging. Daarvan getuigt o.m. wel, dat mede op zijn initia tief in 1918 werd opgericht de Vereeni- ging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Eigen Erf", waarvan hij vanaf de op richting tot zijn vertrek uit Zeeland het voorzitterschap heeft waargenomen. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Kruiningen. De G. J. V. „Ora et La- bora" alhier mocht dezer dagen haar 20- jarig bestaan herdenken. Dhr Tabak, Alg. Secr. van het Ned. Jongelingsver bond, feliciteerde de vereen, en ook dhr M. de Back, welke vanaf de oprichting bestuurslid en bibliothecaris is. Hem werd het speldje van de G.J.V. in goud uitgereikt. lerseke. Gelijk men weet werden en kele jaren geleden door de oesterkwee kers millioenen manden slipper-limpeds van hun perceelen opgevischt en gelost op een bepaalde plaats ln de Schelde. Deze schelpen werden door 't zaad bedekt en stierven spoedig. Nu is alhier gearri veerd de schelpenzuiger „Marie" van Den Briel, om deze dood, mooi schoon gewas- schen slippers op te zuigen. Deze worden voor de firma J. D. van der Endt op den wal gelost Na kunstmatige droging wor den ze tot kippengrit gemalen en gaan voor kippenvoer meest naar België. Arnemuiden. Een circa 15-jarig jong- mensch uit deze gemeente, genaamd K. v. d. K., werkzaam als nageljongen op de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen, kreeg aldaar tijdens zijn werk, een stuk glas in een zijner oogen. Opname in het St Josefziekenhuis was noodzakelijk. Werd eerst gevreesd, dat hij zijn oog zou moeten missen, dit bleek echter niet het geval. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hei- en Boeicop, J. W. van der Linden te Kootwijk. Aangenomen naar Meeuwen, E. L. W. M. Hoeufft van Velsen te Ter Aar. Geref. Gemeenten. Beroepen te AagtekerkeOostkapelle, A. v. Stuivenberg te Benthuizen. Soeburg. Benoemd tot hulpprediker in de Ned. Herv. Gem. alhier ds H. Bartle- ma te Rittem. i Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het artsexamen le gedeelte, de heer P. G. Hoorweg te Heemstede, vroeger te Middelburg. Tot lid van de commissie belast met het afnemen van de examens voor het middenstandsdiploma, algemeene han delskennis, in November a.s. te Middel burg, is benoemd de heer M. F. van Hijfte te Vlissingen. Aan het vakexamen hebben voldaan de volgende surnumerairs der registra tie en domeinen: W,. L. Schenk; H. Weisfeit; H. J. Koopmans; W. L. de Vries; B. J. van Biel; H;. ten Kate; R. A. Warmenhoven. Voor Ihet examen voor het politie- diploma is geslaagd: W. Erkelens te Vlis singen. DE LUCHTDIENST OP WEST-INDIS. K.L.M. op zoek naar een geschikte machine. Nu de British Airways met twee Lock heed Super Electra-vliegtuigen een proefvlucht LondenLissabon en terug gemaakt heeft, hetgeen de eerste stap beteekent op den weg naar een Britsche luchtverbinding met Zuid-Amerika, is 't belangwekkend te vernemen, hoe het ge steld is met de plannen der K.L.M. voor een dienst op West-Indië. Zooals bekend, zal de verbinding eerst tot stand komen na de voltooiing van het vliegveld te Paramaribo, dat hopelijk be gin 1940 gereed zal zijn. Momenteel maakt de directie der K.L.M .een studie van de vraag, met welk materieel de dienst op de West zal worden uitge voerd. Het staat reeds vast, dat dit niet de Lockheed Super Electra zal zijn; de Lockheed is weliswaar een vliegtuig van zeer hooge snelheid en uitstekende kwa liteiten, doch de groote hoeveelheid ben zine, welke medegevoerd zou moeten worden voor de vlucht over den Oceaan, zou zooveel van het laadvermogen in be slag nemen, dat er niet voldoende zon overblijven voor de betalende lading: post en vracht. Begin 1937 was er sprake van den bouw van een Oceaanvliegtuig door de afdeeling vliegtuigbouw van de Kon. Mij. „De Schelde", waarvan de heer Slot de leiding heeft. De heer Van Lammeren van het constructiebureau der K.L.M. had een ontwerp gemaakt voor een drie- motorig landvliegtuig met intrekbaar onderstel, dat een kruissnelheid van 350 K.M!. per uur en een actieradius van 6000 K.M. zou bezitten, terwijl het 1000 K.G. betalende lading zou kunnen ver voeren. De heer Slot heeft de plannen verder uitgewerkt, doch tot een opdracht van de K.L.M. voor den bouw van een dergelijk vliegtuig is het niet gekomen en de zaak is op het oogenblik geheel van de baan. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 14 October. Ernstig verzet tegen de politie. Op 8 September j.l. werd door de vrouw van zekeren P. P. te lerseke de assisten tie van burgemeester en politie ingeroe pen, omdat genoemde P. van wien zij ge scheiden leefde bezig was de gansche huisinventaris aan stukken te slaan. Toen de politie ter plaatse verscheen bleek dat een en ander maar al te waar was. De man ging als een dolleman te keer en vernielde alles wat in de woning los en vast was, waarna bij' overging ook de ruiten >van de woning kort en klein te slaan. Voor zijn eigen veiligheid meende de politie den man na hem aanvanke lijk tot kalmte te hebben aangemaand naar het pblitiebureau ter kalmeering te moeten overbrengen. Toen was evenwel eerst recht het hek van den dam. Er ont stond een verwoede vechtpartij tusschen de gezagshandhavers en P., die de man nen met moord en doodslag bedreigde, ze trapte en schopte waar hij ze raken kon en zijn zoon aanzette de mannen dood te steken of dood te schieten. De zoon bleef bok niet stil zitten en riep zijn vader toe: „steek ze dood, slaat die kerels rot, stamp In „De Vacature" treffen we bet vol gende aan in een schets uit het sohool- leven. Toen hij een kwartiertje met zijn over- maakwerk bezig was, werd de lokaaldeur zachtjes open gedaan en naar mijn lesse naar kwam een joch stappen van om en de nabij zes jaar. „Zoo ventje, wat kom jij doen?" „Mag me broertje komme?" „Hoe heet jij? Als ik niet weet, hoe jij heet, weet ik ook niet wie je broertje isl" „Ér heit NeilisP' „En hoe nog meer?" „Meyer". „Meyer zit hier niet in de klas!" „Nei, maar me broertje heit Lein van Garisborg". „Dat is mogelijk, die zit hier! Leen, ben je klaar met je werk?" Zonder iets te zeggen kwam de aange sprokene naderbij en legde zijn schrift op de lessenaar. Inderdaad, het werk was ai en netjes. „Ja, dat ziet er goed uit. Als jij je best doet, dan kan je het wel. Vertel me eens, heb je nog meer broertjes hier op school?" „Nog ein, meister". „Heet die nu Meyer of Van Carisborg?'' „Nei, die heit Van Vein!" En zonder dat bem iets gevraagd werd vertelde Leen in zeer korte trekken, hoe zijn naast fa milieleden aan zulke afwijkende namen kwamen. „Me eirste Vader ging sigare hale en die kwam nie meir terug. En me twee de Vader ging sigarette hale en die kwam ouk niet meir terug. En ik denk da me derde Vader ouk wel nie lang meir blaive zal.Van de week hattie drie dage gen werk en toe 'brachttie twaalf guide thuis. Toe wou die me Moeder twei guide geive en de rest in ze zak houwe. Toe zai me Moeder taigen 'm: „Nei, gaif mai nou 'n tientje en hou jai twei guide iu je zakl" Toe hebbe ze same mot gekreige en Ik heb de jongen naar huis gestuurd met de mededeeling, dat hij zijn huiselijke omstandigheden niet aan de groote klok moest hangen. Wat kon ik er verder van zeggen? Het lijkt me zelfs overbodig er hier iets aan toe te voegen. Al staat het geval niet op zichzelf, het spreekt, neen, het sohrééuwt voor zichzelf! Ja, inderdaad, het schreeuwt voor zich zelf. De schreeuw uit het kinderleven tot den God, Wiens1 heilige ordinantiën gru welijk worden geschonden. WXD. D. S. VAN SCHUPPEN - VEENENDAAl ze kapot". Vervolgens heeft hij zijn vader vastgegrepen en getracht dezen uit de handen van de politie 'los te trekken. Ook is hij1 den burgemeester naar de keel ge vlogen en heeft hij dezen mishandeld. Als verdacht van een en ander te heb ben gepleegd hadden zich te verantwoor den P. P., schipper, 51 jaar en diens zoon G. P., schippersknecht, 26 jaar, beiden wonende te lerseke. De gemeenteveldwachter te lerseke werd als getuige gehoord. Volgens dezen was het een vreeselijke situatie. Beide verdachten verkeerden onder drankin vloed. Verdachte P. P., d'oor den president ondervraagd, zegt zich van het voorgeval lene niets meer te kunnen herinneren. Hij zegt evenwel met een slechte vrouw op gescheept te zitten, wat voor den presi dent aanleiding is te zeggen: als je vrouw werd gehoord zou zij zeggen „ik zit met een slechten man". Bovendien merkt de president op dat verdachte reeds 'her haalde malen voor ruwheiddelicten werd veroordeeld. Ook de tweede verdachte zegt zich niets meer te kunnen herinneren. Wel had hij den volgenden dag blauwe plekken van slagen met de gummistok. Als hij een borrel opheeft weet hij niet altijd wat hij doet. De Officier van Justitie aan het woord komende, wijdt in de eerste plaats een woord van waardeering aan den Burge meester, die zich de moeite had gegeven zelf ter plaatse te begeven. Het optreden van verdachte lijkt naar niets en is meer dan schandelijk. Beiden zijn beruchte typen te lerseke. De Officier acht hier een strenge straf op zijn plaats en eisoht tegen den vader- verdachte 6 maanden en tegen den zoon- verdachte 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachten, Mr Ti chelaar is van oordeel, dat niet dezen, doch de vrouw van vader-verdachte de aanleidende oorzaak van de heibel is ge weest. De gebezigde bedreigingen zijn vol gens verdediger slechts in een vlaag van opwelling gebezigd en moeten niet ern stig worden genomen. De schuld ligt in het drankgebruik. Beide verdachten zijn bij de caféhou ders gesignaleerd en dezen mogen ver dachten eigenlijk niet tappen. Pleiter verzoekt voorwaardelijke straf oplegging, dan wel de straf gelijk te doen zijn aan het voorarrest en ontslag van beide verdachten uit de preventieve hech tenis. Dit laatste werd door de Rechtbank ge weigerd. Uitspraak van 14 OctobeT. Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld: G. S,, 44 j., veekoop- de best man te St. Jansteen met ontzegging van motorrijtuigen to een jaar. Verduistering: L. v zekeringsagent te I maand gevangenisstraf Overtr. van de Wet Vrachtverdeeling: W. 1 schipper te Bresken: zulks met vernietiging waarvan hooger beroep. J M., 43 j., scheepsl meldinge, f 200 boete of tenis, zulks met bevestij nis waarvan hooger be deriug van de straf, dat 191 ve v< t ge ir h< Op 30 December bij zekeren van Niouwe de een persoon, die moeten inladen en d moest 'betalen, doch zich had. Hij gaf voor men en vroeg van N. len leenen, omdat hu later zou terug krijgen daardoor laten bewegei een bedrag van f 75 af de duiten evenwel tot gezien. Als verdacht van d< zich te verantwoordei schippersknecht te Vli voorarrest. Verdachte B. door de vraagt, zegt zich van meer te kunnen herii al zoo lang geleden i de f75,— van benadee vangen. Tot nu toe 1 zijn verplichtingen ku: dat hij ook van and ontvangen, die hem i Op een vraag van de verhaal van paardenla was, zegt verdachte weten. De officier van Jus tegen verdachte di ne veroordeelingen ac en ongunstig bekend genisstraf van vier m Verdachtes verdedij bepleitte clementie ii moeilijke levensomstai dachte. Er is aldus „T< laatsten tijd nog wele< weest over de arbeidt land zijn gaan werk sommigen al beel spi keerd. Men beeft gel ten, die er waren m< voedselschaarschte, trek van een belangr lasting, sociale laster heid om het overbliji gezin hier te lande o gen en dergelijke met We zullen over de heid van deze en am bezwaren, die er voo: lander bestaan om zi het dwangjuk van listischen „heilstaat", ven. Doch wij bedoe den nadruk te leggen. Men zou uit het tal Nederlanders in D werken, weieens den gen, dat het daar te li steld is met de werklo een deel der Nederla kan absorbeeren. Nu zou het op zich lijk zijn, als in een voet van oorlog leeft aantal mannen in de ven aan de product! sommige bedrijfstakk men aan geschoold meer is dit te verw bouwvakarbeiders van het Reich in de kingen aan te legen gië en Nederland. Toch spreken de ft en is het heelemaa (huidige toestanden gunstige factor zoudt loosheid 'hier te lan het geval. Dezer dagen kwam een berekening voor tal Nederlanders, meer n'ormale Duitschland werkzaa Omstreeks 1931, rieerde het aantal i zame Nederlanders en de 160.000. Op 1 er nog geen 30.000. Daarentegen is h land werkende Du van 25.000 in 1930 oogenblik. Een eenvoudig rel dat de iverminderin werkgelegenheid ir 100.000 bedraagt en Duitsche werkgeleg 10.000. Dat maakt dus vt verschil van rond 1 Hieruit Volgt dus, loozen, dat thans 300.000 bedraagt, zou zijn, indien er heid voor Nederlai zou bestaan als ten genoemd land noj heerschten. Het is derhalve

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2