Aspirin JkkwrkH0yafiij<( giwiq DE ORGANISATIE TAN DE RIJKSPOLITIE. Een wijziging in de hoogere bevelvoering van het leger Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. maar op mijn leeftijd moet je dubbel oppassen voor kouvatten. Daarom heb ik altijd Aspirin-tabletjes in huis, die mij al die jaren bij hoofdpijn, verkoudheid en rheumatiek hebben geholpen. HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! ENGELANDS DEFENSIE. Reorganisatie van het territoriale veldleger. In een tafelrede heeft de Engelsche mi nister van landsverdediging, Sir Here Belis'ha, een algeheele reorganisatie van het territoriale veldleger aangekondigd. Bij de infanterie zullen lichte en zware mitrailleurbataljons worden opgericht. Bovendien zullen nieuwe regimenten cavalerie, lichte vechtwagens, lichte lucht doelartillerie, benevens anti-tank-regi menten worden opgericht, alsmede tank bataljons, een geheel nieuw wapen. 'De bereden regimenten zullen dienen als reserve der cavalerie, nu verscheidene regimenten cavalerie vein het geregelde leger gemotoriseerd zijn. De minister voegde hieraan toe, dat door deze reorganisatie ©en leger zal ge schapen worden, dat in staat zal zijn, het geregeld leger te versterken met formaties of eenheden. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal weder bijeenko men op Dinsdag 18 October des avonds te half negen uur. In behandeling komt dan het wetsont werp goedkeuring van de op 28 Mei 1937 te 's-Gravenhage tusschen België, Dene marken, Finland, Luxemburg, Neder land, Noorwegen en Zweden gesloten overeenkomst tot ontwikkeling van het handelsverkeer met toegevoegde proto collen en bijbehoorende lijsten. Woensdag 19 'October, des voormiddags te elf uur zal aan de orde zijn het wets ontwerp: algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening. DISTRIBUTIE VAN GASMASKERS. Ned. Ver. voor Luchtbescherming ingeschakeld. De Nederlandsche vereeniging voor luchtbescherming deelt mede, dat vol gens daartoe strekkend besluit van den minister van Binnenlandsche Zaken deze vereeniging ingeschakeld zal worden in de distributie van een deel van de door het rijk bestelde volksgasmaskers. Hierdoor wordt belangrijke steun ver leend aan de plannen ivan de Ned. Ver. voor Luchtbescherming met betrekking tot de distributie van goede en goedkoope gasmaskers. MEDAN ZONDER WATER. Eert bandjir vernielt de waterleiding. Ruim een week geleden heeft in de Lau Betimoes, een riviertje in Deli, op onge veer 37 km afstand van Medan een ouder- wetsche bandjir gewoed, die niet alleen de gewone waterleidingen vernielde, doen ook de 400 m verder gelegen reservelei dingen. Medan is daardoor gedurende meer dan één etmaal van alle water ver stoken geweest, terwijl enkele dagen daar na nog het water alleen mondjesmaat kon worden toegevoerd. Wat dat beteekenf voor een stad in de tropen laat zich ge makkelijk: gissen. Niet alleen de burgerij', de ziekenhuizen en openbare instellingen waren waterloos. Toen noodzakelijk een operatie moest ver richt worden, heeft men een oogenblik het hospitaal van water kunnen voorzien. De Deli Spoor kon voor haar locomotieven ter plaatse onvoldende water krijgen om de „vloot" onder stoom te houden, zoodat zij water moest aanvoeren uit de putten te Arnhemia Kwala en Bindjey. Medans beroemde zwembad was akelig leeg en zoo ondervond men als een ramp, zij het van korten duur, en zij het, dat men zich na ruim 24 uur weer wat kon behelpen, de zen bandjir, die niet alleen de buisleiding van de Ajer Bresih vernielde, doch tevens tot een onontwarbaren bal ijzerwerk op- roldo een brug, die ter plaatse de water leiding over de brug droeg en waarop te vens een trolleybaan bestond. 'Het is alles van korten duur geweest, naar wij in de Delische bladen lezen, maar deze paar onaangename „droge" dagen heeft Deli, dat van vocht in het algemeen geen afkeer heeft, wei dubbel dwars moe- tan zitten. Een territoriale taakverdeeling tusschen Marechaussee en Rijksveldwacht? Gedurende de laatste dagen trekt het de aandacht, dat aan verschillende grens posten aan de Brabantsch-Belgische g?ens de grenscontrole ten zeerste is ver scherpt. Niet alleen het binnenkomende, doch ook het uitgaande verkeer wordt door de Kon. Marechausee nauwkeurig gecontro leerd en geregistreerd, terwijl verschillen de met de grensbewaking belaste autori teiten de controle telkenmale inspectee- ren. De scherpe controle gaat dag en nacht door en in verband daarmede zijn ver schillende grensbrigade's ten zeerste ver sterkt met personeel van verder in het binnenland gelegen brigaden. Naar van doorgaans welingelichte zijde vernomen wordt, betreft het hier een proefneming in verband met plannen der regeering tot een scherp gescheiden dis locatie van marechaussee en rijksveld- waoht, door welke dislocatie tevens de taak van het wapen der Koninklijke Ma rechaussee ingrijpend zou worden gewij zigd. Het voornemen zou n.l. zijn de mare chaussee in de toekomstalleen in de grensstreken dienst te laten doen en wel ten Z. van de spoorlijn Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Tilburg, Den Bosch, Eindhoven, Venlo en ten O. van de spoor lijn Venlo, Nijmegen, Zutp'hen, Deventer, Zwolle, Assen, Groningen. 1 Ten N. en W. van deze spoorlijnen wordt de dienst, thans door de mare chaussee verricht, dan overgenomen door de Rijksveldwacht, die een nog meer mi litair karakter zal krijgen en in de vrij komende marechaussee-kazernes zal wor den gehuisvest. In het Zuiden en Oosten des lands zul len, wanneer deze plannen doorgaan, ver schillende nieuwe marechaussee-brigades worden opgericht, waarvan de kosten thans nader onder het oog worden ge zien. De scherpe grensbewaking van het oogenblik is bedoeld als proefneming om na te gaan, hoe sterk bij een intensieve greenscontrole de brigades moeten zijn. Protesten uit het binnenland? Gemeld wordt, dat thans tijdens de proefneming, reeds eenige burgemeesters uit wier gemeenten tijdelijk marechaus see zijn vertrokken voor de bovenbedoel de versterking der grensbrigades, re- questen aan de regeering hebben gezon den de plannen niet tot uitvoering fe brengen, aangezien zij' ook in de toe komst een marechaussee-brigade prefe- reeren boven rijksveldwacht. MIDDELBURG. DE SOCIALE VERZEKERINGSFILM. Maandagavond weid de film „De so ciale verzekering in Nederland" ver toond. Dit was de eerste van een reeks van elf voorstelingen, die in heel Zee land gegeven zullen worden. De heer Chr. de Bruin, ambtenaar van den Raad van Arbeid, opende met een woord van dank aan den Chr. Be sturenbond, den R.K. Volksbond en den Middelburgsohen Bestuurdersbond, die dezen avond georganiseerd hebben. Spr. wees op de beteekenis der sociale ver zekeringswetten en op de geldelijke voorzieningen, die getroffen worden om bet leed, door ongevallen veroorzaakt, te verzachten. Nu volgde het eerste deel der film. Hierna vestigde de heer de Bruin de aandacht op het straatgevaar. Het ver band met de dienstbetrekking is op den weg tusschen werk en woning nog niet verbroken. Krijgt men dus een verkeers ongeluk, dan is bijstand volgens de onge vallenwet in vele gevallen mogelijk. Spr. illustreerde dit met voorbeelden uit de practijk. Vervolgens kwam het tweede deel der film. Na de voorstelling werden door ver scheidene aanwezigen pTactische vragen gesteld, die door den heer de Bruin dui delijk en uitvoerig werden beantwoord. Deze leerzame avond was goed be zocht. De film is een geluidsfilm, en vangt aan na een muzikale inleiding met een openingswoord van Baron Wittert van Hoogland, voorzitter van de Ver eeniging van Raden van Arbeid, die op het groote belang der verzekeringswetten voor heel ons volk wijst. Op het doek verschijnen daarna ach tereenvolgens de namen van de bestaan de verzekeringswetten, benevens de be dragen der uitkeeringen in millioenen guldens aan de verzekerden en hun na gelaten betrekkingen uitgekeerd over ver schillende jaren. Na dit algemeen overzicht vangen de beelden aan van de verschillende verze keringswetten. Allereerst de Industrieele Ongevallenwet. Krachtig en imposant klinkt het lied van den Arbeid. Arbeid in vele verschil lende vormen, bij het heien, bouwen, gla- zenwasschen, leidokken, gieten van ijzer en vervaardigen van machines. E'en werkgever begint een zaak en doet aangifte, bij den Raad van Arbeid; de Rijksverzekeringsbank deelt de onderne ming in, en stelt vast welke premie moet worden betaald. De loonlijst, waarop de gegevens worden vermeld, dio noodig zijh om de premie te verrekenen, wordt door den boekhouder regelmatig bijgehouden. Rustig zit deze op bet kantoor te wer ken daar gaat de telefoon en brengt het bericht, dat in de fabriek een onge val plaats had. 't Is een ernstig ongeval, een der arbeiders overkomen bij bet be dienen van de cirkelzaag. Nadat genees kundige hulp is verleend wordt direct aangifte gedaan bij den Raad van Ar beid. Uit het onderzoek blijkt, dat de ar beider ondanks de waarschuwingen de beveiligingskap van de zaag had verwij derd. Hij verspeelt er zijn hand of vin gers door, gelukkig niet zijn uitkeering. Getroffene ontvangt zijn uitkeering aan bet loket van het postkantoor. Even eens ontvangt hij vrije genees-en heel kundige behandeling, gericht op zijn functioneel herstel. Het blijkt in dit ge val beter, hem op te leiden voor een nieuw beroep. De getroffen arbeider krijgt nu een opleiding tot teekenaar. Per jaar werd voor ongevallen bij het bedienen van cirkelzagen ruim f 105.000 schadeloosstelling uitgekeerd. Ook op de uitvoering van de Land- en Tuinbouwongevallenwet wordt de aan dacht gevestigd. De arbeid in den landbouw, veeteelt, bosehbouw en tuinbouw gaf den cineast aanleiding tot het maken van tal van aantrekkelijke beelden. Een vertrekkend zeeschip en enkele tafereelen van zeevisscherij duiden op het bestaan van de zee-ongevallenwet. Aanschouwelijk wordt 'vertoond, dat, wat de Ziektewet betreft, de arbeiders zich niet behoeven aan te melden; zij be hoeven dit niet te doen, omdat zij wer ken in een onderneming en dus verze kerd zijn. Zij moeten slechts melden als zij ziek zijn. De Invaliditeitswet brengt weer andere heelden. Een rentetrekker deelt verder een en ander mede, over de grootte van de ouderdomsrente, waarbij de cameraman de gelegenheid waarneemt enkele typen voor de lens te halen. Eten verpleegster wijst een patiënt, die al een half jaar niet mag werken, op zijn rechten. Eveneens wordt gewezen op het recht van weduwen- en weezenrente en ten slotte toont de film onder welke omstan digheden geneeskundige hulp of verple ging in een sanatorium of herstellings oord kan worden verkregen enz. Deze interessante film wordt verder voor de leden van sociale organisaties vertoond te Breskens, Goes, Zieriksee, Tolen, Nieuw Namen, Hulst, Terneuzen, Aksel, Vlissingen en Oostburg. Gevallen door uitschietenden hond. Toen gisteren de heer de R. zich per rijwiel naar zijn woning aan den Veer- schen Singel begaf, liep op dien Singel ook de heer v. A. met een hond. Uit een der woningen schoot plotseling een hond naar buiten naar zijn viervoetigen col lega. Het uitschietende dier liep juist voor het rijwiel van den heer de R., die kwam te vallen en daarbij zijn linkerarm brak. Gemeenterekenlng 1937. i - In de Raadsvergadering van 27 Juli boden B. en W. de gemeenterekening 1937 aan met een nadeelig saldo van 70.007,72 gld. Intusschen hebben Ged. Staten de ge meenterekening over 1936 vastgesteld, waarbij de ontvangsten f 1885 hooger wer den gesteld dan was verantwoord. Dit be drag betreft de op 25 Juni 1937, dus nog vóór het afsluiten van de rekening 1936, ontvangen afrekening wegens hoofdsom en opcenten grondbelasting en hoofdsom personeele belasting over bet belasting jaar 1936'37. Hierdoor zal genoemd be drag van f.l88ö niet ten goede kunnen komen aan 1937, doch aan 1936, zoodat 't naar 1038 overgebrachte saldo van dien dienst met f 1885 wordt verhoogd. Als gevolg daarvan wordt het vorengenoem de nadeelig slot van den dienst 1937 met dit zelfde bedrag verhoogd. GOES. Christelijke Middenstandsbond. Vanwege het Gewest Zeeland van den Nederl. Ghr. Middenstandsbond werd gis teravond een vergadering gehouden, waarin de heer P. I. H a m m i n g te Vlis singen, voorzitter van het Gewest, een rede hield over het onderwerp: „Waarom Christelijke Middenstandsorgani satie?" De spreker begon met de moeilijkheden te teekenen, waarmede de middenstand in dezen tijd te worstelen heeft, om in ver band daarmede te wijzen op de noodza kelijkheid van organisatie. Een plaatse lijke organisatie is niet voldoende, temeer ook, omdat de Overheid het op prijs stelt voeling te houden met den georganiseer- den middenstand. Niemand minder dan Minister Colijn, heeft er dan ook op aan gedrongen, dat de middenstanders hun organisaties zouden sterken. Dank zij het optreden van den georganiseerden mid denstand, konden reeds verschillende wenschen worden verwezenlijkt. Toch wordt nog niet algemeen het nut van de organisatie ingezien. Van de 180.000 mid denstanders in het Handelsregister inge schreven en dit zijn nog lang niet alle middenstanders 1 is nog slechts 25 pet. in een landelijk© bond georganiseerd, n.l. 28.000 in den R. K. Middenstandsbond, 14.000 in den Kon. Ned. Middenstands bond en 3000 in den Ned. Chr. Midden standsbond. Komende tot de vraag waarom de Chr. middenstanders zich naar eigen beginsel hebben te organiseeren, wees Spr. er op, dat het naar luidt van Gods Woord, onze roeping is in a 11 e s mee te werken tot de verheerlijking van den Naam des Heeren en ook het maatschappelijk levon te doen beantwoorden aam de eischen van Gods Woord. Een alles omvattende z.g. neutra le organisatie is dan ook onmogelijk. Het Ghristendom is niet neutraal, maar altijd positief, ook op het terrein van het zakenleven. Christelijke middenstanders hooren thuis in een Christelijke organisatie, waar zij bij het licht van Gods Woord hun zaken kunnen behartigen en opkomen voor de toepassing van het recht ook voor dit deel van de bevolking. Wanneer wij bidden: Uw Naam worde geheiligd, Uw Koninkrijk kome, Uw wil geschiede niet alleen in den hemel, maar ook op de aarde, dan kunnen wij niet tevreden zijn met een z.g. neutrale orga nisatie, waar Gods Woord niet mag spre ken. Met een krachtige opwekking aan de middenstanders om zich 1 a n d e 1 ij k te organiseeren en dan in den Ghriste- lij k e n bond, eindigde spr. zijn vurig en met overtuiging uitgesproken betoog. Hierna volgde een zeer drukke bespre king. Daarbij bleek, dat er over het prin cipe eigenlijk geen verschil van meening bestond. Wel waren sommigen van oor deel, dat het nog niet de tijd was een eigen organisatie te stichten. Het resul taat van den avond was, dat zich eenige leden aanmeldden, genoeg om met de verspreide leden een afdeeling te vormen. Sturms kunsthandel. De heer Sturm heeft in zijn kunstzaal in de Korte Kerkstraat voor de opening van het winterseizoen belangrijk werk van den in België zoo bekenden schilder Jules v. d. Leene uit Damme geëxpo seerd. Daardoor stelt hij de kunstlieven de Zeeuwen in de gelegenheid kennis te maken met het op hoog peil staand oeuvre van een in onze omgeving nog weinig genoemden schilder, |van wien, ■naar ons werd medegedeeld, wel werken in de Belgische musea werden opgeno men. Ruim dertig doeken zijn tentoonge steld. Uiteraard zijn het Vlaamsche land schap en steden als Brugge en Gent, met hun rijke kunstschatten en juweeltjes van historische gebouwen, poorten, enz. het meest vertegenwoordigd. Maar ook stil levens in bloemen en fruit leggen getui genis af van de groote gaven van dezen schilder. G'ok mag wel speciaal worden genoemd het interieur van de O.L. Vrou- wekerk te Brugge. Gaarne wekken wij! op tot een druk bezoek aan deze prijzenswaardige exposi tie, die, het zij' nog eens gezegd, gratis, zonder eenige verplichting tot koopen, toegankelijk is. Hedenmiddag ongeveer 12 uur had op den hoek van de Wijngaardstraat en de St. Adriaanstraat alhier een botsing plaats tusschen een vrachtauto van de fa. Schrijver (varkenshandel) en een groen tewagen van den heer 'G. Luyk. De kar viel om, zoodat de groente over de straat rolde. L. bekwam echter geen ernstig let sel en klaagde alleen over eenige pijn in den rug. De auto was onbeschadigd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. ZUID-BEVELAND. 's-Heeren hoek. Gemeenteraad. In de) vergadering van den gemeenteraad werd een conversieleening 3.5 pet. a pari tot een bedrag van f 52322.20 gesloten in plaats van leeningen van 5 pet.; 46/e en 4 pet. Besloten werd ten behoeve van de be woners ivan Dorpstraat, Prins Hendrik straat, Prinses Julianastraat en Burge meester Timansweg aan den kant te genover het Raadhuis de rioleering te verbeteren. Met de uitkomende rioleering van de Pr. Julianastraat zal een riolee ring ten behoeve van de bewoners in „den Boogerd" gemaakt worden. Totale kosten f 1012. B. en W. stellen voor den heer J. C. Siemons te Goes, controleur voor steun- verleening en werkverschaffing in de ge meenten Ovezande, Heirikenszand en 's-Heerenhoek te benoemen tot controleur over de werkloozenkassen in deze ge meente op een jaarwedde van f 50. Weth. Raas deelde mede, dat hij niet in de ver gadering van B. en W. was, waarin dit voorstel ia opgemaakt. Hij acht een con troleur over de werkloozenkassen niet noodig. Daar alle leden zich hiermede konden vereenigen werd 't voorstel van de agen da afgevoerd. Bij de rondvraag deelde weth. J. Re- mijn mede, dat de Werrilaan deze week voor een groot gedeelte onbegaanbaar was door bet vele water. De voorzitter deelde mede dat 'hij opdracht heeft gege ven de rioleering ter plaatse op te graven en te onderzoeken. De voorzitter vraagt tevens machtiging om met het Polderbestuur, bij wien de weg in onderhoud is, te gaan onderhan delen omdat deze weg nu op het tertiaire wegenplan is geplaatst. Aldus besloten. Dte heer Verdonk vraagt aandacht voor de slechte verlichting van den Mo lendijk. De voorzitter belooft spoedig hierin verbetering te brengen. In een geheime vergadering wordt nog behandeld een voorstel ivan B. en W. over een zeer groot werkverschaffingsplan. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Tolen. De brievenbesteller J. Vercoute- ren alhier, welke ruim 30 jaar bij de pos terijen is werkzaam geweest zal op 22 dezer op verzoek op wachtgeld worden gesteld. Waar men in Tolen reeds vele tientallen jaren gewoon is aan post Ver- couteren, daar ook zijn vader jaren post bode is geweest, on de heengaande bode Naar de N. R. Gt. vernam overweegt de minister van defensie vredes- en oor logsorganisatie meer met elkaar in over eenstemming te brengen, in dier voege, dat de acht brigadecommandanten der infanterie reeds in tijd van vrede den titel van divisiecommandant zouden krij gen, terwijl het tot de divisie behoorende regiment artillerie ook bereids in vredes tijd onder hun bevelen zou worden ge steld. D'e tegenwoordige divisiecomman- danten zouden dan reeds in tijd van vre de den titel van divisie-groepscomman dant gaan voeren. Het groote voordeel van een dergelij1- ken maatregel zou ongetwijfeld zijn, dat niet slechts de 'mobilisatie der hoogere staven zou worden vergemakkelijkt, maar ook, dat bereids in tijd van vrede een betere samenwerking tusschen de infan terie en artillerie eener divisie zou wor den verkregen, dan tot nu toe het geval is. Innige samenwerking tusschen deze beide wapens is voor de gevechtskracht eener divisie in oorlogstijd van het aller grootste belang en kan in vredestijd niet genoeg worden aangekweekt. In buitenlandsche legers zijn de divi sie-commandanten generaal-majoor. Het schijnt echter niet in de bedoeling van het departement van defensie te liggen aan het nieuwe divisiecommando, mocht dit in tijd van vrede worden ingevoerd, den rang van generaal-majoor te ver binden. De acht divisiecommandanten zouden dus den rang van kolonel behou den. Uit den aard der zaak zouden, wan neer tot invoering van den maatregel wordt overgegaan, de vier brigadecom mandanten der artillerie een plaats moeten krijgen in het nieuw te vormen divisiegroepscommando, zooals anders eerst bij mobilisatie geschiedt. Zooals reeds werd medegedeeld geldt het hier nog slechts een voorstel van het departement van defensie. Van den inhoud der adviezen van de troepen commandanten op dit voorstel zal het ze ker in belangrijke mate afhangen, of het voorstel tot uitvoering komt. zeer populair was, wordt de ontslag-aan vrage betreurd. Meldden wij Vorige week, dat door monumentenzorg pogingen in het werk waren gesteld de oude gevel van het gruttershuis in zijn oorspronkelijken vorm te behouden, thans is hij den heer Lindhout bericht ingekomen, dat de gevel kan worden afgebroken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Donkerbroek, G. Schaper, cand. te Exloo. Te Oosterzee-Echten, G. J. van Andel, cand. te Utrecht. Geref. Kerken in Herst. Verb. Tweetal te Bussum {vac. G. W. v. Deth), P. 'G. v. d. Hooff te Middelburg en E. C. B. Kok te Oosterend (Texel). 'Chr. 'Geref. Kerk. Aangenomen naar Groningen, K. G. v. Smeden te Enschede. Bedankt voor Nieuwpoort, A. Gruppen te Eindhoven. Geref. 'Gemeenten. Tweetal te Aagtekerke-'Oostkapelle, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid en A. van Stuijvenberg te Benthuizen. VERLAGING LEERLINGENSCHALEN. Dezer dagen vergaderden de samen werkende onderwijzersorganisaties ter be spreking van de actie, die gevoerd wordt voor verlaging der leeriingenschalen. Met het bekende adres hadden reeds instem ming betuigd bijna 300 gemeentebesturen en -raden en de besturen van ruim 400 christelijke en bijna 900 katholieke scho len, zoomede de oudercommissies van 3'50 openbare scholen, terwijl nog dagelijks nieuwe ad'haesiebetuigingen binnenkomen. Een adresbeweging ondër de intellec- tueele leiders van ons land bracht in weinige dagen de instemming van 120 hoogleeraren aan verschillende instellin gen van hooger onderwijs, 80 rectoren en reetrices van openbare en bijzondere gym nasia en lycea, 90 directeuren van hoogere burgerscholen en handelsscholen en ver schillende directies van openbare leesza len en volksuniversiteiten. In November zullen openbare vergade ringen worden gehouden te Groningen, Leeuwarden, Zwolle, Enschede, Arnhem, Utrecht, Amsterdam, D'en Haag, Rotter dam en Middelburg, ter ondersteuning van de actie. Deze vergaderingen zullen niet slechts toegankelijk zijn voor onder wijzers, doch ook voor gemeente- 'en schoolbesturen, oudercommissies, enz. Eindelijk werden plannen in overwe ging genomen voor een groote adverten tiecampagne om de aandacht van het groote publiek te ivestigen op de noodza kelijkheid van verlaging der leerlingen- schaal. Dr Ch. F. Haje, die van 1911 tot 1919 leeraar geweest is aan de R.H.B.S. te Middelburg verlaat met ingang van 1 December het onderwijs. Van Middelburg ging dr Haje, die voor 1911 in de journalistiek werkzaam was geweest, naar Goevorden, doch werd in 1921 reeds benoemd aan de toen op gerichte R.HB.S. te Velsen, waaraan hij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2