DE ZEEUW AT I ON ALE TWEEDE BLAD De oeconomische politiek. Maatregelen noodzakelijk. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Voor ƒ197,10 's-Jaars FEUILLETON HET KIND VAN TREFUSA Uit de Provincie ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND VAN MAANDAG 10 OCTOBER 1938, Nr 8. „De Standaard" maakt eenige voorloo- pige opmerkingen over aangekondigde regeringsmaatregelen: De regeering wil met behulp van een verhooging van het tarief van invoerrechten voor een aantal artikelen aan eenige onzer be drijfstakken een grooter afzetgebied op de buitenlandsche markt verschaffen. Wij hebben daartegen in de gegeven om standigheden geen bezwaar, mits er een uitbreiding van de werkgelegenheid van kan woTden verwacht. Wij' willen intusschen niet verhelen, dat de regeering ook daarbijl staat voor de oplossing van een zeer moeilijk vraag stuk. De samenstelling van onze econo mische huishouding is van dien aard, dat wij in vele opzichten op den uit voer van goederen zijn aan gewezen. De regeering is daarvan der mate overtuigd, dat zij nieuwe voorzie ningen wenscht te treffen om dien uit voer uit te breiden. Tusschen invoer en uitvoer van goederen is een nauw ver band. Slagen de tariefsmaatregelen, dan zal daarvan een beperking van den invoer het gevolg van zijn. Maar wat zal daaruit voor onzen uitvoer voortvloeien? Als een beperking van den invoer ge paard zou gaan met een eventueele ver hindering van den uitvoer, zou de winst aan de eene zijde wel eens opgeheven kunnen worden door het verlies aan den anderen kant. Daarom zal een tariefs- verhooging, welke ten doel heeft uitbrei ding van de werkgelegenheid, een zooda nige strekking moeten hebben, dat zij den uitvoer althans niet schaadt. De regeering acht dit blijkbaar mogelijk. Wij hopen, dat zijl zich niet vergist. Haar voorstellen zullen moeten leeren, of de door ons genoemde moeilijkheid, en an dere bezwaren, welke wij thans niet be spreken, kunnen worden ondervangen. Met betrekking tot de uitbrei ding van de werkverschaf fing schijnen eveneens nadere, concrete inlichtingen noodzakelijk, alvorens over de plannen van de regeering kan wor den geoordeeld. De regeering acht het mogelijk en ver antwoord „een belangrijke uitbreiding te geven aan de uitvoering van die werken, welke bijdragen tot verbooging van bet voortbrengingsvermogen van den bodem en daardoor leiden tot het ontstaan van blijvende werkgelegenheid. Wanneer dit inderdaad het geval is, moet de uitvoering van dit, complex van maatregelen worden toegejuicht. Toch rij zen er eenige vragen. Een daarvan is deze, of het niet van een te groot optimisme getuigt, dat het mogelijk wordt geacht, langs dezen weg betrekkelijk spoedig aan een groot aantal arbeiders economisch verantwoord werk te verschaffen. Besloten is, zoo zegt de Millioenennota, „tot verdere geleidelijke opvoering van de tewerkstelling bijl dit soort objecten, met als einddoel, de werk verschaffing zoo mogelijk te brengen op een peil van 90.000 k 100.000 man". Al verliezen wij de reserves, gelegen in de woorden „geleidelijk", „einddoel" en „zoo mogelijk" niet uit bet oog ve len doen dit intusschen wel toch zouden wij de voorkeur gegeven hebben aan een meer voorzichtige schatting. Thans worden verwachtingen opgewekt, welke, zelfs bij de grootst mogelijke in spanning, wellicht niet zullen kunnen worden verwezenlijkt. Dat dit niet denkbeeldig is, bewijst de ervaring. Het is alweer eenigen tijd geleden, dat per regeeringscirculaire werd medegedeeld, dat de regeering be sloten bad tot een zoodanige uitbreiding van de werkverschaffing, dat daarbij 50 pet. arbeiders meer zouden kunnen wor den te werk gesteld. Het aantal te werk gestelden zou daardoor klimmen tot 75.000. Men heeft dit nog lang niet kun nen bereiken. Zelfs mag worden ge vraagd of bet wel veel hooger is dan 50.000. Dit teleurstellend resultaat beeft reeds geleid tot een circulaire aan de ge meentebesturen, waartegen ernstige be denkingen mogeD wprden ingebracht. Deze ervaring had o.i. voorzichtigheids halve moeten weerhouden van een uit eenzetting met een zeer optimistische strekking. Opnieuw thans bij het onder de wa penen roepen van een aantal dienstplich tigen in verband met den nu gelukkig opgeklaardeu internationalen toestand zijn er klachten vernomen van jonge mannen, die door hun gedwongen afwe zigheid hun betrekking dreigen kwijt te raken. En de vereeniging, die zich het lot van dezulken aantrekt, heeft het al noodza kelijk geoordeeld een oproep tot alle werkgevers te richten om die opgeroepen jongelieden in hun afwezigheid niet de- finitif, doch slechts t ij d e 1 ij k te ver vangen. Het is wel zeer te betreuren, zegt de „Neder 1.", dat deze noodzakelijkheid aanwezig was. Zeiker, het zijn gelukkig, vergeleken met het totale aantal, slechts weinige gevallen, waarin de betrokken werkgever van zóó weinig societal besef blijk geeft. Maar die weinige gevallen zijn er niet minder schrijnend om. Wij vragen ons toch ai of hier niet kan en moet worden ingegrepen. Het is een ontoelaatbaar schandaal, dat er één man als direct gevolg van zijn bereid heid zijn leven in te zetten voor de ver dediging van het vaderland, zijn brood winning zou verliezen. De Vereeniging tot steun aan miliciens zou naar onze meening een goed werk doen door aan alle te harer kennis ge brachte gevallen zoo uitvoerig mogelijke bekendheid te geven. Eén handelwijze, die wellicht preven tief zou werken ten opzichte van diege nen, die te lamlendig zijn om te beseffen, dat hun employé ook voor hen in dienst trad, terwijl anderzijds misschien daar door mogelijkheden zouden kunnen wor den geschapen om de slachtoffers aan ander werk in een geestelijk verkwikken der milieu te helpen. Een en ander echter als een eerste stap, in afwachting van afdoende maat regelen. verzekert Ö8-jarlge jgS de volgende uitkeringen/' Bij overlijden binnen 37 jaar» 1) lOOOf- terstond betaalbaar, 2) 10OOr- gezlnarente per jaan 3) 5000,— op einddatum. Bij leven na 37 Jaar: 5000,— benevens 1000,— bij later overlijden. door S. K. BOOKING. 66.) o— „Ik heb aangegeven wat waarschijnlijk het motief was, niet?" „Jawel, dat zal ik niet ontkennen." „En u zult toestemmen, dat het gedrag van Abram Fowey slechts op één wijze kan worden uitgelegd?" „Welk gedrag bedoel je?" „Wel, zijn heele gedrag. Dat in onwe tendheid opvoeden der heide 'jongens en 'het weggaan van Goolong Creek toen de slag 'geslagen moest worden." „Maar dat is geen bewijs." „Neen, maar het verklaart de dingen toch. Wanneer hij niet ivan plan was zijn slag te slaan, heeft hij als een dwaas gehandeld. Maar ik heb de troefkaarten nog achter gehouden. Bet je kende de kinderen uit elkaar, dat zult u ook wel willen toestemmen?" „Ja." „Welnu, ik heb een beëedigde verkla ring van baar?" „Zoo? Laat die dan eens zien?" „Alles op tijd, want er komt nog meer. Herinnert u zich dokter Spence van Ro- 'kerstown nog?" „Neen." „Nu, ik wel; hij heeft u beiden tegen de pokken ingeënt. Hij was er ook bij toen Trefusa stierf." „Nu?" „U wou bewijzen 'hebben. Ik heb ze. Hij vertelde, dat de vrouw van Fowey links was, en haar kind op den rechter arm is ingeënt wat anders nooit de gewoonte is. Wanneer u nu de pokken op uw linkerarm hebt, weet u, dat u de zoon van Fowey niet bent. Maar als u ze op uw rechterarm hebt, is bet anders". „Eh hebt u dat alles zwart op wit?" „Zeker. Denkt u, dat ik den heelen tocht zou hebben gemaakt op grond van praatjes?" Edward beet op zijn lippen en zweeg. Hij verlangde de kwestie niet verder te bespreken. Alles was zoo helder als de dag. De dingen, die hem maanden en ja ren hadden beziggehouden, waren nu duidelijk genoeg. De conclusie was on vermijdelijk. Hij zag thans alle motieven en handelingen ivan zijn vader; zijn ge heugen vulde het door Daan meegedeel de op honderden punten aan. De klaar blijkelijkheid was voldoende om een on bevooroordeelde te overtuigen. Daan sloeg hem oplettend gade met glinsterende oogjes. „Het spijt mij dat ik hier als feeat- J. G. van Nieuwenhuijzen. t Zaterdagmiddag is te Schore in den ouderdom van 73 jaren overleden de heer Jakob Gerard van Nieuwenhuijzen, die van 1897 tot 1934 burgemeester van Schore en Vlake is geweest. Voor de oud liberalen en later voor den Vrijheidsbond was hij tot 1927 lid van de Provinciale Staten van Zeeland. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tweede vlasspinnerij In Nederland. Ged. Staten van Zeeland hebben het bureau der Kamer van Koopmandel te Terneuzen te kennen gegeven, dat alle po gingen in het werk dienen te worden ge steld om de resultaten van de werkzaam heid van de „vlasstudiecommissie" ook aan Zeeuwsch-Vlaanderen ten goede te doen komen in het bijzonder wait betreft de eventueele vestiging van een tweede vlasspinnerij in Nederland. Het gevolg dat door de Kamer van Koophandel aan deze zaak is gegeven zouden Ged. Staten gaarne vernemen. Het schrijven van Ged. Staten gaf aan leiding tot het instellen' van een onder zoek naar de studie-commissie en hare samenstelling. In verband met het doel der samenstel ling en de werkwijze der commissie komt het het bureau der Kamer van Koophan del niet voor, dat momenteel ten deze een taak ia weggelegd voor de Kamer, noch voor het college van Ged. Staten van Zee land. Baarland. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de Raad dezer ge meente. Zoner kennisgeving afwezig Mevr. Steketee. Goedgekeurd wordt de kaageldleening groot f 1500 van de gemeente Burgh ren tende 1H pet. Goedgekeurd is door den Minister van Sociale Zaken het werkob- ject van dhr H. Driedijk te Kwaden- damme. Verzoek van J, Ermerins om ontslag als ambtenaar van den Burg. Stand. De voorzitter stelt voor dit eervol te verleenen met ingang van den datum waarop zijn opvolger zal zijn beëedigd. Aangenomen. Een verzoek van de Oudercommissie der O.L. school om subsidie. Besloten wordt om f 10 te geven. Verzoek van J, de Rijk om vergoeding in de vervoerkosten voor zijn leerplich tigen zoon die de M.U.L.O.-school in Goes bezoekt. De voorzitter zegt, dat dhr de Rijk hier recht op heeft en stelt voor namens B. en W. f 25 te geven. De Raad kon zich hiermede vereenigen. De begrooting voor den vleeschkeu- ringsdienst Ovezand wordt goedgekeurd met een bedrag van f3200, waarvan Baarland zal betalen f 325.37. De gemeentebegrooting 1938 wordt ge wijzigd. Ged. Staten maken bezwaar te gen verhooging van den post van f 50 voor den controleur der steunverleening. Getracht zal worden deze f 50 op een andere wijze te vinden. Ten slotte een schrijven van de Ned. Spoorwegen welke verzoeken tot beta ling van de toegestane subsidie. Het be drag dat thans betaald moet worden is groot f904.62. De Maatschappij gaat ac- coord met een betaling van 65 pet. De voorzitter stelt voor deze zaak in B. en W. te onderzoeken en een volgende ver gadering met een voorstel te komen. De heeren J. de Rijk en C. de Mol wenscben, dat al de stukken en ook mede het contract ter inzage zullen liggen. Hierna sluiting. Wolfaartsdijk. Voor de vacante betrek king van bode van de afd. Ziekenhuis- verpleging alhier hadden zich niet min der dan 45 sollicitanten aangemeld. Be noemd is de heer Anthon Maartense. Borsele. Zaterdagmiddag was er voor de aandeelhouders der weegbruggen op de haven alhier een feestvergadering. Een 40-tal aandeelhouders waren ter (vergade ring aanwezig. Dhr P. Dekker was on afgebroken 30 jaren voorzitter der ver eeniging. In hartelijke bewoordingen werd hij door enkele leden gecomplimenteerd. Gemeenteraad. Zaterdagavond werd de gemeenteraad voor een spoed- verstoorder moet optreden," zei hij ein delijk. „Maar u weet, dat in deze wereld iedereen voor zich zelf moet zorgen. De duivel pakt wie achteraan komt. Toch wil ik uw spel niet in de war sturen. Ik kan even stil zijn als het graf, en zal dat zijn wanneer u natuurlijk mijn voorstel len aanneemt, die ik niet onredelijk vind. U kunt hier in vrede en vriendschap laven met de vrouw naar uw keuze, en in uw vuistje lachen om dat spelletje van wederkeerig bedrog: hoe eerst de Ttefu- sa's de Fowey's te pakken kregen, en hoe aardig de Fowey's later de Trefu- sa's te pakken kregen," en Daan glim lachte tevreden, dat hij de zaak zoo hel der 'had Uiteengezet. Edward voelde dat het bloed hem naar zijn hoofd steeg; het was hem onmoge lijk langer in de kamer te blijven. Zonder een woord te zeggen wendde hij zich naar de deur. „"Wacht even!" zei Daan overeind sprin gend. „U stemt natuurlijk in mijn voor stel toe?" „Ik 'ben over een minuut weer bij je," was het antwoord, en het volgend oogen- blik was de deur achter hem. gesloten. „Ik zon wel eens willen weten wat die jonge duivel bedóelt," mompelde Daan in zich zelf. „Hij1 zal toch wel niet zoo stom zijn om te weigeren! Lieve hemel, wat moet ik doen als hij niet wil," en Daan veegde zijn voorhoofd met zijn rooden eischende vergadering 'bijeen geroepen. Afwezig dhr Bruinooge. De voorzitter fe liciteert namens den raad dhr D'ekker, die dezen dag zijn dertig-jarig voorzitter schap viert van de weegbruggen op de haven. Nogmaals komt in behandeling de ver betering singels. Een gedeelte singel is gegund aan N.V. Brusse wegenbouw, 's-Grajvenhage. Bij de aanbesteding schijnt een misverstand plaats gehad te hebben, dat spoedig moet verholpen wor den daar deze week nog met de verbete ring van den singel wordt begonnen. De raad was de meening toegedaan dat voor den weg wanneer hij klaar is 15 jaar moet worden ingestaan. Bedoeld wordt met die 1'5 jaar de levensduur van den weg. De juiste toedracht is, dat de onder- houdaduur van den weg voor den aan nemer is, gedurende drie jaren. De hee ren Almekinders en Overbeeke konden zich hiermede niet vereenigen, de andere heeren wel. Aldus goedgevonden. Verder vraagt de voorzitter namens B. en W. voor luchtbescherming f 50, voor het plaatsen van een snelbluschapparaat in het gemeentehuis f40; eenige lan taarns voor de brandweer f 10, samen f 100. Goedgevonden. Dhr de Regt informeert naar de bui zen, die aangekocht zijn. De voorzitter deelt mede, dat die volgende week worden geleverd. Hel werk op de haven is opge leverd en goedgekeurd. Er schijnt nog een technische fout in te schuilen. Mid den in het plateau is een meerpaal ge plaatst. Wanneer de schepen aan die paal remmen schijnt dit nadeelig voor het werk te ziin. 'Geadviseerd wordt die paal gelijk met het plateau te maken en een nieuwe meerpaal elders te plaatsen. B. en W. worden gemachtigd te infor- meeren naar het inheien van een andere paal. KLACHTEN OVER DE SPOORVERBINDINGEN. HET LASTIGE VIADUCT TE GOES. Terneuzen, Kamer van Koop handel, In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen kon worden medegedeeld, dat wederom voorbereidin gen worden getroffen voor het te Terneu zen in October en November af te nemen examen voor het middenstands-diploma handelskennis. In verband met mededeelingen over de grenskantoren voor in- en uitvoer van en naar Zeeuwsch-Vlaanderen wordt opge merkt, dat een nieuwe verkeersweg Axel- Moerbeke tot stand is gekomen, die voor het verkeer van en naar België van groote beteekenis zal blijken te zijn. Nu doet zicb het eigenaardige feit voor, dat voorbeen toen de weg in slechten staat verkeer de wel een Nederlandsch douanekan- grondgebied is nog gehandhaafd, doch dat dit kantoor thans is opgeheven en sa mengevoegd is met het kantoor te Over slag. Het douanekantoor op het Belgiscn grondgebied is nog gehandhaafd, doch bet staat te bezien of ook dit niet ver dwijnen zal nu het Nederlandscbe is op geheven. Pogingen zullen worden aange wend, teneinde in dezen voor den handel in Zeeuwsch-Vlaanderen ongunstigen toestand verbetering te verkrijgen. Dat voor toerwagenritten naar Utrecht tijdens de Jaarbeurs aan in Zeeuwsch- Vlaanderen gevestigde ondernemers geen vergunning werd verleend, heeft reeds herhaaldelijk aanleiding gegeven tot klachten. Door de Kamer is tot den Minis ter van Waterstaat een vertoog gericht over deze aangelegenheid, die voor de be volking van geheel Zeeuwsch-Vlaande ren van bijzonder belang is. De minister stelt zich, blijkens ontvangen bericht, op het standpunt, dat door gebruikma king van de vaste vervoerdiensten het be oogde vervoer kan worden verkregen, zoo dat er geen aanleiding bestaat om naast de gewone verkeersmiddelen ook nog reis gelegenheid te verleenen door middel van speciale reizen per autobus. Dat de gewone verkeersmiddelen voor reizen als de onderhavige vanuit Z. Vlaanderen niet de volle beteekenis heb ben, wordt hierbij echter over 't hoofd gezien. Zoo werd op 9 September 1.1. dooT de Ned. Spoorwegen een extra trein in- zakdoek af. Hij' kreeg het erg warm en voelde zich onwel. HOOFDSTUK XXIV. De weg der Zondaren. Edward was intusschen zijn grootvader gaan opzoeken. Zijn plan stond vast. Zoodra 'hij overtuigd wais van de betrouw baarheid van Daan's verbaal, had hij overlegd wat 'hij doen zou. Hij aarzelde niet bij het vormen van zijn besluit, en evenmin bij bet uitvoeren er van. Hij vond den ouden Peter in een klein vertrekje op de eerste verdieping, dat hij zijn „hok" noemde. Hij zat in een gemak- kelijken stoel, met zijn voeten op den haardrand, zijn blik op het vuur gericht en een lange pijp in den mond. Hij zag er niet uit als een schatrijk man; het ver trek was het eenvoudigste van het ge heel© huis; misschien hield 'hij er daarom juist zooveel van. 'Zijn "pijp was van ge woon steen, zijn pantoffels waren aan de kanten gebarsten, zijn huisjas was aan de ellebogen doorgesleten. Hij bracht ge woonlijk de avonden alleen in dit kamer tje door; hij had zelfs geen hond of kat om hem gezelschap te houden. Hij had rijkdommen in overvloed, maar hij k'on ze niet gebruiken; de waarde er van was voor hem denkbeeldig. Hij was in werke lijkheid armer dan de armste pachter. gelegd van Vliesingen naar Utrecht. Maar noch voor de heenreis, noch voor de terug reis was er vanuit Zeeuwsch Vlaanderen gelegenheid tot aansluiting op dezon trein, omdat elke bootverbinding ontbrakl Voor degenen die vanuit Zeeuwsch-Vlaan deren de najaaxsbeurs wilden bezoeken, werden toen op 9 September bijzondere retourkaarten op de spoorwegen verkrijg baar gesteld, doch men kon de reis alleen met den gewonen trein maken en niet met den extra-trein, die een belangrijke groo- tere tijdsruimte voor verblijf aan Utrecht schonk. Teekenend is het, dat voor een reis naar Utrecht per autobus (waarvoor geen vergunning werd verleend) 30 deel nemers zicb hadden opgegeven, terwijl op de boot Terneuzen-Hoedekenskerke dien dag slechts 9 bijzondere retourkaarten naar Utrecht werden verkocht. Hier uit volgt, dat de houding van de Verkeersinspectie in dezen in ernstige mate afbreuk doet aan het be zoek aan de Jaarbeurs. Dbr 'R. Versohaf fel heeft de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid, dat op de veerbooten van den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde re tourkaarten voor de Nederlandscbe spoor wegen worden verkrijgbaar gesteld. Als men nagaat, dat de geheele afgifte van plaatsbewijzen voor de spoorwegen te !Hoe- dekenskerke moet geschieden in een klein kantoortje bij de aanlegplaats, bemerkt men dat door deze regeling belangrijk tijd verlies kan ontstaan, terwijl tijdens de vaart over de "Westerschelde ruimschoots tijd kan gevonden worden om reisbiljet ten voor de spoorwegen af te geven. Het gevolg van het oponthoud te Hoedekens- kerke kan zijn, dat men te Goes een aan sluiting mist. Reeds eerder is tot de directie der Ned. Spoorwegen het verzoek gericht om re tourkaarten op de Prov. Zeeuwsche boo ten verkrijgbaar te stellen, welk verzoek door Ged, Staten van Zeeland werd ge steund. Echter werd toen van de zijde van de directie van den stoombootdienst bezwaar tegen dit voorstel ingebracht. Thans zal aan Ged. Staten van Zeeland worden verzocht, te willen bevorderen, dat op de veerbooten de retourkaarten voor de spoorwegen verkrijgbaar worden gesteld voor die stations, waarvoor thans ook enkelereis-biljetten worden uitgege ven. In verband met de klachten die Ged. Staten van Zeeland bereikten omtrent de wijze van uitoefening van den dienst der Ned. Spoorwegen op de Zeeuwsche lijn, in het bijzonder met betrekking tot de frequentie van den dienst, de doorgaande verbindingen en het gebezigde materiaal, wendden Ged. Staten zich tot de Kamer met de vraag, of ook hier klachten dien aangaande bestaan. Inderdaad blijkt dit het geval te zijn. Zoo wordt er op gewezen dat de tweede klas rijtuigen op de Zeeuw sche lijn oud materiaal zijn; dat de toe stand van het stationsemplacement te Goes vooral voor ouden van dagen reden geeft tot ernstige 'bedenking; dat de goed koop© treinen uit Go-es somtijds enkele minuten eerder vertreken dan men aldaar uit Zeeuwsch-Vlaanderen kan arriveeren enz. Ook het lange wachten te Goes (soms vijf kwartier) wordt een ernstig bezwaar genoemd. Aan Ged. Staten zal worden gemeld, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen bezwaar be staat tegen het ongerief dat voor reizigers voortkomt uit den toestand van het via duct over den spoorweg te Goes, terwijl er vraag is naar beter materiaal op de Zeeuw sche lijn en meer tweede klas rijtuigen, vooral tijdens de zomermaanden. Koiijnsplaat. Vrijdagavond werd door de Chr. Oranjevereen. „Bijbel en Oranje" ppn samenkomst belegd, waarin de Na tionale film „40 jaren" werd vertoond. De opkomst was niet groot. Aan het ein de nam de secretaris, dhr P. D'ourleyn, het woord en dankte Ds Bons voor het vele w>erk sinds de oprichting voor de Oranjevereeniging verricht. Namens het bestuur werden hem 'bloemen aangeboden. Ds Bons dankte voor -deze hulde. Zaterdagmiddag reed de landbou wersknecht P. de Fouw Thz., in dienst „Wel jongen, wat is er?" vroeg 'hij, toen Edward binnen kwam. „Ik heb u iets' heel bijzonders te zeg gen", was het antwoord. „Hebt u even tijd?" Jawel. Spreek maar op." „Er is een man in de bibliotheek Daan Spear heet bij die knecht is geweest op 'Goolong 'Creek, en die nu be weert dat ik uw kleinzoon niet ben." „Niet mijn kleinzoonl" zei de oude man, zich plotseling in zijn stoel ronddraaiend. „Maar wiens kleinzoon ben je dan?" „Dat weet ik niet, maar hij beweert; dat Abram Fowey mijn vader is." „Abram wie? Wie zeg je?" „Abram Fowey." „Hoe spel je dat?" „F-o-w-e-y." „Groote goedheid!" De oude man sprong overeind. „Bedoel je dat A Foy van Goo long Creek of hoe die vervloekte plaats ook mag heeten, dezelfde is als Abram Fowey van Heide-Hoek?" „Hij heeft vroeger op Heide-Hoek ge woond, dat weet ik wel." „En je hebt mij dat nooit verteld?" „Hij had mij gevraagd er nooit over te spreken." „Waarom niet?" „Dat weet ik niet" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5