HET RECHT VAN VEREENIGING EN VERGADERING De strijd in Spanje. GEESTELIJKE EN MOREELE HERBEWAPENING. Huidon Binnenland. Uit de Provincie. Strenger toezicht op vereenigingen. Vreemde finanoieele invloeden behooren uit de nationale politiek geweerd te blijven. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Anti-Rev. Jt Ds Tiendi kolonies, alsmede van bomontploffingen in de onmiddellijke omgeving van Jeru zalem. Het gevoel van onveiligheid neemt der mate toe, dat het verkeer tussohen de voornaamste steden vrijwel geheel stil gelegd is. Het Britsohe departement van koloniën heeft bekend gemaakt, dat besloten is, verdere militaire vereter- kingen naar Palestina te zenden. Nog vier bataljons en een batterij artil lerie, benevens eenige pantserwagens mei hulptroepen zullen in den loop van de eerstvolgende twee of drie weken in Pa lestina aankomen. Dit zal de sterkte der militaire troepen brengen op 17 bataljons infanterie, twee regimenten cavalerie, een batterij artillerie en pantserwagens. De Palestijnsohe Joden toonen zioh ab soluut gekant tegen de oplossing, die dooi den Irakschen minister van buitenland- söhe zaken is bepleit. De Joden verklaren, dat zij bereid zijn, met de uiterste energie de toepassing van een minderheidsstatuut binnen een Arabischen staat van de hand te wijzen en dat zij voornemens zijn, het recht op immigratie en op voortzetting van een nationaal tehuis te 'handhaven. Arabische bandieten hebben een deel van de spoorlijn in Zuid-Palestina ver nield tussohen Gaza en Rafa nabij de Egyptische grens. Toen spoorwegarbei ders zich naar de plaats begeven, waar de lijn was vernield, vonden zij over een be paalde lengte niets meer van de spoorlijn terug. De rails waren, met de dwarslig gers, volkomen door de bandieten verwij derd. De plaats, waar zich de rails had den bevonden, was omgeploegd en met typisehen Oostersohen humor hadden de opstandelingen tomaten en gïoenten in de voren geplant. Train door oen vliegtuig Gebombardeerd. Vele dooiden en gewonden. Zaterdagavond ia een personentrein gebombardeerd door een vliegtuig der op standelingen. Op ihet oogenblik. waarop de trein van acht wagens bij San Vicente Calders aankwam, wierp een watervlieg tuig zes bommen van 100 kg bij den spoor weg neer. 'De locomotief en verscheidene rijtuigen, die vol reizigers zaten, werden omver geworpen en vlogen in brand, waardoor een paniek ontstond. De overle venden verdrongen elkander om aan den dood te ontkomen. In het donker moest de eerste hulp worden georganiseerd. Tot drie uur verzorgden de toegesnelde artsen ter plaatse de gewonden, terwijl de doo- den langs de spoorweg werden gelegd. Er moeten 150 presonen gedood en meer dan 300 zijn gewond. Tegen middernacht hebben Zaterdag 10 vliegtuigen van Franco Barcelona he vig gebombardeerd. Er zijn tien dooden en vier gewonden. In het communiqué van het ministerie van defensie te Barcelona wordt o.m. me degedeeld, dat aan het oostelijk front de opstandelingen den geheelen dag krach tig de regeeringsstellingen hebben aan gevallen. ENGELSCH KONINGSPAAR NAAR NEW YORK. Het bericht, dat de Koning en de Ko ningin van Engeland aan Canada in den zomer van het volgend jaar een bezoek zullen brengen, heeft te New York de ge ruchten doen opleven, dat het Britsche Koninklijke paar ook een bezoek zal bren gen aan de wereldtentoonstelling te New York. Nog nooit heeft een regeerend Britsch vorst den voet op Amerikaan- schen bodem gezet. DE EERE-PROMOTIE VAN MINISTER VAN DIJK. De senaat van de Vrij© Universiteit te Amsterdam heeft een openbare zitting be legd op Donderdag 20 dezer, des namid dags te half vier in de groote aula van het Koloniaal Museum, Mauritskade 62. In deze bijeenkomst zal de rector mag nificus, Dr J. F. Koksma, ter herdenking van den stichtingsdag der universiteit een rede uitspreken. Na deze rede geschiedt de promotie van den heer J. J. C. van Dijk, Minister van Defensie, tot doctor •honoris causa in de rechtswetenschap. EINDE GELDIGHEIDSDUUR KINDER ZEGELS 1933. De kinderpostzegels uitgegeven in 1933 waarop een kind, een lichtende ster dra gend, is afgebeeld, worden, overeenkom stig de voor deze uitgifte geldende rege len, met ingang van 1 Januari a.s. buiten gebruik gesteld. Van dien datum af zijn deze zegels voor de frankeering derhalve waardeloos. DE REGEERING GAAT GERST OPKOOPEN. Doel Is, den blnnenlandschen prijs te steunen. Zooals in uitzicht was gesteld, zou de rogeering nadere maatregelen tot steun van de gerst overwegen, indien de aan passing van den binnenlandschen prijs aan dien van de importgerst plus mono- polieheffing onvoldoende snel geschied- do. Daarbij werd gedacht aan aankoop door of vanwege de Akkerbouwcentrale. Thans deelt men ons mede, dat, aan gezien de prijzen voor gerst nog niet het gewenschte niveau hebben bereikt, de minister besloten heeft, om aan de boeren tot 1 December a.s. gelegenheid te geven, gerst aan de Akkerbouwcen trale te koop aan te bieden. Voorloopig zal deze gelegenheid slechts aan de boeren in de Noordelijke provin- oies worden geboden, omdat het aanbod van gerst daar het grootst is. Do aange boden gerst, mits voldoende sohoon en houdbaar, zal door bemiddeling van de Gemeentelijke Tarweorganisatie op de gewone Groninger beursaondltios wor den afgenomen tegen den prijs van f 7.75 per 100 kilo. Zoodra de wenschelijkheid daartoe blijkt te bestaan, zullen ook in andere deelen van het land maatregelen in den zelfden geest worden genomen. Het ligt in de bedoeling, de aldus aan gekochte gerst langs de normale han delskanalen voor binnenlandsch gebruik of uitvoer beschikbaar te stellen. MINDER NEDERLANDSCHE VAC ANTI EG ANGERS NAAR DUITSCHLAND. Voordeeliger reisgelegenheid in andere landen doet haar invloed gelden. Tijdens de afgeloopen zomermaanden is er veel gesproken van achteruitgang van het Nederlandsche toeristenverkeer naar Duitschland. De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitsch land te 's Gravenhage, die zich uiteraard sterk interesseert voor deze kwestie, heeft hiernaar een onderzoek ingesteld. Hieruit is haar gebleken, dat inder daad een aantal factoren hebben mee gewerkt Duitschland minder aantrekke lijk voor Nederlandsche toeristen te ma ken dan andere landen. Zoo is het niet uitgesloten, dat voor het reizen naar Duitschland met goedkoope reismarken een zéker verzadigingspunt is bereikt en men na eenige malen een bezoek aan Duitschland te hebben gebracht, nu eens naar 'n ander land wenscht te gaan. Bo vendien hebben de Nederl. toeristen veelal den indruk gekregen, dat in ver band met de devaluatie der verschillende munten en het op peil blijven der Duit- sche Mark het reizen in Duitschland met reismarken niet meer zoo goedkoop is als eenige jaren geleden. HET RADIOTELEFOONVERKEER MET INDIë IN SEPTEMBER. In September j.l. werden met Neder- landsch-Indië in totaal 861 gewone ge sprekken gevoerd, waarvan 353 in Ne derland en 508 in Indië werden aange vraagd. Van de in Nederland aange vraagde gesprekken hadden er 250 be trekking op zakelijke en 103 op familie aangelegenheden. Voor de in Indië aan gevraagde gesprekken waren deze getal len resp. 263 en 245. Bovendien werden 1399 jubileumge- sprekken gevoerd: 470 aangevraagd in Nederland en 929 in Indië. Van de ten toonstellingen te Soerabaja en Palém- bang werden resp. 1 en 28 goedkoope ge sprekken gevoerd. Het aantal verzamel- gesprekken bedroeg 36. Van de gewone gesprekken werden 738 van huis gevoerd, waarvan 308 in Ne derland en 430 in Indië werden aange vraagd. Met andere landen via Nederland kwamen van Indië uit 45 gesprekken tot stand, n.l. met Duitschland 17, Groot- Britannië 9, Zwitserland 5, België en Frankrijk ieder 4, Oostenrijk 3, Zweden 2 en Hongarije 1. HET HANSA-KANAAL WORDT VOORLOOPIG NIET GEGRAVEN. Voordeel voor de Nederlandsche en Belgische Noordzeehavens. Naar uit Berlijn aan de „Tel." wordt gemeld, is het plan plan tot het aanleggen van het Hansa-kanaal .hetwelk een nieu we verbinding tusschen het Roergebied en de Duitsche Noordzeehavens Hamburg en Bremen zou scheppen, voorloopig voor onbepaalden tijd uitgesteld. In verband met de schaarschte aan kapitaal, grond stoffen en arbeidskrachten hebben de be voegde Duitsche instanties besloten de uitvoering van eenige minder belangrijke plannen op te schorten. Ook politieke fac toren spelen daarbij een zekere rol. Zoo wordt b.v. op het oogenblik het Rjjn-Main-Donaukanaal onder de gege ven omstandigheden belangrijker geacht. Het Hansakanaal kan men voorloopig al thans ook daarom ontberen, omdat door het Mittellandkanaal reeds een verbinding tussohen bet Roergebied en de Duitsche Noordzeehavens bestaat. Het opgeven van het plan om nu reeds bet Hansakanaal te graven, beteekent een tijdelijk voordeel voor de Nederlandsche en Belgische Noordzeehavens, die van de economische opleving in Duitschland tot nu toe in grootere mate profiteerden, dan Hamburg en Bremen en van bet in ge bruik nemen van bet Hansakanaal zonder twijfel tegenslag zouden hebben onder vonden. ZUID-BEVELAND. lerseke. In de afgeloopen week werden 5400 ton mosselen verzonden, waarvan naar Brussel 1500; Mechelen 1800; Ant werpen 400; naar diverse andere plaat sen in België 400 en naar Frankrijk 100 ton. Naar Parijs werden 1000 zakken ge schoonde mosselen verzonden. D'e ver zending naar Parijs is zeer druk. In de loodsen wordt nu dag en nacht gewerkt in twee en drie ploegen. Ook bij den landbouwer Zwagema- maker is een rund dood in de weide ge vonden. Dit is in enkele dagen zes run deren. Tot op heden weet men nog de oorzaak niet. Een onderzoek wordt in- Tegelijk met de Memorie van Antwoord 'betreffende het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de wet van 1855 tot regeling der uitoefening van het recht van vereeniging en vergadering, heeft minister Goseling eenige wijzigingen aan gebracht in dit wetsontwerp. Zoo wordt o.m aan artikel 3 de vol gende toevoeging voorgesteld „Eveneens wordt met de openbare orde strijdig geacht de Nederlandsche staat kundige vereeniging, waaraan vreemde lingen door lidmaatschap of op andere wijze deelnemen, of welke haar werk zaamheid uitstrekt tot 'het buitenland. Ails Nederlandsche staatkundige vereeniging in den zin van dit voorschrift geldt niet de vereeniging, welke zich in haar werk zaamheid op staatkundig gebied 'beperkt tot een of meer onderwerpen van bijzon deren aard. In de Memorie van Antwoord betoogt de minister, dat de moeilijkheden bij de handhaving van de wet van 1855 van tweeërlei aard zijn gebleken. Deels groe- peeren zij zich om de woorden „tot doel heeft" in den aanhef van art. 3, welke woorden een te beperkende strekking be zitten, deels zijn ze hierin gelegen, dat het thans slechts mogelijk is op te treden te gen individueele leden eener vereeniging, maar niet tegen een vereeniging als zoo danig. Wil men een voorbeeld van de noodzakelijkheid van het onderhavige wetsontwerp, zoo behoeft slechts herin nerd te worden aan onlangs opgetreden organisaties, wier feitelijke werkzaam heid op den duur landverraad moet te weegbrengen. Aan bevoegdheden, verder gaande dan de nu voorgestelde, gevoelt de regeering althans voor het oogenblik geen behoefte. Aangenomen moet worden, dat de werk zaamheid eener vereeniging na een ver bodenverklaring als regel zal worden be ëindigd. Mocht dit een enkele maal on verhoopt niet het geval zijn, zoo staan zeer scherpe middelen tegen het bestuur en de leden ten dienste. (Preventieve hechtenis, voorwaardelijke of onvoor waardelijke veroordeeling tot vrijheids straf, voorwaardelijke veroordeeling tot vrijheidsstraf gecombineerd met hooge geldboeten enz.) De regeling van de staatkundige orga nisaties van vreemdelingen hier te lande, welke geen betrekking hébben op de staat kunde van Nederland noch op die van het eigen land, 'behoort beheerscht te wor den door de gedachte, dat het hier bui tenlanders betreft, die als zoodanig in een eigen rechtspositie staan tot 's lands overheid, onderscheiden van de eigen on derdanen. Het is daarom wenschelijk de rege ling van deze materie op te nemen in het vreemdelingenrecht en niet in de wet van 1855. De eerste aanvulling ivan het ontwerp betreft 'het begrip „'Nederlandsche staat kundige vereeniging". (Beoogd wordt te gemoet te Ikomen aan de in het verslag uitgesproken vrees, dat, blijft de voorge stelde bepaling ongewijzigd, tal van ver eenigingen met wetenschappelijk-cultureel sociaal-economisch of godsdienstig doel tot de verboden vereenigingen zouden gaan behooren. Het is niet mogelijk enkel als staatkundige vereenigingen te be schouwen vereenigingen wier hoofddoel of wier algemeene feitelijke werkzaam heid gelegen is op staatkundig gebied. Een zoodanige beperking zou groote on zekerheid doen ontstaan en ontduiking op allerlei wijze mogelijk maken. In het verslag is o.m. gevraagd of on der het begrip „haar werkzaamheden uit strekkend tot het buitenland" ook zal val len het zich uitspreken over toestanden in en politiek van andere landen. Indien bedoelde uitspraken behooren tot de vereenigingswerkzaamheid hier te lande, zich uitsluitend richten tot de Ne derlanders of Nederlandsche onderdanen in het koninkrijk, worden zijl door het voorgestelde artikel niet getroffen. Anders wordt het echter indien zij uitsluitend of mede bedoeld zijn als onderdeel van pro paganda onder de bevolking buiten onze landsgrenzen. Nederlandsche staatkundige vereeni gingen zullen voortaan ook geen leden of donateurs in het buitenland mogen tel len. Ook voor het subsidieeren van Ne derlandsche staatkundige vereenigingen door vreemdelingen zal een algemeen verbod moeten gelden. Vreemde finan- cieele invloeden behooren uit de natio nale politiek geëlimineerd te blijven. Hoedekenskerke. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van burgemeester J. Er- merins, bijeen. Afwezig, de heer Jac. Beulens. De gemeente-hegrooting 1939 werd aangeboden met in ontvang en uit gaaf f 49267, met een post onvoorzien van f607; en wat den ikapitaaldienst be treft met in ontvang en uitgaaf f 126. Een instructie voor den nieuw te benoemen gemeentebode werd vastgesteld. Adhaesie werd betuigd aan het bekende adres van de samenwerkende bonden van onderwij zend personeel om verlaging van de leer- lingenschaal. De bestaande oommissie van advies inzake werkverschaffing en steun verleening werd opgeheven. Alléén de heer Joh. Boone was daartegen. Besloten werd toe te treden tot de Ver. van Nederl. Gemeenten. Een begrooting -zal worden opgemaakt tot gedeeltelijke vernieuwing van het ha venplateau, aangezien de toestand daar van dringend verbetering eischt. WALCHEREN. Domburg. Zaterdagmiddag vond daar waar het Westhovensche wegje uitkomt op den Noordweg een aanrijding plaats. D'e vrachtauto van den heer K., van Domburg, reed aldaar in de richting van Middelburg geladen met suikerbieten. Een particuliere auto kwam uit het West hovensche wegje gereden en reed de vrachtwagen aan in den flank, met als gevolg, dat beide wagens ernstige ma- terieele schade opliepen. De suikerbie ten moesten worden overgeladen waarna de vrachtwagen naar Middelburg is ge sleept. D'e particuliere wagen was eigen dom van de Fa. Q. te Middelburg en werd bestuurd door den heer H. aldaar. De politie heeft opmetingen verricht en proces-verbaal opgemaakt. Arnemuiden. Door de 'bemanning van het motor-visschersvaartuig, schipper M. Siereveld, gemerkt ARM 54, dat zich ter hoogte van. Domburg ter visscherij be vond, is in het net een stuk geraamte van een „Mammouth" opgehaald. De schipper is voornemens het geraamte ter beschik king te stellen van het Museum ivan Kun sten en- Wetenschappen te Middelburg. Korfbal. Goes. Togo I kreeg Zaterdag {bezoek van Swift II uit Middelburg voor een te spelen korfbalwedstrijd. D'e Goesenaren verlloren den strijd met 31. Hansweorf. Zeelandia I speelde Zater dag een korfbalwedstrijd om het kam pioenschap van den Z.K.B. tegen Madjou uit Vlissingen. Zeelandia won met 8—2, waardoor zij het kampioenschap behaal de. Voetbal. lerseke. Zaterdag speelde Volharding II tegen Wemeldinge I haar eerste na- jaars-competitie-wedstrijd. Einde 20 voor Volharding II. Daarna de belangrijke ontmoeting Vol harding I tegen Madjoe II van Vlis singen. Einde 40 voor Volharding I. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Beverwijk (toea), J. de Vries te Nieuw-Vennep. Geref. Kerken. Aangenomen naar Soest, H. van Andel te Krommenie. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Dokkum, D. Biesma te Drogeham. Afscheid. Zondagmiddag nam Ds M. Bons afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Kolijnsplaat, wegens ver trek naar lerseke. Ds Bons had tot tekst gekozen Kol. 1 23 en handelde over: le tot wien het Evangelie gebracht, 2e door wien het Evangelie gepredikt, 3e het ge vaar waarop wordt gewezen en ten 4e de aansporing,, die 'wordt gegeven. Na de predikatie richtte Spr. zich ach tereenvolgens tot Ds v. d. Most van Spijk te Kortgene als consulent, tot de Ring- predikanten tot den burgemeester, die hem een schrijven deed toekomen, tot den secretaris der gemeente, de diverse or ganisaties, de catechisanten, kerkvoog den, notabelen, regenten van „Rustoord", organist, koster en ten slotte tot den kerkeraad en de gemeente. Zwaar valt Spr. het scheiden; hiji is overtuigd dat het van beide zijden moeilijk valt. ZuEerw. werd hierna toegesproken door ouderling Pouwer, namens kerke raad en gemeente en door dhr Potappel namens de kerkvoogdijl. Ds Tonsbeek te Kamperland sprak een persoonlijk woord, waarna Ds v. d. Most van Spijk namens den Ring en als consulent het woord voerde. Op diens verzoek werd den scheidenden leeraar toegezongen Ps. 1214. Na den dienst werd door velen van de gelegenheid gebruik gemaakt Ds en mevr. Bons in de consistoriekamer de hand te drukken. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen rechtswetenschappen jhr W. F. Quarles van Ufford, te Middelburg. Zaamslag. Bij het dezer dagen te *s Gravenhage gehouden examen voor het diploma gemeente-financiën eerste deel slaagde o.m. de heer J. W. Kusee, ambtenaar ter secretarie alhier. Landbouwer verminkt zichzelf. Een landbouwer uit Drogteropslagen, Dedemsvaart, liep een ernstige verwon- Dezer dagen is door een elftal vooraan staande Nederlanders een oproep ver spreid tot geestelijke en moreele herbe wapening. Onze Christelijke beschaving, aldus het comité, is ten doode gedoemd, tenzij zich in het leven van elk volk een nieuwe moreele kracht baanbreekt. Bij militaire paraatheid alleen, hoe noodig ook, mogen wij het niet laten. Daarnevens moeten wij, als volk en als individu ons wapenen met de eenvoudige eigenschappen van eerlijk heid en onzelfzuchtigheid. Alleen op den grondslag der hoogere beginselen is een doeltreffende rechtvaardige en duurzame vrede te bereiken. Alleen op dien grond slag mogen wij hopen tot betere toestan den in eigen land te kunnen medewerken. De ons omringende volken hebben groo- ten geestelijken invloed op Nederland uitgeoefend. Nederland van zijn kant heeft grooten geestelijken invloed uitgeoefend en kan dien uitoefenen op de ons omringende volken, van wie het welzijn van Europa en van de wereld afhangt. Nederland moet door het leven van zijn burgers een zoodanige zedelijke kracht uitstralen, dat de andere volken zich aan den invloed daarvan niet kunnen ont trekken. Deze oproep was onderteekend door: Prof Mr P. J. M. Aalberse, minis ter van Staat, oud-minister van Arbeid. Jhr Mr F. Beelaerts van Blok land, minister van Staat, vice-president van den Raad van State. Jhr Mr Rh. Feith, president van den Hoogen Raad der Nededlanden. Vice-Admiraal J. Th. Fürst- ner, Chef van den Marinestaf. JhrMrB. C. de Jonge, Oud-gouver- neur-Generaal, oud-minister van Oorlog. Mr D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State. Jhr Ir O. C. A. van Lidth de J e u d e, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Jhr Ir H. Loudon, president-com missaris der Kon. Ned. Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ne- derlandsch-Indië. Mr P. J. Oud, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal. Dr A. A. L. Rutgers, lid van den Raad van State, Oudgouverneur van Su riname. Luit.- Generaal J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, comman dant van het Veldleger. De vorige week heeft H. M. de Konin gin enkelen der onderteekenaars ontvan gen en bij die gelegenheid haar warme instemming met het doel van den oproep uitgesproken. ding aan de rechterhand op, juist op den dag, dat 'hij in werkelijken dienst werd opgeroepen bij de grensbeveilingstroepen. Deze samenloop ivan omstandigheden werd oorzaak van velerlei geruchten. De politie stelde een onderzoek in en weldra bekende de landbouwer, dat hij zichzelf had verminkt om aan zijn dienstplicht te ontkomen. Tegen den gewonde, die levenslang zijn rechterwijsvinger zal missen, is proces- verhaal opgemaakt. De ringvaart ingere den. Inzittenden gered. Zondagavond is een personenauto met drie inzittenden, afkomstig uit Boven- •karspel, van den hoogen Beemsterdijk in de Beemster ringvaart gereden. "Waar schijnlijk door onbekendheid met den weg heeft de chauffeur de scherpe bocht ter plaatse niet opgemerkt. De wagen sloeg tweemaal over den kop en kwam tenslotte in de vaart terecht. De inzit tenden die zich, geholpen door toege schoten voorbijgangers, met groote moei te in veiligheid konden stellen, liepen slechts onheteekenende schaafwonden op. Verdronken. Vrijdagavond was de 35-jarige arbeider v. d. M. van Nadat Vrijdagavo zitting was voorafgt schillende verslagen goedgekeurd, werd de tiende toogdag g Rev. Jongeren-Act presidium van dr I Utrecht. He voorzitter, di openingsrede, die d „Hier en nu". Hij r vaardigden van hei bekende figuren ui hartelijk welkom tc een hartelijk woord van het hoofdbestu te Leeuwarden. Nadat enkele afgi van sympathie en v sproken, werd de r sloten en een gen gebracht aan den men zich aan een In de middagvei met het gemeensol „Wilt heden nu ti orde het referaat v m e r van Utrecht, Kamer der Statei Monarchie in Nedt Referaat Ref. wees er op, van zijn Institutie litieke of burgerlij] de voorkeur te gei tischen regeeringsi worden vergeten, d narchieën absolute Houdt men rei etantiën waarvan verdwijnen dooi niet het eiland Tien G boot, waaraan e' naar zijn woonpl Overflakkee vertrc den storm dreef Zaterdag nog men, maakte men den men langs de Zondagmiddag bei dingsploegen een Haringvliet. Inde: de vermiste vaart ben. De roeier w; Hij lag half overb het wateT en de touwen, waarmedi bootjes had wille Oude m een perceel in di Den Haag is Zoi rige man in brani om ongeveer 5 ui hij zich van zijn de etage naar de begaf. Twee doel het perceel wonei plotseling kreunei ontdekten, dat stond. Onmiddellij kleed en enkele <3 vlammen bluschte Zij waarschuwe gordijnen en het hadden vlam gev vlammen gebluscl ernstige schade slachtoffer werd den opgenomen De onbev Zondagmorgen door den heer A. onbewaakten ovei door een locomo' ■De bestuurder gunstige weer de De auto werd slag omgedraaid spoorbaan terech taal geen letsel. L ij' k op vonden. Zate spoorwegpersonee de lijn Rotterdan meente Nieuwerk minkte lij'k gevoi het ingestelde on hier te doen had Dnitschen fabrik die te Chemnitz Vermoedelijk morgen van Hoel en is hij, op weg r D-trein die om 7 was vertrokken, Eikels, kastanjes, beukennootjes en is in vollen gang heeft de hoornen zoodat de vrucht den bijeen ligger schaft velen ee aanvoer bij' de dagen groot. Van de Zaterdag is de 5 Rotterdam in ha mer waschgoed vrouw kreeg ee: was op slag doo< Alleen dooT kolen Zaterdagmorgen herhaald bellen alleenwonende 7 Baerlestraat te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2