SCHUDT UW LEVER WAKKER Ernstige toestand in Palestina. De strijd in Spanje. Binnenland. Uit de Provincie MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. SCHOUWEN-Dili VELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Zware varkens naar Duitschland. Kerknieuws. KLEINE ADVERTENTIEN Onderwijs. de regeeringsmotie, wanneer die in stem ming komt. DE FRANSCHE REGEERING KRIJGT VOLMACHTEN VAN DE KAMER. Gistermorgen om kwart voor zes kon de kamervoorzitter mededeelen, dat het eenige artikel, waarbij aan de regee ring volmacht wordt verleend voor de economische en financieele maatregelen, met 331 tegen 76 stemmen was aange nomen. De laatste oogenblikken van het debat waren uitermate dramatisch. Men vroeg aan de regeering dat niet aan het beginsel van de 40-urige werk week zou worden getornd. Dialadier bleef echter onwrikbaar. Hij wilde wel zeggen, wat hij op financieel terrein zou nalaten, maar hij weigerde, over zijn economische maatregelen ook maar één woord te zeggen. Hij vroeg offers aan het gansche volk, aan iedereen zonder uitzondering, en een ieder voelde, dat hij niet de gelde lijke offers op het oog had, maar de bereidwilligheid tot meer arbeid, al nam hij geen moment het woord 40-urige ar beidsweek in den mond. Zullen Italianen Spanje verlaten? Volgens den diplomatieken correspon dent van Reuter zijn er aanwijzingen, dat Italië thans geneigd is, de Spaansche kwestie eerder uit diplomatieken dan uit militairen gezichtshoek te bezien, op grond van de veronderstelling, dat een volkomen zege van Franco, naar het schijnt, in de nabije toekomst niet te verwachten is. Dit beteekent, dat Italië waarschijnlijk een gebaar zal maken door een voldoende aantal troepen terug te trekken, zoodat het Britsch-Italiaan- sche pact in werking kan treden. Er wordt een cijfer van 10.000 man ge noemd. D'aarna, en wellicht tegelijkertijd, zou Italië dan verwachten, dat Frankrijk zijn grens voor militaire leveranties aan Barcelona hermetisch sluit en te Bur gos een agent benoemt. Gevoeld wordt, dat de positie van de regeering te Barcelona krachtiger wordt en geen teekenen vertoont van onderwerping aan militairen druk der opstandelingen. De diplomatieke redacteur van de „Evening Standard" schrijft, dat Enge land, Frankrijk en Italië op het punt staan een overeenkomst te sluiten in zake de Spaansche kwestie. Dit zou het gevolg zijn van bespre kingen welke te München gevoerd zijn tusschen Chamberlain, D'aladier en Mussolini. D'eze overeenkomst, waarbij zich ook Duitschland zal aansluiten, is ge grondvest op de volgende beginselen: Ten eerste: Beide partijen in den burgeroorlog zullen den strijd voortzet ten zonder hulp uit het buitenland; ten tweede: binnenkort moeten alle buitenlandsche vrijwilligers terugge trokken worden. Belangrijke contingen ten vrijwilligers zullen onmiddellijk Spanje moeten verlaten als bewijs van goeden wil; ten derde: belde strijdende partijen In Spanje zullen in het vervolg geen man schappen, wapens of munitie uit het bui tenland meer ontvangen. In Britscho diplomatieke kringen wor den de berichten van de „Evening Stan dard" niet ontkend. Men weigert even wel meer te zeggen. HOOGE COMMISSARIS VAN PALESTINA VLIEGT NAAR LONDENi. De Britsche Hooge Commissaris in Pa lestina, Sir Harold MacMichael, is naar Reuter verneemt, gistermorgen onver wachts per vliegtuig naar Londen ver trokken. Naar Havas meldt, schijnt de toestand in Noor d-P a- lestina ernstig tezijn. Alle telegrafische verbindin gen zijn verbroken doordat de lijnen vernield zij'n. Een medewerker van de „Times" schil dert den toestand in Palestina in bijzon der sombere kleuren. Eir is van burgerlijke administratie, buiten de Joodsche kolonies en de paar groote steden, vrijwel geen sprake meer. Er is een militair bewind in Samaria en een groot deel van Galilea, maar in de rest van het land, en met name in het Zuiden en in de buurt van Jeruzalem, heerscht het bewind der Arabische op standelingen. Hun actie, die tot dusver alleen maar lastig was, is thans uitge groeid tot een bedreiging van elk ordelijk bewind. Het verkeer op de spoorlijn JeruzalemJaffa is, bij' gebrek aaD vol doende bewaking, tijdelijk stopgezet, en de lijn KantaraHaifa kan slechts funotionneeren onder militaire bescher ming, met voortdurende vertraging en onderbreking. Het telefoon- en telegraafverkeer is door voortdurende sabotage zeer onzeker geworden; zelfs Jeruzalem is af en toe afgesneden. Er komen geen postvlieg tuigen meer te Tiberias, daar het vervoer ven de post van Tiberias naar Jeruzalem te onveilig is geworden. Buiten de groote steden is het vrijwel onmogelijk geworden belastingen te in nen, behalve in den vorm van collectieve boeten. Veel postkantoren «a politiebu reaus in Arabische dorpen zijn gesloten. Het normale patrouilleeren der politie, benemens alle recherchewerk is ge staakt; de politie kan zich nog slechts in groote groepen vertoonen. Openbare werken, behalve die van militairen aard, zijn stopgezet. De dorpen worden niet langer door de dorpshoofden bestuurd, want dezen gehoorzaamden de bevelen der opstandelingen. In het Lagerhuis heeft minister MaoDonald in antwoord op een vraag medegedeeld, dat een ern stige verslechtering in den algemeenen toestand in Palestina was ingetre den. In het noorden van Galilea zijn mili tairen slaags geraakt met opstandelin gen; een twaalftal opstandelingen is ge sneuveld aan den voet van den Thabor. Te Jerusalem hebben ge wapende opstandelingen regeeringsbureaux aan gevallen. Nadat de wacht overmeesterd was, tracht ten zij de gebouwen in biand te steken ennamen vervolgens de vlucht. De troepen, die de bende achtervolgen, welke een aanval ondernomen had op Tiberias, hebben gistermiddag twee ge vechten geleverd in het gebied van Safed en Tiberias. Het totaal der verliezen aan den kant der terroristen bedraagt min stens 60. DE STORM IN ENGELAND. Door den storm, die boven Engeland heeft gewoed, zijn talrijke overstroomin gen veroorzaakt. Talrijke dorpen zijn gc- isoleerd, wegen zijn rivieren gewordon. een groote hoeveelheid vee is verdronken Tot nu toe zijn 17 personen gedood. Ve len zijn gewond. Verscheiden schepen le den schade. Honderden personen zijn dakloos ge worden. D'e scheepvaart over het Kanaal is stil gelegd en een vliegtuig, dat vau Man chester opsteeg, werd letterlijk naar Am sterdam geblazen. Op sommige plaatsen bereikte de wind een snelheid van 104 km per uur. De Londen-Norwich express is aan een groot gevaar ontsnapt. Een tele graafpaal was over de rails gevallen, doch iemand, die het bemerkt had, liep haas tig naar het signaalbord en was in staat het signaal nog tijdig op onveilig te zet ten, zoodat de trein juist voor de plaats waar de telegraafpaal dwars over de rails lag, tot stilstand werd gebracht. Korte Berichten. D'e Fransche Senaat heeft de vol machten voor de regeering goedgekeurd met 286 stemmen tegen 4. De Japansche troepen aan het front voor Hankau hebben veel te lijden van malaria en andere ziekten. Vlieg tuigen laten kinine en andere medica menten boven de Japansche linies val len. QRCHIDEEEN VOOR DE KONINGIN. Een aardig gebaar van de Ncderlandsche Orch ld eeëtwereen i gi n g. De Ned. Orcbxdeeënver. heeft 'n prach tige mand met orchideeën gezonden aan 't paleis het Loo, begeleid door een brief, welke geteekend was door den oud-gou- verneur-generaal van Ned. Indië, Jbr Mr B. C. de Jonge, eere-voorzitter van de Ned. Orchideeën vereeniging en de heeren J. E. Hacke van Mijnden, waarnemend voorzitter en J. H. Bongaards, secretaris penningmeester. Deze brief luidt: „De Nederlandsch© Orchideeën Veree niging gevoelt als zoovele anderen be hoefte uiting te geven aan haar innige dankbaarheid voor de ontspanning, welke op internationaal gebied is ingetreden Overtuigd, dat Uwe Majesteit niet alleen, zooals steeds, ook in de afgeloopen weken de zorgen en bekommernis van haar volk heeft gedeeld, maar ook meer dan iemand anders den druk van hoogste verantwoor delijkheid heeft gevoeld, veroorlooft zich de Vereeniging Uwe Majesteit zeer eerbie dig de bierbij gaande bloemen aan te bie den als bewijs van baar trouw en aan hankelijkheid". KONING LEOPOLD VAN BELGIë NAAR ONS LAND. Binnenkort zal, naar de Telegr. ver neemt, een voordracht van B. en W. van Amsterdam verschijnen, waarbij' een klein crediet zal worden aangevraagd, in verband met versieringen en verlichtin gen van gemeentewege ter gelegenheid van bet bezoek van den Koning der Bel gen. De datum van dat bezoek zal waar schijnlijk 21, 22 en 23 November zijh. Nadere bijzonderheden over bet pro gramma zijn nog niet bekend. De gemeente zal de torens en grach ten weer doen verlichten. Langs de wal kanten heeft men de kabels, die bij' de Septemberfeesten dienst hebben gedaan, laten zitten. Verder zal de intochtsweg Stationsplein, Damrak en Dam versierd worden. CENTRALES VAN ORGANISATIES VAN OVERHEIDSPERSONEEL. Het bureau, ingesteld door de zes cen trales van organisaties van overheidsper soneel, welke zitting hebben in het rijks- overleg, kwam dezer dagen bijeen ter bo^, spreking van de salarispositie van het rijkspersoneel en de onderwijzers. In aansluiting aan de bureauzitting had een vergadering plaats van de vertegen woordigers dezer centrales, waarin 'het zelfde onderwerp aan een uitvoerige be schouwing werd onderworpen. Algemeen was er teleurstelling over het feit, dat in de onlangs versohenen milli- oenennota geen enkel perspectief ten op zichte van eenige verbetering der salari- eering van het overheidspersoneel wordt geopend. Besloten werd, de samenwerking tusschen de zes centrales voort te zetten om op het daartoe geëigende oogenblik gezamenlijk de noodige stappen te doen, om te trachten tot verbeteringen in de loon- en salarispositie van het overheids personeel te komen. DE UITBREIDING DER MOTOR ARTILLERIE, De vier nieuwe regimenten motor artillerie komen in Utrecht, Den Bosch, Ede en Naar den in garnizoen. Dat te Utrecht, het 10e reg. artillerie, wordt het eerst opgericht, uit een kern te Naarden. Begin 1939 bereikt het ziijn garnizoen, waar de stallen van het le reg. veldartillerie op het oogenblik tot ga rages verbouwd worden. TEGEN BEDROG MET WORST EN GEHAKT. Nieuwe voorschriften In werking getreden. Worst en gehakt zijn aan nieuwe voor schriften onderworpen. Allereerst is bepaald, dat andere kleur stoffen dan die, eigen aan vleescb en aan geoorloofde toevoegingen, „afwezig moe ten zijn". (Wij halen hier woordelijk den tekst van het Kon. besluit, afgekondigd in Stbl. 865 aan). Een andere eisch, waaraan vleesch moet voldoen, is, dat conserveermiddelen niet aanwezig mogen zijn, met uitzondering van een geringe hoeveelheid keukenzout, alsmede in rauw gehakt eenig natiumsulfiet, mits het ge halte aan zwavelig zuur niet meer be draagt dan 0.03 pet. De verplichting om met den naam „worst" te worden aangeduid, bestaat niet ten aanzien ivan a. de hiervorenbedoelde vleeschwaren, die met azijn zijn geconserveerd, alsmede hoofdkaas1, balkenbrij en toebereid gebakt dat kennelijk gebraden is; 'b. de vleeschwaar, bestaande uit een mengsel van gesneden, gehakt en/of ge malen vleesch met keukenzout, kruiden en/of specerijen, waaraan eenig natrium- sulfiet mag zijn toegevoegd, welke zoo kneedbaar is, dat zij: tot verschillende vormen is te verwerken en welke niet door een darm of ander omhulsel is om geven; deze vleeschwaar mag uitsluitend en moet als „toebereid rauw gehakt" worden aangeduid; c. leverworst, die niet door een darm of een daarop gelijkend omhulsel is om geven, welke als leverpastei of leverkaas mag worden aangeduid, en boterham- worst, die als „zult" mag worden aange duid. Bakleverworst moet met een etiket of een label worden aangeduid. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en V zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber ln. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpllletles bU apothekers en drogisten, f. Ü.75. Een begin van brand. Hedennacht ongeveer half twee wekte de echtgenoote van P., wonende aan de Heerengracht haar man omdat zij brand lucht rook. P. stelde een onderzoek in en kwam tot de ontdekking, dat de brand woedde in de kelderkeuken van perceel 26, 'bewoond door van G. Hij wekte dezen buurman en met vereende krachten werd men het vuur meester 'voor dat de brand weer, die telefonisch door een der om wonenden was gewaarschuwd, handelend moest 'optreden. D'e brand moet ontstaan zijn in het kussen van een rieten stoel, waarin de bewoner, alvorens naar bed te gaan, bad zitten rooken. Het vuur had zich aan een op den stoel hangend tafel kleed medegedeeld en zoo aan het be hang. Een slagerscursus. In een gisterenavond gehouden verga dering is definitief besloten tot oprichten van een cursus voor slagers, uitgaande van de Vakschool voor slagers van den Nederlandschen Slagershond. De lessen zullen Maandag 24 October een aanvang nemen. Het geldt hier een sa menwerking van slagers uit geheel Wal cheren. Geen resultaat. Het afzoeken van den Keersluisbodem, in verband met het onderzoek van de Vlissingsche moordzaak, heeft niets van eenig 'belang opgeleverd. 's-Gravenpolder. Met ingang van 1 No vember 1938 is tot ontvanger-griffier van den Bonnepolder benoemd dhr Th. de Klerk, makelaar alhier. lerseke Dinsdagavond werd alhier een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een vereeniging ter behar tiging van de belangen der pannenoestercultuur. Et was een zeer groote opkomst. Ongeveer 8 uur opende dhr H. Bol deze vergadering met een hartelijk wel komstwoord, waarna hij het doel van deze bijeenkomst besprak. Dhr H. Vendeville meent, dat in de laatst gehouden vergadering van de Vebo de kwestie der pannenboeren was be sproken en dat een commissie benoemd was om deze zaak in studie te nemen en in September verslag uit te brengen. De voorzitter antwoordt, dat daar tot op he den niets van is gekomen. Zelfs de com missie is niet benoemd. Laten we daar om overgaan tot oprichting van een ver eeniging. Dhr Vendeville wil klare wijn schen ken. Is het doel van de vereeniging, die we willen oprichten te trachten de Fran sche zaaioesters te verbieden? De voorz. antwoordt, dat bet doel is de Zeeuwsche oestercultuur te bevorde ren. Spr. zal zich nu niet duidelijker uit spreken. Ieder weet wat er onder de aanwezigen leeft. Dhr Vendeville zegt, dat de Vebo de belangen van de kleine kweekers niet dient. De voorz. beeft niets tegen de be stuursleden der Vebo persoonlijk, maar hij kan er zijp belangen niet meer aan toevertrouwen. Dit bestuur bestaat niet uit Zeeuwsche oesterkweekers maar uit importeurs van Fransche zaaioesters, welke zij kweeken, met het doel deze met zooveel mogelijk winst om te zetten. Dit is niet het algemeen belang der Zeeuw sche oestercultuur en is in strijd met de belangen der pannenoestercultuur. Dhr Vendeville meent dat de kleine ikweekertjes toch ook, vruchten hebben geplukt van de Vebo, zoo b.v. pachtbeta- ling. Maar bet dient gezegd, thans wor den zijn belangen ook daar niet behar tigd. Een vette koe weet niet wat een magere toekomt. Dhr van Dijk zou willen toetreden tot de Vebo. Als alle aanwezigen, pachters van Staatsgronden, toetreden tot de Vebo, dan zouden wij1 daar een meerder heid vormen. Dhr M. Daane: Daar noemen ze ons rapalje en willen ze ons niet hebben. Dan zouden de groote heeren zelf uittre den. Dhr v. Dijk merkt op: Wanneer wij een verzoek te doen hebben aan den Minis ter, dan gaat dit om advies naar den voorzitter van het visscherijbestuur en naar het hoofd dezer gemeente en deze laatste is voorzitter van de Vebo. Dhr Vendeville zou den raad willen geven, dat dit voorloopig bestuur eens met het bestuur van de Vebo zou onder handelen. Spr. voorziet twee vereenigin- gen niet naast, maar tegenover elkaar, wat zal leiden tot botsing en fei len strijd, wat niet in bet belang van de oestercultuur kan zijn. Hierna wordt overgegaan tot oprich ting eener vereeniging. Er traden 84 per sonen toe als lid. Met groote meerderheid van stemmen worden tot bestuursleden gekozen de heeren H. Bol, J. Zuidweg, H. F. Stobbelaar, M. Daane, D. van Bo ven, J. Lindenberg, Joh. v. Stee, J. W. de Jager en J. Scheele. Door bet stormweer der laatste da gen is de oester- en mosselvisscherij ten zeerste bemoeilijkt. De hevige golven sloe gen uit den put van dhr D, Pols eenige oesterzeven met oestertjes weg, maar brachten verder weinig schade. De hevige rukwinden deden aan ver schillende behuizingen schade. O.a. waai de aan de Groenix van Zoelenstraat een muur om. De nabijwonenden vlogen van schrik uit bed. Oesterverzending Sept. 1938: Ne derland 152.252, België 244.612, Duitsch land 26.268, Engeland 131.450, Diver sen 65.700, samen 620.282. (Sept. 1937 892.000). Koudekerke. Loop der bevolking. 'Ge vestigd: I. Wesdorp, A 41c, van Stave- nisse; J. L. Hulsenboom met gezin, E 17, van St. Laurens; A. J. de Visser met gezin, D 275, van 0. en W.-'Soeburg; G. F. van <de Kop met gezin, Wilhelmina- laan 3, van Middelburg; H. Ehrlidh met gezin, E 338, van Düsseldorf. (V. C.) Biggekerke. 'Op 1 October j.l. was 'het 25 jaar geleden, dat de heer P. Schout als koster in dienst trad bij' 'de Ned. Herv. gemeente alhier. De kerkvoogdij heeft hem in haar vergadering bij mon de van haar voorzitter waardeerend toe gesproken en hem een enveloppe met in houd overhandigd. Kamperland. Dinsdagmorgen is het dochtertje van W. B., dat bij de Chr. school aan het spelen wa§, en plotseling den weg overstak, aangereden door een motorrijwiel, bestuurd door den heer de B. uit Vere. Het meisje kreeg bloedende verwondingen aan het been en werd door Dr Bruynzeel verbonden. Later is ze per auto naar 'huis vervoerd. Bruinisse. Het motorschip „Wijca", schipper C. Gils, uit Made, is gisteren tijdens den storm in de Grevelingen tegen de Veermansplaat aangeslagen. Het schip bekwam hierbij schade aan het roer en is vanmorgen hier aangekomen, waar de schade zal worden gerepareerd. Schoondijke. Autodoor een gevel gereden. Doordat een auto moest uit- Vleeschvoorziening van ons volk door den uitvoer niet in gevaar gebracht. Naar aanleiding van vragen van het Eerste Kamerlid Van Vessem betref fende den uitvoer van zware varkens naar Duitschland, verklaart de Minister van Economische Zaken, dat, gelijk hij reeds op 20 September j.l. in de vergadering van de Eerste Kamer mededeelde, de Ne- derlandsche Veehouderijcentrale ingevolge een reeds op 1 April 1938 in principe ge sloten verkoopovereenkomst een aanvang heeft gemaakt met den uitvoer van onge veer 8000 varkens naar Duitschland. Deze overeenkomst is een gevolg ge weest van de omstandigheid, dat onvol doende spek aanwezig was om het over eengekomen betalingscontingent voor spek uit te putten. Dit overschot op het beta lingscontingent voor spek zal gedeeltelijk worden aangewend voor den export van bovenbedoelde varkens. Ingevolge deze overeenkomst, waar aan zij uiteraard gebonden was, kon de Nederlandsche Veehouderijcentrale op 1 Juli j.l. bekend maken, dat zij een aan tal varkens tegen een bepaalden prijs uit de markt zou nemen, waardoor tevens de noodzakelijke steun aan de varkensmarkt kon worden verleend. De door de Neder landsche Veehouderijcentrale van de var kenshouders af te nemen varkens moeten krachtens contract met dezen gedurende den termijn van 15 Augustus tot 15 Octo ber 1938 worden afgenomen en in verband daarmede is met Duitschland overeenge komen, dat de levering aan dit land in dien tijd zou vallen. De vleesöhvoorziening van het Neder landsche volk wordt door den bovenbe doelden export niet in gevaar gebracht. Bo vendien zou een verscherping der interna tionale omstandigheden waarschijnlijk, door den dan ontegenzeglijk bemoeilijkten invoer van veevoeder, een groot aanbod van varkens met zich mede hebben ge bracht, zoodat bovenbedoelde export een slechts welkome transactie was met het oog op de speciale maatregelen, die zon der eenigen twijfel noodzakelijk zouden zijn geweest. Ontlasting van onze markt op dit moment moet om deze reden gun stig worden geacht. In verband met het hierboven vermelde had de minister geen aanleiding, den vleesch-export met het oog op onze natio nale voedselvoorziening te doen beëindi gen. wijken op den D'am, reed deze Dinsdag middag door den voorgevel van het huis van den heer J. H. De auto stond geheel in het buis. Met materieele schade liep 'het echter af. De wieg, die in de kamer stond, werd te pletter gereden. Gelukkig was de kleine er niet in. (M. G.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kamperveen, G. Vlasblom te "Wapenveld. Aangenomen naar Eëmnes-Buiten, J. van .Sliedregt, oand. te Dinteloord. Bedankt voor Gouderak, Eemnes-Bin- nen en Ndeuwpoort, J. van Sliedregt, cand. te D'inteloord. Geref. (Kerken. D'rietal te Visvliet, B. Boelens, cand. te Groningen, P. Rozendal, cand. te Winschoten en A. M. Spiering cand. te Groningen. Beroepen te Arnhem (vac. Ds Douma) W. H. den Houting Jr. te Huizum. Aangenomen naar Zuilen (2e pr.pl.), W. Schouten te Westbroek. Hulpprediker. Bij' de Ned. Herv. Gemeente te O.- en W.-Soe- b u r g is benoemd tot hupprediker cand. W. Oordthuys te Scbeveningen. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. UNIE VAN CHRISTELIJKE ONDERWIJZERS(ESSEN). Adres aan den Minister van Onderwijs. D'e Unie van Ghr. Onderwijzers(essen) heeft aan den Minister van Onderwijs enz. een met redenen omkleed adres gezonden waarin verzocht wordt om in het ontwerp van wet tot wijziging der Lager Onder wijswet, de volgende veranderingen aan te brengen: Het Staatsexamen voor onderwijzer wordt met ingang van 1 Januari 1939 af geschaft; geen eindexamens aan de kweekscholen worden afgenomen van 1942 tot en met 1946, of zooveel langer als met het oog op het overcompleet aan 'leerkrachten noodig zal blijken; en voor de toekomst in een reguleering der opleiding te voorzien, waardoor de verhouding tusschen vraag en aanbod in redelijk evenwicht zal worden gebracht. Geslaagd te Leiden voor het can- didaatsexamen geneeskunde A. H. J. M. Wyffels te Aardenburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2