II bespaart tijd en geld Wie heeft de vrede gered Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Adm. van „De Zeeuw" Goes Moeilijkheden bij de over dracht van het Sudeten- Duitsche gebied. De besprekingen van de Internationale Commissie. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. 1HEREN. TOLEN PSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Grijpskerke. Afscheid Ds Plomp. Zondagmiddag nam Ds J. Plomp, die 'het beroep naar Soerabaja heeft aangeno men, afscheid van de Geref. Kerk alhier. Z.Eerw. bediende het Woord uit Rom. 16 2527 en wees er daarbij op, dat a. God Zijn kerk bevestigt en b. ze uni verseel maakt. Schade aan den afsluitdijk. ingen en Zal President Benesj aftreden? usemaker jaar iver- vervoer- bezoeken gemeen- 3teid zegt r. S. zijn onfereerd el één en schen zijn lige amb- Burkunik g voor de voorzitter S. sterk men viel, ijzigingen mgeboden oor 1939. rooting er aan de, en D. dhr Bur- rzitter zal ok vraagt mbewoon- Raad be- ïg van de melink en erstre'ken. >eten deze Hekken is vondlic'ht. •e woning, .adsbesluit elink geen toc'h niet zegt dat en -woning Hainelink oning hu- ,ar bevind wijst op len ouden dat vorig gedaan is, meer over lullen hun ,arna slui- ngesla- ïvig onwe- deze ge- sem in de J. J. D'e gebroken water- erd alhier gehouden, een comité innen van uiting aan owezig. De r P. Wes- osten voor en welke e verschil- >rdeel, dat der bevol- n het goed ad te zen een even- wijzen. Ie evenwel Raad wel )t aanslui- een groot geeft voor werd dan adres niet r handtee- oor- en te- ing. bensdag is onder spo teen in de et dak van een halve p 'het dak, ve ook een en. Bij een is een gat eeft alhier lis eer d. De 10-jarig re- „40 jaren" il vertoond, n 's avonds tentoonstel- rnemuiden- t Ned. Bijz in de Ohr. irger, Ned. openings- e gelijkenis het tentoon- de inz'en- neente trok ling, Geref. een slot- Ned. Bijbel [ndië. heden en dezer is de cijns alhier, atst bij' den te R'oosen- de vereeni ng is een erdagavond i, zoodat de erschillende zake terug Op deze vraag antwoordt „Het Cen trum": Moesten wij Herr Hitier aan zijn in het Sportpalast luidkeels uitgesproken woord houden, dan 'kunnen wij constateeren, dat niet aan hem, maar uitsluitend aan Herr Benesj het behoud van den vrede te danken is. Immers, d'e be slissing, of het oorlog dan wel vrede zou zijn, legde hij geheel in de hand van den president van de Tsjecho-Slowaak- sche republiek. Hij zelf wenschte blijkbaar voor het aanschijn van de beangstigde wereld de verantwoordelijkheid voor die beslissing geheel van zich af te wentelen op den tegenstander. Welnu, wie de verantwoor delijkheid niet wenscht te dragen voor een op handen zijnde beslissing, mag achteraf geen aanspraak maken op de eer, wanneer deze beslissing gunstig uit valt. Hitier heeft dus indirect groote eer bewezen aan den man, dien hij voor een leugenaar uitmaakte en aan de verachting der wereld wilde prijsgeven. Aan „Herr Benesj" en de Praagsche regeering, die het moesten gedoogen, dat zonder hen over den territorialen om vang van hun souvereinen staat werd be schikt en beslist, komt 'in laatste instan tie ook de eer toe ondanks alle bemoei ingen van anderen voor het behoud van den door den Führer doelbewust in ge vaar gebrachten vrede Europa van een weergalooze ramp te hebben gered. Had Praag het protocol van München niet aanvaard en hadden de Tsjechen zich met de wapenen in de hand tegen de uitvoering daarvan verzet, dan zou Europa nog steeds zijn hart als een be vend vogeltje hebben moeten vasthou den. Praag heeft dat niet gedaan uit welbegrepen eigenbelang, om te redden wat er nog te redden viel. Het koos lie ver een nog grootendeels onzekere toe komst dan een zekeren ondergang. daar zij' nergens bij konden komen. D'e ontvangsten overtroffen dan ook verre de raming. Er is plm. f 1400 bruto ontvan gen. De netto ontvangsten worden voor- loopig geschat op f 1200. Stavenisse. Betreffende 'het doodelijk motor-ongeval alhier meldt men ons, dat het lijk niet in beslag is genomen, maar spoedig na het ongeval naar de ouderlijke woning is vervoerd. Wel is er beslag ge legd op vrachtauto en motorrijwiel, maar beide zijn denzelfden avond nog vrij' ge geven. Sluis. Met ingang van 16 October a.s. is aangewezen tot kantoorhouder van het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Sluis J. de Klerk, thans besteller te Oud-Vosmeer. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dten Bommel, J. J. Doornen- ba'l te Woubrugge. Te Sprang, J. J. Poot te Bunschoten. Te Streefkerk, W. Kool te Gramsbergen. Aangenomen naar Surhuisterveen, P. W. B. Hazeloop te Hoorn (Texel). Naar D'e Kaag, W. Th. iv. d. Windt, cand. te Driebergen. Bedankt voor Vianen, G. A. Bruins te Ommen 1 Bevestiging en intrede. Na bevestigd te zijn door Ds A. Vrijlandt van Biervliet met een predikatie over Lukas 14:10 deed Zondag j.l. cand. M. R. Pliester zijn 'intrede bij' de Ned. Herv. Gemeente te Hoofdplaat, waar hij eerst als hulpprediker werkzaam was. De intree-tekst was Lukas 14:16 en 17. Z.Eerw. werd toegesproken door ouder ling A. Geschiere J.Hz. namens kerke- raad en Gemeente, door D's Vreugdenhil te Meliskerke namens de classis 'en door den heer Offringa, afgevaardigde van de 'kerk te Soerabaja. Ds Plomp werd toegezongen Ps 91 5 en Ps 1214. Landbouwhuishoudonderwijs. Mej. M. Schneider uit Goes, tot voor kort leidster van de lancLbouwhuishoud- cursussen in Zeeland, is. benoemd als eerste Nederlandsche landbouwconsu- lente met standplaats Den Haag. Haar voornaamste taak is voorloopig 'het organiseeren van den voorlichtings dienst op huishoudelijk gebied ten platte- lande. Haar opvolgster in Zeeland wordt mej. L. Vermeulen uit Boskoop, dio zich met terwoon te Goes, gaat vestigen. DE KINDERVERLAMMING. Gistermorgen is bij een vierjarig kind te Kerkdriel kinderverlamming gecon stateerd. Thans is 'het een meisje van 8 maanden. Bij een 10-jarigen jongen in de buurt schap Buurse, gemeente Haaksbergen, is kinderverlamming geconstateerd. Dit is het vierde geval van kinderverlamming in die gemeente. Aan den afsluitdijk is gisternacht door den storm ernstige schade aangericht Over vrijwel de geheele lengte van den dijk, van het Kornwerderzand af tot de Hollandsehe kust zijn er verschillende gaten geslagen. De groote zware graniet- blokken zijn gewoon weggeslagen. Gister morgen werd getracht door het aanbren gen van zandzakken erger te voorkomen. 'De beneden in het monument gevestigde lunchroom is totaal vernield. De dikke glasplaten zijn finaal uit de sponningeu geslagen en de inventaris is grondig ver nield. Daar de pachter niet verzekerd was beteekent 'dit een grooten schadepost. „W elvaarts bank" voor eigen welvaart? In het perceel aan de Molenstraat 15 ten Dten Haag is gedurende eenigen tijd gevestigd een in stelling onder den naam Welvaartsbank. Deze instelling had ten doel van een groot aantal menschen kleine bedragen te ver zamelen. Van deze inleggers werden se ries gevormd om onder hen een groot be drag te verloten. Daar dit een overtre ding van de Loterijwet was, werd het be drijf door de politie verboden. Later bleek de zaak te zijn verkocht aan L. F. L. K., een werkloos kantoorbediende uit Rotterdam, die de „bank" overbracht naar het perceel Toussaintkade 3. Per advertentie vroeg hij agenten, die f 500 moesten storten, waarvoor hun een rente vergoeding zou worden uitgekeerd. De agenten moesten deelnemers voor de lo terij aanwerven. De politie, die van meening is, dat de „Welvaarts'bank" alleen voor eigen wel vaart werkt, heeft uiteraard veel belang stelling voor deze onderneming. Toen gis teren de nieuwe zaak aan de Toussaint kade zou worden geopend, ging ze dan ook eens kijken, maar in het kantoor was niets te vinden. De verblijfplaats van K. is onbekend. Ook weet de politie niet, of er goedgeloovige menschen zijn geweest, die er voor een aandeeltje van f 500 zijn ingevlogen. Door trein gegrepen. Gis termiddag is er op de veiling „D'e Tuin bouw", gelegen tusschen Bovenkarspel en Groo'tebroek, een ernstig ongeluk ge beurd. Eten achttienjarige tuinder uit Lutjebroek was bezig met bloemkool pel len, toen een trein uit de richting Enk huizen naderde. Vermoedelijk door den sterken wind heeft de jongen den trein niet 'hooren aankomen en doordat hij zich te dicht bij de rails bevond, werd hij door de locomotief gegrepen en langs de rails neergesmakt. Het slachtoffer, dat een ernstige hoofdwonde had opge- loopen werd naar het ziekenhuis te Lut jebroek vervoerd. Onderweg is 'hij aan de bekomen verwondingen overleden. Wielrijder door auto ge grepen. Gistermiddag is de vijftigja-- rige wielrijder S. te Sassenheim door een personenauto aangereden. Het slachtof fer, dat geheel rechts van den weg reed, werd tegen den grond gesmakt en ern stig gewond. D'e man is naar het zieken huis te Leiden vervoerd, waar hij enkele uren later overleed. Hij laat een vrouw met tien kinderen achter. Kinderen speelden met vuur. Gisteren is de groote boerderij „Pasveer" onder Sneek, eigendom van het Old Burgerweeshuis afgebrand. Door den s/ormachtigen wind viel aan blusschen niet te denken. Alleen het woonhuis en een vrijstaande stal bleven gespaard. D'e inventarts en het hooi gin gen verloren. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Men vermoedt, dat het vuur is ontstaan, doordat kinderen met lucifers speelden. Alles was verzekerd. De uitgebrande boerderij' had histori sche waarde. Zij is in 1821 gebouwd en was een der fraaiste staaltjes van Frie- sc'he plattelands-bouwkunst uit dien tijd. Het onweer. Gisteravond is tij dens een kort, maar hevig onweder de boerderij, bewoond door de gezinnen R. Dijkstra en B. Bos te Haskerland, door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. D'e bewoners, die reeds te bed lagen, konden zich met moeite in veiligheid brengen. Vader kwam niet met va derlijke bedoelingen. Zekere v. T. werd Zondagavond door de politie in de woning van zijn zoon te Breda aange troffen. Het gezin was niet thuis. Bij' on- .derzoek bleek, dat de vader een doosje met f 70 hij' zich had, dat aan zijn zoon toebehoorde. De man was aan de hand gewond en een ruit der woning was ver nield. Kind krijgt tongblaar. Hoe gevaarlijk het -is om thans tijdens de mond- en klauwzeer-epi'demie ongekookte melk te gebruiken, ondervond men in een gezin te Alphen aan den Rijn, waar een 2-jarig jongetje in ernstige graad tong- blaar opliep. Nederlander heeft een auto-ongeluk in België. Een Nederlandsche auto, bestuurd door den heer M. Seohelaer, wonende te Zevenber gen, is op den grooten weg Antwerpen- Brussel onder de gemeente Edegem op een stilstaande vrachtauto' ingereden. De wagen werd zwaar beschadigd en de be stuurder kreeg zware verwondingen. Hij werd in hoogst zorgwekkenden toestand naar een kliniek te Antwerpen overge bracht. 'Horloge dief gegrepen. Gisterenmiddag vervoegde zich te Apel doorn in een horlogewinkel van den heer H. een heer, die een chroom polshorloge kocht en verzocht het met een kwitantie aan het adres aan de Loolaan te willen bezorgen. Toen hij vertrokken was, miste de heer H. een zilveren polshorloge. Per fiets' ging hij achter den man aan en ont moette hem een eindje verder. Hij bleek het gestolen polshorloge om den arm te hebben. D'e heer H. verzocht hem dit te rug te geven, waaraan hij niet voldeed. Een worsteling ontstond, waarbij de man, het horloge wegwierp en kans zag te vluchten. De heer H. wist hem even later weer te grijpen. Een inmiddels versche nen agent van politie heeft den dief, den 31-jarigen J. te B., ten Den Haag, die reeds meer vonnissen achter den rug heeft in het politiebureau ingesloten Storm in een glas melk. Men schrijft uit Stellendam aan de „N. Rott. Grt": D'e melkoorlog, die in vele gemeenten zoo af en toe woedt, verkeert voor Stel lendam thans in een abnormaal stadium. Het moge sommigen lezers ongelooflijk schijnen, maarde boeren willen geen verhooging van den melkprijs. De laatste jaren is de melkhandel ook met zijn tijd meegegaan. Werd voorheen de melk met kan of emmer bij de boeren aan huis afgehaald, thans zijn er twee melkslijters, die aanvankelijk in onder linge concurrentie, en toch ook weer in samenwerking tegen de aan klanten melk leverende boeren, den melkprijs omlaag brachten totdat zij voldoende klanten had den. Haar aan klanten moet men kunnen verdienen; later wenschten de melkslijters daarom weer prijsverhooging. D'e boeren weigerden on de prijs der melk bleef acht cent per liter, totdat dezer dagen de om roeper met zijn hel verscheen, om het pu bliek te verkondigen, dat de melkprijs met 2 cent per liter verhoogd was. Niet alle boeren waren het hiermee eens en ook het publiek niet. De dorpsomroeper ging nog maals door de gemeente, maar thans met de boodschap, dat het publiek geen genoe gen nam met den verhoogden melkprijs. Er zijn boeren, die volhouden en hun melk direct aan de klanten leveren tegen 8 cent per liter. Waarom kauwt men op het platteland op een strootje»? De meeste menschen, tot wie men boven staande vraag zou richten en die men een potlood in de hand zou .geven met verzoek het antwoord op te schrijven, zouden eerst een oogenblik gaan piekeren en misschien wel op hun potlood gaan kauwen, terwijl zij nadachten. Indien zij zich rekenschap gaven van deze instinc tieve beweging, zouden zij het antwoord zoo voor het opschrijven hebben. Want kauwen is niet „zoo maar een gewoonte". Een boer kauwt op een strootje om pre cies dezelfde reden waarom andere men schen op hun pen of potlood knabbelen, wanneer zij aan het peinzen zijn, of op een takje of grassprietje wanneer zij een buitenwandeling maken. Door de kaken aan het werk te houden Verfrischt men den mond op de meest natuurlijke wijze, men kan zich gemakkelijker concentree- ren en men houdt de zenuwen beter in bedwang. Athleten waren de eersten, die ontdekten hoe gemakkelijk men zich bij' elk spel, zij het voetbal of andere sport, door kauwen concentreert. En nu helpt de bekende Wrigley's P.K. om duizenden huisvrouwen en tallooze hoofd- en hand werkers gedurende hun langen dagtaak frisch te doen blijven. Kampeerders wor den minder dorstig door kauwgom en vele motorrijders en automobilisten on dervinden, dat ze er door op hun qui- vive blijven op lange en eenzame tochten. „Waarom" kauwt de boer dus op een strootje? Misschien is, goed beschouwd, het juiste antwoord: „Hij doet het niet". Ook op het platteland is men modem, inplaats van strootjes kauwt men kauw gom. DE STORM VAN GISTEREN. Tijdens den storm, Dinsdagmiddag, is de 23 Meter hooge schoorsteen van de leerlooierij der firma Koenraad te Don gen afgebroken en neergekomen op de leerlooierij. Aldaar waren vier personen aan het werk en het mag wel een wonder worden genoemd, dat geen hunner door het vallende gevaarte werd getroffen. De schoorsteen viel vlak langs hen neer en richtte een geweldige verwoesting aan. De buitenmuur is geheel ontzet en zal moeten worden afgebroken. Midden in de looierij kwam een stuk van den schoor steen terecht. De looikuipen zijn vol met puin. De materiëele schade is groot. Gistermiddag vroeg de burgemeester van Het Bildt assistentie van de motor- strandreddingsboot van Hollum voor een schip, dat in nood verkeerde. Om half vijf koos de motorstrandreddingsboot zee. Toen ze ter plaatse kwam bleek, dat er twee tjalken in moeilijkheden waren ge komen. De bemanning van de reddings boot stelde alles in het werk om" het volk van deze schepen in veiligheid te bren gen. Om zeven uur was zij daarin nog niet geslaagd. Nader vernemen wij, dat de reddingsboot van beide schepen zes personen en eenige kinderen aan boord heeft genomen. Een der tjalken bevond zich in zinkenden toestand. Gistermiddag is op de Middelgron- den aan den Westkant van de Friesche Vlaas bij zwaar stormweer de tjalk „Mor genstond", schipper Gorsel van Bierum, met ijzer geladen en op weg van Harlin- gen naar Utrecht, gezonken. De opvaren den zijn gered en te Hindeloopen binnen gebracht. De -hevige storm heeft onder het materiëel van de Zuiderzeewerken te Urk groote schade aangericht. In de werk- haven was al het materiëel door elkaar geslagen. Eenige woonarken werden op den havendam geworpen. Met de grootste moeite mocht het aan het personeel, dat den geheelen nacht onder hooge spanning heeft gewerkt, ge lukken, de schade zooveel mogelijk te beperken. In het Westland heeft de storm gis teren aanzienlijke schade aangericht on der kassen en broeiruiten. Vooral in de omgeving van 's-Gravenzande was de ver nieling groot. De nog te velde staande gewassen hebben ernstig geleden. In het bijzonder betreft dit wel de bloemen van den open grond, de chrysanten en dah lia's. Duizenden planten zijn door den hevigen wind geknakt en waardeloos ge worden. In de Christiaan de Wetstraat in Den Haag nam een windvlaag een 66- jarigen man op. De man werd tegen den grond gesmakt en brak zijn heup. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Op de kermisterreinen te Nijmegen heeft de storm groote schade aangericht. Het Nederlandsche s.s. „Stad Zaan dam", dat op 1 dezer van Rotterdam naar Chantenay (Frankrijk) was vertrokken, heeft draadloos om sleepboothulp ge vraagd. Het schip bevond zich aan den uitgang van het Engelsch Kanaal. lerseke. Notaris E. C. van Dissel te Goes 'heeft heden 'publiek verkocht een woonhuis met schuur, erf en tuin en bouwland aan den Postweg; groot 70 A. 74 c.A. Kooper werd de heer Adr. Bak ker te Kapelle voor f 3750. Onkosten f37,50 7yz f25. Voor een huis aan de Damstraat 72, groot 1 A. 70 c.A., was de hoogste inschrij ver J. van Putten c.s. voor f 1820. Niet gegund. den Plantenziektenkundigen Dienst te Scheüinkhout, schrijft „In den afgeloopen zomer en in dezen herfst is in West-Friesland en in het bij zonder in het dorp Schellinkhout door de spreeuwen zeer veel schade toegebracht aan het fruit. Het was zóó erg, dat on- dergeteekende de hulp inriep van den Plantenziektenkundigen Dienst, om te trachten hierin verbetering te krijgen. Op advies van Di* Kluyver is toen in de vo rige week een 'jaagcampagne ingezet op de gemeenschappelijke slaapplaats dier vogels in deze gemeente, waar naar schat ting van Dr Kluyver ongeveer 10.000 spreeuwen sliepen! Het resultaat van dal jagen nu is bevredigend; de laatste nach ten verblijven niet meer dan enkele hon derden spreeuwen, in de streek vermoe delijk de eigen spreeuwen, in de rietbos- schen, terwijl dus de duizenden trek- spreeuwen elders een heenkomen hebben gezocht. Nu is het, ter verrijking der ornitholo gische kennis, van belang te weten te ko men, waar nu die „gevluchte" spreeuwen zijn gebleven. Ik doe daarom 'bij deze een vriendelijk beroep op 'hen, die zoo welwil lend zouden willen zijn, om mij mee te deelen als zij van af het laatst der vo rige week groote koppels spreeuwen in hun omgeving een slaapplaats hebben zien betrekken, waar ze voorheen niet verbleven. Mogelijk zijn ze in Zuid-Wes telijke richting getrokken." door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de BERLIJN. Naar verluidt zijn er moei lijkheden 'gerezen bij: de onderhandelingen over de afbakening Van het Sudeten- Duitsche gebied, dat op 10 October aan Duitschland moet zijn overgedragen. BERLIJN. 'Om 13 uur betraden de ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en Italië 'het Ministerie van Buitenland- sche Zaken om de besprekingen in de internationale commissie, waarvan zij deel uitmaken, te hervatten. Men verneemt dat 'het tot dusver niet m'ogtelijk is geweest tot overeenstemming te geraken. Men gelooft dat de Duifcsc'hers hun voorstellen op zoo' krachtige wijze hebben gedaan, dat de onderhandelingen uiterst moeilijk -zijn geworden. De bezetting van de derde zöne. BERLIJN. Het opperbevel der weer macht maakt bekend: Troepen van gene raal von Reichenau zijn vanmorgen om 8 uur aangetreden om de rest van de derde zöne te bezetten. PRAAG. Geruchten volgens welke Pre sident Benesj binnenkort zal aftreden, worden van uur tot uur sterker. De positiè van den president is door de gebeurtenissen der laatste dagen ern stig verzwakt en men zal zich dan ook over een aftreden niet verwonderen. Twee meisjes door vrachtauto aangereden. TERHEIJDEN. Vanochtend is hier een uit Limburg komende vrachtauto tenge volge van de gladheid van den weg ge slipt en op 2 fietsende meisjes ingereden. Zij waren op weg naar hun werk in Breda. De 22-jarige mej. v. Loon uit Lage- Zwaluwe, kreeg verscheidene verwondin gen en is naar een ziekenhuis vervoerd. Het andere slachtoffer bekwam een lichte verwonding aan een been. Ernstige autobotsing. GRONINGEN. Vannacht ongeveer 1 uur is op den Heereweg een auto, waarin 4 studenten waren gezeten, tengevolge van de gladheid van den weg, geslipt en tegen een trampaal gebotst en daarna tegen een paar boomen. Twee inzittenden wer den ernstig gewond. Eén van hen, de 2t- jarige heer Dijkveld Stol uit Haren is vannacht overleden. De twee andere in zittenden, die voorin hadden gezeten, kwamen er met lichte verwondingen af. Auto tegen een boom gereden. MAARSEN. Vanmorgen te half elf is op den Amsterdamschen straatweg te Maarsen een huurauto uit Tilburg tegen een boom gereden en vrijwel geheel ver nield. De vijf inzittende dames werden alle min of meer ernstig gewond. Ze zijn naar het Ziekenhuis te Utrecht overge bracht. De bestuurder' kreeg slechts on- beteekenend letsel. WAAR ZIJN DE SPREEUWEN GEBLEVEN Verzoek om inlichtingen uit West-Friesland. De heer J. Maarse, correspondent van Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactiel Vergun mij enkele regels in uw blad, naar aanleiding van het stuk van dhr Bolier als antwoord aan dhr Osté in do Zeeuw van 29 Sept. betreffende de vraag hoe het zoute water in de sloten komt. Ik ben zoo vrij met hem van meening te verschillen. Niet dat ik mij schaar onder diegenen die gelooven dat er zeewater binnengela ten wordt. Maar, en dit is mijns inziens van groot belang, en ook de reden dat mij' tot schrijven dreef, dat ik, na het verbreeden van de sprink tot watergang in Hoogelande (tusschen Meinersheul en de hofstede van dhr Lamport) en wel heel erg ten zuidoosten van Krabben- eiland, met eigen oogen heb gezien, dat uit verschillende plekjes, ja soms hoog in den oever, de zoute wellen zichtbaar waren, waar het water in kleine cirkels opborrelde en alzoo toen tot ruw schuim bevroor. Ik dacht: had dhr Bolier toen met mij de schaatsen aangehad en was hij mede getuige geweest van wat ik zag, hij zou het wellicht niet zoo diep in die geolo gische ligging gezocht hebben. Tevens lijkt het mijl wat wonderlijk om de laag veen of derrie op sommige plaatsen te laten zitten om het zout tegen te houden, en toch op peil te delven. Ik meende goed te doen hierop in het publiek de aandacht te vestigen. Dankend voor de verleende plaats ruimte, J. VAN KEULEN. Zoutelande, 1 Oct. 1938. CRÈME eert weldaad \innr Uw huid Doos 20a Van 26 Sept.3 Oct. "WESTKAPEl.LEOverleden: L. Min- derhoud, echtgen. van Js. Lous, 54 j. (M. G.) Over de maand September. WOLF AARTSDIJK. Gehuwd: 15, Fre- derik Johannes van Strien, 31 j. jm. en Johanna Anna de Rijder, 23 j. jd.15, Gornelis Slabbekoorn, 61 j., wedn. van Cornelia Staal en Geertruida Staal, 42 j. jd. Geboren: 4, Jan, z. v. Jacobus Sinke en Pieternella Beenhakker; 5, Ina, d.v. Marinus Adriaan de Regt en Klazina van der Moer; 19, Adriaan Marinus, z.v. Pie- ter Braamse en Maatje van de Velde; 19, Janna Francina, d. v. Pieter Symon No- teboom en Appolonia Cornelia Blok; 22, Jacobus Willem Geluk, z. v. Adriaan Pe trus Gornelis van Leeuwen en Auguste Brünhilde Eugenie Boermel. Overleden: 25, Anthoni Breeweg, 67 j., echtgen. van Jacoba de Visser. KAPELLE. Geboren: Stoffelina, d. v C'hr. Slabbekoorn en M. P. van de Linde; Cornelia, d. v. J. Mallekote en E'. de Klerk. Overleden: Jan Kloosterman, 47 j., echtgen,. van J. M. Fraanje. Gehuwd: Jacob Pouwer, 24 j. te Mid delburg en Cornelia Elizabeth Jacoba 'Groenleer, 23 j.; Gornelis Karelse, 28 j. jm. te Goes en Pieternella Butler, 26 j. D'O'MBURG. Ondertrouwd: J. Louws, 24 j. jm. en A. Kesteloo, 27 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3