Aspirin Binnenland. Verlaging rente van Woningvoorschotten. Uit de Provincie Het lot der bevoegdheids- wetten. al heb ik 't ook wel eens te pakken. Maar dan neem ik één of twee Aspirintjes, natuurlijk die met het »&a|fefc« -kruis. Rheumatische pijnen VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. HET PRODUCT VAN VERTROUWENI WAT DE VREDE HEEFT GEKOST. Zooals men weet, zijn de kosten ivan de militaire voorzorgsmaatregelen in België geraamd op 300 tot 350 miliioen francs. Pas edhter wanneer men nagaat, dat de zeventien dagen van Europeesche cri sis in het geheel 16 milliard 150 miliioen francs (ongeveer een milliard Nederland- sche guldens) hebben verzwolgen, kan men zich duidelijker rekenschap geven van de financieele gevolgen, welke een moderne oorlog zou hebben gehad. Nu reeds heeft het in de verschillende betrokken landen ruim 969 miliioen francs (ongeveer 60 miliioen gulden) ge kost om eenvoudige voorzorgsmaatrege len te nemen. Engeland heeft de grootste uitgaiven moeten doen, in totaal n.l. 6 milliard 460 miliioen francs '(400 miliioen gulden). Daarop volgt Duitschland met een uit gave van 4 milliard 199 miliioen francs (250 miliioen gulden). Frankrijk, van zijn kant, heeft een extra-uitgave moeten doen van 1 milliard 873 miliioen 400.000 francs of 121 mil iioen 125.000 francs per dag (8 miliioen per dag), terwijl Italië slechts een half miliioen francs (30.000 gulden) heeft uit gegeven. Korte Berichten. Op een spoorwegoverweg bij Wies- loch (D.) is een volle autobus door een goederenexpress gegrepen. Elf personen werden gedood, verscheidene andere ge wond. HERHALINGSOEFENINGEN BIJ DE ZEEMACHT. Opkomst op oorspronkelijk vastgesteld en datum. De minister van Defensie heeft bepaald dat de opkomst van de zeemiliciens, die dit jaar nog voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, zal geschieden op de oorspronkelijk daarvoor vastgestelde da tums. Er is slechts een kleine verandering ge komen in de plaats van opkomst van de zeemiliciens, die waren aangewezen om op 10 October bij' de schoolcompagnie pon tonniers in werkelijken dienst te komen. Deze zeemiliciens zullen zich op dien da tum, in plaats van te Dordrecht, bij de marinekazerne te Den Helder moe ten melden. De voor opkomst aangewezen zeemili ciens ontvangen dezer dagen een nieuwe kennisgeving van oproeping en zoo noo- dig een nieuw vervoerbewijs. Zij, die onverhoopt geen vervoerbewijs mochten hebben ontvangen, kunnen dit aanvragen ter gemeente-secretarie hun ner woonplaats, bureau militaire zaken. GRAANCONTRCLE AAN DE GRENS. Maatregelen weer ingevoerd. Op 23 September zijn de grenscontrole maatregelen voor graan weder inge voerd. Dientengevolge is voor het vervoer van graan in hoeveelheden van meer dan 2% kg. in de daartoe aangewezen grens- strooken op een afstand van uiterlijk 5% K.M. van het vreemde grondgebied, een vervoerdocument vereischt. Voor het vervoer van rogge is voorts de voorwaarde gesteld, dat, voorzoover dit vervoer aansluit op uitslag uit pan den van landbouwers, de in totaal per jaar uitgeslagen hoeveelheden rogge niet mogen overschrijden de som van de hoe veelheid, die redelijkerwijze uitmaakt de jaarlijksche oogstopbrengst van de gron den, welke de betreffende landbouwer met rogge heeft beteeld en de hoeveelhe den op andere rechtmatige wijze door hem verkregen en opgeslagen. Het vervoer van rogge ter denaturatie moet naar één handelaar, ter keuze van den betreffenden landbouwer, plaats vin den, mits deze keuze door den landbou wer schriftelijk ter kennis van de land bouwcrisisorganisatie in zijn provincie ia gebracht en deze daaraan baar goed keuring heeft gehssht. Regeeringsbeslissing: is spoedig te wachten. In de tweede helft van Juni van dit jaar zijn door het lid van de Tweede Ka mer, de heer S t e i n m e t z, aan de mi nisters van Binnenlandsche Zaken en van Financiën schriftelijke vragen gesteld, be treffende verlaging der rente van reeds verleende, en nóg te verleenen voorschot ten krachtens de Woningwet. De heer Steinmetz vroeg o.m. of de re geering bereid is, in het belang van een juiste exploitatie van de bestaande Wo ningwetwoningen mede te werken tot ver laging der rente op de gegeven voorschot ten: a. ter vermindering van de z.g. extra tekorten, welke op vele met Woningwet- steun gebouwde complexen worden gele den; b. ter vermindering van rijks- en ge- meentebijdragen; c. in bepaalde gevallen ter financiering van noodzakelijke huur- verlaging. In een uitvoerige beantwoording heb ben beide ministers de vragen van ge noemd Kamerlid behandeld; zij wezen er o.m. op dat noodzakelijke huurverlagingen ook zonder renteverlaging tot stand kun nen komen wijl daarvoor thans bijzondere bijdragen kunnen worden verleend. Bij het daaromtrent te plegen overleg is, antwoorden zij, óók betrokken de bepa ling van de rente van nieuw te verleenen voorschotten. Omtrent deze zaak vernam het „Hbld" thans het volgende: Op de departementen van Binnenland sche Zaken en Financien is het vraag stuk van bedoelde renteverlaging nader bestudeerd, met dit gevolg, dat zeer bin nenkort een voor deze renteverlaging gun stige beslissing van regeeringswege kan worden verwacht, beoogende de exploita tie van woningwetcomplexen, naar rede lijkheid te begunstigen. VERBOND VAN CHR. WERKGEVERS. Economische samenwerking Nederland-lndië. De jaarlijksche algemeene vergadering van het Verbond van Prot. Ghr. Werkge vers in Nederland zal Maandag 10 Oct. a.s. te Rotterdam in de Diergaarde Onder presidium van den heer A. Borst Pzn van Rotterdam worden gehouden. In de mor genvergadering zal als referent optreden Dr A. A. L. R u t g e r s, lid van den Raad van State, met het onderwerp: „Economi sche samenwerking tusschen Nederland en Ned.-Indië" en in de middagvergade ring de heer W. de Vries Gzn, van Amsterdam, oud-hoofd van den Gouver- nements-accountantsdienst in Ned -Indië, die over de financieel-technische zijde van de economische samenwerking tusschen Nederland en Ned.-Indië refereeren zal. BURGEMEESTER VAN ROTTERDAM. Zal Mr P. J. Oud worden benoemd Uit Rotterdam wordt van verschillende kanten gemeld, dat met eenige zekerheid de benoeming van oud-minister Mr P. J. Oud tot burgemeester van Rotterdam kan worden verwacht. Van andere zijde wordt genoemd oud minister Jhr Ir O. G. A. van Lidth de Jeude. „Het Volk' daarentegen betoogt, dat het onrechtvaardig zou zijn wanneer niet een sociaal-democraat werd benoemd. D'e benoeming van een vrijzinnig-democraat, aldus dit orgaan, zou de zonderlinge ver dienste hebben, dat zij in een raad zon der vrijzinnig-democraten aan deze partij althans één plaats in de raadszaal zou verzekeren, maar jegens de sociaal-demo cratische fractie, die verreweg de sterkste fractie heeft 'en die de vier wethoudersze tels bezet, zou zulks zeer' onrechtvaardig zijn. DENATURATIE VAN ROGGE STAGNEERT. Levering van de kleurstof ondervindt moeilijkheden. Aangezien de levering van de voor het denatureeren van rogge benoodigde roode kleurstof '(fuchsine) als gevolg van den internationalen toestand stagnatie onder vindt, verloopt de Zoo juist hervatte de naturatie van rogge niet al te vlot. Men 'hoopt, dat het euvel spoedig zal zijn verholpen. A.N.W.B. BOOD ZIJN BUREAU'S AAN. Organisatie in het heele land, die kant en klaar was bij mobilisatie. Gedurende de bange dagen, die aan de algemeene internationale ontspanning vooraf gingen, heeft in de vorige week de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. zich, naar 'hij' ons meldt, gewend tot den voorzitter van den ministerraad, D(r H. 'Colijn, met het aanbod, om, indien on verhoopt een Europeesche oorlog mocht uitbreken, een deel van het personeel van den Bond ter beschikking van de regee ring te stellen. Aangezien dan waarschijnlijk de bui tengewone Omstandigheden aanleiding zouden geven tot de stichting en inrich ting van nieuwe regeeringsbureau's op verschillend gebied, belast met de uit voering van crisis- en 'distributiemaat regelen, evenals in 19141918 'het geval was, heeft het bestuur van den A.N.W.B. zich bereid verklaard, het personeel van de bondskantoren ter beschikking van de regeering te stelen, opdat deze de uit voering van noodig gebleken crisis-maat regelen zou kunnen opdragen aan een be staande organisatie, welke volledig ge outilleerd is, met inbegrip van 'bijkanto ren in Amsterdam, Arnhem, Breda, En schede, Maastricht en Groningen en waar een volledige, ingewerkte personeelbezet- ting, de chefs inbegrepen, door het weg vallen van het normale werk '(gevolg van het ophouden van het internationaal toe ristisch verkeer) beschikbaar zou zijn om zulk een nieuwe taak direct op zich te nemen. MINISTERS MET Hr Ms TROMP IN DEN STORM. Wegens het zware weer den steven gekeerd. Gisterochtend kwart over 10 is Hr Ms „Tromp", die sinds Zaterdag j.l. aan de Parkkade te Rotterdam gemeerd lag, naar Den Helder vertrokken. Aan boord bevonden zich de Ministers van Alg. Zaken Dr H. Colijn, van Defen sie de heer J. J. C. van Dijk, ivan Kolo niën de heer G'h. J. I. M. Welter en van Financiën Mr J. A. de Wilde, die de reis tot Hoek van Holland zouden maken. In afwijking echter van het oorspron kelijke plan heeft de „Tromp" na aan komst in Hoek van Holland in verband met het zware weer den steven gekeerd en is in de richting Rotterdam terugge varen, waarbij1 de Ministers aan boord bleven. Mijnnardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. KINDERVERLAMMING. Te B o r s e 1 e doet zich een. geval van kinderverlamming voor bij een IV2 jarig kind in het gezin van L. De kleine, wier toestand niet ernstig is, wordt thuis verpleegd. Wereld Dierendag. Gisteravond werd ter gelegenheid van den Werelddierendag in bet Concertge bouw alhier de Krüger Wildtuinfilm ver toond. Namens de afd. Vlissingen der Vereen voor Dierenbescherming, heette dhr J. A. de Haas de niet-talrijk aanwezigen (de zaal was voor de helft bezet) welkom. De spreker van den avond, dhr G. Nieu- wenhuijzen, wees o.a. op zooveel honden leed dat nog te verzachten valt. Zoo zijn er in ons land nog 80.000 kettinghonden en 9000 trekhonden; welk een wreedheid geschiedt er niet ten opzichte van vogels, van groote dieren; hoe wreed is de vivi sectie, de jacht uit sportief oogpunt. Dierenbescherming behoort tot de ze delijke plicht van de menschheid. Spr. wees er op, dat de Schepper ook het dier in Zijn zorgende liefde heeft op genomen. Het Oude en Nieuwe Testament is vol van bewogenheid voor de dieren en vogels. In acht dagen tijd kwamen b.v. nog 26 stalbranden voor, waarbij honderden die ren omkwamen, die door het treffen van technische voorzieningen aan de stallin gen waarschijnlijk gered hadden kunnen worden. Spr. denkt aan de trekhonden- misère en wijst op het verkoopen van een denkuikens (woordjes) als speelgoed aan de kinderen. Dierenbescherming zal het leven van 'den mensch rijker ontplooien. Hierna werd de Krüger Wildtuinfilm vertoond. Benzina-laadstation. Onze stad is aan de Wilhelminastraat, naast het spoorweg-emplacement, een benzine-station rijker geworden, dat door den aannemer Van Gorp, onder architec tuur van den heer Van Houten (bureau Aretam) voor Gebr. de Baar is gebouwd Het station, dat door zijn bouwwijzo sterk de aandacht trekt, heeft een front van 30 m bij een diepte variëerend vati 7—12 m. Aan den voorkant bevinden zich aller lei Texato-apparaten als electrische ben zinepomp, oliepompen, gasolietank enz. en daarachter kantoor, wachtkamer, eta- lage-afdeeling en werkplaats. Het geheel maakt een kleurigen indruk. Het Roode Kruis. Maandagavond had onder leiding van dhr Ballegoyen de Jong een door de afd. Zuid-Beveland van het Roode Kruis uit geschreven vergadering plaats met afge vaardigden van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, den Ned. Ghr. Vrouwen bond en den Kath. Vrouwenbond. Indien onverhoopt een oorlog zou uit breken, dan zou het noodig zijn naast de twee bestaande ziekenhuizen nog twee noodziekenhuizen in te richten voor licht gewonden en herstellenden, met in totaal 500 bedden. Voor de verpleging van deze patiënten zullen ongeveer 150 verpleeg sters en helpsters beschikbaar moeten zijn en nu beeft het Roode Kruis de hulp van bovengenoemde Vrouwenbonden ingeroe pen om de noodige vrijwilligsters te krij gen. Dr Dikkenberg heeft zich beschik baar gesteld voor het geven van een cur sus, die naar gehoopt wordt binnenkort een aanvang zal nemen. De politie maakte proces-verbaal op tegen de fa. T., in de Voorstad, daar deze, nu haar pand wordt verbouwd, niet de noodige maatregelen trof om voorbijgan gers voor eventueel gevaar te waar schuwen. D'e collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f41,51 op. „Tegenwoordige buitengewone omstandigheden" niet meer aanwezig. Naar het „Hbld" verneemt, stelt de Regeering zich op het standpunt, dal zij van de machtigingswetten, welke de Eer ste en Tweede Kamer verleden Donder dag in spoedvergadering hebben aan vaard, geen gebruik meer kan maken. Als aanleiding voor de bevoegdheden wel ke in die wetten werden verleend, golden de „tegenwoordige buitengewone omstan digheden". Nu die omstandigheden zijn weggevallen, zal er niet anders geschie den, dan dat de Regeering de wetten zonder dat zij worden toegepast zal laten liggen, tot dat de expiratie-datum van den eersten Maart 1939, welke op verzoek van de Tweede Kamer in de wets ontwerpen was vastgelegd, is ingetreden. Iets anders is het natuurlijk met het wetsontwerp betreffende de „Voedselvoor ziening in tijden van oorlog, oorlogsge vaar of andere buitengewone omstandig heden of voorbereiding daarvan", dat al reeds in de zitting van 1937'38 was in gediend. Hier zijn de bevoegdheden niet van de „tegenwoordige buitengewone om standigheden" afhankelijk gesteld. De re geering zal dus van deze haar verstrek te machtiging in verband met voorraad- vorming voor oorlogstijd wel gebruik kun nen maken. Wat tenslotte de credieten van 100 en 20 miliioen gulden, voor dekking van de kosten, respectievelijk van het onder de wapenen roepen van dienstplichtigen en uitgaven in dit verband van voorraden betreft, spreekt het vanzelf, dat daarvoor tenminste voor het eerste doel reeds uitgaven zijn gedaan. Maar hierbij kan men opmerken, dat in de Toelichting na drukkelijk vermeld staat, dat de regee ring over het toegestane bedrag slechts „naar behoefte" zal kunnen beschikken en dat van 't aangevraagde crediet slechts gebruik zal worden gemaakt voor zoover dit, in verband met de omstandigheden door de regeering noodzakelijk en in hel belang van het land zal worden geoor deeld. Hansweert. De goederenboot „Rijn Schelde 13" op weg van Duitschland naar Antwerpen kreeg op de Rijn ma- chineschadë. De heer M. Bartels, rijksklerk ten kantore van den ontvanger der directe belastingen enz. alhier wordt met in gang van 16 October a.s. overgeplaatst naar Wernhout. Het motorschip „Sappemeer 2", schipper Schot, is door het stormweer te Gorishoek op een dam geslagen. Later is het schip met een kapot roer vlotge- ëleept en te St. Maartensdijk binnenge bracht. Kruiningen. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de gemeente raad. Afwezig met kennisgeving dhrn de Bat en v. Hootegem, zonder kennisgeving afwezig dhr de Groof. Het adres 'van de onderwijzersorganisaties inzake verlaging der leerlingensc'haal, wordt voor kennis geving aangenomen. Dhr Burkunk was voor adhaesiebetuiging, doch het is nu toch mosterd na den maaltijd. Een verzoek van te werk gestelden uit Kruiningen aan de Veerhaven, waarin deze verzoeken een toeslag op het uur loon van 25 pet. daar de Vlissingers op dit werk 50 pet. krijgen, geeft den voor zitter aanleiding om te zeggen, dat het basis uurloon te Kruiningen 22 cent en in Vlissingen 33 cent is. B. en W. geven toe dat dit niet prettig is, doch de Vlis singers zijn langer in touw door de verre reis en wonen ook wel duurder, doch het verschil in verdienste met het particuliere bedrijf is niet groot. Daarom kan het loon niet verhoogd worden. Ook de inspecteur voelt niet voor verhooging uurloon. Dhr Witte zegt, dat deze verhouding niet opgaat. Gewoon werk wordt tegen woordig in werkverschaffing verricht. Spr. wijst er ook op dat wachtweken ge maakt moeten worden door sommigen. Ook dhr Burkunk wil uitgesproken zien, dat deze verhouding zoo niet deugt. Ook dhr Verijzer heeft zijn bezwaren tegen het loonverschil. De voorzitter ontraadt om aan te drin gen op verhooging uurloon. Dit kan niet en men maakt de menschen onnoodig blij. Wel willen B. en W. probeeren b.v. de wachtweek te doen 'vervallen. Dit wordt 'goedgevonden. Een verzoek van 6 bewoners van het eindje in de Ronde om de mogelijkheid van electriciteit in hun buurt wordt be sproken. De voorzitter zegt dat de kos ten f 1200 bedragen, de P.Z.E.M. eisöht 13 pet. garantie of f 156. B. en W. vragen zich af of de aangeslotenen aan deze ga rantie komen zullen, doch hopen dat als de kabel ligt meerderen zullen aansluiten. Zij stellen daarom schoorvoetend voor aan het verzoek te voldoen. Zonder hoof delijke stemming goedgevonden. De 'voorloopige vaststelling der reke ning der gemeente 1937 heeft plaats. In komsten f 156573.04, uitgaven f 156283,83 met een batig saldo van f289.18. Even eens wordt de rekening 1937 van bet Burg. Armbestuur goedgekeurd. Ont vangsten f 20677.07, uitgaven f 19038.74, batig saldo f 638.96. Goedgevonden wordt een verlicht en verwarmd lokaal beschikbaar te stellen voor een te hemden tuinbouwcursus en ook voor een te houden plantenziektébe- strijdingscursus. Aan B. P. Burkunk en J. Kousemaker wordt een steun van f25 per jaar 'ver leend ter tegemoetkoming in de vervoer kosten van 'hun kind voor het bezoeken der U.L.O.-school te Goes. Bij de wijzigingen welke in de gemeen- tegrooting 1938 \Vbrden voorgesteld zegt de voorzitter, dat deze door G. S. zijn aangebracht nadat B. en W. geconfereerd hebben met G. S. Hierbij is wel één en ander bereikt, doch al onze wenschen zijn niet ingewilligd. O.a. zal het eenige amb tenaren wel niet meevallen. Dhr Burkunk is het niet eens met de verlaging voor de hoofden Bewaarscholen. De voorzitter zegt, dat de argumenten van G. S. sterk waren en daar niet aan te tornen viel, f 1000 per jaar stond vast. De wijzigingen worden noode goedgevonden. Aangeboden wordt de gemeen tebegroo ting voor 1939. De voorzitter zegt, dat deze begrooting er iets beter uitziet dan de voorgaande, en begint zonder een nadeelig saldo. Bij de rondvraag informeert dhr Bur kunk naar de barbiers. Dte voorzitter zal dit schriftelijk beantwoorden. Ook vraagt spreker wat B. en W. met de onbewoon- baarverklaarde woningen doen. De voorzitter zegt, dat de Raad be sloot tot onbewoonbaarverklaring van de woningen bewoond door W. Hamelink en P. 'v. Hekken. De termijn is verstreken. De raad heeft a gezegd, we moeten deze zaak nu verder oplossen. P. v. Hekken is alleen en kan in bet tehuis Avondlicht. W. Hamelink kan in een andere woning, B. en W. zijn besloten het raadsbesluit uit te voeren. Dhr Burkunk meent dat Hamelink geen woning zal vastkrijgen. Hij kan toch niet op straat vertoeven. Dhr Witte zegt dat de gemeente verplicht is voor een woning te zorgen. De voorzitter zegt dat als Hamelink ernstig probeert hij' wel een woning hu ren kan, B. en W. zullen naar bevind van zaken 'handelen. Dhr D'ek wijst op den slechten toestand van den ouden grintweg. De voorzitter zegt, dat vorig jaar er een heele karwei aan gedaan is, en er weinig of geen verkeer meer over plaats heeft, doch B. en W. zullen hun aandacht er aan schenken. Daarna slui ting. Oostkapelle. Bliksem ingesla gen. Tijdens een kort maar hevig onwe- der, dat Zondagnacht boven deze ge meente woedde, sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer J. J. De schade beperkte zich tot eenige gebroken dakpannen. Westkapelle. Tegen de water leiding. Dinsdagavond werd alhier een openbare vergadering gehouden, welke uitgeschreven was door een comité van actie tegen mogelijke plannen van het gemeentebestuur tot aansluiting aan de waterleiding. Een 50-tal personen was aanwezig. De voorz. van het comité, de beer P. Wes- terbeke deelde mede wat de kosten voor deze gemeente zouden bedragen en welke de tarieven zullen zijn voor de verschil lende perceelen. Algemeen was men van oordeel, dat de kosten voor het meerendeel der bevol king te hoog waren, zoodat men het goed achtte een adres aan den Raad te zen den, inhoudende een verzoek een even tueel plan tot aansluiting af te wijzen. Een der aanwezigen meende evenwel te mogen opmerken, dat de Raad wel geen besluit zal nemen om tot aanslui ting over te gaan, tenzij dat een groot deel van de bewoners blijk geeft voor aansluiting te zijn. Daarop werd dan ook besloten een dergelijk adres niet aan den Raad te zenden, maar handtee- keningen te verzamelen van voor- en te genstanders van een waterleiding. Domburg. De storm van Woensdag is ook bier niet voorbijgegaan zonder spo ren na te laten. Een schoorsteen in de Noordstraat woei omver op het dak van de buren. Op Villa Ewoud viel een halve kruin van een der boomen op het dak, terwijl in de laan van Westbove ook een zeer zware tak was neergevallen. Bij een der villa's op den Noordweg is een gat in het dak gewaaid. De Oranjevereeniging 'heeft alhier Dinsdag een filmdag georganiseerd. De film ter gelegenheid van het 40-jarig re- geeringsjubileum vervaardigd „40 jaren" is driemaal voor een volle zaal vertoond, 's Middags voor de kinderen en 's avonds tweemaal voor de leden. Nieuw en St. Joosland. De tentoonstel ling uitgaande van de afd. Arnemuiden- Nieuw en St. Joosland van het Ned. Bij belgenootschap werd Dinsdag in de C'hr. School alhier geopend. Ds Burger, Ned. Herv. Pred. alhier, sprak een openings woord naar aanleiding van de gelijkenis van den Zaaier. Hierna werd het tentoon gestelde bezichtigd. Vooral ook de inzen ding Oude Bijbels uit deze gemeente trok zeer de aandacht. Ds Scholing, Geref. Pred. te Arnemuiden, sprak een slot woord over het werk van het Ned. Bijbel Genootschap in Ned. en Ned.-Indië. D'e tentoonstelling is ook heden en morgenavond geopend. Tolea Met ingang van 16 dezer is de ambtenaar der belasting en accijns alhier, de heer M. Braam, overgeplaatst bij den stationsdienst invoerrechten te Roosen daal'. Poortvliet. De Bazaar voor de vereeni- ging van ziekenhuisverpleging is een groot succes geworden. Zaterdagavond waren er plm. 1000. bezoekers, zoodat de lokalen prop vol waren. Verschillende personen moesten onverrichter zake terug

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2