MIDDENSTANDSBELANGEN w f\\ Middenstanders Korte Kerkstraat 5, GOES. ff l\ -~<f i V"® P=A f. v Radioprogramma. Het Vrouwenhoekje Adviezen van den Middenstandsraad. De vestigings- eisohen. Het rijksinkoopbureau. De overheidsinstel lingen zullen zelf plaatselijk hun inkoopen moeten kunnen doen. Denkt aan Uw Handelskennis. Billijke vlugge opleiding voor het Middenstandsdiploma. I. 0. M. De zwerftochten van Kees. Er zijn nog betrekkelijk veel midden standers, die voor organisatie weinig ge voelen en die daardoor ook voor de vruchten van de organisatie niet de belangstelling hebben, die ze verdienen. Wij denken hierbij o.a. aan den Mid denstandsraad, 'n lichaam tot stand gekomen door de samenwerking van de drie middenstandsbonden, dat voor het middenstandsleven van niet geringe be- teekenis is. Een volgend maal hopen we omtrent het ontstaan en de werkzaamheden van den Middenstandsraad een en ander mee- te deelen. Vandaag willen we op enkele werkzaamheden van dezen Raad de aan dacht vestigen. Vestigingseischen. Hij heeft den Minister van Economi sche Zaken van advies gediend inzake concepten van algemeene maatregelen van bestuur tot het stellen van vestigings eischen ingevolge de Vestigingswet-Klein bedrijf voor den kantoorboekhan del en den kantoor machinehan- d e 1, het schoenherstellersbe- drijf, de maatschoenmakerij, de schoenmakerij en de schoen winkeliers. Voorts heeft de Raad voorstellen gedaan en in voorbereiding tot het uitvaardigen van tijdelijke vestigingsverbo den voor onderscheidene takken van détailhandel of ambacht. De ervaring heeft aangetoond, dat na het uitvaardi gen van zulk een tijdelijk verbod zeer talrijke aanvragen inkomen van belang hebbenden, die den Minister vergunning tot vestiging verzoeken. Elk der belang hebbenden wordt in verband hiermede persoonlijk aan het Departement gehoord en ongeveer de helft van de aanvragen komt voor inwilliging in aanmerking. Teneinde te voorkomen, dat in de behan deling van de aanvragen opstopping ont staat, waardoor veler belangen zouden worden geschaad, houdt de Raad geregeld nauwe voeling met het Departement ten aanzien van den stand van zaken en doet hij slechts voorstellen tot het uit vaardigen van nieuwe tijdelijke vesti gingsverboden, wanneer is aan te nemen, dat binnen betrekkelijk korten tijd aan de voorstellen gevolg gegeven zal kun nen worden. Ook voor de Kamers van Koophandel en Fabrieken is het gewenscht, dat vesti gingseischen niet holder de bolder voor allerlei branches worden vastgesteld. Ook deze Kamers moeten het werk aankun nen en mogen er niet onder bedolven raken. Rijksinkoopbureau. Het Rijksinkoopbureau stelt zich ten doel het verkrijgen van besparing op de rijksinkoopen, welk doel het tracht te bereiken door stelselmatige cen tralisatie van inkoopen en combinatie van orders van plaatselijke rijksinstellin gen. Het schakelt met uitzondering van inkoopen tot een bepaald bedrag voor be paalde branches, principiëel de in- koopbevoegdheid van de plaat- selijke instanties uit en schakelt daarmee voor de bediening der rijksinstel lingen principiëel ook uit de functie in de distributie van den plaatselijken dé tailhandel en diens normale belooning. De Raad heeft den Minister van Finan ciën verzocht de doelstelling en de func tie van het Rijksinkoopbureau in dier voege te wijzigen, dat het bureau zich voortaan onthoudt van centrali satie van inkoopen en combi natie van orders en uitsluitend tot taak krijgt het uitoefenen van toezicht op prijs en kwali teit der door plaatselijke instanties aan te schaffen goederen. In dezen gedachten- gang zou het bureau dan belast worden met het samenstellen en regelmatig her zien van prijscouranten in overleg met de organisaties der betrokken fabrikanten, grossiers en détailhandelaren, waarbij met een normale vergoeding voor de dé tailhandel rekening worde gehouden. De overheidsdiensten zullen dan zelf plaatselijk hun inkoo pen kunnen doen tegen de in de prijscourant genoemde prijzen. Naar het oordeel van den Raad is de Rijksoverheid in sociaal opzicht met haar inkooppoli- tiek op den verkeerden weg, als zij den plaatselijken détailhandel niet, voor zoover zulks mogelijk is, volwaardig inschakelt. Immers, de staat en zijn or ganen hebben tot taak het welzijn van de volksgemeenschap te behartigen en te bevorderen. Dit welzijn wordt mede, en zelfs in belangrijke mate, bepaald door een doeltreffend sociale geleding des volks. Een doeltreffende sociale geleding des volks impliceert de aanwezigheid van een breeden, gezonden, zelfstandigen mid denstand. Bijgevolg behoort het ook tot de taak van den staat en zijn organen als ver zorgers van het algemeen welzijn om de instandhouding van een breeden, gezon den en zelfstandigen middenstand te be vorderen. Centrale inkoop door de gemeenten. Een commissie uit den Raad heeft op haar verzoek een onderhoud gehad met het Bestuur van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten naar aanlei ding van het voornemen der vereeniging om den centralen inkoop van verschil lende goederen ten behoeve van de ge meenten ter hand te nemen of uit te breiden. Bij dit onderhoud heeft de com missie de wenschelijkheid betoogd, dat bij deze inkoopen zoowel de fabrikanten en de grossiers als de détailhandel zul len ingeschakeld worden en heeft zij uit eengezet, dat het naar haar meening principiëel onjuist is, wan neer de vereeniging zelf als grossier optreedt, die de gemeen ten in staat stelt bij haar hare inkoopen te doen, ook al wordt bij de distributie de plaatselijke détailhandel ingeschakeld. In het antwoord van de vereeniging, hetwelk mededeelt, dat zooveel mogelijk met de door den Raad geuite wenschen zal worden rekening gehouden, wordt er o.m. op gewezen, dat de vereeniging met de Federatie van Vereenigingen voor den Kantoorboekhandel een overeenkomst heeft getroffen, welke ten doel heeft om de georganiseerde en erkende kantoor boekhandelaren in te schakelen. Gebleken is, dat de Federatie deze over eenkomst heeft aangegaan, die inderdaad voor den plaatselijken détailhandel van beteekenis is, maar dat zij toch de over eenkomst principiëel onjuist acht. Ook zij staat op het standpunt, dat het wenschelijk is, dat de kantoorboekhandel niet van het Inkoopbureau van de Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten de door de gemeenten benoodigde goede ren ter distributie ontvangt, doch deze zelf bij fabrikanten of groothandelaren inkoopt. Zulk een regeling is evenwel niet mogelijk gebleken, doordien van de fabrikanten en groothandelaren geen medewerking is te verwachten tot het treffen van een overeenkomst, waarbij zij zich verbinden niet rechtstreeks aan de gemeenten te leveren. D'eze hou ding heeft tot gevolg, dat thans een paar groothandelaren leveranciers van het In koopbureau worden, nagenoeg zonder winstmarge, maar alle anderen worden uitgeschakeld. Wij verwachten, dat het optreden van den Raad door alle middenstanders met instemming zal worden begroet. tuur, waarvoor het slachtoffer nog steeds onder medische behandeling is. Toen S. door de politie werd gehoord bleek hij zoodanig onder den invloed van drank te verkeeren, dat hij niet ia staat moest worden geacht zijn auto naar be- hooren te besturen. 'S. had zich gisteren als verdacht van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel, voor de Rechtbank te verantwoor den. Verdachte was verschenen en hij werd rechtskundig bijgestaan door Mr B. J. de Rechter, advocaat te Hulst. De getuige, Dr P. J. N. de Gier, arts te Hulst, verklaarde, dat een collega van hem oordeelde, dat het slachtoffer wel voor 50 pet. invalide is. Hij zal zijn werk niet meer kunnen doen. Verdachte, ondervraagd, zegt geen aan merkingen te hebben op de getuigenver klaringen. Hij was in Graauw geweest en had daar bier gedronken. Hij heeft van de aanrijding niets bemerkt en weet zich ook niets te herinneren. [Do Officier van Justitie zegt, dat ver dachte als een dronkaard bekend staat. Het bewijs wettig en overtuigend bewezen achtende, eischt hij 6 maanden gevange nisstraf en ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te 'besturen voor des tijd vaa. .1 jaar. D'e verdediger van verdachte is van oor deel, dat een voorwaardelijke straf mei bijzondere voorwaarden zeker meer wen schelijk is. L. F. v. d. B., 32 jaar, verzekerings agent te Hoofdplaat, thans in voorarrest, had zich te verantwoorden wegens ver duistering. Hij zou zich n.l. in 1936 en 1938 wederrechtelijk hebben toegeëigend eenige geldsbedragen, die hij van zekere vrouw van Dalen had ontvangen om af te dragen aan zekere Leenhouts. D'e Officier van justitie eischte 3 mnd. gev. straf met aftrek van voorarrest. J. S., 43 jaar, scheepsbevrachter te Wemeldinge, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens het door misleiding en door het verschaf fen van inlichtingen opzettelijk uitlokken van een overtreding der Wet op de Even redige vrachtverdeeling, werd veroordeeld tot een geldboete van fSOO of 1 maand hechtenis. Eisch: bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. —i W. K., 29 jaar, beurtschipper, wo nende te Breskens, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Oostburg, waarbij hij we gens overtreding van de Wet op de Even- TEGEN PRIJSOPDRIJVING EN HAMSTEREN. De wetten worden toch af gekondigd. Naar wij vernemen, zullen de wetten tegen prijsopdrij ving en hamsteren, ondanks de opklaring van den inter nationalen toestand, heden toch worden afgekondigd. Er wordt weliswaar momen teel niet meer gehamsterd, doch de Regeering vindt het gewenscht, de wetten achter de hand te hebben. Tegen hen, die in de afge- loopen dagen voorraden heb ben ingeslagen, zal vermoede lijk niet worden opgetreden. Zij hebben door de onnoodige extra-uitgaven en de kans op bederf der goederen zich zelf reeds genoeg gestraftl -/T,, IJl..11.Al .i - 13. Eindelijk vertrok de boot, en Kees zag langzaam de haven van Vlissingen uit het gezicht verdwijlnen. Kees genoot; langzaam stoomden ze langs de Belgische kust. Die meeuwen, daar had Kees veel schik in. Hij had een paar boterhammetjes bij zich, en daar hij wat trek had gekregen, was hij er wat gaan oppeuzelen, waarbij hij de ranke vlugge dieren af en toe een brokje toewierp. 14. Kees genoot met volle teugen van zijn eerste zeereis. Wat voelde hij zich groot. Wat zouden zijn vriendjes wel denken, als zij hem hier op dit prachtige zeekasteel zagen staan. In gedachten kruiste 'hij zijn armen over elkaar. Zijn gedachten namen een hooge vlucht. Rassenkeuze wintergranen. Er hebben te Roosendaal en te Leeu warden bijeenkomsten plaats gehad van proefnemers en practici, die druk be zocht waren en waar geanimeerde be sprekingen werden gehouden over de dit jaar met de verschillende rassen verkre gen resultaten. Daarin vindt prof. Broe- kema aanleiding nog eenige aanvullende mededeelingen te doen. Wat betreft de w i n t e r g e r s t, wordt de opklimmende tendenz van Vo gels Agaer niet als van blijvenden aard geacht: de iets tragere groei en de iets mindere, zij! het zeer voldoende zaad- kwaliteit zullen de verdere verbreiding remmen. Van de nieuwe gersten verdienen de Belgische Escourgeons als productie-ty pen alle aandacht; Mahndorfer Victoria kan met voorzichtigheid beproefd wor den, waar men een vroeg-ras met kort stroo wenscht (b.v. als dekvrucht) en dan speciaal op niet te rijke gronden. Van de tarwes blijven voor de klei streken na de nieuwe rassen Jubilé en Bersée het meest aanbevelenswaardig, doch Alba en Vilmorin 27 mogen gerust in één adem genoemd worden en even tueel ook Picardie en Wilma. Doch men vergete de harde les van Joncquois niet! De kwaliteit van Bersée werd bij' de be sprekingen niet geroemd, de stevigheid van stroo betwijfeld en de wintervastheid persé gewantrouwd. In al deze opzichten verdient Jubilé vertrouwen, ofschoon de marktkwaliteit die van Juliana niet evenaart. Van de witzadige Alba is de kwaliteit, naast andere goede eigen schappen goed; Vilmorin is de eeni ge van alle baktarwes, die tevens een goede handelskwaliteit bezit. Wilima bezit een uitmuntende markt kwaliteit, doch het oordeel over dit ras loopt nog wat uiteen. Naast de winter vastheid, die niet te veel vertrouwen zou verdienen, lijkt ook de stevigheid niet te groot; maar het is een mooi ras. Van het oude sortiment is het practijk- oordeel over Carsten V in het Noorden gunstiger dan uit de proefveldcijfers blijkt; maar het mag noch te dicht, noch te geil staan. Het waagstuk Juliana. WilhelminaImperial hangt verder af van den persoonlijken smaak dar telers, redige vrachtverdeeling, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. hech tenis, Eisch: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. Rechtbank te Middelburg. J. A., 31 jaar, koopman te Middelburg, thans in voorarrest, verdacht van dief stal van 18 kippen ten nadeele van A. Bostelaar te Soeburg. Uitspraak: 6 mnd. gev. straf met aftrek voorarrest. A. L. R., 35 jaar, schipper te Rotter dam, verdacht van mishandeling en we- derspannigheid tegen de politie te Mid delburg op 28 Mei l.l.Uitspraak: 6 mnd. gev. straf. Overtr. Motor- en Rijwielwet: M. G., 63 jaar, zonder 'beroep te Noordgouwe. Ver nietiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 1 of 1 d. L. J. V. D., 27 jaar, chauffeur te Ros malen. Bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep en veroordeeling tot een geldboete van f 3 of 3 d. en toewijzing civiele vordering wegens geleden schade tot een bedrag van f 38,50. Overtreding Arbeidswet: W. J. M. K., 37 jaar, bestuurder der N. V. Konings wegenbouw te Oss. In twee .appèlzaken, ieder vrijspraak met vernietiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. A. J. G., 29 jaar, bakker te Vlissingen. Bevestiging van het vonnis, waarvan hoo ger beroep en veroordeeling tot een geld boete van f 10 of 5 d. Overtreding verordening tot het weren van inbreuken op natuurschoon in Zee land: G. B., 65 jaar, kunstschilder te Zou- telande. Bevestiging vonnis, waarvan hoo ger beroep. Vrijspraak. Overtreding Drankwet: G. G. C. F., 29 jaar, caféhouder te Kruiningen. Bevesti ging van het vonnis, waarvan hooger be roep en veroordeeling tot een geldboete va,ii f 10 of 5 d. met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen flesschen met sterken drank. waarbij Imperial de zwaarste gronden voor zich opeischt, Wilhelmina desnoods genoegen neemt met het minst geschikte tarweland en Juliana de groote middel moot neemt. En wat de zandtarwes be treft: West-Brabant geeft nog geen kamp met Prins Hendrik, ondanks de mus- schenschade, waaraan ze blootstaat, we gens de geschikte lengte van het vol doend stevige stroo en de buitengewoon goede korrelkwaliteit, al zijn Carsten V, Trifolmin en Invicta daar productiever. (N. R. G.) Maandag 3 October 1938. HILVERSUM I. 1875 en 301.M. NGRV- Uitz. 8.00 Schriftl. en medit. 8.15 Ber., gram. 9.300.45 Gelukw. 9.45 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 Ghr. Lectuur. 11.30 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Or gel. 1.30 Gram. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gram. 3.00 Keukenwenken. 3,303.55 Gram. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Gram. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gram. 6.30 Vragen uur. 7.00 Ber. 7.15 Vervolg vragenuur. 7.45 Reportage, ev. gram. 8.00 Ber. ANP, Herh. SOS-Ber. 8.15 Accordeonensemble. 9.00 Causerie „Leiden ontzet Holland ge red". 9.30 Arnh. Orkestvereen. m.m.v. so liste. 9.50 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Verv. concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 en 11.5012.00 Gram. HILVERSUM II. 415.5 M. Algem. Progr. verz, door de AVRO. 8.00 Gram. (Om 8.15 Ber.). 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.45 Deel. 11.15 Orgel en viool. 12.00 Gram. 12.15 Ber., hierna: het AVRO-Aeolian-or- kest (opn.). 1.00 Ensemble Jetty Cantor. 1.45 Gram. 2.15 Verv. Jetty Cantor. 3.00 Deel. 3.30 Omroeporkest. 4.30 Gram. 5.30 Het Renova-kwintet. 6.15 Solistenconcert. 7.00 AVRO-orkest. 7.30 Causerie over stra tosfeertochten. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 AVRO-Amusementsorkest, m.m.v. soliste. 9.00 Chansons met piano. 9.25 Omroep orkest, m. soliste. 10.30 Damm. hierna gram. 11.00 Ber. ANP, hierna Bert van Dinteren's ensemble. 11.0012.00 Gram. Geen vroolijke melodie, In bet pas verschenen Onderwijsver slag, wordt een uitgebreid rapport gege ven over den toestand van ons onderwijs gedurende het jaar 1937. Het is helaas geen vroolijke melodie, welke ons uit dit Onderwijsverslag tegenklinkt voor wat het vraagstuk van de schooltucht betreft. De inspectrice te Tilburg zegt b.v.: zoo als de zaken nu staan, zijn de onderwij zers machteloos. En ze voegt er ter illu stratie aan toe, dat er ouders zijn, die bij eenig wangedrag weigeren hun kinderen strafwerk te laten maken. Dezelfde klacht wordt ook in andere onderdeelen van het rapport beluisterd, zoo in dat gedeelte, dat afkomstig is van den inspecteur te Maastricht, die een heele reeks van frap pante staaltjes geeft, waarin de ernst van het probleem duidelijk belicht wordt. Deze inspecteur verhaalt zelfs van kinderen, die, wanneer zij voor straf moeten nablij ven, door de ouders zelf, brutaalweg uit school worden gehaald. De inspecteur te Helmond teekent den toestand in nog donkerder kleuren, waar hij dieper tot de kern van het vraagstuk doordringt. „D'e geest van onverschillig heid tegenover het gezag is ook de school binnengevaren. Conflicten, als strafweige- ring, wegloopen, openlijk verzet, kwamen daardoor veel meer voor dan vroeger en daarbij staan de ouders thans veelal naast de kinderen." D'e geest van onverschilligheid tegen over het gezag ziedaar de bron, waar uit alles opgekomen is. Die bron ligt bui ten de school, maar wat zij voortbrengt, dringt nu al meer de school binnen. Er is volgens dezen inspecteur toeneming van het aantal conflicten, waaruit dit ont breken van eerbied voor het gezag blijkt. En het bedenkelijke is daarbij, dat de ouders thans veelal naast de kinderen staan. Déze inspecteur wijst voor die toene mende onverschilligheid voor het gezag mede als oorzaak de crisis aan. Me nig ouder wordt onverschillig voor het gezag, zoowel voor zijn eigen gezag als dat van anderen en de oorzaak daarvan is voor velen de maatschappelijke ellende, waarin de crisis hem heeft gebracht. „Er is een heele klasse van menschen, die zich als het ware instinctief tegen elk gezag weren en die mentaliteit is op vele kin deren overgeslagen. Enkele recepten. Hors d'oevre. Gebruik een Hors d'oevre-schotel met zes vakjes of schik op een grooten schotel zes gelijke kleine schaaltjes of schelpen. Leg in het eerste schaaltje 1 ons gepelde garnalen op een dun onderlaag je van frissche slablaadjes, garneer dit schaaltje met versche mayon naise, waarover wat, gehakte peterselie wordt gestrooid. Vul een tweede schaaltje met dun uitgesneden makreel (1 ons), eveneens op een ondergrond van sla neer gelegd. Gebruik 't derde voor zes hardge kookte gehalveerde eieren, spuit op ieder ei een nopje mayonnaise en maak het schaaltje af met een omranding van to- matenplakjes, die met wat peper en zout zijn bestrooid. Schik op het vierde schaaltje een bosje radijs zoo, dat de kleine groene blaadjes, die bij het schoon maken niet zijn weggenomen, alle in één richting wijzen. Voltooi het geheel, door van het laatste schaaltje de helft te ge bruiken voor twaalf stukjes geroosterd brood en de andere helft te vullen met ongeveer 75 gram boter (hetzij gespoten of in vorm van halletjes). Rijstevla. 2 ons bloem, 40 gram sui ker, 80 gram boter, 50 gram gist en een weinig melk. D'e bereiding is als volgt: Maak een kuiltje in de bloem, plaats daarin de gist, de suiker, de melk en de boter. Kneed alles dooreen, rol het deeg uit en bedek den bodem van een spring vorm met het deeg, plaats dit hij de kachel om te rijzen en bedek het vervol gens met rijstebrij, die niet al te droog maar ook niet te nat mag zijn. Bestrijk het vulsel met geklopt ei en laat alles in den oven gaar worden. Men kan een dergelijke vla ook vullen met gestoofde vruchten. In dit geval wordt een gedeelte van het deeg achterge houden. Nadat men de rest op de boven beschreven manier heeft laten rijzen, be dekt men het met de vruchten, snijdt het achter gehouden deeg in reepen en legt die er over heen, waarna het geheel even eens met geklopt ei wordt bestreken. (Hbld.) Jachtschotel van groenten (4 pers.). 1 kg. snijboonen, 1 pond toma ten, 1 stuk boter, 1 groote ui, 1 pond aardappelen, peterselie, selderij, zout, 2 a 3 theelepels Maggi's Aroma, 1 eetlepel bloem. Smelt de boter, voeg hierbij de zeer fijn gehakte ui en gehakte peterselie, laat ze even bakken, maar niet bruin worden, doe er vervolgens de in stukken gesneden tomaten bij, de gesnipperde snijboonen, de in schijfjes gesneden rauwe aardappe len, L. water, 1 theeleel zout en de Maggi's Aroma. Laat alles zachtjes uur koken. Roer een eetlepel bloem glad met een beetje water, doe ze daarna, on der voorzichtig roeren hij de jachtschotel. Roer er voor het opdienen wat fijnge hakte peterselie door. Uit dë modebladen. In het Octobernummer brengt „Beyer's Mode für Alle" een aardige verrassing voor alle lezeressen. Er is een prijs vraag uitgeschreven onder het motto: „Welk is het meestgevraagde model?" De redactie wil n.l. gaarne weten, welke Beyer modellen in Nederland het meest in den smaak vallen en heeft daarom f 500 aan prijzen (die grootendeels in geld uitgekeerd worden) beschikbaar ge steld voor de deelneemsters. De prijsver- deeling zal in de St. Nicolaasweek plaats vinden. Hiervoor zal onder de dames ze ker veel animo zijn. Gemakkelijk is deze prijsvraag echter niet, want wanneer wij het Octobernum mer doorzien, bemerken we al gauw, dat ,Mode für Alle" weer een uitgelezen col lectie modellen brengt. Daar zijn b.v. smaakvolle middagjurken van soepele wollen stof gegarneerd met z.g. reliefstiksels. Dan is er een pagina met de onmisbare blouses en rokken; we vinden pittige blousjes, in sprekende kleu ren afgebeeld. Bij de rokken is vanzelf sprekend de zoo moderne plooirok niet vergeten! Ook kunnen we verschillende modellen tot een leuke jurk combineeren. Voor de jeugd is er een bladzijde aar dige 'herfstkleeding, terwijl de volgende pagina ons verrast met de buitengewoon charmante lingerie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6