DE ZEEUW SPIERPIJNEN KLOÜSTERBALSEM TWSitiüE BLAD HET KIND VAN TREFUSA Uit de Provincie Wat er deze week voorviel Nieuwe Werkfondswerken. Rechtszaken DE NIEUWE HEFFING OP DE HUREN VAN 2 7o. FEUILLETON AKKER'S VAN ZATERDAG 1 OCTOBER 1938, Nr 1. In de Millioenennota is, zooals bekend, aangekondigd de heffing van een Natio nale Inkomsten- en Winstbelasting van 2 pet., welke zooveel mogelijk bij de bron zal worden geheven. De heffing „bij de bron" heeft bij vele huiseigenaren de vrees gewekt, dat de 2 pet. zou worden geheven van de bruto huur, hetgeen voor de huiseigenaren een onevenredig zwaarderen druk zou mee brengen dan voor de andere belasting plichtigen. Immers, terwijl loonen en sa larissen doorgaans geheel netto-inkom sten zijn, zijn de huren dit geenszins, daar exploitatiekosten, rente van hypotheken enz. een aanmerkelijk deel van de bruto- huur opeisohen. 'De resteerende werkelijke netto-huurinkomsten zouden derhalve be langrijk zwaarder dan andere inkomsten- catagoriën worden getroffen, indien de heffing van 2 pet. berekend zou worden van de bruto-huur. De door ons ingewonnen inlichtingen schijnen echter voor de huiseigenaren een minder somber aspect te openen, zegt de „N. R. Crt". Voor zoover wij konden vaststellen ligt 'het in de bedoeling der betrokken autoriteiten wier onderzoek echter nog niet is beëindigd o m te trachten zoover mogelijk te komen tot een vaststelling van een netto -1. uur als ba sis van de voorgenomen heffing, d. w. z. na aftrek van bepaalde kosten, rente van schulden e. d. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Dat zou je toch heusch niet zeggen, zoo merkte iemand dezer dagen op, dat er in onze nette stad, met zooveel nette men- sohen, zeer nette burgermenschen zelfs, nog zooveel onmaatschappelijke hamste raars zijn. (Was het wel werkelijk zoo erg? zoo vroeg ik. Inderdaad, zoo verzekerde men mij, er is hier geweldig veel gehamsterd. Het kwaad nam hier al een vrij grooten om vang aan. Dat bleek ook wel hieruit, dat er zelfs een waarschuwing van het Ge meentebestuur moest uitgaan. Een waar schuwing met een bedreiging. Dat iemand in alle stilte een onnoodig grooten voorraad van levensmiddelen gaat opdoen, wordt niet alleen met den minder vleienden naam van hamsteren betiteld, maar hij handelt zeer onmaat schappelijk tegenover vele van zijn mede mensehen en maakt de zorgen voor de regeering onnoodig zwaarder. Steekt de regeering een stok tusschen de beenen, zooals vader Goljjn het zei. De naam is minder vleiend zei ik. Waarom? Wel de hamster is een bruin achtig, plomp, kortstaartig knaagdier met zwarten buik en wangzakken, zoo las ik in een eneyclopaedie. De wangzakken ge bruikt dit dier om daarmee veldvruchten en graan naar haar hol te brengen, waar haar wintervoorraden worden opgeslagen. Terwijl ik deze letteren zit te schrijven hebben mijn overbezorgde hamsterende medeburgers reden om met beschaamde kaken naar hun haastig ingeslagen voor raden te zien en kunnen zij: er over naden ken, hoe zij meewerkten aan de ontwrich ting van ons maatschappelijk leven. Niet iedereen heeft de noodige kalmte bewaard. Onze Gemeenteraad is in de meest spannende uren van deze week rustig aan het werk gebleven. En is toch niet heel consequent geweest. door S. K. BOOKING. 59.) —o— In de kamer beneden haar, hoorde zij zwak het geluid van een mannenstem, en toch scheen dat haar zenuwen weldadig aan te doen. Zij zou wel naar beneden heb ben willen gaan om zich in het gesprek te mengen. Het gebeurde zoo zelden dat een heer de predikanten natuurlijk uitge zonderd op Groenoever een bezoek bracht, dat zij het onbeleefd vond er zelf niet bij te komen. En bovendien was Ed ward Trefusa altijd heel vriendelijk jegens haar geweest. Het was dwaas hem niet te willen zien. Een tijdje later hoorde zij: zijn stem in de gang, en dit bracht de kleur op haar wangen terug, en deed haar hart sneller kloppen. „Hij gaat nu weg", zei ze tot zichzelf; „en ik wil hem niet zien. Ik weet dat het beter is als ik het niet doe. Ik zal hem ontwijken tot ik over die zwakke dwaas heid heen ben. Misschien denkt hij, dat ik werkelijk ziek ben, of mij over iets verstoord gevoel. Maar het doet er niets toe, wat hij denkt. Hij zal wel nooit ach ter de waarheid komen en dat is een Er was een schrijven van 23 Juli 1938 van het Nederlandsche Comité der Inter- 1 nationale Vredescampagne, houdende ver zoek instemming te willen betuigen met een adres aan H. M. de Koningin gericht, waarin haar werd verzocht de regeerin gen van alle volken uit te noodigen tot deelneming aan een op korten termijn uit de schrijven Derde Vredesconferentie, B. en W. hadden daarover een prae-ad- vies. Keurig gemotiveerd afwijzend. Het Comité werkt ongetwijfeld met nobele be doelingen. Dat waardeeren wij zeer, zoo schreven B. en W. En wij moeten alles doen, wat in ons vermogen is,alles doen wat binnen mensehelijk bereik ligt, om een internationalen verdelgingskrijg te voorkomen. Maar wij' moeten er toch ook onze oogen niet voor sluiten, zoo gingen B. en W. in hun advies van 10 Augustus 1.1. verder, dat de internationale politieke verhoudin gen dermate verward en ingewikkeld zijn, dat het voor niet-ingewijden, zooals de raden toch ongetwijfeld zijn, onmogelijk valt te beoordeelen of op dit ©ogenblik be paalde stappen, practised en doeltreffend resultaat zullen kunnen opleveren. Laten we dit nu maar, zoo luidde het advies, èn aan H. M. de Koningin, èn naast haar, aan de regeering overlaten. Iedereen was het hiermee eens. En de Raad 'hield zich daarmee aan hetgeen des Raads is. Er was ook nog een ander adres. De Onderwijzers-organisaties hebben aan de Regeering het verzoek gericht, de leerlingenschalen te verlagen. Dat is hun goed recht. En wiji voelen daar wel voor. Eh de leden der Regeering zullen er persoonlijk ook wel voor voelen, denk ik. De zaak is herhaaldelijk ter bevoegder plaatse (in de Staten-Generaal) aan de orde gesteld. De Regeering heeft gespro ken. En gezegd: nu kan het nog niet. De onderwijzers-organisaties hebben nu evenwel aan alle Gemeentebesturen ge vraagd, adhaesie te betuigen. En vele ge meentebesturen hebben reeds gezegd, daar doen we niet aan mee. Dat is ons werk niet. Bovendien, alle Nederlandsche Ge meentebesturen kunnen weten, hoe moei lijk het voor de Regeering is, de eindjes aan elkaar te knoopen. En voort®, dit is ■een zaak van de Rijkswetgeving. In plaats1 van te adviseeren: Laten de raden 'hier buiten blijven, adviseerde ons college van B. en W.: Laten we adhaesie betuigen. (Een minderheid in het college was van tegenovergesteld gevoelen.) Het is een zaak van zoo'n groot algemeen be lang, die we moeten begunstigen. Dit advies was dus precies 'het tegen gestelde van het advies over de Vredes conferentie. Want het werken voor den vrede is toch zeker van niet minder groot belang. De raad heeft met links tegen rechts bet advies van B. en W. opgevolgd. De 'heeren van rechts Waren niet bang, zooals iemand opperde, maar zagen zeer juist, wat wel en wat niet tot 's raads taak behoort. En de grenzen precies zien en ook te eerbiedigen is in onze dagen al veel waard. Groetend, STENTOR. INVOERING WINTERTIJD. Vannacht gaat de wintertijd in. Men zette dus vanavond vóór het naar bed gaan de uurwerken een uur achter uit. Men neme er verder nota van, dat morgen de nieuwe dienstregelingen op treinen, trams, booten en bussen ingaan. Naar den Wieringermeer. De namen der Zeeuwen die een boer derij in den Wieringermeer hebben ge pacht zijn: L. Burgers, Vud-Vosmeer; C. A. Krijger, Rilland; A. F. de Milliano, Waterlandkerkje; P. Minderhoud, Bor- sele; J. G. Onderdijk, Kolijnsplaat; J. F. M. van Wesemael, Nieuw-Namen en H. A. v. d. Zande, Kolijnsplaat. troost. Daar gaat hij weg. Ik zou hem kunnen zien als ik uit het raam keek. Dat mag ik toch wel doen. Neen, ik doe het niet. Ik wil mij zelf van die dwaas heid genezen, het moge kosten wat het wil", en zij sloot haar oogen en vouwde haar handen vast samen, en zat doodstil. Twee dagen later maakte juffrouw Jans die aan het venster stond, plotseling de de opmerking: „De jonker schijnt tegenwoordig veel drukker met zijn bezigheden te zijn dan vroeger. Dit is nu de derde maal van deze week, dat hij te paard langs komt." „Is hij vanmiddag voorbij gereden?" vroeg Dorothee zonder van haar werk op te kijken. „Hij ging daar juist voorbij. Zag je niet, dat ik voor hem boog?" „Neen tante, ik keek niet in uw rich ting." „Hij schijnt iedereen op te merken. Hij lijkt niets op zijn grootvader." Dorothee antwoordde niet, maar eeni- ge minuten later ging zij naar haar ka mer, zette haar hoed op en ging alleen uit. „Hij zal den geheelen verderen middag wel uitblijven", overlegde zij bij zichzelf, „en ik zal dus veilig een bezoek op het paviljoen kunnen brengen." En die ver onderstelling bleek juist te zijn. Mona was opgetogen toen zij haar zag en zijn dwaalden den heelen middag door worden veroorzaakt door icherpe ver giftige atoffen, die zich ln Uw spieren hebben vastgezet en daar ontsteking, Elin, zwelling en atljfheld veroorzaken, ■aat dadelijk een groote pot Akker's Kloosterbaisem halen en laat U drie maal per dag flink daarmede wrijven. Kloosterbalsem bevat geneeskrachtige aromatische stoffen, die diep ln de weefsels doordringen en daar hun gene zende en afleidende werking uitoefenen op de ontstoken pijnlijke spieren. De vergiftige stoffen, die zich ln Uw spie ren hebben vastgezet, worden opgelost. Ge ruikt als 't ware de geneeskracht en na elke wrijving voelt Ge de werking. Ongeëvenaard als wrljfmiddel bij spit, rheumatiek, splerverrekklngen, stram heid, kneuzingen, Ischias, pijnlijke spieren Per pot van 25 GOES. Jubileum A. Cappon. Dinsdag j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Cappon, hoofdambtenaar der Z.L.M., in dienst trad bij deze Mij. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Vervolg verslag Raadsver gadering van Donderdag 1.1. Behandeling gemeente-begrooting 1938. Dhr Buitenhuis sprak zij!n blijdschap er over uit, dat B. en W. met een begroo ting konden komen, waarop geen belas- tingverhooging voorkomt. Toch maant hij tot een voorzichtig financieel beleid. Den post druk- en bindwerk zou dhr Buitenhuis willen besnoeien. Volgens den voorzitter is dat niet mogelijk. Dhr Lankester vindt het bedrag voor onderhoud van de woning van den ge meentesecretaris hoog. Ook hierop kan echter niet bezuinigd worden, daar deze woning geschilderd moet worden. Dhr Buitenhuis merkt op dat de ge meentereiniging meer gaat kosten, ter wijl dhr Lankester bij den betreffenden post een lans breekt voor de verfraaiing van het Marktveld. De voorzitter vindt het onderhoud voldoende. Thans ziet het er minder mooi uit omdat er tegenwoordig met wa gens over gereden wordt, teneinde water te kunnen putten uit den vijiver. iWeth. Straub zou wel iets voor ver fraaiing over hebben, wanneer er werke lijk iets moois van te maken zou zijn. On der de hoornen, die hij' in geen geval wil missen, wil echter niets groeien. De voorzitter zegt dhr Lankester toe, dat een en ander de aandacht van B. en W. zal hebben. Dhr Buitenhuis vraagt vervolgens of het vervolgonderwijs wel voldoende wordt geapprecieerd. De voorz. zegt, dat de be langstelling in den vorigen winter behoorlijk geweest is. Op een vraag van den heer Lankester zegt de voorz. dat de muziektent opge knapt moet worden, hetgeen f 98 zal kosten. Bij den post „ondersteuning van werk- loozen" dringt dhr Blomaard er op aan, het bedrag voor kolentoeslag te verhoo- gen met f 100 (raming f 200). Hij' wil thans niet voorstellen een vaste kolen- toeslag te verstrekken. De voorz. oppert hiertegen enkele be zwaren, en adviseert om af te wachten hoe dezen winter de stand der werkloos heid zal zijin. De post zou dan later al tijd nog verhoogd kunnen worden. Dhr Lankester stelt voor den post te verhoogen met f 100. Dit voorstel wordt met 4 tegen 3 st. verworpen. Vóór: dhrn Straub, Blomaard en Lankester. De begrooting wordt daarna z.h.st. vastgesteld. het park. Dorothee was heel bedaard, maar Mona was vol leven en opgewekt heid en babbelde onophoudelijk. Edwards verjaardag zou de eerste week in October gevierd worden en dan zou er feest op Pendormic plaats hebben. „Grootvader wilde, dat wij dan ook zou den trouwen", zei Mona met een heel zwak blosje. „Maar mama wil daar niet van hooren. Zij heeft liever, dat wij in ieder geval tot Nieuwjaar wachten." „Weet je, ik zie ook niet in waarom wij zoo gauw zouden trouwen. Ik ben nu heel gelukkig, en ik zie Ted juist genoeg." „Zoo?" vroeg Dorothee met eenige ver rassing in haar stem. „Ja. Om de waarheid te zeggen, vind ik hem soms wel wat vervelend. Weet je, hij wil met mij over dingen praten waar ik niets geen verstand van heb. Ik probeer ze te begrijpen en ik houd mij of ik er belang in stel, maar het is soms erg vermoeiend." „Zoo?" vroeg Dorothee opnieuw. „Geloof je niet, dat jij het ook vervelend zoudt vinden als jij in mijn plaats was?" vroeg Mona lachend. „Ik weet niet ik weet niet en daarna hield zij eensklaps op. „Wat weet je niet?" vroeg Mona na een pauze. „Wel, ik geloof niet, dat wij in derge lijke gevallen voor een ander kunnen Als we er ons toe zetten een kort over zicht te geven van de fel bewogen laatste week van September 1938, dan valt ons ■dat niet gemakkelijk. Er is ia deze week ontzaggelijk veel gebeurd, het was er een van groote angst en ongekende spanning, de oorlog was heel, héél dicht bij het was slechts een kwestie van een paar uur meer zoodat we zonder overdrijving kunnen zeggen, dat het een historische week was, waarover nog zeer lang zal gesproken en geschreven worden. Maar een regelmatig, gedétailleerd overzicht van alle plaats gehad hebbende gebeurte nissen te geven, is buitengewoon moeilijk. De indrukken zijn zóó talrijk, dat de een den ander als bet ware verdringt. Het begon Maandagavond met een als altijd felle rede van Hitler, die de gespan nen verhouding nog moeilijker maakte. Men kon opnieuw constateeren, dat se dert fascisten en natienaal-socialisten aan het bewind zijn gekomen, de bescha ving er niet op vooruit gegaan is. Mon vraagt zich af, hoe het eene staatshoofd (Hitier) het andere (Bsnasj) zóó durft en kan behandelen! Tot dusverre heeft laatstgenoemde op de persoonlijke beleedigingen, welke hem van Duitsohe regeeringszijde werden aan gedaan, wijselijk in het geheel niet gerea geerd. Hitler hadi met deze „fijne" rede zijn laatste woord gesproken. De kans voor bemiddeling was aan anderen. De fatale datum (1 October) bleef gehandhaafd. Engeland had intusschen aan Tsjecho Slowijkije doen weten, dat het de regee ring te Praag niet langer kon advi seeren niet te mobiliseeren. Engelsohe en Fransche ministers hadden Zondag weer te Londen geconfereerd, met het resultaat, dat men wel het memorandum (beter ge zegd ultimatum) van Hitler naar Praag zou doorzenden, maar zonder aanbeveling om het aan te nemen. Men ging wel &c- coord met de voorstellen van Berchtesga- den hoe ingrijpend die ook reeds voor Tsjecho Slowakije waren maar niet met die van Godesberg. Met spanning vroeg men zich af: Zóu Hitier de geweldige verantwoordelijkheid van een oorlog op zich nemen alleen om dat verschil tusschen de voorstellen van Berchtesgaden en Godesberg te bemachti gen? Men kon het niet gelooven, dat één Bruggen, raadhuizen, rioleering en een tunnel. Het Werkfonds heeft weer een aantal werken voorbereid, waaronder enkele zeer belangrijke. In de commissie, waarin het Werkfonds onderhandelt over de loonen, die bij1 de werken betaald zullen worden, met de arbeidersorganisaties, is overeen stemming bereikt over de volgende wer ken. Allereerst zal te Leeuwarden een brug werden vernieuwd. Het is de Wirdum- merpoortbrug, beter bekend als Beurs- brug, die al lang een verkeersopstakel vormt en dringend verbetering noodig bad. Dit werk kan thans worden uitge voerd. De som, die daarvoor noodig zal zijn, 'bedraagt f 178.000. Te Zevenbergen zullen rioleringswer ken aangelegd worden tot een bedrag van f 19.000. Voor Soeburg zal een raadhuis gebouwd worden voor f 46.200. Te Zwolle zal ook een brug vernieuwd worden en wel de Diezerpoortsbrug en dit werk zal f 139.000 kosten. Te Gilze Rijen zal tus- scheD Rijen en D'ongen de weg vernieuwd worden tot een bedrag van f22.000. Te Wervers hoof zal een raadhuisje voor f 22.000 gebouwd worden. Te Alkemade wordt de Dorpsweg verbeterd voor 38.600 gld. en te Zwijndrecht komt een spoor- wegtunnel in de ringdijk, die f 110.000 zal koeten. Bij de rondvraag zegt dhr Lankester dat het nog al eens voorkomt dat ver schillende straatlantaarns niet branden. De voorz. zal dit bespreken. Daarna ging de raad over in besloten zitting ter bespreking van het wetsont werp tot grenswijziging. antwoorden." „Neen, dat geloof ik ook niet. Maar jij bent zoo verstandig. Je weet veel van boeken, en ik ben maar een dom gansje, dat nergens iets van afweet. Maar ik zeg Edward altijd, dat hij genoeg weet voor hem en mij samen." Zoo praatte Mona vroolijk en ongedwon gen voort, terwijl Dorothee haar aanhoor de met een vragenden blik in de groote, bruine oogen. Edward ging dien middag na zijn terugkeer niet weer naar het paviljoen, wanneer hij dat gedaan had, zou hij er Dorothee nog gevonden hebben. Hij was niet in de stemming om Mona te ont moeten. Hij sloot zich op in de biblio theek en trachtte te lezen. Bijna een uur streed hij dapper, maar hij was rusteloos en te ellendig om ook maar de minste belangstelling te hebben in eenig onder werp. Hij sloot eindelijk het boek weer dicht met een slag, slingerde het op de tafel en begon het vertrek op en neer te loopen. Hij was dien middag uitge gaan in de hoop Dorothee te zien en was bitter teleurgesteld weer naar huis gegaan. Reeds meer dan een week was er verloopen sinds hij haar gezien had en hij gevoelde zich of hij het niet langer kon dragen. Het leven was, zonder nu en dan een blik op Dorothee, niet waard geleefd te worden. Toen hij den volgenden dag op het pa- normaal mensen dat zou willen oi durven. Maar de diep-ernstige rede van Cham berlain van Dinsdagavond liet weinig twijfel over. Er scbeen nauwelijks een weg meer open om den vrede te behouden. Was die er, dan zou de Engelsche pre mier voor de derde maal naar Hitier ge vlogen zijn. De militaire maatregelen werden intus schen intenser, Engeland en Frankrijk, België en anderen achtten zich genood zaakt om al het mogelijke te doen, tenein de op het ergste voorbereid te zijn. Veel was er, wat herinnerde aan de bange dagen van Augustus 1914. Woensdag scheen het Duitsche bevel tot den opmarsch gegeven te zullen wor den. Eerst ontkende de Duitsche pers dat op de gebruikelijke manier, maar later kon het moeilijk meer geloochend worden. Gode zij dank, is het onheil echter voor komen. Eén herhaald beroep van Cham- 'berlain op Mussolini had succes. Een vier- mogenbheden-oonferentie kon worden ge houden en leidde tot een oplossing. Er kon een besluit worden genomen, dat door allen werd onderteekend. Het is op dit oogenblik, nu nog niet alles volledig bekend is, heel moeilijk om over bet bereikte resultaat een welgefun- deerd oordeel te geven. Daarvoor zal later nog wel gelegenheid zijn. Nu past ons allereerst een danktoon jegens God den Heere, Die de gebeden, die zijn opgezonden, beeft willen verhooren en de wereld voor de onbeschrijfelijke oorlogsellende heeft willen bewaren. De nood heeft weer velen uitgedreven tot Hem, Dien zij anders zoo vaak vergeten. Ook voor onze Vorstin, onze Regeering en Volksvertegenwoordiging waren het zorgvolle dagen. Ook hier waren militaire voorzorgs maatregelen noodig ter bescherming van onze grenzen, al behoefde het gelukkig niet tot een mobilisatie van ons geheele leger te komen. '0'p zeer korten termijn werden tal van wetten ontworpen en aan genomen, die de regeering de noodige volmachten zouden geven om op militair en economisch gebied te kunnen optre den. En ook onze Minister-President richtte zich door middel van de radio tot ons volk, om het in te lichten, tot kalmte te manen en van verkeerde daden te ont houden. Opgelucht en dankbaar gaan we de nieuwe week in. Kapelle. De grenswijziging. Omtrent het wetsontwerp tot grenswij ziging der gemeenten KapelleWemel- dinge en Kattendijke deelt men ons mede, dat de wijziging dezelfde blijft als onlangs gemeld, met dien verstande, dat geen verrekening inzake overname weg Kattendijke, noch voor gronden Wemel- dinge zal plaats hehben. O'ok was de wensch van Kapelle dat de hofstede van B. Burger (Jonge Boomgaards) bij Ka pelle zou gevoegd worden. Door den heer Burger is destijds een verzoek gericht aan Ged. Staten om bij de gemeente Ka pelle te worden gevoegd. Hierop is afwij zend beschikt. D'eze hofstede zal dus aan Wemeldinge worden toegevoegd. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 30 September 1938. Op 16 Juli j.l., des avonds ongeveer 10 uur, reed zekere G. S., veekoopman, 44 jaar, wonende te St Jansteen, als be stuurder van een auto op den Steenschen dijk onder die gemeente. Doordat hij blijk baar over het voertuig geen meester was, bereed hij den weg zigzagsgewijs, dus hoogst onachtzaam, roekeloos en onvoor zichtig. Het gevolg daarvan was, dat hij op het rijwielpad dat langs dien weg is gelegen, den dienstgeleider der belastin gen, J. de M., die dat rijwielpad bereed in dezelfde richting als verdachte, zoodanig 'heeft aangereden, dat deze met zijn rij wiel kwam te vallen en daardoor licha melijk letsel bekwam, onder andere een hersenschudding met schedelbasisfrac- viljoen kwam, begon Mona dadelijk van Dorothee's bezoek te vertellen. „Was juffrouw Grey gisteren hier?" vroeg hij haastig. „Zeker. Waarom ben jij niet hier ge komen?" „Omdat ik een dwaas was", zei zijn hart. Zijn lippen verklaarden, dat hij bezigheden had gehad. „Je bent tegenwoordig ook altijd bezig", zei ze verwijtend. „Maar we hebben je gisterenmiddag niet gemist. Meisjes als wij hebben altijd zooveel te bespreken." „Was juffrouw Grey in een opgewekte stenhming? Sprak ze veel?" „Ik geloof wel. O, ja, dat moet ze wel hebben gedaan. We hebben als twee oude juffrouwen den geheelen middag gebab beld." „Dan is ze weer beter, veronderstel ik?" „Beter? Ze is niet ziek geweest voor zoover ik weet." „Ik dacht, dat zij het misschien geweest was. Ik heb haar in geruimen tijd niet gezien. Ze ging zeker weer vroeg naar huis?" „O, neen, ze is lang gebleven. Het was zeker acht uur voor zij wegging." Edward zei niets meer maar voelde des te meer en gedurende den overigen tijd, dat hij op het paviljoen bleef, ver veelde hij Mona niet met dingen, waar zij geen belang in stelde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5