Voor do jeugd. De werel Het oo Uit de Provincie Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Politieberichten. Radioprogramma. Rechtszaken EERST Overeen Gemeenteverslag. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Deze plaatjes met bij schriften wordendriemaal per week opgenomen. Door ze uit te knippen en in een schrift te plakken krijgt men op gemakkelijke wijze een interessant prentenboek. De zwerftochten van Kees, Een pr Ontruit onder B'g voorzitter zegt toe, dat B. en W. zullen trachten dezen post op den kapitaalsdienst gebracht te krijgen. B. en W. stelden voor geen algemeen gemeenteverslag meer te doen verschij nen. Wel willen zij de verslagen van de be drijven, gemeentewerken, reinigings- en ontsmettingsdienst en Vee- en Vleesch- keuringsdienst blijven uitgeven. Dhr Paul voelt niet veel voor dit voorstel. De Raadsleden hebben veel ge mak *Van dit verslag. Spr. wil in ieder geval de verslagen van financiën en van den schoolarts aan de Raadsleden toezen den bij de reeds door B. en W. genoemde. Dhr v. d. Fe 11 z heeft niet veel aan de gemeenteverslagen, omdat ze zoo laat verschijnen. Worden ze kleiner, dan ver schijnen ze wellicht eerder. Dhr Heemskerk dringt aan op vroeg verschijnen. Overigens zou Spr. het verslag noode missen. De voorzitter zegt den heer Paul het door hem gevraagde toe. B. en W. erkennen dat het verslag belangrijk vroe ger dient te verschijnen, willen de Raads leden er wat aan hebben bij de begroo ting. Zij zullen een spoediger verschij ning bevorderen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Wijziging regeling hooger beroep. B. en W. stellen voor in verband met de verandering van het Reglement Auto vervoer Personen wijziging aan te bren gen in de regeling van het beroep tegen weigering der huurauto- en taxi-ver gunningen, alsmede uitvoering toerwa- genritten. Z. h. st. aangenomen. Bijeenroeping Vredesconferentie. B. en W. stellen voor niet te voldoen aan het verzoek om instemming te betui gen met het adres van het Nederland- sche Comité der Internationale Vredes campagne aan H. M. de Koningin, waarin verzocht wordt de Regeeringen van alle volkeren uit te noodigen tot deel neming aan een op korten termijn uit te schrijven Derde Vredesconferentie. Dhr Heemskerk is het eens met de conclusie van B. en W., maar hun prae-advies bewijst te veel eer aan dit comité. De bedoelingen waardeert Spr. wel, maar eenig gewicht kan Spr. er niet aan toekennen. Die heeren moeten niet denken, dat zij het monopolie hebben van vredesbevordering. De voorzitter neemt het den ge meente-secretaris, die voorzitter is van de afd. van Volkenbond en Vrede, niet kwalijk, dat hij het prae-advies zoo redi geerde. (Gelach.) Het voorstel wordt sj.h.st. aangeno.- men. Brandgevaar. Burg. en Weth. stellen voor geen ontheffing te verleenen ten behoeve van J. Tissing en Gebr. Blanker, ten opzichte van de bepaling ter voorkoming van brandgevaar voor de garage Vlas- markt. In antwoord op een vraag van den heer Mondeel, zegt de voorzitter, dat er vele garages in de stad zijn, die niet aan de voorschriften tegen brandgevaar vol doen. Daarom zijn die garagehouders aangeschreven. Nu zijn er tal van be zwaarschriften ingekomen, In sommige gevallen is een conciliante houding mo gelijk. Maar de heeren Tissing en Blan ker beroepen zich op een onjuisten grond. Het gaat hier om een garage, waarboven menschen wonen, die niet anders dan door de garage het gebouw kunnen verlaten. Dhr Paul dringt er op aan hier voor al de hand aan de verordening te hou den. Het voorstel van B. en W. wordt z.hst. aangenomen. Vervoerkosten. B. en W. stelden voor aan A. van den Basse f 23.40 per jaar en P. Poppe een zelfde bedrag voor de .vervoerkosten van een kind, dat gaat op de school van de Ver. tot het verstrekken van L.O'. op Geref. grondslag te verstrekken en aan mevr. F. J. MurkKimmel de volledige reiskosten voor vervoer naar de R.-K. U.L.O.-school te Goes. Z. h. st. aangenomen. Conversie geldleening. De Raad gaat er mee accoord, dat de rente van een leening ad f 45.000 aan gegaan bij de Friesche Levensverzeke ring Mij. van 4 Yt op 3 Yt wordt gebracht. Beslissing bezwaarschrift straat belasting, Dé heeren Heemskerk en Mon deel wijzen er op, dat het eerste be zwaarschrift van één reclamant is afge wezen, omdat het te vroeg in kwam. Nu wil men het tweede afwijzen omdat het te laat is. Is er echter tusschen de be slissing op het eerste en de indiening van het tweede verzoekschrift wel een termijn geweest, om op tijd te zijn? Dhr Heems kerk wil zoo noodig de termijnen wijzi gen, om te voorkomen, dat er om formeele redenen geen recht te krijgen zou zijn. De voorzitter zegt overweging hiervan toe. Dit bezwaarschrift wordt op voorstel van den voorzitter aangehouden. De rondvraag levert niets op. Daarna sluiting. Toian. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig met ken nisgeving de heer W. Moelker. Na een uitvoerige uiteenzetting van Weth. v. d. Berge, wordt bosloten aan te sluiten bij en een overeenkomst te treffen met de N.V. Destructor N.C.B. te Son (N.-Br,). Dit be treft het ophalen en vernietigen van ge>- storven en afgekeurd vee en gedeelten hiervan. De rekeningen der gemeente en bedrij ven over 1937 worden vastgesteld als volgt: Gemeente: Gewone dienst ontvangsten f 192932,81, uitgaven f 184087,83, goed slot f8844,98. Kapitaalsdienst ontv. f95360,06, uitg. f88268,17, goed slot f7091,89. Algem. Armbestuur. Ontv. f 6439,64, uitg. f6381,17, goed slot f58,47. PotMeyersfonds. Ontv. f 830,24, uitg. f479,74. Goed slot f350,50. Brugbedrijf. Ontv. f79318,19, uitg. f63298,48. Goed slot f 16019,71. Woningbedrijf. Ontv. f2284, 60, uitg. f2194,24. Goed slot f90,36. Gasbedrijf. Ontvangsten f33019,42, uitg. f33436,75. Nadeelig slot f417,33. Hierna sluiting. Ondecr zeer groote belangstelling had gisteren de bijzetting in het familie graf plaats van den heer C. H. A. Stout- jesdijk. Aan het graf werd het woord gevoerd namens de suikerfabriek te Dinteloord door den heer W. Kakebeeke te Goes (voorzitter), namens de Z. L. M. door den secretaris Lr Dorst (de voorzitter Mr P. Dieleman was wegens zieikte niet tegenwoordig). Door den voorzitter van den Kring Tolen en St. Filipsland der Z. L. M. de heer Groenewege van St. Maartensdijk. Door de heeren Klompe en Wagemaker als voorzitter der Boe renleenbank en der Veilingsvereeniging, door den heer J. Bal als vriend, terwijl Ds Hage van Halsteren woorden van troost sprak tot de familie. De verschik lende sprekers gewaagden van het pio nierswerk door den overledene verricht als organisator en vertrouwensman in landhouwkringen. Namens de familie dankte een klein zoon de heer C. Stols voor de groote deelneming en laatste eer bewezen aan den overledene. Een groot laliantal kransen dekte de baar. Tengevolge van den gespannen in ternationalen toestand, staat momenteel de verzending van mosselen naar België geheel stil. Verschillende partijen zijn Woensdag teruggezonden omdat er geen afzet was. ZOUT WATER IN DEN POLDER WALCHEREN. Naar aanleiding van de opmerkingen van den heer Osté in de vergadering van den polder Walcheren over het zout zijn van water in de slooten, maakte men ons attent op een artikel van de hand van den heer P. L. Bolier, oud-hoofdopzich ter van den polder Walcheren in het nummer van het maandblad „de Zeeuw- scbe Polder" van 15 Jan. 1935, onder bovenstaand hoofd. Wij ontleenen daar aan het volgende: „Als bij langdurige droogte bijna alle slooten in den polder Walcheren droog liggen, gebeurt bet dikwijls, dat de boer 's avonds een sloot droog ziende, den volgenden ochtend daarin water vindt en bij onderzoek blijkt bet hem dan, dat dat water zout is. Hij is dan van meening, dat dit zoute water zeewater is en beschuldigt het per soneel van de uitwateringsluizen te Vere en te Vlissingen ervan de deuren dier sluizen in den nacht te hebben open ge zet, waardoor zeewater in den polder kon komen. Zonder in technische verklaringen te vervallen, dient toch hier wel uitdruk kelijk verklaard te worden, dat de sluis deuren geheel uit zichzelf werken (auto matisch), dat zij precies sluiten op tijd om het zeewater te beletten in den pol der te stroomen. Menschenkrachten noch paardenkrachten kunnen daarin veran dering brengen. Trachten daarin verandering te bren gen, zoodat het zeewater in den polder zou kunnen stroomen, is een zoo gevaar lijk experiment, dat niet één polderbe stuur zich daaraan zal durven wagen. Maar hoe komt dan dat zout water in den polder? De heer Bolier wijst er dan op, dat de geologische (aardlaagkundige) toe stand van Zeeland aantoont, dat er o.a. een laag zanid van verscheidene meters dikte in den bodem voorkomt en het is deze laag, die in onze provincie een groote rol speelt. Dit zoowel op het ge bied der gevaarlijke dijfcvallen als op dat bij het voorkomen van zout water dat in de slooten terecht komt. „De Zeeuwsche stroomen aldus ver volgt het artikel doorsnijden op vele plaatsen de bedoelde laag grofzand en zoo is het niet te verwonderen, dat dit grofzand met water verzadigd is, gevoed door die stroomen. Het water ini die zandlaag staat dus in gemeenschap met het zee- of buitenwa ter, hoewel men hier volstrekt niet aan communiceerende vaten mag denken. Het grondwater gaat ook gelijk het zee water (niet gelijktijdig) op en neer. Dit blijkt volgens schrijver ook uit een 40 jaar geleden ingesteld onderzoek. Bij toen genomen waarnemingen bleek duide lijk, dat het grondwater onder den in vloed van het zeewater rijist en daalt. Als nu de slooten aldus de heer Bolier droog liggen, is het niet te verwonderen, dat het grondwater hij eenigszins hoogen vloed huiten, rijst tot boven den bodem dier slooten, want als men een reeks waarnemingen deed, zou men zien, dat bij hoogen buiten-water stand ook een hooge grondwaterstand 11. Te Vlissingen was het einddoel van hun spoorreis gekomen. Daar zouden zij op de boot stappen, die hun naar Engeland zou varen. Voor het reclame-biljet van de Stoomvaart-Mij., welke den dienst tusschen Vlissingen en Folkestone onderhoudt, bleven zij! beiden even staan kijken. 12. Jongens wat een knaap van een boot was het, die Kees naar Engeland zou bren gen. Haj raakte niet uitgekeken. Op de mooie ruime dekken stonden overal stoelen, waar op men gedurende de reis fijn kon zitten. Kees had geen oogen genoeg om alles op te nemen en hij vroeg zijn vader honderd uit. voorkomt. De laag, die het meest weer stand biedt aan het opdringen van het grondwater, is wel de vaste veen- of der- rielaag. Daarom verdient het wellicht overweging, om verzouting van het pol derwater tegen te gaan, biji het graven en verdiepen van watergangen deze veenlaag zooveel mogelijk te ontzien. Spr. hoopte, met dit opstel de beweringen, dal- de sluisdeuren „stilletjes" open worden gezet, naar het rijk der fabelen te hebben verwezen. De kinderverlamming. Te Groot-Ammers is een geval van kin derverlamming geconstateerd bij een 28- jarige vrouw. In verscheidene Twentsche plaatsen doen zich weer gevallen van kinderver lamming voor. Zoo zijn te Almelo twee gevallen geconstateerd bij kinderen van drie jaar in twee verschillende gezinnen. Beide gevallen zijn van lichten aard. Ook in Midden-Overijssel doen zich ge vallen voor. Zoo wordt uit Avereest een geval gemeld bij een jongen van negen jaar. In de week van 18 tot en met 24 Sep tember zijn 'hier te lande 30 gevallen van kinderverlamming voorgekomen, tegen 54 in de daaraan voorafgaande week en 59 in de week daarvoor. De gemeenten, waar meer dan een geval voorkwam, wa ren Enschede, Groningen, Gouda, Rot terdam, Arnhem en Meerlo (L.), welke alle twee gevallen noteerden. Echtelijk drama te Kerkrade. Vrouw gedood Gisterennacht heeft in Oud-Ehren- stein te Kerkrade een drama plaats gevonden. Ten huize van zijn schoon ouders woont daar in een bijbouw van het voormalig kasteel de ge huwde mijnwerker W. G. Om half twee is hij thuis gekomen van zijn werk. In den nacht hoorde de zoon van de familie V., bij wie het echtpaar G. inwoont, een gil. Hij snelde naar de slaapkamer en zag, dat het beddegoed smeulde en de kamer vol rook stond. Zijn zuster lag be wusteloos voor het bed. Hiji droeg haar snel naar de keuken, doch de levens geesten bleken reeds geweken te zijn. Hij waarschuwde de politie. Ook de gemeentearts verscheen spoedig ter plaat se. De vrouw had vrij onbeduidende brandwondjes aan gelaat en handen. De doodsoorzaak is echter niet aan brand wonden te wijten. Vermoedelijk is de vrouw gewurgd. De commissaris van po litie heeft het lijk in beslag genomen. Het is naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. Het slachtoffer was 25 jaar oud en moeder van twee kinderen. De dader is 26 jaar. Hij is gearresteerd. Hij staat ongunstig bekend. Moordaanslag door een meisje te Utrecht. In het p.ar'k „Oog en Al" te Utrecht heeft zich gisteravond een liefdesdrama afgespeeld. Een 19-jari.ge jongedame had eenigen tijd verkeering gehad met een eveneens LLLjarigon jongeman. Met deze verkeering boterde het niet erg, zoodat het al spoe dig tut een breuk kwam. Toch had tus schen de vroegere gelieven gisteravond om een of andere reden nog een ont moeting plaats in het park „Oog en Al". Het kwam hierbij tusschen hen tot een hoogloopende ruzie, waarbij de jonge dame den jongeman met een scherp voor werp, een mes of een schaar, een diepen steek in den buik toebracht. De jonge man 'zag nog kans een politiepost te be reiken, waar hem de eerste -geneeskundige hulp is verleend. Later is hij overgebracht naar het ziekenhuis, waar terstond ope ratief is ingegrepen. Voor zijn leven wordt gevreesd. De daderes is gearresteerd. Meisje voor de oogen van haar vader verdronken. Gister middag klommen twee meisjes van 7 en 8 jaar -over de schutting van „Het Zomer- bad" te Alkmaar, waar zij gingen pootjes baden. Zij geraakten daarbij in een die pen kuil. Op hun hulpgeroep kwam de concierge van het nabijgelegen sportpark toeloopen. Hij zag een der meisjes boven drijven en sprong onmiddellijk te water. Het gelukte hem het oudste meisje op het droge te brengen. Inmiddels had1 de man ook het tweede kind zien drijven. Het mocht hem evenwel niet gelukken, dit meisje te redden. Twee jongelui, die te hulp waren geschoten, slaagden er eivenwel in, ook deze drenkeling aan den kant te brengen. Tot groote ontsteltenis bleek het het 7-jarige dochtertje van den concierge te zijn. Dadelijk paste men kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgeesten bleken geweken. 'Ongeluk in een kazerne. Gistermiddag is in de infanteriekazerne 'te Amersfoort een ernstig ongeval ge beurd. Bij het 16e regiment infanterie liet een dienstplichtig soldaat aan enkele kameraden de weiking van zijn pistool zien. Plotseling ging het vuurwapen af en de kogel trof den 26-jarigen dienst plichtigen soldaat Drost uit Utrecht in den rechterpols. De achter Drost staande soldaat Van Dam werd eveneens door den kogel aan zijn hand gewond. Beid'e slachtoffers zijn naar het militaire hos pitaal te Amersfoort vervoerd. Tuinbouwtentoonstelling te Zieriksee. Onder groote belangstelling is gister middag de groote tuinbouwtentoonstel ling te Zieriksee geopend. Nadat de voorzitter van de organisee- rende vereeniging van oud-leerlingen van den tuinbouwwintercursus, de heer A. DL Constandse, woorden van welkom had gericht tot den inspecteur van den tuinbouw e.n het tuinbouwonderwijs, den beer A. W. v. d. Plassche, eere-voorzit- ter van genoemde vereeniging, de leden van de comité's en verdere genoodigden, sprak de voorzitter van de tentoonstel lingscommissie, de heer G. J. Romijn te Zieriksee, een rede uit. Nadat ook de waarnemende burgemeester van Zierik see, de weth. J. Catshoek, zijn bewonde ring had uitgesproken voor de wijze waarop de oud-leerlingen deze expositie tot stand hadden gebracht, opende de heer v. d. Plassche de tentoonstelling. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van po litie te Middelburg des Dinsd'ag, Don derdags en Zaterdags, van 6 tot 8 uur n.m.Dop van auto-oliereservoir, hee- ren-regenjas, kinderschoentje, ceintuur, ring met sleuteltje, kosteloos rijwiel-be- lastingmebk, portemonnaie met inhoud, medaille duivensport. Bij vinders: speelgoedbeertje, C. Kruijs- se, Veersche weg 181; kettinkje, Form, Markt 5; medaille wandelsport, M. A. Varik, Oude Kerkstraat 4; sleutel, P. Roe leven, Jasmijnstraat 46; paar dameshand schoenen, Van Oers, Lange Giststraat 9; fietspomp, A. J. Venteville, Veersche sin gel 136; rijwielbelastingmerk, Wisse, Veersche weg 53; rand behangselpapier, P. Schou, Pijpstraat 29; japonband, Ver- hage, Groote Abeele 2, Soeburg; thee doeken, J. C. Pattenier, St. Pieterstraat 9; fluit, A. Bernard, Hendrikstraat 10; actentasch met inhoud, A. de Leeuw, Oud-Arnemuid. pad 72; koperen gewicht, G. Davidse, Schroeweg 35; portemonnaie met inhoud, Greta Back, Veersche singel 92; |i]ijwieltaschje, Cornelisse, Veersche singel 160; huissleutel, L. Hiebels, Roos- terstraat 1; strengen touw, M. Barendse, Veersche weg 21; kinderlooptuigje, A. v. d. Broecke, Cittérstraat A 61, St. Lau rens; rijwielbelastingmeik, P. v. d. Pin, Veersche weg 169; fluit, J. J. van Aart- sen, St. Pieterstraat 27; vulpotlood, W. Arnoldus, Brakstraat 31; radiatordop, K. Mulder, Vliss. Wagenplein 11; duopedaal, C. Jacobse, Spanjaardstraat 15; rokken, J. P. Gillissen, Bastion 47; oorbelletje, E. Groosman, K. Delft 26; zakmes, A. Kroon, Beddewijkstraat 13; rijwielbelas tingmerk, J. Peene, Bijltje 8; kmdertasch- je, M. Leijnse, Molenwater 17; tortelduif, Lorier, Veersche singel 174; rijwielbelas tingmerk, Moens, Segeerssiingel 34, auto- wieldop, A. Pijpe, Schroeweg 19. Indien bij een der vinders voorwer pen worden afgehaald, geve men daar van terstond kennis aan het Bureau van Politie. i moest voor den kantonrechter te Hilver sum verschijnen. Daar hoorde hij zich tot f 25 boete veroordeelen. Gisteren stond hij in hooger beroep voor de Amsterdam- sche rechtbank terecht, waar de melkbuer met het verweer kwam, dat niet hij doch zijn knecht water biji de melk gedaan bal Niet om hem te helpen, maar om hem in moeilijkheden te brengen, omdat hij, de knecht, een hekel aan verdachte heeft De knecht, die een niet al te slimmen indruk maakte, hield vol, dat de baas hom bevolen had, de waterkraan open te draaien. De officier van justitie vond de str.J opgelegd door den kantonrechter veel te laag. Spr. vorderde thans f750 boete, subs. 100 dagen hechtenis. Vonnis 11 October. Twaalf jaar wegens moord. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de strafzi; tegen een 40-jarigen man, woonachtig 's-Gravenhage thans te Rotterdam ged tineerd, die op 12 Mei j.l. de 40-jar. mejuffrouw H. J. van der Loo had moord. Deze moord was geschied in in winkelpand. Verdachte had zijn slacht offer door wurging om het leven in bracht, nadat hij op zijn huwelijkse to,- zoek een weigerend antwoord had ge'1 - gen. Tijdens de behandeling van de z A eisohte het O.M. 15 jaar gevangenisst' f. De rechtbank achtte het ten laste gele te bewezen en veroordeelde hem tot een vangenisstraf van twaalf jaar. Vrijdag 30 September 1938. HILVERSUM I. 1875 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO'. 9.00 VARA. 1' tfl VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. Om 8.16 Ber. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Gram. 11.00 Declam. 11.20 Orgel. 12.00 De Palladiana. Om 12.15 Ber. 12.45 Gram. 1.15 Het AVRO-Amu- sementsorkest. 2.00 Declam. 2.30 Het AVRO-Aeolianorkest. 3.00 Variété-pr r 4.005.00 Gram. 5.05 Voor de kinde i. 5.30 Orgel en gram. 6.30 Liter, causerie. 6.50 Gram. 7.00 Causerie „Opvoeding tot democratie". 7.20 Ber. ANP. 7.30 Repor tage. 8.00 Viool en piano. 8.30 „Oud-'lVs- tamentische landbouwvraagstukken in hedendaagsch licht", causerie. 9.00 „Syl via". 9.30 Gram. 10.00 „Esmeralda" en solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondw 11.00 Gram. 11.30 Jazzmuziek (gram.). 11.55—12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 en 415.5 M. Al gem. Progr., verzorgd door de KRO. 8.0O—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Bij- belscho causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO- Melod. en solist. 1.001.20 Gram. 2.00 Orgel. In de pauze: Gram. 3.00 Gram. 4.00 KRO-Orkest. 4.405.00 Gram. 6.4.V-1 6.00 Gram. 6.05 Verv. conc. 7.00 Ber 7.15 Causerie: „De luxe van de Romei nen". 7.35 Musica Catholica. 8.00 Ber ANP. 8.15 Ge var. vocaal en instrumen taal concert. 10.30 Ber. ANP. 10.46 John Kristel en zijn orkest. 11.20—12.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Zwakke tot matige, Z.-Oostelijke tot 1- Westelijke wind, in het zuid-oosten ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur, ove rigens zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk eenigen regen, later op klarend, iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 u.: Water in de melk. Een melkboer uit Kortenhoef had wa ter biji de melk gedaan. En niet weinig: ruim 38 procent van de melk bestond uit leidingwater. De keuringsdienst voor wa ren ontdekte het bedrog en de melkboer VRIJDAG 52e JAAR Uitgave: N. „Luctor et Ei het iureaux a n g 'ostrekening 44 Bijkantoor M i i J.J.HANO Y, Directeur - Hoof Dit nummer b I}e wereld hera Na dagen van de ontspanning g< De loodzware d volken gebukt gin met groote blijdsi mag worden gecoi logsgevaar geweke Het past ons n te danken dat Hij len verhooren, da koningen, de hart der volken heeft Europa voor den een nieuwen oorloj Onze dankbaarh tot de menschen, Gods hand den vr nen. Wij1 denken hier aan den Britschei Chamberlain, die proefd heeft gelate brengen en hem overmoed terug te Welk een zelf' terecht de „Nederl moeten betrachten, te gaan overlegger mede blijkbaar sch mogelijk was. Et Aan de schier is dan nu, Gode zi komen. De hoopvoll teren werd gekoeste God heeft de gebe van den vrede zijr verhooren en in Zi leid, dat de viermo te München tot ovei men. Het verl Voor de ochtend conferentie een aan Hitier reeds twee gt Mussolini, het eers schen Kufstein en half uur heeft gedu aankomst te Mtincl tegen elf uur een Prins Karei paleis, intrek heeft genome Daladier had in eerste onderhoud Dat gesprek was bi D'a'ladier heeft berlain van gedacht onderhoud verliep van vriendschap en Stand van gistermiddag 3 u.: 761. Licht op voor fietsers: Vrijdag 7 u. 24 min. Na aankomst per v in gezelschap van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6