Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. FIETSLICHT Finantiëele Berichten. Rechtszaken WALCHEREN. DE GESCHIEDENIS VAN OUDELANDE Tsjecho Slowakije wijst de eischen van Hitier volkomen en onvoorwaardelijk af. N.V. WILLEM VAN RIJN ;iek gebied weer aan- Middel- uitstekend winterpro- zijn mag. 'ergadering gehandeld bijslag als er een ver- lijlstra, Lid te spreken van het !igen kring, it politieke larvergade- is aan de voor Raad Maart een liepenhorst louden, en waarin de ntepolitiek Len. ag worden, provinciale rbeeld, dat prikkelen. raadzaal, voor het lunne gele, Ivormsteen, Iche roode ]lood, xnet aer burge- [lambrizee- landeld. In pks 4 uur Maat dat stookhok jprnuis had J tegen het |l vuur ge- der be- met em- Vanmorgen I aanrijding |lkaar een tfan tegen- heer Si- Itweg, op Plotseling Belgische jachtte nog lijden, met in de sloot )g door de [poedig ter {beenbreuk en ver len der in- |k gewond, pk in. |v a n den uitgenoo- ag, al het bnneerden, {or dhr P. der alhier, directeur jtelijke toe- Idahken op lecteur met lerwoon te Arnemuiden. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Gemeenteraad. Me degedeeld wordt dat het leerplan voor de openbare school alhier in dien zin is gewijzigd dat de toelating van leerlin gen in het vervolg op 1 April moet plaats hebben en niet meer op 1 Mei. Ingekomen is de jaarrekening van den Vleeschkeuringsdienst Middelburg, waar uit blijkt, dat over 1937 een saldo kan worden uitgekeerd aan deze gemeente van i 11,20. Daar in de vorige vergadering de stemmen staakten over het voorstel om een jaarlijksche subsidie te verleenen aan de afd. Zeeland van den Bijz. Vrijw. Landstorm, komt dit voorstel opnieuw in atemming en wordt met vier tegen drie stemmen verworpen. Voor de heeren Schuit, J. van Belzen en Polderdijk, te gen de heeren Franse, Puype, W. van Belzen en J. Janse. "Weth. Franse stelt voor om een subsi die te verleenen aan de plaatselijke afd. en wel f 2,50 per jaar. Dit voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Daar voor het pachten van het veer over het kanaal niemand heeft inge schreven (Kwekkeboom vraagt om het huis gratis te mogen bewonen) zal een nieuwe oproep gedaan worden. Thans komt ter tafel de begrooting 1939. Weth. Franse verheugt zich dat deze begrooting kan worden aangeboden zon der belastingverhooging. Ze staat in het teeken van meer zelfstandigheid der ge meente. Dhr Puype heeft bezwaar tegen het nieuwe stratenplan. De wijze van uitvoe ring zag hij gaarne anders en wel dat met de uitkomende keien uit de Molen straat niet de Zuidwal, maar de Veer- schen dijk zal vernieuwd worden. Er be staan bij B. en W. geen bezwaren dit over te nemen. Dhr W. van Belzen vraagt verhooging voor de oude bedeelden uit armenzorg. De voorz. antwoordt dat deze inge schrevenen ook nog andere inkomsten hebben, sommigen ouderdomsrente plus uitkeering van de Ned. Herv. Kerk. Dhr J. van Belzen vraagt de post ar menzorg groot f 1500 te verhoogen en deze te bestemmen voor de visschers, daar er van dezen post in 1937 maar f 23 is uitgekeerd. Weth. Schuit antwoordt, dat aan be hoeftige schippers in '37 z-eker maar f 23 is uitgekeerd. Dit is eigenlijk een ver heugend feit. De behoeftigen moeten ze ker gesteund worden, maar dat geschiedt natuurlijk eerst na bekomen gegevens. Deze waren van dien aard, dat volgens spr. verdere steun niet noodig was. Mocht echter blijken dat deze post te laag geraamd is, dan zal spr. niet schro men bij den raad opnieuw aan te klop pen. Dhr J. van Belzen zegt dat de uitkom sten zoo laag zijn. Dhr Schuit is bekend met den toe stand. De officieels gegevens wijzen an dera nit. Gemiddeld i3 door Economi sche Zaken per schipper f 500 en meer uitgekeerd, ook wel enkele van ruim f 600. Daarbij is nog f250 gedeeld voor de matrozen. Daar een schipper 4/7 van de netto besomming ontvangt, beteekent dit dat de schipper dus f 500f 600 aan steun en f 1000 voor zijn deel, is f 1500 f 1600, krijgt, Daar kan toch wel wat rente van betaald worden. Daar volgens Spr, verschillende niet te noemen prac- tijken gebezigd worden, zegt hij!, dat der gelijke schippers niet bij armenzorg on dergebracht worden. Dhr W. van Belzen zegt, dat hij nog geen f300 aan steun per jaar ontvangt en deze nog gedeeltelijk deelt met een of meer matrozen. Het komt den schip per niet toe den steun voor zich te hou den. Dhr Schuit zegt dat gezegdes van dhr van Belzen B. en W. moeten aansporen, de controle te verscherpen, want de ge gevens wijzen anders uit. Dhr W. van Belzen heeft zelfs nu reeds over acht maanden al ruim f300 ontvangen. Spr. blijft echter zijn standpunt handhaven en zegt geen steun of armenzorg te zul len geven waar zulks niet noodig is. Verder vraagt dhr J. van Belzen naar den post bestemd voor den voorwerker bij de werfkverschaffing. Spr. vraagt of dit niet kan geschieden door een werk- looze, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. De begrooting 1939 wordt met alge- meene stemmen goedgekeurd en wel voor den gewonen dienst met f 111.957,57 en voor den kapitaaldienst met f 9.297,40. Goedgekeurd wordt de beschikbaar stelling van een bedrag per leerling aan de bijz, school volgens art. 55 bis en 101 der L.O.-wet en wel f 8.46 of totaal f 1209,78. Ook gaat de raad accoord met de heffing van 75 opcenten Gemeente fondsbelasting voor het dienstjaar 1939 —1940. Idem öm de loopende geldleenin- gen te verlagen op een rente van 4 pet. Het verkrijgbaar stellen van drinkwa ter voor Kleverskerke ad 35 ct. p. M3 vindt de raad ook goed. Daar de aanbesteding vischhal de ra ffling overtreft, vragen B. en W. machti- png tot uitgave van dit bedrag en wel tot f1875 plus f 100 toezicht. Dit wordt verleend. In principe gaat de Raad accoord met de opheffing van een gedeelte van bet hoelsche voetpad. Een nieuw huurcontract met dhr van ^jsewaarde voor de gemeentewoning ad 1425 per week keurt de raad goed. Eveneens om 81 M2 grond in erfpacht geven aan dhr Vlaming ad 8 ct. pot voor den duur van twee jaar. De Commissaris der Koningin heeft gisteren bij de opening van het nieuwe raadhuis een en ander medegedeeld omtrent de geschiedenis van Oudelande. Omtrent de geschiedenis van Oude lande, aldus Spr., is heel weinig be kend. Het was oorspronkelijk deel van een heerlijkheid gelegen op het eiland „De Baarlanden", welk eiland door het water „De Dierik" van Borsele werd ge scheiden en verder begrensd werd door Honte en Zwake. Dd Baarlanden bestanden uit West- Baarland en Oost-Baarland. West Baar land bevatte Baarland, Oudelande en Bakendorp. De heerlijkheden zijn ont staan uit afzonderlijke kleine inpolde ringen. Het ambacht Oudelande of Ouderlant, zooals het in het tiendenregister van 1280 wordt genoemd, valt in zijn oor spronkelijke gesteldheid nog duidelijk te bepalen. De ringdijk daarvan ligt aan den Zuidkant in de Viso langs Elle woutsdijk. Verder vindt men die terug in den Vissersdijk en in diens verlengde als Watervliedschedijk en in den weg door of langs het dorp. Behalve in dezen weg is ook de oude waterkeering nog in be hoorlijken staat aanwezig. Het wapen van de heerlijkheid Oude lande is een schild van zilver, waarop het aangezicht van een hejaard man, met langen baard, alles in natuurlijke kleur geschilderd. Oudelande is niet de oorspronkelijke benaming van dit ambacht. De heerlijk heid is ongetwijfeld eerst bij het ont staan van een nieuw land, in tegenstel ling daarmee, aldus genoemd en de ver andering in de benaming greep vermoe delijk plaats bij bet ontstaan van bet vroegbedijkte Stuijvesant, dat zelfs met name voorkomt als het Nieuwe land. Dit Stuijvesant is later verdronken en daar van bestaan alleen nog enkele schorren. Hoe Oudelande heette voor het Nieuwe land bestond is niet met zekerheid be kend. Waarschijnlijk was bet de oor spronkelijke benaming van bet land ten Oosten ,Van Ellewoutsdijk: Hostbolt of Oostbout, in welks nabijheid de Abdij van Sint Bavo in 976 reeds gronden of gorzen bezat, waaruit later de genoemde Nieuwelanden of Stuijvesant zijn ge vormd. Hostholt lag over de rivier de Laraha of zooals het tegenwoordig zou luiden de Laree of Lare (nog steeds is onder de gemeenet Ellewoutsdijk een boerderij genaamd „De Loire"). In 1003_en 1040 komt de naam Host holt of Oosthout nog voor; later niet meer en in 1280 wordt reeds Oudelande genoemd. Oudelande lag in den eersten tijd van zijn bestaan aan het water. In 1295 land den in de nabijheid van Oudelande de Vlamingen en had hier een treffen plaats tusschen de Vlamingen en de Zeeuwen. Driehonderd Zeeuwen deden hier drie duizend Vlamingen de vlucht nemen met achterlating van vele dooden en gevange nen. De Zeeuwen werden in dezen slag aangevoerd door Doedijn van "Evèringe. Het z.g. „slagveld" is hier nog steeds bekend. De 'heerlijkheid Oudelande behoorde aan de edelen van Baarland. De oude be zitters woonden op den „Hellenburg", een sterkte een weinig ten Oosten van Baar land gelegen, waarvan thans niets meer te zien is. In de 14de eeuw werden de goederen verbeurd verklaard. Dresselhuijs ver moedt, dat de verbeurdverklaarde goede ren van Hugo van Baarland, die te Dor drecht 'als medeplichtige aan den moord van graaf Floris V, het leven liet, ge geven zijn aan Aleid van Henegouwen, zulster van graaf Willem III en aan Jan van Beaumont, heer van Goes, Borssele enz. (Smallegange blz. 397.) Ten jare 1390 waren de genoemde 'heerlijkheden in het bezit van drie hee ren, die denzelfden naam hadden „Jan van Renesise van Benouwe". Hunne kin deren verkregen van Jan IV, Hertog van Brabant, bij charter van 8 Dec. 1418 voor de ingezetenen van hun heerlijkheden vrijdom van marktgelden, waaggelden, tollen, enz. door gehee'l Zeeland, Holland en Brabant. Bezorgden de Heeren aan den eenen kant hunnen ingezetenen vrijdommen en voorrechten, aan den anderen kant wer den deze weer beperkt binnen zekeren kring „opdat de voordeelen zooveel mo gelijk binnen den omtrek der heerlijk heden genoten wordende, tot derzelve mogten terugkeeren". Zoo was b.v. bij de weekmarkt de bij zondere bepaling gemaakt, dat „niemand onder Baarland, Oudelande of Baken dorp eenige granen of koopwaren naar elders1 vervoeren mocht, voordat zij in de eerste plaats op 'de markt te Baarland geveild waren." Eene boete van 10 pon den zwarte tournois (vijf Nederl. -gul dens) zette aan die bepaling kracht bij', zoodat de gehoorzame en ongehoorzame beide het hunne 'bijdroegen om de in komsten -der Heeren te vermeerderen, want van de ter markt gebrachte goede ren moest accijns betaald worden. In 1741 werd Mr Jan 'Cornelia Lamp- sins, wegenis Zeeland raad der admirali teit te Amsterdame, -door koop eigenaar van Baarland, Oudelande en Bakendorp. Het dorp Oudelande bevatte in 1747 zes tig huizen. In Februari 1754 werden de 'heerlijk heden verkocht aan den heer van Ker- c'hem, wiens dochter Wil'helmina Elisa beth op de laatste steenrol als eigenares van het 4334 gemeten 205 roeden opper vlakte bestaande ambacht bekend stond. Daarna kwam het ambacht aan den 'heer Hendrik van der Helm te Schie dam en door het huwelijk zijner dochter aan de heeren Cornelis Adrianus van Bol-Es te Schiedam en Mr Jacobus Bak ker te Rotterdam, die Baarland c.a. in Januari 1855 voor f -65835 iverk-ochten aan -den heer Antonie van Hoboken te Rotterdam. De ambaohtheer van Hoboken leende De ambachtsheer van Hoboken leende in 1863' geld aan de gemeente Oudelande en heeft -daarvoor in 1884 de eeriste steen gelegd. In dit -gemeentehuis, hetwelk slechts bestond uit een kamer en een wachtlokaal heeft de ambachtsheer lan gen tijd zijn feestmaaltijden gebruikt, die hij' liet aanrichten na afloop van zijn jachtpartijen. Bij de rondvraag vraagt -dhr Puype of het niet de tijd is dat de aannemer van de waterleiding de grond aan den West- wal verwijdert. B. en W. zullen aandrin gen op spoedige opruiming. W. van Belzen wil verboden zien om fietsers door het pad aan den Zuidwal te laten rijden. Dit zal geschieden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Buitenpost, K. J. de Groot te Oosterwolde. Te Blokker, G. van D'uyl te Amsterdam. Te Suawoude, J. W. van der Linde te Kootwijk. Aangenomen naar Akkerwoude, H. En- gelsma te Appelscha. Bedankt voor Leermens, H. G. Mooi te Koekange. Geref. Kerken. Drietal te Arnhem, W. H. den Houting te Huizum, D'r P. Prins te Deventer en J. A. Schep te Bussum. Beroepen te -Oldebroek, F. E. Hoek stra te Zwartebroek. Aangenomen naar NieuwerkerkOos- terland, H. Venema, cand. te Wildervank. Gbr. Geref. Kerk. Aangenomen naar B'oesburg, K. Bok horst te Murmerwoude. 1 Emeritaat. Het Provinciaal Kerkbestuur van Groningen verleende met ingang van 22 October a.s. eervol emeritaat aan ds G. A. van der Molen, Ned. Herv. predikant te Leens. -Ds K. Eekhof f. In den boogen ouderdom van 88 jaar is te Zeist overle den DsK. Eekhof, em, pred. der Ned. Herv. Gem. te Acquoy. Synodale commissie. De na jaarsvergadering der Algemeene Syno dale commissie der Ned. Herv. Kerk zal onder voorzitterschap van Dr P. Smit, predikant te Heumen, te 's-Gravenhage 15 November worden geopend. Nieuwerkerk. Onze vroegere dorpsge noot de heer L. M. Lievense, thans hoofd ,der school te Maurik (Betuwe), is be noemd tot hoofd der in oprichting zijnde Lagere Landbouwschool te Geldermalsen. Nijverheidsonderwijs te Westkapelle. Door het gemeentebestuur van West kapelle zijn pogingen in het werk gesteld om tot stichting van een Avondschool voor Nijverheidsonderwijs aldaar te ge raken. Voor het ontvangen van Avondnijver- heidsonderwijs aldaar hebben zich plm. 35 leerlingen aangemeld, waarvan 33 leerlingen hun dagtaak te Vlissingen heb ben op de fabriek der N. V. Koninklijke Maatschappij De Schelde. Deze leerlingen kunnen in verband met bun werkzaamheden de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Vlissingen niet bezoeken. Voor deze leerlingen is echter het ontvangen van theoretisch nijver heidsonderwijs noodzakelijk, zulks te meer daar zij bij de N.V. Koninklijke Maat schappij De Schelde geen zoogenaamde „oontract"-leerlingen kunnen worden, in dien zij bedoeld onderwijs niet ontvangen. Uit een gehouden bespreking met den heer Inspecteur van het Nijverheidson derwijs en he-t gemeentebestuur van West kapelle is gebleken, dat het stichten van een avondschool voor nijverheidsonder wijs te Westlkapelle thans nog niet moge lijk is en waarschijnlijk eerst 1 Januari 1940 zijn beslag zal kunnen krijgen. Door bedoelden inspecteur werd echter in over weging gegeven, om voorloopig aldaar een school te stichten, welke door de gemeente Vlissingen gefinancierd zal wor den en deze als een uitbreiding van d'e hier gevestigde avondschool voor Nijver heidsonderwijs te beschouwen. In verband met het tijdelijk karakter van deze uitbreiding hebben B. en W. vaii Vlissingen zich in beginsel hiermede kunnen vereenigen, echter onder voor behoud, dat alle kosten, welke door deze uitbreiding der school ten laste van deze gemeente zuilen komen, door de gemeen te Westkapelle worden terugbetaald en de Minister van Onderwjjs, zijn goedkeuring aan deze regeling verleent Aan deze beide voorwaarden is vol daan, zoodat het nog slechts van de toe stemming van den Vlissingschen raad af hangt, dat een en ander zijn beslag 'krijgt. AUTOBUSSEN IN BOTSING. Verschillende ernstig gewonden. Vanmorgen omstreeks kwart voor tien zijn op den weg tusschen Gouda en Oude water twee autobussen, die nagenoeg ge heel door passagiers waren bezet, in volle vaart tegen elkaar gebotst. Drie personen werden levensgevaarlijk en drie andere vrij ernstig gewond, terwijl van de ove rigen ruim 25 lichte kwetsuren bekwa men. Op genoemd tijdstip naderde uit de richting Utrecht een autobus, waarin een gezelschap sigarenmakers was gezeten, dat een bezoek zou brengen aan een tabaksfabriek te Rotterdam. De bus reed achter een trailer, die plotseling stopte. De chauffeur van de bus kon niet meer remmen en reed daarom naar links om den vrachtwagen voorbij te rijden. Van de andere zijde kwam echter een auto bus van den dienst 's-Gravenhage— Utrecht aanrijden. Een botsing was on vermijdelijk. Beide bussen reden met een harden klap tegen elkaar en werden grootendeels vernield. Uit de ravage steeg een luid gegil op. Van alle kanten kwam hulp toeschieten. Twee doktoren verleen den hulp. De zes ernstig gewonden wer den naar een ziekenhuis vervoerd. De andere werden ter plaatse verbonden. De politie nam de overblijfselen van de bus sen in beslag. De staking bij de Aa-werken opgeheven. HELMOND. De staking, welke gister aan de Aa-werken is uitgebroken, be hoort reeds weer tot het verleden. Van morgen hebben alle tewerkgestelden den arbeid hervat. LONDEN. In de nota die Zondag door den Tsjecho-Slowaakschen gezant aan Halifax is overhandigd, zegt de Tsjecho- Slowaaksche regeering, dat de eischen van Hitler in hun tegenwoordigen vorm volkomen en onvoorwaardelijk onaan vaardbaar zijn. Tegen deze nieuwe en wreede eischen gevoelt de regeering zich genoopt tot den uitersten tegenstand. Wij zullen ons ver zetten en God moge ons bijstaan. Tsjecho-Siowakije vertrouwt dat de twee grocte Westelijke democratieën het zullen bijstaan. ZES BELGISCHE LICHTINGEN ONDER DE WAPENEN GEROEPEN. BRUSSEL. Gemeld wordt, dat zes lich tingen onder de wapenen zijn geroepen. DE BESPREKINGEN TE LONDEN. LONDEN. De beraadslagingen van de voornaamste leden van bet Kabinet ein digden even na middernacht. Mac Do nald was als Minister voor de Dominions bij1 een gedeelte van de besprekingen aan wezig. DE BUITENLANDSCHE GEZANT SCHAPPEN TE PRAAG. PRAAG. Hedenmorgen werd medege deeld, 'dat de gezanten van Duitscbland, Italië en de Vereenigde Staten met bet legatiepersoneel Praag 'hadden verlaten. Later werd echter gemeld, dat alleen bet 'vrouwelijk personeel van genoemde gezantschappen uit Praag is vertrok ken. D'e gezanten en hun medewerkers zijn in de stad gebleven. CHAMBERLAIN VOOR DE RADIO. LONDEN. Chamberlain zal vanavond te 8 u. 20 Amsterdamscbe tijd voor alle zenders een rede 'houden over den inter nationalen toestand. Hij zal spreken in zijn werkkamer in Downingstreet. DISCONTOVER HOOG ING IN FRANKRIJK. PARIJS. De 'Bank van Frankrijk heeft bet disconto verhoogd van 2Va op 3 pet., de rente van beïeeningen op effecten van 3V2 op 4 pet., die van ivooitechotten op 30 dagen van 2V2 op 3 pet. NIEUW MINISTERIE IN TSJECHO- SLOWAKI JE. PRAAG. De Tsjecho-Slowaaksche re geering heeft een nieuw ministerie voor de voedselvoorziening voor de burgerbe volking en voor 'bet leger ingesteld. Verder is- de arbeidsplicht ingesteld voor alle employe's van de groote con cerns, 'die met de verdediging in relatie staan. KABINETSRAAD IN BELGIE. BRUSSEL. Minister-President Spaak heeft vanmorgen een bespreking gehad met den minister van landsverdediging en den chef van den grooten generalen staf. Vergezeld van den' Minister van lands verdediging beeft hij zich vervolgens naar bet Koninklijk Paleis begeven. De Kabinetsraad is tegen van middag bij eengeroepen. WILSON BIJ HITLER. BERLIJN. "Wilson is vanmiddag in de kanselarij1 aangekomen voor een bezoek aan Hitier. Hij was vergezeld van den Britschen Ambassadeur en den eersten Mlinister van Buitenlandsche Zaken. De BOSCH fietslamp - 'n juweel tje van hedendaagsche techniek - voldoet aan de hoogste eischen. Geen storingen, mooi helder, vèr- stralend licht. Steeds betrouwbaar. Prijzen: 6 Volt, 1,8 Watt F. 6.25 6 Volt, 3 Watt met Alni- magneetstaal F. 7.50. Let op hef merk Rotodyn. Verkrijgbaar bij den Erkenden Rijwielhandel. AMSTERDAM (C.) KEIZERSGRACHT 171 TELEFOON 31308 (4 LIJNEN) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 435 437 Ned. Ind. Handelsbank 115 116 Philips 190 199' Unilever 125 127 A. K. U. 34% 36l/s Amsterd, Rubber 203 207 Kon. Olie 311% 314 D'eli Mij. 252 251 Scheepvaart Unie 106 107% 18 Kon. Boot 102 102% 3 pet. Nederland 1938 963/s 97% 3 pet. Nederland 1937 93% 95% U. S, Steel 39% 397/8 Anaconda 22Vs 23s/i0 Bethlehem 39% 40 Cities Service 4% 4% Intern. Nickel 34 34% Shell Union 93/l8 97/s Kennecott 28VB 293/s Radio 4% 45/B Gar Foundry 15% 1618/l6 Tidewater 9Vs 98/B Midcont. Oil 10% 10% General Motors 30% 317/o Am. Elnka 23% 23% Am. Water Works 6 6% Republic Steel 11% ll7/a Continental Oil 19% 19% Het optimisme dat vanmorgen heersch- te en waardoor toen de koersen zeer vasit waren, was tijdens de officieele beurs aanmerkelijk bekoeld, daar de Londenscbe beurs zeer onzeker bleek te zijn. De koersen, hoewel hooger dan gisteren liepen toch terug. HVA b.v. 437 na 443, Philips 198 na 204. U.L. 127 na 131. Deze tendenz hield ook verband met de valutamarkt. Het egalisatiefonds heeft het pond losgelaten, waarna dit devies terug liep tot 8.83, terwijl de aanvankelijk •Cast was op 1.88%, doch later op 1.86% kwam. De Amerikanen, waar heel weinig in oïnging bielden zich vrij goed. Nederl. Staatsfondsen waren hooger. Prolongatie weer 1 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Sept., 2.30 u. Berlijn 73.95—74.05. Londen 8.848.86. Parijs 4.964.98. Brussel 31.63—31.68. New-York 1.86%—1.87%. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 27 September 1938. De volgende personen waren gedag vaard: G. M. v. S., 23 j., zonder beroep te Ier- seke, wegens beleediging van Maatje Pe- kaar. Eisch en uitspraak f10 b. s. 5 d. h. A. B. M. B., 25 j., koopman te Middel burg wegens mishandeling van Jan Goedbloed in den nacht van 4 op 5 Aug. te N. en St.. Joosland. Eisch en uitspraak f10 b. s. 5 d. h. E. M. K., 37 j., zonder beroep te St. Jansteen, wegens beleediging van mej. G. M. de Block. Eisch f 10 of 5 d. h. Uitspraak f5 b. s. 3 d. h. P. F. E., 65 j., zonder beroep te Filip pine, wegens beleediging van Paulina Dhaens, echtgenoote van L. Lutaert. Eisch en uitspraak f10 b. s. 5 d. h. L. G. B., 24 j., koopman te Vlissingen, wegens wederspannigheid tegen de po litie. Eisch f20 b. s. 10 d. h. Uitspraak op 4 October.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3