Emigratie- en Kolonisatiemogelij!Men. Massa-ontslag hü de K.L.M.? De Nederlandsche Kolonie Tres-Arroyos in Argentinië. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. Radioprogramma. Een onderhoud met den Secretaris den heer J. Verkuyl. Een economisch bloeiende cultuurgemeenschap van Nederlanders met gunstige perspectieven voor de toekomst. n. De tegenwoordige positie der Nederlandsche kolonie. Op het oogenblik bestaat de Neder landsche kolonie van Tres-Arroyos uit een veertigtal gezinnen. Hiervan zijn 25 in den landbouw werkzaam; ze zijn groote graan verbouwers, terwijl de tien anderen zich met tuinbouw en veeteelt bezig hou den; de vijf niet-agrarische gezinnen beoefenen in de stad verschillende beroe pen. In totaal telt de kolonie 287 zielen. Zij is economisch en geestelijk door en door gezond en opgebouwd onder de on gunstigste omstandigheden. Het feit, dat men ondanks de ongunstige jaren van landbouwcrisis kon doorwerken, bewijst, hoe gezond de landbouw in Argentinië is en hoe groote perspectieven hij voor de toekomst opent. De totale oppervlakte van den door de Nederlandsche kolnie gepachten bodem bedraagt ruim 7000 ha, verdeeld in be drijven van 200 tot 500 ha. voor zoover het den graanverbouw betreft. In het al gemeen is het sterk humusrijke, zwarte zwavelachtige alluviale grond, welke vrij gemakkelijk te bewerken is. Aan granen verbouwt men hoofdzakelijk tarwe, haver, lijnzaad en gerst. Men gebruikt voor de bewerking van dergelijke oppervlakten bijna zonder uitzondering, landbouw machines en de kleinere bedrijven bezit ten veelal een twaalf voets maai-dorsch- machine, de grootere een zelfde combine van 16 voet. Voorts zijn er gemengde be drijven, waar naast den graanbouw vee teelt wordt beoefend en wel in de voor naamste plaats de schapenfokkerij, voor de wol en de lammeren, en de vetweide- rij. De tuinbouwers zijn geringer in aan tal en verbouwen voornamelijk zonne- pitten, uien en groenten. Het gebied der kolonie ligt in een uiterst gunstige, gematigde luchtstreek, die des zomers warmer en des winters zachter is dan het Nederlandsche klimaat, terwijl de gemiddelde neerslag ongeveer gelijk is aan die van Nederland, n.l. 720 mM., wat bij de grootere warmte dus minder voch tigheid beteekent. Bij den oogst hoeft het graan dan ook nooit gedroogd te worden, doch kan terstond uit de dorschmachine in de zakken. Toch is het klimaat niet subtropisch en ligt Tros-Arroyos reeds te zuidelijk voor maiscultuur. De grootere saamhoorigheid der Neder landsche kolonie en de noodzakelijkheid van economische samenwerking leidde tot oprichting van een coöperatieve orga nisatie, de Nederlandsche landbouworga nisatie Coöperatieve Rural „Excelsior". Deze organisatie houdt zich o.a. bezig met onderlinge verzekeringen tegen on gevallen, met aankoop en verkoop van alle benoodigde of opgebrachte producten, met verzekering tegen hagelschade, met de uitvoering van de administratie der verschillende bedrijven, terwijl zij haar taak in de naaste toekomst zal uitbrei den met de waarneming van den arbeids- bemiddelings- en voorlichtingsdienst van de stichting „landverhuizing Nederland". Gunstige perspectieven der Nederlandsche kolonie. Toen Argentinië nog een overvloed aan ruimte had, was ook het landbouwbedrijf eigenlijk een nomadenbedrijf. Daarna is echter de noodzakelijkheid ontstaan tot conserveering en stabiliseering van den bodem, wat het best verwezenlijkt kan worden door het gemengde bedrijf. Dit alles, en de gunstige economische ontwik keling van de Nederlandsche kolonie heeft steeds sterker gemaakt het streven naar het bezit van eigen grond. Omdat de re geering hierin een economisch belang voor het land ziet, heeft het bestuur der provincie Buenos Aires bij een in 1937 tot stand gekomen wet besloten tot in stelling van een kolonisatie-instituut, dat de beschikking krijgt over een bedrag van twintig millioen pesos, welk bedrag kan worden verhoogd tot vijftig millioen pe sos. Hiermede wil de regeering der pro vincie Buenos Aires landbouwers in staat stellen gedeelten van het uitgestrekte vruchtbare gebied, waarover zij beschikt, in huurkoop te nemen tegen drie procent rente en drie procent aflossing. Zij -stelt -daarvoor aan den aspirant- -kooper den eisc-h, dat 'hij landbouwer is in den waren zin des woords, dat hij1 tien procent van den kostlprijs van den -grond als inleggeld kan storten, -dat hij! ten minste vijf jaar in Argentinië is1 geves tigd en in Argentinië geboren kinderen heeft. Van deze uiters-t gunstige mogelijkheid om eigen grond te verwerven heeft -de Nederlandsche kolonie als geheel ge tracht gebruik te maken, waarbij men echter op- -de moeilijkheid stuitte, dat niet alle le-den der kolonie aan alle -gestel-de voorwaarden voldeden. Toch heeft men getracht het kolonisatie-instituut voor de wenschen der Nederlanders te interes seeren -en -de wijze, waarop men van Ar- gentijnsche zijde op deze pogingen heeft gereageerd bewijst duidelijker dan wat ook, hoe hoog de Nederlandsche land bouwers door overheid en bevolking iv-an Argentinië worden aangeslagen en hoe zeer men het op prijs stelt, -hun in de gelegenheid te stellen hun kolonie op de stevigst mogelijke basis te vestigen. Het instituut heeft zic-h n.l. bereid verklaard, borg te staan voor een leening, welke de Nederlandsche kolonie eventueel zal aan gaan o'm het benoodigde bedrag voor den aankoop van den -grond te kunnen ver krijgen. Niet alleen zullen de Nederland sche kolonisten -dan alle voordeelen ge nieten van degenen, -die rechtstreeks via het instituut grond in huurkoop nem-en, maar zij zullen ook de leiding van het in stituut -ontvangen om den best mogelijken grond te verkrijgen. De situatie is -dus op het oogenblik wel zeer gunstig vo-or -de lan-dgeno-oten te Tres Arroyos om eindelijk bezitter van den do-or 'hen bewerkten grond te wor den. Thans is alle hoop gericht op -de mo gelijkheid, in het vaderland 'hulp te vin den voor het bijeenbrengen van het be noodigde kapitaal. Teneinde hier een loo ning te sluiten beeft de beer Verkuyl reeds verleden jaar, toen het Argentijn- isc-he aanb-o-d werd ge-daan, een bezoek aan ons land gebracht, en om deze be sprekingen tot een einde te voeren ver toeft hij thans wederom in Nederland. Verleden jaar zijn -dertien Hollandsche boerenzoons met hem mee teruggegaan om bij -de Nederlandsche boerengezinnen te Tres Arroyos te werk te worden ge steld, en ook -ditmaal -zullen enkelen hem vergezellen naar Argentinië. In hoeverre de Ned. Kolonie medewerking zal kunnen verleenen voor het probleem der koloni satie, zal afhangen van de wijze, waarop de samenwerking met „Stichting Land verhuizing" tot stand komt. De Nederlandsche kolonisatie-mo gelijkheden in de Parana-delta. Het zou echter jammer zijn, wanneer van de gunstige kolonisatie-mogelijkhe den, welke Argentinië biedt, niet meer jonge Nederlandsche landbouwers, die in het vaderland nauwelijks den noodigen grond kunnen krijgen, gebruik zouden kunnen maken. Het waren de Nederlan ders te Tres Arroyor, die het eerst de mogelijkheden, welke -de -vruchtbare, maar no-g oningedij'kte Parana-delta bood, ont dekten, en daarover besprekingen voer den met de regeering der provincie Bue nos Aires, welke maar al te blij zou zijn, wanneer Nederlandsche ingenieurs en Nederlandsche landbouwers dit braaklig gende land productief zouden helpen ma ken. Tijdens het bezoek van de Neder landsche handelsmissie is de aandacht op deze mogelijkheid gevestigd en ook de Nederlandsche re-geering is er van op de hoogte gebracht. Tenslotte is op particu lier initiatief van Nederlandsche zijde be sloten, een onderzoek te laten instellen door een waterbouwkundig en een land bouwkundig ingenieur, van welk onder zoek de regeering der provincie Buenos Aires samenwerkt met het particulier initiatief. Naar men weet, is dezer dag-en een der beide ingenieurs, Jhr Ir Kretsch- mar van Veen, voor dit doel naar Ar gentinië vertrokken. Naar de meening -van -den beer Verkuyl leent het Parana-gebied zich uitmuntend voor het 'beoogde doel en kan -de delta in prachtig vruchtbaar land worden her schapen, waar de Nederlandsche landbou wer een Moeiend bestaan kan vin-den, mits bet thans be-gonnen technische on derzoek uitwijst, dat de indijking niet met zoo groote kosten gepaard gaat, dat daar door -de grondprijs te hoog zou worden. Res-umeerend concludeerde -de- heer Verkuyl, -dat kolonisatie in Argentinië mogelijk is en perspectieven biedt vo-or hen, voor wie de landbouw niet vreemd is, -die tenminste over eenige- middelen beschikken en bereid zijn, hard aan het werlk- te gaan. Daarbij zullen de kolonis ten een -zekere geestelijke homo-genitut moeten to-onen en ondeiilin-g moeten sa menwerken, terwijl het gewenscht en noo'dzakelijk is, dat zij- door -deskundige leiding worden voorgelicht en gesteund, waarbiji steun en leiding uit bet vader land, bdji voorbeeld -door -de Nederland sche regeering, er toe zal bij-dragen dat zij, zelfs na eenige generaties, een Neder landsche cultuurgemeenschap -zullen blij ven wormen, zoo-als dat ook het geval is met de Nederllandsche kolonie te Tres Arroyos. len afwerken. D'e voorzitter -zeide, -dat het nu be doelde -deel op den duur toch ook een beurt zal krijgen. De -heer O s t zei-de, -dat men -daar niet veel overlast van het water heeft, bin nen -drie dagen is ook na veel regen al -het water weer weg. Hij meende, dat met baggeren kan worden volstaan. Men moet nu dure gronden koopen en het dan nog betalen van vergoeding aan -de pachters kan sprekers goedkeuring 'heelemaal niet wegdragen. Het is hier een werk, -dat van veel meer belang is voor -de gemeente dan voor den polder. De voorzitter zegt, dat men alles moet bezien in verband met de in 1928 gemaakte plannen. De heer O s t meende, dat het uit te voeren werk niet van belang zal zijn vo-or de afwatering. Toch werd het voortstel z. h. st. aangenomen. Aangenomen werd z. h. st. het voor stel om accoord te gaan met de vermin dering van de rente van 4.5 op 8.5 pet. inzake de leening in 1933 gesloten met de Stichting Algemeen Mijnwerkersfonds van de Steenkolenmijnen in Limburg te Heerlen. De vergadering vereenigde zich vervol gens met de voorstellen tot het toekennen van de volgende bedragen voor wegsver- harding. Aan -de gemeente Grijpskerke een maximum van f 3834.15; aan Jac. -de Visser te Biggekerke tot een maximum van f63.50; aan de gemeente Westtapelle tot een maximum van f 820; en aan de gemeente Aagtekerke tot een maximum van f 2955. Bij -dit laatste voorstel vroeg de voorzitter of Aagtekerke nu aan het einde is, waarop de heer Bosselaar ontkennend antwoordde. Voor het tijdvak 1 November 1938 tot 31 October 1939 zal o-p de salarissen van de na 1 Juli 1922 in dienst getreden ambtenaren 3 pet. korting worden toege past. Rondvraag. De heer Franse vroeg of nog niet overwogen is het dijkgesohot voor het ge bouwd te verhoogen, gezien wat ook in andere polders wordt geheven. De voorzitter zeide, dat ook het dag. bestuur wel eens overwogen heeft of in het kader van het bijzonder reglement een verhooging mogelijk is of dat men wellicht de regeling van het algemeen re glement zou moeten overnemen. Thans ligt een voorstel ter zake echter niet in de bedoeling van het dag. bestuur. De heer O s t kwam met een klacht over omwonenden van bet Laurens Stom- mingswegeling inzake den waterstand. Het komt voor dat sloten, 'die des avonds droog stonden, ook zonder regen -den volgenden morgen 4 tot 5 voet water in houden. Daarbij komt nog, dat het an ders zoete water plotseling zoutachtig wordt. Spr. vraagt of het ook mogelijk is, dat -dit water van buitenaf wordt inge laten. De voorzitter -zal een onderzoek instellen. De heer Koster wijst op het z.i. on gemotiveerde van vermoedens, -die uitge sproken word-en, -dat de polder met opzet zout water in laat o.a. om het water in -de vesten te Midelh-urg te vernieuwen. Spr. zou gaarne zien, -dat de pers eens duidelijk verklaarde, dat -het polderbe stuur nimmer order 'heeft gegeven daar toe over te gaan. De -voorzitter sloot zich daarbij gaarne aan. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. In ronselaars handen? Zondagavond meldden zich o-p het poli tiebureau te Geleen twee personen, zekere E. D. uit 's Gravenhage en C. P., geboren te Leeuwarden, en woonachtig te Utrecht, die o-m nachtverblijf vroegen. Zij: ver klaarden in handen gevallen te zijn van een ronselaar, dien zij te Oss ontmoet hadden hadden. Deze was in het hezit van een pas ten name van G. en had hen onder valsche voorspiegelingen naar Bel gië meegelokt, waarschijnlijk met de be doeling hen dienst te laten nemen in een vreemdelingenlegioen. Per auto was van G. met de twee man nen over Brussel naar de Fransche grens gereden. Hier roken de laatsten lont. Zij keerden toen te voet naar Brussel terug, een reis van twee dagen en twee nachten. Daar troffen zijl een Nederlandsche vrachtauto aan, waarmede zijl via Ton geren, naar Limburg gereden zijn. Van hun zakgeld ten bedrage van ruim vijftig gulden was niets meer over. Doodelijlk motoronge- 1 u k. Gistermiddag is op den nieuwen rijksweg te Delft een ernstig motoronge luk gebeurd, dat aan de 45-jarige echt- genoote van den heer J. K., beheerder van het postkantoor te Overschie, het le ven heeft gekost. Tengevolge van het springen van den achterband begon de motor van den heer K. te slingeren en is tenslotte tegen den grond geslagen. Mevr. K. kwam zoo on gelukkig terecht, dat zij naar het gasthuis te Delft moest worden vervoerd, waar zij na korten tijd overleed. Vierjarig meisje op slag gedood. Toen gisteravond het vierjarige dochtertje van de familie A. J. te Hoogland opi de boerderij van den landbouwer D. van 'tK. aan het spelen was, had het kind het ongeluk tegen een gierbak te loopen. Het gevolg was, dat de bak omviel en het hoofd van het kind verpletterd werd, zoodat de dood onmid dellijk intrad. -D'oor electrischen trein overreden en -gedood. Even voor het station Haarlem op den overweg bij de Muntenlaan is een man, die zich, na het klaphek te hebben opgelicht, op de spoorbaan had begeven, door een trein gegrepen. De trein kwam onmiddellijk tot stilstand. Bij onderzoek bleek het slacht offer op slag gedood te zijn. Het lichaam was onherkenbaar verminkt. Kinderverlamming. Te Schin op Geul is wederom een geval van kinderverlamming geconstateerd. Te Harlingen is bij een kind van eenige maanden kinderverlamming geconsta teerd en in Dedemsvaart bij een jongen van 9 jaar. Tevens lagere salarissen Indien geen hooger subsidie. In aansluiting aan vroegere me- dedeelingen wordt nog gemeld, dat de bedrijfsresultaten van de K. L. M. van dien aard zijn, dat, indien het subsidie niet verhoogd wordt, -het ontslag dreigt van 300 man personeel, -ge paard met een herziening der salarissen, terwijl -dan van uitvoering der pensioen regeling niets zal kunnen komen. De resultaten van de lijn op Indië zijn bevredigend. Verlies wordt echter geleden op het Europee'sche net, hoewel hierbij -het passagiersvervoer zich in stijgende lijn bevindt. -Op het binnenl-and-sche net verhouden de opbrengsten zich tot ,de kosten als 2 tot 3. Faillissementen. N.V. Drukkerij! en Uitg. Mij'. „De Zoom" H. P. M. Verlinden, Bergen op Zoom. Totaal passief f48.262,04, waarvan preferent f 15.659,19. De baten bedragen f9927,09. D. Ga keer, landbouwer, St Maar tensdijk. Totaal p-assief f 11.194,31. De baten bedragen f 5105, bestaande uit roerende goederen (eigendom wordt be twist). KON. NED. LANDBOUW COMITÉ. Radio-weerberichten en lagere land- en tuinbouwscholen. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nysingh uit De Wijk, ik de maande- lijksche -vergadering -der eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouwcomitè ge houden. Door een -der aangesloten organisaties is de wenschelijkheid uitgesproken, dat de uitzending van het weerbe richt op een zoodanig tijdstip in den morgen zouden -geschieden, -dat daarmede rekening zou kunnen worden gehouden bij de op dien dag te verrichten werk zaamheden. Daarbij werd opgemerkt, dat het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt, gaarne bereid is daaraan mede te wer ken. Daarvoor is echter noo-dig een con tinue personeelsbezetting, teneinde de dels nachts uitgezonden internationale weer berichten, welke van gro-ot belang zijn voor het opmaken van bedoelde weersver wachting, op te vangen. De tegenwoor dige personeelsbezetting van 'het K.N.M.I. is daarvoor niet toereikend. Voorts werd er -op gewezen, -dat de radio-weerberichtgeving beter aan haar doel zou beantwoorden indien de mid- daguitzending zou worden -vervroegd en de berichten meer rekening zouden hou den met de te verwachten weersgesteld heid in de verschillende gebieden van ons land. T'hans wordt in het no-orden des lands nog al waarde -gehecht aan -de weerbe richten uit Hamburg, terwijl men in het zuiden des lands naar -die uit Brussel lui-stert. Besloten werd aan de confessioneele centrale landbouworganisaties voor te stellen zich met betrekking tot deze pun ten te wen-den tot den minister van water staat. Besloten is o.a. een brief te doen uit gaan aan den Minister van Economische Zaken, waarin wordt opgekomen tegen de -opvatting, alsof een protes- tant is: ch- christel ij-ke lagere land- -of tuinbouwschool in elk geval zou moeten uitgaan van den Chris- telijken Boeren- en Tuindersbond. -Ook het Kon. Ned. Landbouw Comité is be reid mede te werken aan -de s-tiohting van lagere Land- en Tuinbouwscholen, welke zich geheel aanpassen bij -de godsdiens tige overtuiging der be-volki.ig, te wier behoeve de school wordt opgericht Juist het algemeen karakter van deze organi satie is een waarborg, -dat met de over tuiging van belanghebbenden ten volle rekening wordt gehouden. BEPERKING VAN DEN KAAS INVOER IN BELGIë. Een telegram van de dri8 centrale land bouworganisaties. D'e drie centrale landbouworganisaties hebben het navolgende telegram aan den minister van oeconomische zaken gezon den: „Belgische maatregelen nopens beper king van kaasinvoer veroorzaken in vee- Jieuderskringen groote ongerustheid. Cen trale landbouworganisaties dringen er bij Uwe Excellentie met klem op aan tegeu deze bedrijfsontwrichtende maatregelen krachtig krachtig stelling te nemen. Van 1724 September. IERSEKE'. Geboren; Esdra Hubregt, z. v. Jacob "Willem Murre en Sara Min- naard; Johannes, z. v. Adriaan Ridder hof en Cornelia Schipper. (I. G.) Van 15-22 September. WEMELD'INGE. Geboren; Matthijs Ghristiaan, z. v. "Jac. Weststrate en jCJ. Beeke. Overleden; Cornells Houtekamer, 69 j., o-ngeh. (I. C.) KRUININGEN. Geboren: Jan Corne lls, z. v. Jacob Paauwe en Maria Eli zabeth Harthoorn. Overleden; Adriana Brouwer, 65 j., wed. v. Judocus Verhaagen; Katharina Elisabeth de Munck, 74 j.,' wed. v. Dirk Jacobus de Vos. Getrouwd: Jan Egbertus Albert van der Voort, 84 j. en Jacomiua Vermoule, 27 j. (I. C.) Van 1824 September. VROUWEPOLDFR. Getrouwd: D. van der Reijden, 86 j. jm. en M. Suurmond, 35 j. jd. Bevallen: L. P. Melis geb. Dieleman, d. (M. C.) WISSEKERKE. Geboren: 5, Jan, z. v. Jan Bouterse en Maatje Adriana Wester- weele. Overleden: 5, Marinus Koole Adriaanz., 25 j., ongeh. (N.-B.) Over de maand Augustus. STA-VENISSE. Geboren: Izabella He lena, d. v. A. van 'tVeen en I. H. Hage; Cornelia, d. v. J. Bout en H. \0. Moer land; Cornelia, d. v. D. Visser en J. Ver loop (van Oud-Beierland). Overleden: Lena Cornelia Steendijk, 73 j., vr. van J. v. d. Berg. (T. C.) AKSEL. Huw.-aangiften: 18, Martinus Salomon van Eenennaam, 31 j. jm. en Elisabeth Koster, 27 j. jd.; 24, Pieter Lieuwe Remmer Salm (van Leeuwarden), 34 j. jm. en Maria Aagje de Ruiter, 27 j. jd.; 25, Petrus Dieleman (van Over slag), 25 j. jm. en Johanna Elizabeth Rouw, 24 j. jd. Gehuwd: 4, Govert Maarten Garlebur (van Den Helder), 20 j. jm. en Elisa beth Jacomina Dieleman, 22 j. jd.; Cor nells de Pooter, 24 j. jm. en (Cornelia Helena Jansen, 21 j. jd.; 11, Jacobus Wolfert, 25 j. jm. en Johanna Pieter- nella Verstraten, 26 j. jd.; Gustave Ma rie Clauwaert, 29 j. jm. en Krina van Meurs, 22 j. jd.; 18, Hubertus Engels, 22 j. jm. en Marchela Maria de Mul (van Hoek), 23 j. jd. Geboren: 1, Adrie, d. v. Louis Jan nis Wiemes en Pleuntje Dieleman; 12, Jacomina Elisabeth, d. v. Lourens San- dert Johannes Ortelee en Cornelia Le- vina Witte; 13, Frangois Jacob, z. v. Jacob Wolfert en Tanneke Neeltje Lensen; 19, Marinus Adriaan Eeendert, z. v. Mattheus Jacobus Lindhout en Cornelia Martha Alida Dobbelaar; 20, Jan, z. v. Marinus Mieras en Cornelia Levina Kos ter; 22, Izaak Jan, z. v. Jacobus van de Ree en Maria Pieternella Brakman; 31, Johanna, d. v. Johannes de Bruijne en Maatje Lourens. Overleden: 19, Cornelis Overdulve, 67 j., wedn. van Helena Bolleman; 25, Ma ria 't Gilde, 72 j., echtg. van Cornelis Ja cobus Martin. (Ax. (Crt.) Dinsdag 27 Sept. 1938. HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-Uitzeu- ding. 8.00 Gram. Om ca. 8.15 Ber. 10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Het Omroepor kest. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Verv. conc. 12.15 Ber., hierna: het AVRO-Amu- sementsorkest. 1.00 Het Ensemble Bert van Dinteren en gram. 2.15 Het Omroep orkest. 3.00 D'eclam. 3.25 Disco-Variété. 4.00 Viool met piano. 4.30 KindeCkoor- zang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 6.15 Gram. 6/'" Causerie „D'e drie verkeersdagen". 7.00 Het AVRO-orkest en soliste. 7.30 Boeken halfuur. 8.00 Ber. ANP., Meded. 8.15 Het AVRO-Amusementsorkest. 8.45 Zang met orgel. 9.15 Radiotooneel. 9.45 D'e Twi light Serenaders. 10.20 Gram. 11.00 Ber. ANP., hierna; Racz Berczi's Zigeuner orkest. 11.4012.00 Gram. HILVERSUM n. 301.5 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melod. en solist. 1.00 Gram. 1.20 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gram. 4.00 KRO-Ka- merork. 4.45 Gram. 5.00 KRO-Melod. en solist. 5.456.05 Felicitatiebezoek. 6.10 Vervolg concert. 7.00 Ber. 7.15 Causerie over Dr Ariën-s. 7.36 Sportpr. 8.00 Ber. ANP., Meded. 8.15 Sted. Ork. van Maas tricht. 9.00 Het Unica-Ensemble. 9.20 KRO-orkest. 9.50 Het Unica-ensemble (vervolg). 10.10 Gregor Serban en zijn Roemeensch orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. 11.1012.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 27 Sept.: Zwakke tot matige wind uit Z. rich tingen, in het W. meest zwaar bewolkt, in bet O. gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering ia temperatuur. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 763. Licht op voor fietsers; Dinsdag 7 u.: 31 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6