Binnenland. Uit de Provincie. Ons land en de inter nationale crisis. MIDDELBURG. VLISSINGEN. De laatste maatregelen hebben voorname lijk betrekking op mechaniciens, mitrail- listen, artilleristen, sappeurs, electricians noodig voor de verdediging van de Ha- ginotlinie. Ook ia een gedeeltelijke mobilisatie van de Fransohe marine aangekondigd. In verband met den gespannen inter nationalen toestand werden ook in Bel gië verschillende categorieën soldaten op geroepen en met gerequireerde vracht auto's onmiddellijk naar de grenzen ge zonden. In de garnizoensteden werden alle noo- dige militaire veiligheidsmaatregelen ge troffen. Het betreft hier specialisten van ver schillende lichtingen van de genie, die naar de strategische grensposten wer den gezonden, waar zij meer speciaal met de vernietiging van bruggen en an dere kunstwerken belast zijn. Deze manschappen moeten eenerzijd3 aan de grens de bestaande afdeelingen der genietroepen versterken en anderzijds gelegenheid geven aan soldaten, die daar reeds sedert weken verblijven, met ver lof te gaan. In de Brusselsche garnizoenen werden gisteren alarmoefeningen gehouden. De militaire veiligheidsmaatregelen, die reeds eerder langs de Belgische grens en in het binnenland ten aanzien van de internationale politieke gebeurtenissen werden getroffen, blijven natuurlijk ge handhaafd en de militaire verantwoorde lijke overheden hebben eens temeer ver klaard, dat het Belgische leger gereed is, om aan alle eventueele moeilijkheden het hoofd te bieden. Anderzijds werden met dit doel thans ook de miliciens der lichting 1937 te ruggeroepen van tien regimenten artil lerie. Van overheidswege legt men er den nadruk op, dat van mobilisatie in België momenteel geen sprake is. Niet alleen de bevolking, maar ook de officieele krin gen blijven de grootste kalmte aan den dag leggen. Engeland bereidt zich met groote haast op alle mogelijkheden voor. Vloot, luchtmacht en leger verkeeren reeds in een groote mate van paraatheid. De luchtbescherming wordt in versneld tem po georganiseerd. Door de Admiraliteit zijn bepaalde voorzorgsmaatregelen genomen, buiten die, welke reeds zijn aangekondigd. Deze maatregelen omvatten het terug roepen van een aantal manschappen van verlof en het op volle sterkte brengen van de bemanning van een paar schepen. 'Gisteren waren den geheelen dag in Londen gelegenheden opengesteld, waar men gasmaskers kon passen en koopen. Ook H o n g a r ijl e heeft het tempo van zijn verdedigingsmaatregelen aanzienlijk versneld. Drie lichtingen zijn onder de wapenen geroepen en het meerendeel van de reservisten, die aan de laatste ma noeuvres hebben deelgenomen, is in dienst gehouden. In het geheel zijn 160.000 man onder de wapenen. DE KLEINE ENTENTE EN TSJECHO SLO WAK I JE. Uit welingelichte bron verneemt Ha- vas, dat te Boedapest Zuid-SIavisch-Roe- meensche stappen zijn ondernomen, om de Hongaarsche regeering ervan in ken nis te stellen, dat Zuid-Slavië en Roe menië ingeval van een niet-uitgelokten aanval op Tsjechoslowaaksch grondgebied verplicht zouden zijn, de verbintenissen, die zij als lid van de Kleine Entente je gens Tsjechoslowakije hebben aangegaan, na te komen. Koning Boris bij Hitier. Koning Boris van Bulgarije, die zich op doorreis in Duitschland bevindt, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Hitier. Uitvoerverboden in Frankrijk. Het Staatsblad publiceert een nieuwe lijst van artikelen, welke noodig zijn voor de nationale verdediging en waarvan de uitvoer derhalve voorloopig verboden is. Op die lijst komen voor: rubber, de voor naamste metalen, zuiver of in legeering, en vele chemische en pharmaceutifeche producten. POLEN BEVREDIGD DOOR PRAAG? Officieel is te Warschau meegedeeld, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering zich bereid heeft verklaard met War schau te onderhandelen over de Poolsohe aanspraken op Silezisch Teschen. Dit bericht is overal in het land met groote voldoening ontvangen. Vooral in Teschen, waar de atmosfeer sedert eeni- ge dagen zeer gespannen was, gaf het aanleiding tot groote geestdrift. Een waar woord. Ten besluite nemen wij hier over wat bet Engelsche blad de Sunday Times schrijft over de besprekingen te Godes- berg: De verantwoordelijkheid ligt tenslotte bij Hitier en als een wereldoorlog wordt ontketend, zal hij deze ontketend hebben. Als zijn doel beperkt Is tot inlijving van de Sudeten-Duitsche gebieden bij Duitsch land, kan hij dit, naar hem medegedeeld is, op vreedzame wijze bereiken, doch als hij werkelijk méér wil, namelijk de ver nietiging van Tsjecho-Slowakije, dan zou hij dit, zelfs Indien de Tsjechen alléén stonden, niet zonder strijd kunnen ver krijgen, Zijrr verantwoordelijkheid tegenn over de wereld zal groot zijn en nog het grootst tegenover zijn eigen voik, want piles wijst ar op, dat dit hef besluit tot een oorlog evenzeer vreest als ieder ander. FELLE JACHT OP PETROLEUM! De „New York Times" meldt uit Tam- pico, dat gisteren een Noorsche en een Grieksche tankboot begonnen zijn met het inladen van petroleum voor Duitschland. Engeland stimuleert volgens hetzelfde blad de petroleumproductie in Venezuela. DE ROTTERDAMSCHE BEGROOTING SLUIT MET EEN TEKORT VAN f3 MILLIOEN. B. en W. van Rotterdam hebben de begeleidingsbrief van de gemeentebegroo- ting voor 1939 aangeboden. De begrooting sluit met een tekort van f 3.100.000 (die van 1938 met een tekort van f 3.272.000). In hoofdzaak is dit tekort te wijten aan de korting op de kaventarieven en buren, welke op f 1.721.000 wordt geraamd, nu bet rijk geen steun daarvoor meer ver leent en voorts aan de groote post voor rente op ongedekte crisisschuld, welke schuld weer met f9.913.006.75 is toege nomen en thans f 48.993.482.65 be draagt. PROF. MR B. M. TELDERS VOOR ZITTER LIBERALE STAATSPARTIJ. Bij enkele candidaatstelling gekozen. In de te Amsterdam gehouden buiten gewone algemeene vergadering van de Liberale Staatspartij is prof. mr B. M. Telders te Leiden bij enkele candidaat stelling tot voorzitter gekozen. In zijn openingswoord wees de aftre dende voorzitter, mr W. G. Wendelaar, op den buitengewoon moeilijken interna tionalen toestand; hij sprak daarbij de hoop uit, dat de vrede bewaard moge blijven, In gevoelvolle woorden herdacht spre ker het overlijden van mr P. D'roogleever Fortuyn. Na de verkiezing van den nieuwen voorzitter richtte mr Wendelaar eenige woorden van waardeering tot den eere voorzitter mr Fock en tot zijn naaste me dewerkers; hij installeerde vervolgens prof. Telders als voorzitter van de partij, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de Li berale partij' eendrachtig achter zijn nieuwen leider zal staan. Prof. Telders dankte de vergadering voor bet in hem gestelde vertrouwen en gaf de verzekering, dat hij, geschraagd door zijn in het diepst van zijn ziel ge- Wortelde liberale levensovertuiging', al zijn 'krachten zal inspannen om aan het libe ralisme de plaats te geven, welke het toe komt. WAGONLADINGEN VERSCHE HARING IN DUITSCHLAN VAST GEHOUDEN. Vischexporteurs in IJmuiden hebben uit Duitschland bericht ontvangen, dat de door hen verzonden wagons versche ha ring bestemd voor Tsjecho-Slowakije, ten gevolge van de stagnatie in het gewone spoorwegverkeer langs de Tsjechisch- Duitsche grens, in Duitschland zijn vast gehouden. Het betreft hier 15 a 20 wagonladin gen, zoodat de schade groot is, temeer, omdat, zelfs wanneer de zendingen terug zouden komen, de haring in IJmuiden onverkoopbaar zou zijn. PROF. Mr A. C. JOSEPHUS JITTA UIT DE VRIJZ. DEM. PARTIJ GETREDEN. Meer Antirevolutionair dan Vrijz. Dem. „De Vrijzinnig Democraat" van deze week bevat een 'brief van Prof. Mr A. G. Josep'hus Jitta aan Mr P. J. Oud, waarin de hoo'gleeraar zijn uittreden uit den Vrijzinnig Democratiischen Bond moti veert, Hy wijst er op, dat alleen overwe gingen van zuiver zakelijken aard 'hem tot zijn besluit gebracht hebben. De eenige reden is, zoo schrijft hij', dat ik mij. hoe langer hoe duidelijker bewust ben gewor den, dat ik de beginselen van onze partij' niet meer deel. Om ieder misverstand uit den weg te ruimen, is het misschien nuttig 'daaraan toe te voegen, dat ik mij nader verwant gevoel aan 'de anti-revolutionaire dan aan de vrijzinnig-democratische beginselen, zonder dat ik nochtans voorshands het voornemen heb, mij bij eenige andere po litieke partij, aan te melden, daargelaten of mijn ideeën daar zouden worden aan vaard. Het ligt trouwens niet in mijn voornemen, in de toekomst ook maar eenige actieve rol meer in het politieke leven te spelen. Wanneer ik op dit oogenblik mijn stem zou moeten uitbrengen, zou dat zijn op den 'heer Colijn en als dat niet kon, ten minste op de anti-revolutionaire lijlst en niet meer, zooals ik tot dusverre altijd heb gedaan, op de vrijzinnig-democrati sche lijst. In een artikel, verschenen in de Gids van Maart j.L, heb ik getracht mijn in zichten dienaangaande uiteen te zetten. Dat artikel beoogde een brug te slaan tus schen mijn vroegere en mijn tegenwoor dige overtuiging. Uk zie thans in, dat die poging in zooverre is mislukt, dat vrijwel geen enkel lid van den V.D. Bond, zeker geen van de leidende figuren, met mij clien weg zal bewandelen en dat de partij' wat haar recht is en zelfs haar plicht, omdat zulks blijkbaar haar overtuiging is de oude banen zal blijven betreden. Ik kan daar niet langer aan meedoen. Heel simpel gezegd komt mijn verandering van meening hierop heer, dat ik mij' niet lan ger beschouw als te behooren tot den rechtervleugel van de linkerzijde, zooals ik tot dusverre heb gedaan, maar tot den linkervleugel va» de rechterzijde. Men 'kan dat desgewensc'ht als een zeer geringe verschuiving 'beschouwen. Het heeft mij moeite genoeg gekost, mij van dit in zicht volkomen bewust te worden. EERSTE LUSTRUM VAN „DE ZEEUWSCHE PERS". De onderlinge vereeniging „De Zeeuw- sohe Pers" vierde Zaterdag haar vijfjarig bestaan met een koffietafel in Hotel „De Burg" te Middelburg. Tot deze koffietafel waren, behalve de leden, ook de niet-leden beroepsjournalis ten en beroeps-persfotografen uitgenoo1- digd. Als eere-gasten zaten mede aan de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, Luite nant-Kolonel H. Berghuys, als vertegen woordigers van 't hoogste civiele en mili taire gezag in Zeeland, en Mr M. W. G. v. d. Veur, gemeente-secretaris, als ver tegenwoordiger van bet gemeentebestuur te Middelburg. Nadat de voorzitter, Dr S. S. Sme ding, allen, en in bet bijzonder de eere- gasten, welkom gebeeten had, hield hij een rede, getiteld: „Het eigen recht der pers". 'Spr. betoogde, dat zooals er is een eigen recht der Overheid, ook van een eigen recht der pers gesproken moet worden. Zoomin als de Overheid zich door den volkswil de wet laten voorschrijven, zoo min mag ook de pers het mechanische klankbord zijn van den grilligen volkswil. De pers echter staat dichter bij en is in directer en inniger aanraking met de volksziel, met wat er aan wezenlijks leeft in en onder het volk. Mits door bekwame, zelfstandige en oprechte mannen van ka rakter geleid, ligt hierin de gTOote waar de van een vrije pers voor volk en voor Overheid beide. Zal zij haar taak naar be hooren vervullen, dan zal de pers zoowel tegenover de onnadenkende massa als ook tegenover de Overheid, die haar eigen recht heeft, het hare stellen, hand haven en zoo noodig tot het uiterste verde digen. Zij zal er zich daarbij van bewust moeten zijn, dat haar taak er een is van dienende souvereiniteit, tot bevordering van het heil des volks en het algemeen belang, zooals zij dat belang op grond van haar eigen staatkunde en godsdienstige inzichten en overtuging, oprecht meent te moeten dienen en bevorderen. Aan het slot van zijn rede bood Spr. onder algemeen applaus, namens de ver eeniging als blijk van waardeering voor steeds betoonde medewerking, aan den Commissaris der Koningin een afslag in zilver aan van den Zeeuwschen Perspen ning, die naar gehoopt wordt binnenkort zal wordsn uitgereikt. D'e Commissaris der Koningin, j h r mr J. W. Quarles van Ufford, hierna het woord verkrijgende, zeide de uitnoodiging tot deze koffietafel en dit contact met de Zeeuwsche Pers bijzon der op prijs te stellen. Spr. wenschte de vereeniging met haar eerste lustrum ge luk en wees op het belang der pers, ook als schakel tusschen publiek en over heid. Spr. zeide daarbij één eigenschap der pers, ook die der Zeeuwsche, bijzon der op prijs te stellen, dat zij' bij haar redactioneele publicaties nimmer het fi nancieel belang op het oog heeft, gelijk in het buitenland wel het geval is, doch dat haar hoofddoel is, de waarheid te hrengen. Rechtvaardigheid, billijkheid en goed fatsoen zijn de eigenschappen die onze pers sieren en dat ook de overheid dienen te doen. Spr. wees voorts op het belang van een innige samenwerking tusschen overheid en pers en verzekerde, dat hij persoonlijk, indien en voorzoover hem dit mogelijk zou zijn, gaarne de pers steeds te woord zou staan en van inlich tingen wilde dienen. Mogelijk kan „D'e Zeeuwsche Pers" ook in deze als tus- schenpersoon dienst doen. Spr. besloot met De Zeeuwsche Pers een goede toe komst te wenschen en een voortgaan op den gevolgden weg waarmede ook het va derland op de beste wijze zal gediend zijn. (Applaus.) De heer N. J. Harte, redacteur Ter- neuzensche Courant, als oudste journalist het woord voerende, prees de oprichting van „De Zeeuwsche Pers", die in vele opzichten de samenwerking bracht, die tot voor vijf jaar nog niet gevonden werd. Spr. bracht de vereeniging hulde voor verscheidene reeds getroffen maatrege len en sprak de hoop uit dat de vereeni ging op dezen weg zou voortgaan, zoo wel in het belang der leden als van het algemeen welzijn. Spr. besloot met de vereeniging met haar eerste lustrum ge luk te wenschen en uitte de hoop, dat zij nog vele lustra zal mogen vieren. Overste Berghuys zeide, de uitnoo diging tot dezen maaltijd eveneens zeer op prijs te stellen en wenschte de ver eeniging geluk met haar eerste lustrum. Spr. zeide voorts, de uitingen van de pers bji zijn komst in Zeeland, zeer gewaar deerd te hebben, en het contact, dat de pers met de militaire overheid wil heb ben, zeer op prijs te stellen. Zij gaf blijk de komst der militairen te zien in het be lang van provincie en stad. Spr. waar deerde de reeds ondervonden medewer king en besloot met De Zeeuwsche Pérs nog vele lustra toe te wenschen tot heil van land en volk. Ml r v. d. V e u r bracht de vereeniging de gelukwenschen over namens burge meester en wethouders van Middelburg en getuigde, dat het contact met de Zeeuwsche pers steeds van vriendschap- pelijken aard is. Er is wel eens critiek doch deze is gezond. Spr. zeide, op dit ge bied gelukkig in een democratisch land te GEEN BIJZONDERE MINISTERRAAD. Uit Den Haag werd gisteren gemeld; De verscherpte situatie heeft voor de Neder- landsche regeering nog geen aanleiding gevormd tot het nemen van bijzondere maatregelen op groote schaal. Een bijeen komst van den Ministerraad is niet noo dig geoordeeld. Het spreekt echter van zelf, dat de Nederlandsche regeering de ontwikkeling der gebeurtenissen nauwlet tend volgt. MINISTER PATIJN TERUG NAAR NEDERLAND. Minister Patijn is Zaterdagmorgen uit Genève naar 's-Gravenhage vertrokken, waar hij 's avonds is aangekomen. Ook de gedelegeerden van Roemenië en lord De la Warr, de eerste gedelegeerde van Enge land, hebben zich van Genève naar hun hoofdsteden begeven. DE VLIEGTOSHT VAN IR DE KOK WORDT NIET VOORTGEZET. Uit Karatsji is te 's Gravenhage be richt ontvangen, dat ir De Kok, directeur- generaal van de Koninklijke, en Schmidt Crans, die Donderdag j.l. per vliegtuig naar Indië waren vertrokken, hun reis niet zullen vervolgen met het oog op den algemeenen toestand en naar Nederland zullen terugkeeren. GEEN VERLOF OF BEWEGINGS VRIJHEID VOOR MILITAIREN. In verband met de huidige omstandig heden kan aan militairen geen verlof of bewegingsvrijheid meer verleend. De legeroefeningen zijn afgelast. De reeds begonnen manoeuvres zijn Zaterdag afgebroken. Een verslaggever van de „N.R.Crt." schreef hierover o.m.: MIDDEN IN DEN NACHT KWAM ER BEVEI Het was twee uur in den nacht. Op een duister landweggetje, dat dwars door leven. Ook als men hoort van de om koopbaarheid der pers in sommige an dere landen, dan is het te waardeeren, dat onze pers rechtvaardigheid en eer lijkheid als eerste punt op haar program ma heeft. Spr. besloot met de vereeniging nog vele jaren groei en bloei toe te wen schen. De voorzitter betuigde den sprekers zijh dank voor de gesproken woorden en sloot daarop het feestelijk deel dezer bijl eenkomst. Aan H. M. de Koningin werd een te legram van aanhankelijkheid en trouw verzonden, in antwoord waarop van den particulieren secretaris van H. M. de Ko ningin een dankbetuiging werd ontvan gen. Na de feestelijke koffietafel hield de o.v. De Zeeuwsche Pers haar jaarverga dering. De voorzitter, dr S. S. Smeding deelde in zijn openingewoord o.a. bijzonderheden mede over de besprekingen die door hem met den Commissaris der Koningin in Zeeland gevoerd waren over de instelling van een Zeeuwschen Perspenning. Het aftredende bestuurslid, de heer I. van de Sande werd met op één na alge meene stemmen herkozen. Jaarverslag en rekening van den secretaris-penningmeester, den heer H. van Benthem, werden als ingediend vast gesteld; de rekening na goedkeuring door de commissie van onderzoek, de heeren R. Zuidema en N. J. Karhof. D'e heer G. Amsing Jr. bracht het on derwerp der verkapte en gratis-adverten ties, die door overheidsorganen en parti culieren meestal als redactioneele mede- deelingen worden aangeboden, ter sprake. Maatregelen tegen dit euvel werden be sproken, terwijl de voorzitter mededeel de, dat ook de Nederlandsche Dagblad Pers dit vraagstuk in studie genomen heeft. Verder werden nog tal van zaken van uitsluitend huishoudelijken aard behan deld. KWESTIES EN VRAGEN BIJ DE WERKVERSCHAFFING IN ZEELAND, In de indeeling van sommige Rijksin specties voor de werkverschaffing als mede in de vertegenwoordiging van 'het 'C.N.V. bij' die inspecties is eenige wijzi ging gekomen. Voor wat het district Zeeland betreft (de inspectie Middelburg) omvattende alle gemeenten in onze provincie, is de vertegenwoordiger de heer A. Vingerling, Leliestraat 82, Goes. Met kwesties inzake arbeidstijd, loonge- se'hillen, plaatsing en andere moeilijkhe den van dezen aard wende men zich dus via 'den 'Ohr. Besturenbond tot genoemden vertegenwoordiger. Voor wat betreft rragen over de hasia- uurioonen en over zaken van algemee nen aard, die de werkverschaffing betref fen, is het adres: 'C.N.V., Stadhouders- laan 43-45, Utrecht. DE GRENSWIJZIGING GOES— KLOETINGE. De Minister van Binnenlandsohe Zaken heeft volgens loopende geruchten geen wijzigingen aangebracht in zijn laatste ontwerp grenswijziging tusschen Goes en Kloetinge, ook niet na de rapporten uit Kloetinge en van de Commissie uit de in gezetenen te Goes. De Minister stelt de de voorpostenlijn der roode wielrijders liep, werden wij aangehouden. Een bajo net werd opgeheven voor onze auto; ge stalten naderden. Het was voor de zoo- veelste maal op onzen tocht door het ge- vechtsgebied en met zelfverzekerdheid in onze stem riepen wijPers. Toen gebeurde er iets wonderlijks. „Dan zal het u wol interesseeren, dat er juist een ordonnans is komen zeggen, dat de oefening wordt gestaakt: we gaan naar Den Bosch terug". Er werd ineens iets hard in onze gedach ten; vooral dat laatste: „we gaan naar Den Bosch terug". „De internationale toe stand", ging het door ons heen. „Daar heb je het gaande". Boven ons hoofd was de wijde sterrenhemel; rondom lag de duisternis en vlakbij stond het Nederland sche leger, die plotseling naar hun gar nizoen en wellicht naar de grens, moesten. En hier was een oefening geweest, een verondersteld geval, met een denkbeel- digen vijand, met schoten die nimmer uitgevoerd en dapperheid, die geen doods gevaar kende. Het werd alles ineens heel flauw en onwezenlijk. Daar stond het helder voor oogen: Het was allemaal nog maar spel geweest en thans kon het werkelijkheid worden. Wij wendden het stuur en reden door de duisternis, vragend en zoekend naar den dichtst bijzijnden commandopost. Eenige uren tevoren waren we er ook geweest. Toen was het er een en al be drijvigheid. Berichten stroomden voort durend bij den commandeerenden majoor binnen, berichten over wijzigingen in de situatie, gevangenneming van vijandelijke patrouilles, plaatsen van' keukenwagens, aflossingen. Een samenspannig van ge beurtenissen, die met rustig en beslist overzicht geleid werden. Nu was het in hetzelfde burgermansachterkamertje stil en slordig. Papieren lagen verspreid over tafel; de officieren waren uiteen gegaan. „Is het waar? Is de oefening werkelijk afgelast?" Ja, het was waar; dat stond als een paal boven water. Wij grepen naar de telefoon en riepen onze redactie-bureaux aan om het laatste internationale nieuws. En terwijl wij spraken, drongen vermoeide gezichten om ons heen. Wat zal het geven? Mobilisatie? Och, misschien nog wel niet dadelijk mo bilisatie, maar ja, Godesberg, Tsjechoslo wakije, Frankrijk, Rusland? Kamer voor om de wijziging op 1 Jan. 1940 van kracht te doen worden. DE „INBRAAK" TE IERSEKE. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat het bericht in ons nammer van Zaterdag betreffende een inbraak te Ier- seke, van allen grond ontbloot is. Van een nachtelijke inbraak is ter plaatse niets bekend. Geweest Zeeland der S.D.A.P. De buitengewone algemeene vergade ring van het gewest Zeeland der S. D'. A. P. besloot hij de verkiezingen voor de Provinciale Staten in alle kieskringen met gelijkluidende lijsten uit te komen en der halve ook in de geheele provincie den zelfden lijstaanvoerder aan te wijzen. Een ongeval. Aan boord van de Telegraaf, liggende in de gracht bij de Langevielebrug, was men bezig zakken graan met een hijsch- machine op te takelen en in een pakhuis te brengen. Onder het raam van het pak huis lag een ijzeren balk, 'die naar bene den viel, waardoor een werkman aan het achterhoofd verwond werd. Nadat de getroffene in het voormalige militaire hospitaal verbonden was, is hij per taxi naar huis gebracht. Gemeentelijke school voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Ten aanzien ivan de stichting van een school voor buitengewoon lager onderwijs 'hebben B. en W. thans een uitvoerig schrijven aan de Raadsleden gezonden. Daaraan ontleenen wij Daar 'de school voor christelijk buiten gewoon lager onderwijs te Middelburg zal worden opgericht, hebben wij het ratio neel geacht, dat de gemeentelijke school, te Vlissingen wordt gevestigd. Nadat wij ons standpunt in deze aan het gemeentebestuur van Middelburg hadden kenbaar gemaakt, heeft dit be stuur ons medegedeeld, zijn medewerking daaraan niet te kunnen verleenen. Van de gemeentebesturen van Oost- en West-Soehurg, Bresiens en Westkapelle, alsmede van het R.K. schoolbestuur al hier, met wie wij eveneens overleg pleeg den over deze aangelegenheid, mochten we schriftelijk het bericht ontvangen, dat zij in beginsel zich konden vereenigen met het tot stand komen van een gemeen telijke school voor buitengewoon lager on derwijs te Vlissingen en daaraan hun medewerking zouden verleenen. IntUsschen hebben wij ook overleg' ge pleegd met den inspecteur van het buiten gewoon lager onderwijs, die zich gaarne heeft bereid verklaard, zijn medewerking te verleenen. In de eerste plaats is de vraag gerezen, waar de school alhier zou kunnen wor den gevestigd. Daar de gemeente voor loopig nog enkele jaren de beschikking heeft over het schoolgebouw op het Eiland, zou de school zeer goed in dat gebouw 'kunnen worden ondergebracht, nadat enkele herstellingen daar in zhr' aangebracht en het omliggend terrein m orde is gebracht. Het aantal kinderen, dat het buitenga

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2