DE GemengcT Nieuws. Gedroogde suikerbieten als veevoeder. Land- en Tuinbouw Uitvoer van erwten. Rechtszaken Radioprogramma. Hare Majest van de Stater volgende rede Leden zittor enkele overleden leden. Een bijzon der woord van welkom werd toegeroepen aan den burgemeester, dhr A. A. Schuit. Naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte stelde de voorzitter de ver gankelijkheid van het leven en van alle menschelijk bestaan en werk in het licht. Maar, al scheiden onze wegen, dit mogen wij weten, dat Christus Jezu3 Dezelfde blijft en ons samen verbonden houdt. Zien de op de afgeloopen zes jaar mogen wij dankbaar getuigen, dat de arbeid ook op dit terrein rijke vruchten heeft gedragen. In het a.s. winterseizoen komt een spre ker een actueel onderwerp behandelen. Dhr J. Serier leverde daarna een refe raat, waarin hij wees op onze christen plicht, gehoorzaam te zijn aan het gezag, dat God over ons beliefde te stellen. Dhrn L. Kievit en burgemeester Schuit verklaarden zich bereid een volgende maal een inleiding ten beste te geven. Hierop bracht de vice-voorzitter, dhr J. Schippers, den voorzitter in gevoelvolle woorden dank voor allen arbeid, dien hij in zes jaar tijd in het belang van de Chr. Hist. Unie mocht verrichten. Den schei denden voorzitter werd toegezongen de ze genbede uit Psalm 134. Kortgene. Een 1-jarig dochtertje van het echtpaar De FouwWolse aan den Torendijk alhier, kreeg Zaterdagavond van een harer ouders een klein stukje ap pel. Het ongeluk wilde, dat het stukje ap pel verkeerd schoot. Dr Gelderman werd ontboden, op wiens advies de kleine direct naar een der ziekenhuizen te Goes ver voerd moest worden. Zondagmorgen was de toestand van de kleine niet gunstig. Vanwege den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen werd Zaterdag te Middelburg door mevr. Dr Weij'l en Dr v. Gelderen het medisch examen afge nomen, waarvoor alle candidaten uit Kortgene zijn geslaagd. Voor diploma A zijn geslaagd de heeren L. D. van Damme en A. J. Soeters uit Kortgene; mej. Jos. v. Halst en de heeren H. Visser en M. P. A. Markusse uit Wis- sekerke. Ook slaagden voor dit gedeelte mej. I. Schippers en de heeren J. Geelhoed te Kortgene en mej. H. v. Halst te Wisse- kerke. Wissekerke. Tot stationhouder van het P.T.T.-station alhier is benoemd de heer C. de Looff Thz. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Telen. Vorige week zijn van hier verzon den voor het buiten- en binnenland ruim 4700 ton of 470.000 kg mosselen, waar onder een paar honderd zakken geschoon de. Naar wij vernemen, zal, indien het weer niet al te warm is, hegin October de verzending plaats hebben van geschoonde mosselen voor Parijs. Voor de werkloozen beteekent dit weer meer werk en betere verdiensten. D'e oesterbroedval op de te water ge brachte gekalkte pannen is voor vele kweekers tegengevallen. Niet dat er zoo weinig broed is gevallen, doch de sterfte hieronder is zóó groot, dat op vele pannen slechts 5 tot 10 kleine oesters voorkomen. De pannen, die het laatst gezet zijn, zijn iets beter dan de vroege. Evenwel valt ook bij deze het aantal goede oestertjes tegen. GEWEST ZEELAND VAN DEN NEDERLANDSCHEN VISSCHERS- BOND. De noodtoestand in de garnalen- visscherij. Zaterdagmiddag hie'ld het gewest Zee land van den Nederlandschen Visschers- bond zijn algemeene vergadering in „St. Joris" te Middelburg. De voorzitter, de heer D'. Huinink, bur gemeester van Vere, heette o.a. welkom den heer Vrolijk, directeur van het Ver koopkantoor van garnalen en tevens ver tegenwoordiger van den Minister van Economische Zaken; het eere-lid der ver- eeniging, den oud-ivoorzitter den heer D. H. van Zuijien, de Tweede Kamerleden de heeren Kieviet en v. d. Zaal, resp. namens de S.D.A.P. en A.R. fractie aan wezig; Hildebrand, namens de vissc'herij- inspectde en de Haan namens de scheep vaartinspectie. Spr. opende de vergadering met ge mengde gevoelens. Is er aan de eene zijde reden tot dankbaarheid, aan de an dere zijde is er aanleiding om droef ge stemd te zijn. Dat mien ook bij de hoogste instanties ontvangen is, is een belangrijke sprong vooruit en dit is te danken aan het werken van Jhr Mr J. W. Quarks van Ufford, den beschermheer van het gewest. Doch er is ook reden te over om zich bezorgd te maken, omdat men de be- drijfsgenooten steeds harder tegen de moeilijkheden ziet worstelen, en steeds achteruit gaan. Vooral ook nu de vangst zoo gering is. Maar men mag niet alleen zoo praten. Bij het monument voor J. P. Goen te Batavia staat zijn zinspreuk; „Ende despereert niet, het is hier om iets groots te doen". Dit moet men nu hier ook doen. De visschers hebben nooit een rijk bestaan gehad, maar zitten nu wel voor erg zware zorgen. Zoolang er nog vischrijke stro-o- men zijn, moet er ook een visscherstand kunnen zijn. De nood der tijden heeft hen samen ge bracht en geleid tot organisatorisch sa menwerken. Spr. is overtuigd, dat de economische steun onvoldoende is. Daar uit is geen levensbes taan meer te halen. Dan dient deze te worden aangevuld met socialen steun. Maar daarbij struikelt men over het gebrek aan samenwerking tusschen de betrokken departementen. Do secretaris, Mr F. L. baron van Tuyll van Serooskerken bracht vervolgens het jaarverslag uit, waarin hij de verschillen de gevoerde acties de revue liet passee- ren. De poging om eenige vergoeding in de kosten gemaakt aan vaartuigen en be- noodigdheden op last van de 'Scheepvaart inspectie te krijgen, mislukte eerst, doch later bleek toch een steun mogelijk en wel tot het niet onbelangrijke percentage van 65. Men 'kreeg kennis, dat de uitivoer van garnalen naar België voortdurend de aandacht van den minister 'heeft. In de taxverdeeling kwam een kleine verbete ring. Een rapport met wenschien werd aan Dr van Rhijn, destijds secretaris generaal van 'het departement van Land bouw en Visscherij, uitgebracht, doch dit alles moest als in Strijd met de alge meene regeeringspolitiek terzijde worden gelegd. Het visscherijproefstation heeft toege zegd het falen van het verkoperen van de netten te zullen onderzoeken en naar nieuwe middelen te zullen uitzien om de 'kustvisscherij behulpzaam te zijn. Op het verzoek om verruiming van de gelegen heid tot het meenemen van garnalen voor eigen gebruik mocht een gunstige be schikking worden ontvangen. Richtlijnen tot reorganisatie van bet bedrijf liepen eerst vlot van stapel, en vonden ook bij andere bedrijfsgenooten instemming, maar tenslotte liepen zij vrij wel op niets uit, daar de een na den an der weer afviel. Op initiatief van den Commissaris der Koningin werd op 10 Augustus een be spreking gdhouden met den secretaris generaal van sociale- en van economi sche zaken. Deze bespreking had hoege naamd geen resultaat. Niettemin zal het bestuur zich niet laten ontmoedigen, maar opnieuw een actie ondernemen zoowel bij gemeentebesturen, als bij1 ver schillende regeeringsinstanties, als ook bij de volksvertegenwoordiging. Het verslag werd met dank aan den secretaris goedgekeurd, evenals de reke ning van den penningmeester, den beer van BeLzen, loopende over 1 Juli31 Dec. 1937, aanwijzende aan ontvang f 390.71 en uitgaaf f 176.8272, alzoo een goed slot van f 213.8872. Alsnog werd gelegenheid gegeven aan de aanwezigen tot bespreking van den noodtoestand in de Garnalenvisscherij. Het was de penningmeester, die bet eerst bet woord nam en den Commissaris der Koningin dank bracht voor de uit stekende woorden gebruikt in het belang der visschers bij de conferentie met Dr van Rhijn, 'die toen zeer pessimistisch was en de toekomst voor de visscherij ■ontzettend donker inzag. Men kan toch ook niet blijven steunen. Men moet dan zeker maar den hongerdood sterven of naar het armbestuur gaan. M'aar de zee is toch geschapen om te bevaren. Als men bij sociale zaken zegt, dat het bedrijf te Stellendam toc'h goedkooper is, dan wijst spr. er op, 'dat men daar alleen zeilsche pen gebruikt en hier motorbooten. Van de toerbeurten ziet spr. ook geen heil want men moet het zoeken in meer afzet. Dit kan als men ook de militairen dit voedsel 'geeft 'en het ook voor gesteunde werkloozen verplichtend stelt, bijv. voor 15 ct. per week. Spr. hoopt dat zijn woor den geen holle klanken zullen zijn. Spr. kent voorbeelden van personen, die uit armoede naar België trokken. Aan so ciale zaken zeide men, dat de visschers dan maar naar België moeten gaan, maar de visschers zijn Nederlanders en zij wil len dit blijven onder de regeering van onze Koningin. De heer Leen'houts zeide, dat als men er in Den Haag zoo overdenkt, het beste was Zeeuwsch-Vlaanderen maar geheel aan België af te staan. D'e voorzitter zeide op te passen met zulke woorden, die men toch in den grond van zijn hart niet meent. Men moet ech ter de vraag stellen, waarom als men in België het bedrijf met steun in stand kan houden, men dat dan ook niet in Holland kan. Men moet nu aandringen op direct beteren steun en ook een goede regeling voor de toekomst. Maar zeker is het goed alles te doen om de garnalen-consumptie uit te breiden, zooa'ls dit in Amsterdam reeds is gedaan. Nu gaan vele garnalen voor 2 ct. in 'den puf. Waarom 'deze dan niet liever als voedsel tegen bijv. 8 ct. ge bruikt, ook voor 'het leger De 'heer Vermeulen meent, dat de steun geen goudmijntje is. Men is beter gediend met grooter afzetgebied, ook zonder steun van het Rijk. Spr. heeft ook bezwa ren tegen de wijze waarop de taxen thans verdeeld worden. De voorzitter meende, dat de heer Ver meulen het eerste niet kon meenen. De tax-verdeeling is een zeer moeilijke kwes tie en is nog steeds aan de orde. Spr. hoopt dat er binnenkort een eerste stap gedaan zal kunnen worden. Thans kon de voorzitter, Mr Dr Mes, vertegenwoordiger van de R.K. kamer fractie verwelkomen. De heer Leenhouts zou het billijk ach ten als alle consenten voor uitvoer naar Frankrijk in Zeeland werden geplaatst, want hier voerde men ook. vroeger steeds uit. De voorzitter zeide, dat 'ook 'dit een moeilijk punt is. Niet alleen de regeering heeft het te zeggen. Het zijn de Fransche importeurs, die de consenten krijgen en die mogen 'dan koopen in ons land. Hun kan mlen niet gelasten, dat alleen in Zeeland te doen. De heer van Zuijen denkt wat de con senten betreft aan ruilen van goederen en stelt daarbij de ivraag of er van Neder- landsche zijde wel genoeg aandacht aan de garnalen wordt geschonken. Een 'der andere aanwezige heeren van Belzen 'kwam vooral op tegen het op toer beurt varen. De 'heer Cambier, wethouder van Bres- kens, zeide, dat Breskens nooit te vreden was met den steun en van meet af alles gedaan heeft om dien te verbeteren, maar de gemeente kan dat niet volhouden. Spr. acht het gewenscht dat het verkoopbu reau eens een hoeveelheid vrij geeft voor verkoop naar Engeland, waardoor in plaats van 2 cent voor den puf, 8 tot 12 cent voor Engeland kan worden verkre gen, en dan niet over het verkoopkantoor maar rechtstreek®. Spr. stelde ook de vraag of het niet beter is per vaartuig steun te geven en alleen bij te passen wat men tekort komt. Als 5 of 6 kooplie den het eens worden, hebben zij kans op een goede pot om te deelen. De voorzitter zegt, dat ook dit zeker onder de oogen wordt gezien. Men moet echter geen steun verwachten van de ge meenten, maar van het departement van sociale zaken. 'Spr. meent, dat bet ele ment van steun per vaartuig ook reeds in de huidige regeling naar voren komt. Men doet alles om aankoop buiten de mijnen niet meer te doen plaats hebben. De directeur van het verkoopkantoor zegt, dat de Hal te Arnemuiden steeds verlies1 oplevert. De heer Siereveld heeft ern'siige be zwaren er tegen, dat men gedwongen kan worden te gaan varen. Bijiv. op Zaterdag en dan naar dezelfde plaats, waar men reeds enkele dagen is geweest.' Men 'komt dan gewoonlijk met heel weinig naar huis. D'e voorzitter zeide, dat men bij een centrale regeling altijd hier en daar op bezwarien zal stuiten. Vooral het varen op Zaterdag is voor velen een bezwaar, maar bet is wel een zeer moeilijke kwestie. De 'heer van Belzen zegt, dat men aan de eene zijde aandrang krijgt om zuinig te zijn en aan de andere zijde gedwongen wordt om uit te varen. De heer de Baare meent, dat het dwin gen om te varen de visschers tot slaven verlaagt. De voorzitter zegt, dat het hier gaat om den steun en niet over de kwestie of men slaven is. Het is hier een vrije over eenkomst en als men die heeft aangegaan moet men er ook aan voldoen. D'e heer de Baare meent, dat men toch moet toonen in het vrije Nederland te zijn. Spr. wijst er op, dat men in Den Haag zeide, dat de visschers te laksc'h zijn. Dit is niet het geval en spr. voelt zich in zijn eer gekrenkt door zulk een aantijging. Hij bespreekt ook nog de kwestie van het niet visschen op Zondag, doch wel het toelaten om Zondags uit te varen. Hij wil dit laatste ook verbieden en slechts bij groote uitzondering toelaten. Ook 'vraagt spr. waarom de visschers zelf het overschot niet mogen koopen. De voorzitter zegt, dat dit laatste be paald is om knoeierijen te voorkomen. De heer de Baare vraagt waarom de reeders het dan wel mogen doen. De voorzitter zal zeker steeds met klem opkomen tegen het betitelen van de vis schers als laksch zijnde. Ook het niet uitvaren op Zondag heeft zijn instem ming. De secretaris zeide, dat als er geen be stellingen zijn het onbillijk is toch te dwingen uit te varen; maar het kan ook voorkomten, dat de vangst wel gepoogd wordt, doch dat er niet voldoende is om aan de bestellingen te voldoen. Van het wel mogen koopen van de reeders voelt spr. ook de onbillijkheid. Men zal hier nog eens op wijzen. De 'heer Leen'houts wil er op aandrin gen den steun 'die z.i. onbillijk in Maart j.l. geweigerd werd, alsnog uit te 'keeren. D'e voorzitter zeide, dat men 'dit zeker nader zal overwegen. De secretaris meende, dat het al voor elkaar was. De heer Cambier herhaalt de wensche- lijkheiid van steunen per vaartuig. De voorzitter zeide nog een®, dat dit een zeer moeilijk onderwerp is, doch dat het bestuur zeker met al het gehoorde rekening zal 'houden. Hierna s'loot de heer Huinink tegen 5 uur dê vergadering, die te ruim 2 uur was geopend. Motor van D'ieseltrein in brand. 'Gistermiddag omstreeks 'half -vijf is op het traject EindhovenWeert een der motoren van den uit drie wagons bestaande dieseltrein AmsterdamMaasv- tricht ter hoogte van Maasheeze bij Weert in brand gevlogen. De bestuurder bemerkte dit bijtijds en bradht den trein tot stilstand. Men heeft dien brand spoedig kunnen blussohen met de in den trein aanwezige apparaten, waarna de wagon is losge koppeld. De passagiers bewaarden hun kalmte en stapten onmiddellijk: over in de andere twee wagons:. De trein had slechts 'ge ringe vertraging. Brandstichting? D'e Echteld- sche politie is Zaterdag overgegaan tot de arrestatie van den veehandelaar C. J. van den B. uit Echteld. 'die verdacht wordt van brandstichting, teneinde zich aldus in het bezit te stellen ivan verzeke ringsgelden. In dien nacht van Zondag 11 op Maan dag 12 September j.l. heeft een hijzon der felle brand het aan den Vogelenzang- schenweg te Echteld gelegen en door Van den B. bewoonde café „De Vogelenzang" geheel dn 'den asCh gelegd. D'e oude brandspuit der Echteldsche brandweer, die spoedig na het ontdekken van den brand ter plaatse was, kon niets tegen de langs het rieten dak snel voortwoeke rende vlammenzee uitrichten en toen de ter assistentie geroepen Ochtendsc'he brandweer met haar motorspuit op het terrein van den brand aankwam, viel niet meer aan blusschen te denken. Het huis brandde geheel af en van den eveneens verzekerden inboedel kon niets wordten gered. Volgens den bewoner gingen daar door ook eenige tientallen duizenden kilo's hooi en een partij gedorscht graan in de vlammenzee op. De politie is er in geslaagd elen partij van ruim zestig zak ken gedorscht graan te ontdekken in een schuur van een dn Tiel wonen'den broer van verdachte. Dteze vondst is Van den B. noodlottig geworden. Door autobus overreden en gedood. Zaterdagmiddag is op de Prins Hendrikkade te Amsterdam een 15-jarige jongen op een racefiets aange reden door een gemeente-autobus. De jon gen kwam onder een voorwiel terecht en werd op slag gedood. 'Dood el ijl k mijnongeluk. Zaterdagmiddag is in de Domaniale mijn te Kerkrade de 43-jarige J. V. doodelijk verongelukt. Zijn hoofd werd door de lift kooi verpletterd. Proeven op groote schaal. Zooals bekend is, heeft de minister van Economische Zaken opdracht gegeven tot het onderzoeken van de mogelijkheid, sui kerbieten tot veevoeder te verwerken. Een commissie van deskundigen onder voor zitterschap van den regeeringscommissa- ris voor den akkerbouw en de veehouderij heeft de bestudeering van dit vraagstuk ter hand genomen. Aangezien eenige jaren 'geleden reeds op kleine schaal proeven waren genomen met het opnemen in mengvoeders ivan ge droogde suikerbieten en 'de resultaten daarvan gunstig waren het verslag van 'het provinciaal veevoederbureau voor Zuid-Holland over het seizoen 1936-1937 vermeldt b.v. dat zeer gunstige ervarin gen zijn opgedaan adviseerde de com missie het nemen van een proef met ge droogde suikerbieten op groote schaal, opdat het dan mogelijk zou zijn, een defi nitief oordeel te vellen omtrent de waar de van het gedroogd product voor de veevoeding. De minister kon zich met dat voorstel vereenigen, zoodat voor het seizoen 1938 1989 gedroogde suikerbieten beschik baar zullen worden gesteld. De suikerfabrieken te Halfweg en Put- tershoe'k hebben zich 'bereid verklaard bij voldoende belangstelling ieder ca. 1250 ton gedroogd product te fabriceeren. Tón einde den gewonen gang van za ken niet te 'verstoren zal aan den handel het samenstellen van mengvoeders met dit product worden overgelaten. De be moeiingen van de suikerfabrieken zul'lien niet verder gaan dan het beschikbaar stellen van het gedroogde ongemalen pro duct. Deze fabrieken zullen dezer dagen aan fabrikanten van en handelaren in vee voeders en aan coöperatieve vereenigin- gen de gelegenheid geven tot inschrijving voor de afneming van gedroogde suiker bieten, waarvoor wordt gegarandeerd een suikergehalte van minstens 60 pet. en een vochtgehalte van hoogstens 10 pet. Nadere bijzonderheden omtrent de in schrijving, alsmede de voorwaarden, zul len de suikerfabrieken per advertentie be kend maken. Stoomen van aardappelen. Gestoomde, ingekuilde aardappelen vor men een uitstekend voeder, niet alleen voor rundvee, doch ook voor varkens. Zij kunnen, zonder dat noemenswaardige verliezen optreden, vele jaren worden be waard en leenen zich derhalve uitste kend voor vorming van een reserve aan veevoeder. Voor den aankoop van een beperkt aan tal stoomtoestellen kan van Rijkswege voor 1938 een bijdrage worden verleend. Het ligt in de bedoeling zorg te dragen dat de stoomers zoo goed mogelijk ver spreid komen in de daarvoor in aan merking komende gebieden. Overwogen wordt prijsverschil af te schaffen. Inmiddels alvast een belangrijke verlaging. Van bevoegde zijde vernemen wij', dat overwogen wordt, het prijsverschil bij uit voer van erwten af te schaffen. Inmiddels zal met ingang van 18 Sept. 1938 bet thans bij uitvoer geldend prijs verschil ad f 1 per 100 kg voor groene erwten en ad f 1,40 peT 100 kg voor split- en parelerwten voorloopig worden ver laagd tot f 0.50 voor groene erwten en tot f 0,70 voor split- en parelerwten. Deze verlaagde prijsverschillen zullen gelden voor alle exporttransaoties, waar voor het prijsverschil op Zaterdag 17 September 1938 niet was gefixeerd. Ex porteurs, die na 12 Sept. j.l. doch vóór 18 Sept. 1938 exporttransacties hebben afge sloten, welke nog niet ter fixatie werden aangeboden, zullen echter alsnog in de gelegenheid gesteld worden, biervoor het voor 18 Sept. 1938 geldende prijsverschil te fixeeren, mits de opgave van deze transacties, alsmede de hierop betrekking hebbende bewijzen, Maandagochtend l<j Sopt, 1938 vóór 12 uur in het bezit zjjD der Nederlandsche akkerbouw-centrale. Voorts wordt medegedeeld, dat de termijn, waarbinnen fixatie van het prijs verschil dient te worden aangevraagd met ingang van 18 Sept. 1938 van 8 dagen tot 4 dagen na afsluiting der betreffende exporttranasactie wordt verkort. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtr. van het Motor- en Rijwielregl. en (of) de Motor- en Rijwielwet, of andere verkeersovertredingen N. G. J. S. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h.; W. S. te Ierseke f 2 of 2 d. h.;; P, v. B. te Ierseke, L. M. te Kruinmgen, L. K. te Waarde, L. R. te Waarde allen vrij spraak; P. J. B. V. te Goes f 1 of 1 d. h.; A. J. M. te Roosendaal f 7,50 of 5 d. h.; J. B. te St. Laurens f 2 of 1 w. t.sch., J. d. H. te Nieuwdorp f2 of 2 d. h.; J. H. te Krabbendijke f 3 of 3 d. h. en f 0,50 of 1 d. h.; H. G. te Wissekerke f 2 en f 0,50 b. of 2 maal 1 w. t.soh.; J. O. te St. Maria- burg (B.) f2,50 of 2 d. h.;; G. P. G te Oostkapelle f2,50 of 1 w t.sch.; P. L. R te Koudekerke f3 en f 0,50 of 3 en 1 d. h.; L. P. te Couxelles (B.) f 5 of 5 d. h.; J. A. V. te Bergen op Zoom f2 of 1 w, t.sch.; H. V. te Hilversum f 1 of 1 d. h F. S. te Koudekerke, teruggave aan ouders. Zonder verlof van den rechthebbende in de gemeente Nisse zwemmen in een ge sloten water: J. G. de W. te Kruiningen f 1 of 1 d. h. Te Vlissingen wateren anders dan i de daarvoor bestemde bakken; Th. J. II. te Breda f 5 of 5 d. h. Straatschenderij; F. P. D. te Westka- pelle f 3 of 1 w. t.sch. Dronkenschap op den openbaren we. H. R. 1>. te Middelburg f 10 of 5 d. h.. I. H. te Kortgene f 15 of 10 d. h.; L. T. te Ehschedé f 10 of 10 d h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders grond, waarvan de toegang op blijkbare wijzo is verboden- 1 H. te Oost- en West-Soeburg f 0.50 of 1 d. b. De afsluitboomen van een openbaren overweg openen: A. K. te Arnemuiln f 4 of 4 d. b. Dinsdag 20 September. HILVERSUM I, 187-5 m. AVRO-uit?.. ding.-11.00'11.30 vm. en 6.307,00 nm. RVU. 8.00 Gram. '(om 8.15 her.). 10.00 M genw. 10.15 'Gram. 11.00 Paedag. car. rie. 11.30 AVRO-Amusementsorkest. L' '0 Reportage uit Den Haag en Troon- ie 'door H. M. de Koningin. 2.00 Gram. 15 Omroeporkest. 3.00 Declam. 3.25 Zan i. piano. 3.55 Gram. 4.00 Piano. 4.30 Kin derkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Om roeporkest. 6.30 Causerie „De strijd de vrijheid in onze dagen". 7.00 Gram. 7.30 Orgel en zang. 8.00 Ber. ANP, mele- deelingen. 8.15 Herh. Troonrede. 8.50 Taptoe. 9.10 Gram. 9.30 Radiotoom-w. 10.00 AVRO-orkest. 10.30 Causerie over de Millioenennota. 11.00 Ber. ANP, hier na tot 12.00 Gram. HILVERSUM H, 301.5 en 415.5 m. KRO-uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.009.15 'Gram. (om 8.15 ber.). 10.00 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Her. 12.15 Gram. 12.30 Troonrede door li M. de Koningin en Reportage van het Bin nenhof. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gram 4.05 Causerie „Het nut van astrologie bij opvoeding en beroepskeuze. 4.30 Gram 4.35 HIRO-nieuws. 4.40 Gram. 4.45 Cau serie „Gedachte, droom en hiernam.1 T" 5.10 De KR'O-melodisten en solist. 5.45— 6.05 Gelukwenschen. 6.10 Verv. conc. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „De laatste dagen van I een kustland". 7.35 Sportpr. 8.00 Her. ANP, Meded. 8.10 Herh. Troonrede. 8.30 Taptoe. 9.00 Causerie over de nieuwe millioen'ennota. 9.20 Sted. orkest van Maastricht. 10.00 KR'O-orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KR'O-Boy® en solist. 11.00— 12.00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 September: Meest matige in het Noorden tijdelijk wellicht toenemende Z. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, we1' nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur; zc 9 Stand van Zaterdagmorgen 10 u.' Licht op voor fietsers: Dinsdag 7 u. 47 min. DINSDAG 52e JAARG Uitgave: N. V. „Luctor et Emer; het blat Bureaux Lange 'ostrekenlng 44455 Bijkantoor M i d d J. J. T A N O Y, L Directeur. Hoofdrei Bij den aanvan gevoel Ik allereer diepe erkentelijk Volk ontvangen innering daaraan Kon Ik ten vor in den economise heeft deze hoop dat tijdstip nog ee mische vooruitzie Deze toestand kan worden tot v hangende werkge hierop zullen bij den uitvoer onzer van matig bescher ontplooiing onzer bij voortduring a Mag worden op de werkgelege het treffen van bi derheid zal belan die werken, welke van den bodem legenheid. De ver polder en de voo zullen krachtig w< Teneinde remme der werkloosheid van wetgevenden De werklooshei: ring; maatregelen Tot voldoening Nederland tot de veranderd hebben positie van Nederl politiek van zelfsta: verdere uitvoering weermacht onontbe De toestand van vereischen, en nooj gaven. Dit is te mi digheden gebracht reeds gedurende ei der werkloosheid e de publieke kassen Grooter offers z bestaan zoo eminei Voorstellen, well deze nationale offe geboden. Het ligt stellen tot belastin van den druk te meringen tegen te nemen. In verband met gen op het gebied I blijken te zijn, is heJ satie ten grondslag op de handhaving antwoordelijkheid. Blijft Curasao ziq de financieele toeste jaar ingetreden ter stigen invloed uit toestand van Nederj Hoewel een voorzl van maatregelen me met het streven De doelmatige land en ter zee, wel durende aandacht dl Met erkentelijkhef en Vloot, zoomede I Koninkrijk hunne tal Ook in het kome; Regeering en Staten| arbeid verricht zal innige bede, dat de schenke, verklaar li ve:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6