SluitingszitiingStaten-Generaal. Oe nachten worden kouder UoUonde» Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Einde van den Zomertijd. L.Vorststraat 34-36 - Goes De legeroefeninp gaan niet door. Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtszaken Marktbel MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Wollen en halfwollen Fan tasie.dekens Zuiver wollen „Eras" Dekens 2-persoons van f7.75 tot f 14 50. Gewatteerde Dekens Wiegen- en Ledikant-dekentjes Zie onze speciale etalage. MIDDELBURG. Nog geen 3 C6 kost een abonnemen Abonnementsprijs p. Weekabonnementen OVERWINNING DER SOCIAAL DEMOCRATEN IN ZWEDEN. De provinciale en gemeenteraadsverkie zingen in Zweden zijn tot een overwinning voor de sociaal-democratische partij ge worden. Zij heeft de meerderheid in de Eerste Kamer veroverd en de gemeente raad van Stockholm heoft een sociaal-de mocratische meerderheid gekregen. Daar in de Tweede Kamer reeds een socialisti sche meerderheid voorhanden was, is thans het geheele Zweedsche parlement in meerderheid sociaal-democratisch. De conservatieve partij heeft een ern stige nederlaag gelegen. GOERING VRAAGT OM IJZERAFVAL. Goering heeft de manschappen der S.A. uitgenoodigd, oud ijzer te verzame len, ten einde het Duitsche volk ijzer, „de kostbaarste grondstof', te bezorgen. De inzameling van oud roest zal te Berlijn geschieden tusschen 13 September en 31 October. De inzameling zal plaats vinden langs de huizen, de werkplaatsen en de op slagplaatsen van materiaal. Er zullen ook tuinhekken wordeD opgehaald. Zaterdagmiddag kwamen de beide Ka mera der Staten-Generaal in vereenigde zitting bijeen, onder leiding van Mr G. W. L. baron de Vos van Steenwijk. Slechts weinig leden waren opgekomen om te luisteren naar de door Minister van Boeyen uit te spreken sluitingsrede. De Minister herinnerde aan de geboorte van Prinses Beatrix en de viering van het regeeringsjubileum, en memoreerde voorts enkele in het afgeloopen parlementaire jaar tot stand gebrachte zaken, w.o. de herziening van de Grondwet en de wij ziging van de Dienstplichtwet. In naam der Koningin werd dank ge bracht voor de betoonde toewijding en daarna in naam der Koningin de zitting der Staten-Generaal gesloten verklaard. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN IN HET BOUWBEDRIJF. Aan het oordeel der Tweede Kamer onderworpen. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend houdende voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding tot het ont werpverdrag betreffende de veiligheids voorschriften in het bouwbedrijf. De internationale arbeidsconferentie heeft in haar drie en twintigste zitting eenige ontwerp-verdragen en aanbevelin gen vastgesteld. De ontwerp-verdragen betreffen: 1. de veiligheidsvoorschriften in het bouwbedrijf, 2. de verkorting van den ar beidsduur in de textielindustrie, 3. den leeftijd van toelating van kinderen tot het verrichten van arbeid in nijverheidson dernemingen, 4. den leeftijd van toelating van kinderen tot het verrichten van niet- industrieele werkzaamheden. Het onder 1. genoemde ontwerp-ver- drag mankt het onderwerp uit van het thans ingediende wetsontwerp. Ten aanzien van de andere ontwerp verdragen heeft de regeering haar stand punt nog niet bepaald. Het onderhavige ontwerp-verdrag houdt algemeene beginselen in omtrent de vei ligheidsvoorschriften voor arbeiders in het bouwbedrijf, in het bijzonder voor zooveel steigers en hefwerktuigen betreft. NEDERLAND EN HET INDISCHE BEDRIJFSLEVEN. Studiereis tot aanknoopen en vernieuwen van relaties. Naar wijl vernemen zal mr W. G. F. Jongejan, voorzitter van den onderne- mersraad voor Ned.-Indië op 21 Septem ber a.s. naar Ned.-Indië vertrekken. Het doel van deze reis is het bestudee- ren van de ontwikkeling van het Indische bedrijfsleven in den laatsten tijd en het aanknoopen en vernieuwen van relaties. Mr Jongejan zal ongeveer 5 maanden in Indië verblijven. STUDIOBOUW N. C. R. V. Namens 't bestuur van de Nederlandsch Christelijke Kadio Vereeniging heeft ar chitect J. van der Veen te Amsterdam ge gund: den bouw, plus de gewapend beton bouw in massa aan de laagste inschrijvers Gebr. Swaan en J. Schoustra te Hilversum voor f 223,500, de glas- en verfwerken aan de laagste insohrijfster, overeenkom stig het bestek: firma M. J. van IJzerloo te Rotterdam, voor f 8733. Genoemde architect heeft in samenwer king met den warmte-technischen en elec- trotechnisohen adviseur, den 'heer J. Woudhuizen, te Aerdenhout, namens het bestuur der N. G. R. V. eveneens opge dragen: de warmte-technische installaties aan de laagste insohrijfster Pruys' Tech nisch Bureau te Apeldoorn voor f 73.201, en de electrische installaties aan de firma W. G. Soheeres te 's-Gravenhage voor f11,278. DE SULTAN VAN LANGKAT UIT NEDERLAND VERTROKKEN. Zaterdag is de sultan van Langlkat met zijn gezelschap uit de Residentie vertrok ken. Hij werd op het station begeleid door den heer P. Blumberger, chef van het kabinat van den minister van kolo niën, dien heer van Kempen, oud-gouver neur van Sumatra's Oostkust en den heer Enthoven, van de Deli maatschappij. Ve len kwamen den sultan en zijn gezelschap een goede reis wenschen: in de eerste plaats kapitein Romswinckél namens de Koningin. Hotel „De Abdij". Nu binnenkort de kwestie der onteige ning van de perceelen, waarin het hotel „de Abdij" te Middelburg gevestigd is in de Tweede Kamer zal behandeld worden, heeft de Vereen, tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer zich tot de leden van dit college gewend met een schrijven, waarin zij er op wijst zich niet tegen een onteigening van het gebouw te keeren, doch wel tegen het verdwijnen van dit hotel als mogelijk gevolg van de voorge nomen onteigening. In het verdwijnen van een hotel in „de Abdij" ziet de vereeniging een ernstigen slag voor het vreemdelin genverkeer in Middelburg. Het algemeen belang van de stad Mid delburg en dat der vereen, is gediend met en eischt volgens adressante het in tact blijVen van een hotel gelegen aan het schoone Abdijlplein. De mishandeling van een ouden man. In verband met de mishandeling van een 78-jarigen man, die Maandagavond in de Stadsschuur met een bierflesch op het hoofd werd geslagen, heeft de politie aan gehouden zekere H. en J., beide wonende alhier, die er van verdacht worden zich aan deze misdaad te hebben schuldig ge maakt, Zij zijn aan de justitie voorgeleid. St. Joris wordt hotel. Aan de bekende St. Joris-sociëteit, gele gen aan de Balans, zal binnenkort een nieuwe bestemming worden gegeven. Tezamen met het groote heerenhuis dat aan het sociëteitsgebouw grenst, zal St. Joris worden verbouwd tot hotel. De benedenzaal zal worden ingericht tot restauratie-zaal. Voor leden van de socië teit zal de voormalige ridderzaal op de eerste verdieping voortaan zijn bestemd. Het ligt in de bedoeling het geheele ho tel in ouden stijl te houden, en den berg- steenen gevel, die uit 1582 dateert, volko men onveranderd te laten. Voorts is men bezig om de groote zaal in het St. Jorisgebouw uit te breiden met een modern tooneel met kleedkamers. (Midd. Gt.) Boulevardloop. Onder veel belangstelling is Zaterdag middag de 9de internationale boulevard loop, georganiseerd door de Vlissingsche sportvereeniging „Marathon", gehouden. De eere-voorzitter van „Marathon", de heer G. A. van Woel deren, burgemeester van Vlissingen, loste het startschot, waar na 20 athleten den 3600 M. langen loop langs alle boulevards aanvingen. De Belg A. Decraemer van V. G. Osten- de werd winnaar in den nieuwen record tijd van 10 min. 41,9 sec. Hij kwam daar door, naast den wisselbeker als eerst- aankomende, tevens in het bezit van den door burgemeester 'van Woelderen uitge loofden record-beker, die sedert 1933 in het bezit was van A. Dielen van A. G. te Gapelle, met een tijd van 10 min. 42,2 sec. De Rotterdammer D. van Yperen van D.G. S. die vorig jaar als eerste eindigde, werd thans tweede met een tijd van 11 min. 9,4 sec. De verdere uitslagen luiden: 3. W. de Neefe, A. G. Eendracht, Aalst; 4. G. Dob- belaere, Marathon, 5. A. Capelle, V. G. Ostende; 6. H. Enkelaar, E. M. M. Mid delburg, 7. R. Duvillers, V.G. Ostende, 8. A. Kambier, E.M.M., 9. K. Barentsen, E. M.M., 10. R. Uytgat, V. G. Ostende, 11. T. van Opbergen, Marathon, 12. D. van Poelje, Marathon, 13, K. Meijer, E.M.M., 14. P. v. d. Hooft, Marathon, 15. D. Roelse, A.V. '35, 16. H. v. d. Sluis, Mara thon, 17. M. Vinke, Middelburgsche Boys, 18. L. Vermaat, Marathon, 19. J. Meijer, Marathon. Eén looper heeft moeten op geven. De vereenigingsbeker is eveneens naar België verhuisd, en is thans tijdelijk in het bezit gekomen van V. G. Ostende. Na afloop heeft burgemeester van Woelderen de prijzen uitgereikt. Naar wij vernemen zal de stan daardbrievenbus aan het perceel Schen- gestraat 22 op 20 September worden ver wijderd, terwijl op dien datum aan per- veel Middelburgsche straat 41 een hang- brievenhus zal worden aangebracht. Zaamslag Vandaag mag het echtpaar F. HamelinkM. van Drongelen, wonen de op de Griete alhier, zijn zestigjarige echtvereeniging herdenken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zundert c.a., E. R. O. Ri chard, cand. en hulppr. te Antwerpen. Bedankt voor Waardenburg en Neesij- nen, F. M. Muller te Eindhoven. Geref. Kerken. Aangenomen, naar Aalten, D. Veenhui- zen te De Krim. De geestelijke verzorging der weermacht Naar wij vernemen 'heeft de Algemeene Synodale Commissie der Ned. Heriv. Kerk een adres gezonden aan den Minis ter van Defensie waarin zij er op wijst, dat het :h.i. dringend noodzakelijk' is met 'het oog op de uitbreiding der weermacht het aantal legerpredikanten uit te brei den. Adressant wijst er op dat de vaca ture ontstaan door het overlijden van Ds J. H. Ruys van Dugteren nog altijd open is en dat uitbreiding van het aantal Herv. functionarissen in het belang van de geestelijke verzorging der Prot. mili tairen moet worden geacht. Naar het ge voelen van adressant kan de arbeid der geestelijke verzorging niet zonder meer aan de plaatselijke ambtsdragers in de garnizoenen worden overgelaten. Het in stituut der legerpredikanten, doch dan uitgebreid en hier en daar versterkt met de hulp van eenige reserve-veldpre dikers is 'het aangewezen orgaan. Het kan naar het oordeel van adressant niet bevorderlijk zijn aan de opvoeding van onze dienstplichtigen in een Chr.-natio- nalen geest, wanneer de kerkelijke >ge- deeldheid op bet terrein der weermacht zou worden overgebracht, waardoor het gevoel van saamhoorigheid onder onze Weermacht in niet geringe mate afbreuk zou worden gedaan en de kerk ook aller minst zou zijn -gediend. De Doodehandsbelasting. Kerkvoogden en kerkeraden der Ned. Herv. Gemeenten in de provincie Drente hebben in een te Assen gehouden verga dering de volgende motie aangenomen: „Kerkvoogden, enzgehoord heb bende de ernstige principieele en financi- eele bezwaren, die er bestaan tegen de verlenging der Wet op de Doodehandsbe- lasting 1934, voor zoover de goederen der Ned. Herv. kerk betreffende, besluiten Uwe Excellentie zeer dringend te verzoeken de indiening van een wetsontwerp nader in overweging te nemen, althans de kerke lijke goederen vrij te stellen. Deze motie zal via het hoofdbestuur aan den minister van financiën worden gezon den. Aan de Huishoudschool te Amster dam is geslaagd voor het examen kinder verzorging en kinderopvoeding mej. M. J. de Dreu te Middelburg. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft in een circulaire aan de ge meentebesturen eraan herinnerd, dat de vervoeging met één uur van den wette- lijken tijd, zal eindigen den tweeden Oc tober a.s., te drie uur in den voormiddag Zorgt voor goede dekking koopt een heerlijke, DEKEN bij en warme b groote maten f3.75, f4.25, f5.25, f5.90. Flinke maten van f 4.90 tot f 10.75, in Molton, Wol en Gewatteerd vanaf f 0.65. KINDERVERLAMMING. Het water speelt een belangrijke rol. In de „Samaritaan", het officieel or gaan van het Roode en van het Oranje Kruis, lezen we het volgende: „Nu in ons land weer zooveel gevallen van kinderverlamming voorkomen, is het nuttig, het volgende hieromtrent te refe- reeren. Prof. C. A. Kling, te Stockholm, chef van het rijks-bacteriologisch instituut al daar, heeft op de vergadering der afd. Hygiëne van de Roode Kruis Liga nieuwe feiten medegedeeld over bovengenoemde ziekte. Waargenomen werd, dat de ziekte in sommige gezinnen veelvuldig optreedt (in één gezin 5, in een ander 7 ziekte- 1 gevallen). De incubatieperiode kan 510 dagen bedragen; hoe langer incubatie periode, hoe lichter de ziekte verloopt. De epidemie of endemie breekt in tal van gezinnen, op grooten afstand gelegen, ge lijktijdig uit. Soms zelfs op 1000 K.M. af stand. Contactsinfectie is hier dus uitge sloten. Daalt de temperatuur tot onder 0 gr., dan verdwijnt de ziekte; in Maart be gint ze weer, met een maximum in Juli. Met het verdwijnen van den zomer daalt ook de veelvuldigheid van de kinderver lamming. Men heeft in Zweden ontdekt, dat 624 dagen na een hevigen regenval de eerste gevallen optreden, zoodat het water een rol moet spelen. Vermoedelijk heeft dan de verspreiding plaats met de melk, groente, etc. van het platte land naar de steden. Zoo zag men in 1935 en 1936 te 'Eskil- stuna in gezinnen, waar de melk niet ge pasteuriseerd werd 78 maal zooveel ge vallen dan bij de rest van de bevolking. Naast de neusdesinfectie in de inmid- dellijke omgeving van een patiënt, en iso latiemaatregelen, zou dus met koken van melk, water en groente, een belangrijke vóórbehoeding kunnen worden verkre gen." Vervangen door oefeningen In kleiner verband. Door de regeeringspersdienst werd Za terdag gemeld: In verband met de reeds getroffen maatregelen in het grensgebied zullen de voorgenomen oefeningen in legerver- band worden vervangen door oefeningen in kleiner verband. Een steekpartij. HEERLEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn tijdens een twist 2 mijn werkers uit Heerlen zwaar gewond. In een café ontstond ruzie, welke op straat werd voortgezet. A. V. bracht zekeren R. ernstige mes steken toe. De mijnwerker v. d. W. die tusschenbeide wilde komen, kreeg ook en kele steken. R. en v. d. W. zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Hun toestand was hedenmorgen zeer ernstig. De dader A. V. werd gearresteerd, de andere dader W. G. is voortvluchtig. AANRIJDING OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. EEN DOODE. Op den onbewaakten overweg te Ber- kum is vanochtend een met petroleum geladen vrachtauto door een sneltrein Leeuwarden-Zwolle gegrepen. De chauf feur is daarbij om het leven gekomen. Hij verbrandde in de cabine. De oorzaak schijnt onoplettendheid van den chauffeur te zijn. De aanrijding veroorzaakte een gewel digen knal gevolgd door een vuurstraal. De trein had 36 minuten vertraging. De locomotief was van voren beschadigd. DE FRANSCHE MINISTERS UIT LONDEN VERTROKKEN. DO'NIDEN. Daladier en Bonnet zijn van morgen in een Fransch vliegtuig van Croydon naar Parijs teruggekeerd. UITSPRAKEN VAN DE TSJECHO SLOWAAKSCHE PERS. Wij zullen ons verdedigen! PRAAG. In de pers wordt uiteengezet, waarom Tsjecho Slowakije om twee rede nen geen gebieden kan afstaan. Deze gebieden vormen een natuurlijk verdedigingsmiddel, waar Tsjecho Slowa kije zeer kostbare verdedigingswerken heeft aangelegd, waar zij geen afstand van kan doen. In de Sudeten Duitsche gebieden zijn de industrie en de natuurlijke rijkdommen des lands geconcentreerd. Zonder deze ge bieden kan Tsjecho Slowakije niet voort bestaan. De algeheele conclusie is: „W a t e r ook gebeur e, wij zullen ons verdedigen!" DE VOORGESTELDE OPLOSSING DOOR HET FRANSCHE KABINET GOEDKEKEURD. PARIJS. De Fransche Ministerraad i3 vanmorgen in vergadering bijeen geweest Na afloop is aan de persvertegenwoordi gers het volgende communiqué verstrekt: Daladier en Bonnet hebben verslag uitge bracht over de onderhandelingen, die zij te Londen hebben voortgezet, waarop met de Britsche regeering een overeenkomst werd 'bereikt. De Raad heeft met algemeene stemmen de verklaring over de houding van Dala dier en de in overeenstemming met de Britsche regeering voorgestelde oplossin gen goedgekeurd. Een beroep op het Tsjecho Slowaaksche volk. PRAAG. De regeering heeft in een be roep op de natie tot kalmte gemaand. De regeering zal den toestand en de resulta ten der FranschEngelsche besprekingen onderzoeken, o.m. in verband met de vi tale belangen van den Staat. DE FRANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN. PARIJS. De Ministerraad heeft van daag zijn goedkeuring gehecht aan de gis ter door de regeering te Londen aangeno men houding. Daar thans onderhandelingen gaande zijn zoowel met Praag en Londen en an dere hoofdsteden hebben de Ministers nog geen datum vastgesteld voor hun volgende bijeenkomst. DE MINISTERRAAD TE PRAAG VERGADERT. PRAAG. De Raad van politieke Minis ters is vanmorgen onder voorzitterschap van Benesj bijeen gekomen. Tijdens deze vergadering hebben de leden der regee ring den tegenwoordigen toestand en de gevolgen die eruit voortvloeien onder de oogen gezien. EEN INTERVIEW MET HITLER. LONDEN. Ward Price meldt uit Ben h- tesgaden aan de „Daily Mail", dat Hitier hem een interview heeft toegestaan, waar in hij na zich te hebben gekeerd tegen den wil der Tsjechen die zich verzetten tegen een volksstemming verklaarde: Ik ben overtuigd van den ernst en den goe den wil van Chamberlain. De Tsjechische aangelegenheid moet eens en vooral thans worden beëindigd. Indien Henlein wordt gearresteerd, zal ik zelf leider der Sude ten Duitsohers worden. Federatie Zeeland Vrijz. Dem. Bond. Zaterdagmiddag vergaderde alhier de Federatie Zeeland van den Vrijz. Demo- cratischen Bond onder voorzitterschap van den heer G. Ouwehand te Vlissingen. D'aar de heer C. Ouwehand, lid van het hoofdbestuur, niet herkiesbaar is, werd dr A. Staverman te Vlissingen candidaat gesteld. Bij de voorloopige besprekingen voor de Prov. Staten werd besloten te ad- viseeren in alle kringen met dezelfde lijst uit te komen. In het federatiebestuur werd in plaats Van den heer G. F. Maris, die Noord-Be veland gaat verlaten, gekozen de heer A. G. M. Markusse te Wissekerke, terwijl aan het hoofdbestuur dispensatie zal worden gevraagd om de heeren G. Ouwehand en J. Verhage te Middelburg te mogen herbe noemen. Een oude bekende. Na de nu weer bij ieder bekende Klep- permarsch zal men deze week kunnen ge nieten van een marsch, die ouderen ooi heel dikwijls door ons Middelhurgsch mu ziekkorps hebben hooren spelen. Wij doelen op de Manoeuvremarsch van P. A. Stenz. Deze komt als laatste num mer voor op het programma van het Ho- lenwaterconcert op Vrijdag a.s. Aan de uitvoering zal medewerking worden ver leend door de signaalafdeeling van Achil les. Wel wat véél vergeten. De politie maakte proces-verbaal °P tegen een man, die op een motorrij"'16' reed zonder in het bezit te zijn van ,"'n rijbewijs, een nummerbewijs en een we- genbelastingkaart. Pantserwagens der Tsjecho-SIowaaksche weermacht op weg naar het grondgebied van het Sudetenland, waar de militaire leiding op alle eventualiteiten voorbereid wii zijn. Arrondissementsrechtbank te Middelburg Geëindigd f a i 11 i s s e m e n t. Het faillissment van H. Gh. J. Verwilg koopman te Hulst, is geëindigd weg het verbindend worden der eenige ui lingslijst. Curator Mr R. J. J. Lamb advocaat te Hulst. Hooger beroep. U°or F., 47 jaar, landarbeider te Glinge, is ger beroep aangeteeki nis van den Politierecl van 13 September 19j gens „mishandeling" een mnd gev. straf. GOES. Veilingsverel Veiling van Zaterdag! Groote veiling. Zur| per 100 kg. Kleine veiling. Groncel extra 1924j B 19—22, id. G 13, eztra 14, id. A 14, id. Notarisappels extra 19, id. B 17—18, id. wick 812, Bauma Bramley Seedling 91 12, Present v. Luntere appels 1018, Eliisoij Zomer Gourtpendu d'Automne 9.5012, Gox Oranje Pippij Royal Jubilé 12, Gronl Grieve 13, Glorie vaj Lentsche Roode 8.5C 22, Goudreinetten l| perbe 11, Pomme d'C pels 813, Tuinzoet beling 612, Zoetel Kroet- en Valappels 100 kg. Peren: Conference id. B 2225, id. G| d'Avranches 3844, ij 3335, id. G 23, Br. id. A 24, id. B 21—J Maagdeperen 9.502 14, Br. Durandeau| d'Ekpeeren 1027, 1535, Bergamottel d'Aremberg 1217, D| 1836, Pondsperen teau 1017, Soldat de Merode 1619, Will. Duchesse 1021 Br. Wilhelmina 14, 10, Dubb. Bergamottej Perzikperen 11, Br. zogin Elsa 13—21, Br.l Maria Louise 9121 Ddlfjesperen 714, Bi] St. Remy 813, Kroetl 18, alles per 100 kgl Pruimen: Roode E| per 100 kg. Diversen: Blauwe Dr men 15, Tomaten Groene Noten 12j Moerbeien 2125 per 9.5016, Perziken 7.J 1.50 per 100 stuks. Rottere] Aanvoer: 446 ko vette kalveren, 435 sch 372 varkens, 27 nuchti Prijzen per K.G. tot koeien tot 70, tot 60, ren tot 95, tot 85, 60—' 30, lammeren 50, 45, 54, schapen per stuk f meren per stuk f l'&, f l] Koeien en ossen aan redelijk, prijzen iets h Een prima koe tot f tot f 0,72. Vette kalveren aan handel vasthoudend, p week goed te handhaï Een prima kalf ging Schapen en lammere handel kalm, prijzen p Varkens aanvoer ve< vlug, prijzen aanmerke Een klein partijtje s export verkocht. Zaden: Lijnzaad f7,50f8,50, Lijnzaad v f 10, Karwijzaad f 18f f 10,50, Blauw Maanzs mosterd f 13f15. DE NIEUWE REGEL BETALINGSVER DUITSCHL Het resultaat, dat de r reikt, bij! de onderhanc nieuwe transfer-verdrag clearing-overeenkomst i kan, zegt de N e d e r 1 de beperkende grenzen, gegeven omstandigheden coord gebonden is, in slechts met matige volde groet. Het transfer-verdrag, van interest, dividendei enz. regelt en tot dusver ten tijd gesloten werd, veel langeren looptijd ge Juni 1941, hetgeen vo' meer rust verschaft aan ten nauwste verbonden ii heid om over zoodanige Duitsche debiteuren hie schikken. Noch een spoedige een spoedige verslechte thans te verwaohten. H mag worden overgemaa met plm. 15 pet. verlaag en dividenden van 3,5 voor huren en pachten Voor het niet transfera andere bestemmingsmog wezen, n.l. betaling van schulden in Duitschland Msrin voor vele crediteu

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2