Binnenland. Uit de Provincie. GOES. ZUID-BEVELAND WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken Telegramrr De spanning in Tsjec ■fi Reservisten-oproeping In Tsjecho-Slowakije. D'e oproeping van reservisten in Tsje cho-Slowakije heeft Woensdag en Don derdag een buitengewonen omvang aan genomen. In talrijke bediijven heeft reeds meer dan de helft van het mannelijk per soneel het bevel om op te komen ontvan gen. In vele gevallen moeten de reservisten in turnhallen, cafézalen, markthallen en scholen ondergebracht worden, daar de kazernes niet meer toereikend schijnen te zijn. Het normale verkeer is gedeeltelijk vastgeloopen. In de grensgebieden richten Tsjechi sche militairen stellingen in, waarheen reeds talrijke munitietransporten gediri geerd worden. Bijna alle bruggen en belangrijke weg- kruisingen zijn door militairen bezet. Voorbereidingen voor het in de lucht laten vliegen van bruggen worden getrof fen. De -Schoeber-stelling, van waaruit men een ver uitzicht op Duitsch gebied heeft is door sterke troepenafdeelingen bezet. Betrouwbare berichten melden, dat een vernieling van den stuwdam van Aussig in voorbereiding is. Zulk een vernieling zou niet alleen voor het Sudeten-Duitsche maar ook voor het Saksische Elbegebied noodlottige gevolgen hebben. Omtrent de Tsjechische militaire maat regelen heeft een lid van den generalen staf het volgende medegedeeld aan Uni ted Press. De reservisten van twee lichtingen (en niet van tien, zooals aanvankelijk was gemeld) zijn opgeroepen. Hieruit blijkt reeds, dat het uitsluitend om af- weermaatregelen gaat en geenszins om een mobilisatie. Er zou slechts van mo bilisatie sprake zijn als wij 20 of 30 lich tingen opriepen. Niemand kan ons kwa lijk nemen, dat wij na de gebeurtenissen van de laatste dagen twee lichtingen on der de wapenen hebben geroepen. Vele reservisten zijn te werk gesreld bij den aanleg van verdedigingslinies, andere worden gereed gehouden met het oog op eventueele nieuwe incidenten. Dg Praagsche pers tegen een volksstemming. De Praagsche pers blijft een volks stemming afwijzen. De bladen schrijven, dat het Tsjechische volk nooit zal toe stemmen in een» dergelijke regeling van het Sudeten-D'uitsehe vraagstuk. Een volksstemming zou onder alle om standigheden strijd betee'kenen. Zij is on uitvoerbaar, omdat zij in strijd met de grondwet is. Er is waarschijnlijk geen Tsjechische staatsman, die vóór grond wetswijziging zou stemmen. VOORZORGSMAATREGELEN LANGS ZWITSERLANDS GRENZEN. 'Onder de voorzorgsmaatregelen langs de Zwitsersche grenzen, die door Zwit serland zijn aangekondigd, behoort o.a. een hinderlaag voor tanks, die zich op dien weg van Genève naar Frankrijk be vindt. Zij is één van de vele honderden, die overal langs de grenzen zijn gecon strueerd, teneinde een plotseling binnen vallen van tanks, pantserwagens en ge motoriseerde eenheden te voorkomen. Zevieni rijen ijzeren voetstukken zijn in hard beton, in dat deel van den weg ge- plaats, waar deze aan weerszijden door hooge steenen muren is ingesloten. In ge val van gevaar worden zware ijzeren sta ven, die in nabijzijnde hutten liggen opge stapeld, in deze Voetstukken geplaatst. De ijzeren staven steken dan ongeveer 1.25 M. boven het wegdek uit en het zou voor welke tank of gepantserde auto ook on mogelijk zijn 'om door zeven rijen van dergelijke ijzeren staven te breken. Dergelijke hinderlagen 'en het vernielen van bruggen en wegen in de nabijheid der grenzen zullen in staat stellen, zoo meenen de Zwitsers, een plotseling bin nenvallen van een vreemd leger zoo larug op te 'houden tot het Zwitsersche leger gemobiliseerd is. NATIONALE BIDDAG IN ENGELAND. De Anglicaansche aartsbisschop van Canterbury, hoofdbisschop van de kerk* van Engeland, heeft een mandement ge publiceerd, waarin verklaard wordt, dat Zondag 18 September een nationale bid dag zal gehouden worden voor den ivrede. D'e vrije kerken en de R.K. kerk zul len 'haar gebeden met die der Anglicanen vereenigen. Een schorpioenenplaag in Egypte. Naar Reuter uit Kairo meldt, maakt de overheid zich ongerust, omdat uit de rapporten blijkt, dat per dag in de om streken van de stad gemiddeld 22 men- schen worden aangevallen door schor pioenen. Men schrijft deze schorpioenen- plaag voornamelijk toe aan den ongewoon hoogen stand van den Nijl. Op één dag zijn er 72 gevallen geweest van ernstige schorpioenensteken. Er zijn in de om streken van Kairo thans eerste hulp posten opgericht, welke dag en nacht be zet zijn, DE KONINGIN ONTVANGT DEN BRITSCHEN GEZANT IN AFSCHEIDS GEHOOR. H. M. de Koningin heeft gisternamid dag te 19.45 uur ten paleize te Amster dam den Britschen gezant bij Hr. Ms. hof, Sir Charles Hubert Montgomery, in afscheidsgehoor ontvangen. De gezant en Lady Montgomery hebben vervolgens aangezeten aan den disch van H. M. de Koningin. Boterheffing. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is behoudens tus- schentijdsche wijziging voor de week van 15 tot 22 September vastgesteld op 55 cent per kg. VOORZITTER DER EERSTE KAMER. Bij Kon. besluit is benoemd tot voor zitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, gedurende de zitting, welke zal aanvangen op den derden Dinsdag in September 1938: de heer mrW. L, ba ron de Vos van Steenwijk, lid van die Kamer, Besmettelijke ziekten. In de week van 4 tot en met 10 Septem ber kwamen in onze provincie vijf geval len van besmettelijke ziekten voor, n.l. één geval van disenteria bacillaris te St Maar tensdijk, één geval van roodvonk te Drie wegen en te Krabbendijke en één geval van polimytilis anterior acuta (kinderver lamming) te Goes en Koudekerke. Jubileum P. J. A. Dootjes. Gisteren vierde de heer Dootjes, ama nuensis-concierge der Landbouwwinter- school alhier, zijn zilveren jubilé. Dat de heer Dootjes in breeden kring een gezien en gewaardeerd persoon is, bleek wel uit de vele bewijzen van meele ven en vriendschap, die hij mocht ontvan gen. Bloemstukken, fruitmanden en an dere geschenken werden aan zijn woning bezorgd en groot was het aantal geluk- wenschen, dat hiji ontving. De inspecteur van den Landbouw, ir. C. Stevens, met wien de heer Dootjes 23 jaar te Goes samenwerkte, was met zijn echt- genoote uit Den Haag naar Goes geko men, om den jubilaris persoonlijk te com plimenteeren. De directeur der school, die met vacantie is, zond uit Joego-Slavië een felicitatie. De consulenten lieten zich niet onbetuigd, evenmin als de leeraren der school. De Commissie van Toezicht zorgde voor een attentie. Met de Vereen, van Oud leerlingen, gaven ook de leerlingen en de Vereen, van Land- en tuinbouw-onderwij- zers bewijzen van hartelijk meeleven. Kloetinge. Geen tunnel aan de Buys Ballotstraat. Bij den Rijkswaterstaat hebben plannen bestaan om den spoorwegoverweg Buys Ballotstr.- Lewestraat op te heffen en een tunnel uit sluitend voor voetgangers op deze plaats te bouwen. Door dezen maatregel zou feitelijk de gemeente in tweeën worden verdeeld en zou alle rij- en autoverkeer tusschen de kom van Kloetinge en het deel der ge meente over de spoorlijn slechts over Goesch gebied (Patijnwegoverweg bij de VoorstadOude Kloetingsche weg) mo gelijk zijn. Volgens een heden van het Ministerie van Waterstaat ontvangen bericht, zal echter de overweg LewestraatBuys Bal lotstraat behouden blijven, waarschijnlijk dank zij' de actie die door B. en W. tegen dit plan is gevoerd. Er zal nu een oplossing worden gezocht door de rijbaan van den rijksweg ter plaatse zooveel mogelijk naar het Noor den (naar de zijde van het dorp) op te schuiven. Onnoodig te zeggen, dat dit bericht met groote vreugde is ontvangen. Welf aartsdijk. De inbraak. Om trent de inbraak op Woensdag j.l. bij den landbouwer G. P. Koeman, vernemen wij nader, dat de dief of dieven hoogst waar schijnlijk met een auto is (zijn) gekomen en ook vertrokken. Door opschuiven van een raam is men binnen gekomen. Alles wat eenige waarde had is meegenomen. Zelfs eenige fietsplaatjes werden van de rijwielen die binnen stonden afgehaald. De brandkast is met een sleutel open ge maakt en geplunderd. Van de dieven tot nog toe geen spoor. Donderdag schrok alhier een paard, dat gespannen was voor een klein wagen tje (een z.g. karos) en liep met voertuig en al den dijk aan de z.g. oude Kaai bij den ingang van het dorp af. De voerman, de ruim 60-jarige E. Reinhout, kwam hierbij zoodanig in de knel, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De man, die over inwendige pijnen in de borst klaagde werd door Dr Vos naar zijn woning vervoerd. Woensdag is alhier het feest ter ge legenheid van het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin opgewekt gevierd. Bij de verschillende volksspelen werd menig maal hartelijk gelachen. De optocht, die bestond uit verschillende wagens, voor stellende tegenwoordige en vroegere tij den, was goed georganiseerd, zoowel als de ruiterstoet. Aan de versiering en ver lichting was veel werk besteed. Het mondharmonica-concert op het schoolplein te Oostkerke hield de goede stemming er in. Arnemuiden. Dat de feeststemming nog niet geheel verdwenen is, bemerkte men Donderdagavond, toen de leerlingen der Openbare school, gekleed zooals Zaterdag j.l. met het feest, een rondwandeling door het dorp maakten. Nu kon men beter zien wat er gepresteerd was om al die Oranje- costuums en die keurige wapenschilden te maken. De stoet had dan ook veel bekijks. Zaterdag belooft het ook wat te worden. Dan zullen de leerlingen der School met den Bijbel tezamen met de leerlingen der beide scholen te N.- en St Joosland ge zamenlijk de Kleppermarsch uitvoeren. Deze marsch zal begeleid worden door de muziekvereen. Oefening na den Arbeid te N.- en St Joosland, welke daarna verder zal concerteeren. Ter gelegenheid hiervan zal de waterfontein wederom werken en bij donker, electrisch verlicht worden. Westkapelle. Gemeenteraad. Donderdag vergaderde de Raad. De voor zitter deelde mede, dat hem verlof is ver leend van 18 Sept. tot en met 2 Oct. en van 7 tot en met 20 Oct. Het verzoek van de verschillende onder wijzers-corporaties om adhaesie te betui gen aan het adres tot verlaging van de leerlingenschaal werd met 4 tegen 3 st. afgewezen. Dhrn W. Huibregtse, P. Hui- bregtse en J. Lous stemden voor. De gemeenterekening 1937 werd voor- loopig vastgesteld. Inkomsten gewone dienst f 79.572, uit gaven f 82.040, nadeelig slot f 2468. Kapitaaldienst: inkomsten f 23.201, uit gaven f 25.256, nadeelig saldo f 2055. Met alg. st. werd benoemd tot vierden ambtenaar van den Burg. Stand dhr W. J. K. Dieleman. Bij de rondvraag deelde dhr P. Hui bregtse mede, dat na opruiming van palen en de ringbanen na de feesten een en an der niet behooflijk is hersteld. Met deze klacht zal rekening worden gehouden. Dhr H. Cijsouw wees o.a. op het gevaar dat kan ontstaan door het aansteken van vuren in het dorp als is gebeurd op Ko- ninginnejaardag, wat door den voorzitter wordt beaamd. Hij zal in het vervolg ook strenge maatregelen nemen om zulks te gen te gaan. Domburg. Dinsdagavond a.s. zal om acht uur de Gemeenteraad vergaderen. De agenda vermeldt o.m.: Benoeming lid com missie tot wering van schoolverzuim (vae. P. J. Vergers). Salarisregeling le ambte naar ter secretarie. Overeenkomst met de P. Z. E. M. inzake stroomlevering pomp- gebouw van het waterleidingbedrijf. Over eenkomst met de Gekro inzake destructie van vleesch. Verzoek Alg. Ned. Verbond betreffende opschriften in vreemde talen op winkels. Voorloopige vaststelling jaarrekening over 1937. Overlegging begrootingen. Kamperland. Het feest begon in deze gemeente met klokgelui, waarna het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen", onder lei ding van dhr A. Mullië uit Kortgene, zich liet hooren, door het spelen van koraal- muziek op de tent in de Veerweg. Burge meester Geuze en de voorzitter der Oran- jevereen. spraken hierna een feestrede uit. Hierna volgde een optocht van de school kinderen met het muziekgezelschap, naar het wedstrijdterrein. Jlier werden kinder spelen gehouden en volgde een tractatie aan de kinderen. Des middags hebben alle vereenigingen van het dorp gedefileerd. Hierna werden er volksspelen gehouden. Des avonds werd een historisch open luchtspel uitgevoerd. Dit is uitstekend ge slaagd. Opgevoerd werd: „Van groote men- schen". 't 'Stuk handelt even vóór en in het begin van den 80-jarigen oorlog. Schrijver van het boeiend spel is J. Buma, welke onder dezen schuilnaam te Aksel woont. Onder de bekwame leiding van dhr J. Melis werd het stuk op uitnemende wijze gespeeld. Uit alle plaatsen van Noord-Beveland was het publiek komen luisteren. De Oranjevereen. heeft met het stuk een enorm succes gehad. D'e zangvereen. „Soli Deo Gloria" en het „Kinderkoor" verleenden hun medewer king tusschen de bedrijven. Het feest werd daarna nog opgeluisterd door een concert van „Ons Genoegen" en een mooi vuurwerk op de haven, dat door honderden werd gadegeslagen. Dë prijzen welke uitgedeeld werden, wa ren: Versierde paarden: 1. J. Huiszoon, 2. A. Remijnse, 3. J. Mol, 4. J. Clement, 5. W. v. d. Heyde, 6. S. Wisse, 7. A. I. Reyn- houd, 8. A. Westerweele, 9. W. Koole, 10. B. Verhulst. Versierde tilbury's: 1. H. v. d. Moere, 2. M. de Vos Az., 3. Ed. Verburg, 4. Jac. v. d. Moere, 5. K. de Kam. Défilé: 1 Dorcas, 2. Meisjesver een., 3. Geref. Jong. Vereen., 4. Jongensclub. Het dorp was schitterend verlicht en versierd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Surhuisterveen, P. W. B. Hazeloop te Hoorn (Tersch.). Te Ter- horne, E. P. J. Jebbink, cand. te Lem mer. Té Wijk bij Heusden, S. van der Linlden te Dopik. Te Waspik, R. de Bruin, cand. te Polsbroek. Bedankt voor Papendrecht, J. W. van der Linden te Kootwijk. Beroepbaar. In de Geref. Ker ken zijn beroepbaar verklaard de theol. candidaten H. A. L. v. d. Linde n, Lo- manstr. 7b, Amsterdam, J. H. Alberts, Putterstraat 7, Amsterdam-Noord, J. J. C. West era, Grootestraat 123, Nijver- dal en G. W. R ij k s e n, Kr. Nieuwe Gracht 20, Uterecht. In de Ned. Herv. Kerk is toegelaten tot de Evangeliebediening de heer J. v. Sliedrecht, theol. cand. aan de R. U. te Utrecht. Ambtsjubileum van Prof. G. Wisse. Ter gelegenheid van het 40- jarig ambtsjubileum als predikant van Prof. G. Wisse, had een huldigingscomité Woensdagmiddag in de groote zaal der A.M.V.J. een receptie belegd, waar velen van 'de gelegenheid gebruik hebban ge maakt om den jubilaris en zijn echtge- noote geluk te wenschen. Namens het comité sprak de heer B. H. Klein Meulekamp woorden van dank voor wat Prof. Wisse in het verleden had gedaan en sprak 'hij zijn beste wenschen uit voor de toekomst. Ds Tamminga huldigde den jubilaris namens het curatorium der theologische school. Namens den kerkeraad 'der Christelijk Gereformeerde kerk te Arnhem, sprak Dte de Boer, waarna nog verscheidene an dere sprekers van hun waardeering en dankbaarheid blijk gaven. THEOLOGISCHE SCHOOL CHR. GEREF. KERK. Afscheid en installatie. Gisterenmiddag heeft professor P. J. M. d e B r u i n in de aula van de theologische school der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn officieel afscheid genomen als hoogleraar. Hij heeft daarbij een rede gehouden over het oude kerkrecht der Christelijk- Gereformeerde kerk, historisch toegelicht. Na deze rede werden verschillende toe spraken gehouden. 's Avonds heeft Ds J. Tamminga te Harderwijk, voorzitter van het curato rium, professor L. H. v. d. Meiden, den opvolger van professor De Bruin geïnstal leerd met een toespraak naar aanleiding van 2 Cor. 13: 8. Inauguratie Prof. v. d. Meiden. Hedenmiddag hield de nieuwe hoog leeraar p r o f. L. H. v. d. M e i d e n, laat stelijk predikant bij de Chr. Geref. Gem. van 's Gravenhage-Centrum, zijn inaugu- reele oratie. Spr. ving zijn rede aan met er op te wijzen, dat er in den theoiogischen strijd van onzen tijd een benauwende tragiek is. Niet alleen wordt in Duitschland veel gestreden om het Oude Testament, maar ook in Nederland zijn we niet zonder con troversen. Het „dreigende deformatie" kampt men tegen opkomende „reforma tie". Het wil spr. voorkomen, dat een der oorzaken van den theoiogischen strijd, van de meeningsverschillen, welke in preekmethoden en „liggingen" der ge meente zich manifesteeren is gelegen in de verwaarloozing der exegese. Calvijn spoorde op en liet spreken de zin en de gedachte van God in Zijn Woord en in dit spoor wil spr. voortgaan. Gezien de vakken, die hem ter doceering zijn opge dragen is voor spr. het middelpunt van den cirkel de exegese. Daarom wilde spr. heden handelen over: „De beteekenis der exegese voor den dienst des Woords". Na enkele opmerkingen over de nomen clatuur, wenschte spr. na te gaan welke beteekenis aan de exegese moet worden gehecht voor den dienst des Woords en vervolgens op enkele bedenkelijke ver schijnselen in verband met het onderwerp en dezen tijd aan te wijzen en te bestrijden. Spr. wil niet handelen over de ver- eischten voor den exegeet, want het staat voor hem vast, dat hij door Gods Geest moet worden veHicht en geleid om de juis te exegese te vinafen en daartoe moet hij 'n nauwgezet gebruik maken van alle hulp wetenschappen. Spr. wees er nader op wat onder exegese moet worden verstaan om vervolgens te accentueeren, dat exe- getiseeren is indringen in den tekst om dien te verstaan en dien uit te leggen naar den vollen Goddelijken inhoud en de volledige Goddelijke bedoeling. D'e exegeet moet verklaren wat God deed beschrijven, ook voor de menschen van dezen tijd. De Schrift is Gods Woord en daarom draagt de exegese er van, in zoover zij juist is, het stempel van Goddelijke Waarheids- ontvouwing. De exegese moet dienen om den juisten zin van den tekst te doen ver staan. Goed exegetiseeren is onmisbaar en vele dwalingen en verkeerde beschou wingen zouden gemakkelijker bestreden worden als de Bijbel gekend werd. De dienaar des Woords bedenke dit wel en versta dat ook over zijn exegese eens Gods oordeel gaat. Spr. stond ook stil bij het subjectivisme in de verbondsmethodistische exegese waarbij hij niet alleen op het oog had de verbondsbeschouwing zooals die door sommige Geref. Kerken sterk gedreven wordt maar ook hen die een verbondsleer klaar maken en dan met zulk een denk stuk tot de Schrift gaan om haar te exe getiseeren. Als ander bedenkelijk ver schijnsel zag spr. voorts onder oogen de theologische exegese. Die staat in verband met de Schriftbeschouwing der Barthi- aansche School, die niet uitgaat van de belijdenis dat heel de Schrift Gods Woord is. Deze theologische exegese zegt wel dat de Schrift Gods Woord is maar ver staat er heel wat anders onder dan de Geref. belijdenis. D'e exegese is onmisbaar om de Godde lijke waarheid te verstaan en te ontvou wen .Elke dienaar des Woords moet we tenschappelijk goed toegerust zijn om exegeet te kunnen zijn. Hij moet bovenal bezitter zijn van den H. Geest, Die ver licht. Elke exegeet die zijn roeping ver staat, zal zoeken een geleerde en een bid der te zijn. De prediker sta altijd voor oogen dat hij voor God verantwoordelijk is en de eeuwige belangen der menschen aan hem zijn toevertrouwd. Hij bedenke, dat eens iegelijks werk openbaar worden zal en ook over zijn werk het vuurgericht Gods zal gaan. Spr. besloot zijn rede met de gebrui kelijke toespraken. Oudclande. Benoemd tot hoofd der Ghr. school alhier dhr P. G. de Jong te Aspe- ren. Rijkslandbouwwinterschocl te Goes. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken zijn voor het tijdvak 1 Oct. 19381 Oct. 1939 wederom 'be noemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkis- Landhouwwinterschool te Goes W. 't Hooft en Ir J. Versteeg, heiden aldaar en E. Vissc'her te Middelburg. Hodza, de Tsjecho Slowaaksche minister-president. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 16 September 1938. Ernstig verzet tegen de politie. Op Zaterdag 28 Mei 1.1. kwam de poli tie te Middelburg ter oore, dat in de res tauratiezaal van het stationsgebouw te Middelburg, werd gevochten. Eenige agenten onder leiding van een inspec teur begaven zich daarheen, doch bij hun aankomst bleken de vechtersbazen reeds te zijn vertrokken. Zij bleken opvarenden te zijn van een aan de Loskade gemeerd liggend Engelsch jacht 'de „Lady Sheila". Toen de politie bij dat jacht verscheen verzhcht de kapitein van dat vaartui. twee der opvarenden, die dronken wanen, zich van boord te verwijderen. Dit bleken dezelfde personen te zijn, die dien mid dag waren gaan passagieren en de herrie veroorzaakt hadden in de stationsrestau ratie. '0p verzoek van den 'kapitein begaf de politie zich aan boord en wilde beide personen aan wal brengen, waartegen deze zich verzetten en tot handtastelijk heden overgingen. Zij wisten zich ieder van een staaf ijzer te voorzien en gingen daarmede den politiemannen te lijf, die daarop 'om zich daartegen te verweren de sabel trokken waarop een formeel ge vecht ontstond. Ten slotte verschenen nog oeniige agen ten ter assistentie en wist men eindelijk de beide personen te arresteeren, doch deze zagen nog kans zich los te rukken en in het kanaal te springen. Na een tiental minuten te hebben rondgezwom men waren zij evenwel door 'vermoeid heid genoodzaakt aan boord van het jacht terug te 'komen, waarna zij werden aan gehouden en naar 'het politiebureau over gebracht. Als verdacht zich aan deze feiten te hebban schuldig gemaakt en bovendien mede-opvarenden van het jacht te hebben mishandeld, had zich voor de Rechtbank te verantwoorden A. L. R., 35 jaar, schip per wonende te Rotterdam. Verdachte R. was niet verschenen. De Officier van Justitie requisitoir nemende achtte de gepleegde feiten zeer ernstig en eischte 6 maanden gevangenisstraf. De zaak tegen diem mede-verdachte, een minderjarige, werd met gesloten deuren behandeld. Diefstal van kippen. J. A., 31 j., koopman te Middelburg, thans in voorloopige hechtenis in het Huis van Bewaring te Middelburg, had zich te verantwoorden wegens diefstal van 18 kippen ten nadeele van A. Bostelaar te O. en W. Soeburg, in de eerste week van de maand Augustus 1938. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan door mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. De benadeelde Bostelaar als getuige ge hoord, zegt de kippen geteld te hebben en er 20 te vermissen. Van een en ander heeft hij' aangifte gedaan. Toen de recher cheur van politie later bij hem is gekomen met een achttal kippen en deze losliet, ge voelden de beesten zich op het erf van ge tuige geheel en al thuis. Op een vraag van den verdediger, be vestigt getuige, dat hij alleen met groote waarschijnlijkheid kan zeggen, dat de kip pen van hem waren. Getuige's vrouw verklaarde conform haar man, er aan toevoegende dat er 1 kip bij was met een ziek oog, welke zic!l thans ook bij' de anderen bevond. Verdachte ondervraagd, ontkent de kip pen te hebben ontvreemd. Dat hij 's nachts door de politie op den Noordweg is aan gehouden en toen een aantal kippen ver voerde, zegt volgens verdachte niets. HU had die kippen gekocht, doch hij wil nie- zeggen cp welke wijze hi, kend. Hij wil niemand i brengen. Verdachte zegt, lijk is van Soeburg te m dan op den Noordweg i worden met de kippen. De Offier van Justitie wettig en overtuigend bew pevoelden zich direct thui Bostelaar, zelfs het geval het zieke oog" klopt. Vei 8 maal veroordeeld. Re Off. van Justitie ei gevangenisstraf. Be verdediger van ver verdachte zegt, dat verc tegen pleiter zijn geheim baard. Het gaat hier oir proefneming met de kipp> tasie berusten. Volgens keert men in deze zaak in mogelijkheden en waarscl heeft verdachte, die reeds is veroordeeld, den schijn gens pleiter is het wettig bewijs noodig voor een vei heeft aanwijzingen, maar droog zand aan elkaar. Wegens gebrek aan bf verdediger de Rechtbank spreken met bevel tot die invrijheidstelling. Be Off. van Justitie, rei zet zich tegen onmiddel stelling. Volgens den Offi het land der mogelijk schijnlijkheden gearrivet der zekerheden. Hij persi zijn genomen requisitoir. Nadat de Rechtbank in geweest, werd de onmidde stelling van verdachte gc uitspraak bepaald op 30 f Een belangrijk man in d: nationale spanning, Mas chische gezant te OPENING DER STATEh DEN HAAG. Naar wij v Prinses Juliana en Prim jaar H. M. de Koningin bij de opening van de gev Staten-Generaal. De Karimata naar F ROTTERDAM. De Karii avond omstreeks 7 uur te komen. De molen zal de op de rivier blijven ligge naar het dok worden over Een mede'de®lin0 van PRAAG. Het bureau deelt mede: Op uitnoodig: berlain zullen Runciman e eenige dagen naar Londen Chamberlain en zijn ambtg kingen te voeren over de gen te Berchtesgaden. Tevens heeft Runciman en tot iedereen een oproi actie te vermijden, welke d kunnen verergeren zoolan nog niet bekend zijn van c tusschen Hitier en Chambc De meening te P PRAAG. Het feit, dat Cl direct naar Londen begeef naar Londen is ontboden de meening van Tsjechisi Praag, dat er gisteren te geen doekjes om zijn gewo voorstellen van Hitier zc dat zij in overweging kuni nomen. Voorts wijst het feit, da' bemiddelaar met de Tsjech wordt gebruikt er op, ds methoden zullen zegeviere: Uitlevering van wapenen n BRAAG. De provinciale _ohemen heeft de bewone: uitsche gebieden gelast de in hun bezit zijnde - teveren. Het tweede Gnderhoud BERLIJN. Men acht he 'at Chamberlain eerder da de volgende week naar Dui eert om een tweede ondei Ier te hebben. ■n schijnt dat dit pia facl Godesberg aan den r en geliefde verblijfplaats kanselier. Duitsch oorde .BERCHTESGADEN. De "u,k hler is, dat het nog v gen te vormen ove: plaat R

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2