NEDERLAND EN DE VOLKENBOND. SCHUDT UW LEVER WAKKER BworoS is tandpasta en mondwater tegelijk,, want HET KIND VAN TREFUSA Kerknieuws. Toedselvoorzieniii van oorl Gemengd Ni< Minister Patijn verklaart waarom Nederland den eisch van art. 16 niet bindend acht. Doeltreffende toepassing van sancties is onmogelijk, geworden. Ook toestaan doortocht onaanvaardbaar. FEUILLETON De algemeene beschouwingen ter vol kenbondsvergadering zijn gisteren begon nen met twee redevoeringen van minis ters, die tot de groep der Oslo-staten be- hooren, namelijk van Sandler (Zweden) en den Nederlandschen minister van bui- tenlandsche zaken, mr J. A. N. Patijn. Beide sprekers hebben herhaald, dat huns inziens artikel 16 van het volken bondsverdrag nog slechts facultatieve be- teekenis heeft en dat dus ook ten aanzien van de economische en financieele sanc ties geenerlei verplichting voor de volken bondsstaten meer bestaat om deze toe te passen. Minister Patijn stelde zich blijikbaar met het ondubbelzinnig uitspreken van dit oordeel der Nederlandsche regeering te vreden, terwijl daarentegen Sandler tot veler verbazing bovendien erop aandrong, dat de geheele volkenbondsvergadoring ook erkennen zal, dat artikel 16 onder de tegenwoordige omstandigheden nog slechts facultatieve beteekenis heeft. Het trok zeer de aandacht, dat de mi nisters Sandler en Patijn terstond bijl de opening der algemeene beschouwingen het woord gevraagd hebben. Dit staat wel licht in verband met de niet ondenkbeel dige mogelijkheid, dat eenige andere de legaties bij' een toespitsing der internatio nale verhoudingen een nieuwe poging zouden willen ondernemen tot collectieve actie van den Volkenbond tegen den staat- aanvaller te wagen. Voor dat geval is het van beteekenis, dat de Volkenbond ter stond weet, dat de Oslostaten zich niet verplicht achten aan een dergelijke toe passing van collectieve sancties mee te doen. 'Minister Patijn zei de o.m.: Onze respectievelijke regeeringen heb ben besloten tot handhaving van de door hen gevolgde gedragslijn, waarbij het stel sel van sancties wordt beschouwd als in de tegenwoordige omstandigheden en naar aanleiding van de in de laatste jaren gevolgde practijk, een niet bindend ka rakter te hebben verkregen. Wij hebben nadrukkelijk er aan toegevoegd, dat dit niet obligatoire karakter van de sancties niet geldt voor een bijzondere groep van staten, maar dat dit bestaat voor alle leden van den Bond. De houding, welke de hierbedoelde sta ten hebben aangenomen, is het logisch ge volg van de veranderingen die in de in ternationale samenleving hebben plaats gehad. De wedloop in bewapening, waar aan alle landen deelnemen en die recht streeks ingaat tegen de wapenverminde ring voorzien in art. 8 van het pact, even als het feit, dat verscheidene groote sterk bewapende mogendheden, zich van Ge- nève afzijldig houden, heeft de gevaren grooter gemaakt, die voor verscheidene kleine staten zouden kunnen voortvloei en uit hun deelneming aan een krachtens art. 16 van het pact ondernomen actie. Deze landen zijn van oordeel, dat zij niet langer het risico kunnen aanvaarden dat zou voortvloeien uit een algemeene verplichting om deel te nemen aan de ge meenschappelijke acties van de staten, die nu nog lid zijn van den Bond. Inderdaad, het zou niet langer betee- kenen, dat men zich aansloot bij een actie van de volledige internationale gemeenschap, die zich zou verzetten tegen een staatsaanvaller: neen, wat men zou vragen van deze kleine staten zou zijn, dat zij in een wereld, waarin de groote mogendheden, tot de tanden ge wapend, tegenover elkander zouden staan, zich in een van de twee tegenge stelde kampen zouden scharen. Het is duidelijk, dat dit standpunt a fortiori van toepassing is op het toestaan van doortocht over het grondgebied ten aanzien van de weermacht van ieder lid van den bond, dat deelneemt aan een ge meenschappelijke actie, als voorzien in art. 16 lid 3 van het pact. Dit is een soort sanctie, die de militaire sancties zeer dicht nadert. Voor de toekomst behoudt de Neder landsche regeering zich het recht voor, om in ieder bijzonder geval, rekening houdende met den militairen toestand en de geografische ligging van Nederland, te beslissen, of zij al dan niet doortocht van gewapende strijdkrachten van andere Bondsleden over het Nederlandsche grondgebied zal toestaan. Indien de staat-aanvaller een aangren zend land zou zijn, zoodat wanneer men gemeenschappelijke strijdkrachten over het Nederlandsche grondgebied zou toela ten, deze doortocht noodzakelijkerwijze zou leiden tot een botsing op dit grond gebied tusschen deze gewapende strijd krachten en de weermacht van den staat- aanvaller, zou het Nederlandsche grond gebied niet slechts zijn een doortochtsge- bied, maar zou het onvermijdelijk worden tot slagveld. Het is niet in den geest van het pact, noch ligt het in de bedoe ling van de staten, die de verdragen van Locarno hebben onderteekend, dat aldus een staat zou worden gedwongen, zijn eigen bestaan op het spel te zetten. Voorts: Het is duidelijk, dat een kleine staat, gelegen op een der Europeescke kruispunten, omgeven door machtige sta ten, alle belang zou hebben bij bet hand haven van een collectieve veiligheid, wel ke, niet anders dan een waarborg zou kunnen zijn voor het bestaan zelf van dit land. Maar het is eveneens duidelijk, dat een zoodanige staat bij gebreke van een werkelijke collectieve veiligheid meer dan onverstandig zou doen, indien hij inge val van een Europeesch conflict zich aan de zijde zou scharen van een der partijen. Door zich zoo goed mogelijk te wa penen om met alle kracht waarover zij beschikt zijn grenzen te verdedigen tegen iedere inbreuk op zijn integriteit, van welke kant deze ook moge komen, en door aldus een gewapende en effec tieve neutraliteit te handhaven, doet zoodanige staat zijn, nationalen plicht, en met deze houding daarvan ben ik diep overtuigd zal hij tegelijk de Euro- peesche zaak het beste dienen. het overvloedige, desinfecteerende schuim reinigt niet alleen Uw tanden, maar óók Uw geheele mond. Ivorol (Nieuw recept). Tube 60-40 en 25 ct. BOND VAN CHR. BAKKERS PATROONS. Dinsdagavond werd te Middelburg de definitieve oprichtingsvergadering van de afdeeling "Walcheren gehouden. De lei ding berustte bij den heer G. Douw, die in zijn openingswoord het overlijden van den heer Schipper, gewestelijk bestuurs lid, herdacht. Na het vaststellen van het huishoudelijk reglement werd het bestuur gekozen. De heer G. de Wolf werd tot voorzitter aan gewezen. D'e andere bestuursleden zijn de heeren A. U. Ie Gointre te Middelburg, A. Dominicus te Westkapelle, B. van den Ende te Middelburg en G. de Graag te Soeburg. De bondssecretaris, de heer K. Kolstein, besprak het fonds Onderlinge Hulp, waar eenige gedachtenwisseling op volgde. Duiker voor het nieuwe gedeelte van den boulevard. De meer dan een millioen kilogram we gende (1150 ton) betonnen duiker, die be stemd is om in het door te trekken ge deelte van den boulevard te worden aan gebracht, is gisteren door sleepbooten naar de plaats van bestemming vervoerd. VLISSINGEN. De Chineezen wilden aan wal. Maandagavond heeft de Chineesche be manning van het Noorsche tankschip „Madrid" getracht de met de bewaking belaste marechaussee te verschalken en langs de mastzijde van boord te komen. De politiemannen waren waakzaam en toen de Ghineezen niet luisterden naar het door g. K. HOCKING. 46) 1oi „Hm. Dan is 'het courantenbericht al leen wat op de zaken vooruitgeloopen." „Strikt genomen is dat zoo." „Ja, dan /verandert de zaak. Een te genspraak te schrijven zou de dingen nog ingewikkelder maken. 'Het zou misschien beter zijn er iots van te zeggen." „En de menschen laten denken dat wij geëngageerd zijn, terwijl wij1 het niet zijn?" „Je hebt alleen maar je verjaardag te vervroegen." „U bedoelt dat ik Mona*is toestemming liever dadelijk moest vragen?" „Je 'kunt ihet doen op de wijze die jou het beste dunkt. Het komt toch op 'het zelfde neer." „Misschien," was Ihet aarzelend ant woord. „In ieder geval zal ik er over denken". Dadelijk na 'het ontbijt zette Edward zijn hoed op en wandelde door het park in de richting van het paviljoen. Mona was bi den tuin aan het bloemen plukken bevel aan boord te blijven, losten de ma rechaussee schoten in de lucht, met het gewenschte resultaat. De commissaris van politie blijft wei gerachtig de Chineezen hier te doen de- barkeeren, als de Noorsche reederij' niet voor ieder voldoende geld stort om naar China temg te keeren. De reederij schijnt dit niet te willen en meent, dat de regeering de mannen in ons land moet opnemen. Het politietoezicht is verscherpt. (M. G.) Coöperatieve vlasroterij in Z.-Vlaanderen Te Koewacht is Maandag j.I. de Coöpe ratieve Vlasroterij! van de Vereeniging tot verbetering van de Vlasteelt en de Vlasbe werking in Zeeuwsch-Vlaanderen door den Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr J. W. Quarles van Ufford, officieel geopend. ZUID-BEVELAND. Tentoonstelling van fruit, groenten en bloemen. Kapelle. Alles maakt zich hier op om straks op 22, 23 en 24 Sept. a.s. de Fruit-, Groenten- en Bloemententoonstelling, uit gaande van de Vereen, van Oudleerlingen van de Tuinhouwcursussen, mee te ma ken. Ongetwijfeld zullen van alle gebouwen de vlaggen wel vroolijk wapperen, want Kapelle leeft met den Tuinbouw mee. Er valt op zulk een tentoonstelling iets te leeren, men kan er wat van meenemen voor het practisch leven en juist daar is het om te doen. Met alle macht en kracht voor de theetafel en voor de kamer van 'haar mana. Edward maakte bij, zich zelf de opmerking, dat zij even frisoh en zacht was als de bloemen om haar heen. Zij droeg een eenvoudige katoenen japon, die haar buitengewoon goed stond. Een matrozenhóed stond luchtig op haar blond haar, een breed lint om haar 'hals was de eenige versiering. Bij het tuinhek bleef Edward even naar haar staan kijken. Haar tegenwoordig heid maakte het landschap compleet. Zij vulde het aan. In een schitterend gezel schap van mooie vrouwen zou zij, onopge merkt blijven, misschien niet op haar plaats zijn. Maar hier in een ouden tuin, met een achtergrond van met klimop be groeide muren vormde zij! 'het 'hoofdbe standdeel van het tafereel. Zoodra zij de klink van bet tuinhekje boorde keerde zij zich om, en toen zij zag, wie baar bezoeker was, kwam zij dadelijk naar hem toe. Zijn hart klopte sneller toen bij het welkom in haar oogen 'en den glimlach op haar zachtaardig gelaat zag. „Je bent /vroeg van morgen, Ted," zei ze op een natuurlijken toon. „Wat beeft je zoo vroeg hier been gebracht?" „Ik kwam jou opzoeken, Mona", ant woordde hij, de hem toegestoken 'hand vattend en die even vasthoudend. „Most Ik iets voor je doen?" vroeg zij. legt de vereeniging zich erop toe, de teelt van groenten, bloemen en fruit vooral te verbeteren en wegen ten goede aan te wijzen, hetzij in sortiment, in verpakking, enz. Het gemeentebestuur zegde reeds tijdig medewerking toe, zoodat ook een ont vangst ten gemeentehuize zal plaats heb ben. De Commissaris der Koningin in Zee land werd bereid gevonden deze tentoon stelling te openen. Het eere-comité bevat namen van de vooraanstaanden op fruitteeltgebied. Ëereprij'zen werden ook beschikbaar ge steld door H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bern- hard; ook vele beschikbaar gestelde me dailles werden dankbaar aanvaard, even als de bijdragen in specie; alles toont mee leven. Het veilingsbestuur stelde weder zijn ruime gebouwen disponibel, welke zich daartoe zoo uitstekend leenen. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertenties. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen: 8, M. v. d. Hoek van Arnhem; 11, G. J. Holle- stelle van Bloemendaal; 18, Jac. van Zwe den van Kapelle. Vertrokken: 15. F. J. v. d. Bout naar Steenbergen; 22. N. Koets naar Rilland- Bath; 24. J. W. v. Doorn naar Lienden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Zaamslag. Der traditie getrouw heeft ook ons dorp feest gevierd. Vrijdagmor gen werd begonnen met klokgelui, waar na de burgemeester vanaf de pui van het gemeentehuis de saamgekomenen toe sprak, wat met het gezamenlijk zingen van de zegenbede uit Psalm 134 werd be sloten. Daarna werd in de Herv. Kerk een gezamenlijke dienst gehouden, waarin de drie plaatselijke predikanten optraden, 's Middags trok de historische en allego rische stoet door de stad. Deze bestond uit verschillende praalwagens, o.a. voor stellende de Koningin, omringd door de elf provinciën. Een praalwagen bracht een bloemenhulde. Ook reed mee de Sultan van Langkat met zijn twee dochters. Na afloop der rondrit werden de Koningin en de (Sultan op het gemeentehuis door de feestcommissie ontvangen. Des avonds waren enkele straten mooi verlicht, evenals verschillende particuliere gebouwen en het gemeentehuis, en werd een lichtstoet gehouden. De tweede dag ving aan met volksspe len. Na den middag werden door de schoolkinderen op het plein vaderland- sohe liederen gezongen. Des avonds werd de verlichting weder om ontstoken en trok de muziek door de straten, gevolgd door een hossende me nigte. Tot slot werd een mooi vuurwerk ontstoken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Akker- en Murmerwoude, H. Engelsma te Appelscha. Te Kamper veen, R. de Bruin, cand. te Vlist. Aangenomen naar Ophemert, M. H. Knijff te Vaals. Bedankt voor Kooten, G. W. B. A. Tho- den van Velzen te Rauwerd. Geref. Kerken. Tweetal te Soest, H. van Andel te Krommenie en S. G. Bloem te Niezijl. Beroepen te Zuilen (2e pr.pl.), A. Schouten te Westbroek. Te Sleeuwijk, J. F. W. Erdmann te Haastrecht. Centrale Diaconale Conferentie. Heden werd te Rotterdam die 49ste jaarlijksche Centrale Diaconale Conferen tie van de Geref. Kerken gehouden, die zeer druk bezocht was. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. H. Veenkamp, de vele afgevaardigden en in het bijzonder de adviseurs, de heeren Mr A. J. L. van Beeck Calkoen en Dr J. Hoek te 's Gra- venhage en J. H. Donner te Rotterdam. Aan H.M. de Koningin werd een tele gram van hulde en trouw verzonden. De aftredende leden van het comité, de heeren D. van Egmond te Haarlem, die voor Noord-Holland; J. J. de Morree te Breda, die voor Noord-Brabant en W. v. d. Berg te Bruinisse, die voor Zeeland zit ting heeft, werden allen herkozen. Hierna kwam als eerste vraagpunt aan de orde een vraag van de Provinciale Di aconale Conferentie van Zuid-Holland in betrekking tot het besluit dat de kerke- raad van Apeldoorn genomen heeft inzake het verleenen van steun aan nieuw-inge- komen leden der gemeente, die nog geen 2 jaar aldaar woonachtig zijn; idem van gesteunden elders, die om gezondheidsre denen aldaar komen wonen; idem aan ge zinnen, waarvan het hoofd geen lid der Geref Kerken is; het plegen van overleg met het burgerlijk armbestuur en het meer verwijzen van gevallen naar dat col lege alsook het niet voldoen van dokters- en ziekenhuiskosten. De heer W. Strijbis Pzn, van Den Haag, gaf een nadere uiteenzetting. Daarin wees hij op de financiëele moei lijkheden, waarmede tal van groote en kleine diaconieën tengevolge van de aan houdende economische crisis hebben te worstelen. Hoewel de blijvende en de dik wijls toenemende offervaardigheid der ge meente dankbaar mag worden gememo reerd, dreigt hier en daar het gevaar, dat de kerkelijke uitgaven zóó worden ver hoogd, dat de diaconie in de knel komt. Daarom hebben de diakenen, al dan niet behoorend tot den kerkeraad, mede te be slissen over de financiën, en zullen zij goed doen, ernstig te letten op bewaring van de juiste verhoudingen. Versterking van het contact tusschen diaconie en ge meente zal ongetwijfeld de inkomsten ver meerderen, Spr. wees voorts op den weg dien de Generale Synode van 1927 hulp behoevende diaconieën heeft gewezen, als ook op de richtlijnen door de verschillende diaconale conferenties vastgesteld. De di aconie treedt eerst dan op, als er geen an dere helper is. D'e armen moeten zoo goed mogelijk geholpen, maar men onderschei- de wel tusschen wenschelijkheden en noodzakelijkheden. Dit geldt voornamelijk bij verhuizingen van de eene naar de an dere gemeente. Kunnen twee diaconieën niet komen tot bet vaststellen van een ter mijn in gemeen overleg, dan benoeme het moderamen der conferentie een commis sie, welke de diaconieën van advies dient. Spr. achtte een bepaling, dat een diaco nie nieuw-ingekomenen de eerste twee jaren van hun verblijf ter plaatse niet steunt, onverdedigbaar, gelijk hij ook be zwaar heeft tegen de bepaling, dat gezin nen, waarvan het hoofd geen lid is van de Geref. Kerk, niet zullen worden ge- ngedie 193 bewt korts ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. „Dat niet precies. Maar i!k heb iets in mijn zak voor je te lezen wanneer je het tenminste nog niet gelezen hebt." Hij: merkte den vragenden blik op in haar oogen en haastte zich zijn woorden nader toe te lichten. „Je krijgt thuis de West Briton niet, geloof ik?" „Ik weet het werkelijk niet," antwoord de zij vroolijk. „Ik lees heel zelden cou ranten." „Ik zou nu toc'h wel willen dat je deze las,'" zei hij, 'de courant uit zijn zak halend en haar het berichtje aanwijzend. Zij las /het met een oogopslag door en een donkere blos vloeide over haar ge laat. „O, Ted", zei ze. „Wie kan dat gedaan hebben?" „Ik heb er niet het flauwste vermoe den van," antwoordde 'hij. Een oogenblik zweeg zij; daarna legde zij haar hand bedeesd op zijn arm en hem ernstig in de oogen kijkend, vroeg zij „Wil je dat zoo laten blijvten/ zonder tegenspraak?" „Ik weet niet wat ik moet doen," zei hij half verlegen. „En daarom kwam ik bij jou om raad te vragen." „Wensch je het tegen te spreken?" vroeg zijl naïef. „Natuurlijk niet, 'Mona. „Maar wij1 zijn Dezer dagen brachten ca. 250 leden van het Verbond van Ned. Werkgevers een bezoek aan de Sunlightfabrieken te Vlaardingen. Eenige leden in gesprek met den Directeur, den heer E. K. Fabian. niet formeel geëngageerd, en 'jij bent du!s hier de persoon die moet beslissen o'f het zal blijven staan of niet."' „Je wilt dus de verantwoordelijkheid van de 'beslissing op mij werpen?" zei Mona lachend. „Vat het alsjeblieft zoo niet op, Mona," zei 'Edward ernstig. „Ik voor mij' zou heelemaal geen' acht willen slaan op het berichtje, als jij het goed vindt.'" „Maar vindt jij het ook goed?" vroeg zij peinzend voor zich uitstarend over het landschap. „Waarom zou ik het niet goed vinden, Mona? I'k heb je Zondagavond gezegd, wat mij -op het hart flag. Denk je, dat ik in die week veranderd ben?" „O neen Ted, daar heb ik geen oogen- bliik aan gedacht." „Zijn we 'dan nu werkelijk geënga geerd?" vroeg bij en nam haar beide handen in de zijnen en keek haar ernstig in haar zachte, vertrouwelijke oogen. „Wanneer jij dat graag wilt, Ted," ant woordde zij: blozend. IHij keek snel om zich been. Uit geen enkel venster kon men hen zien, niemand was in de nabijheid. „Ik wil het graag, Mona," zei hij', en hij boog zich voorover en kuste 'haar teeder en eerbiedig. Zij hadden van het begin van hun ken nismaking van elkander gehouden. „Wat zal mama wel zeggen?" zei Mona eindelijk. „Ik weet zeker, dat zij er niets geen vermoeden ivan heeft, want zij denkt dat ik nog maar een kind ben." „Ik denk niet, dat zij het niet goed zal vinden," zei Edward lachend, „en groot vader zal er verrukt over zijn." „Het zal vreemd zijn wanneer er van geen enkele zijde tegenwerking is. Je weet, dat de loop van de liefde nog nooit ongestoord is geweest, zooals de men schen zeggen?" „Ik stoor mij niet aan hetgeen de men schen zeggen." „'O, ik weet niet," zei ze 'hem glim lachend aanziend. „Wanneer er geen hinderpalen zijn, zou ik 'bijna gaan twij felen o'f onze liefde wel de ware is." „Wat een gedachte, Mona! Ik geloof, dat wij beter doen met je mama op te zoeken, zoodat wij dat vast achter den rug hebben." „Ik vind het goed, maar dan laat ik dat aan jou over", en blozend liep zij den tuin door, het buis in. Mevrouw Trefusa lag uitgestrekt op een sofa in de salon. Zij: bracht het grootste gedeelte ivan den tijd op de sofa door, omdat zij zich verbeeldde een zieke te zijn. (Wordt vervolgd Ontwerp van wet i Landbouw-Crisiswet j,eid waarborgt tot voorraadvorming in Bij Koninklijke Boodst 2er is ingediend een on houdende voorziening tt voedselvoorziening in tij oorlogsgevaar of ander, omstandigheden, en d< daarvan. Aan de considerans 01 het noodzakelijk moet w< afwachting van een nadt geling, de mogelijkheid t< treffen van voorloopige dezer zake. De drie artikelen, waai van wet is samengesteld, Art. 1. Van de bevoe krachtens de Landbouv aan ons en aan onzen m den landbouw belasten m kan mede worden gebru behoeve van de voorbere voedselvoorziening en de ning zelve in tijden van o< vaar of andere buitengev heden. Art. 2. Uitgaven, welke voering en handhaving v voortvloeiende maatregele ten komen niet ten laste bouw-Crisisfonds, bedoeld de Landbouw-Crisiswet li Art. 3. Deze wet treedt ingang van den dag na di diging en zal door ons op ons te bepalen tijdstip, doe Dec. 1930 worden ingetro De Memorie van Toel teekend door den Ministe sche zaken, is van den vo De vermoedelijke aard stigen oorlog eischt, meer tijden, naast de milita: eveneens een volledige voc de voorzieningen ten 's lands economische we( Reeds de laatste groo zoowel voor de belligerent de neutralen aangetoond, tekorten aan goederen ve soort de afgesneden impc Met name baarde in voor een groot deel van het buitenland afhankelijk steund. Tenslotte stond spi houding tot het Burgerlijk Maatschappelijk Hulpbeto breedvoerig onderzoek va deramen der conferentie d een vragenlijst b.v. naar d conieën door financiëelen stukken van hun arbeid ten, dringend en noodzak nooit gaan in de richting, conie in overleg en overee den kerkeraad maar vast naar eigen inzicht. Thans nisteriëele commissie bezig stuk van Armenzorg en Spr. wees met groeten nac vaar dat de diaconie dooi hulp van eigen terrein wo Het moet in de Geref. Ker dat de bestaande richtlijn handhaafd en niet eerder ten dan na gemeenschapp op de wijze als in de Gerei rechtelijk gebruikelijk is. DE KINDERVERLJ Geen reden tot onge Te Amsterdam zijn deze vallen van kinderverlam teerd. Deze vier gevallen in verschillende buurten Naar dr Ueters, de zondheidsdienst van meedeelt, bestaat er ongerustheid. In de meeste jaren gevallen van kinderven le Amsterdam voordoet, en de zeventien. Zelfs mende dagen zich x voordoen, aldus dr j. c, oog normaal te achten reden tot ongerustheid In Krommenie kinderverlamming ge dood tengevolge had. In het ziekenhuis te mnd uit A a s e n d e 1 f m e r v e e r, beiden verlamming, in de zi d< leid den geen -- vari kinderverlam t wax nieuwe Peters, en d. is geconst. Zat t en lijdenc barak o G r o o t e is 6 B r e d a. In den ongeveer kwart over 11 Breda uit bun een zeer feilen f re ^'V' Vernis- en Pagemakers Srachtstraat. De £ende hevigheid ereda is voo: verschillende'uxi, omtrek gehoord i eksgebouw van op een kleine gammon op, tt w een groot atÏÏf k°eveelhed 8t(>«en en andere abri afgelo een zi "".u slaap o] fabrieksbran Verfwa Zn., x brand, dit -owas als i voorgekomen, gin ontploffingen In J TTTn«.1 werden, ongevee ruimte van verni verf, materia] terwijl deel (eden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2