Mexico in de klem. Gemengd Nieuws Weinig ooievaars in ons land. Rechtszaken Radioprogramma. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. mm Vele schuldeischers en een leege staatskas. Washington is het wachten moede. De Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken Huil overhandigde dezer da gen den Mexicaanschen am bassadeur een nota, die bijna 4000 "woorden omvat en in den scherpsten vorm de on middellijke regeling van het schadevergoedingsvraagstuk eischt. Mexico bevindt zich op het oogenblik in een uiterst lastig parket. Nadat ten gevolge van den Engelschen eisch tot te ruggave der op 18 Maart onteigende Britsche bezittingen in Mexico de betrek kingen tusschen de beide landen afge broken werden, is door Europeesche pers berichten het tot nog toe door de Mexi- caansche regeering verdoezelde feit be kend geworden, dat ook de Nederlandsche regeering wegens deze olie-onteigeningen een energiek protest heeft laten hooren, want bij de „Gompania Mexicana de Per troleo 'El Aguila' S.A." (Mexican Eagle) is niet slechts Engelsch, maar zooals be kend ook Nederlandsch kapitaal geïnte resseerd. En dit alles ware wellicht nog niet zoo erg, wanneer niet ook de Ver- eenigde Staten hun rechten op nadrukke lijke wijize geldend gemaakt zouden heb ben. Spanning tusschen Washington en Mexico. De regeering van president Gardenas heeft het Mexicaansche volk steeds weer laten gelooven, dat de Vereenigde Staten de onteigening der buitenlandsche maat schappijen zooal niet goedkeurde, dan toch beschouwde als een maatregel, waar toe Mlexico het recht zou hebben. Hoewel in hier gevestigde buitenlandsche kringen reeds lang bekend was, dat de houding van Washington geenszins zoo is, als men het in Mexico gaarne wilde voorstellen, had een zeer hoogstaande persoonlijkheid nog einde Juli op de vraag van de bui tenlandsche correspondenten verklaard, dat de Amerikaansche regeering geen schriftelijk protest tegen de onteigening der oliemaatschappijen had aangeteekend. Een kleine fout in de regie leidde er ech ter toe, dat het juist een met Mexicaansche regeeringsgelden gesubsidieerd Mexi- caansch-Fransch persagentschap was, dat twee dagen later uit Washington het be richt bracht, dat staatssecretaris Huil den Mexicaanschen ambassadeur bij zich ontboden had om hem te vragen, hoe deze hooggeplaatste persoonlijkheid iets derge lijks kan beweren, wijl toch de Ameri kaansche regeering op 29 Maart schrifte lijk geprotesteerd had. Een tweede nota van Washington inzake de kwestie van schadevergoeding voor onteigend landbe zit van Amerikaansche staatsburgers bewees ook dat in de betrekkingen tus schen Mexico en de Vereenigde Staten een aanzienlijke spanning is ingetreden. Terwijl de nota van 29 Maart inzake de oliekwestie door den Amerikaanschen ambassadeur Josephus Daniels aan de Mexicaansche regeering overhandigd werd, werd de nota van 21 Juli te Was hington aan den Mexicaanschen ambas sadeur aangeboden, waarbij: er gelijktijdig op gewezen werd, dat de tekst van deze nota gepubliceerd zou worden, vermoede lijk om te verhinderen, dat zij' door de Mexioaansche regeering verzwegen werd. Deze nota, die slechts een voorlooper van verdere stappen en een proefballon in het vraagstuk der schadevergoeding voor de onteigende oliemaatschappijen is, wijst er in uitvoerigen vorm op, dat de Amerikaansche eigenaars van het sinds 1915 onteigende landbezit nog in het ge heel niet schadeloos gesteld zijn. Onteige ning zonder onmiddellijke schadeloosstel ling zou echter niets anders dan confis catie zijn, zelfs wanneer een belofte tot latere betaling gegeven wordt. Washing ton wenscht derhalve de uitspraak van een arbitraal gerechtshof over de vraag, of Mexico zijn uit het internationaal recht voortspruitende plichten nagekomen is en, zoo dit niet het geval is. hoe hoog de te betalen schadevergoeding moet zijn. Mexico weigert. De Mexicaansche regeering heeft in een nota van 3 Augustus dezen Amerikaan schen eisch van de hand gewezen en ver klaard, dat het internationaal recht gee nerlei bindende verplichtingen tot beta ling van schadevergoeding voor in het openbaar belang onteigend bezit zou ken nen, maar dat zij desondanks een derge- lijiken plicht erkent, wijl de Mexicaansche grondwet zulks voorschrijft. In geen geval zou er echter sprake kunnen zijn van een verplichting tot „onmiddellijke" betaling. Zeer handig wijst Miexico er op, dat de eischen der Amerikanen dikwijls overdre ven zouden zijn, wijl n.l. de eigenaars een hoogere schadevergoeding vragen dan de belastingwaarde bedraagt, die zijzelf in dertijd aangegeven hadden. Uit dezen passus kan men reeds opmaken, welke houding Mexico in het vraagstuk der olie onteigeningen zal aannemen, want de waar.de, die de maatschappijen aan de be lastingautoriteiten opgegeven hebben, is natuurlijk aanzienlijk lager dan de werke lijke. Mexico zal zich waarschijnlijk op deze belastingverklaringen beroepen, wanneer eens de hoogte van de te betalen schadevergoeding aan de oliemaatschap pijen wordt vastgesteld. Mexico verklaart verder, dat het zich met het oog op de economische situatie een onmiddellijke betaling der schadever goeding niet veroorloven kan, maar wel bereid is tot directe onderhandelingen over de hoogte en de betalingswijze der schadeloosstellingen. Hierbij moet intusschen opgemerkt worden, dat dergelijke onderhandelingen reeds langeren tijd aan den gang waren, maar kort geleden zonder resultaat afge broken werden, want Mexico wilde op geen enkele wijze op de Amerikaansche eischen ingaan. Indertijd had Mexico ver klaard, dat het er niet aan kon denken, nog tijdens de ambtsperiode van den te- genwoordigen president het bedrag van het onteigende bezit in zijn geheel te dek ken, noch voor de toekomst een dergelijke verplichting op zich zou kunnen nemen. Vrees voor energieker optreden. De Amerikaansche nota heeft in Mexico veel opzien gebaard, wijl zij aantoont, dat aan de door president Roosevelt gevoerde „politiek van goede nabuurschap" ook eens een eind kan komen, n.l. dan wan neer men van Washington verlangt, dat deze politiek eenzijdig bedreven wordt, dus zonder tegenprestaties van Mexicaan sche zijde. Er is dan ook ongetwijfeld een spanning in de betrekkingen tusschen de beide landen ingetreden. Mexico bevindt zich in een buitenge woon onaangename positie, daar de Ver eenigde Staten over voldoende drukmid delen beschikken, om Mexico gewillig te maken, voor zooverre Washington dit werkelijk van plan zou zijn. In ieder geval echter is de Amerikaansche nota een ern stige waarschuwing om op den eenmaal ingeslagen weg niet verder te gaan. Mexico zal zich mogelijkerwijs gedwongen zien, zijn radicale politiek op te geven en een gematigder koers moeten gaan volgen. Dit echter is niet zoo heel gemakkelijk met het oog op de groote beloften, die presi dent Cardenas sinds zijn ambtsaanvaar ding aan de radicalen van links gedaan heeft. Een verandering van koers kan tot een ernstigen binnenlandschen strijd lei den. Reeds thans kan men het begin van een afscheiding in een gematigd en een radicaal kamp waarnemen en men spreekt zelfs van verschillen over den te volgen koers in het regeeringskamp zelf. Zal president Cardenas van deze moge lijkheid gebruik maken om zich van zijn radicale medewerkers, die het hem onder de tegenwoordige omstandigheden uiterst moeilijk maken, te ontdoen? Deze vraag te beantwoorden, moet men aan de toekomst overlaten. (Nadruk verboden.) Dhr Van Sluijs verklaart zich tegen de rangschikking van de gemeente in de 3de klasse gemeentefondsbelasting, aangezien dan ook de laagste klasse der bevolking beasting zal moeten betalen. De voorzitter ontkent zulks niet, doch vraagt dhr Van Sluijs of hij een andere weg weet om een sluitende begrooting te verkrijgen. D'hr De Nood vraagt, of deze zaak niet kan worden aangehouden en B. en W. als dan nog eens overwegen of niet eenige ver mindering kan worden toegepast. De voorzitter ontraadt zulks, daar dit slechts een verschuiven wordt, aangezien B. en W. alles grondig hebben overwogen. Het voorstel wordt daarna aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van dhr v. Sluijs. Dhr Van Sluijs vraagt, waarom de f 10 toeslag aan werkloozen nog steeds niet is uitbetaald, niettegenstaande zulks in hei voorjaar reeds is besloten. De secretaris antwoordt, dat deze uitbetaling nog niet heeft kunnen plaats vinden, aangezien eerst dezer dagen de begrooting 1938 met de wijzigingen, waarin deze uitgaafpost was opgenomen, van Ged. Staten goedge keurd is terug ontvangen. In den loop van 14 dagen zal tot uitbe taling kunnen worden overgegaan. Hierna sluiting. Terneuzen. Gemeenteraad. Een nieuw Ziekenhuis. Gister ren vergaderde de Raad. Terstond na de opening sprak de burgemeester, de heer mr Tellegen een rede uit in verband met den verjaardag en het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Dhr 't Gilde (s.d.) wil adhaesie betuigen aan de adressen inzake verlaging van de leerlingenschaal. De voorzitter moet een dergelijke adhaesiebetuiging ontraden, omdat men hier een terrein betreedt dat niet behoort tot het domein der gemeente raden. Dhr Lambrechtsen van Ritthem (v.d.) wil deze kwestie ter sprake brengen bij de Vereeniging van Nederl. Gemeenten. Met 87 stemmen wordt besloten, alsnog ad haesie aan het adres te betuigen. Tot onderwijzeres aan de openbare la gere school D (Sluiskil) wordt benoemd mej. C. Koopman te St. Maartensdijk, met 8 st. De benoeming gaat 5 Sept. in. Op mej. E. Kanse en mej. A. L. N. Bareman werden ieder 3 st. uitgebracht. Enkele woningen in het oude gedeelte der stad (Elleboog) worden onbewoonbaar verklaard. Uitvoerig wordt gehandeld over het voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten, rente en aflossing te garandeeren van een geldleening ten behoeve van de vereeniging tot Ziekenverzorging alhier; deze geldleening zal eventueel worden aangegaan voor den bouw van een nieuw ziekenhuis, aangezien het bestaande ge bouw niet meer aan zijn doel kan beant woorden. Dhr Lambrechtsen van Ritthem wilde liever een definitief besluit nemen, geen beginsel-besluit. Voor een leening van maximum f 175.000 wil Spr. direct rente en aflossing garandeeren. De voorzitter merkt op, dat een beginsel-besluit aanbe veling verdient om den gang der werk zaamheden te bespoedigen. Dhr Riemens (c.h.) richt enkele be zwaren tegen het voorstel van B. en W. Hij1 wil, in blind vertrouwen, rente en af lossing niet garandeeren; de vereeniging bezit op dit oogenblik naar zijn meening geen rechtspersoonlijkheid. De financieels toestand der gemeente is bovendien wei nig rooskleurig. Dhr Colsen (vrij r.k.) acht het weinig waarschijnlijk, dat men voor het zieken huis te Terneuzen f 28.000 per jaar aan verpleeggelden zal innen, terwijl het zie kenhuis te Sluiskil in een voor het zieken huis gunstig jaar aan slechts achttien duizend gulden kwam. Hij; ziet voor de vereen, tot Ziekenverzorging geen kans op een exploitatie die een sluitende reke ning mogelijk maakt; interest en aflos sing zullen spoedig genoeg voor rekening van de gemeente komen. Dhr Lambrechtsen van Ritthem heeft niets dan lof voor het ziekenhuis bij de bevolking gehoord. Men moet niet zeggen dat het bestaande ziekenhuis na ver bouwing aan de moderne eischep zal kun nen voldoen: alleen nieuwbouw kan hier uitkomst brengen. Maanden achtereen tel de het ziekenhuis vijftig patiënten; als men nu gaat zeggen dat er eens op een dag acht patiënten verpleegd werden, •'brengt men de zaak eenzijdig naar voren. De s.d. fractie, hoewel niet overdreven enthousiast, wil het voorstel van B. en W. steunen. En dat te gereeder, omdat de raad in de neutrale inrichting zeggen schap heeft. Als er een goed geoutilleerd ziekenhuis i s, zal dit den plannen voor een protestantsch ziekenhuis wellicht al len grond ontnemen. Voor de kom der gemeente (naast Sluis kil) is een ziekenhuis te Terneuzen door algemeene samenwerking noodzakelijk, zegt dhr J. den Hamer (a.r.). Er moet re kening worden gehouden met den toe stand ter plaatse. Moet men nu opeens tegen de vereeniging, die tientallen jaren de zaak der ziekenverzorging heeft geleid, zeggen, dat zij zich van dit terrein moet terugtrekken? Een, exploitatie-mogelijk heid voor twee ziekenhuizen in de kom der gemeente, bestaat niet. Als bij normaal verloop geen bijzondere nadeelen voor de gemeente zijn te duch ten, acht dhr G. Dees (vrij: a.r.) steun aan het voorstel van B. en W. ten volle ge motiveerd. Dhr de Bruyn (vrij a.r.) wil een beslissing aanhouden tot men defini tief weet of er een protestantsch zieken huis zal komen. Dhr C. Verlinde (v.d.) wijst er op dat het ziekenhuis weliswaar reeds enkele tientallen jaren bestaat, doch eerst in de laatste jaren in vollen omvang zijn be staansrecht heeft bewezen. Het gebouw was veelal te klein, patiënten gingen daardoor voor het ziekenhuis verloren. De kans op een grooter aantal le en 2e klas patiënten is er bij nieuwbouw zeer zeker. Zal er van protestantsche zijde tóch een ziekenhuis komen? Die vraag kan men nu niet beantwoorden. De voorzitter licht het voorstel nader toe. Een gecombineerde vergadering van afgevaardigden van de vereen, tot Zieken verzorging en van de Vereen, van Prot- Ziekenzorg, met leden van de commissie- Frederiks, is onder leiding van den Com missaris der Koningin gehouden. De le den van de commissie-Frederiks hebben ter plaatse een onderzoek ingesteld en achtten een nieuw ziekenhuis te Terneu zen niet overbodig. De beide vereenigingen zijn echter gestuit op bezwaren van bei de zijden, zoodat men geen samenwerking bereikte. Zoo was een dood punt bereikt. Het be stuur van het bestaande ziekenhuis, het ontbreken van algemeene samenwerking betreurende, moest toen voortgaan op den ingeslagen weg. Een commissie werd in geschakeld om plannen voor nieuwbouw te beramen. Een voorloopig bouwplan voor een ziekenhuis met maximum 50 bedden werd opgesteld, alsmede een ex ploitatie-rekening. De exploitatie wordt inderdaad moge lijk geacht; de genoemde cijfers kan men met gerustheid als basis aannemen. Geen enkele instantie in Nederland zal de bouw van een protestantsch ziekenhuis alhier, naast dat van de vereen, tot Zie kenverzorging, kunnen tegenhouden, mits aan de wettelijke bepalingen worde vol daan. Er is wel nergens een ziekenhuis dat zich volledig kan bedruipen; de zie kenverzorging in onze gemeente mag ech ter rechtmatig een uitgaaf door de ge meente vorderen. Dhr Geelhoed (v.d.) merkt op, dat de bestaande vereeniging steeds aan haar verplichtingen heeft kunnen voldoen; de plannen zijn gemaakt met den tegenwoor- digen toestand als uitgangspunt. Het voorstel-Lambrechtsen om niet een beginselbesluit te nemen, doch een ga rantie te verstrekken voor rente en aflos sing van een leening groot f 175.000, wordt met 6 tegen 8 st. verworpen. Een voorstel-den Hamer wordt overge nomen door B. en W. Men spreekt zich i n b e g i n s e 1 uit om garant te zijh voor rente en aflossing van een geldleening groot f 200.000. Dit voorstel weet 10 st. op zich te vereenigen en is dus aangenomen. Nu de gemeenteraad dit beginselbesluit genomen heeft, opent dit den weg voor de vereen, voor Ziekenverzorging om nader in overleg te treden met het Werkfonds voor de geldleening. Hevige aardschok op Ambon. Aneta meldt uit Ambonia: Woensdagnacht om 1 uur 45 werd Am- bon opgeschrikt door een korte, doch zeer Volgens een voorloopige mededeeling van Mr Haverschmidt, die elk jaar ge gevens omtrent bewoonde ooievaarsnes ten en groot gebrachte ooievaars verza melt, is 1938 voor de ooievaars in ons land zeer ongunstig geweest. De heer G. Bosch te Huizum schrijft in het Nieuwsblad v. Friesland, dat het on getwijfeld met de ooievaars in Friesland nog nooit zoo treurig gesteld is geweest als in dit seizoen. Volgens zijn aanteeke- ningen zijn dezen zomer in die provincie 54 ooievaarsnesten bewoond geweest, maar op slechts 17 nesten werden jongen groot gebracht. Te Drachten zijn jonge ooievaars gestorven; te Gorredijk werden op 7 Augustus drie reeds groote jonge ooievaars door den bliksem gedood; te Grouw moet een ooievaarsnest na een graot vuurwerk verlaten zijn; te Harde- garijp werden bij een vechtpartij de eie ren uit het nest geworpen; te Heerenveen zijn op een nacht jonge ooievaars, nog maar eenige dagen oud, uit het nest ver dwenen. Het vorige jaar waren er in Friesland 57 bewoondeooievaarsnesten en werden op 35 nesten jongen groot gebracht; in 1936 74 bewoonde nesten, waarvan 56 met groot gebrachte jongen. hevige aardbeving, de hevigste welke sinds 30 jaar is waargenomen. De duur was 3 seconden. Het licht ging even uit, de klokken stonden stil en in de winkels vielen de flesschen uit de rekken. De wa terleiding, welke is aangelegd voor het voorzien van schepen, is defect geraakt. Van een brug is een landhoofd verzakt. Vechtpartij tusschen man e n v r o u w. De vrouw van den werk loozen arbeider L. te Aalst had ontdekt, dat haar man nog twee kwartjes had, die zij dringend voor het huishouden behoef de. Zij eischte dit geld van hem op, doch de man deelde haar mede, dat hij dit geld al voor het jokeren had bestemd. Daarna ontstak de vrouw zoodanig in woede, dat zij een mes van de tafel greep en dit den man met kracht in den rug stak. Hij zakte bloedend ineen, waarop de vrouw haar dochtertje naar den dokter stuurde. Deze vond den toestand van den man zoo ernstig, dat hij hem ijlings naar het ziekenhuis te Eindhoven liet overbren gen. De gemeentepolitie heeft de vrouw een verhoor afgenomen. Uitbreker uit de gevange nis heeft zich aangemeld. Op 6 Augustus is uit de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen de 35-jarige F. M. M. door verbreking van tralies ont vlucht. De man bleef onvindbaar. Een dezer dagen meldde hij1 zich ech ter bij de Nederlandsche legatie te Parijs, vanwaar men hem naar Den Haag heeft overgebracht, zoodat hij- thans wederom is opgesloten. Het is niet bekend hoe M. er in ge slaagd is na zijn ontvluchting, welke hij ondernam in gevangeniskleding, aan een normaal costuum te komen, evenmin hoe hij na vele omzwervingen eindelijk de Fransche hoofdstad bereikte. Daar aangekomen echter nam hij dienst in het vreemelingenlegioen en hij werd ge detacheerd by het Parijsche depot van dit legioen. De tucht schijnt hem daar ook te hard geweest te zijn, want na eenigen tijd deserteerde hij' uit het legioen. Daarna zwierf hij enkele weken te Pa rijs rond, waar hij natuurlijk bij de po litie gesignaleerd stond. Hij vreesde te recht, dat hij een strenge straf zou moe ten ondergaan, wanneer de Fransche re cherche hem op het spoor zou 'komen. Deze angst kon hij1 niet verdragen en ten einde raad meldde hij zich bij de Ne derlandsche legatie te Parijs, waar zijn signalement uit het Algemeen Politieblad bekend was. M. deed dan ook geen moeite zijn geschiedenis voor de legatie-ambtena ren te verbergen en hij bekende alles. Daarna heeft een ambtenaar van het ge zantschap hem naar Den Haag gebracht, waar hij is uitgeleverd aan de Haagsche politie. En tenslotte kwam hij weer te recht in de gevangenis, waaruit hij met zooveel moeite was ontsnapt. Hij had nog vier maanden straf tegoed. Deze zal hij thans moeten uitzitten. Wellicht zal hij nog gestraft worden wegens vernieling. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtr. van het Motor- en Rijwielregl. en (of) de Motor- en Rijwielwet, e.d.: H. N., te Krabben dijke: vrijspraak; P. de L. te Kortgene f 3 of 3 d. h.; J. de S te Wemeldinge f3 of 1 w. t.sch.; A. J. te oGes, L. M. te Domburg ieder f 1 of 1 d. h.; C. K. te Middelburg, geen straf; M. N. te Gent, M. E. te Koudekerke ieder f 2 of 2 d. h.; W. A. F. te Vlissingen f 3 of 3 d. h.; A. G. G. te St. Laurens f 1 of 1 d. h.; A. P. te Goes f2 of 2 d. h.; C. P. G. te Middelburg, P. B. te Koudekerke, J. O. te Vlissingen, E. O. te Koudekerke ieder f 1 of 1 d. h.; A. J. v. B. te 's Hee- renhoek f 10 of 10 d. h.; J. Z. te 's H. Arendskerke, J. F. te Westkapelle, A. V. te Westkapelle ieder f2 of 2 d. h.; P. K. te Arnemuiden f 1 of 1 d. h.; P. K. te Mliddelburg, L. K. te N. en St. Joosland f 3 of 3 d. h.; W. J. M. S. te Leiden f 0.50 of 1 d. h. Als gebruiker van een met aardappel gewas bebouwd per'ceel bouwland, nalaten te voldoen aan het bevel dit gewas te be sproeien met loodarsenaat: J. P. te Me- liskorke: vrijspraak. Viaschen op in uitsluitend gebruik ge geven plaatsen in Ooster-Scholde zonder vergunning: P. C. P. te Ierseke, G. P. P, te Ierseke ieder f0.50 of 1 d. h. Nachtrumoer verwekken: P. K. te Mid delburg f10 of 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: M. M. te Golijnsplaat f 10 of 10 d. h. Overtr. Ventverbod; R. F. gedom. te Vlaohtwedde f2 of 2 d. h.; H. J. J. D. te Hulst gedom. f 1 of 1 d. h. Te Vlissingen zich tusschen den tijd van sluiting en 5 uur voormiddag zich als be zoeker in een vergunningslocaliteit bevin den: L. G. B. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. Als houder van een ventvergunning voor een watergebied, zich op dat gebied bevinden zonder op eerste vordering de vergunning te vertoonen: J. H. te Wemel dinge: geen straf. Te Heinkenszand zonder verlof van B. en W. op den openbaren weg muziek ma ken: Th. A. L. te Nijmegen f 1 of 1 d. h. Te Vlissingen op den openbaren weg een voorwerp voortschoppen: D. v. d. K. en E. E. W., beiden te Vlissingen, ieder fl of 1 d. h. Zaterdag 3 September 1938. HILVERSUM I. 1875 M. VARA-Utz 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. Om 8.16 Ber. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Progr. voor Arb. in de Continubedrijven. 12.001.45 Gram. Oin 12.15 Ber. 2.00 Esmeralda-Septet. 2.30 Orgel. 3.00 Reportage. 3.30 Gram. 4.30 Esperanto-uitz. 4.50 Gram. 5.10 Causerie „Wat vak-organisatie in 40 jaar dem -r tot stand bracht". 5.306.00 „Filmhad", 6.05 Orgel. 6.30 Sportreportage. 7.10 Po litiek radiojournaal. 7.30 Causerie „De radio in 40 jaar". 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP, VARA-Varia. 8.15 Het VARA-Orkest m.m.v. soliste en sprekers. 10.00 Ber. ANP. 10.10 Orgel. 10.35 Hot Noviteiten-orkest en solisten. 11.30— >0 Gram. HILVERSUM II. 301.5 en 415.5 M. KRCLUitzending. 4.00—5.00 HIRÜ. büO 9.15 Gram, Om circa 8.15 Ber. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.00 Ber. 12.15 KRO- Melod. m.m.v. solist. 1.001.20 Gram. 1.15 Ber. 200 Voor de rijpere jeugd 2.3 Gram. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram 4.05 Causerie „Groote problemen". 4.20 1 -m 4.25 Causerie over Krishnamurti. i 40 Gram. 4.45 Causerie „De natuurlijk - voeding". 5.00 KRO-Melod. m.m.v. ;st 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Friesch progr. 7.35 Act. aetherflitsen 3 00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Overpeinzin met muzik. omlijsting. 8.35 Gevar. concert 10.30 Ber. ANP. 10.40 Sportoverzicht. 10.55—1200 Gram. Zondag 4 September 1938. HILVERSUM I. 1875 M. 8.55 VARA. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.01 Ber. 9.05 Tuinbouwpr. 9.30 Gram. 9.59 Ber. 10.00 Orgel 10.30 Ned. Herv. Kerkd. 12.00 Causerie ,A :est gegroet met jubeltonen,12.05 Hel Om roeporkest. 1.30 Causerie. 1.50 Gram 2.00 Boekbespr. 2.30 Zang met piar. 3.00 Resid.-orkest en solisten. In de pauze Gram. 5.05 Meisjeskoor van „De Stem des Volks", Wormerveer en gram. 5.35 Gram. 6.15 Gram. 8.00 Ber. ANP. d.ded. 8.15 Residentie-orkest en solist. 9.00 Gram. 9.10 Radiojournaal. 9.30 A1R0- Musette-ensemble en solist. 10.00 Radio- tooneel. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Ber ANP., Sportreportage. 11.30 Gram 11-40 12.00 Orgel. HILVERSUM II. 301.5 en 415.5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 —11.00 KRO. 8.30 Morgenw. 9.30 Gram. 10.00 Hoog mis en Te Deum. 12.00 Gram. 12.15 KRO- orkest. 1.001.20 Boekbespr. 2.00 Cause rie „Amsterdam in het Kioningsjaar 2.15 De KRO-Melodisten (gram.). ó.üu Ned. Herv. Kerkd. Hierna: Gew. muz. (gram). 7.45 Gram. 7.50 Causerie „VaaKt U klaar voor het leven". 8.10 Ber. AN" Meded. 8.25 KRO-orkest. 9.00 Henna*- ringen uit den regeeringstijd van H_J de Koningin. 10.20 Gram. 10.30 Ber ANP. 10.4011.00 Epiloog. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 3 Sept- Zwakke tot matige W. tot N.-W. wmd, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen rege koele nacht, weinig verandering in te peratuur overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u Licht op voor fietsers: Zaterdag 8 u, 22 min. f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6