IESWOL MOOR VULPENHOUDERS!! VEEVERVOER breiwerk ol, dust MIDDENSTANDSBELANGEN Middenstanders Korte Kerkstraat 5, goes. I. t. ELEH9MS, vh. Ik. De Bart, Voor Vlug Veilig van der endt - goes Geen extra steun aan de Tuinbouw? Telegrammen. Land- en Tuinbouw Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten. latoGm" Klein- en groot-onderneming. Voor ambacht en nijverheid geen vraagstuk meer. Groote veranderingen in het bedrijfsleven. Oranjefeesten en nog wat. Denkt aan Uw Handelskennis. Billijke vlugge opleiding voor het Middenstandsdiploma. I. 0. M. GOED en GOEDKOOP. Telefoon 298 - GOES. Nieuwstraat 25. Tel. 456. De toestand In Tsjecho Slowakije. en - veenencaal van kinderverlam- bij den zestienja- nilie A. Lense. De n het ziekenhuis te ze ziekte zullen de 7 September a.s. rste geval van kin- jteld. Het patiëntje sr verpleging opge- an 21 tot en u s j.l. werden het geheele en van kin- g- jongens van het eid van de Oranje- en taart voor elke ng met smaak ver werd. t gedronken, en 78-jarige alleen- s voor het naar bed t een kopje gedron- lextract bevond. Da zich spoedig. Den het slachtoffer hui- pijnen alleen door sar half zes heeft de zijn buurman M. op Deze verleende on- iep een dokter die enhuis noodzakelijk a hevig lijden over- patiëntje op gebracht. Een heeft Woensdag meldt, met me- Nationale Lucht- ijarig kinkhoestpa- g, met den heer bestuurder, op een meter laten bren- ïigen tijd in hoogere rertoeven, hoopt de van den kinkhoest ard valt thans nog leren of deze proef- meer vluchen zui- dig zijn om een de- ireiken. ijn op dit gebied ixperimenten uitge- g tusschen h t b o o t. Gister- rzaan een sleep van n met vliegasch en motorboot in aan- de vrachtboot „De de aanvaring sloeg :er D. uit Wormer- rdronk. D. laat een en achter, ij te Amers- heeft zich op den l ernstige vecbtpar- en enkele zigeuners oogenblikkelijk tot n over en zag zich wapens gebruik te ïermutselingen wer- irnstig gewond, botsing met r ij1 d e r gedood, lijmen een ernstig® tusschen een motor .er, waarbij een mo- leven kwam en de ;ewond. e richting 's Herto- par links oversteken, ertogenbosch kwam ar J. van G. aanrir J. S., beiden uit werkzaam bij h® aldaar. De motor atwagen en de beru in weg. Van G. °veE" het ongeluk, o. «n ten De verhouding tusschen klein- en groot-onderneming in het distributie bedrijf is een onderwerp waarover men in midd'enstandskringen niet gemakkelijk raakt uitgepraat. En dat behoeft geen verwondering te wekken aangezien vele middenstanders, zoo ze zicb al niet in bun bestaan bedreigd gevoelen, toch ern stige schade duchten van een verdere ontwikkeling van 'het groot-winkelbedrijf. Voor de industrieöle middenstand staat de zaak een weinig anders. De opmer king indertijd gemaakt, dat hier de strijd is uitgestreden, aangezien de ter reinen wan werkzaamheid verdeeld zijn, moge wat al te optimistisch klinken, feit is toch, dat hier van een „brandende kwestie" als bij het distributiebedrijf niet me®r gesproken kan worden. De tijd ligt nog niet zoo ver achter ons, dat vrij algemeen de opvatting heerschte, dat door de industrieele ont wikkeling het kleinbedrijf zoo goed als ten doode was opgeschreven. Menschen, die het weten konden, voorspelden dat de groot-industrie zich al meer zou ont wikkelen en dat er voor de vroeger zelf standige ambachtslieden niets anders zou overblijven dan een plaats te zoeken in de fabriek. Het is echter anders gegaan dan verwacht werd. De ontwikkeling van de techniek, waartvan men voor het klein bedrijf de ergste rampen vreesde, is juisl oorzaak geworden, dat het kleinbedrijf zich op ongedachte wijze heeft kunnen ontwikkelen. De electro-techniek bracht den electromotor en daarmede de beweeg kracht in kleinst denkbaar formaat, met het gevolg dat de ambachtsman den voor sprong, welken het grootbedrijf bezat, weer kon inhalen en dat zich nieuwe mogelijkheden openden, waarvan door velen dan ook een dankbaar gebruik is gemaakt. In deze dagen, nu onze Vorstin Konin gin Wilhelmina mag herdenken, dat Zij veertig jaar geleden werd ingehuldigd, worden aillerlei vergelijkingen gemaakt. Doen we dat ook met het midden- standsbedrijf, dan blijkt dat deze 40 jaren ook voor den middenstand van ontzag lijke beteekenis zijn geweest. Allerlei ma chines hebben hun intrede gedaan en daarvan is ooik door de nijvere midden standers een nuttig gebruik gemaakt Heel het bedrijfsleven is in deze 40 jaren grondig gewijzigd, Ze zijn er nog wel, de kleine patroons, maar hun werkwijze heeft een radicale verandering onder gaan. Trouwens hun taak is in vele ge vallen ook een andere geworden. De am bachtsman i's niet meer wat hij een kleine halve eeuw geleden was. En we kunnen er aan toevoegen, dat in zeer vele geval len de verandering een verbetering is ge bleken, niet alleen wat betreft de werk wijze en de werkduur, maar ook de finan- cieele uitkomsten. Ook bij den handeldrijvenden midden^ stand is in die 40 jaren zeer veel ver anderd. De ouderwetscbe winkels, met de glimmende weegschalen en bet reken- plankje met een stukje krijt zijn vrijwel verdwenen. Er is veel veranderd, gemo derniseerd. Het zakendoen heeft een an der karakter gekregen. De tijd van de puntzakken, die door de afnemers vaak zorgvuldig werden1 bewaard en weer ingewisseld, behoort tot het verle den. De knusse bedrijfjes met hun in hoofdzaak vaste klanten hebben in vele gevallen plaats gemaakt voor moderne zaken met aanlokkelijke etalages en een wisselend publiek. Het gevolg is dat, afgezien van de wettelijke eiscben aan den midden stander veel hoogere eischen worden ge steld, eischen die niet in evenredigheid schijnen te staan tot de geldelijke uit komsten van het bedrijf. Dit neemt niei weg, dat er bij alles wat veranderde, toch ook zeer veel is, dat als een verbetering kan worden aangemerkt. Voor een deel is dit mede te danken aan het organisa tie-leven, dat zich gedurende de regee ring van Koningin Wilhelmina op onge dachte wijze heeft ontwikkeld. Wij zijn al schrijvende onder den in druk van de Oranjefeesten, wel zeer ver van ons onderwerp afgedwaald. Zooiver, dat het ons beter schijnt het voor ditmaal maar stilletjes te laten rusten, om er dan een volgende week wat dieper op in te gaan. De hoofden van onze winkeliers staan er trouwens ook niet naar om op derge lijke kwesties diep in te gaan. Zij- be moeien zich liever met hun Oranje-etala ge®, die naar zij hopen zoodanig de aan dacht zuilen trekken, dat het van kijken tot koopen komt. Dit geldt in 't bijzonder van plaatsen als Goes, waar gedurende de feestweek een etalage-wedstrijd is ge organiseerd, die tevens meebrengt, dat daardoor de straten een levendig en vroolijk aanzien krijgen. Wij wenschen onze middenstanders met name in deze feestelijke dagen, goede, feestelijke zaken I Het méést gesorteerd bi] vleeschwonde aan het hoofd op. Hij werd naar het ziekenhuis te Den Bosch ver voerd. Man wilde zijn echtgenoote dood en. Wegens poging tot moord op zijn vrouw heeft de politie te Enschedé aangehouden den 46-jarigen straatmaker G. aldaar. De man leefde reeds geruimen tijd in onmin met zijn vrouw en Zondag avond heeft hij getracht zich van haar te ontdoen door zuringzout te doen in oen Pan met aardappelen, die op het fornuis gereed stonden om den volgenden dag te worden gegeten. Toen de vrouw des mor gens de pan opende viel het haar op, dat een witachtig poeder op het water dreef i Proefde van het water en brandde haar aiond zoodanig, dat zij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. De Politie, wie het geval ter oore kwam, ar resteerde den echtgenoot, die bij zijn ver- r bekende op deze wijze zijn vrouw van het leven te hebben willen berooven. De vrouw heeft verder geen nadeelige na tur den°'8ea Van vergiftiging ondervon- De man is ter beschikking van den of- icier van justitie te Almelo gesteld, «et echtpaar is reeds vele jaren ge- uwd en heeft twee kinderen. .""H i s t ot i so h e costuums r k o c h t. De gemeente Haren zou tegenheid van het regeeringsjubi- een mooien historischen optocht or- 1jeeren' Men wilde eerst echter zeker mpn v°ldoende geld bij elkaar zou ko- «J? °m de daarvoor benoodigde dure Po. j®® te betalen. Het geld kwam bij- toen dat in orde was, bleek w. 'j0 >'Tel" meldt dat er in bet ge- 9 tand geen coetuums meer te krijgen waren, om een mooien optocht te organi- seeren. Bankpapier tusschen zijn boterhammen. Hoewel de controle aan de Duitsch-Nederlandsche grens van de zijde der Duitsche beambten reeds geruimen tijd zeer verscherpt was, heeft de Duitsche douane thans blijkbaar nog strengere instructies ontvangen. Ieder die Duitschland verlaat of binnenkomt, wordt aan een minutieuze visitatie onder worpen. Dat ondervonden, naar de Tel. meldt, eenige personen, die aan de grens bij Denekamp probeerden Duitsch bank papier Duitschland binnen te smokkelen. Een hunner, die dagelijks de grens over schrijdt om in een naburige Duitsche plaats te werken, had tusschen zijh boter ham eenige 20-Mark-biljetten verborgen, die onzichtbaar tusschen dikke sneden wittebrood „ingewerkt" waren. Het ver moeden bestaat, dat dit niet voor de eerste maal geschiedde. De list werd ontdekt en de man moest zijn rijwiel, pas en en kele andere bezittingen achterlaten en kon slechts tegen betaling van f 150 boete zijn vrijheid herkrijgen. Hetzelfde lot trof een anderen arbeider, die met f 100 zijn vrijheid kon koopen, doch er de voorkeur aan gaf te vluchten. Bijna had dit geleid tot een revolverdra ma, want een Duitsch grensneambte trok zijn wapen en legde op den vluchteling aan, doch een nabijstaande Nederland- sche.commies wist zijn Duitschen collega van schieten te weerhouden en de Neder- landsche deviezensmokkelaar in het klein ontkwam ongedeerd. Vreemd verschijnsel in het Kanaal. Vacantiegangers aan de Engelsche zuidkust bij' Bexhill zijn giste ren getuige geweest van een vreemd en zeldzaam natuurverschijnsel in het Ka naal. Zes reusachtige waterzuilen verre zen op verschillende plaatsen uit de zee. Op meer dan 300 meter hoogte raakten zij de wolken. De piloot van een vracht vliegtuig uit Parijs, die het verschijnsel eveneens waarnam, seinde een waarschu wing uit de buurt te blijven. Het natuur verschijnsel duurde ongeveer veertig mi nuten. De waterzuilen deden zich voor tusschen de zee en een donkere wolken bank. Het natuurverschijnsel treedt volgens de deskundigen op, wanneer koude, voch tige lacht over een betrekkelijk warme zee drijft. Het temperatuursverschil doet dan een luchtstroom tusschen de zee en de wolken ontstaan, waarin het water wordt opgenomen. Hoewel de zuilen er als wa terzuilen uitzien, bestaan zij in werkelijk heid uit een dichte mist van waterdeeltjes, die gedeeltelijk uit de wolken en gedeel telijk nit de zee afkomstig zijn. Het ver schijnsel is in de tropen wel bekend, maar komt aan de Britsche kust slechts zelden voor. VOORLOOPIG GEEN NIEUW CREDIET In verband met bet ongunstig verloop in den tuinbouw, doet in deze kringen het gerucht de ronde, dat het steunbedrag voor 1938 met twee millioen gulden zal worden verhoogd. Wij kunnen echter uit betrouwbare bron mededeelen, zegt „Het Volk", dat de regeering ten aanzien daarvan geenerlei toezegging heeft gedaan. Voor den tuin bouw is een toelage uitgetrokken van 10 millioen gulden, waarvan op het oogen- blik twee millioen is verbruikt. Verschil lende organisaties op tuinbouwgebied hebben' aandrang uitgeoefend het steun bedrag iverhoogd te krijgen. Van eenig succes is echter geen sprake. Voorloopig zal geen nieuw crediet wor den toegestaan. VERMINDERING VAN STRAF IN VERBAND MET HET REGEERINGSJUBILEUM. DEN HAAG. Naar wij vernemen wordt in verband met het 40-jarig Regeerings- jubileum van H. M. de Koningin, aan een aantal veroordeelden, vermindering, ver wisseling of kwijtschelding van straf ver leend. Schoolschlp In dienst gesteld. AMSTERDAM. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten en genoodigden heeft hedenochtend de Minister van Onderwijs, K. en W., Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine het schoolschip „Koningin Wil helmina" van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, waarop de eerste dagnijver heidsschool voor schippersjongens wordt .gevestigd, officieel in dienst gesteld. OUD-BURGEMEESTER VAN ZWOLLE OVERLEDEN. ZWOLLE. Vannacht is hier in den ouderdom van 79 jaar overleden Mr Dr J. B. van Royen, oud-burgemeester van deze gemeente. De Inbeslagneming van de Garbl. DEN HAIAIG. De Belgische tijdelijke zaakgelastigde heeft een bezoek gebracht aan den Minister van Buitenlandsche Za ken, teneinde de bedenkingen in het lioht te stellen die van Belgische zijde met het oog op de belangen van de stad Antwer pen, worden gekoesterd ten aanzien van de inbeslagneming van de „Garbi" op de Westersohelde. KINDERVERLAMMING. VALKENSWAARD. Ook hier zijn ge vallen ivan kinderverlamming geconsta teerd en wel bij een 4-jarig meisje en een 6-jarig jongetje in verschillende gezinnen'. De bewaarscholen zijn in verband hier mee 'gesloten. De gevallen zijn niet van ernstigen aard. DE MILITAIRE MAATREGELEN VAN DUITSCHLAND AAN DE FRANSCHE GRENS. PARIJS. Uit Berlijn wordt bericht, dat de militaire voorbereidingen van Duitschland aan de Fransche grens, welke tot eiken prijs geblokkeerd moet worden dag en nacht worden voortgezet. Alle plaatsen langs den Rijn zijn vol troe pen en uit alle gebieden van Duitschland komen vrachtwagen® met oorlogsmate riaal. Het werk aan de vestingswerken wordt met koortsachtige haast ivoortgezet. De laatste dagen hebben tal van Duitschers hun mobilisatiebevel thuis gekregen. D'e regimenten uit Noord-Duitschland en Mecklenburg zijn met spoed naar de Fransche grens gezonden. In West-Duitschland is de laatste da gen op onderscheidene groote wegen het verkeer om militaire redenen gestremd geweest. POLITIEKE WAPENSTILSTAND BERLIJN. Naar te Berlijn verluidt hebben vertegenwoordigers van de Sude- fcen-Duitschers, zonder de nationaliteiten- voorstellen van de Tsjechische regeering geheel te verwerpen, deze niet geheel aanvaardbaar verklaard. Hieruit blijkt, dat men nog geen verbreking wenscht ivan de onderhandelingen. Men schijnt te Berlijn te hopen, dat de regeering te Praag nieuwe voorstellen zal doen. Volgens inlichtingen in Berlijnsche kringen zal men het voorstel van de Tsje chische regeering aanvaarden al® een wapenstilstand van drie maanden gedu rende welken tijd de Tsjechische autori teiten en de leiders van de Sudeten iede- ren maatregel welke den toestand meer gespannen zou kunnen maken, zouden vermijden. EEN ONGUNSTIGE WENDING? PRAiAlG. Algemeen is men hier van oor deel, dat de toestand een ongunstige wen ding heeft genomen en dat het zwaarte punt is verlegd naar Berchtesgaden of Neurenberg. De eindbeslissing over het af of niet voortzetten der besprekingen ligt bij Hit- Ier. Men verwacht niet dat het antwoord der Sudeten-Duitschers ontkennend zal luiden doch van de houding van Hitier zal af hangen, of de deur geheel open zal blijven. Henlein wordt morgen met bet antwoord van Hitier terug verwacht. De mishandeling in de strafgevangenis te Philadelphia. PHILADELPHIA. Tijdens het verhoor heeft de sergeant-bewaker gister bekend, dat hij opdracht heeft gegeven stoom te blazen in de strafcellen van de gevange nen, waardoor er vier om het leven zijn gekomen. Hij voegde hieraan toe, dat dit de ge wone straf was voor de weerspannigen. ANTI-REVOLUTIONAIRE JONGEREN ACTIE. Het Juli-Augustus-nummer van het orgaan van de A.R.J.A. is voor een groot deel gewijd aan den komenden toogdag, op 'Zaterdag 8 October te Zwolle. In die vergadering hoopt Dr E. J. Beumer te refereeren over „Het Koningschap in Nederland", waarna Dt W. J. Kolkert een slotwoord hoopt te spreken. Uit het op den toogdag uit te brengen jaarverslag blijkt, dat het aantal aange stoten clubs 192 bedraagt. Het aantal abonné's van „Arja" liep een weinig te rug tot 1890. Verder bevat dit nummer artikelen over „Het voorname punt van verschil tusschen Antirevolutionairen en Ghristelijk-Historischen" en Düitsch Hu welijksrecht. Blggenmerken. Van 15 tot 20 Augustus zijn aange bracht 46.488 (v. j. 86.566) biggenmer- ken. Van de toekenning 1938 zijn tot 20 Augustus 1.1. gebruikt 1.206.341 merken, tegenover 1.100.116 merken van de toe kenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 1.469.070 (v. j. I.250.255) biggen. DE ORANJEFEESTEN. Wij moeien onze correspondenten drin gend verzoeken van de feestelijkheden In hun woonplaats slechts een kort za kelijk verslag te geven. Verslagen van redevoeringen en kerkdiensten kunnen wij in geen geval opnemen. GOES. Geboren: Anthonie Jan, z. van Johan den Boer en Pieternella M'argrie- tha 't 'Gilde. Overleden: Isaac Johannes Eliza Fe- leus, 74 j. e. v. Dirkje Flipse te Katten- ■dijke; Lena Deurwaarder, 76 ij. wed. van Johannes 'Lambertus Wagenaar te Kloe- tinge. MIDDELBURG. Fruitveiling van 1 Sept. Appels; Early Victoria 7, Lord Suffield II, Keswick 5<11, Jacques Lebel 613, The Queen 610, Transparant de Gr. 6 20, Notarisappel 13, Signe Tillish 1118, Warnersking 89, Manks Codlin 15, Val en Kroet 45, New Wonder 17, alles per kg. Peren: Bergamotte 18, B. d'Amanljs 16 25, 33. de Mérode 716, B. Du- randeau 16, B. Hardy 1230, Clapp's Fa vorite 2436, Dr Jules Guyot 2425, Jut- tepeer 33, Pr. de Trevoux 21, Scharlaken peer 1215, Suikerij 814, Duchesse Williams 1116, Triumphe de Vienne 1835, Diamant 11, alles per kg. Pruimen: Reine Vict. 1033, Witte Wijn 32, Belle de Louvaine 1642, Ton- neboer 21, alles per kg. Druiven: Prankenthaler 4045, Witte Druiven 34 per kg. Diversen: Meloenen: Suiker 814, Net 1120, Ananas 1024, Karbonkel 20, al les per stuk; Perziken 3—10, Vijgen 2 per stuk; Tomaten 48, Hymalaya Berry 18 per kg. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Donderdag 1 September. Groote veiling. Zure Kroetappels 5.90, Reine Victoriapruimen extra 36, id. A 28 —29.60, id. B 24.80—25, id. G 21.60, al les per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Codlin Keswick A 10—16, id. B 11—13, id. C 10—12, Mancks Codlin extra 2330, id. A 22—' 30, id. B 19—27, id. C 12—24, Transp. de Groncel extra 1726, id. A 1824, id. B 1422, id. G 1218, Jac. Lebel extra 12—14, id. A 12—14, id. B 11—13, id. G 812, Zigeunerin 1730, Notarisappel 9.5017, Earley Victoria 12, The Queen 815, Gansebout 7.509, Lord Suffield 916, Bismarck 510, Clasieappels 5.50 12, Signe Tillish 9.5016, Gonst, de Groot 512, Elisons Oranje 1328, Zo mer Courtpendu 8—15, Eckleville Seed ling 77.50, Oranje Reinetten 6.5016, Warners King 813, Canada Reinetten 710, D'ominoappels 1013, Gulderling 9, Reinette d Automne 511, Peasgood Nonsuck 7, Hondsmuil 710, Gansero des 12, Gr. Herzog Fr. v. Baden 7.50— 9, Charles Ross 14—-15, James Greeve 12 28, Laxton Superbe 722, Zoete Erm- gaard 79, Herfstopper 14, Zoete Ribbe- ling 9'15, Blomzoet 7.5013, Kroet- en Valappels 2.5012, alles per 100 kg. Peren: Clapps Favorite extra 33—34, id. A 34—35, id. B 32, id. C 20, Br. de Merode extra 2024, id. A 2124, id. B 2223, id. G 21, Br. d'Amanlis extra 27 —29, id. A 29—31, id. B 29, id. G 24, Br Hardy extra 34, id. A 34—37, id. B 2835, id. G 26—29, Pree. de Trevoux 1728, Br. Durandeau 7.5026, Seigneur d'Eaperen 17, Triumph de Vienne 1320, Belle Epin 6—15, Ananas de Gontrai 15 22, Petite Marguerite 1922, Br. Le brun 1624, Will. Ducbesse 11, Marse- pijnperen 11, Dubb. Bergamotten 15, Pres. Roosevelt 15, Galleboutsperen 9.50 '17, Ronde Perzikperen 1218, Foppe- peren 1117, N.-H. Suikerperen 1315, Dr Jules Guyot 24, Herzogin Elsa 10, Bon Chr. Williams 10—17, Maria Louise 14 20, Scharlakenperen 816, Duifjesperen 9.5015, Dorothea Royal 10, Kroet- en Valperen 612, alles per 100 kg. Pruimen: Reine Victoriapruimen 14 38, Kirkespruimen 31, Roode Eierprui- men 1618, Reine Claude d'Alton 16 30, Burbank Giant 13, Dubb. Boere Witte 38, Belle de Louvain 1017, Abrikoos- pruimen 1244, Jeffersonpruimen 13 52, Monarohpruimen 42, Washington- pruimen 26, Tonneboerpruimen 9.5028, Cataloniepruimen 1924, alles p. 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 2640, To maten 47.50, Black Berry 1922, Groe ne Noten 12, Moerbeien 2137, alles per 100 kg.; Meloenen 7.50—17, Perziken 1.50 8.50, Vijgen 0.504, alles p. 100 stuks. ST. ANNALAND, 1 Sept. Aardappel veiling. Gele Eigenheimers 2.10, Blauwe id. 2.512.57, Gele Drielingen 1.42 1.52, Blauwe id. 1.072, Gele Bonken 1.511.91, Blauwe id. 1.972.07, Kriel 0.840.87, Zeeuwsche Bonten 2.983, id. Drielingen 1.902.01, Zeeuwsche Blau wen 2.983, id. Drielingen 1.901.96, Bintjes 1.932.04. Alles per 100 kg. Totale aanvoer 103725 kg. Groep Scherpenisse: Gele Eigenhei mers (2de soort) 1.37, Blauwe id. 2.30 2.53, Gele en Blauwe Drielingen 1.38 1.83, Blauwe Bonken 1.93. Alles p. 100 kg. Uienveiling: Groote, bruine uien 2.64 2.79, Bonken 3.02, Pickles 4.50, Drie lingen 1.56, Stek 1.51, alles per 100 kg. Totale aanvoer 22500 kg. Wijnpeeën 33.02 per 100 kg. ST. MAARTENSDIJK, 1 Sept. Granen per 100 kg.: Wintergerst 7.25, Zomergerst 7.50, Kleine Groene Erwten 99.50, Schokkers 10.50—11.25, Blauwmaanzaad 20—20.50. Aardappels per 70 kg.: Witte Eigen heimers 1.40, Blauwe id. 1.80, Zeeuwsche Bonten en Blauwen 22.10, Poters 0.90—1. TOLEN. Roomboter 0.73, Boereboter 0.68 per pond. Eieren 4.80 per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 470/1 471 Ned. Ind. Handelsbank 132 133 Philips 24134 24334 Unilever 154 >6 1537/s A. K. U. 45% 45% Amsterd. Rubber 233 2317/e Kon. Olie 33834 33834 Deli Mij. 278 277 34 Scheepvaart Unie 116 117 Kon. Boot 11234 114 3 pet. Nederland 1938 102 102 3 pet. Nederland 1937 100%» 100u/n U. S. Steel 4334 43% Anacona 25% 25% Bethlehem Steel 43% 43 Cities Service 6% 634 Intern. Nickel 3634 36% Shell Union ll'/i» li11/" Kennecott 30% 30 Radio 5% 534 Car Foundry 19 34 19% Tidewater 10%» 10 Midcont Oil 12 34 12 34 General Motors 3534 35%» Am. Enka 2734 2834 Am. Water Works 734 7% Republic Steel 1334 1334 Continental Oil 22 2234 De beurs was aanvankelijk prijshou dend, maar in afwachting van de ontwik keling van den politieken toestand blijft het stil. H.V.A. kon den hoogsten prijs van gisteren goed behouden, waren beginbeurs zelfs nog ie's hooger. D'e koersverschillen bleven overal zeer gering, maar midden- beurs begon de markt terug te loopen. Ook de koersen der Amerikanen waren nauwe lijks veranderd en liepen later bij zeer ge ringe omzetten iets terug. De Beleggingsmarkt was onveranderd. De wisselkoersen blijven nogal rustig. Het pond was wederom aangeboden; cable New York daarentegen was vast op 1.8334- 184. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Sept., 2.30 n. Berlijn 73.60—73.70. Londen 8.9134—8.9234. Parijs 4.99—5.01. Brussel 31.0331.08. New-York 1.8334—1.8434,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3