Het Openluchtspel te Boes. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Telegrammen. De uitvoeringi van 't Oranje-openluchtspel „Wij willen blijven, wat wij zijn" een groot succes. Nadat gistermiddag in den Schutters- hoftuin de generale repetitie was gehou den, die door ongeveer 600 kinderen werd ingewoond, werd gisteravond de premiere gegeven van het reeds meermalen bespro ken Oranje-openluchtspel: „Wij willen Wijven, wat wij zijn". Hoewel niet alle stoe len bezet waren, was toch de belangstel ling uit Goes en omgeving groot. (Judei de plm. 700 aanwezigen merkten wij o. m. op den burgemeester van Goes, het lid der Tweede Kamer dhr Mr Dx Mes en de leden van Gedep. Staten de heeren Van Bommel van Vloten, Mr Stieger, Vogelaar en v. d. Wart. In een inleidend woord heeft de voor zitter van de Oranje-vereeniging, de heer VanBallegoijen de Jong, gewezen op het feit van den dag, den jaar dag en het 40-jarig regeeringsjubileum van onze Vorstin. Verder huldigde hij den schrijver van het spel, den heer W. 't Hooft, iemand, aan wien de Oranjevereeniging reeds veel Weeft te danken, zonder wien feitelijk een Goesch Oranjefeest niet te denken is, maar dien we nu bijzonder erkentelijk zijn voor dit spel, een werk van hooge kwaliteit. Dank brengt spr. ook aan hen, die de uitvoering financieel /mogelijk maakten en aan allen, die bij deze uitvoering mede werking verleenden, een steun, die uit alle groepen en kringen der bevolking is ge komen. Het spel laat zien, hoe ellendig de toe stand in ons land was zonder Oranje. Dit is wel noodig in een tijd, als deze, waarin óók weer leuzen uit den vreemde worden aangeheven. Het zij en blijve steeds: „Een vrij en zelfstandig volk". Nadat de heer 't H o o f t nog een kort woord van eerbiedige hulde aan H. M. de Koningin, aan Wie het spel is opgedragen, had gesproken, werd de belichting ontsto ken, die 't tooneel met de bijzondér fraaie decors in helder licht zette en ving de uit voering aan. Waar wij reeds een resumé van den in houd in ons nr van Dinsdag hebben ge geven, volstaan wij nu met enkele opmer kingen. De schrijver heeft op treffende wijze uitgebeeld, dat ons volk in zijn diep ste kern en wezen steeds de eeuwen door Oranje lief had, ook toen een kliek van regenten en Patriotten, die de lakens uit deelde en het vreemde importeerde, sma delijk Oranje uitwierp. De eenvoudigen in den lande bleven Oranje trouw, ook in de donkere periode in onze geschiedenis, toen Stadhouder Willem V het land moest verlaten. Vandaar ook de blijde feestvreug de in Amsterdams straten toen na den be nauwden Franschen tijd, waarin het volk middagoptocht. Het Pijperkorps Juliana zorgde voor de muziek. De jury heeft de volgende prijzen toege kend: Afdeeling propaganda voor de mooiste groep: le pr. Geitenfokvereen.; 2e pr. Groene Kruis. Voor versiering: 3e pr. Chr. Boeren- en Tuindersbond; 4e pr. Geref. Meisjesver- eeniging. Afd. allegorie en historie: als groep le pr. Afd. Z.L.M., 2e pr. Ghr. Jongeman- nenvereen. Voor versiering 3e pr. Z.L.M., 5e pr. Chr. Jongemannenvereen. Neringdoenden: groep le pr. A. v. d. Broeke (bakker), 2e W. S. Pouwer, (schil der), 3e P. Schout (schoenmaker); versie ring 2e pr. W. S. Pouwer. Versierde rijwielen etc.: le pr. P. Ver- hage, bakker, 2e en extra prijs P. Mesu en Jo Gornelis; 3e pr. André Bom, 4e pr. Jan Bom, 5e pr. H. Hillebrand, 6e pr. Ma rie Roose. Arnemuiden. De jaardag van H. M. Koningin Wilhelmina werd alhier giste renmorgen ingezet met het luiden der torenklokken. De schoolkinderen hadden ivrijaf. De leerlingen der openbare school, vooraf gegaan door trommelslagers, trokken in optocht door de gemeente. Op het markt plein werden nationale liederen gezongen, ren besluite maakte 's avonds de mu- riekvereeniging „Arnes Genoegen" een rondgang door de gemeente. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen geen. Vertrokken Jan van Dien en gezin naar s-Lrravenhage. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Si. Maartensdijk. In de gisteren gehou- en raadsvergadering heeft de voorzitter medegedeeld, dat de begrooting 1938 ans door Ged. Staten is goedgekeurd, e begrooting ontmoette aanvankelijk be- waren, Omdat men verlaging van het mal opcenten op de personeele belas- WeDsch.te, waartegen Ged. Staten en j °°b- zich verzetten. D'e raad besloot na üna verlaging in te trekken, waar de goedkeuring gevolgd is. ®sioten werd voor de kinderen der vcm° V ?en be(^rag beschikbaar te stellen neri geven van -een blijvende herin- rpo-on® ter 'Eigenheid ivan het 40-jarig- Seermgsjubileum van de Koningin. Biv ,Tr® en^ng der gemeente is voorloo- f l97gaS^este^ me' een batig slot van bedriif Van be' gemeentelijk woning- waari met aan baten en lasten f9761> wcffor,11 ee1 uDKeering van de gemeente -gens verlies ad f 1338. sloot Jr'lips'and- De gemeenteraad be- l6r te gaan tot het bouwten van een getyranniseerd werd, Oranje terug keerde. De aanwezigen hebben genoten van dit spel, hebben meegeleefd met de tragiek in 't eerste bedrijf, gelachen om de volks humor in Amsterdam, zich met de Am- sterdamsche stedenmaagd geschaamd over het dansen rond den Vrijheidsboom door onze met de revolutie-ideeën besmette voorvaderen, maar ook gedeeld in de blijdschap, toen het juk van Napoleon af geschud werd en Nederland weer waarlijk vrij was. Het 'bleek, dat de Schuttershoftuin zich voor een dergelijke uitvoering uitstekend leent. De geluids-installatie werkte best, zoodat alles goed te volgen was. 'De heer J. G. v. d. V e 1 d e bad zich aan het slot van den avond van een aangename taak te kwijten. Onder daverend applaus der aanwezigen huldigde hij den heer W. 't Hooft, onder aanbieding van een boek werk, voor zijn prestatie. Dat 't spel echter zóó kon worden uitgevoerd, is voor een groot deel te danken aan de bekwame regie van den beer Kommer Kleijn, die dan ook als bewijs van erkentelijkheid enkele boe ken in ontvangst had te nemen. Inderdaad was in aller spel te constateeren, dat hier geen amateur, maar een deskundige de leiding had. Terecht werd ook de heer J. Melse met bloemen bedacht. Zeer veel werk en tijd heeft hij besteed aan de kunstzinnige de cors. Niet vergeten mag ook de muzikale illu stratie onder leiding van den heer A. Kou semaker. Hij componeerde de muziek en gaf leiding aan het orkest. Ook hem werd een bouquet geoffreerd. En tenslotte de acteurs en actrices. Zij alle hebben, hetzij in een zware, hetzij in een meer bescheiden rol, hun uiterste best gedaan. Vele uren en dagen hebben zij: op geofferd en een woord van welgemeenden dank komt hun allen toe. Het gaat natuurlijk niet aan, waar het aantal medewerkenden bijna honderd be draagt, allen te noemen. Het comité maakte echter een uitzonde ring voor Sien, de groentenvrouw (Mej. J. Kloosterman), Mien, de vrouw van den poppenkastman (Mej. I. Jongepier), de A'msterdamsche stedemaagd (Mej. R. v. d. Zee), en Neel, de dochter van den pop penkastman (Mej. M. Koning), aan welke dames een bouquet werd aangeboden. Zooals reeds gemeld, woidt ook heden en morgenavond het spel nogmaals uitge voerd. Waar kosten noch moeite gespaard zijn, wenschen'wij het comité toe, dat ook dan de belangstelling groot zal zijn. Wij vernamen reeds, dat het met den kaartenverkoop voor beide avonden, voor al voor vanavond, zeer druk loopt, zoo dat beden misschien alles wel uitverkocht zal zijn. Ook werd ons medegedeeld, dat de Com missaris der Koningin in Zeeland en Me vrouw Quarles van Ufford voornemens zijn vanavond de uitvoering bij te wonen. archiefkluis in het eventueel te bouwen nieuwe gemeentehuis. De gemeenterekening over 1937 werd voorloopig vastgesteld met een batig sal do van f 11.064.51. De begrooting 1939 werd voor den ge wonen dienst vastgesteld in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 71.843.49 en de kapitaaldienst tot een bedrag van f 2493.44. Besloten werd de verordening school gelden te wijzigen. De opcenten op de hoofdsom der per soneele belasting werden verlaagd van 70 'op 50, op de hoofdsom der vermogens belasting van 30 op 20 opcenten en op de gemeentefondsbelasting van 40 op 25 op centen. Tolen. Voor de feestelijkheden op 6 en 7 Sept. is bet programma als volgt vast gesteld: 6 Sept. 8 u. klokgelui. Daarna openings woord vanaf de pui van het raadhuis door den voorz. der Oranjevereen. Of ficieels ontvangst van het bestuur ten stadhuize door het gemeentebestuur. Uit reiking vlag door den burgemeester aan de deputatie der jeugdvereenigingen. Au bade door de Toolsohe zangvereeniging en kinderspelen. Des middags Singelloop, gecostumeerde voetbalwedstrijd. Hardloopen met hinder nissen, poppenkast. Concert op de kiosk, daarna ontsteken van een vreugdeboom. 7 'Sept. 8 u. klokgelui. Daarna muziek voor het stadhuis. Zang der schoolkinde ren, daarna tractatie door het gemeente bestuur, volksspelen. Des namiddags zwemwedstrijden, spriet- loopen,korfbalwedstrijd, muzikale wande lingen. Des avonds gymnastiekuitvoering, con cert, .afgewisseld met massazang. Ter eere van Koninginnedag gaf gister avond on'der zeer groote belangstelling „Concordia" een goed geslaagd concert terwijl het Mannen- en Dameskoor de luisteraars vergastte op eenige zangnum mers. NOORD-BEVELAND. Kortgene. HetKoningmnefeest Het feest begon hier met een reveille vanaf den dorpstoren, waarna de klok geluid werd. Het muziekgezelschap E.W. W. gaf daarna gewijde muziek in de tent op de Voorstraat. Er werd toen een optocht gehouden van het muziekgezelschap, schoolkinderen en vereenigingen naar het feestelijk versierde gemeentehuis, waar voor burgemeester Schuit en de wethouder:} en raadsleden een aubade gegeven werd. De voorz. van het feestcomité, de heer J. Eversdijk en de burgemeester hielden een rede. Een telegram werd aan H. M. gezonden. Drie afgevaardigden der jeugd vereenigingen uit deze gemeente, de da mes C. Snoodijk, Jac. Schrier en N. Bou- wense, die bij' loting waren aangewezen, om de gemeentevlag naar Amsterdam te brengen, ontvingen deze vlag van den bur gemeester. Hierna hadden er kinderspelen plaats, en werden de kinderen getracteerd. Na den middag werd een optocht sa mengesteld. Deze werd door honderden gadegeslagen. Vooral de humoristische nummers gaven veel vroolijkheid. Na afloop werden er volksspelen op de Voorstraat gehouden. De gymnastiekver- eeniging O.K.K. gaf daarna een uitvoe ring. Vervolgens lieten zich 't „Kortgeensch Kinder- en Meisjeskoor" hooren. De „Kleppermarsch" van J. Morks oogstte een daverend applaus. Hierna werd onder leiding van den heer Holster volkszang uitgevoerd. De liederen werden spontaan meegezongen. Vervolgens heeft E.M.M. een concert ge geven en werden er oude Hollandsche dansen uitgevoerd onder begeleiding van E.M.M. Het feest werd besloten met een fak keloptocht. Uitslag: Etalagewedstrijd (eigen werk): 1. A. Bouwense, 2. J. Karelse, 3. H. Pou wer, 4. J. Wolse, 5. J. de Die (beiden met eervolle vermelding). Fabriekswerk: J. de Waal, 2. Gez. Pik kaart, 3. 0. Scherp, 4. A. van der Hage, 5. L. v. d. Linde. Optocht: wagens: 1. Buurtvereeniging „Oostelijk Deel", 2. Meisjeskoor, 3. Dam club, 4. Kampeerclub, 5. Ambachtswagen, 6. Heinekensbier. Versierde tilbury's: 1. J. Salome, 2. Da mes Vogelaar-Maldegem, 3. G. Welleman. Versierde punten: 1. Vuurtoren, 2. poort O. deel, 3. poort bij den molen; 4. Poort in de Kaaistraat, 5. zuilen bij kruispunt Voorstraat. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zwammerdam, J. J. H. Pop te Zevenbergen. Te Kooten, G. W. B. R. Thoden van Velzen te Rauwerd. Geref. Gemeenten. Beroepen te Borssele, J. D. Barth te Dordrecht. Jubileum. Vrijdag a.s. herdenkt D's D. Meerburg, em.-pred. te Zeist den dag waarop hij 50 jaar geleden bij de Ned. Herv. Gemeente te W a a r d e in het ambt werd bevestigd. Daarna diende hij de gemeenten te Vreeswijk en Aarlander- veen. Beroepbaar. In de Geref. Ker ken is beroepbaar verklaard de heer J. P. Prins, theol. cand. te Meeden. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school te S 1 u i s k i 1 zijn geplaatst de dames: E. Janse te Schoon- dijke, C. Koopman te St. Maartensdijk en A. L. N. Bareman te Gadzand. Geslaagd voor acte tuinbouwkunde L.O. de heer J. W. Kirpestein te Waarde. Benoemd aan de Ambachtsschool te Arnhem tot leeraar in het Schilderen in vasten dienst de heer H. P. Broerse, af komstig uit Serooskerke (W.). KINDERVERLAMMING. Naar wij vernemen zijn in de laatste dagen in het Noorden van ons land vijf gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. In de stad Groningen zijn gisteren twee gevallen aangegeven; in de provincie Groningen één geval en in de Drentsche gemeente D'e Wijk eveneens één geval. Met het geval, dat zich, gelijk gemeld, dezer dagen in Leeuwarden voordeed, zijn er dus in totaal vijf. Thans zijn in Groningen weer 3 en in Oldenhove 1 nieuw geval voorgekomen bij personen tusschen de 27 en 28 jaar. Allen zijn in de barakken van het Academisch ziekenhuis opgenomen. De burgemeester van Boskoop heeft op advies van den inspecteur van de volks gezondheid bepaald, dat alle feestelijkhe den, die ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin te Boskoop zouden worden gehouden tot een nader te bepalen tijdstip zijn uit- gesteld, zulks in verband me de voorge komen gevallen van kinderverlamming. HET DRAMA IN HET POLITIE BUREAU TE AMSTERDAM. Omtrent den moord, die gisteren door een politie-agent is gepleegd op een bri gadier van politie in het politiebureau aan de Pieter Aertszstraat te Amsterdam vernemen wij nog nader De dader van den moord, de politie agent V. R. moest door den inspecteur van de zedenpolitie, hoofdinspecteur van Slobbe, gehoord worden in verhand met het feit, dat tegen den agent verdenking was gerezen, dat hij aan een persoon van verdachte zeden inlichtingen zou hebben verstrekt, welke hij: als politie-ambtenaar nooit zou hebben mogen geven. Brigadier v. d. Linde begaf zich gister morgen in opdracht van den chef van de zedenpolitie naar genoemd bureau om daar de boodschap af te geven, dat agent V. R. zich moest melden aan het bureau van de zedenpolitie. Hij kweet zich van zijn taaik len gaf de bewuste boodschap aan inspecteur Ebbenhout. Juist wilde hij weer vertrekken, toen agent V. R. binnen kwam. In de hall van het politiebureau ontmoetten de beide mannen elkaar. D'e brigadier herhaalde, ditmaal tegen den agent zelf, zijn boodschap. Agent V. R. antwoordde met de vraag, waarom hij moest komen, doch de brigadier gaf te kennen, dat hij dit niet wist. De agent, die blijkbaar wel vermoedde, waarom zijn tegenwoordigheid op het bu reau van de zedenpolitie gewenscht werd geacht zooals achteraf bleek 'had hij dien morgen den brigadier reeds op straat ontmoet in gezelschap van de vrouw, waaraan hij, zooals beweerd werd bepaalde inlicbtingen bad gegeven wond zich plotseling hevig op en gaf den brigadier een klap in bet gezicht. De brigadier trachtte den man te kalmeerien doch agent V. 'R. drong hem in de rich ting van de kamer van inspecteur Ebben hout. Op den drempei van dit vertrek ge komen, trok bij plotseling een revolver uit zijn zak en loste daarmede twee scho ten op den brigadier, die beide keeren getroffen werd en achterover de kamer van dien inspecteur in viel. Hij was vrij wel onmiddellijk dood. Inspecteur Ebbenhout alsmede een an dere brigadier, die het drama voor hun oogen hadden zien afspelen, zonder ook maar den tijd gehad te hebben tusschen beide te komen, trachtten nog den agent te ontwapenen, doch voordat zij daartoe ge legenheid hadden gevonden, richtte deze reeds het wapen op zichzelf en verwond de zich daarmede aan het hoofd. Bewus teloos zonk de dader ineen. Groot was de algemeene ontsteltenis. De agent V. R. bleek niet levensgevaarlijk verwond te zijn. Hij werd korten tijd later naar een der ziekenhuizen vervoerd. In dien loop van den middag was bij hem het bewustzijn nog steeds niet terugge keerd. Het slachtoffer, brigadier v. d. Linde, was 51 jaar oud. Hij was reeds zéér lang bij het Amsterdamsche politiecorps in dienst. Hij laat een vrouw en verschil lende kinderen achter. De dader, die 38 jaar oud is, is even eens gehuwd. Dronken chauffeur rijdi autobus in puin. Dinsdagavond om streeks elf uur reed op den rijksweg AmsterdamHaarlem onder de gemeente Haarlemmerliede c.a. een groote autobus van een onderneming uit Amsterdam met slechts matige snelheid; er zaten slechts drie personen in, n.l. de eigenaar, een van zijn chauffeurs en nog iemand van het personeel. De eerste chauffeerde. Juist toen de' bus de Liedebrug gepasseerd was, zag de bestuurder, dat uit de richting Halfweg een auto naderde, die slingerend over den weg reed. Deze reed pardoes te gen de bus op. D'e gevolgen waren verschrikkelijk. Ver in den omtrek was de zware slag hoor baar. De autobus werd vrijwel totaal ver nield: bet achterstuk werd eenvoudig van de carosserie gerukt en kwam op het rij wielpad terecht. Het voorste gedeelte werd eveneens zwaar beschadigd. Uit de ru'ine kropen de drie inzitten den, die wonder boven wónder niet het minste letsel hadden opgeloopen. D'e chauffeur van de personen-auto wa3 aan een zijner polsen gewond door gebro ken glas. Een toevallig passeerende mili taire dokter achtte overbrenging naar het ziekenhuis dringend noodig. Het bleek, dat het slachtoffer zwaar onder den invloed van sterken drank verkeerde. Later bleek, dat de toestand van den gewonde nogal meeviel. Twee fietsrijders door auto gegrepen. Op den rijksweg RoermondSwalmen heeft zich gister middag een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij' een onderwijzer uit Venlo werd gedood en zijn 13-jarige zoon gewond werd. Uit een zijweg naderde een met kippen geladen vrachtauto. Uit de richting Venlo kwam op hetzelfde moment met groote snelheid een Engelsche personenauto aan rijden. Juist op de kruising kwamen de auto's met elkaar inbotsing. De personenauto vloog van den weg. Twee wielrijders, die zich ter plaatse op het fietspad bevonden, de onderwijzer W. Spiers uit Venlo en zijn 13-jarige zoon, werden door de auto ge grepen. Beiden vielen tegen den grond en waren ernstig gewond. De twee slacht offers werden naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht, waar de heer Spiers Sr. aan de bekomen verwondingen overleed. De vier inzittenden van de personen auto, allen Engelschen, kwamen met den schrik vriji, evenals de bestuurder van de vrachtauto. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 18 Augustus is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in brons aan G. Rinn, landarbeider bij den heer J. de Feyter te Aksel. Vreemdelingen bezoek. Met de boot BreskensVlissingen zijn heden 2300 passagiers en 135 auto's over gezet. Kruiningen. Van den zolder ge- va 11 eji. Hedennacht is de vrouw van den landbouwer S. alhier van den zolder gevallen. Ze wilde de deur openen voor haar zoon, welke thuis kwam van het Oranjefeest, en stapte mis, waardoor ze zoo ongelukkig kwam te vallen ze be halve een armbreuk ook een gapende hoofdwonde bekwam. Het was een pijn lijke situatie voor den zoon, die den val hoorde doch niet naar binnen kon. In ernstigen toestand is de vrouw dadelijk naar het gasthuis te Goes vervoerd. Het Oranjefeest alhier is schitterend geslaagd. Het geheele pro gramma werd precies op tijd uitgevoerd: Klokgelui, volkszang met de diverse ver eenigingen en volksspelen voor kinderen. De optocht was keurig en verrassend. De praalwagens, rijtuigjes, karretjes, fietsen, kruiwagentjes met verschillende symbolen vormden een keurig geheel, terwijl ook een bruiloft in ouderwetsche kleeder dracht de aandacht trok. Van 4 tot 5 uur werd te paard naar den ring gestoken, terwijl van 5 tot 7 uur volksspelen voor grooteren vele bezoekers menigmaal de den schaterlachen. Des avonds was er concert door zangvereen., kinderkoor en strijkorkest. Deze muziek eischt groote stilte, welke moeilijk te krijgen is bij een groot publiek in feeststemming. De keu rige liohtstoet, wederom begeleid door E.M.M. maakte een keurig effect. Ook de/ vele gevel- en buurtverlichtingen mogen geroemd. Om elf uur werd een schitterend vuurwerk afgestoken. Aan alle schoolkin deren werd van gemeentewege een ge denkschrift en chocolade uitgereikt. WALCHEREN. Vrouwenpolder. Begunstigd door prachtig weer is hier op een prettige wijze feest gevierd. 's Morgens klokgelui en tractatie schoolkinderen, 's Middags was er een schitterende optocht van sprookjes op wagens door kinderen. Ringrijden per fiets, boegsprietloopen en hindernisrijden per fiets waren zeer spannend. Daarna was er een gemasker de voetbalmatch. Vervolgens ging de lam pionoptocht van kinderen, naar het ter rein waar het vuurwerk ontstoken werd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Terneuzen. Koninginnedag 1938 heeft zich alhier gekenmerkt door een bijzon dere feeststemming. In alle straten werd druk gevlagd, terwijl met het oog op het a.s. regeeringsjubileum reeds vele straten versierd waren; vooral de feestverlichting in de Nieuwstraat mag geroemd worden. De Huisvlijttentoonstelling had reeds aanstonds den eersten dag een zeer druk bezoek. Voor de middenstandstentoonstel ling, welke Dinsdagmiddag door Mr P. Teilegen, burgemeester, geopend werd, is de belangstelling van de zijde wan het publiek beneden verwachting, hetgeen voor de initiatiefnemers teleurstellend is. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. HET PRINSELIJK PAAR TE SOESTDUK. SOEST. Hedenochtend hebben Prinses Juliana en Prins Bernhard de Soester landbouwdagen, georganiseerd ter eere van H. M. de Koningin's 40-jarig regee ringsjubileum bezocht. FAMILIEDRAMA. Vader en dochter doodgeschoten. SLIEDREGHT. Vannacht om half twee werd de hulp ingeroepen van de politie voor een drama, dat zich bier in een wo wing had afgespeeld. Toen de politie ter plaatse verscheen vond zij' de lijken van den 39-jarigen B. en zijn 18-jarige dochter, die heiden schot wonden vertoonden. Onmiddellijk werd het parket te Dor drecht gewaarschuwd. De aanleiding tot dit drama is nog niet met zekerheid te zeggen. De verhouding in het gezin dat uit man, vrouw en vijf kin deren bestaat, is niet bepaald goed. Het meisje was om half 12 thuis gekomen, hetgeen de vader te laat vond. Vermoede lijk heeft hij zich hierover kwaad gemaakt en na zijn dochter te hebben doodgescho ten ook zichzelf van het leven beroofd. Nader wordt gemeld: In het gezin van kleermaker Blonk, be staande uit man, vrouw en vier kinderen, onder wie een tweeling, waren de familie verhoudingen slecht. De 18-jarige dochter die het slachtoffer is geworden, werd door den vader steeds onder den duim gehouden en mocht niet alleen op straat. Als de moeder partij voor haar dochter koos kreeg ze steeds onaangenaamheden met haar man. Gister is het meisje uitgegaan ondanks het verbod van haar vader en heeft zij op gewekt feest gevierd met den 18-jarigen gymnasiast K. Toen zij gisteravond half 12 thuis kwam, trok de vader plotseling een revolver en loste daarna drie schoten met het gemelde gevolg en sloeg daarna de hand aan zich zelf. DOODEL1JK ONGEVAL OP EEN STATION. LICHTENVOORDE. Vanmorgen is op het station alhier de eerwaarde 'Moeder- Overste van het R.K. ziekenhuis te Groenlo door een trein gegrepen en ge dood. Zij bracht twee zusters naar den trein en was alvast over de rails vooruit geloopen. Toen zij de rails overstak na derde een trein, dien 'het slachtoffer blijk baar niet had opgemerkt. Zij werd ge grepen en op slag gedood. Nader wordt gemeld, dat zij bij het af scheid nemen achteruit liep ien op de spoorlijn viel, juist toen een trein uit de andere richting naderde. Het slachtoffer werd ernstig gewond de wachtkamer binnengedragen, waar zij korten tijd later is overleden. SCHIP VERGAAN. DEN HELDER. 'Gisteravond is op 'de Pannekoek, een zandplaat bij Den Hel-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3