SCHUDT UW LEVER WAKKER De strijd in Spanje. De strijd in China. Binnenland. Welke taak heeft de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming? Uit de Provincie VLISSINGEN. WALCHEREN. Onder Gemengd SS® Spaansche regeeringstroepen in het offensief. Van regeeringszijde wordt gemeld: De Spaansche regeeringsleiders hebben aan het front van Estemadura talrijke stategisch belangrijke posities ingenomen in de omgeving ,van Castuera. Zij zijn doorgedrongen tot aan den Spoorweg Madrid—Bajadoz en tot aan den weg van Castuera naar Cabeza del Buey. De weg is voor Franco thans afgesneden. De regeeringslegers, die op deze wijze doordrongen in het vijandelijke front, be wegen zich in zuidelijke richting in de sector Villanueava de la Serena en Cam- panario, waardoor zij er in geslaagd zijn Casa Hiquera, Matasanos en Las Hileras in te nemen. In den sector van Puente del Arzobispo, zijn de afleidings-offensieven van Franco langs de Taag, op een dertigtal kilome ters ten zuiden van Talavera de la Reina, met succes afgeslagen. DE RING OM HANKAU WORDT NAUWER. Chineezen melden de herovering van Soesoeng. De omsingeling van Hankau is thans zoo ver gevorderd, aldus meldt Domei uit Tokio, dat na drie dagen van geslaag de operaties een halven cirkel is gevormd rondom de stad. De berichten in de bladen doen verder uitkomen, dat de Japansche vloot gesta dig stroomopwaarts trekt en de belem meringen in den stroom opruimt, terwijl de Chineesche stellingen aan beide kan ten der rivier tot zwijgen worden ge bracht. De stalen brug van Jintsjangjau op 35 km ten Noorden van Kanton, is door Japansche luchtaanvallen vernield, waar door de spoorwegverbinding Kanton Hankau verbroken is. Er bestaat weinig kans, dat deze verbinding spoedig her steld zal zijn. De stad Hankau is thans van de buitenwereld geïsoleerd, omdat ook de luchtdiensten stopgezet zijn. Naar het Chineesche persbureau meldt, zijn de Japansche troepen te Hwangmei geheel van de achterhoede afgesneden, nu de Chineezen na Taihoe en Tsjensjan, ook Soesoeng hebben genomen. Door het succesvolle tegenoffensief is de militaire toestand aan den Noorde lijken oever van den Jangtse aanzienlijk gewijzigd. De Japansche pogingen om door te drin gen tot Fenglintoe aan de Gele Rivier zijn verijdeld door een verrassenden Chi- neeschen aanval; de Japanners verloren 1000 man aan dooden en gewonden en vluchtten in verwarring. De woordvoerder van het Japansche ministerie van oorlog heeft het bericht, als zouden de Chineezen, Soesoeng her overd hebben, belachelijk genoemd. AANSLAG OP HORTHY Een oorverdoovende ontploffing weer klonk gisteren op den steiger aan dien Donau, waar veertig minuten te voren admiraal Horthy, ibij zijn terugkeer uit Duitschland voet aan wal had gezet. Er is niemand gewond. Men stelt met sipoed een onderzoek in naar de oorzaak der ontploffing. DE VERSTERKING DER WEST-DUITSCHE GRENS. De „Gazette Liberale" verklaart in een artikel, dat in Duitschland nooit, zelfs niet in de laatste jaren van den oorlog, zoo'n gebruik is gemaakt van prikkeldraad als thans langs de Belgische grens. Het blad geeft te kennen, dat over een diepte van 25 tot 30 km drie of vier prik keldraadlinie® zijn aangebracht, waarach ter zich anti-tankgeschut bevindt. ITALIAANSCHE GRENSMAATREGEL. De Italiaansche autoriteiten hebben Za terdag den burgemeester van Isola, een kleine grensgemeente in het departement der Zee-Alpen, ervan in kennis gesteld, dat de Fransche onderdanen, die in het Italiaansche deel van het dal van Chastil- lon grond bezitten, hun landerijen en hun boerderijen, die aan gene zijde van de grens zijn gelegen, binnen 48 uur onvoor waardelijk moeten verlaten. Er is hun een termijn van een maand gesteld, om te verhuizen, hun vee weg te voeren en den oogst binnen te halen. In dien binnen dezen termijn niet aan 'het bevel is voldaan, zullen de militaire auto riteiten het 'gebied bezetten. De bevolking van Isola heeft een pro test onderteekend, gericht aan den minis ter van binnenlandsche zaken, waarin de steun der regeering wordt geëischt. Korte Berichten. In de bijfabriek voor vliegtuigen- bouw van Austin te Birmingham, waar 6000 arbeiders aan het werk zijn, heeft men het werk moeten stopzetten in ver band met een staking van verscheidene honderden arbeiders der werkplaatsen, waar vliegtuigrompen gemonteerd wor den. De stakers verklaren, dat de directie zich niet gehouden heeft aan kort geleden gegeven beloften betreffende basisloonen. FOKKERFABRIEKEN IN VOLLE BEDRIJF. Ruim 2000 arbeiders aan het werk. Gisteren werd bij de Fokkerfabrieken te Amsterdam aan de overzijde van het IJ de 1600ste man is d gesteld. Te zamen met de 517 arbeiders, die in ande re fabrieken in Nederland aan den bouw van Fokkervliegtuigen werken, bestaat het geheele personeel thans uit 2017 personen. Dit is de grootste bezetting welke de Fok kerfabrieken sedert haar oprichting te Amsterdam hebben gekend. GOUVERNEUR VAN SURINAME MET VERLOF. Aan Prof. Dr J. C. K i e 1 s t r a, gou verneur van Suriname, is, met ingang van den dag in de maand September a.s., waarop hij Suriname zal verlaten, in 's lands belang vier maanden verlof naar Europa verleend. Als waarnemend gouverneur zal, na het vertrek van den heer Kielstra, optreden Mr J. G. Brons, voorzitter van het Hof van Justitie te Paramaribo, tevens onder voorzitter van den Raad van Bestuur. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. U.76. HET OPNEMEN VAN PATIËNTEN IN ZIEKENHUIZEN. Toezicht gewenscht ter voorkoming van overdreven langdurige opnemingen van patiënten^ wier ziekenhuisverpleging ten laste van de gemeenschap komt. De minister van sociale zaken heeft op 7 April 1937 een commissie ingesteld met de opdracht hem van advies te dienen nopens de vraag, of toezicht gewenscht is op de noodzakelijkheid van opneming in ziekenhuizen en op den duur der ver pleging van patiënten in dergelijke in richtingen, alsmede nopens de vraag, op welke wijze een dergelijk toezicht indien noodig zou kunnen worden geregeld. Genoemde commissie stelde zich in verbinding met het bestuur van de af- deeling Friesland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten teneinde te onderzoeken, of in het belang van de gemeenten en de vereenigingen voor zie kenhuisverpleging in de provincie Friesland een dergelijk toezicht door samenwerking zou kunnen worden geor ganiseerd. Dit onderzoek heeft geleid tot de conclusie, dat een dergelijke organisa tie zeer gewenscht zou zijn. De Friesche gemeenten hebben gedu rende de jaren 19321936 gezamenlijk jaarlijks een steeds stijgend bedrag aan ziekenhuis- en dokterskosten uitgegeven, hetwelk in 1936 reeds meer dan f 140.000 bedroeg. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor bij de vereenigingen, welke zijn aangesloten bij de Federatie van vereeni gingen voor ziekenhuisverpleging in de provincie Friesland. De ervaring nu heeft geleerd, dat met de instelling van een controle op de noodzakelijkheid van op neming en den duur der verpleging van patiënten, wier behandeling en verple ging ten laste van bepaalde instanties komen, een bedrag van 15 k 20 pet. der kosten kan worden bespaard. De aanstel ling van één controleerenden arts werd voorshands voldoende geacht. De bedoe ling der controle is uitsluitend de uit geneeskundig oogpunt ongemotiveerde of overdreven langdurige opnemingen van patiënten, wier ziekenhuisverpleging ten laste van de gemeenschap komt, tegen te gaan. Dertien gemeenten in Friesland heb ben reeds een voorloopige toezegging tot medewerking gedaan. CGmmissie van onderzoek ingesteld. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een commissie ingesteld, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stel len naar de beantwoording van de volgen de vragen: a. Welke afbakening dient te worden gegeven aan de taak van de Nederland sche vereeniging voor luchtbescherming? b. Op welke wijze kan de genoemde ver eeniging het best haar taak vervullen? c. Op welke wijze kan die vereeniging het best door de aangesloten locale orga nisaties worden gesteund? In deze commissie zijn benoemd: tot lid, teven® voorzitter: J h r Mr J. W. Quarles van Ufford, Commis saris der Koningin in de provincie Zee land; tot leden: Dr Ir M. H. Damme, di recteur-generaal van de P. T. T. te 's-Gra- venhage; P. H. A. de Ridder, luitenant- generaal b. d. inspecteur voor de bescher ming van de bevolking tegen luchtaanval len te 's-Gravenhage; Jhr Mr W. Michiels van Kessenich, burgemeester der gemeen te Maastricht; Mr L. Enthoven, hoofdcom missaris van politie te Rotterdam; Mr J. de Blieck, burgemeester der gemeente De Wijk; A. van Batenburg, commissaris van politie, 'hoofd van den luchtbeschermings dienst te Renkum; P. C. A. van Lith, oud directeur van het binnenlandsch bestuur in Nederlandsch-Indië, voorzitter van de Nederlandsche vereeniging voor luchtbe scherming te 's-Gravenhage; Mr H. Bo- gaardt, advocaat en procureur, secretaris van de Nederlandsche vereeniging voor luchtbescherming te 's-Gravenhage; J. W. Klein, oud-burgemeester der gemeente Ridderkerk, penningmeester der Neder landsche vereeniging voor luchtbescher ming te 's-Gravenhage en Mr D. G. W. Spitzen, administrateur, chef der afdee- ling binnenlandsch bestuur van 't depar tement van Binnenlandsche Zaken. SMOKKELARIJ VAN GERST EN ROGGE. In de laat'ste dagen zijn gevallen be kend geworden van smokkelarij van gerst en rogge aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens. De smokkelaars profiteenen van het groote verschil tusschen de prijzen hier en in België. Zij pogen de gerst van uit 'België in te voeren naar Nederland, om ze dan wederom uit te voeren, om de uitvoerpremie te verdienen. Rogge- smokkelarij heeft eveneens plaats doordat deze in Nederland vee'l duurder is dan in België. Zoolang de smokkelaars niet op heeter- daad betrapt worden, valt er weinig tegen deze smokkelarij uit te richten. De han del en het vervoer van gerst en rogge zijn vrij'. Zijn hiertegen waarlijk geen maatrege len mogelijk Een „nette" dief. Een paar dagen geleden heeft de po litie te doen gehad met een netten dief. Uit een garage was een rijwiel gestolen. Het politie-apparaat trad in werking en ziet, twee dagen later bracht een bode uit Goes het rijwiel in de garage terug. In zijn bestelhuis had de bode het kar retje zien staan met een briefje op het zadel, om het aan het opgegeven adres te bezorgen. E'r lag een kwartje bodeloon bij'. Wie dit rijwiel aldaar heeft neergezet is niet kunnen blijken. (VI. G.) Serooskerke (W.). Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad. De voorzitter deelt mede, dat hij verlof heeft aangevraagd van 10 tot en met 27 Sep tember a.s. en dat hij in verband met De vorstelijke familie op de eere-tribune aan de Van Alkemadelaan te Den Haag tijdens1 hst défilé der weermacht, dat Maandag plaats had. dit verlof een plaatsvervanger als secre taris heeft gevonden in dhr Frelier, amb tenaar ter secretarie te Oostkapelle. Dit wordt goedgevonden. Bij de ingekomen stukkien is o.m. de begrooting 1939 van den vleeschkeurings- dienst kring Oostkapelle, die in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 5427 aan geeft. Deze begrooting wordt z.h.st. goed gekeurd. Hierna komt de heer Frelier ter ver gadering, die de vereischte eeden aflegt als waarnemend secretaris. Op een verzoek van J. Wattel Johz. en J. de Visser Gz. om het nog te verharden gedeelte van den Zoekweg III in plaats van met keien, met gebruikte klinkers te verharden, omdat adressanten over geen keien meer kunnen beschikken, stellen B. en W. voor gunstig te beschikken, z.h.st. aangenomen. Een voorstel van B. en W. om het ver zoek van de samenwerkende onderwij zersorganisaties inzake de verlaging van de leerlingienschaa'l, voor kennisgeving aan te nemen, wordt z.h.st. aangenomen. De gemeenterekening over 1937 wordt z. h. st. goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om aan de kolenvereeniging alhier te verkoopen het perceel Sectie D 1090 voor de som van f 100, wordt z.h.st. aangenomen. Hierna biedt de voorzitter namens B. en W. de gemeentebegrooting dienst 1939 aan met een eindcijfer van inkomsten en uitgaven voor den gewonen dienst op f 37336.06 en voor den kapitaaldienst op f523. Vervolgens legt de voorzitter over het door B. en W. uitgewerkt plan voor aan leg en indeeling van het nieuw in ge bruik te nemen gedeelte der begraaf plaats. Na uitvoerige bespreking wordt dit plan goedgekeurd. Hierna sluiting. Biggekerke. 'Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de gemeen teraad. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.a. bericht van de herbenoeming van d'en burgemeester; wethouder Cop- poolse sprak namens den raad een felici tatiewoord. Het bekende verzoek tot ver laging der lleerlingenschaal werd voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de gewestelijke landstormcommissie om subsidie, werd niet behandeld wij'l het stuk ongezegeld was. Vastgesteld werden de vergoedingen voor de bijzondere scho len over 1936. Deze vergoeding bedraagt f 9.74 per leerling; aan de vereeniging voor Chr. Volksonderwijs komt toe f 589.27 en aan de vereeniging ivoor Ger. schoolonderwijs f 440.79. Ter gelegenheid van het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de Konin gin werd voor tractatie der schoolkinde ren f0.50 per kind beschikbaar gesteld. Een overeenkomst werd aangegaan met het destructiebedrijf de 'Gekro te Over- schie. De kosten zullen voor de gemeente bedragen ongeveer f 50. Besloten werd in den komenden winter een 'steunregeling te doen gelden welke van rijkswege ge subsidieerd wordt. De volgende tarieven zullen ter goedkeuring worden ingezon den: kostwinners (georganiseerd) f 7 per week met een toeslag van 50 cent per gezinslid boven de twee tot een maximum van vijf personen; ongeorganiseerden f 1 per week minder; kostgangers f 6 per week. Verder zullen nog verschillende toeslagen gegeven wordian zooals kolen- toeslag, vergoeding ziekenfonds, spaar regeling, B-steun, huurtoeslag. Door aan neming dezer rijksregeling is het mogelijk binnen afzienbaren tijd in te voeren de steunregeling voor de kleine boeren. Vast gesteld werd de rekening van het burger lijk armbestuur over 1937. De ontvang sten waren f4188.14, de uitgaven f3920.85, goed slot f267.29. Vervolgens had de voorloopige vaststelling plaats van de gemeenterekening over 1937. De in komsten waren f 19295.67, de uitgaven f 18633,10, goed slot f 660.57. Aangeboden werd de 'gemeentebegrooting voor 1939. Aan den Bijz. Vrijw. Landstorm werd een subsidie verleend van f 5. B. en W. vroegen en verkregen mach tiging te trachten, dat gedeelte van de vroegere trambaan van de „Stoomtram Walcheren aan te k'oopen, dat dwars over de stationstraat loopt. Waar deze straat op het oogenblik opnieuw bestraat wordt, zou dan meteen bedoeld gedeelte op de juiste hoogte kunnen worden ge bracht. Dhr P. Janse wees op de wenschelijk- heid dat ook hier een spreker optrad, 'om te spreken over „luchtbescherming", ook wees hij op de wenschelijkheid, om op het dorp enkele verkeersborden te plaat sen. 'Medegedeeld werd, dat het in de be doeling van B. ien W. ligt een luchtbe- söhermingsavond te doen houden. Het plaatsen van verkeersborden zal nader onder de oogen worden gezien. Oostkapelle. Het programma der fees telijkheden op a.s. Woensdag, georgani seerd door de Oranjevereeniging, luidt als volgt: 1 uur: verzamelen der schoolkinderen. Uitreiking der ballons. Muzikale wande ling naar het voetbalveld, waar oplating der ballons plaats heeft. Daarna muzikale wandeling naar het feestterrein (weide van dhr K. Coppoolse bij Moolwijk). Kin derspelen. Des avonds concert door „Cres cendo", „Sursum Corda" en „Eendracht maakt Macht". Tot slot een fakkeloptocht. Buiten de Oranjevereeniging om is een ringrijderij te paard georganiseerd. Sint Laurens. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de Raad. Het verzoek van den Ned. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, om bij de a.s. feesten tapverbo- den en sluitingsuren niet te doen gelden, wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de samenwerkende onderwijzers organisaties was een verzpek ingekomen om instemming te betuigen met een aan de Regeering verzonden adres om te ko men tot een verlaagde leerlingenschaal. De meerderheid van B. en W. stelde voor adhaesie te betuigen; de minderheid acht dergelijke aangelegenheden, van hoe groot belang ook op zichzelf, minder ge- eigend voor beoordeeling door een ge meenteraad en stelt voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Na discus sie wordt met 6 tegen 1 stem (Riemens) besloten adhaesie te betuigen. De voorzitter deelt mede, dat hij voor nemens is in verband met het veertig jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een vergadering van den Raad uit te schrijven op 6 September a.s., den nationalen feestdag, des morgens om 9 uur, na afloop van de jeugdhulde. De vergoeding van de kosten, bedoeld jn artikel 101 der L.O.-wet voor de schoo! met den Bijbel voor 1939 wordt bepaald op f 11,50 per leerling. Bij de behandeling van de begrooting 1939 deelt de voorzitter mede, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt de rente van de leeningen met ingang van 1 Januari a.s. terug te brengen tot 3)4 Bij de algemeene beschouwingen maakt de heer Vader bezwaar tegen de 20 op centen op de vermogensbelasting, waar door naar zijn meening de kleine kapi talisten te zwaar belast worden. De lieer Riemens wijst op het geringe bedrag, dat die 20 opcenten beteekenen voor de men- schen met kleine kapitalen. De voorzit ter zegt, dat wanneer belastingverlaging aan de orde mocht komen, ook deze be lasting onder de loupe zal worden ge nomen en zal worden nagegaan, welke belasting het eerst voor verlaging in aan merking komt. Bij de artikelsgewijze behandeling pleit de heer Hamelink voor verhooging van de subsidie voor de plaatselijke afdeeling van den B.V.L. van f10 tot f25 voor 1939. Hij zag voorts gaarne, dat overwogen zal worden om in volgende jaren f 15 sub sidie te verleenen. Zijn voorstel voor 1939 wordt z.h.st. aangenomen. Daarna wordt de begrooting z.h.st. vast gesteld: voor den gewonen dienst tot een bedrag van f33456,90 in ontvang en uit gaaf en voor den kapitaaldienst op f 1700 inkomsten en f4000 uitgaven. De feestelijkheden ter gelegenheid van het regeeringsjubileum zullen hier op 31 Augustus worden gehouden, 's Mor gens half tien optocht van de schoolkii. deren en daarna kinderspelen. Des namiddags optocht Hieraan wordt deelgenomen door 17 wagens en eenige versierde fietsen. De optocht zal ook door een gedeelte van Middelburg gaan (Noord singel en Park van Nieuwenhove), om dat op den Noord weg niet kan worden gekeerd. Van den optocht zal een film opname worden gemaakt, welke reeds 's avonds bij de openlucht-bioscoop-voor stelling zal worden vertoond. Van 31 Augustus tot en met 6 Septem ber wordt het Gemeentehuis en omgeving 's avonds electrisch verlicht. Maandag 5 September zal het regee ringsjubileum kerkelijk worden herdacht in een gemeenschappelijken kerkdienst in de Geref. Kerk, waar Ds A. Koning, bur gemeester J. W. van 'tHoff en Ds J. P. Simoons zullen spreken. Dinsdag 6 September, 's morgens half 9, wordt de gemeentevlag door den Bur gemeester overhandigd aan de deputatie van de jongeren, welke daarmede naar Amsterdam gaat. Om 9 uur zal een voor deze heugelijke gebeurtenis speciaal uit geschreven raadsvergadering plaats heb ben. Korfbal. Hanswesrt. Zaterdag speelde Zeelandia van hier een wedstrijd tegen Togo uit Goe- De partijen waren tegen elkaar opge wassen, wat blijkt uit d«n uitslag O—O. Ds Verhagen werd te Gaasbneer in 1872, £dc 1882, Coevorden Zuilen 1893 en Gouden 1913 verkreeg hij cm r f Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Eenrum, J. E. Can- negieter te Eext. Geref. Kerken. Aangenomen naar Anna Paulownapol- der, Jac. v. Nieuwkoop, cand. te Rijns- burg. Bedankt voor Kantens Jac. v. Nieuw koop, cand. te Rijnsburg. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Rijnsburg, M. Holtrop te Hilversum en M. W. Nieuwenhuizen te Franeker. D s C. C. J. W. W i e r t s v a n C o e- hoorn. Donderdag a.s. herdenkt Ds C. C. J. W. Wierts van Coehoorn, em.-pred. te Ellecom, den dag, dat hij 60 jaar geleden de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds Wierts van Coehoorn diende de Ned. Herv. Kerk van 1878 tot 1 April j.l. in de gemeenten v. Haskerhorne, Nieu wer kerk (Z.), Den Bommel, Etersheim en Bladel. Beroepingswerk. Door het ver trek van Ds Tunderman naar Helpman zal de combinatie der Geref. Kerken van Vrouwenpolder en Gapinge ver broken worden. De kerk van Vrouwenpolder zal, naar de „Rotterd." verneemt, een eigen predi kant beroepen en die van Gapinge heef het plan voorloopig een hulpprediker aan te stellen. Ds C. Verhagen. In den ouder dom van 90 jaren is te Zeist overleden de heer C. Verhagen, em.-predikant de Ned. Herv. Kerk. Ds J. R i 11 e waar hij met vacantie dag OP 62-jarigen 1 Ritter, pred. bij de te Ravenstein. De c.0* in het ambt werd beve meenten te Obdam, neker, Barchem en leeft Ne over eve: Bee sine Geslaagd voor kunde L.O. de heer J Rilland. Dysenterie Rjj de manschappen v£ Luchtdoelartillerie te dagmorgen eenige lich senterie geconstateerd morgen heeft de epider gebreid, zoodat ook d< genomen waren om u smettingen te voorko: moesten worden verse! men een 60-tal gevall waargenomen, die wel aard zijn, maar die t< geweest om alle verlo De dysenteri Heer Hugowaai heeft Dr Doyer, insj gezondheid, een bezt Heer Hugowaard. Inge besprekingen met den een oproep aan de bi gegeven, waarin wordt sluitend leidingwater geen rauwe groenten e borden en kleeren nie wasschen; 4. niet te zw wateren. Als een der oorzake ken der ziekte kan wc ontbreken van waterle der getroffenen; de rei verzegeld. Het ontbreken van moet mede funest wo verschillende plaatsen „huisje" boven de slo hierdoor verontreinigde het vaatwerk gewasscl de wasch nagespoeld! Uit hygiënisch oog veel eerder besloten, moeten zijn opgeruimi gezien de financiëele belanghebbenden is V£ eens uitstel verleend, dat nu wel streng de ordening zal worden g Een imposant overzie! Van Alken]

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2