kooper. inloopen DE ZEEUW tweede blad 3 ES, op TEMBER ïstratie's, kbiljetten iNSCHE BRAN IIENSTB0DE igmeisje. Uit de Provincie ]in September jer Heinkenszand I Peren op wild en 1. 2700 1-j. Pruimen lirtij 2-J. Eng. Witte middelburg. feuilleton HET KIND VAN TREFUSA altijd van moeilijken Itoelgang. „De Groene jlburg. ia kwal. werkjassen j), slagers-, jagers- en in maten 46—60 ia ontvangst van be- Itoezending, J. VAN 3ke. |E'S KWEEKERIJ, INEUZEN. kwee A, 3—4-jarige fen, 100 Hardy, 100 C. Bonne Louise, 200 Co ir 100. 30 AUGUSTUS AS., J.30 uur, hoopt voor iGem., in de Bqgard- Tlburg voor te gaan: IE van Kamperveen. IG UITSTEKEND 3NSION Villa „Peggy", op Vaals, te Valken- |r dag per persoon. 3S. AUTO'S. [34, een Ford '30, een pbaker '28, |ima wagens. 1.S, Tel. 106, Ierseke. KOOP: lOFSTEDEN, Ik, elk groot 30 tot lichtingen: Het Land- ïgskantoor, Lange Tel. 849, Middelburg. RUIL: nog eenige lloegen, 2 gebr. 2- L- en 2-paards koks- [ndploegen en moor- IILLEBRAND, Brig- KOOP: MET KAP, |hikt voor bakker. iN, C 90, Arnemui- ayth Nonpareil Zaai- i 1 Calladonia Aard- fïoerenwagens, platte veertand Cultivators keerploegen. P. MOL, kerke. Ibeneden de 20 jaar, ];ht. Adres: Mevrouw Corte Delft 46, Mid- IUISHOUDSTER, [tand, leeftijd 25—35 tfo. 88, Boekhandel |burg. verschillende typen, 'APELLE Z.-B.) Gele Drielingen t—2.09, Gele Bon- soort 1,23'1.4 IZeeuwsche Bonten Igen 1.85, id. Bon- Blauwen 3.39, i |l.71—1.74, id. 2de per 100 kg. Totale Ise. Gele Eigenkei- [e soort L75—L 2.50—2.72, Gele ■ZeeuwscheBon^ |ehngen 1-72^ Alles per 10° Kg Iwóne Rijnsburge/ |ove 3.60, id- R |s 4.61. Alles Per 0.73, Boereboter i.70 per 100 stuks- VAN VRIJDAG 26 AUG. 1938, Nr 277. Onder dit kopje schrijft de Stan daard: Kritiek van beteekenis werd niet ge hoord op het verzoek der Regeering aan de verschillende kerken inzake de herden- hing van het Regeeringsjubileum. Vroeger was dit bij de groote nationale gebeurtenissen wel anders. Dan werd elke bemoeiing van de Re geering met teere religieuse aangelegen heden contrabande geacht. Ter gelegenheid van de aanvaarding der regeering door Koningin Wilhelmina 31 Aug. 1898 vroeg ons antirevolutionaire Kamerlid Donner, dat de Regeering de verschillende kerken zou verzoeken dit feit in de kerkelijke diensten te geden ken. Minister P i e r s o n weigerde namens het kabinet de inwilliging van dit verzoek, omdat het initiatief in dergelijke geloofs- van de kerken zelf diende uit te Toen bijl de verwachte geboorte van Prinses Jjiliana het Ministerie Heems kerk de voorbede der Kerken verzocht voor de Koningin, schreef „Het Volk" smalend: „Terwijl Jezus het gebed naar de binnenkamer verwees en den farizeër veroordeelde, die op de hoeken der stra ten zijn gebed uitgalmde, heeft 'ons voor 2/3 of 7/9 Christelijk ministerie het met zijn Christendom te rijmen geacht aan de hoogste kerkbesturen het verzoek te rich ten om voor de zwangere Koningin aller wegen te doen bidden!" Herinnerd zij tenslotte aan de houding van het kabinet Gort v. d. Linden, tegen over het uitschrijven van een biddag. Toen op 18 December 1914 de heer Brum- m e 1 k a m p de vraag ter sprake bracht of de Regeering het oogenblik niet geko men achtte om, met aanwijzing harerzijds van een bepaalden datum, de natie uit te noodi'gen om een dag, het geheele land door, af te zonderen voor een bededag, rees van verschillenden kant verzet. Minister Gort van der Linden wees hem af met dit woord, uat voor de karakteriseering zijner vrijzinnige politiek boekdeelen spreekt: „Dat men zich in tij den van druk en rampspoed wendt tot den Allerhoogste, is eene uiting van vroom heid, die den mensch siert, maar de Regeering'móet niet het initiatief nemen om zich op eenigerlei wijlze in geloofsza ken te mengen." Wie deze stemmen uit het verleden ver gelijkt met de bejegening die thans het Regeeringsverzoek in verband met het ju bileum ten deel viel, mag dankbaar be langrijken vooruitgang boeken in de op vattingen omtrent de verhouding van Staat en Religie. DE KINDERVERLAMMING. Bij het tweejarig kindje van het echt paar de Pooter-Wisse te Terneuzen is een geval van kinderverlamming gecon stateerd. Schieiwedsir ien van de Burgerwachten. Op Za.erdag 27 Aug. en 3 Sept. a.s. zul len op de militaire schietbanen te Vlissin- de gewone jaarlijksche provinciale schietwedstrijden van de Vrijwillige bur gerwachten worden gehouden. De ringrijderij in de Abdij. De ringrijderij in de Abdij is gisteren door ongeveer 1250 betalende bezoekers bijgewoond. Dingemanse van Biggekerke be- machtigde voor dit jaar den beker van de Koningin, na kampen met J. Reij- nierse Pz. te Koudekerke, die ook 8 rin- Wn behaalde, en nu den beker van de door S. K. BOOKING. «0 -o- je veel ondervinding van jongens, "e°n, niet bijzonder. Maar ik heb °it heel veel van jongens gehouden; ik 2e gewoonlijk ruwe, wilde, domme ffezens". Ben?''1 je mij dus als een jon- ^Ut.groot genoeg om een man te tflaar,j0 'bent nog maar twintig en op leeftijd zijn jongens nog geen man- »Is dat zoo, Mona; en op welken leeftijd ie dat ze mannen worden?" cl met vijf en twintig op zijn vroegst. 18 ook niet?" >,Ik "eet bet werkelijk niet. Hoe zou ik eten? Maar nu we toch op zoo'n in- Verwerp zijn gekomen, mag Vsant Wool tfouw 'A dat 'Pook vragen op welken leeftijd meis- gouwen worden?" Vr v Natuurlijk 's een ander geval". is dat een ander geval". gemeente voor de derde maal veroverde, terwijl J. Reijnierse Czn, die 7 ringen had, den beker van den heer Jacq Frank kreeg. De voorzitter van Vreemdelingenver keer, Dr C. F. Koch, wees er bij de uit reiking op, dat de dag van de ringrijderij een hoogtepunt is in het leven van Vreem delingenverkeer. Walcheren is een met rijkdom gezegend eiland. Het is rijk aan natuurschoon, het heeft een rijken bo dem, en schoone monumenten, die stam men uit den tijd, dat er groote mate- riëele welvaart en rijkdom heerschte. Het zijn alle dingen, die Walcheren heeft medegekregen zonder dat de tegenwoor dige bewoners zich overmatig behoeven in te spannen om het in stand te houden. Maar al dit onroerende goed wordt eens zoo mooi wanneer de boeren er leven aan geven door zich te vertoonen in hun prachtige dracht. Die dracht is rijk aan goud en zilver en prachtige sprekende kleuren. En om die dracht in stand te houden moet men zich overmatig inspan nen, omdat het verlies ervan de schoon heid en het rijke aanzien van het eiland zou doen verminderen op ongeëvenaarde wijze. Het zou zijn terugslag vinden in het vreemdelingenverkeer en daarom is er ook de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer alles aan gelegen, dat dit jaar- lijksch feest moge blijven bestaan, ter bevordering van de instandhouding van dit oude gebruik en van de Zeeuwsche dracht. En omdat het bestuur dit van zoo groot belang acht, stelt spr. het zoozeer op prijs, dat zoowel de Commissaris der Koningin, als de burgemeester van Mid delburg door hun aanwezigheid het feest wilden opluisteren en bereid waren per soonlijk de bekers geschonken door H. M. de Koningin en door de gemeente Middel burg te willen uitreiken. Spr. verzocht den Commissaris der Koningin daartoe over te gaan. De Commissaris der Koningin zeide dit gaarne te willen doen, doch hij wilde eerst hulde brengen aan de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Spr. meen de, dat de deelname der Walchersche be volking zoo groot mogelijk moest zijn en dat zij, die niet deelnemen, toch het jaar- lijksch festijn moeten bezoeken. Spr. wenschte Dingemanse hartelijk geluk met het behalen van den beker en herinnerde er aan, dat deze rijder reeds eerder een beker heeft gewonnen. Daarna reikte de Commissaris hem den beker aan. De heer Dingemanse bracht dank. voor de tot hem gerichte woorden en ver zocht den Commissaris zijn oprechten dank aan de Koningin te willen over brengen, waarop spr. een driewerf hoerah op de Koningin inzette. Nog bracht hij een hoerah uit op de commissie voor de ringrijderij. De burgemeester zeide, dat het hem aangenaam was den beker van de ge meente uit te reiken. Spr. bracht ook hulde aan Vreemdelingenverkeer. Spr. richtte woorden van troost tot Dingemanse, dat hij ditmaal den beker van Middelburg niet heeft en wees er Reijnierse op, dat deze hem nu voor den derden keer won. Het wordt nu tijd, dat Middelburg hem eens voor goed kwijt is en dan weer een nieuwen kan koopen. Spr. overhandigde Reijnierse zijn beker. De heer Reijnierse bracht ook dank en stelde een hoerah in op Vreemdelingen verkeer en op de stad Middelburg. De heer Koch bood aan C. Reijnierse den beker van den heer Frank aan, en waar het de eerste maal is, dat deze een beker won, hoopte spr. dat hij1 ten deze aan het begin van zijn loopbaan staat. De muziek zette hierop het Wilhel mus in. Do commissie ging nu berekenen wie er nog zou moeten kampen voor de ge wone prijzen on intusschen werd om den potlepel gereden. Het was Abr. Roose uit Oostkapelle, die daarvan de gelukkige bezitter werd. De uitslag van den algemeenen wedstrijd was als volgt: le. J. Reijnierse Pz., Koude kerke 31 ringen; 2e J. A. Lous, Oost kapelle, 3e P. Dingemanse, Biggekerke; 4e J. Mesu Jzn, Veere, allen 29 r.; 5e. C. A. Polderdijk, N.- en St.-Joosland 26 r.; 6e L. P. Brasser, Vrouwepolder; 7e. J. Koole Jz., Vlissingen, beide 25 r.; 8e J. Reijnierse Cz., Koudekerke; 9e Adr. Roose, Oostkapelle, beide 24 r.; 10e J. Riemens Jz., Melislcerke 23 r.; lie A. Reijnierse Wz., Koudekerke 22 r.; 12e M. Schoe Pz., Vrouwepolder 21 r.; 13e J. Maljaars Jzn, „Meisjes, weet je, worden gauwer oud dan jongens". „Zoo, dat wist ik niet". „Dat is weer een bewijs, dat jongens dom zijn. Meisjes zijn volwassen met ne gentien en dames met twintig jaar". „Dus beschouw je jezelf nog niet als volwassen?" „Niet heelemaal. En dikwijls zou ik wil len blijven zooals ik nu ben. Ik ben nu ge lukkig, heb alles wat ik noodig heb en niets wat mij hindert". „Ik dacht, dat ik je soms hinderde". „Dat bewijst, dat je geen goed opmerker bent. Je verveelt me nooit. Je bent nooit luidruchtig of driftig of onrustig. Je bent kalm en ernstig en maakt me dus nooit zenuwachtig". „Daar ben ik blij om. Ik zou je niet graag zenuwachtig maken". „Nu, laten we dan niet lapger in deze sombere kamer blijven. Laten we naar buiten in den zonneschijn gaan". „Ik ben tot je dienst nu als altijd", en de groote jongen volgde zijn lief, aardig nichtje, en'alle verdriet was vergeten. Edward dacht er dikwijls over na, welk woord hij eigenlijk moest gebruiken om zijn gevoel voor Mona uit te drukken. Was het liefde? of slechts genegenheid van den neef voor zijn nichtje? Stelde hij zooveel belang in haar. omdat hij zulk een een- Oostkapelle 20 r.; 14e Jan Caste! Wz., O.- Soeburg 18 r.; 15e P. J. Maljers, Vere; 16e F. de Bree Czn, Vrouwenpolder, beide 17 r.; 17e J. C. Cevaal, Middelburg 16 r.; 18e I. J. Cevaal, Grijpskerke, 19e P. Duve- kot Wz., beide 14 r.; 20ste J. I. Cevaal, Grijpskerke, 21e J. Reijnierse Jbz., Kou dekerke, 22e K. Melis Pzn, Oostkapelle, 23e G. J. Cevaal, Middelburg, allen 12 r.; 24e Joos Francke Mz., Domburg 11 r.; 25ste C. D. Kodde Jz., Soeburg; 20e J. J. Cevaal, Grijpskerke; 27e A. P. Dinge manse, St.-Iaurens, allen 10 r.; 28e P. Pleijte, N.- en St.-Joosland; 29e L. Jobse, Koudekerke, ieder 9 r.; 30e J. de Pagter Jzn, Rittem 8 r.; 31e W. Cevaal Jz, Rlt- tem; 32e A. de Meulmeester, Koudekerke, ieder 7 r.; 33e Z. v. d. Heijden Wz., Kou dekerke 6 r. en 34e Adriaan Roose, Oost kapelle 4 r. Nog was er een bestuursprijs voor de 6 jongste rijdcis. Deze werd behaald door A. Reijnierse Wz. van Koudekerke, die van de zes jongste het hoogst aantal ringen, n.l. 22, had. De voorzitter, Dr Koch, heeft met en kele toepasselijke woorden ook deze prij zen uitgereikt De verbetering van de Kanaalbrug. Op korten afstand van de Kanaalbrug aan de zijde van de Loskade, is men be gonnen met do werkzaamheden op de plaats, waar na de feestdagen de tijde lijke brug, n.l. de Schipbrug uit Vlissin gen, ligplaats zal krijgen om voor den overgang over het kanaal te zorgen tij dens het verbeteren en electrificeeren van de Stationsbrug, waarmede een drietal maanden gemoeid zal zijn. Vergoeding Commissie van Overleg. Bij de behandeling der nieuwe veror dening voor het georganiseerd overleg in de vergadering van 27 Juli zegden B. en W. toe te zullen nagaan of een regeling zou kunnen worden getroffen voor het verleenen van presentiegeld of vergoeding aan de leden van den Raad, die zitting hebben in de commissie van Overleg. B. en W. deelen thans mede, dat de gemeen tewet slechts de mogelijkheid eener ver goeding (presentiegeld) voor bepaald ge noemde vergaderingen kent, welke uit sluitend door Raadsleden als zooda nig worden bijgewoond. Dit nog maar se dert 1931, want voor dien was alleen pre sentiegeld voor raadsvergaderingen toege laten. De conclusie van B. en W. kan geen an dere zijn, dan dat het toekennen van pre sentiegeld aan leden van den Raad, die zitting hebben in de Commissie van over leg, niet geoorloofd is. De beantwoor ding van de vraag of een andere vergoe ding aan de Raadsleden op haar plaats zou zijn zal naar de meening van B. en W. aan de practijk moeten worden over gelaten. Vooralsnog komt het B. en W. voor, dat zich alleen bij hooge uilzondering voor de betrokken leden een geval van derving van inkomsten zal voordoen. VLISSINGEN. Slecht begin. De Poolsche onderzeeboot „Orzel", wel ke op de werf van de Kon. Mij'. „De Schel de" is gebouwd, is zijn proeftochten slecht begonnen. Het schip was gister morgen voor zijn eersten proeftocht uit gevaren. Bij den terugkeer in de buiten haven heeft de „Orzel" waarschijnlijk te veel vaart gehad, want de boot botste te gen de pontonbrug van de Mij. „Zeeland", welke brug werd beschadigd. D'e „Orzel" kreeg schade aan den voorsteven en moest door twee sleepbooten worden losgetrok ken en weggesleept. GOES. Het Postkantoor op 31 Augiustus en 6 September a.s. Het kantoor wordt op deze beide dagen voor den postdienst te 10 uur gesloten. Gedurende de openstelling geen behan deling van postwissels (met uitzondering van telegrafische-), postbewijzen, quitan- tiën, belastingbetalingen en pasmunt. Voor den postcheque- en girodienst zal ■het kantoor alleen geopend zijn voor tele grafische- en spoedbehandeling. Quitantie-invordering vindt niet plaats. Alleen de eerste brief-en pakket bestelling wordtuit- gevoerd. Van de stadsbuslichtingen zal alleen de voorlaatste geschieden. zatam leven had, of had zij door haar in nemendheid zijn hart gestolen? Was zij zooveel voor hem, omdat hij geen andere vrouw kende, of was zij de eenige vrouw in de wereld, die zijn hart ooit zou begee- ren? Dit waren vragen, waarop hij geen voldoend antwoord wist te geven. 'Hij wist alleen, dat hij zich erg eenzaam gevoelde als Mona niet bij hem was, en dat,.wanneer hij haar zachte stem in het kasteel hoorde, alle somberheid als met een tooverslag was weggevaagd. Soms vervolgde hem een andere vraag: Hield Mona meer van hem dan elk nicht je van haar neef? Zij was gaarne in zijn gezelschap, dat wist hij en had hem tot baar vertrouwde gekozen. Maar koesterde zij nog een inniger gevoel voor hem? Zou zij zoo vrij met hem zijn, als haar hart door liefde werd verontrust? Zocht zij niet slechts gezelschap en zou een ander haar niet even welkom zijn? Hij bepeinsde die kwesties op een mor gen, terwijl hij wachtte op zijn nichtje, dat met hem uit rijden zou gaan. Hij had haar in twee dagen niet ontmoet en verlangde haar lief, vredig gezichtje weer te zien. Hij had zijn belofte aan Watty Trelyon gehouden en dat had zijn tijd in beslag genomen; maar een derden dag te laten voorbijgaan zonder zijn nichtje te zien, daar kon geen sprake van zijn. Hij had Op 1 en 7 September zal de eerste bus- lichting worden uitgevoerd tusschen 4 u. en 4.30 uur. Op 31 Augustus wordt in de openstel ling voor den telegraaf- en telefoondienst j geen wijziging gebracht. Op 6 September zal het kantoor ook voor deze diensten na 10 uur gesloten zijn, Bevolking. Ingekomen: I. Roose, reiziger, van Kou dekerke, Zaagmolenstr. 33; M. v. d. Cin- gel, dienstbode, van Wemeldinge, Patijn- weg 6; A. M. de Wijs geb. Everse, zonder beroep, van Kloetinge, Oostsingel 160; J. de Graag en gezin, koopman, van Kloe tinge, Kamperfoeliestraat 11; wed. T. J. Jonker, huishoudster, van Boskoop, Blanckstraat 20; J. G. P. Bergmans, fruit- teeler, van Koudekerke, Zuidvlietstr. 8; J. M. Barends, buffetbediende, van Am sterdam, M. Smalleg.buurt 44; J. Reijn- hout, magazijnmeester, van Wolfaartsdijk, Nieuwstraat 23; Wed. P. G Verton en ge zin, zonder beroep, van Nieuwerkerk, Westwal 26; P. G. de Bruijn, onderwij zeres, van Princenbage, Stalstraat 3; L. J. Hulleman, kellner, van Schoonhoven, Gr. Markt 1; M. Weststrate en gezin, grond werker, van Kloetinge, Blanckstr. 7; E. S. de Dreu geb. Provoost, zonder beroep, van Kattendijke, Trompstr. 24; M. Rijk, dienstbode, van Ovozand, Westsingel 75 a; J. A. Schipper, dienstbode, van Arends- kerke, Gr. Markt 1; J. Goedbloed, verz.- insp., van Oud Beijerland, v. d. Boutstr. 12; J. J Groen en ecbtg, bouwk. opzichter, van O'verschie, Westwal 2; H. Rabelink, zonder beroep, van Apeldoorn, Gr. Markt 4; J. Dorjee, rijksklerk, van Zaandam, Kamperfoeliestr. 41; A. J. Rijckbost, be tonwerker, van Sluis, Rommerswalestr. 10; W. J. Robijn, ass. Rijkstuinb. dienst, en gezin, van Ovezand, Terwelstr. 2; G. H. Kok, en echtg., zonder beroep, van De Lier, Westsingel 15 E; G. J. Slaakweg, dienstbode, van Driewegen, Kloet, weg 5a; J. Tissing, geb. de Hamer, zonder be roep, van Middelburg, Trompstr. 30; wed. C. Wolfers, zonder beroep, van Middel burg, Ganzepoortstr. 26a; J. A. van Heel, scheepsbouwkundige, van Bloemendaal, Vogelzangsweg 40; P. Schoonderwoerd, vérz. agent, van Dordrecht, M. Smalleg. buurt 15; A de Dood, landarb., van Duitschland, Bleekerstraat 8. Vertrokken: J. de Koning en gezin, gla- zenwasscher, van Trompstr. 12' naar Ber gen op Zoom; J. M. de Coninck en gezin, koopman, van Turfkade 13 naar Middel burg; C. A. J. Kerrebijn, dienstbode, van Turfkade 13 naar Rotterdam; J. Bras, dienstbode, van Lange Vorststr. 78 naar Borssele; A. R. A. M. de Smit, onderwij zeres, van Stalstr. 3 naar Princenhage; A. Proost, dienstbode, van Westwal 11 naar Den Haag; J. P. Hoogesteger, ma chineschrijver, van A. J. Kade 26a naar Den Haag; A. G. Bruinshoofd en gezin, leeraar, van Kamperfoeliestr. 2a naar Amsterdam; F. Korstanje, dienstbode, van M. Smalleg.buurt 52 naar Kapelle; A. M. Mlaat en gezin, rijksklerk, van Tulp straat 44 naar Hulst; I. de Vries, kantoor bediende, van Wilhelminastr. 25 naar Bergen op Zoom; J. Dingemanse geb. van Strien en gezin, pensionhoudster, van St. Jacobstr. 28 naar Vlissingen; J. Vermeu len, werkman, van St. Jacobstr. 28 naar Vere; W. Snoek, winkelbediende, van L. Vorststr. 53 naar Renkum. ZUID-BEVELAND. Rilland-Bath. De feestelijkheden ter eere van het jubileum van H. M. de Ko ningin zullen alhier worden gehouden op 31 Aug. en zullen bestaan uit: O'ntvagnst van het Comité op het gemeentehuis; op tocht der schoolkinderen. Des namiddags historische optocht. Verder zullen volks spelen voor kinderen en volwassenen wor den gehouden. Des avonds zal de nieuwe muziektent in gebruik worden genomen en zal „Rillandia" aldaar een concert geven De buurtvereenigingen zijn druk aan de versiering bezig. 's Gravenpolder. De Oranjevereeniging heeft besloten het 40-jarig regeeringsju bileum van H. MI. de Koningin alhier feestelijk te vieren op 31 Augustus a.s. Be gonnen wordt te half tien met klokgelui. Daarna volgen zanghulde voor bet ge meentehuis en kinderspelen. Des namid dags optocht en volksspelen. Des avonds rrp'ziek van de mondharmonicavereen. ..Brnvo", uitvoering van de zangvereen. n'i het schoololein en openluchtspel. dus een klein briefje naar de villa gezon den om haar uit te noodigen voor een ril waarvoor hij haar om half elf zou ko men halen. De knecht bracht antwoord dat juf frouw Mona gereed zou zijn, als hij kwam en op den bepaalden tijd hield hij stil voor de villa. Juffrouw Mona was echter niet geheel gereed. Sommige zwartgallige menschen beweren, dat een dame nooit klaar is op den bepaalden tijd, dat men haar eenige speling moet geven, dat zij met den besten wil haar toilet niet altijd binnen L-en be paalden tijd kan gereed hebben en dat men al tevreden* moet zijn, wanneer zij komt niet al te lang na het bepaalde uur Misschien is het waar, misschien is het ook niet waar. Zeker is 'het, dat Mona niet klaar was. Zij verscheen niet, voordat de klok in het staltorentje elf sloeg en toen kwam zij langzaam naar buiten, haar handschoen dichtknoopend, alsof zij nog veel minuten te vroeg kwam. Edward zou gezworen hebben, dat bij een uur gewacht had. als de klok niet juist had geslagen, hij en zijn paard werden erg ongeduldig. „Goeden morgen, Edward", zei ze met een vriendelijk lachje, al was zij zich van geen kwaad bewust. „"Wat is het een heer lijken morgen. O! vergeef me een oogen blik, ik heb mijn parasol vergeten", en zij Daarna lichtstoet voor kinderen. Efn ten slotte een vreugdevuur. Borsele. In verband met het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin zal al hier feest gevierd worden op 6 Septem ber. Een optocht van versierde wagens paarden, enz, en volksspelen zullen gehou den worden. Buurtvereenigingen zullen het dorp een feestelijk aanzien geven. Driewegen, Opgepast met vuurtje stoken. Gisterennamiddag verbrandde de kleinlandbouwer K. alhier wat stroo-afval van het dorschen. Door een draaiwind sloeg de vlam over in een nabij staande strooklamp. Op eenigen af stand daarvan stond nog een strooklamp, die ook spoedig door het vuur werd aan getast. Beide klampen stroo zijn totaal verbrand. Ierseke, Het 9-jarig zoontje van den heer M. van Kruiningen dat logeerde bij zijn grootmoeder alhier, had het ongeluk een kan kokende koffie over zijn beenen te krijgen, waardoor ernstige brandwon den aan beide beenen ontstonden. De hulp van een geneesheer moest worden inge roepen. Donderdagavond te ongeveer 8 uur zagen voorbijgangers dat een partij1 oes terzeven staande tegen de oesterloods van den kweeker A, Boone in volle vlam stond, Het mocht de varensgezellen C. van Fut- ten, Dixhoorn en J. Glerum gelukken de zeven uit elkaar te trekken en de reeds in brand staande oesterloods te blusschen. Men denkt aan kwaadwilligheid. De scha de aan de oesterzeven alleen bedraagt reeds plm. f 100. Kapelle. De heer P. Fraanje, van wiens overlijden wij gisteren melding maakten, was vanaf 13 Dec. 1920 lid van den gemeenteraad. Hij was opvolger van burgemeester Bierens in 1920 voor de A. R. partij. Later kwam hij uit met een vrije lijst. Zijn opvolger is dhr C. Traas. De Bond van Chr. Zang- en Oratorium- vereenigingen verliest in hem zijn vol- ijVerigen secretaris. Ook is hij geruimen tijd directeur geweest van de zangvereen. „Advendo" te Biezelinge, welke eenigen tijd geleden is ontbonden. WALCHEREN. Vrouwenpolder, De Chr. Oranje Vereen, heeft voor 31 Augustus a.s. een feestpro-- gramma opgesteld. 's Morgens om 8 uur wordt begonnen met klokluiden. Dan volgt tractatie der schoolkinderen. Des nam. is er oen sprook jesoptocht door schoolkinderen, gevolgd door volksspelen. Des avonds staan een gemaskerde voetbalmatch, muziek door „Ons Genoegen", Lampionoptocht en vuur werk op het programma. Arnemuiden. Het feestprogramma van het jubileumfeest op Zaterdag 10 Sept. a.s. is wegens onvoldoende deelname voor stoeltjesrijden gewijzigd. Getracht zal nu worden dit te. vervangen door ringrijden met paarden in de morgenuren. Hierdoor zal de optocht van schoolkinderen, ver sierde wageris, fietsen enz. inplaats van des voormiddags thans des namiddags ge houden worden. DE STRIJD TUSSCHEN SPOOR EN BUS Op weg naar een oplossing? In 'den bijna eindeloozen strijd tusschen spoor en bus scbijnt een nieuw stadium te zullen aanbreken. En naar men van de zijde van belanghebbenden meent een stadium, waarin niet meer van strijd, maar van samenwerking, of tenminste van overleg, sprake zal zijn. Een naamlooze vennootschap is name lijk in wording, welke ten doel heeft, bus diensten te organiseeren. Het uiteinde- 1 ij k doel is een uitgebreid net over bet geheele land, natuurlijk zonder aantas ting van die rechten, welke reeds zijn toe gekend. Hiervoor zullen de benoodigde concessies worden aangevraagd. Zooals niemand in den lande, ontkennen ook de initiatiefnemers niet, dat er een te genstrijdigheid van belangen althans op het oogenblik bestaat tusschen spoor en bus. Zij meenen, dat dit bij een goed ge outilleerd bedrijf niet noodig behoeft te zijn, indien slechts zoowel „spoor als bus" doordrongen zijn van de taak welk aan elk der partijen is toebedeeld. Reeds eenigen tijd richt de spoor zich meer en meer op het vervoer over langere ging weer in huis en bleef weer vijf minu ten uit. „Je, schijnt in een zeer kalme stem ming van morgen", zei hij, toen ze einde lijk weer verscheen. „Weet je wel, dat ik meer dan een half uur op je gewacht heb?" „O, dat is niet lang", zei hij glim lachend. „Sommige heeren wachten ja ren op een dame." „Maar niet in een dog-cart." „Neen, daar heb je gelijk aan, Ed ward. Maar ik kon niet eerder weg ko men. Moeder heeft van morgen weer vreeselijke hoofdpijn." „D'at spijt me. Kun je er zonder hulp op komen? Bess wordt ongeduldig." „Ik zal het probeeren. Maar waar is Job?" „Hij zit zeer waarschijnlijk op de ha verkist te rooken. Ben je bang je aaD mijn handen toe te vertrouwen? Als dat zoo is, rijden we naar het kasteel terug en halen hem." „O neen, ik ben volstrekt niet bangl Je moet me leeren mennen." „Je leeren mennen, Mona?" en hij lach te vroolijk. „Natuurlijk. Zulke dingen komen toch niet bij instinct?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5