Kerknieuws Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten. Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Rechtszaken Afloop Verkopingen en Aanbestedingen daarna nog m de raads- nIwaar- feliciteerden allen den )de geest van ook hier in rden gevon- lankte in de ris der Ko- woorden en svergadering gevoerd door Kapelle, na rek; den ge- de Goffau; r secretarie, der van den cus van We ster Domini- nkzegde voor 3 gesproken end, waarna aangevangen gebouw, dat rigen indruk et gemeente- id met vlag- Commissaris 'ester op het ij een groote Paarna zon- gelegenheid istlied en ten het volkslied ankte de kin- ik ze vervol- LCHEREN steller alhier nan, met in- ÏVELAND. rde de Raad. Ideren op het toegestaan 50 van f oO. zijn verzoek klokkenist It door B. en Inteveldwach- pmd. ling tot de vijsorganisa- ling van de lesie betuigd, jte over 1937 Ivoor den ge- laan ontvang- iven f 19.630, 1 dienst: ontv. bster zal door gedaan. Met kt benoemd de Ir der drank- Ie van Colijns- ling van den lestrijding c.a. Ivoor om de 1 orde te laten Alleen hoof- linners zullen ran Aranthals gehouden met over wegs- vorden feest- |vat des mor- ondwandeling namiddags; onds: muziek, TOLEN JPSLAND. (dagavond hi er voorzitter- [iissens, werd ter gele- regeerings- [.oningin hier Zaterdag 10 lelijk bestemd Irwijl des Za- antwoordde boals hij zegt, len. er J-gen, dat -- ir grinnekend. ^r doen dan voortduren," „hooewel ik lop mijn jaar lint dat geeft [tot weldadig- Je zult alles kr als je een lelt dan zul je noedigd. We E'd- 3en. rijp," zei ;j (komt Mona, het grasveld Iger dan Ed- f te oordeelen, |het bloed der ij. Zij1 was een |t een zacht Jng en zeliop- ie begeerte om rdt vervolgd-) terdag'S een groote optocht en volksspelen -gouden zullen worden. j)e Voorstraat zal in een feestelijk ge tart gestoken worden. poortvliet. Maandagmorgen werden twee funderen van den landbouwer K. in een ffeide onder den Mallandschen dijk door jen bliksem gedood. Vier raadsleden hebben een verzoek lot den burgemeester gericht spoedig een raadsvergadering te houden om een be spreking te hebben over het wegdek der achterwegen in deze gemeente. Ze willen deze met es'halite overdekken teneinde de bewoners aan deze wegen van de hinder- jjjjje stofplaag en slijk te verlossen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Een nieuw ziekenhuis te Terneuzen. In den gemeenteraad van Terneuzen jjj morgen een voorstel van B. en W. be handeld worden tot garandeeren van ren te en aflossing van een geldleening aan te gaan bij het Werkfonds door de Vereen, tot Ziekenverzorging voor den bouw van een nieuw ziekenhuis. In de toelichting op het voorstel van B. en W. wordt mede gedeeld, dat genoemde vereeniging een verzoek tot B. en W..gericht heeft om te willen garandeeren de rente en aflos- ring eener geldleening groot maximum f 200.000, welke zal worden aangegaan met het Werkfonds voor den 'bouw van een nieuw ziekenhuis in den Noordpolder aan de Leeuwenlaan. De bedoeling van de vereeniging is om te leenen f 175.000, doch om tegenvallers te ondervangen wordt gevraagd een ga rantie van f 200.000. De exploitatie-opzet is evenwel gebaseerd op een kapitaal van f175.000. Hierbij wordt gerekend op een aantal van maximum 50 bedden. Bij de exploitatie-opzet is gerekend op een be zetting van gemiddeld 30 bedden. Bij den opzet zal 'het ziekenhuis zich zelf kunnen bedruipen, aldus B. en W. als van ge meentewege wordt bijgedragen een subsi die van ongeveer f 4500. Op grond van een en ander lijkt het B. en W. geen bezwaar de rente en aflossing te garandeeren van een 40-jarige leening van maximum f200.000 aan te gaan bij: het Werkfonds een rente van maximum 2.5 pet. Historische tentoonstelling te Breskens. De Commissaris der Koningin in Zee land zal op Zaterdag 27 Aug. a.s., des na middags om ongeveer 3 uur de histori sche tentoonstelling te Breskens openen. Middelburg. Prof. G. Wisse, oud-hoog leeraar aan de Theologische School der Chr. Geref. Kerk, hoopt begin Sept. zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. Prof. Wisse is geboren te Middelburg en bracht zijn jongelingsjaren in Middelburg door. Waar hij nu a.s. Zondag 28 Aug. in Mid delburg (Langedelft-Kerk) zal optreden, hoopt hij in den avonddienst zijn 40-jarige ambtsbediening in herinnering te bren gen. Het aftreden van Evangeline Booth uitgesteld. Officieel wordt medegedeeld, dat Evan geline Booth, haar uittreding uit de lei ding van het Leger des Heils heeft uitge steld van Kerstmis 1938 tot October 1939. Kinderverlamming in Gouda en omgeving. De twee laatste dagen is er te Gouda weer een nieuw geval van kinderverlam ming geconstateerd, waardoor er daar thans la gevallen zijn aangegeven, terwijl in Waddinxveen een tweede geval is voor- 'ihans zijn ook in Reeuwijk, waar vier gevallen zijn, de scholen gesloten, terwijl in Boskoop, waar vijf gevallen zijn aange geven, de bewaarscholen en de twee laag ste klassen der lagere scholen gesloten Wijven. Het drama in het zie kenhuis te 'sGravenhage. be verpleegster S., die Zondag 14 Augus tas na een worsteling met een patiënt Mt het raam van een ziekenkamer in het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal sprong, is thans zoover hersteld, dat zij door de politie aan een verhoor kon wor den onderworpen. De verpleegster ver- Waarde in dit verhoor, dat zij den pa- tient, die een kalmen indruk maakte, had «en drinken, toen hij plotseling zeer op gronden werd. Hij verbrak de singels, waarmede hij' lag vastgebonden, sprong zijn bed en gooide de deur in het slot. aarop nam hij een bakje en sloeg hier- se de verpleegster op het hoofd, waarna J1 haar bij de keel greep om haar te urgen. Hoewel de verpleegster hoorde r er hulp was buiten de deur, begreep 3 'dit uiets zou baten, omdat de deur gesloten was. Daarop sprong zij uit e raam. Zooals men weet is de patiënt ,ar tc)en nagesprongen; mede aan de ge- gen hiervan is hij den volgenden dag Verleden. dn een doos over de °ordzee. Dezer dagen is een eigen- Sch'T Stuk Pnhketpost op het vliegveld 'Phol aangekomen. Uit het toestel van Air Freight Company, va maatschappij slechts vrachtgoed Wa°er' tusscdlen Croydon en Schiphol, sdii?11 n?medüh een groote doos te voor- La!' jnhoudendeden 30-jarigen lijve an W. M. Edwards in levenden deWZe k°n(densche zakenman had een 96n.ram ontvangen van zijn verloofde, tlce, die op het oogenblik in Neder land optreedt, om direct over te komen. Bij aankomst op het vliegveld Croydon bleek echter dat het K.L.M.-toestel volge boekt was. De eenige kans om nog over te gaan, lag in het toestel van de Intern. Air Freight Company, dat de motoren reeds warm liet draaien. Het vervoer van personen is echter aan deze maatschappij niet toegestaan. Edwards aarzelde niet zich als postpakket aan te geven, hij kreeg een label om zijn hals'en werd in een doos „verpakt" ingeladen. Een kwartje per kilogram bedroeg de vracht en de heer Edwards betaalde een bedrag van f 13.50 voor zijn transport. Driejarig meisje door locomotief gedood. Gisteravond toen de locaaltrein EindhovenValkens- waard in aantocht was en de wachter van den bewaakten overwegte Gastel de van een hekwerk voorziene spoorboomen had neergelaten, wrong zich een driejarig meisje, Klazina van den Heuvel, door de spijlen, juist op het mornent, dat de trein passeerde. Het kind kreeg zulk een slag van den locomotief, dat het dadelijk dood was. Spoorbeambte door een trein gegrepen. Gisterenmiddag bemerkte de telegraaf-beambte G. J. Hek- kelman uit Zutp'hen, toen hij tijdens zijn werkzaamheden gehurkt op de spoorlijn nabij1 het station Velp zat, door het ge dreun van een passeerenden trein uit Arn hem niet, dat ook de trein, die te 14,25 uur te Velp aankomt uit de richting Zutphen, naderde. De man werd gegrepen en op slag gedood. 'Moeder en kind ver dronken. Gisteravond is aan 't jaag pad langs de Schie te Delft een noodlottig ongeluk gebeurd, dat twee menschenle- vens heeft gekost. Een visscher, die^daar op weg naar huis passeerde, zag op een gegeven moment geplas in het water. Hij waarschuwde on middellijk een voorbijvarenden schipper, die terstond met een haak op de aange duide plaats ging zoeken en na korten tijd een jongetje van naar schatting acht jaar naar 'boven haalde. Twee jeugdige kinderen, die daar in de huurt waren geweest, vertelden toen, dal er ook een vrouw te water was geraakt, waarop men direct doorging met dreggen en inderdaad vond men spoedig een vrouw van plm. 32 jaar in het water. De politie heeft -nog met behulp van zuurstofapparaten getracht de levensgees ten op te wekken, doch het was tever- geefsch; zij waren overleden. De identiteit van de slachtoffers was gisteravond laat nog niet vastgesteld. Men meent dat de vrouw en het jongetje langs 'het Jaagpad liepen, toen plotseling het ventje in de Schie is gevallen. De vrouw had 'hem eerst nog aanwijzingen toege roepen, hoe zich te redden, doch toen de jongen daarin niet slaagde was zij zelf te water gesprongen. D'e vrouw is echter zelf in nood komen te verkeeren, met het gevolg, dat tenslotte beiden verdronken. Diefstal b ij den burge meester van Rosmalen. Ter wijl de burgemeester van Rosmalen, Jhr H. F. von Heyden, met zijn familie op va- cantie was, heeft men zich toegang tot de onbewoonde villa verschaft en daar gou den en andere sieraden ter waarde van plm. f 600 ontvreemd. Autobus in botsing met Haagsche tram. Gistermorgen omstreeks elf uur is op den Rijswijkscheweg bij: de Laakbrug te 's Gravenhage een autobus uit Breda tus- schen een tramtrein van den dienst Den Haag'Delft en een motorwagen van lijn 10 beklemd geraakt. De linkerachterzijde van de autobus werd grootendeels inge drukt en vrijwel geen ruit bleef heel. Ook het voorbalcon van den motorwagen van lijn 10, die uit de rails werd gedrukt, werd vrij ernstig beschadigd. Hoewel de botsing dus flink was aange komen, bleken de gevolgen voor de inzit tenden, voornamelijk kinderen tusschen 9 en 14 jaar, gelukkig veel minder ernstig. Onmiddellijk na de botsing klonk er uit de autobus hevig geschreeuw op. Tot ieders geruststelling kwam vast te staan, dat de botsing voornamelijk materieele schade had veroorzaakt. De echtgenoote van den leider van de excursie, welke uitging van de Nationale Kindervereeniging Belcrum-kwartier te Breda, en welke tocht met vier autobus sen werd gemaakt, mevr. Stok, klaagde over pijn in een der knieën. Een meisje klaagde over hoofdpijn en werd ter obser vatie naar den centralen post overge bracht. Ook een dame die hevig door het ongeluk was geschrokken, werd naar den centralen post vervoerd. Het doel van de excursie was een bezoek aan Den Haag en Scheveningen. De excursie werd door 125 kinderen en 21 volwassenen meegemaakt. De verongelukte bus werd bestuurd door den 49-jarigen C. O., te Zevenbergen. C. O. heeft verklaard, dat hij weliswaar in het bezit was van een rijbewijs, maar ab soluut onervaren was in het besturen van dergelijke zware autobussen. Hij heeft'dit op verzoek van den ondernemer evenwel toch gedaan, aangezien hij' dit uitstapje van de kindervereeniging 4 bussen noodig waren. De post vindt het wel. Dat de post soms voor moeilijke proble men komt te staan en deze in zelfs schier onmogelijke gevallen toch weet op te los sen, bleek dezer dagen te Grouw. De directeur van het postkantoor al daar, ontving een aan hem geadresseer den brief, waarin een vader verzocht, een brief, welke poste restante Grouw was verzonden aan zijn zoon, die varende was op de Friesche meren, te bezorgen. Ver moedelijk heeft hij, aldus schreef de vader, een ansicht aan uw kantoor gepost, al thans wij ontvingen van hem een exem plaar met het stempel Grouw. De verdere aanwijzingen waren evenzeer vaag, waar vermeld werd, dat de zoon, die flink lang was, in gezelschap vertoefde van een klei neren vriend, terwijl beiden, omdat ze geen andere kleeding hadden meegeno men, in zeilercostuum waren gestoken. Als men nu bedenkt, dat in de maanden JuliAugustus honderden jongelui deze omgeving bezoeken om te genieten van de zeilsport, en deze ook bijna voor 100 pet. gestoken zijn in zeil-costuum, dan begrijpt men het moeilijke probleem om deze jon gelui op te sporen. Op de eenige aanwij zing, dat de twee vrienden in lengte vrij wat verschilden, toog men op onderzoek uit en werkelijk gelukte het, de jongelui te vinden, n.l. teSneek. Zeer zeker een sterk staaltje van activiteit en speur zin van de post. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 466 472 Ned. Ind. Hanedlsbank 136 136 Philips 244 247V2 D'nilever 157 157% A. K. U. 45 46 Amsterd. Rubber 228 234% Kon. Olie 339 342 Deli Mij. 285 28714 Scheepvaart Unie 116 116% Kon. Boot 116 11272 3 pet. Nederland 1938 102 102 3 pet. Nederland 1937 100% 100% U. S. Steel 437/s 4572 Anaconda 25 266/s Bethlehem Steel 43% 451Vie Cities Service 63/s 63/e Intern. Nickel 367/s 376/s Shell Union llVs 127s Kennecott 306/s 31V2 Radio 53/s 57/a Gar Foundry 19s/s 213/s Tidewater 105/a 10% Midcont. Oil 12% 13% General Motors 357/s 376/e Am. Enka 27% 29V2 Am. "Water Works 7% 7% Republic Steel 135/s 14l7i8 Continental Oil 235/s 24% ■Onze beurs was in een betere stemming en Londen, dat den laatsten tijd nogal ge drukt was, was heden meer optimistisch wegens de betere berichten uit het Ame- Tikaansche bedrijfsleven. Op' de lokale af- deeling waren de hoofdfondsen ongeveer 3 pet. hooger. Ook de Ruhberafdeeling was vast; de prijs van het product was 87i6 penny. Voor de Scheepvaartfondsen bestond weinig belangstelling. In Amerikaansche aandeelen ging iets meer om; de koersen der meer courante fondsen waren boven pariteit. Enkele aan deelen waren iets te hoog ingezet en lie pen wat terug, o.a. General Motors, die van 37% naar 37%o terugliepen, maar over het algemeen konden de koersen zich goed handhaven. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Aug., 2.30 u. Berlijn 73.20—73.30. Londen 8.9172—8.92%. Parijs 4.995.01. Brussel 30.8330.86. New-York 1.82%—1.8372. MIDDELBURG. Paard te water. Gisteravond om half twaalf werd ont dekt dat een paard in den watergang na bij de Griffioen was terecht gekomen. De eigenaar werd gewaarschuwd en on der politietoezicht is het paard via de vest op het droge gebracht. Een verdwaalde bunsing. Bij' de werkzaamheden onder aan den Langen Jan ontdekten de werklieden he den een bunsing en toen wij het diertje kwamen bekijken hing het cadaver als een jachttrophee aan de schutting. Men vraagt zich alleen af hoe dat dier daar geko men is. De ringrijderij. Heden is men in de Abdij bezig met het plaatsen der palen voor de jaarlij'ksche ringrijderij: van Vreemdelingenverkeer, die aldaar morgen zal plaats hebben. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Hoek. Gemeenteraad. Links op z'n is m a 1 s t. 'Dinsdagmorgen vergaderde de Raad onder voorzitterschap van weth. J. D'. 'Haak, daar de Burgemeester nog me,t verlof was. 't "Was mistig daarbuiten in de vroege morgenuren, maar eveneens in de vergaderzaal der vroedschap in let terlijken en figuurlijken zin. Aan de ■gramschap, die men van liberale zijde nog maar steeds niet Verbergen kan ten opzichte van het bijzonder onderwijs, werd bij monde van weth. A. Meertens met verheffing van stem lucht gegeven. Allereerst was er een schrijven van 'Ged. Staten waarbij het Raadsbesluit van 10 Mei 1938 om afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Chr. school aan den Molendijk om betegeling van het schoolplein, ongegrond werd ver klaard. B. en W. stellen ivoor in beroep te gaan bij de Kroon. Na heftige discussie werd dit voorstel aangenomen met 4 stemmen voor en 3 tegen. Links tegen rechts. Een verzoek van de gewestelijke Land stormcommissie Zeeland om een subsidie voor den B.V.L. van gemeentewege be schikbaar te stellen, werd aangenomen met 4 st. voor en 3 st. tegen. Besloten werd om f 10 per jaar be schikbaar te stellen. De drie rechtsche raadsleden met weth. Haa'k stemden vóór. Een verzoek van het bestuur der Chr. school op het dorp om een bijdrage voor vernieuwing van privaten en opknapping van het schoolgebouw, waarvan de kosten geraamd zijn op f 708, werd afgewezen. Weth. Haak meende, dat het wel noodig was, maar dat de financien dit niet toe lieten en weth. Meertens sprak van een bodemlooze put. 'Die school moest al lang opgeheven zijn! Stemming weer links te gen rechts. Een verzoek van de Chr. school op de Knol om f 1000 voor 80 nieuwe schoolbanken onderging een zelfde lot. Een voorstel van B. en W. om f 200 beschikbaar te stellen voor de a.s. feesten, f 150 voor de schoolkinderen en f 50 ivoor verlichting, werd met de stem van den heer Scheele (A.R.) tegen, aangenomen. Deze was alleen tegen die f 50 voor ver lichting. Aangenomen werd een voorstel tot re organisatie van het secretarie-personeel, waarbij de heer F. de Groote de steun regeling voor zijn rekening kreeg en H. de Putter tot gemeentebode werd be noemd. DE FEESTVIERING TE 's GRAVENZANDE. Motie van afkeuring tegen B. en W. 's GRAVENZAND'E. In de gisteren al hier gehouden raadsvergadering is een motie van afkeuring over het door B. en W. gevoerde beleid ingediend welke met 8 tegen 4 stemmen door den Raad is aan genomen. Het conflict vindt zijn oorzaak in het volgende: D'e Algemeene en de Christelijke Oran jevereniging konden het niet eens wor den over de a.s. feestviering van Ihet Regeeringsjubileum. De burgemeester heeft toen een feestvergunning geweigerd. In de motie wordt B. en W. verzocht alsnog aan de Oranjevereenigingen toe stemming tot feestviering te verleenen en wordt het college opgedragen deze motie ter kennis van den Minister van Binnen- landsche Zaken en van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land te brengen. De Raad heeft ook geweigerd gelden beschikbaar te stellen voor feestverlich ting en tractatie. DE BEGRAFENIS VAN RIDDER VAN RAPPARD. ZUTFEiN. Hier is hedenmiddag onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot van den Nederlandschen gezant te Berlijn, Mr G. Ridder van Rappard, ter aarde besteld. Bij den ingang lagen eenige rouwregis ters ter teekening, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Bij den grafkelder, welke met een schat van bloemen was bedekt, werd eerst na mens H. M. de Koningin een krans op de kist gelegd. Ook namens Adolf Hitler leg de de Düitsche gezant een krans neer. Een neef van den overledene heeft na mens de familie dank gebracht voor de belangstelling. D'e plechtigheid werd ge sloten door Ds v. Paassen, die het O'nze Vader uitsprak. Misdrijf? In den afgeloopen nacht is op den weg naar het theehuis R ij n a u w e n, in de nabijheid van Utrecht het lijk gevon den van den 21-jarigen aannemerszoon T. H. uit Groenekamp. Daar misdrijf niet onmogelijk wordt geacht is het lijk in be slag genomen voor nader onderzoek. Inbraak. MAASLAND'. In den afgeloopen nacht is ingebroken bij den winkelier Boekestein alhier. De dieven hebben verschillende voorwerpen (o.a. een gouden horloge) en f 50 meegenomen. D'e politie vermoedt, dat hier dezelfde dievenbende aan 't werk is geweest, die in het Westland reeds tal rijke diefstallen heeft gepleegd. Er zijn geen vingerafdrukken gevonden. -De terreur in Palestina. JERUZALEM. In een gevecht tusschen soldaten en Arabieren bij Nazareth zijn 14 roovers gedood. BEKEND VLIEGER VERONGELUKT. NEW YORK. De bekende vlieger Frank Harvik, die intertijd het snelheidsrecord Los Angeles-New Vork heeft gevestigd, is met zijn toestel in aanraking gekomen met een telegraafpaal en omlaag gestort. Zijn vliegtuig vloog in brand, de vlieger en zijn mecanicien werden met gebroken armen en beenen opgenomen. De genecs- heeren achten hun toestand verontrustend. WEER EEN GEVAL VAN KINDER VERLAMMING. WADDINXVEEN. Hier is een nieuw geval van kinderverlamming voorgeko men. Dit is het derde geval. De scholen zijn voorloopig tot 4 September gesloten. Ook in Stolwijk is thans een geval van kinderverlamming voorgekomen. In Gou da en omgeving is het aantal 33, waarvan 5 met doodelijken afloop. DE STERFGEVALLEN IN DE STRAF GEVANGENIS TE PHILADELPHIA. PHILADELPHIA. Gemeld wordt dat de lijkschouwer heeft meegedeeld, dat de 4 gevangenen die gister dood werden aan getroffen, om het leven zijn gekomen door dat stoom was geblazen in de luchtdichte cellen, op last van een der gevangenis autoriteiten. De dooden maakten deel uit van een groep van 25 gevangenen, die in straf- cellen waren opgesloten om een stoom- straf te ondergaan. Gebleken is dat de dood is veroorzaakt door verstikking. ROEPT SPANJE EEN NIEUWE LICHTING OP? MADRID. Officieel wordt medegedeeld dat de autoriteiten van het rechtsche Spanje maatregelen hebben genomen om de jonge mannen van de lichting 1941, d. w.z. zij die op het oogenblik 18 jaar zijn, te doen inschrijven. Men verwacht dat zij binnenkort onder de wapenen zullen worden geroepen. CHINEESCH PASSAGIERSVLIEGTUIG NEERGESCHOTEN. LO'ND'EN. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat een vliegtuig van de Chinee sche Luchtvaart Mij., dat den dienst tus schen Hongkong en Gawoetsjoe onder houdt omlaag is geschoten. De Mij. heeft verklaard, dat de inzit tenden ongedeerd zijn, doch dat het inci dent „internationale gevolgen zal heb- ben". Men veronderstelt, dat dit beteekent, dat zich buitenlanders aan boord van het vliegtuig bevonden. Nader wordt gemeld: Men vreest dat 12 van de 15 inzitten den om het leven zijn gekomen. Naar ver luidt, hebben Japansche vliegtuigen de passagiers onder vuur genomen, toen zij het toestel wilden verlaten. DE STRIJD IN SPANJE. ■SAiLAMANGA. Het groote hoofdkwar tier van de troepen van Franco heeft me degedeeld dat de rechtsche troepen aan den Ebro verder zijn opgerukt. In Estre- madura zijn alle tegenaanvallen van den vijand mislukt. De rechtschen hebben in drie dagen tijds 10 dorpen op de regee- ringstroepen veroverd en ongeveer 700 vierk. M. terrein bezet. 1500 krijgsgevan genen werden gemaakt en de vijand liet meer dan 500 dooden achter. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Namens den hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat te Middel burg is hedenmorgen aanbesteed: a. het uitnemen, herstellen en weder plaatsen van de schipdeur van het deu rendok van de Oostsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert, uitne men, herstellen en plaatsen valdeuren van de Oostsluizen van het kanaal te Hansweert en Wemeldinge en vernieuwen looprails in de Oostsluis te Wemeldinge. Inschrijvers: P. M. van Noordenne, Giessendam f 15.050; L. J. Dekker, Vere f 14.900; M. Hoogesteger, Wemeldinge f 14.900; N.V. A. v. d. Straaten Jr.'s Aannemers-mij., Hansweert f 12.930. b. Het uitvoeren zuigwerk in de Sar- dijhgeul te Vlissingen. Eenige inschrijver A. Volkers te 'Sliedrecht 90.000 kub. M. specie voor f 18.000. Ter openbare terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Burgerlijke en Handelszaken, van 24 Aug. 1938, werd ten verzoeke van H .A. J. Kerkum te Amsterdam en ten laste van C. Stavers te Raamsdonkveer, executo riaal verkocht het Nederlandsche motor schip genaamd „Corjo", groot 270,840 ton, gemerkt 2951 B. Rott. 1928, met motor en toebehooren, liggende te Wemeldinge. Het schip is verkocht en toegewezen aan Mr H. van der Beke Callenfels, adv. en proc. te Middelburg, qq., voor den prijs van f 20.000. GOES. Overleden: Johanna de Roo', 53 j. te Kapelle. Van 1522 Augustus. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: J. Ja- nisse, 27 j. jm. en M. Roelse, 26 j. jd. (M. C.) Hooger beroep. 1 Door M. A., 60 jaar, melkventer te Sohore, is hooger beroep aangettekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 9 Aug. 1938, waarbij hij wegens eenvoudige beleediging is veroor deeld tot f 25 of 15 d. h. Door J. S., 42 jaar, scheepsbevrach ter te Wemeldinge, is hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg van 13 Juli 1938 waarbij: werd bekrachtigd het verstek- vonnis van dien Kantonrechter van 18 Mei 1938, houdende veroordeeling van J. S., wegens overtreding der wet op de even redige vrachtverdeeling tot f 300 boete of 1 mnd. hechtenis. Door J. W., zonder beroep, 62 jaar, te Meliskerke, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Kanton rechter te Middelburg van 27 Juli 1938, waarbij hij wegens overtreding van de Plantenziektenwet werd veroordeeld tot f 50 of 10 d.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3