HET KIND VAN TREFUSA FEUILLETON VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND WALCHEREN NOORD-BEVELAN D. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. einde met ingang van de eerstvolgende winterdienstregehng (2 Oct. a.s.; een com plete Zeeuwsche reisgids in groote oplaag in onze provincie te doen verschijnen. Aan zulk een werkelijk alomvattende Zleeuwsche verkeersgius bestond reeds lang behoefte. Weliswaar verschenen er tot dusverre in onze provincie een aantal plaatselijke gidsjes, het een iets meer ge gevens bevattenae dan het ander, maar op werkolijke volledigheid konden zij geen van allen aanspraak mazen, terwijl ook de druk, het papier, en, in het algemeen, de typografische verzorging, een enkele gunstige uitzondering daargelaten, te wenschen overlieten. Door de samenwerking dezer zes, over de verschillende districten onzer provin cie \erspreide, uitgevers, is het thans mo gelijk geworden deze uitgave tot stand te brengen. iJe courantiers, die haar ver zorgen, zijn voornemens den abonnees hunner bladen, bij wijze van premie tegen bijzonder lagen prijs in de gelegenheid te stellen, dezen algemeenen reisgids te ver werven. Op grond van het feit, dat met de ver schijning van een uniformen, algemeenen. volledigen en de geheele provincie omvat- tenden reisgids het algemeene verkeersbe- lang grootelijks gediend zal zijn, is deze uitgeversgroep er in geslaagd de volledige medewerking van den Rijksinspecteur tan het verkeer in het district Zeeland te krij gen; de heer J. L. Nieuwenhuis, admini stratief ambtenaar der rijksverkeersin spectie te Middelburg, heeft zich bereid verklaard, de redactie van deze uitgave, die voortaan tweemaal jaarlijks in een op laag van plm. 39.COO exemplaren zal ver schijnen, te verzorgen. SCHEEPSBESLAG MET HINDER NISSEN. Door een deurwaarder uit Middelburg is in den afgeloopen nacht beslag gelegd op het van Antwerpen komende Spaan- sche stoomschip „Garbi" vroeger ge naamd „Vasca", thuis behoorende te Ca- dix (Spanje), ten verzoeke van een te Cadix gevestigde reederij, in verband met de omstandigheid dat dit schip in het na jaar' van 1936 zonder recht of titel door de (linksche) Spaansche regeering is in bezit genomen en aan de feitelijke heer schappij van den reeder M. de Pinallos te Cadix is onttrokken. Nadat op de reede van Vlissingen het schip was in beslag genomen, weigerde de kapitein zijn mede werking te verleenen, om het schip naar de binnenhaven van Vlissingen te doen brengen, er aan toevoegende dat hij zee zou kiezen. Aangezien er slechts een twee tal marechaussees ter assistentie aan boord waren, werd het noodzakelijk ge acht versterking te verzoeken en is men die in Vlissingen gaan halen. Ongeveer te drie uur kwam aan boord van genoemd schip de geheele brigade Marechaussees bestaande uit 9 man, benevens een 4-tal manschappen der te Vlissingen gevestigde politietroepen. Tevens waren alsnog een tweetal sleepbooten gerequireerd tenein de het schip in de haven te brengen. Toen de kapitein zag dat bet ernst werd, is hij ten slotte er toe over gegaan zijn bemid deling te verleenen, waarna het schip in de binnenhaven van Vlissingen aan een ketting is gelegd. Het schip was met be stemming naar Noorwegen en had geen lading in. LINTBEBOUWING OP WALCHEREN. Men schrijft aan het Hbld.: Wanneer er één deel van ons land is, waar land en lucht een kostelijke harmo nie vormen, dan is het wel op Walcheren. Wij behoeven ons gelukkig niet ongerust te maken over het behoud van den Zeeuwschen hemel met zijn schoone wol kenstoeten, hetgeen in het tijdperk der lintbebouwing een heele troost isl Maar over die lintbebouwing willen wij het juist hebben. Als men van Mid delburg naar Domburg gaat, kan men zich ergeren aan de lange strooken burgerhuis jes, die ter weerszijden van den vroeger zoo prachtigen weg, werden en worden neergezet. Zij zijn e'k op zich zelf niet eens zoo leelijk. Wij1 zijn dat in andere deelen van ons land veel erger gewend. Het zijn zelfs heel behoorlijke huisjes met wel onderhouden vriendelijke tuintjes. Maar het uitzicht op het Zeeuwsche land, met zijn vergezichten en wolkgevaarten, wordt door die huizenslierten onmogelijk door S. K. HOCKING. 29.) o— „Dat is omdat je ze niet kent." „Ik 'ken ze niet van nabij, dat stem ik toe. Maar ik zal ze langzamerhand leeren ltennen." „Dat is goed. Leer ze maar door en door kennen. Dan zullen je de oogen wel open gaan." „Zijn ze allen slecht?" „Allemaal. Het zijn een troep vrome, psalmzingende schurken, dat zijn ze. Ik zeg je jongen, er bestaat geen eerlijkheid meer." „Neen, maar, zoo erg kan het toch niet zijn!" „Het is bepaald waar. Eerlijkheid is een deugd, die verdwenen is. Het ras is uit gestorven." „Hoe kan dat, grootvader, zoolang u leeft?" De oude man sprong eensklaps op en balde de vuist, maar ging toen weer zit ten met een koel lachje op het gezicht. „Dat zeg ja toch niet voor de grap, hoop ik?" vroeg hij eindelijk. „Ik ben niet tot grappen gestemd," was gemaakt. Mien gaat ijverig voort met bou wen, heigeen op zich zelf een merkwaar dig teeken mag heeten. Re cijfers der be volkingsontwikkeling van Zeeland zouden oen zoo drukke bouwnijverheid allerminst doen vermoeden. Wij hebben ons laten vertellen, dat er voor het eiland Walcheren een slreekplan op stapel staat. Men is nog aan het on derzoekingswerk bezig. Zou men nu niet goed doen om het cijferen en studeeren een beetje op te schorten om ten spoedig ste loorzieningen te treffen tegen deze lintbebouwing:' Zeeland heeft het goede voorbeeld geöe.en aan ons land door mid del van het eerste wettige streekplan, n.l. dat voor de westkust van Zeeuwsch- laanderen, naar is de wilde bebouwing nu aan banden gelegd. Laat men toch zoo spoedig mogelijk dit voorbeeld volgen door paal en perk te stellen aan deze leelijke en in wezen door en door onpractische lintuitbreiding der dorpen. Hoeveel plezieriger wonen zou het zijn, indien de huizen op oud-Zeeuwsche wijze, om het centrum van het dorp dus, gegroe peerd werden. Want het gekke is: men heeft de prachtigste voorbeelden van, wij zouden haast zeggen ideale dorpsontwik keling op Walcheren voor het grijpen. De oude dorpen tan het eiland zijn stuk voor stuk juweeltjes van schoonheid en prac- tischen zin. Men behoeft dus maar terug te keeren tot een voortzetting van een gezonde traditie. Wat is Middelburg toch een juweel van een stad en wat is daar nog veel ongerept uit oude tijden bewaard gebleven! Maar wij moesten onszelf in den arm knijpen, om te weten of wij' soms een boozen dag droom hadden, toen wij vlak naast het schoone stadhuis op de Markt een twee tal hooge en groote gebouwen in opzich tige baksteen ontwaarden, die met hun pretentieuze lijnen de weliswaar niet erg mooie, maar toch wel bescheiden plein- wand van de Markt op wilde wijze door braken. Mlen vertelde ons, dat het grootste gebouw, de sociëteit, reeds eenige jaren geleden gebouwd werd, maar de gevel van den daarnaast gelegen bioscoop was nog niet gereed, toen wij in Middelburg waren, zoodat wij hier zeker niet met een oude zonde te maken hebben. Aan de overeen komst van beide bouwsels te zien, zou men moeten vermoeden, dat hier een of andere algemeene lijn gevolgd wordt. Het is te hopen, dat men die lijn niet verder voort zet, en het bij deze twee gebouwen laat, die toch reeds het „gezicht" van en op de Markt ernstig schaden. Aan de oevclsen overleden. De 68-jarige R. van Veen, een der slachtoffers van het ongeluk tijdens het opladen der boomen op den Nieuwen Vlissingschen weg, is in het Ziekenhuis alhier aan zijn verwondingen over leden. De toestand van het andere slachtoffer de heer A. Goedbloed is re delijk. Beiden zijn tijdens het opladen van boomen getroffen door een boom, dien men bezig was te rooien en die te vroeg omviel. Gisteravond vergaderde het hoofdbe stuur van de Buurtvernenigingen met de dagelijksche besturen der buurtvereni gingen. Voorzitter de heer F. G. Lemmers. Geregeld werd de opstelling van den op tocht bij de a.s. feesten. Besloten werd dat de optocht zal gehou den worden op Vrijdag- en Zaterdagmid dag 9 en 10 Sept. Vrij'dag 9 Sept. zal als hoofdfeestdag beschouwd worden. Tenslotte werd het feestprogramma voor deze beide dagen vastgesteld. Besloten werd dat de onthulling van de Van Woelderenbank zal plaats hebben op Donderdag 8 Sept. 's avonds half acht. Met ingang van 25 Aug. is benoemd tot klerk in vasten dienst ter gemeente secretarie te-Ede (Gld.) dhr P. G. Suur- mond, alhier. (VI. G.) GOES. De Oranjefeesten. Verschenen is thans het officieel pro gramma van de feestelijkheden die hier in verband met het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin op 31 Augus tus, 1, 2, 5, 6, 8, 9 en 10 September gehouden zullen worden. De feestelijkheden worden geopend met het antwoord. „Juist. Het is ook niet om mee te spot ten. Maar vertel me nu eens wat je van middag gedaan hebt." „Ik heb niemand bezocht," was het snelle antwoord. „Ik heb alleen maar eens rondgekeken." „En heb je niemand gesproken?" „Ja, een van uw pachters heeft me even buiten St. Aubin aangehouden." „Welke?"' „Ik geloof, dat hij zeide dat hij1 Treylon hpptto „Watty Treylon, he!" „Het scheen geen vroolijke man." „O, maar dat is hij toch wel; hij vloeit over van vroolijkheid", en Peter lachte dat hij schudde. Edward zag den ouden man zwijgend aan. Zijn bijtend cynisme deed hem pijn lijk aan, „Niemand hoort Watty ooit klagen," ging Peter voort. „0! hij is zoo vervuld van tevredenheid dat hij zijn vest nauwe lijks kan dichtknoopen. Vroeg hij niet of je zijn pacht wilde verhoogen? „Dat juist niet. Zijn vest was hem ruim genoeg. Hij zag er werkelijk hongerig uit. En als hij tevreden is, dan is hij gauw voldaan." Peter zette weer zijn gewone, harde ge zicht en zijn mond sloot zich als een knip. „Als je naar Watty wilt luisteren," zei de opvoering van het Oranje-Openlucht spel „Wij willen blijven wat wij zijn", vervaardigd door den heer W. 't Hooft en opgedragen aan H. M. de Koningin. Dit openluchtspel, waarvan het pro gramma nadere bijzonderheden en een kort overzicht bevat, zal zooals bekend worden opgevoerd op 31 Augustus, en 1 en 2 September, in den feestelijk versier den tuin van het Schuttershof. Op Maandag 5 September is er 's avonds in alle kerken een dankstond. Op Dinsdag 6 September heeft 's mor gens de uitreiking plaats van de Ge- meentevlag aan de deelnemers van de jeugdhulde te Amsterdam. Op Donderdag 8 September volgt 's avonds de teruggave van de vlag en daarna een muzikale rondwandeling en bezichtiging der buurtversieringen. Vrijdag 9 September, de eigenlijke feestdag voor Goes, begint met koraal- muziek van den toren, gevolgd door kin derzang op de Groote Markt, 's Middags is er een bloemencorso met versierde auto's en fietsen onder begeleiding van de verschillende muziekkorpsen. Daarna volgt op de Groote Markt een gymnastiek- demonstratie. Vervolgens geeft „Hosan na" eveneens op de Groote Markt een concert en dan is er tenslotte nog een lichtstoet onder begeleiding van de drie muziekkorpsen. De feestelij..heden worden 's Zaterdags besloten met in den namiddag volks- en kinderspelen op het sportterrein aan den Polderscheweg. Het programma bevat voorts nog bij zonderheden omtrent een Oranje-etalage wedstrijd waarover een stemming wordt uitgeschreven, waarvoor mooie prijzen in uitzicht woiden gesteld, en een Oranje- puzzle eveneens met mooie prijzen. Resumeerend kunnen wij zeggen, dat het Bestuur der Oranjevereeniging er in geslaagd is een mooi feestprogram vast te stellen. Wij geven geen nadere bijzon derheden maar wekken allen op, het officieele programma aan te schaffen. Het is voor wie ten volle van de feeste lijkheden wil genieten onmisbaar. Er is reden om met name voor de op voering van het Openluchtspel een groo- ten toeloop ook van buiten te verwachten. Zoo noodig zullen daarom naar de ver schillende dorpen extra-bussen rijden. De Harmonie „Euphonia" bezoekt Zaterdag a.s. Vlissingen, en zal 's avonds op de tent in het Bellamypark een concert geven. 's Heer Arendskerke. Ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van H. M. de Koningin op 6 Sept. a.s. heeft de Oranjevereen. alhier besloten feest te vie ren en wel op 6 Sept. a.s. Het programma is door het bestuur als volgt samengesteld: 8 u. klokluiden. Daarna zanghulde door de schoolkinderen voor het gemeentehuis. i anbieding van de gemeentevlag. Rond gang door het dorp mét medewerking van de muziekvereen. „Excelsior" en filmver- tooning voor de schoolkinderen. Des namiddags optocht, kinderspelen en volksspelen. Des avonds zang door de zangvereen. Zanglust en het kinderkoor en concert door Excelsior. Heinkenszand. Voor het feest op 3 Sep tember a.s. ter eere van het 40-jarig re geeringsjubileum van H. M. de Koningin is het volgende feestprogramma vastge steld. In den morgen traktatie der schoolkin deren en volksspelen voor de schooljeugd. In den namiddag optocht en volksspelen voor ouderen. Des avonds volkszang op de Markt en concert. Het feest zal beslo ten worden met een schitterend vuurwerk. De buurtvereenigingen zullen zich be lasten met de versiering door eerebogen enz., terwijl het muziekgezelschap „Euter pe" bij alles zijn medewerking verleent. Heinkenszand. Controleur der werkverschaffing. Voor amb tenaar, belast met de controle op werkver schaffing en steunverleening in deze ge meente, 's-Heerenhoek en Ovezande, was voorgedragen dhr J. Simons, volontair ter secretarie alhier. De minister heeft zich t'hans met deze aanwijzing accoord ver klaard. Hansweert. In de vergadering van de Oranjevereen. Beatrix is besloten om de hij eindelijk, „dan heb je niets anders te doen." „I'k heb beloofd in elk geval de zaken, waarover hij klaagt te onderzoeken." „Heb je dat?" „Ja, zooveel heb ik niet te doen, en als zijn klacht redelijk is moet er in voorzien worden." „Moet dat? Als je zoolang op de wereld hebt geleefd als ik, zul je 't wel anders leeren." „Dat begrijp ik niet. U wilt, dat ik een soort opzichter of eerste rentmeester word en ik wil gaarne mijn best doen." „Juist. Maar het leven is te kort om onderzoek te doen naar elke onbeduiden de klacht, die je ter oore komt. Watty al leen zou je van Januari tot Kerstmis be zig houden." „Ik zal gauw ontdekken of zijn grieven gegrond zijn of niet. Peters dunne lippen krulden zich weer. „Op dat punt behoef je geen twijfel te koesteren," zei hij cynisch. „Watty's grie ven zijn gegrond. Zoo betrouwbaar als de Bijbel zelf. Hij is zulk een dankbaar oud Christen, dat het bijna zijn hart breekt over iets te klagen. Bijgevolg is zijn hart in een staat van chronische gebroken heid." Edward zag den ouden man een oogen- blik zwijgend aan, toen wilde hij1 heen gaan. „Ga nog niet," zei Peter bits. „Je hebt jubileumfeesten alhier te doen plaats vin den op Donderdag 8 Sept. Le feestelijkhe den zullen des namiddags plaats vinden en bestaan uit een optocht, een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd, des avonds volksspelen en concert van muziek en zang\ereenigingen. lot slot een verlichte gondeltocht door het kanaal. Oudelande. Ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zal hier feest worden gevierd op 9 en 10 Sept. a.s. Bij de burgerij is voor dit doel ingeza meld ruim f 350. De buurtvereenigingen zullen voor de versiering zorg dragen. IN GEBRUIKNEMING NIEUW GEMEENTEHUIS TE RILLAND Gistermiddag had de officieele inge bruikneming plaats van het nieuwe ge meentehuis te Rilland. Daarbij was o. a. aanwezig de Commissaris der Koningin in deze provincie. Van verschillende gebouwen wapperde ter gelegenheid van dit feit de nationale driekleur, terwijl het nieuwe gemeentehuis met zijn stijlvollen toren ook met verschil lende dundoeken was versierd. Te half twee vereenigden de genoodig- den zich in de mooie raadszaal. Onder de aanwezigen merkten wij verschillende burgemeesters en secretarissen uit nabu rige plaatsen op, benevens verschillende notabelen uit deze gemeente. Burgemeester P. J. Dominicus opende de plechtige Raadszitting, las ver schillende telegrammen en brieven van gelukwenschen voor, die waren binnenge komen, ter gelegenheid van deze opening. Vervolgens heette hij allen hartelijk welkom en in het bijzonder den Commis saris der Koningin in dit gewest, die niet alleen toestemmend antwoord gaf toen Spr. hem verzocht den gast van het ge meentebestuur te zijn bij de ingebruikne ming van het voornaamste huis onzer gemeente, maar Spr. zelfs toezegde de in gebruikneming te willen verrichten. De geheele Raad, ja de geheele burgerij is zeer dankbaar voor deze eer. Zeer uitvoerig gaf spr. daarop een over zicht van de verschillende plannen en voorstellen, die tot den bouw van dit nieu we raadhuis hebben geleid en liet de ge heele voorgeschiedenis de revue passee- ren. Hierna bracht hij dank aan den ar chitect, dhr S. de Koning, en aan allen die tot den bouw en inrichting het hunne hadden bijgedragen. Daarna richtte spr. zich tot de leden van den Raad, die allen hebben meege werkt om dit plan te volvoeren. De totale bouwkosten blijken f 39.000 te hebben be dragen. Spr. verzoekt daarna den Com missaris tot de officieele ingebruikneming over te willen gaan. De Commissaris der Ko ningin, hierna het woord verkrijgen de, verklaarde met veel genoegen de zeer op prijs gestelde uitnoodiging te hebben aanvaard, om dit gebouw, den zetel van het bestuur dezer gemeente en waar voort aan de huishouding der gemeente zal zijn ondergebracht, te kunnen openen. Ik moge u, aldus Spr., mijn hartelijken dank betuigen voor die uitnoodiging, die mij wederom blijk heeft gegeven, dat ook door u naar een aangename samenwer king tusschen uw gemeentebestuur en het provinciaal bestuur wordt gestreefd. Onwillekeurig zullen op den dag van heden, uwe gedachten teruggaan naar het oude raadhuis, dat voor meerderen uwer en velen uwer ingezetenen deels aangena-, me, deels droeve herinneringen zal behou den. Belangrijke gebeurtenissen in het le ven der ingezetenen zijn in dat vroegere raadhuis te boek gesteld en het bestuur dezer gemeente heeft aldaar vele jaren als vroede vaderen beraadslaagd. Vele wijze besluiten zullen zijn genomen en vele maatregelen getroffen, welke vér strekkende gevolgen voor uwe gemeente hebben gehad. Hierna gaf de Commissaris een keurig historisch overzicht over de gemeente, dat door alle aanwezigen met groote aan dacht werd aangehoord. Spr. besloot met den wensch, dat Gods onmisbaren zegen steeds zou mogen rus ten op dit gebouw en op al den arbeid, welke hier zal worden verricht. Met dezen wensch verklaarde de Com missaris het nieuwe gemeentehuis voor geopend. me nog niets verteld. Je hebt zelfs geen woord gerept van hetgeen je met Watty besproken hebt." „Ik wilde de zaak eerst onderzoeken." „Welke zaak?" „Over zijn huis. Hij zegt, dat den vori- gen winter, toen zijn vrouw met bronchi tis te bed lag, de sneeuw door het dak op haar kussen waaide en in hoopen op den vloer lag." „En geloof je het?" „Waarom niet? In elk geval beloofde ik hem dat ik bij hem zou komen en het dak onderzoeken, om te kunnen oordeelen of het reparatie noodig had." „Hoor eens, Edward," zei de oude man, zich met moeite oprichtend en met een onheilspellenden gloed in zijn oogen, „we zouden alle pacht aan reparaties kunnen uitgeven en dan zouden de kerels nog niet tevreden zijn. Dat dak is niet slechter dan het de laatste tien jaar is geweest. Het is een uitstekend dak. Er is geen lei van haar plaats." „Maar hij zegt dat er geen zoldering in de slaapkamer is en dat door het schud den van de leien al de kalk naar beneden is gevallen, dat de wind door alle leien blaast, dat zij' bij stormachtig weer geen kaars kunnen aanhouden, en dat de dok ter zegt, dat zijn vrouw sterven zou als zij nog zoo'n winter in die kamer door bracht." „Dan zou hij met fatsoen van haar af Achtereenvolgens spraken daarna nog wethouder J. v. d. Sande en de raads leden Van Gorsel en Van Iwaar- d e n, die den burgemeester feliciteerden met dit nieuwe gebouw en allen den wensch uitspraken, dat de goede geest van samenwerking en eendracht ook hier in dit nieuwe raadhuis zal worden gevon den. Burgemeester Dominicus dankte in de eerste plaats den Commissaris der Ko ningin voor zijn gesproken woorden en daarna de andere sprekers. Nadat de officieele raadsvergadering was gesloten werd het woord gevoerd door burgemeester Bierens' van Kapelle, na mens de collega's in den omtrek; den ge meente-secretaris, dhr J. A. de Goffau; dhr Jansen, oud-volontair ter secretarie, thans te Pijnacker en den vader van don burgemeester, dhr A. Dominicus van We- meldinge, waarna burgemeester Domini cus alle sprekers hartelijk dankzegde voor de vriendelijke woorden die gesproken waren. De eere-wijn werd rondgediend, waarna door de aanwezigen werd aangevangen met de bezichtiging van het gebouw, dat door allen vanwege zijn keurigen indruk werd genrezen. Inmiddels hadden buiten het gemeente huis de schoolkinderen, getooid met vlag gen. zich opgesteld. Toen de Commissaris der Koningin en de Burgemeester op het balkon verschenen, mochten zij een groote ovatie in ontvangst nemen. Daarna zon gen de kinderen een voor deze gelegenheid speciaal samengesteld welkomstlied en ten slotte enkele coupletten van het volkslied Burgemeester Dominicus dankte de kin deren voor hun zang en sprak ze vervol gens nog toe. Vrouwenpolder. Tot postbesteller alhier is benoemd dhr Jac. Polderman, met in gang van 1 Sept. a.s. Kats. Maandag vergaderde de Raad. Voor tractatie der schoolkinderen op het a.s. feest op 14 Sept. wordt toegestaan 5U ct. per kind, tot een totaal van f óO. Aan J. Leijnse wordt op zijn verzoek ontslag als gemeentebode en klokkenist tegen 1 Sept. a.s. verleend. De voorz. deelde mede, dat door B. en W. de nieuwbenoemde gemeenteveldwach ter als gemeentebode is benoemd. Besloten wordt tot toetreding tot de Gekro te Overschie. Aan het adres der Onderwijsorganisa ties, om te komen tot verlaging van de leerlingenschaal, werd adhaesie betuigd. De rekening der gemeente over 1937 werd voorloopig vastgesteld voor den ge wonen dienst tot een bedrag aan ontvang sten van f 23.142; aan uitgaven f 19.630, batig saldo f3512; kapitaaldienst: ontv. en uitg. f 19. Voor havenmeester zal door B. en W. een oproep worden gedaan. Met algem. st. werd tot klokkenist benoemd do heer C. Kesteloo; tot schatter der drank- localiteiten de heer S. de Pree van Colijns- plaat. De voorz. vroeg de meening van den Raad over de werkloosheidsbestrijding c.a. Dhr J. Eikenhout stelde voor om de brandput achter de kerk in orde te laten maken. Aldus werd besloten. Alleen hoof den van gezinnen en kostwinners zullen hier te werk worden gesteld. Op voorstel van den heer van Aranthals zal een bespreking worden gehouden met verschillende polderbesturen over wegs- verbetering. Op 14- Sept. zal hier worden feest- ge\ierd. Het programma bevat des mor gens: klokluiden, muzikale rondwandeling met de schoolkinderen; des namiddags: optocht, volksspelen; des avonds: muziek, zang en fakkeloptocht. Stavenisse. In een Maandagavond '1 gehouden vergadering, onder voorzitter schap van burgemeester Hanssens, werd besloten de feestelijkheden ter gele genheid van het a.s. regeerings jubileum van H. M. de Koningin hier te houden op Dinsdag 6 en Zaterdag 10 September. De Dinsdag zal hoofdzakelijk bestemd zijn voor de schooljeugd, terwijl des Za- wezen!" zei Peter spottend. „Dat is de kwestie niet," antwoordde Edward. „Als het dak is, zooals hij zegt, moet het gerepareerd worden." „En jij zult het geld bezorgen, dat er voor noodig is?" vroeg Peter grinnekend. „Wel ja, dat zou ik liever doen dan zulk een toestand te laten voortduren, antwoordde de jonge man, „hooewel ik vrees, dat ik een voorschot op mijn jaar geld zou moeten nemen, want dat geeft mij niet veel gelegenheid tot weldadig heid." „Dat zou ik niet denken. Je zult alles hebben in redelijkheid, maar als je een weldadigheidsmanie ontwikkelt dan zul je door mij niet worden aangemoedigd. We moeten elkander goed begrijpen." „Ik geloof, dat ik u begrijp," zei Ed ward scherp. „Maar daar komt Mona. en hij snelde de trappen af, het grasveld over, zijn nichtje tegemoet. Mona was twee jaar jonger dan Ed- warcl en naar het uiterlijk te oordeelen, had zij al even weinig van het bloed der Trefusa's in de aderen als hij. Zij was een lief beschroomd meisje, met een zacht karakter, bereid tot toewijding en zelfop offering, maar zonder eenige begeerte om in de wereld te schitteren. (Wordt vervolgd')

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2