Ma AS PI RIN< HET KIND VAN TREFUSA VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. NOORD-BEVELAND. FEUILLETON Vooral zomare la een verkoudheid erg hinderlijk en onaangenaam, maar TABLETTEN brengen enel verlichting, dank zij hun uitstekende werking eg voortreffelijke kwaliteit •Lal op Oraojobaod ao BayarlcruU- 1 i De begrooting 1939. B. en W. b ebben den Raad de begrooting 1939 aangeboden. Het eindcijfer bedraagt f 1.519.241. Evenals het vorig jaar behoeft de ge meente voor bet sluitend maken der be grooting de maximum-extra-bijdrage uit bet werkloosheidssubsidiefonds. Deze ex tra-bijdrage ikon op een iets lager bedrag geraamd worden dan voor 1938, namelijk op f 58.350 '(1938 f 59.220). Bovendien moest, teneinde de begrooting te doen sluiten, nog een belastingbijdrage (van 't Rijk) worden geraamd ad f 63.000 (vorig jaar eveneens f 63.000)Eris dus een eigenlijk tekort van f121.350. De subsidie aan de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk hulpbetoon is op f 140.000 uitgetrokken. Voor 1938 was f131.000 geraamd, welk bedrag in- tusschen bij: raadsbesluit d.d. 8 Juli j.l. met f9000 verhoogd is. Voorts is in uitgaaf geraamd wegens kosten van steunverleening aan werkloo- zen een bedrag van f61.600 (vorig jaar f 156.560) en wegens werkverschaffing f 106.900 (vorig jaar f 71.300). Tegenover deze posten staat bij de in komsten geraamd als uitkeering uit het werkloosheidssubsidiefonds f 90.150 '(vo rig jaar f 148.680). De verbouwing van bet gasthuis is gegund aan den laagsten inschrijver A. Koster te Wemeldinge voor f 14.458. Trof onlangs de Kon. Handboog Soc. „Jaooba van Beieren" het ongeluk, dat de steng vernield werd door den storm, thans, daartoe in staat gesteld door enkele sportliefhebbers, is zij weer in het bezit van een steng, zoodat Zaterdag a.s. het jaarlijksche groote concours doorgang kan vinden. Wedstrijd voor bakkers. Op 10 en 11 Augustus j.j. werden, uit gaande van de afdeeling Westelijk Zuid- Beveland, van den Prov. Zeeuwschen Bakkersbond, te Goes ter gelegenheid van de algemeene Jaarvergadering aldaar, vakwedstrijden gehouden. De uitslagen van deze wedstrijden lui den alls volgt Klasse 1, waterbusbrood (lang model): le pr. A. J. Eckhardt, Terneuzen; 2e pr. Joz. Remijnse, Kapelle; 3e pr. M. J. Huissoon, Ierseke; 4e pr. P. Hoekman, Biezelinge; öe pr. D. Kloosterman, Goes. Klasse 2, waterbusbrood (kort model): le pr. Joz. Remijnse, Kapelle; 2e pr. A. J. Eckhardt, Terneuzen; 3e pr. A. H. Baurdoux, N. en 'St. Joosland; 4e pr. G. P. Filius, Ierseke; 5e pr. A. Joosse, Goes. Klasse 3, mellkbusbrood (lang model): le pr. Joz. Remijnse, Kapelle; 2e pr. Dl Kloosterman, 'Goes; 3e pr. 'H. J. Huis aoon, Ierseke; 4e pr. D. v. d. Vrede, Ier seke; 5e pr. P. Hoekman, Biezelinge. Klasse 4, Hollandsche beschuit: le pr. D. tvan de Vrede, Ierseke; 2e pr. Joz. Re mijnse, Kapelle; 3e pr. P. C. Filius, Ier seke, diploma; 4e pr. F. van de Vreugde, Wolfaartsdijk, diploma; 5e pr. P. Hoek man, Biezelinge. Klasse 5, krentenbrood (busbrood): le pr. A. J. Ec&'hardt, Terneuzen; 2e pr. M. de Graag, Arnemuiden; 3e pr. Joz. Remijnse, Kapelle; 4e pr. G. H. Wirtz, Ovezande; 5e pr. C. P. Filius, Ierseke. Klasse 6, tarwebusbrood '(lang model): le pr. Kors. J. Steketee, Arnemuiden; 2e pr. F. van de Vreugde, Wolfaartsdijk; 3e pr. A. H. Baurdoux, N. en St. Joos land; 4e pr. P. Bouman, Krabbendijke, diploma; 5e pr. D. v. d. Vrede, Ierseke, diploma. Klasse 7, tarwebrood (rond model): le pr. D. Kloosterman, Goes; 2e pr. D. M. v. Halst, Groede; 3e pr. Joz. Remijnse, Ka pelle; 4e pr. A. J. Eckhardt, Terneuzen; 5e pr. E. J. 'M. Speller, 's-Heerenhoek, Klasse 8, kleinbrood: le pr. G. P. Fi lius, Ierseke; 2e pr. Johs. Maartense, Goes; 3e pr. A. H. Baurdoux, N. en St. Joosland; 4e pr. F. v. d. Vreugde, Wol faartsdijk; 5e pr. A. Joosse, Goes. Klasse 9, ter opluistering artikelen der broodbakkerij: 3e pr. vlechtwerk, F. van de Vreugde, Wolfaartsdijk; 3e pr. brood en luxe, F. van de Vreugde, Wolfaarts dijk. Klasse 10, ter opluistering artikelen der banketbakerij: 3e pr. marsepeinwerk, A. J. Potter, Goes; 3e pr. taart en koekjes, P. Bouwman, Krabbendijke; Cacao-giet- werk-beeldhouwwerk, W. M. van Wijn gen, Ellewoutsdijk, diploma. Buiten mededinging: Luxe brood (klein brood)S. Sanders, Middelburg, eerv. ver melding; Dragantwerk, M. G. Deurwaar der, Oost Soeburg, eere-diploma; Cacao- schilder- en marsepeinwerk M. J. de Jonge Jz., Ellewoutsdijk, eere-diploma en zilveren medaille. Klasse 11, waterbusbrood (lang model): le pr. Jac. A. Burger, Kapelle; 2e pr. H. Burger, Kapelle; 3e pr. W. C. Klaasse, Ierseke; 4e pr. Willem Bustraan, Ier seke; 5e pr. P. Rijk Mz., Ovezande. Klasse 12, melkbusbrood (lang model): le pr. H. Burger, KapeUle; 2e pr. Jac. A. Burger, Kapelle; 3e pr. A. Harinck, 'Goes; 4e pr. W. G. Klaasse, Ierseke; 5e pr. Willem Bustraan, Ierseke. Klasse 13, Hollandsche beschuit: le pr. Willem Bustraan, Ierseke; 2e pr. H. Burger, Kapelle; 3e pr. Jac. A. Burger, Kapelle; 4e pr. Ant. van der Maale Jz., 's-H. Arendskerke. D'e wisselbeker van 'den Provincialen Zeeuwschen Bakkersbond is thans defi nitief toegewezen aan •dhr Joz. Remijnse te Kapelle, met 48 van de 80 te behalen punten. Hansweert. Uitslag van 'de wedvlucht door de duivenvereeniging de Blauwe Doffer vanaf Ciney. Afstand 150 km. le en 3e prijs F. v. d. Kreeke, Hansweert; 2e en 17e C. Dorrepaal, Schore; 4e, 8e, 11e en 15e A. de Merk, Hansweert; 5e, 13e en 20e J. Bruinzeel, Schore; 6e 'G. Flips, Hansweert; 7e, 12© en 25e F. D'om- manchet, Hansweert; 9e, 10e, 16e, 19e en 28e J. den Exter, Hansweert; 14e, 29e A. Verhage, Kruiningen; 18e en 23e J. P. Theenaart, Hansweert; 2.1e en 22e L. Nieuwenhuizen, Schore; 24e, 26e en 27e Gebr. Smallegange, Schore. Kattendijke. In 'de heden gehouden raadsvergadering werd de gemeente-reke ning voorloopig vastgesteld in ontvang op f34788.19, uitgaaf op f33505.39, goed slot f 1282.80. Dat ook deze gemeente niet vooruitgaat bewijst wel het goede slot. Over 1934 was dit f 3917,11, over 1935 f3318.16, oiver 1936 f2759.44. De gemeentebegrooting wordt voor 1939 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 34669.84. •De rekening over 1937 en de begroo ting voor 1939 van het burgerlijk Arm bestuur worden door den Raad goedge keurd. Ook wordt aan het armbestuur voor 1939 f 600 gemeentesubsidie ver leend. Met de GEKRO te Overschie wordt, zij bet noode, een overeenkomst aangegaan tot vernietiging van gestorven dieren te gen f 100 per jaar. D'e verordening van Vee en Vleesch wordt gewijzigd. Op verzoek van den heer A. J. de Kierck wordt hem eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de O.L. school te Wilhelminadorp wegens benoeming tot hoofd der O.L. school te Schoondijke. Tot onderwijzer aan de O.L. school te Wil helminadorp. wordt benoemd de heer L. P. Pieterso wachtgelder te Kattendijke. Uit de gemeentekas wordt een bijdrage aan de feestcommissie verleend tot trac- tatie van de 'schoolkinderen bijl gelegen heid van het 40-jarig Regeeringsjubileum v an H. M. de Koningin. Aan den veldwachter wordt een kin dertoeslag verleend voor elk kind f60. Arnemuiden. Gouden bruiloft. Het echtpaar D. v. Belzende Ridder ally er, herdenkt vandaag den dag, dat zij 50 jaar gelleden in den echt werden ver bonden. Van hun 16 kinderen zijn er nog 12 in leven, terwijl het aantal klein-kinde- ren 48 bedraagt. Vere. Gisteren is alhier overleden de heer P. 'D e'kke r, raadslid en wethou der dezer gemeente. Hij was de vrijz. be ginselen toegedaan. Telen, Het beschot van den graanoogst voorzoover deze binnen is, is dit jaar bij>- zonder groot. Rogge en gerst zijn zeer be vredigend, terwijl er perceelen tarwe en schokkers gedorscht zijn die een beschot •gaven voor tarwe van 75 'H.L. per H.A. en schokkers 65 H.L. per H.A. De aard appeloogst valt over het algemeen niet mee, door de vorst en veel droogte zijn er perceelen die slechts 150 tot 200 H.L. per H.A. opleveren. Kclijnsplaat. Woensdagmiddag verga Waar men door de klompen do menschen bijna niet meer zag op de Klompenbeurs, welke Dinsdag te Epe voor de 21ste maal georganiseerd werd door de Oener Klom penmakers ver ceniging. door S. K. HOOKING. 25) o— „Natuurlijk staat de jonker daar niet stil om bekeken te worden, D'orothee", zei juffrouw Jans eindelijk. „Hij spreekt met Watty Trelyon, en ik vind het heel vrien delijk van hem zoolang te praten met dien vervelenden, ouden man." „Misschien heeft 'hij niets te doen", zei Dorothee, „en is hij blij een praatje te hebben". „Ik denk, dat Watty weer over zijn hoeve klaagt", antwoordde juffrouw Jans. „Hij heeft altijd grieven. Ik houd hem voor den ontevredensten man, dien ik ooit heb gekend. Voor hem is het seizoen altijd minder gunstig dan voor een ander. Als de jonker naar hem wil luisteren, zal hij wel niets anders doen." Dorothee zag haar tante eensklaps met een zekere belangstelling aan. „Is het over den jonker van Pendor- mic, dat u spreekt, tantetje" vroeg zij. „Wel ja, mijn kind. Wien dacht je, dat ik anders bedoelde" „Ik weet het waarlijk niet. Er zijn, ge loof ik, duizenden jonkers in het land en ik geloof niet, dat ik er over gedacht heb." „Misschien zijn er veel in 'het land, Do rothee", antwoordde juffrouw Jans ern stig. „Maar in deze streken is er maar één; maar één die een echte jonker is. Dorothee trad nader bij het venster en keek weer naar den jongen ruiter, die nog steeds zijn paard voor het hek in toom hield. „Ik geloof niet, dat ik hem nu juist mooi zou noemen", zei zij eindelijk. „Hij ziet er heel ernstig uit voor zulk een jon gen man." „Hij is heel geleerd, zeggen zij", ant woordde juffrouw Jansje. „Hij moet meer houden van boeken dan van paar den en neemt liever proeven, dan dat hij achter de honden rijdt." „Hij ziet er uit, alsof hij eens wat op gewekt moet worden", zei Dorothee met een lach. „Als hij mij bij zich had, zou hij niet zoo plechtig kijken." „Kind, wat praat je toch" zei juffrouw Jans ernstig. „Werkelijk „Dat is de tweede maal in de laatste vijf minuten, dat u dat zegt, tantetje. Maar daar gaat uw jonker eindelijk. Ja, het is een knap, goedgebouwd jong- menach; ik vind vooral zijn achterhoofd erg mooi." „Mijn lieve kind „Wat praat je toch?" vulde D'orothee aan, met lachende oogen. Juffrouw Jansje nam haar breiwerk weer op. Zij: kon niet boos zijn op haar nicht en toch was zij volstrekt niet inge nomen met haar dartelheid. Jarenlang had juffrouw Jans alleen met dienstboden gewoond, en zich in hoofdzaak gewijd aan werken van lief dadigheid en het logeeren van reizende predikanten, die haar huis met groote re gelmatigheid bezochten. Bijgevolg was zij ernstig geworden. Het leven was iets plechtigs, terwijl haar opvatting van den godsdienst geen vroolijkheid of beuzela rijen toeliet. Zij was niet somber van natuur. In haar jonge dagen had zij veel van vroo lijkheid gehouden en zelfs nu was zij zich bewust van een onverwinlijke begeerte naar enkele wereldsche genoegens, maar zij schreef die begeerte toe aan de natuur lijke bedorvenheid van het menschelijke hart en bestreed haar dus met alle kracht. Als er een predikant in haar huis was, was zij buitengewoon ernstig in haar doen en spreken. Zij was van meening, dat do minees een ernstig, plechtig soort van menschen waren! Hoe kon het anders zijn? Als zij geloofden wat zij preekten, derde de Raad. Ingekomen is een adres van het Centraal bestuur der buurtver- eenigingen, waarin het een bijdrage vraagt voor een schoolfeest, van tenminste f 100. B. en W. stellen voor f 75 te geven, doch uitsluitend voor een schoolfeest. Dhr Contant wijst er op, dat voor het vorige feest subsidie is gegeven aan de buurtcommissies. Kunnen de buurtcom- missies nu niet werken met eigen kas? Dhr De Pree merkt op, dat vroeger ook steeds voor een schoolfeest subsidie is ver strekt. Weth. Dees maant tot voorzichtigheid. In Januari f 100, nu weer f 75. Wij zitten met veel werkloosheid. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 6 tegen 1 st., die van dhr Contant. Aan dhr G. Schrier wordt op zijn ver zoek eervol ontslag verleend tegen 1 Jan. 1939 als concierge gemeentehuis en agent der arbeidsbemiddeling. Idem aan dhr J. Huisson als onderwijzer aan de openbare lagere school, tegen 18 November 1938, wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. E. en W. stellen voor dhr J. Rijnberg, wachtgelder, tot onderwijzer aan deze school te benoemen. Uitgebracht worden 4 st. op dhr J. Rijnberg, 2 blanco en één van onwaarde, zoodat dhr Rijnberg is be noemd. Ingekomen is een schrijven vein de on derwijzers-organisaties inzake verlaging der leerlingenschaal. Dhrn Van Dis en Contant meenen, dat de Raad niet be voegd is hierin een uitspraak te doen. Dit behoort bij de Tweede Kamer. De voorzitter zegt, dat het allerminst een ingrijpen is in hooger gezag. Dhr Har- tog vindt adhaesiebetuigen plicht. Het voorstel van B. en W. om adhaesie te be tuigen wordt aangenomen met 52 st. (Van Dis en Contant). De gemeenterekening 1937 wordt voor loopig aldus vastgesteld: Gewone dienst: ontvangsten f 57.108.14, uitgaven f 50.523,92, batig slot f 6584,22. Kapitaaldienst: ontvangsten en uitgaven f 8221,26. Van dhr P. H. Tazelaar is een klacht ingekomen over den stank op de vuilnis belt. 'Daar dit grootendeels veroorzaakt wordt door het ledigen der privaten, mee nen B. en W. hierin verandering te moeten brengen. Dhr de Pree acht het de beste oplossing, dat voor genoemde faecaliën een gat ge graven wordt, vooraan de vuilnisbelt. Men blijft dan ver genoeg van de woningen af. Dit wordt aangenomen. Het neerwerpen van ander vuil is alleen toegestaan Dinsdagmorgens van 6-9 uur en Vrijdagsmorgens 6-11 uur. De brug. Met alg. st. wordt besloten aan den Mi nister van Waterstaat het volgende tele gram te zenden: „De Raad der gemeente Kolijnsplaat, van oordeel, dat de overbrugging van de Zandkreek in een noodzakelijke behoefte zou voorzien, verzoekt Uwe Excellentie be leefd, wel te willen bevorderen, dat de be staande plannen spoedig ten uitvoer ge bracht worden". Rondvraag. Dhr De Pree vraagt, of reeds van dhr Van der Weele antwoord is ontvangen, inzake de grensscheiding bij de begraaf plaats. D'e voorzitter antwoordt bevesti gend en leest het schrijven voor. Weth. Van Dis merkt op, dat in elk contract de bepaling voorkomt, te zorgen dat geen grenswijziging plaats heeft. Hier heeft bij geconstateerd, dat zóódanig aan de grens is gewerkt, dat wél wijziging is ontstaan. D'hr Dé .Pree zegt nogmaals, dat hij gezien 'heeft dat de scheiding in orde was, doch dat ook van de begraafplaats vuil in de sloot is geworpen. Aan de andere zijde is ook een sloot geweest. Deze is ook op last van weth. Van Dis dichtgemaakt. Daarop is een haag geplant. Hij wijst verder op het adres, waarin uitkomt, dat bij riolee- leering de Gebr. van der Weele gaarne in de kosten willen deelen. Weth. van Dis houdt vol, dat er een grens moet blijven, en niemand eigendunkelijk mag optreden. Dhr Hartog is het hiermee eens. Laat men desnoods kadastraal doen opmeten en de grenzen bepalen. Dhr Janse heeft geconstateerd, dat de sloot vol rommel ligt. Het is de eigenaars niet kwalijk te nemen, dat zij trachten het kwam vroolijkheid niet te pas. Als het dus juffrouw Jansje's beurt was om den reizenden predikant te huisvesten, en het was 'heel dikwijls haar beurt dan trok zij baar donkerste japon aan, zette haar gezicht in een ernstigen plooi en bracht het gesprek bij de theetafel op diepzinnige onderwerpen. Zij was zoo on schuldig, te meenen, dat dit de eerwaar de heeren aangenaam was, terwijl zij een zekeren ernst bewaarden uit eerbied voor haar. Zij had echter steeds een welvoor ziene tafel en dat vergoedde veel. Groenoever was, sedert juffrouw Jansje zich kon herinneren, altijd een tehuis voor reizende predikanten geweest en wat haar vader en moeder met zooveel trots en genoegen hadden gedaan, ver volgde zij zoo goed zij kon. Soms was het wel wat lastig. Haar Zondagsplan nen werden er nu en dan geheel door in de war gebracht en enkele dominees, die zich overwerkt hadden of terugkee- rende zendelingen bleven te lang naar haar zin. Maar bijna alles heeft zijn schaduwzijde en juffrouw Jansje bleef de traditiën van het huis getrouw. Twintig jaar geleden had haar vader gastvrijheid verleend aan een predikant, die binnen weinige weken zijn schoonzoon was gewor den. Juffrouw Jansje had haar zuster Amalia nooit geheel vergeven, dat zij een vuil van hun land te houden. Het kan ech ter op deze manier geen waterleiding zijn. Dhr Hartog stelt daarop voor een flin ke sloot te leggen, wat wordt verworpen met 61 st. Weth. Dees stelt daarop voor te riole©- ren, wat wordt aangenomen met 5 tegen 2 st. (Van Dis en Hartog). Dhr Hartog stelt daarop enkele vragen aan B. en W.: Ten eerste, hoe B. en W. er toe konden overgaan, een brandput aan te brengen in den Westelijken Achterweg, daar toch is geconstateerd door twee deskundigen, dat het op die plaats onmogelijk was. Er zijn zoodoende hooge kosten gemaakt voor niets. Hij is ontstemd over het feit, dat de Raad hierin niet is gehoord. Verder is met de werkloozen willekeurig gehandeld. Vervolgens meent hij, dat de verhou ding tuschen polderbestuur en gemeente bestuur niet meer is als voorheen. Hierte gen moet hij met het oog op den winter, waarschuwen. Op de vergadering van in gelanden is besloten de komende werken aan te besteden, wat hem zeer zou spijten. Verder vraagt hij, welke oplossing H. en W. willen voor het benoemen van een ge meentebode en hoe het staat met de leer krachten aan de openbare school. Wat de brandput betreft antwoorden B. en W., dat op deze plaats door deskun digen geen onderzoek is vastgesteld, wèl in de West-Kruisstraat. Verder antwoordt de voorzitter, dat, hoewel in den Raad niets is besloten, op de gemeentebegrooting een post is uitgetrokken voor het maken van een brandput op deze plaats. Dhr Hartog heeft blijkbaar in de begrooting dit over het hoofd gezien. Wat willekeur bij de te werkstelling betreft, hiervan weet de voor zitter niets. Dhr Janse zegt, dat zulk werk eischt, dat het door flinke krachten ge schiedt. Het toenmalige wisselingsysteem liet zulks toe. Wat betreft de verhouding tusschen ge meentebestuur en polderbestuur, hiervan zegt de voorzitter, dat hem niets bekend is. Er wordt van de zijde van het polder bestuur gezegd, dat er door het gemeente bestuur woordbreuk is gepleegd. Spr. wil echter in deze openbare vergadering wel eens weten, waarop deze aantijging ge grond is. Dhr Hartog zegt, dat toch besloten is, het werk aan den polder gezamenlijk uit te voeren met werkloozen, ook het werk dat thans heeft plaats gehad aan de glooi ing. De wethouders ontkennen dit. Tevens is het werk uitgevoerd tijdens het vlas- plukken, terwijl daarvóór groote werkloon heid was. Weth. Van Dis zegt, dat hij een keer den dijkgraaf heeft gesproken. Hij heeft hem gevraagd steeds tijdig te berich ten als er werk is, omdat het lang duurt eer de gemeente toestemming van het Rijk krijgt. Deze heeft toen op een gegeven oogenblik gezegd, dat het werk kon begin nen, waarop weth. Van Dis heeft gezegd, dat dit zóó niet ging. Weth. Dees is in den zomer tegen werk verschaffing. Dhr De Pree zegt, dat B. en W. hier van aan het Polderbestuur niets hebben medegedeeld. Weth. Dees antwoordt, da* dit in geen geval noodig is. Hij vindt de houding van het polderbestuur bespottelijk Het is er heelemaal naast. Wat betreft de leerkrachten aan de 0. L. school zegt de voorzitter, dat 23 Au;r een tijdelijk onderwijzeres aanwezig zal zijn, wegens ziekte van het hoofd der school. In plaats van Mej. de Later, die ook nog steeds ziek is, was dhr Rijnberg reeds tijdelijk aangesteld. Wanneer de sohool begint is alles in orde. Bij de behandeling der begrooting 1939 zal worden overgegaan tot benoeming van een concierge. Een gemeentebode wordt benoemd door B. en W. Dhr Janse vraagt hoe het staat met de verstrekking van goedkoops boter voor de werkloozen. De secretaris antwoordt hierop dat die niet meer te krijgen is. Hierna sluiting. BRANDSTICHTING. De heer L. v. d. B. te Hoofdplaat, wiens woning tijdens afwezigheid der be woners in den nacht van Zondag op Maandag tot den grond toe afbrandde, is, naar het D. v. Zeel. meldt, in verze kerde bewaring gesteld. Behalve den ge- heelen inboedel, is volgens iv. d. B.'s be weringen, een bedrag van bijna drie- reizend prediker der Methodisten had ge trouwd. Hoe groot haar eerbied voor hen als klasse ook was, had zij toch het ge voel, dat zij te weinig van deze wereld waren en niet voldoende gevestigd voor den huwelijksstaat. Amalia was een luchthartig meisje, niet geneigd het leven van een somberen kant te beien of afstand te doen van alle vroolijkheid, en toch stond zij aan het al taar aan de zijde van haar knappen do minee, blijkbaar zonder vrees. Sommige menschen beweerden, dat zij de dominees beter kende, dan haar zuster Jansje. Dat was twintig jaar geleden. En nu was Dorothee, Amalia's kind, in het oude huis teruggekeerd. Zij was gekomen om dat haar moeder was gestorven en 'baar vader was hertrouwd. Juffrouw Jans was diep bedroefd toen haar zuster stierf. Maar zij was meer dan bedroefd zij was geschokt toen haar schoonbroeder een tweede vrouw naar het altaar leidde. Het was haar echter een troost welk een goed Christen zij ook was toen zij ontdekte, dat zijn tweede vrouw een helleveeg was. „Dat is zijn verdiende loon en ik gun het hem", zei zij bij zichzelf. (Wordt vervolgd)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2