Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Nederlandsohe kolonisten naar Argentinië? Leestafel Naaktcultuur. Een Amerikaansche indruk van Europa. Telegrammen. Burgerlijke Stand. De pas verschenen staat betreffende je opbrengst der Rijksmiddelen over de maand Juli en de eerste zeven maanden vaa dit jaar, is niet in alle opzichten gunstig. Het zuiver bedrag van de kohieren der directe belastingen bedroeg ulti mo Juli jd. f87.204.853 tegen f79.731.114 0p ultimo Juli van het vorig .jaar of wel ruim f7.47 millioen meer. De grondbelasting wijst met f 10.484.542 op eind Juli j.l. tegen f 10.334.789 vorig, jaar, thans een grootere opbrengst van f149.752 aan. De inkomstenbelasting wees eind Juli een zuiver bedrag aan van (53179.309 tegen het vorig jaar f46.963.756 0i 'f 6.215.552 meer. Voor de vermogensbelasting was de vooruitgang f 462.112 en voor de verdedigingsbelasting f 533.352. Wat de belasting van de doode band betreft, het zuiver bedrag hiervan was eind Juli f 1.523.435 tegen f 1.410.465 het vorig jaar, hetgeen een vooruitgang beteekent van f112.970. Overige Middelen" hebben in Juli van dit jaar opgebracht f 39.455.079, waarmede zij de maandel. raming ad f35.768.750, met ruim f3.68 millioen hebben over schreden. Toch bleef deze opbrengst nog f 4.262.082 ten achter bij die van Juli van het vorig jaar. Over de geheele linie, slechts met uit zondering van den accijns op bier en op suiker en de belasting op gouden en zil veren werken, is een terugval te consta- teeren. De grootste verschillen gaf de di vidend- en tantièmebelasting (ruim anderhalf millioen gulden min der), deaccijnsopwijn (ruim f 12.000 minder), de couponbelasting (f316.000 minder), rechten en boeten van zegel (bijna f 1.400.000 minder) en de rechten en boeten van successie, over gang bij overlijden en schenking (ruim een millioen gulden minder). De opbrengst over de eerste 7 maanden van 1937 bedroeg f252.832.561 en werd in 1938 in de overeenkomstige periode met f3.856.634 overtroffen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Suawoude (toez.) C. Brouwer te Wilnis. Theologische Oplei dingsschool Djocjakarta. Tot docent aan de Theologische Oplei dingsschool te Djocjakarta is als op volger van Dr J. 'H. 'Bavinck benoemd Ds J. A. G. Ru'llmann, missio nair predikant te Poerwokerto, thans met verlof in Nederland. Ds Rullmann heeft deze benoeming aangenomen. Ds Rullman, geboren in 1899, studeerde aan de Vrije Universiteit. In November 1923 deed hij candidaatsexamen. Reeds tevoren aangezocht om zich eventueel in dienst van de Kerk van Batavia te stellen voor den arbeid onder de verstrooide Ge reformeerden, volgde hij een op hem uit gebracht 'beroep daartoe op en vertrok reeds in Februari 1924 naar Java. Vijf jaar heeft hij daar gewerkt, veelal op reis om de verstrooiden te bezoeken. Daar dit werk te zwaar bleek voor één man, kreeg hij in 1927 hulp van Ds Ubels. Toen hij in 1927 met verlof in Nederland was, kreeg hij de roeping van Rotterdam voor den missionairen dienst. Daar de arbeid der Zending hem met kracht trok, heeft hij die roeping opgevolgd. In Juni 1931 is hij als missionair dienaar van Rotter dam opnieuw naar Indië vertrokken. D s W. J. van Lindonk, predi kant te Emmastad (Curagao), met ver lof in Nederland, is afgekeurd voor verde ren dienst. Voor het examen Hoofdakte zijn geslaagd: G. van Espen te Waarde; Ch. Weststrate en P. A. v. d. Heuvel te Terneuzen. Voor het examen Fransch L.O. is agd Mej. M. Polderman te Ter- tteu,zen. De treinstoring bij! Ede. Geen constructie fout in treinstel. Het onderzoek, dat de technische 'dienst der Nederlandsohe 'Spoorwegen heeft in gesteld aan het defecte treinstel, dat oor zaak was van de vertragingen op het tra ject ArnhemUtrecht, heeft uitgewezen, dat een en ander te wijten is aan het breken van een as in een der truck-stel len'. Ir. W. Hupkes, 'hoofdingenieur en chef an den Dienst van Materieel! der Ned. Poorwegen, deelde mede, dat een (breuk deze hoogst zeldzaam is. Het is hier J* ®een geval een constructiefout, het een minder sterke plek zijn geweest materiaal en het voorkomen daar- n moet natuurlijk nauwkeurig worden Verder is er geen sprake van epn?ar' ia^ea eea aa 'Het begeeft, de ren S1®-g^r°feen 'die welke zich giste- Bn u hebben voorgedaan: stooten schdkken van den wagen. Doormalr 11 aIe diefstal. De heer aan d m' ^heerder van een kinderhuis ea Tafelbergweg te Blaricum, hoor de gisternacht omstreek® twee uur ge rucht in den tuin. Daar hij op de bene denverdieping slaapt, was hij spoedig buiten; hij zag nog juist een auto weg rijden. Het bleek, dat er een ruit in de benedenachterkamer was geforceerd, waarna een spanjolet van een deur was genomen. Het schrijfbureau was geopend en uit een lade een bedrag van f 200 aan zilvergeld weggenomen. De vijftien kin deren hebben ongestoord doorgeslapen. 'Een dief in een koffer. On langs had een reiziger in het station te Knocke, aan de Vüaamsche kust, een grooten koffer in bewaring gegeven, sa men met een valies, dat hij' voor 8000 fr. had laten verzekeren. Toen 'hij later zijn reisgoed kwam afhalen bleek het valies onvindbaar. De eigenaar eischte toen de uitbetaling van de 8000 fr., waarivoor hij dit 'had laten verzekeren. Daar de zaak een verdariht tintje had, werd een 'ambtenaar van de speciale commissie van toezicht er op af gezon den, 'die zich naar het 'hotel van den eigenaar van de koffers begaf, waar hij in den teruggekregen koffer het valies vond, dat uit de bewaarplaats verdwenen was. De koffer bleek aan de vier wanden van deuren en van onzichtbare lucht gaten voorzien te zijn. De eigenaar heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij 'had a'ls medeplichtige een man, 'die zich in den koffer verstopt had en 'die in de bagagebewaarplaats uit zijn schuilplaats was gekropen, het valies in den koffer had gedaan en nadien weer in zijh schuilplaats was gekropen. Voorzichtig heidshalve hadden de twee dieven, die thans ingerekend zijn, op den koffer 'de vermelding laten aanbrengen: „Niet kan telen" Het ongeluk te Bussum. In den loop van den middag is het gelukt cmn het lijk van den 24-jarigen Vos uit Blaricum, die in een in aanbouw zijn- den waterput op de heide bij Bussum onder zand bedolven was geraakt te ont graven. Een nader onderzoek heeft uit gemaakt dat tusschen de derde 'en vierde betonning, elk IV2 M. breed en hoog, een gleuf van 25 c.m. was ontstaan en hier door is in snelle vaart het loopzand bin nen geloopen. D'e 'Gooisc'he heidebodem bestaat hoofdzakelijk uit vast zand, doch hier en daar zijn verraderlijke plekken. Omtrent de eerste hulpverleening kan nog worden gemeld, dat een arbeider die aan de zandlier boven stond, toen hij' de kreet van Vos 'hoorde, zich aan een touw 'heeft doen zakken en het zand om zijn bedolven kameraad, met een emmer ging weggraven. Hij' werd door uitputting overmand en moest naar boven worden gehaald, waar hij' bewusteloos neerviel. Een tweede arbeider bracht het hoofd te voorschijn en kon toen niet verder wer ken. Met het oog op het gevaar voor ver dere zandverschuivin'g zijn, daar de man reeds dood was een zuurstofapparaat dat 'hij had meegenomen kon niet baten de reddingspogingen gestaakt. In zwembad verdronken. Gisteren was de 24-jarige H. van der Veen te Winschoten in het gemeentelijk zwembad gaan zwemmen. Tegen den mid dag vond men zijn kleeren aan den kant van het bad liggen. Men (vermoedde, dat den jongeman een ongeluk was overko men en ging dreggen. Daar dit geen resultaat opleverde maakte men gebruik van een treknet. In den namiddag is 'hiermede 'het lijk uit het bassin opgehaald. 'Ernstig verkeersonge luk. Eén doode, één zwaar gewonde. Gisteren heeft te Oeffelt een ongeluk aan één persoon het leven ge kost; een tweede werd zwaar gewond. Teen de motorrijder Timmer uit de richting Haps naderde, is hij' door tot nu toe onbekende oorzaak in botsing gekomen met een auto uit Arnhem, komende uit de richting Boxmeer. Op de duozitting van den motor zat een knecht van zekeren Heurkens. De motor en de auto botsten met een ontzettenden slag tegen elkaar. De duo passagier werd van den motor geslingerd en overleed na enkele oogenblikken. De bestuurder van bet motorrijwiel werd zeer zwaar gewond, de beide beenen bleken ge broken. Timmer zou eerst heden zijn rij bewijs krijgen. De botsing was zóó hevig, dat een wa randa van een nabijgelegen café er zeer zwaar bij werd beschadigd. 1'Doodelijk ongeluk op een scheepswerf. Op de werf der N.V. L. Smit Zoon's Stoheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk is een on geluk gebeurd, dat den 21-jarigen H. de Rooy uit Krimpen a. d. Lek het leven heeft gekost. Op de werf was men bezig met het op- hijschen van sleden, die gebruikt worden voor bet te water laten van schepen. Doordat één der kettingen losschoot, ge raakte De Rooy met het hoofd bekneld tusschen de sleden en bet schip', dat bin nenkort van de helling zou gaan. Vermoe delijk is de dood onmiddellijk ingetreden. De ongelukkige is vervolgens nog van de stelling gevallen en terecht gekomen op een betonnen voet van de stellingpalen. Steuntrekker, dief 11.000 had geërfd. De politie te 'sGraven- hage heeft een 48-jarige bewoner uit de Verrieststraat aldaar aangehouden, die •sedert 16 Juli 1932 vrijwel onafgebroken in steun is geweest. De man had gedu rende dien tijd een bedrag van f 5708 aan steun ontvangen. In 1928 bad de steuntrekkende evenwel een erfenis van f 1000 gekregen, in 1931 gevolgd door een tweede erfenis van on geveer f 10.000, bestaande uit twee hypo thecaire leeningen, van f 5000 en f 3000, benevens een bedrag van f 2000 in con tanten. De man had zijn contanten naar de spaarbank gebracht en, toen hij zich voor steun opgaf, verzwegen, dat hij een kapi taaltje had. De spaarbankboekjes zijn nu door de politie in beslag genomen en het ontvan gen steungeld zal door den man terug moeten worden 'betaald. Bovendien kreeg hij1, tot slot, een proces-verbaal wegens op lichting. Doode v i s s c h e n. In de Vestinggracht te Naarden en de Muider- trekvaart zijn evenals in de Eem de zer dagen veel visschen klaarblijkelijk door de warmte gestikt. Zij! drijven bij honderden tusschen bet riet en aan den kant. De overgeblevenen schijnen half be dwelmd, althans de visschers hebben niet veel moeite 'hen aan den haak te slaan. Men is gistermiddag begonnen met het op ruimen van de doode visschen. Gouden horloge in de maag van een koe. Wie is de eige naar In de Hongaarsche stad Kiskoen- halas gebeurde er onlangs iets, dat de belangstelling van alle inwoners opwek te. De „storm in het glas water" werd veroorzaakt door een koe, in wier maag een gouden horloge werd gevonden. Vier personen twisten nu om het eigendoms recht van dit horloge. Toen eenigen tijd geleden in het slacht huis te Kisköenhalas een koe geslacht werd, vond men tot groote verrassing van het personeel in de maag van het beest een gouden horloge, dat de slagersknech ten zich toeëigenden met de bewering, dat het een gevonden voorwerp was. Er werd over de zaak gesproken en al spoedig verscheen de slager, die de koe liet slach ten en hij eischte het horloge op. Hij zeide, dat het horloge geen gevonden voorwerp was, omdat hij het nooit had verloren. Hij had de koe wel met het gouden horloge in haar maag laten slachten, maar omdat de inhoud van de maag hem niet bekend was, kon men hem zoo zeide hij het eigendoms recht niet betwisten. De derde persoon, die het horloge zijn eigendom noemde, was de veehandelaar, die de koe aan den slager had verkocht. Hij zeide, dat hij de koe aan den slager zonder het gouden horloge had verkocht, wat deze wel niet ontkende, maar hij stelde zich tevens op het standpunt, dat de veehandelaar ook niet wist, welk een schat er in de koe maag zat. De vierde gegadigde naar het gouden horloge is, naar het heet, de eigenaar van de weide, waar de koe altijd gegraasd heeft. De man zegt, dat de vin der van het horloge niemand anders is dan de koe zelf, en omdat het dier het horloge op zijn weiland gevonden heeft, behoort het voorwerp, volgens de wet, voor een derde gedeelte aan hem. Daar de twist voortduurt en de partijen het niet goedschiks eens kunnen worden, zal de rechtbank het .laatste woord moe ten spreken. Een duiker wil naar de Lu- tin e". Naar „De Tijd" verneemt, be staat de mogelijkheid, dat, als de „Kari- mata" er niet in mocht slagen den Lutine- schat te bergen, daarnaar toch weer een nieuw onderzoek zal worden ingesteld. De duiker Jan van Drimmelen, ook be kend als menschenredder, had namelijk al lang het plan om naar dien schat nog eens te gaan zoeken. Reeds is hij naar de Lutine gedoken voor de bergings maatschappij te Maassluis, vijftig jaar geleden, verder nog eens in 1900 voor een Engelsche bergingsmaatschappij. Van Drimmelen heeft bij de firma Slobbe te Rotterdam gecontracteerd voor berging van den schat, doch wegens financiëele bezwaren kon de „Karimata" nog vóór dit plan ten uitvoer kwam, een greep naar den schat wagen. Mocht echter de „Karimata" toch nog zonder goed resul taat deze poging opgeven, dan is de beurt weer aan Jan van Drimmelen. Noodlanding van een kar- teerinsvliegtuig van de K. N.- I. L. M. Het twee-motorige De Havilland- Dragon-vliegtuig, dat de K.N.I.L.M. ge bruikt voor karteeringsopdrachten, de PK-AKU, welk vliegtuig op weg was van Soerabaja naar Celebes, voor de uitvoe ring van fotografische opdrachten, is, toen het boven den Kengeanarchipel vloog naar Soerabaja teruggekeerd, in verband met het terugloopen van den oliedruk bij een der motoren. Aan de Noordkust van Madoera besloot de bestuurder, de heer Fritz, een nood landing te doen. Daarbij is het toestel beschadigd. De heer Fritz werd licht ge wond en is ter observatie in het zieken huis te Smapang opgenomen. De boord werktuigkundige, de heer Van der Put ten, bleef ongedeerd. Op 't kantje af gered. Het scheelde maar weinig of nu eens had niet de zee, doch ditmaal het ondiepe bassin in een badinrichting te Zaandijk een slachtoffer geëischt. Het dochtertje van mevrouw S. uit Koog a. d. Zaan mis te op een gegeven moment haar moeder, die kort te voren nog, met haar in het ondiepe bassin van het zwembad had rondgezwommen. Ongeveer op hetzelfde oogenblik stiet een meisje, dat nog aan het zwemmen was, met haar beenen tegen iets onder water. Het bleek Mevr. S. te zijn. Een geneesheer slaagde er in na twee uur toepassing van kunstmatige adem haling de levensgeesten op te wekken. Het slachtoffer kon naar haar woning worden vervoerd, waar zij zich opnieuw onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ingenieurs gaan uit ter onderzoek. Tusschen de regeering van de Argen- tijnsche provincie Buenos Aires en een Nederiandsche groep van financiers en uitvoerders is overeenstemming bereikt inzake het in studie nemen van een om vangrijk project, hetwelk zoowel uit een oogpunt van werkverruiming als ook we gens de daarop aansluitende gelegen heid tot kolonisatie met Nederiandsche boeren voor onze volksgemeenschap van groote beteekenis mag worden geacht. Het betreft hier, volgens de Maasb., een uitgestrekt aanslibbingsgebied langs den benedenloop van de Parana-rivier, den hoofdstroom van den Rio de la Plata. Deze zgn. „Delta" kan in menig opzicht vergeleken worden met ons eigen rivie renland en eilandengebied. Reeds in 1914 is in het rapport-Iman van den Bosch (verslagen en mededeelingen van de di rectie van den landbouw) op deze ter reinen de aandacht gevestigd; ook de handelsmissie-Van Karnebeek heeft aan gaande deze mogelijkheden gunstige in drukken meegebracht, welke tenslotte hun weerklank gevonden hebben in een daarop gevolgde NederlandschArgen- tijnsche beginselverklaring inzake de landverhuizing en kolonisatie. Op de aldus geschapen grondslagen, welke thans door de in aanhef vermelde overeenkomst voorloopig zijn afgerond, zullen thans onder de auspiciën van de N.V., grondverbetering- en ontginning- maatschappij (Grond-mij) twee Neder iandsche vaklieden, tw. een landbouw kundig en een waterbouwkundig inge nieur, ter plaatse een volledig onderzoek gaan instellen, hetwelk in geval van gun stige bevindingen zal worden uitgewerkt tot een programma van tenuitvoerlegging. In het kort samengevat zal dit onder zoek behelzen den aard en omvang van de bedijkings- en andere waterbouwkun dige werkzaamheden, alsmede de cultuur technische voorbereiding, benoodigd om deze landerijen gereed te maken voor een intensief agrarisch bedrijf, waarin wel licht de hoofdplaats zal toekomen aan veeteelt en zuivelbereiding. In den loop van deze onderzoekingen zal geleidelijk blijken, welke figuur de meest geschikte zal moeten heeten voor de eventueel daarop volgende uitvoering der vereischte werkzaamheden, resp. de bezetting der aldus veredelde landerijen door een vakkundige bevolking. Reeds thans kan worden bericht, dat dit initiatief zich verheugen mag in de warme belangstelling van alle Neder iandsche instanties, welke met eenigerlei aspect daarvan in aanraking komen. Te gelegener tijd zullen van bevoegde zijde nadere mededeelingen worden verstrekt nopens de bevindingen, welke van liever lede zullen worden opgedaan. Een nadere uiteenzetting omtrent de hier te verwach ten mogelijkheden kan reeds binnenkort tegemoet gezien worden. Onze Landsvrouwe. Indrukken uit het leven van Koningin Wil- helmina, door P. de Zeeuw J. Gz. Uitgave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. In een inleidend woord wijst de schrij ver van dit boekje er op, dat voor een rechte feestviering in verband met bet Re- geeringsjubileum van Koningin Wilhel- mina noodig is, dat wiji een indruk heb ben van de historische beteekenis der voorbij gegane periode en van de geheel eenige plaats, die Hare Majesteit in dit tijdvak beeft ingenomen. Welnu, daartoe kan de lezing van dit boekje niet weinig meewerken. Na in en kele zinnen gewezen te hebben op de oor zaken van den hechten band tusschen Vorstin en volk, behandelt de schrijver de Koningin in baar verhouding tot de klei ne luyden, de Koningin in het openbare leven, onze Vredeskoningin, Koningin en Parlement. Interessant zijn ook de hoofdstukjes: Wat vooraanstaande Nederlanders van onze Koningin zeggen, en: Hoe het buiten land over onze Koningin oordeelt. Als we de lectuur van dit boekje ten einde hebben gebracht, dan stemmen wij gaarne met den schrijver in als hij' zegt: „Vorstelijk heeft onze Koningin zich gedragen in lief en leed, in vóór- en tegen spoed, in de diepe, donkere dalen der smart en op de bergtoppen de vreugde. Rijke, diepe dankbaarheid leeft thans in ons hart, voor al den zegen, dien de regee ring onzer Koningin ons bracht'*. Timotheüs. Geïllustreerd Week blad. Uitgave La Rivière Voor hoeve., Zwolle. Wij leven in een tijd van sensatie. En wij kennen ook in ons land de sensatie pers. Groote vette koppen, pakkende illu straties, sensationeele onthullingen. En dat gaat er in. De menschen willen dat wel. En omdat het publiek het gaarne ziet, gaan vele kranten, die bet misschien lie- ver niet zonden doen, ook dien kant op. De één sleept den ander mee. Het trekt de aandacht, dat het weekblad „Timotheüs" te midden van al die onrust en sensatie, kalm zijh weg gaat en dat het nog altijd een publiek vindt, bet- welk dit blijkt te waardeeren. Als we in gedachten een 40 jaar terug gaan, dan schijnt het alsof „Timotheüs" wél het meest van alle tijdschriften zich zelf is gebleven. Zeker, bet uiterlijk is an ders, de artikelen en (bijdragen staan in verband met 'bet leven van dezen tijd, en zijn wat den vorm betreft in overeen stemming met de eischen die nu gesteld worden. Maar bet karakter is niet veran derd. De echt-Christelijke, rustige en rust- brengende sfeer is gebleven. Een blad dus, zooals we dat in onze Christelijke gezinnen noodig hebben. Wij bevelen het bij vernieuwing gaarne aan. De Dokter in Huis. Het Augustus-num- mer van dit populaire tijdschrift voor de volksgezondheid geeft o.m.: De Basedow- ecbe ziekte, door Dr J. G. Menken; Tand heelkunde en Homoeopathie, door tand arts A. E. M. Aldus; Diarrhee, door Dr J. G. Meuken; Zeewater als geneesmiddel, door Dr J. G. Mom. Verder: Medische Brievenbus, Wenken voor de Keuken enz. Uitgave La Rivière Voorhoeve, Zwolle. Wie in de afgeloopen weken in 'Sehe- veningen vertoefde, zegt „Ons Noorden", zal ook daar bemerkt hebben, dat de naaktcultuur daar hoogtij viert. Dames met mondaine badpakjes aan, wat wil zeggen van een uiterst minieme afmeting, flaneeren niet alleen zonder badmantel op den boulevard, maar wandelen tot op bet Gevers Deynootplein. We ontmoetten er zelfs twee, die in een dergelijk badpakje zich rustig opstelden in een rij, die in bet Scbeveningscbe post kantoor voor een der loketten stond te wachten. Inderdaad de schaamteloosheid staat in onze dagen voor niets. Te Washington heeft men volgens Ha- vas den indruk, dat de Europeesohe situ atie iets ontspannen is. Men noemt als gunstige factoren: 1. het toenemende sa mengaan van de Engelsch-Fransche diplo matieke actie tegenover de schijnbare werkloosheid van de spil Rome-Berlijn. 2. De standvastige koelbloedigheid der re geering en bet volk van Tsjecho Slowa kije. 3. Den Russisch-Japanschen wa penstilstand; Zonder een overdreven optimisme te toonen zijn officieuse kringen van mee ning, dat de zomer, welke steeds als kri tiek werd beschouwd, voorbij' zal gaan zon der gevaarlijk incident, mits de bevolking dezelfde kalme houding bewaart. HET A.S. KONINKLIJK BEZOEK AAN ROTTERDAM. DEN HAAG. In verband met bet voor genomen bezoek van H. M. de Koningin aan Rotterdam op 2 September, vernemen wij, dat H. M. zich per auto van D'en Haag naar Rotterdam zal begeven, waar zij' via de Willemslaan naar de Westerkade rijdt. Daarna gaat de Koningin te voet naar de Veerhaven, waar zij' aan boord gaat van de „Stad Rotterdam" om de versie ring van de Maas in oogensehouw te ne men en de „Vloot van Piet Hein" te be zichtigen. De Koningin vertrekt tenslotte per trein vanaf 'het Maasstation. DE KARIMATA WEER HERSTELDi TERSCHELLING. De reparaties van de Karimata zullen naar alle waarschijnlijk heid niet zooveel tijd vorderen als aan vankelijk gedacht werd. Het laat zich aanzien, dat de molen morgen weer bag- ger-klaar zal zijn. Indien het weer gun stig is, zal de Karimata morgen weer naar het wrak van de „Lutine" gesleept worden en daar den arbeid voortzetten. OVERSTROOMINGEN IN ZUID- DUITSCHLAND. BERLIJN. Tengevolge van de hevige regens van de laatste dagen hebben zich in het Zuiden van Duitschland overstroo mingen voorgedaan. Op vele plaatsen zijn de oevers overstroomd. In Lindau staat het water ongeveer een meter hoog in de straten. Het Roode Kruis en de brand weer hebben ononderbroken gewerkt om de menschen uit de huizen te brengen. Nabij Landshut is de Lech buiten de oevers getreden. Hooischelven zijn weg gespoeld en landerijen staan onder water, terwijl in Vorarlberg het verkeer wordt bemoeilijkt. .Hartelijk dank „uit naam van alle „leden der groote „hondenfamllle „voor het trapje op „uw voetrem, zoodat „het leven van een „mijner, soms erg „roekelooze, nevert „niet voortijdig „wordt afgesneden. (GOES. Geboren: Jacob Gornelis, zv. Adriaan Pieter van 't Veer en Maria Adri- ana Quakkelaar. Adriana Johanna, dv. Adriaan Gornelis Smallegange en Dirkje Louisse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3