De keuringseischen autolantaarns. voor HET KIND VAN TREFUSA Uit de Provincie. Het Raadsbesluit van Spijkenisse if* t MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. Wolfaartsdijk. Dinsdagavond had het, 10-jarige zoontje van den gemeente-veld wachter v. G., bij het spelen op het erf van den timmerman A. den Herder, het ongeluk, met zijn beenen onder een zwa- ren, omvallenden steen bekneld te raken. Dr Volmer, die het knaapje de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk. WALCHEREN. bond met de sterke daling der graanprij zen het volgende telegram aan den Minis ter van Economische Zaken verzonden: „Bestuur der vereeniging „De Beurs" te Groningen, met verontrusting consta- teerende, dat handel in gerst en rogge aan de Groninger beurs de laatste [Dinsdagen vrijwel geheel stagneert, daar de richt prijzen niet kunnen worden betaald, in verband met de sterke prijsdaling op de internationale graanmarkt, verzoekt Uwe Excellentie dringend zoo spoedig mogelijk bekend te maken, in welken tijd Uwe Ex cellentie zich voorstelt maatregelen te treffen, waardoor landbouwers deze richt prijzen betaald kunnen krijgen, opdat de Groninger Beurs haar functie als belang rijkste beurs in ons land, ter verhande ling van inlandsohe granen ten behoeve van landbouwers en graanhandelaars zoo spoedig mogelijk kan hervatten. HET RIJTIJDENBESLUIT. Zal vermoedelijk 1 Januari in werking treden. Op vragen van het Tweede Kamerlid van Braambeek, betreffende het tijdstip van uitvaardiging van het Rijtijdenbesluit heeft de minister van sociale zaken ge antwoord: Het ligt niet in de bedoeling, de uit vaardiging van het rijtijdenbesluit te ver schuiven totdat een reglement autover voer van goederen in werking zal zijn ge treden. Invoering van het rijtijdenbesluit, zoo dra zulks mogelijk is, komt inderdaad zeer gewenscht voor. Het laat zich aanzien, dat genoemd be sluit met ingang van i Januari a.s. in werking zal kunnen treden. Klompenbeurs te Epe. Burgemeester ID. F. J. van Walsum heeft gisteren de 21ste nationale klom penjaarbeurs te Epe (Old.) met een toe spraak officieel geopend, waarvoor de voorzitter, de heer G. J. Neuteboom, te Welsum, hem bedankt heeft. De beurs vertoonde een levendiger beeld dan de voorgaande jaren, hoewel de toe stand in de klompenindustrie nog veel te wenschen overlaat. Het aantal bedrijven, dat het klompenmaken als handwerk uit oefent, neemt op de Veluwe steeds af, van vestiging van nieuwe dergelijke bedrij ven hoort men niet. Op de beurs waren handelsklompen, ge schilderde, geschuurde en luxe klompen uit onderscheidene deelen des lands aan gevoerd. Ook waren er enkele stands met aanverwante artikelen ingenomen. De handel verliep vrij vlug. De prijzen voor de gewone handelsklomp varieerden van f 50 tot f 60 per 100 paar. De Invoering weer een jaar uitgesteld, behalve voor na 31 Dec. 1938 Ingevoerde of hier vervaardigde auto's. In aansluiting op het bericht in het vo rige nummer over de keuringseischen voor auto-koplampen, -gloeilampjes en rij wielachterlichten kan nog worden gemeld, dat de verplichting koplampen en gloei lampjes met Rij'kskeur aan een auto te hebben, met ingang van 1 Jan. 1940 zal bestaan, echter ten aanzien van auto's welke na 31 Deo. 1938 zijn ingevoerd of hier te lande vervaardigd met ingang van 1 Jan. 1939. 'Oorspronkelijk was bepaald, dat met ingang ivan 1 Januari 1939 alle koplam pen van een goedgekeurde soort dienden [CHEKXEM FEUILLETON door S. K. HOOKING. 24) o— Edie bloosde, maar zei niets. De woor den van den advocaat schenen hem een verwijt aan zijn pleegvader en op dat punt gevoelde hij zich snel beleedigd. Misschien zag mijnheer Garve zijn on handigheid in, want na een oogenblik zei hij: „Natuurlijk zijn uw kleeren heel goed voor de positie, waarin u vroeger waart en ik moet zeggen, dat mijnheer Fowey zich heel mooi jegens u heeft gedragen. Alles wat uw vader nagelaten heeft niet veel natuurlijk -was onaangeroerd en goed belegd. Ik moot zeggen, dat mijn heer Fowey oen heel goeden indruk op me heeft gemaakt.'' „Er is geen beter monsch in do wereld", Zei Edie, „en wie iets kwaads van hem zegt, is mijn vriend niet". „Een zeer gepaste opmerking", zei de advocaat. „Een zeer gepaste opmerking. Het pleit voor uw hart en uw hoofd. Maar natuurlijk zult u moeten bedenken, dat u nu een T'refusa is". „In dat opzicht ben ik niet veranderd", te zijn of dat daarop een door den minis ter vastgesteld goedkeuringsmerk diende te zijn aangebracht. De genoemde datum is thans gewijzigd in 1 Januari 1940, zoodat tot dan met ongekeurde lampen mag worden gereden. Een uitzondering daarop en dit is zeer belangrijk voor koopers van nieuwe motorrijtuigen wordt gemaakt voor motorrijtuigen, die na 31 December 1938 ingevoerd of hier te lande vervaardigd worden. Voor deze blijft de bepaling be staan, dat zij van goedgekeurde koplam pen voorzien moeten zijn. Wie dus na 31 December a.s. een nieuw motorrijtuig koopt, invoert of vervaardigt 'heeft zorg te dragen, dat daarop goed gekeurde koplampen zijn gemonteerd. In middels verdient het reeds thans aanbe veling bij den aankoop van een nieuw motorrijtuig levering van goedgekeurde koplampen te eischen. Momenteel kan de datum van invoer van een motorrijtuig 'blijken uit het na- tionaliteitsbewijis. Na invoering van de nieuwe wegenver keerswet, hetgeen thans ieder oogenblik verwacht kan worden, krijgt ieder motor rijtuig een „voertuigenbewijs", waaruit zijn leeftijd kan blijken. WATERLEIDING IN WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN? Uitvoering in werkverschaffing. Naar het D'. v. Z. verneemt, worden vanwege de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" pogin gen aangewend om te verkrijgen, dat ook in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen de bereids bij deze maatschappij toegetreden gemeenten zullen kunnen worden aange sloten. Daartoe 'hoopt deze maatschappij te kunnen geraken door aanleg van een leiding van 'Oost- naar West-'Zeeuwsch- Vlaanderen in werkverschaffing. Daar de aanleg van waterleiding in het minder dicht bevolkte Vierde District met groo- tere kosten gepaard gaat dan in 'O'ost- Zeeuw'sck-Vlaanderen, bestaat goede hoop, dat uitvoering in werkverschaffing inderdaad zal worden verkregen. VERGADERING MOSSELKWEEKERS. Dinsdagavond vergaderde onder leiding van de heeren Bom en Christiaansen van Ierseke en den heer Zwier Visser van Amsterdam een 40-tal mosselkweekers. De heer Zwier Visser opende de verga dering en wees op den onzekeren toe stand, die heerscht in het mosselkwee- kersbedrijf, een onzekere toestand, die op menig punt tot ontevredenheid leidt. Daarom is het noodig om de grieven te bespreken en na te gaan op welke wijze verbetering in het algemeen kan worden verkregen. Dit geldt niet alleen voor de kweekers maar ook voor de handelaars. Ook voor hen moet er vrijheid komen, al- geheele vrijheid. Om daartoe te goraken moeten er ver anderingen, verbeteringen worden aan gebracht in de Visscherijcentrale; deze organisatie moet luisteren naar de stem men uit de praktijk. De Visscherij centrale is niet geschapen om ambtenaren te kwee ken en menschen aan een baantje te helpen, maar om vruchtbaar werkzaam te zijn voor de visscherij in 't algemeen. Om die Nederlandsche visscherij te steu nen en uit te bouwen, hen te helpen aan afzet in binnen- en buitenland. We zien evenwel te vaak, dat inplaats van ge steund, gehinderd wordt. De handelaar moet vrij zijn algeheel vrij. Om dit doel te bereiken, kwam spr. met een ontwerpvoorstel, hetwelk be oogde alle kweekers in een organisatio te vereenigen, die een minimum prijs zou moeten vaststellen van b.v. f2,25 per ton, zoodat niemand meer ongerust behoeft te zijn, zijn mosselen niet te kunnen slijten. Hierna kan iedere kweeker naar eigen inzicht gaan handelen en verkoopen, met dien verstande, dat voor elke ton mosse len f 1,moet afgedragen worden aan de kas van de eigen organisatie. Dit zou nimmer eenige moeilijkheid van welken aard ook, kunnen opleveren, ook niet voor de controle, want de kweeker-handelaar zal vanzelf den hoogsten prijs trachten antwoordde de knaap. „Namen verande ren niets". „Somtijds wel", antwoordde de advo caat droog, waarna beiden weer zwegen. De morgen van hun afvaart bracht Edie nog een verrassing. Hij wandelde naast mijnheer Garve toen hij eensklaps uitriep: „D!aar is Daan!" en de straat overliep. Daan trok de wenkbrauwen op en floot langgerekt toen hij Edie voor zich zag. „Ben je erg verbaasd me te zien?" vroeg de knaap. „Niet weinig", antwoordde Daan, zijn kleine oogen dichtknijpend. „Ik zou je nauwelijks weer gekend hebben, je bent zoo mooi gekleed. Wat beteekent dat en waar zijn je vader en Ned?" Edie vertelde met een paar woorden de verandering, die er in zijn omstan digheden was gekomen, waarop Daan weer een lang gefluit deed hooren en zijn oogen nog kleiner dicht kneep. „En heet de plaats Pondormic?" vroeg Daan snel, toen hij mijnheer Carve de straat zag oversteken. „Ja, het is in Cornwallis en als je ooit in Engeland komt, moet je me eens be zoeken." „Ja, ik zal je komen bezoeken", ant woordde hij veelbeteekenend. „Het ga je goed!" en het volgend oogenblik was hij in het gedrang verdwenen. „Wie is die man?" vroeg mijnheer Garve. te maken. Mochten er soms kweekers zijn die de mosselen voor een prijs gingen verkoopen zonder winst, dan zouden deze vanzelf direct staken, omdat zij het ver lies uit eigen portemonnaie moeten be talen om de eenvoudige reden, dat de mi nimum prijs officiëel door de organisatie is vastgelegd. Deze methode is, volgens spr., de eenige en absoluut betrouwbare manier waar nooit eenige schade, voor wien ook, uit voortvloeien kan. De vergadering kreeg daarna gelegen heid om de zaak te bespreken. Daarvan werd een goed gebruik gemaakt. Naast ernstige critiek op de tegenwoordige han delstoestanden, die momenteel op België heerschen, door den heer C. Lindenberg, waarschuwde dhr M. Verschure tegen het afbreken van de huidige organisatie, het C.V.K., dat voor de mosselkweekers goede resultaten oplevert. Geen oude schoenen wegwerpen voor men nieuwe heeft. Volgens de meening van den heer M. Verschure is er een groote puzzle voor de kweekers-organisatie, n.l. de overpro ductie. Als dat geregeld kan worden is alles op gelost. De heer Zwier Visser ge looft dit gaarne, daarom moet er propa ganda voor meer vischgebruik gemaakt worden. Holland gebruikt per hoofd per jaar slechts 3y2 K.G. visch, Engeland 8 X zooveel, Duitschland 4 X zooveel. Wie moet die propaganda b.v. in de dagbla den maken? Laat ons daarom een goede algemeene organisatie maken, waarin alle kweekers georganiseerd zijn. Op de vraag van spr. wie toe zou willen treden, verklaarde zich slechts één der aanwezi gen bereid. Het haantje van den Lan gen Jan. Gedurende enkele weken ont brak aan den 'Langen Jan het haantje, dat men naar beneden had gelaten, om dat ook dat deel van den toren moest worden nagekeken. Van deze gelegenheid Ls ook gebruik gemaakt om het diertje zelf een goede beurt te geven en nu het weer naar zijn 'hooge plaats is terugge bracht, schittert het beschenen door de zon in de lucht en steekt den neuis als voorheen in den wind. Middelburgsche vacantie- school. Wanneer, bij goed weer, de Middelburgsche Vacantieschool voor dit jaar reeds weer haar laatste uitstapje maakt, is het de bedoeling, dat alle 'kin deren tegelijk in M'burg aankomen. Dit is mogelijk door de medewerking zoowel van de zijde der directie van de 'Stoom tram Walcheren als van particulieren, die met dit werk sympathiseeren en daarvoor een wagen beschikbaar stelden. Men denkt dan om 7 uur op de Los- kade te arriveeren, waar ook de muziek- vereeniging „Crescendo" aanwezig zal zijn. Met die vereeniging aan het hoofd zal men langs Stationsstraat, Houtlkade, Londensche kade, Nieuwstraat, Korte en Lange Delft, Lange Burg, Wal, Koor kerkhof, Abdij, Balans, Wagenaarstraat, Bree, Bagijnhof, Koningstraat, Zuidsin- gel en Korte en Lange Noordstraat naar de Markt marcheeren, waar op het ver hoogde gedeelte met een slotwoord de stoet wordt ontbonden. Ouders, die van de Loskade 'hun kin deren willen medenemen kunnen dat na tuurlijk doen; overigens wordt hen ver zocht niet in den stoet mede te loopen en de kinderen ook voor dat oogenblik aan hun geleide over te laten. Zij kunnen ze dan op de Markt overnemen. Groote bedrijvigheid in den woningbouw. Er bestaat in deze gemeente, zegt het Volksblad, de laatste maanden groote liefhebberij Voor den bouw van nieuwe woningen. De stad breidt zich dan ook naar het noor den zeer uit. Het gemeente-grondbedrijf vaart daar wel bij1. In andere jaren werd er gewoonlijk ivoor 60 a 70 duizend gul den grond verkocht, doch nimmer steeg dit boven de f 100.000. Niettegenstaande we nog maar op de helft van 'het jaar zijn, is de verkoop van bouwgrond thans reeds zoo groot, dat niet alleen de ton is overschreden, doch dat dezer dagen het bedrag van den verkochten grond reeds boven de f 200.000 steeg. „O, dat is Daan maar. Hij was onze eerste knecht toen we in Goolong Kreek woonden, een van de beste lui van de wereld." „O, ja? Hij schijnt me anders geen zeer begeerlijke kennis." „Maar hij is veel beter dan hij er uit ziet." „Dat is te hopen. Maar laten we ons nu haasten, want we hebben geen tijd te verliezen." Later op den dag, vanaf het hek van de stoomboot, zag Edie het land van zijn geboorte langzamerhand uit het gezicht verdwijnen en gevoelde met smart, dat het oude leven ten einde was en hij een nieuwe, onbekende toekomst tegenging. HOOFDSTUK IX. Dorothee. „Kijk, Dorothee, dat is de jonker van 't kasteel, daar kun je op aan". En juf frouw Jans bracht onwillekeurig de han den aan haar krullen en muts om zich te overtuigen, dat alles in orde was. „Zie je hem, Dorothee?' vroeg juffrouw Jans, dichter naar het venster gaande om beter te kunnen zien. „Wie zien?" vroeg het meisje, haar donkerblauwe oogen opslaande van een boek, dat open in haar schoot lag. „Je kunt ook niets zien van waar je Gisternacht zijn twee banden van een auto van den beer W. v. A. alhier, welke auto op de Markt geparkeerd stond, met een scherp voorwerp door boord. Voor den eigenaar een onaange name schadepost. Hansweert. Maandagavond arriveerden hier 4 jonge mannen per kano. Na den nacht in een tentje te hebben doorgebracht zouden ze 's morgens over de Schelde de reis naar Vlissingen voortzetten. Toen ze evenwel buiten de haven kwamen, sloeg één van de kano's om en raakte een man te water. Met veel moeite wist hij zich zwemmende aan den wal te begeven, terwijl de anderen naar de kano en de goederen vischten. Blijkbaar hadden ze er toen genoeg van, want later hebben ze over het kanaal de reis voortgezet naar Wemeldinge. Het Belgische sleepschip „Justine", op weg van Ruhrort naar Gent, is op de Oosterschelde omhoog gevaren en blij ven zitten. Hoewel de positie erg ongun stig was, is het schip met behulp van zijn sleepboot met hoog water vlot ge komen, waarna de reis kon worden voort gezet. Het Fransche sleepschip „Turquoise" kwam nabij de Schorebrug met zijn anker onklaar, vermoedelijk achter de water leidingbuizen. Nadat de ketting was af gezaagd, is het schip naar Wemeldinge vertrokken. Smits bergingsbedrijf aldaar zal voor het bergen van het anker zorgen. Ierseke. Den heer L. Gornelisse, op zichter le klasse aan boord van bet poli- tievaartuig Albatros, ia met ingang van 16 Aug. op zijn verzoek eervol ontslag verleend met toekenning van pensioen. De heer P. Vermaat, schipper aan boord ivan bet politie-vaartuig de Zwa luw, is met ingang van 16 Aug. in de plaats gesteld van opzichter L. Cornelisse. Standplaats Tolen. Domburg. De bazar ten behoeve van de restauratie der Gereformeerde Kedk beeft tot resultaat gehad een netto bedrag van f200. (Bruto f230.) Wissekerke. Dinsdagmorgen ging de landbouwersknecht J. F., met een wagen, geladen met erwten, waarvoor twee paar den waren gespannen, naar de hofstede van J. van Maldegem. Van de gelegenheid, dat de wagen even onbeheerd stond, toen F. in een woning iets moest afgeven, maakten de paarden gebruik om weg te loopen. F. trachtte de leidsels toen te grijpen, maar hij kwam daarbij te vallen, met het gevolg, dat twee wielen van den zwaar beladen wagen over een zijner beenen gingen, waardoor dat been gebroken werd. F. is naar het zie kenhuis te Goes vervoerd. BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. Verschenen is het 61ste jaarverslag van de Breede Watering Bewesten Ierseke 1937—1938. Aan het hierin opgenomen overzicht, betreffende gehouden loodingen, is het volgende ontleend: De v a 1 onder K a 11 0 n d ij k e heeft wel is waar de slikken en vooroever deerlijk gehavend, maar hij ligt op zoo'n groote distantie (minstens nog een 400 m.) van den zeedijk verwijderd, dat momen- teél nog niet de minste aanleiding bestaat om vrees voor de zeewering te duchten, doch, zooals vanzelf spreekt, vermag nie mand te zeggen wat de toekomst brengen kan; de werking der tijstroomen was voor vroegere geslachten ondoorgrondelijk, we staan heden nog voor een onopgelost pro bleem. Het profiel der raaien loopende door den val is, zooals hiervoren meer breed- zit", antwoordde juffrouw Jans, eenigs- zins ongeduldig. „Leg je boek eens neer kind en kom eens kijken." Dorothee lachte, stond langzaam op en kwam naast juffrouw Jansje staan. „Wilt u mij dien mijnheer te paard laten kijken, tante?" vroeg zij, met van vroolijkheid stralende oogen. „Ja, kind. Is hij niet mooi?" En juf frouw Jansje's vingers zochten nogmaals haar krullen. „Zijn achterhoofd is goed gevormd; maar dat is alles, wat ik voor 't oogenblik zien kan", antwoordde Dorothee. „Je hadt moeten komen, toen ik je riep, kind. Kijk nu Dorothee." „Ja, tantetje, ik kijk al. Wat is er eigen lijk aan hem te zien?' „Aan hem te zien Dorothee wat praat je toch. Je bent bepaald veel te onver schillig het is waar!" „Het spijt me erg, tantetje, maar ik kijk uit alle macht. Wou u, dat ik het raam opende?" en de oogen van het meis je glinsterden en haar lippen trilden van onderdrukte vroolijkheid. „Het raam openen, kind? Wat ik je bidden mag, doe dat niet!" riep juffrouw Jans ontsteld uit. „Wel, dan zou hij ons bepaald zien; en wat zou hij dan denken?" „Wel, hij zou denken, dat wij hem be wonderden, zooals het in onze nederige positie past." „Onze nederige positie? Zoo, zoo! Wat Partijdig optreden in strijd met de wet Bij besluit van 25 Juli 1938 heeft de Kroon vernietigd het besluit van den raad der gemeente Spijkenisse van 3 Fe bruari 1938, strekkende tot het uitsluiten van ambachtslieden, die lid zijn van de Vereeniging tot stichting en instandhou ding van de school met den Bijbel aldaar, van het verrichten van onderhoudswer ken en leveranties ten behoeve van de openbare lagere school. Genoemde gemeenteraad had 3 Febr. 1938 besloten om ambachtslieden, die lid zijn van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van de school met den Bijbel aldaar, voor het vervolg uit te sluiten van het verrichten van onder houdswerken en leveranties ten behoeve van de openbare lagere school. Dit raads besluit vond zijn grond in de omstandig heid, dat het bestuur der vereeniging, ondanks den van de zijde van het ge meentebestuur uitgeoefenden aandrang, niet bereid was wijziging te brengen in zijn gedragslijn, dat voor het verrichten van leveranties en arbeid ten behoeve van de bijzondere school slechts diegenen in aanmerking komen, die lid zijn van bedoelde vereeniging. De Kroon nu oordeelt, dat de raad, al is zijn besluit begrijpelijk, niet bevoegd kan geacht worden van leveranties en werkzaamheden ten behoeve der gemeen te een categorie medeburgers uit te slui ten om redenen, welke liggen buiten hun betrouwbaarheid en bekwaamheid, daar een publiekrechtelijk lichaam gehouden is, ook al misbruikt een particuliere ver eeniging haar rechten, tegenover deze de onpartijdigheid te betrachten, welke nu eenmaal de overheid heeft te dienen. Het besluit der gemeente Spijkenisse is mitsdien geacht in strijd te zijn met het algemeen belang. voerig is aangetoond, in een zeer ongun- stigen zin veranderd en de eblijn kwam aanmerkelijk landwaarts. De resultaten der peilingen kunnen, die in den val ver der buiten beschouwing latende, zoowel in de Ooster- als in de Wester-Schelde be vredigend worden geheeten. Mocht er hier en daar al eens een topcijfer zijn gevonden van achteruitgang van beteekenis over eenige uitgestrektheid is nergens iets te bespeuren en diepten, die fataal voor den oever dreigen te worden of op eenig ge vaar wijzen, werden niet ontdekt. Vergelijken we de peilingen in de laat ste jaren gedaan in de Ooster-Schelde met die van 25 jaar geleden, dan is er, over het geheel genomen, onder Wêmeldinge en Ierseke, eenige winst te bespeuren, maar onder Kattendijke bewesten 't stoom gemaal werd achteruitgang opgemerkt en daar beoosten bleef de oever vrijwel con stant. Maken we de belans der loodingen op onder Schore over ongeveer een halve eeuw, dan valt er veel verlies te boeken en wel over de beele linie. In dit tijdsverloop hebben de tijstroo men den oever aangevreten, afgesleten en gehavend, hier en daar zelfs zwaar; op enkele plaatsen tusschen den Zanddijk en het strandhoofd, waar voorheen maar om trent 1 m water stond, wordt nu zoowat 510 m gepeild en soms nog vrijwat meer. De laagwaterlijn kwam in die periode aan merkelijk nader tot den dijk, inzonderheid bewesten genoemden dam; de oppervlakte slikken tusschen 't strandhoofd en de laat ste raai der peilingen nam globaal met 2.5 ha af en van het eertijds vrij groote schor gelegen vóór de Breede Watering en den Willem-Annapolder is al sinds vele jaren niets meer te zien. Sedert 1844 is de oever langzaam, maar gestadig, achter uitgegaan. Het Waterschap verkeert, blijkens het verslag, vergeleken met vele andere pol ders, in gunstige omstandigheden; de re kening sluit weer met een vrij groot batig saldo, het geschot is matig, de schulden last vermindert jaarlijks. De rekening 19371938 heeft een goed slot van f31.630,80. De oppervlakte van het waterschap be draagt kadastraal 9700.01.78 ha, schat baar 9013.50.41 ha, vronen 357.75.05 ha. heb je nog meer!" „Ik bedoel, zooals ons vrouwen past, tante." „Je maakt het nog erger. Kind, wat is er nu in je gevaren?" „Ik heb niets gehad dan thee, dat kan ik u verzekeren", antwoordde Dorothee met gemaakten ernst. „Maar waarom blijft die man juist voor ons hek stil staan?" „Hij is op den grooten weg, lieve kind en heeft volkomen recht zijn paard te laten stilstaan, waar hij wil." En juf frouw Jansje ging verzitten, om hem nog beter te kunnen zien. „Nu, als hij daar stilstaat om bekeken te worden, vind ik dat erg ij del van hem. Het is bepaald ongepast en ik zal zulke manieren niet aanmoedigen door naar hem te kijken." En Dorothee keerde met voorgewende onverschilligheid den rug naar het venster en ging weer zitten, waar zij gezeten had. Juffrouw Jans zag haar nicht Dorothee aan met een verwonderde uitdrukking op haar gezicht. Zij scheen nooit precies te weten in hoever het haar ernst was. Haar gezicht was dikwijls heel ernstig, terwijl haar oog:en van vroolijkheid straalden en haar zilveren lach somtijds het plechtige gesprek afbrak. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2